Tahmini yanıtlama süresi:

Adres

Fatih Mahallesi GMK Bulvarı Kurtuluş Life İş Merkezi K:6 No:35, Mezitli , Mersin
Dr. Öğr. Üyesi Hikmet Çelikbaş Muayenehanesi

Bu adres için online randevu takvimi mevcut değil

Sigortasız hastalar


Beyin Ve Sinir Cerrahisi Randevusu


Özgeçmiş

Hakkımda

Yrd. Doç. Dr. Hikmet Çelikbaş 1993 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi 'nden mezun olmuştur. 19992004 yılları arasında Mersin Üniversitesi Tıp...

Daha fazla


Hizmetler


Fatih Mahallesi GMK Bulvarı Kurtuluş Life İş Merkezi K:6 No:35, Mersin

Dr. Öğr. Üyesi Hikmet Çelikbaş Muayenehanesi

25 hasta yorumu

Genel skor

H
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: Mersin Özel Su Hastanesi Bel Fıtığı Ameliyatı

Merhaba ben mikricerrahi ile fıtık ameliyatı olmuştum iki sene sonra yürürken yada otururken kitlenmeler yaşamaya ve calisamamaya basladim. Kireçlenme vardı. Genel olarak filmlerin iyi olduğunu ve bunun psikolojik olduğunu söyleniyordu. Hikmet hocam psikolojik deyip beni başından atmadı ve bilgisi ile benimle ilgilendi ameliyata aldı 30 temmuz 2021 tarihinde ve belimdeki omurların filmlerde belli olmayan bir hareketlilik içerisinde olmasından dolayı 4 adet platin takıldı.
Şuan 40 gün oldu ve ev işlerimi yapabilir haldeyim.
Allah kimseye sağlık sorunu yaşatmasın ama eğer ufakta probleminiz var ise kesinlikle Hikmet hocamla görüşmeden karar vermeyin. Bende bir sağlıkçı olarak iyiki Hikmet hocamı tercih etmişim.
Çok nazik güler yüzlü anlayışlı ve samimi bir doktor.
Doktoruma buradanda çok teşekkür ettiğimi iletmek isterim sağlıklı günler dilerim herkese.

U
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: Mersin Özel Su Hastanesi Randevu

dedem 87 yaşında olup omurga kayma sorunu ve tümör vardı bel omurga kısmında. ağrıları gün geçtikçe çoğalıyordu ve yürümekte çok zorlanıyordu. herkesin hikmet bey hocamı önermesiyle randevu alıp görüşler yapıldı ve 3 gün sonra çok riskli olmasına rağmen ameliyatını yaptı 4 vida atıldı ve zor yerde olan tümör temizlendi. ameliyatın ertesi günü dedem yürüdü gerçekten ailecek dua ve teşekkür ediyoruz HİKMET HOCAMIZDAN.

E

Ben öncelikle hocamın ellerinden öperim ben kısa ve öz konuşmayı severim. Hani büyüklerimiz her zaman derki falan kişi çok güzel bir ustadır bende diyorumki, Hikmet hocam işinde gerçek bir ustadır. Hikmet hocamda boyun fıtığı ameliyatı oldum.Sayesinde sağlığıma kavuştum. Allah onu başımızdan eksik etmesin o gerçekten bir usta her zaman lazım elleri dert görmesin.Teşekkürler.

S

Ben 16 yıl önce yüksekten düştüm ve 3 omurgam kırıldı.Sonrasında yaşadığım 2 hamilelik boyunca omurgam kaymış. Artık dayanılmaz ağrılarım vardı ve doktora gitmeye başladım.
Her doktor farklı bişey söyledi.Kimisi ameliyat dedi kimisi ameliyatı önermedi.Meğer riskli bir ameliyatmış.Başka bir doktorun tavsiyesi ile Hikmet hocam ile yolumuz kesişti.Bana herşeyi anlattı , neler yaşayacağımı , neden bu ameliyatı olmam gerektiğini.Sonunda karar verdim ve ameliyat oldum.Hikmet hocamın bütün tahminleri doğru çıktı.Ağrılarım çok büyük bir oranda azaldı.Kalan da iyileşme ağrısı zaten.Daha iyi olacağıma umudum var artık.İlaçlarımı azalttım , yeşil reçeteli olan ilaçlarımı kullanmayı bıraktım.Allah başımızdan eksik etmesin doktor beyi.Ne kadar teşekkür etsem de az gelir.

H

Hikmet Beyl'e başka hekim önerisiyle tanıştım ben 20 yıldır bel tutulması yaşıyor büyük ağrılar yaşıyordum.Ama Dr Hikmet Bey'in yaptığı vidalı ameliyattan sonra hiçbir şikayetim kalmadı iyiki varsınız Dr Hikmet Çelikbaş teşekkürler.

M

Hikmet Bey Hocam ve Ekibine sonsuz teşekkürlerlerimi sunuyorum memnuniyetimi dile getirmek imkansız 30 Ağustosta 6 saat süren Ameliyat oldum. 8 adet kanca takıldı. 2 Eylül'den beri işlerimin başındayım tabiki korseyle ve dediklerini harfiyen yerine getirerek Doktoru yücelten söylediklerini yerine getirmekle doğru orantılıdır. Tekrar Tekrar Teşekkürler Sayın Hikmet Bey Hocam Saygılarımla...

S

Sayın Doçent Dr Hikmet Çelikbaş hocamız Benim yeğenim Haluk BİLYELİ’nin beyin ameliyatını bundan 15 yıl önce başarı ila sonuçlanamaz dedikleri ameliyatı Hikmet hocamız başarılı bir oparasyon ve ameliyat sonrası yoğun bilgi ilgi ve Alakası ile sağlığına kavuşturdu, şuan çok sağlıklı ve devlet kurumundan çalışmaktadır..Bende de 2014 yılında beyin sol intrekreniyal 0.50 cm büyüklüğünde kitle tespit edilmiştir..Ameliyat olmam gerektiğini fakat çok riskli olduğunu konuşma yetimi kaybedeceğimi beyin kanası geçireceğimi vb..Komplikasyon olacağını 5 ile 6 ay sonra peltek konuşabileceğimi ifade ettiler, bende ameliyat olmadım..Hikmet Çelikbaş hocamız ile 2014 yılında, irtibada girdim..Bende beyin emarı ve tektiklerimi yaptırdı..Kitlenin 5 cm büyüklüğünde olduğunu derhal ameliyat olmam gerektiğini, zaten var olan epeleksi nöbetlerimin daha çok sıklaşması ve artacağını derhal ameliyat olmam gerektiğini hiç bir riskin olmadığını konuşma yetimimi kaybetmiyeceğimi, 5 gün içinde taburcu edebileceğini, Ameliyatımın nasıl gerçekleşeceğini tek tek anlatarak içimi rahatlattı..Ve ameliyat olmaya karar verdim..12 Nisan 2018 de Anamur Anamed hastahanesinde ameliyatımı gerçekleştirdi..Ameliyat sonrası konuşmamda hiç bir komplikasyon ile karşılaşmadım.Yoğum bakımından 3 gün sonra yürümeye başladım 4. Gün konuşmaya başladım 5. Günde taburcu oldum, 8. Günde kısa mesafeli yürüyüşe çıktım, 20 gün sonra normal hayatıma döndüm..Benim bu başarılı ameliyatımı gerçekleştiren hocamı bir yakınıma önerdim.Ocak 2018 de bel fıtığından ameliyat olan bir yakınım ameliyat sonrası yürüyemez durumdaydı..Hikmet hocamız tekrar ameliyat olması gerektiğini, yapılan ameliyatın başarılı yapılmadığını ve eksik yapılmış olduğunu platin ve aparat takılması gerektiğini açıkladı.Ameliyat kararı alındı ve Hikmet hocamız ameliyatı gerçekleştirdi.2 ay sonra normal yürüyüşüne başladı.Şuan gayet iyi ve şikayeti yok.Sayın Hocamız Doçent Dr Hikmet Çelikbaş hocama ve ameliyat ekibine teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.

F

Benim hikayem 2012 yılında, 43 yaşındayken kalça ağrılarıyla başladı.Akabinde bacak seyirmeleri eşlik etti.İstanbul'da bir çok doktora gittim ve farklı farklı tanılarla tedavi sürecim başladı .Yaklaşık dört yıl ilacla tedavim devam etti.Ancak iyileşme olmadığı gibi her geçen gün şikayetlerim arttı.Mersine yerleştikten sonra sikayetlerim iyice artmıştı. Burada da çok doktora gittim ve gittiğim her doktor belde kanal daralması ve birçok fıtığın olduğunu,ameliyat olmam gerektiğini söyledi.Yaşımın bu ameliyat için genç olduğunu biraz ötelememi isteyen doktorlarda oldu.Tabi bunun yanısıra ilaç tedavisi, yatak istirahati, fizik tedavi vs uygulandı.Ancak son bir yıldır artık şikayetlerim dayanılmaz hale gelince ameliyat olmaya karar verdim. Çünkü artık yüz metre dahi yürüyemez duruma gelmiştim ve düşük ayak oluşmuştu.Bu durumda büyük ve riskli bir ameliyat düşüncesiyle iyi bir doktor arayışına girdim.Başka bir doktorun tavsiyesi üzerine Beyin Sinir ve Omurga Cerrahisi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Hikmet ÇELİKBAŞ'a gittim.Allaha hep benim için hayırlısı hangisi olacaksa onda karar kilmami nasip et diye dua ettim.Hikmet hocanın tabiki öncelikle sıcaklığı, başarısı, insancıl yaklaşımı,samimiyeti,ilgisi ve alakası benim karar vermemde etkili oldu.Yaklasik 5 hafta önce birlikte aldığımız kararla başarılı bir operasyon gercekleştirildiğini ve kanalın tamamen açılıp on adet vida yerleştirdiğini ayrıca tüm fıtıkların temizlendiğini soyledi.Çok şükür 5 hafta önce oldugum ameliyat ile birlikte Ameliyat öncesinde yaşadığım sikayetlerimin büyük bir kısmı geçti.Artık İstedigim kadar yürüyüş yapabiliyorum. Kalan ufak tefek ağrıların ise Hocamın verdiği bilgilere göre zamanla geçecegini öğrendim.Başarılarının devamını dilerim. Hikmet ÇELİKBAŞ hocayı bu tarz rahatsızlıkları olanlar için kesinlikle tavsiye ederim.Hikmet ÇELİKBAŞ hoca Gönül rahatlığıyla önerebileceğim hekimdir.

N

Tüm şifa bekleyen hastalarımıza acil şifalar dilerim..Ben Ocak 2018’de Mersin'de İskenderun’dan gelip bel fıtığı teşhisi ile ameliyat oldum..Teşhis sırasında, 4 fıtık teşhis edilmişti..Sadece çok yürüdüğüm zaman oturduğum zaman belimden ayaklarıma kadar çok rahatsızlık çekiyordum ve çok ağrım oluyordu..Ameliyatımı gerçekleştirdiler lakin omurda sadece bir fıtık ameliyatı yapılmış olup 3 ünü düzeltmemişlerdi..Taburcu olduktan sonra eski şikayetlerim 4 katına çıktı, fizik ve ilaç tedavisi önerdiler tedavimi görmeme rağmen şikayetlerim gün geçtikçe arttı yürüyemez oldum..Oturduğumda, yattığımda ızdırap ve acı içerisindeydim,İskenderun, Hatay ve Adana illerinde de beyin ve sinir cerrahında Doktorlarla görüştüm.Ameliyat olmam gerektiğini ve riskli bir ameliyat olacağını, önceki ameliyat olduğum yerde travma ve kireçlenme olduğunu ve sakat kalma ihtimalin olduğunu söylediler..Bende ameliyat olmaktan çekindim, Mersin’de ikamet eden bir aile dostumuz beyinde tümörden ameliyat olduğunu ve riskli bir ameliyatının çok başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini,4 gün içinde taburcu olduğunu herhangi bir komplikasyon ile karşılaşmadığını ve 20 gün içerisinde normal bir yaşama döndüğünü doktorundan çok memnun olduğunu, benim durumumu doktora ileteceğini muaneye gelmemin gerektiğini belirtti, bende, ameliyat öncesi emar tektik ve raporlarını alarak sayın Yardımcı Doçent Dr Hikmet Çelikbaş Beyin ve Sinir Cerrahı doktoruna gittim..Yapmış olduğu muayene ve incelemeler sonucunda ameliyat olmam gerektiğini imal edilirse yatalak kalabileceğimi en kısa zamanda operasyonun gerçekleşmesi gerektiğini, ameliyat olduğum yerde travma ve kireçlenme olduğunu ve bası olduğunu omurlar arasında sıkışma meydana geldiğini bunun kalıcı ve kesin çözümü İçin bana muayenehanesinde maket omur üzerinde açıklayıcı bilgi vererek,gerekli operasyonda platin ve vidalama aparatı ile destekleneceğini ve bu ameliyatın kısa zamanda gerçekleştirilmesi gerektiğini açıkladı..Açıklama ardından, 1 gün sonra ameliyatımı 5 saat sürede başarılı bir şekilde tamamlayarak, 5 gün sonra hastahanesinden taburcu oldum..Ve İskenderun’a gittim. Şuan 70 gün oldu ve yürüyüşümü rahatlık ile yapabiliyorum, eski şikayetlerim kalmadı, 2 buçuk ay süresince yatak istirahati yaptım, bu süreçte her gün arayarak ameliyat bölgemin fotoğrafını istiyor ve yaranın durumu hakkında bilgi alıyor ve tedavime destek oluyordu, Şikayetlerimi hep soruyor ve bilgi veriyordu..Ameliyat öncesi sonrası ilgisini hiç kesmedi, Şuan sıhhatim iyi, günlük yaşantıma devam etmekteyim, Sayın Dr Hikmet Çelikbaş hocama teşekkürlerimi sunuyor çalışmalarında başarılar dilerim..

F

Fıtığım patlamıştı.Ayama kıramplar giriyordu,sağ ayağım tutuluyodu,uyuşuyodu,yürümekte güçlük çekiyordum,yataktan tek başıma kalkamıyordum. çocuklarımın yardımı ile kalkıyordum.Hikmet Bey'e tavsiye üzerine ulaştım ve ameliyat oldum.Ağır bir ameliyat geçirmeme rağmen kendimi çok iyi hissediyorum.Ameliyat oldum ve üzerinden 2 yıl geçti .Çok şükür yaşadığım sıkıntılılarım kalmadı.İş yaparken zorlanmıyorum.İstediğim her yere gidebiyorum .Öncesinde yürüyüşe gidiyordum geldiğimde belimin ağrısından otururamıyordum.Şuan rahatlıkla yürüyüşe gidebilyorum.Hiç bir problemim kalmadı.Bir çok yakınıma tavsiye ettim.

Hata oluştu, tekrar deneyin

Özgeçmiş

Hakkımda

Yrd. Doç. Dr. Hikmet Çelikbaş 1993 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi 'nden mezun olmuştur. 19992004 yılları arasında Mersin Üniversitesi Tıp...

Daha fazla


İlgili aramalar