Prof. Dr.

İbrahim Erbağcı verifiedCreated with Sketch.

Göz hastalıkları

İletişim Bilgileri

En Güncel Görüş

 • N

  Hocam 5 yildir oğlum sizin hastanız 1 defa şaşılık ameliyatı ve düzenli kontrollerle oğlumu sağlığına kavusturdunuz çok teşekkür ederiz siz alanınız da 1 numarasiniz çünkü sizi tanımadan önce bir çok doktora gittik

 • Hakkımda

  Hakkımda

  • 02.01.2017
   İBRAHİM ERBAĞCI

   KISA CV (ÖZGEÇMİŞ)

   Gaziantep, 1967 doğumluyum. İlkokulu Akyol İlkokulu’nda , ortaokul ve liseyi Gaziantep Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Tıp Fakültesini Dokuz Eylül Üniversite’sinde 1991 yılında bitirdim.
   Göz Hastalıkları uzmanlık eğitimimi Gaziantep Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nde aldım. Aynı kurumda akademik hayatıma öğretim görevlisi, yardımcı doçent olarak devam ettim. 2006 yılında doçentlik, 2012 yılında da profesörlük unvanını aldım.
   Türk Tabipler Birliği ve Türk Oftalmoloji Derneği, Şaşılık Birimi aktif üyesiyim. Amerikan/ Avrupa Katarakt ve Refraktif cerrahları, Avrupa ve Dünya Şaşılık Cerrahları üyeliklerim vardır.
   Gaziantep Tıp Fakültesinde, yönetim kurulu ve fakülte kurulunda görev aldım. Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı yaptım. Kürsü başkanlığım esnasında ‘Pediatrik Oftalmoloji ve Şaşılık birimi/polikliniğini kurdum. Bilimsel araştırma projeleri, uzmanlık öğrencileri tezlerini yönettim. Uzmanlık, yardımcı doçentlik/doçentlik ve profesörlük jürilerimde bulundum.
   Uluslararası ve ulusal akademik çalışmalarım ‘Google akademik veya PubMed sayfalarında [ Erbagci I ] mevcuttur. Basılmış tıbbi kitap kısımları ve çevirilerim mevcuttur. Ülkemi ve Türk Oftalmoloji Derneğini Dünya Göz Doktorları Kongresinde (Sao Paulo/Brezilya) en iyi körlüğü önleme projeleri araştırmaları kapsamında temsil ettim.
   Uluslarası literatüre ‘Gaziantep Prosedürü’ adlı bir cerrahi metod kazandırdım. Retina, Pediatrik Oftalmoloji ve Şaşılık öncelikli ilgi alanlarım olup, Katarakt ve Refraktif cerrahiyi de akademik olarak takip ederim.
   İyi derecede İngilizce, temel düzeyde Almanca bilirim. Evli ve bir erkek bir kız, iki çocuk babasıyım.

   Prof. Dr. İbrahim Erbağcı
   Gaziantep / TURKIYE

  Hastalıklar

  daha fazla

  Hasta / Danışan Görüşleri

  5

  Genel skor
  4 görüş

  • Dakiklik
  • Alaka
  • Mekan
  • N

   Hocam 5 yildir oğlum sizin hastanız 1 defa şaşılık ameliyatı ve düzenli kontrollerle oğlumu sağlığına kavusturdunuz çok teşekkür ederiz siz alanınız da 1 numarasiniz çünkü sizi tanımadan önce bir çok doktora gittik

  • D

   Bebeğimizin gözü doğduğundan beri çapaklanıyordu, kaç doktora götürsekte hep geçici çözümler oldu.İbrahim beyin sayesinde minik kızımızın gözü tamamen iyileşti.Göstermiş olduğu ilgi alaka ve güler yüzden dolayı kendisine tekrar teşekkürlerimi sunuyorum...

  • S

   sayın hocam 3 yaşından bu yana kızımın göz rahatsızlığıyla ilgileniyorsunuz.bir kere botoks bir kerede şaşılık ameliyatı yaptınız şuan 8 yaşında ve daha bilinçli sizi çok seviyor ve onun için gösterdiğiniz ilgi ve çabayı çok iyi anlıyor.ailece sizi tanıdığımız için çok mutluyuz ve her zaman minnettar olacağız.

  • A

   Hocam bundan 16 yıl önce ben sizden GÖZ Ameliyatıt oldum.....Ve çok şkür saglıgıma kavuşyum...Yıllar sonra saglıgıma kavuştum ....Şimdi anadolu imamhatip lisesi ögrencisiyim....En yakın zamanda sizi ziyarete gelecegim .... ADIM ABDURRAHİM YILDIZ....... SİZE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEM AZDIIR......