Tahmini yanıtlama süresi:

Sağlığınızı ertelemeyin

Evinizden ayrılmadan tedavinizi başlatmak veya devam ettirmek için online danışmanlığı seçin. Eğer ihtiyacınız varsa, muayenehane ziyareti için de randevu alabilirsiniz.

Uzmanları göster Nasıl çalışır?

Adres

İstanbul
Özel Klinik

Bu adres için online randevu takvimi mevcut değil

Sigortasız hastalar


Kabul edilen yaş grubu: yetişkin, her yaştan çocuk

Ergoterapi Randevusu

Duyu Bütünleme Terapisi (Duyusal Bütünleme)

Ergoterapi +3 daha fazla

Kognitif Rehabilitasyon

Normal Randevu

Pediatrik RehabilitasyonÖzgeçmiş

Hakkımda

Ergoterapi bölümünden sağlığın tüm alanlarında staj ve son dönemimde aktif olarak yarı zamanlı çalışma ile mezun oldum. Ergoterapist olarak Psikiyatr...

Daha fazla

İlgi alanları

  • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
  • Yeme Bozuklukları
  • Serebral Palsi
Tümünü göster

Hizmetler

Başlıca Hizmetler


İstanbul

Özel Klinik

Diğer Hizmetler


İstanbul

Özel Klinikİstanbul

Özel Klinikİstanbul

Özel Klinikİstanbul

Özel Klinikİstanbul

Özel Klinik

13 hasta yorumu

Genel skor

T
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: Özel Klinik Ergoterapi Randevusu

Biz Sefa Bey'le tanışalı 2 yıldan fazla oldu. İlk gün kadar ilgili ve alakasından memnunuz. Benim kızım sosyal olarak çok açık değildi ve aynı zamanda konuşma güçlüğü çekiyordu. Bir tavsiye üzerine Sefa Bey'le tanıştık. Hala seanslara devam ediyor ve çok güzel sonuçlar alıyoruz. Çocuğum çok inatçıydı, sosyal olarak kötüydü ama şimdi konuşması daha iyi, daha sosyal ve inatçı değil. Seanslarımıza devam ediyoruz ve çok mutlu gidiyoruz. Çocukla ve bizimle iletişimi güzel Sefa Bey’in görüşüp çocukla iletişim kurması yönlendirmesi sonucunda çok iyi sonuçlar aldık. Karşılıklı kurallara uyunca iletişim daha hızlı oluyor. Çok teşekkür ederiz Sefa Bey’e tavsiye ederiz.


S
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: Özel Klinik Ergoterapi

3 yaşındaki kızım için Sefa hocaya başvurduk. Seansa birlikte girdik ve tüm seans boyunca ne yaptığını neden yaptığını anlatarak çocuğumdaki sorunları ve problemleri bana ve eşime çok güzel bir şekilde anlayana kadar anlattı. Bu kadar bilgi dolu ve bu kadar doğru insanı bulmak bizi çok mutlu etti. Sonrasında çok kısa sürede çocuğumun korkuları, takıntıları azalmaya başladı ve arkadaş edinmeye başladı insanlarla iletişime geçti konuşması düzeldi insanlar artık sorunlu olarak değil gerçekten çok akıllı bir çocuk olarak görüyorlar. Gece uykularımız düzeldi, ciddi agresif hareketler ve ağlama nöbetleri azaldı. Elini ağzına sokması nesneler ağzına alması ortadan kalktı. Hocam tavsiyeleriniz ve seanslarınız için hakkınız ödenmez teşekkür ediyoruz sizi çok seviyoruz. Çocuğunuzda ne varsa gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz.


S
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: Özel Klinik Duyu Bütünleme Terapisi (Duyusal Bütünleme)

Sefa hocamla 3 aydır duyusal sorunlar yaşayan 6 yaşındaki oğlum için gidiyoruz. Daha ilk seanstan bizleri aile olarak çok güzel yönlendirdi. Seanslarada her hafta hiç aksatmadan gittik ödevlerimizi yaptık. Şuan oğlum çok güzel yol aldı ve almayada devam ediyor. Ergoterapi yeni bir alan olabilir ama gerçekten çok işe yarıyor. Ailelere tavsiyem beklemeyin bu işin uzmanı olan Sefa hocama gidin. Tavsiye ediyorum..


U
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: Özel Klinik Duyu Bütünleme Terapisi (Duyusal Bütünleme)

Merhabalar aslında yasadıklarımız ve hikayemiz buraya sıgmaz ama ıkı ay once ergoterapist Sefa Turan hocamla taniştık. BENIM KIZIM 5 bucuk yasında SP. ATİPİK OTIZIM ve Dırencli EPİLEPSİ tanıli. 3 yasından sonra otistik olarak davranış problemleri cogaldı yaptıklarını yapmamaya başladı ve ya ıstemdı, duyguları korkuları cogalmaya başladı, kapalı ortamlara gıremıyorduk, seslere ve insanlara karsı ofke nobetleri oluyordu. Malasef bu sureclerı o kadar zorlandık ki, artık umudum kesilmişti her halde benim kızım duzelmıyecek diye cok uzuluyordum. Bu zaman ıcerısınde SUKURLER OLSUN DIYEREK baslıyıcam Sefa Turan hocamla başladığımız seans gunlerıne neredeyse ıkı aydır kendisi birebir kızımla seanslara basladı daha ilk gunden aglama saatleri neredeyse yarıya indi, iletişim kurmaya başladı, ofke krizleri tamamen kesildi, şarkılarla oyun oynamaya başladı ve gun be gun seanslarmız Sefa hocamla eylenceye, odaklanmaya, ozguvenını kazanmaya, goz teması kurmaya, korkularını yenmeye ve en başlıcasıda severek iletişim kurmaya cevrildi , sonsuz sukur ıcerısındeyım bir anne olarak o kadar mutluyumki,duygularımı yazılara dokmeye kelime bulamıyorum, inanın bir anne olarak yorgun ve umutsuzluk ıcerısındeyım suan Sefa Hocamla kızımın cok verimli seanslarını ızledıkce sevınc ve Oz guven içerisindeyim ve yasadıklarımı agllayarak yazdım. Umutlarım cogaldı artık kızım alamıyor ve mutlu diye Ne ıyıki Rabbım Sevgili Sefa hocamızı bızım karsımıza cıkardı ne ıyıki tek kızımla dıyıl, anne olarak banada psikolojik destek vererek Oz guvenle ev odevlerımızı calışmamızı sağlıyor. Halbuki bunları yapmak benim ıcın bır hayaldi. SEFA hocam artık siz nerde biz oradayız peşinizi asla bırakmayız cunkı kızım sızınle egtıme katıldı ve bunun ıcın sıze sonsuz mınnettarım Egerki benım cocugunuzda boyle bir sorun varsa bir an once Sefa hocayla iletişime gecın derım, inanın bana yuzde yuz katılacagınızdan eminim. HErkese once gecmiş olsun ve saglıklı gunler dılerım...


Y
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: başka bir yer Diğer

Merhabalar benim oğlum atipik otizmli biz Sefa hocayla tanıştığımız da oğlum hiç konuşamıyordu. Kum, traş köpüğü, krem, su gibi birçok şeye dokunamıyordu dokunduğu zaman mide bulantısı oluyordu. Tekrarlayıcı hareketleri, inadı ve stereotipileri çok fazlaydı. Sefa hoca işini çok iyi bilen bir eğitmen oğlumun hassas olduğu sıkıntılarını hemen farketti, oğlumla özel ilgilendi onun konuşamayan diline tercüman oldu neye ihtiyacı olduğunu ne yapmamız gerektiğini ve hata yaptığımızda bizi uyararak tedavisine devam etti. Üç ay gibi kısa süre içinde çok iyi sonuç aldık. Oğlum artık konuşuyor birçok şeye dokunuyor tekrarlayıcı hareketleri ve stereotipileri yok denecek kadar azaldı. Teşekkür ederim hocam. Emeğinize yüreğinize sağlık.


Ş
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: Özel Klinik Duyu Bütünleme Terapisi (Duyusal Bütünleme)

Merhabalar biz Sefa hocayı tavsiye üzerine gittim yaklaşık 6 aydır gidiyoruz. Atipik otizmli oğlumun duyu bütünleme problemlerinden dolayı gittik. Oğlumun herşeyi ağzına alması, sürekli hareket etmesi, tekrarlayan davranışları ve ses çıkarması çok fazla azaldı artık bizimle oyun oynayan ve bizim komutlarımızı yerine getiren kendi kendine bir çok işini yapabilmektedir. Sefa hocanın bize ve zaman güler yüzü, ve konuda uzun uzun anlatarak yardımcı olması ve ev programlarından dolayı teşekkür ediyorum.


O
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: Özel Klinik Duyu Bütünleme Terapisi (Duyusal Bütünleme)

Öncellikle Sefa Beye teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Çok ilgili ve cocugumun hastalığıyla alakalı gerekli ilgiyi gösterip nasıl davranacağımız hakkında bilgeler aktarıp iyileşme sürecimizi çok hızlandırdı. Duyu bütünleme bozukluğu olan oğlumun dokunmaya, sese, dikkat eksikliği ve denge problemi çok kısa sürede düzeldi. Okulda öğretmenlerinin ve çevredeki insanların dikkatini çekecek kadar etkili oldu. Sefa Beye ilgi alaka ve bize kattıklarından dolayı teşekkürlerimi iletiyorum.


E
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: Özel Klinik Ergoterapi Randevusu

Sefa hocaya kısa sürede oğluma ve bize katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Otizmli oğlumun göz kontağı, anlamama, sosyal ilişkiler, öfke patlamaları gibi sorunları çok fazlaydı ancak sefa hoca oğlumun bu sorunlarını çözerek anaokulu da daha rahat olmasını sağladı bizlerle , doktorunuzla ve okulu ile işbirliği çok iyiydi herşey için teşekkür ederiz. Sevgiler, Saygılar hocam.


B
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: başka bir yer Diğer

Ergoterapi diyince akla ilk siz gelmeli :) Harika gozlemlerinizle cocugumla daha guzel bi bag kurmama vesile oldunuz.Bunun bi karsiligi yoktur .Sizin ile calismadan once cok ciddiyetle soyleyebilirim ucu gorunmeyen bi tunel de oldugumuzu ve sonunu goremiyordum.Guzel tecrubeniz ince dokunuslariniz la da guzel sonuclari gorduk gorecegiz de ..Bize kattiklariniz icin cok tesekurler saygilar sevgiler ..!


S
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: Özel Klinik Duyu Bütünleme Terapisi (Duyusal Bütünleme)

Bir anne olarak ne zaman çıkmazda olduğumuzu düşündüğüm de bizi o çıkmazdan her defasından çıkartığınız yeni yollar ile hiç durmadan hayatımıza yapmış olduğunuz sihirli dokunuşları güven ile bize sağladığı için sonsuz teşekkür ederim. Ve ailelerin manen tüketildiği bu alanda Güvenilecek, Dürüst ve İdalist birini bulmak gerçekten çok büyük şans. Sizi tanıdığımız ve bu yolda sizinle olduğunuz ve herşeyin çok güzel olucağına inandığımız için çok ama çok mutluyuz. Londra’dan Sevgiler ve Saygılar.


Hata oluştu, tekrar deneyin

Özgeçmiş

Hakkımda

Ergoterapi bölümünden sağlığın tüm alanlarında staj ve son dönemimde aktif olarak yarı zamanlı çalışma ile mezun oldum. Ergoterapist olarak Psikiyatr...

Daha fazla

İlgi alanları

  • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
  • Yeme Bozuklukları
  • Serebral Palsi
Tümünü göster