Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Soru Sor Son 30 gün içerisinde 452 profil ziyareti var

Prof. Dr. Alparslan Baksu 1985 yılında İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1988 - 1992 yılları arasından İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzmanlık… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
73 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Yer: Özel Ota - Jinemed HastanesiHizmet: Gebe Takibi

  Kendisini ilk genc kizken rengli duzensizligi cektigim zamanki rahatsizligimla tanimistim. Ayrica ailemdeki bayanlarinda yapmis oldugu dogru teshislerle tercih ettigi bir doktor. Simdi ise 2 cocugumu saglikla kucagima almama vesile olmustur. Karsisindakine guven veren guler yuzlu samimi icten iyi kalpli bir doktor.

 • A
  Yer: Özel Ota - Jinemed HastanesiHizmet: Gebe Takibi

  Hamile olduğumu öğrenir öğrenmez gidebileceğimiz en yakın hastane olduğu için ota jinemed'i tercih edip tesadüf eseri Alparslan Hocadan randevu almıştım. Iyi ki de öyle olmuş. Ilk kontrolden sonra uzak bir ilceye taşınmamıza rağmen doktorumuzla devam ettik. Hamile olduğumu öğrendiğimiz ilk andan itibaren bize sadece bir telefon uzaklıkta olup sakinliğiyle bize de güven ve huzur verdi. Mesleğine saygılı, işinde başarılı, keşke tüm doktorlar onun gibi olsa dediğim bir doktor. Sadece beden sağlığımı değil ruh sağlığımı da önemseyip 9 aylık hamilelik surecimi keyifle geçirmemize çok önemli desteği olan ve kızımızı sağlıkla kucağımıza veren sevgili doktorumuz iyi ki varsınız, iyi ki yollarımız kesişmiş. Size ve ekibinize çok teşekkür ederiz.

 • M
  Yer: Özel Ota - Jinemed Hastanesi

  MELEK ÖZDEMİR
  Öncelikle bana önce Allah sonra Alparslan bey 2 tane dünyalar tatlısı evlat verdiği için kendisine minnettarım. Polikistikover sendromu olan bir hastaydım. 2 olumsuz aşılamadan sonra kendisini internet aracılığıyla buldum 1 aylık tedavi sürecinde 3.cü aşılamamda ikiz bebeklerime hamile kaldığımı öğrendim. Kafama takılan merak ettiğim, endişelendiğim, korktuğum ne varsa 7/24 kendisini arayıp ulaştığım kendimi her zaman bana iyi hissettiren biridir ALPARSLAN Bey. Hamileliğim sırasında eşimi kaybettim bana ve bebeklerime zarar gelmemesi için elinden geleni yaptığı bana sağlıklı bir doğum yapmamı sağladığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. Suyumun erken gelmesi sebebiyle erken doğum yapmak zorunda kaldım yurtdışında olmasına karşın uçaktan iner inmez yorgun argın koştura koştura doğumumu yaptırmak için hastaneye gelen ısrar kıyamet telefonlarıma bir kere bile çıkmamaksızın her türlü kaprisimi çektiği maddi manevi bütün destekleri için ayrıca kendisine çok teşekkür ediyorum. :)

 • E
  Yer: Özel Ota - Jinemed HastanesiHizmet: Miyom ameliyatı

  Şiddetli ve uzun süreli regl kanamalarım nedeni ile Kasım ayı içerisinde bir arkadaşımın tavsiyesi ile doktora göründüm. Yapılan kontrolde 4 adet miyomum olduğu, bu miyomların rahimimde şekil değişikliği yarattığı, yaşımın 47 olması sebebiyle rahimle birlikte miyomların da alınmasının uygun olduğu söylendi. Planladığım bir gebelik durumu olmasa bile yine de rahimin alınacak olması istemediğim bir durumdu.
  Sonrasında ikinci bir görüş almak için doktor araştırmaya başladım ve bir arkadaşımın Jinemed'de çok başarılı bir sezeryan ameliyatı geçirdiğini bildiğim için de kendisine danıştım. Bana Alparslan Baksu'nun ismini verdi. 18 Kasım için randevu aldım ve tüm şikayetlerimi anlattım. Alparslan Bey kontrollerini tamamladıktan sonra 5 adet miyomum olduğunu, zaman zaman yapılan operasyonlarda ultrasonda görünmeyen yerlerde de miyomların olabileceğini ya da yapışık miyomlarla da karşılaşıldığını söyledi. Görülen 5 adet miyomdan bir tanesinin rahim duvarına yapışık olduğunu, rahim'e zarar vermeden hassas bir çalışma ile kazıyarak alınabileceğini, operasyonun bu yüzden biraz uzun sürebileceğini, prensip olarak canlı ve işlevsel olan bir organın alınmaması gerektiğine inandığını söyledi. Bunları anlatırken hem kağıt üstünde anlatıyor hem de plastik bir kadın vücudu üstünde gösteriyordu. Operasyon öncesinde biıopsi yapmanın doğru olacağını, sonucuna göre de ameliyatın planlanabileceğini söyledi. Yaklaşık 1 saatlik görüşmede Alparslan Bey hem beni detaylı şekilde bilgilendirmiş hem de inanılmaz derecede bana güven vermişti. Kararımı vermiştim. 2 gün sonra biopsi yapıldı ve sonuçlar temiz çıktı. Böylece rahmin alınmasına gerek olmadığı da teyid edildi. 17 Ocak Çarşamba için ameliyat günü planladık. 2 saat süren zorlu bir operasyonla hastane odam da gözlerimi açtım. Alpaslan Bey'in bire bir kontrolde söylediği gibi olmuştu. İrili ufaklı 11 adet miyom çıkartmış:)
  Ameliyat sonrası kendisi sürekli geldi, durumuma göre ilaç yönlendirmemi yaptı ve ameliyatı daha az ağrılı atlatmam için destek oldu. Bugün de taburcu oldum. Gerek biopsi gerekse de miyom ameliyatımdaki öncelikle bilgisi ve samimiyeti için kendisine çok teşekkür ediyorum. İyiki yolum jinemed'den geçmiş ve iyi ki Alparslan Bey gibi değerli bir doktorun hastası olmuşum.
  Bu arada Jinemed'de muhasebeden, hastabakıcılarına ve hemşirelerine kadar iletişimde olduğum tüm personelin güleryüzlü ve profesyonel yaklaşımına hayran kaldım.

  Alparslan Baksu2018-02-02

  Sevgili Ebru,
  Bize başvuduğunda myomların nedeniyle yaşadığın kanamalar, kansızlık ve rahminin alınma gerekliliği moralini oldukça bozmuştu. Yaptığımız muayene sonucunda rahmini almadan myomlarını temizleyebileceğimizi söylediğimizde, yüzüne yansıyan mutluluk ifadesi çok güzeldi. Sizde de dikkatli bir operasyonla myomlarınızı temizledik. Senin yüzündeki mutluluk bizleri de mutlu etti.
  Şahsımla ilgili yorumların için teşekkür eder, sağlıklı, mutlu nice yıllar dilerim. Sevgiler.

 • K
  Yer: Özel Ota - Jinemed HastanesiHizmet: Randevu

  1 yıldır yoğun adet kanamaları yaşıyordum çok güçsüz kalmıştım ve sürekli kan takviyeleri ile ayakta duruyordum. Yapılan ultrason sonucunda rahmin içine yerleşmiş 8 cm lik bir miyomum olduğunu öğrendim. Bir çok eğitim araştırma hastanesine gittim hepsi de ameliyatın benim için çok riskli olduğunu ve rahmimi alabileceklerini söylediler hiç bir güven alamadım.Hiç evlenmemiş biri olarak duyduklarım beni inanılmaz kötü hissettirmişti ve ailecek çok üzülmüştük. Bu aşamada daha fazla zaman kaybetmeden doktor araştırmaya başladım ve Alparslan Hocama denk geldim kendisine yapılan yorumlar beni çok etkiledi. Benimle aynı durumu paylaşan insanların varlığı ameliyatlarının başarılı geçmesi beni umutlandırdı ve hemen Alparslan hocamdan randevu tarihi alıp kendisine muayene olmaya gittim. Birkaç gün sonra hemen ameliyat tarihi alıp ameliyat oldum. Ameliyat başarıyla sonuçlandı. Bugün 1 hafta oldu kendimi çok daha iyi hissediyorum. Hocama ve ekibine sonsuz teşekkürler...

  Alparslan Baksu2018-02-02

  Sevgili Kübra,
  Başvuduğun hastanelerde, rahim zarına yapışık ( submüköz) 8 cm lik myomunun alınmasının riskli olacağı, rahminin alınabileceği ihtimali seni oldukça korkutmuştu. Muayeneden sonra ameliyat olmaya karar verdin. Dikkatli bir operasyonla myomunu çıkarttık , rahim zarına da herhangibir zarar vermedik. Sağlığına kavuşmuş olman bizleri çok mutlu etti.
  Sana sağlıklı ve mutlu uzun bir ömür diliyorum. Sevgiler

 • Z
  Yer: Özel Ota - Jinemed Hastanesi

  Alparslan bey ile doğum öncesi süreçte gerekli muayene ve tetkikleri yaparak sürece başladık, 9 ay boyunca Alparslan Bey'in sakin ve olumlu tutumu sayesinde sorunsuz ve güzel bir hamilelik süreci geçirdim ve bebeğimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza aldık, teşekkürler Alparslan Baksu.

 • A
  Yer: Özel Ota - Jinemed HastanesiHizmet: Myomektomi

  Bir gün uzanırken karnımın altında bir çıkıntı gördüm, hastaneye gittiğimde, rahim dışında 2 adet 10 cmlik myomun olduğunu söylediler. O ilk anki endişeyle doktor arayışına girdik. Kendisi şu ana dek beni rahatlatan, sakinleştiren ve gerçek bir güven bağı kurabildiğim tek doktorum oldu. Alparslan hocam ve ekibi myomektomi ameliyatımı başarıyla gerçekleştirdi, ardından gelen patoloji raporumda myomlardan birinin 9, diğerinin 12 cm olduğunu gördüm.. Bu kadar büyük 2 myomun kısa bir sürede çıkarılması ve ardından gelen hızlı iyileşme sürecim, hocamın mahir ellerinden, senelerin tecrübesinden ve hastalarıyla kurduğu güvene dayalı ilişkiden ileri gelmektedir. İleride hamilelik planlıyorum ve bu önemli dönemden önce sizin gibi güven veren, işine bu kadar emek harcayan, başarılı ve sevgi dolu bir doktorla tanıştığım için çok mutluyum. Sevgiler, saygılar hocam, iyi ki varsınız..

 • D
  Yer: Özel Ota - Jinemed Hastanesi

  Alpaslan Beyle, tanımadığım bir ailenin (genelde tanıdık olur)ikizlerini sevdiğim sırada tavsiyeleri üzerine tüp bebek tedavisi için gitmiştim.Uzun zamandır doktor ve hastane arayışından sonra bu ailenin tavsiyesi gerçekten tesadüf mü kader mi bilemiyorum ama adı her ise şuan çok doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum.Tüp Bebek tedavisi süresince olumlu tavrı ile bu süreci olabildiğince doğal ve normal karşılamamı sağladı.Gebelik gerçekleştiğinde aynı olumlu tavır sakinlik devam etti.Tüp bebek ve ikiz gebeliğe bağlı düşük ve erken Doğum risklerini maalesef bende yaşamış oldum ancak Alparslan Beyin gerek hekimliği gerek yaklaşımı gerekse insani tutumu ile tüm bu dönemler çok daha sancısız geçmiş oldu.İhtiyaç duyduğumuz her an ulaşabildik ve yardımcı oldu her konuda.Doktor/hasta arasındaki güvenin çok önemli olduğu söylenir, bunu yaşayarak deneyimlemiş olduk.Kendisine tüm süreçlerde sonsuz güven duyduk.Hayatımıza çok güzel bir dokunuşta bulundu iki kızımız var artık...Ne desek az kalacak olmayacak ama yine de sonsuz teşekkürler...İşini iyi yapan iyi bir hekim aynı zamanda iyi bir insan kendisi...

 • D
  Yer: Özel Ota - Jinemed HastanesiHizmet: gebelik ve doğum

  Tüp bebek tedavisi ile annelik hayalimin gerçekleştiği ve heyecanımın ikiz bebek sahibi olma haberi ile iki kat arttığı dönemde sıkı bir takip deneyim ve öngörü gerektiren bu özel gebeliğimi sağlıkla sürdürebilmek için yaptığımız araştırmalar sonucunda Sayın doktorumuz Alparslan BAKSU ile gebelik takip sürecini devam ettirme kararı aldık. Düşük riski ile başlayan ikiz gebeliğim bu sorunu sayesinde aşabildi. 28.hafta itibari ile erken doğum riski ile karşı karşıya kaldığımda doktorumuzun ürettiği çözümler ile gebeliğimi 37.haftaya kadar taşıyabildim.Sayın doktorumuza her zaman inandım ve güvendim.Gebelik sürecini adım adım önceden yaptığı öngörülerle her safhasında başarıyla sürdürmemde ve bebeklerime kavuşmamda emekleri büyüktür.Kendisini her daim saygı ve sevgiyle anacağız.

 • S
  Yer: Özel Ota - Jinemed HastanesiHizmet: Çoğul Gebelik Takibi

  Eşimin tanıdığı bir doktor tarafından tavsiye üzerine tanışmıştık. Hamileliğimin 23. haftasında rahim açılması sorunu yaşadım. Eşim Alparslan hocamla görüştüğünde bize hemen gelmemizi söyledi. Muayene sonrası bebeklerin kurtulması için rahimin dikilmesi gerektiğini söyledi. Eşim ve ben kendisinin bize verdiği güvenle ameliyatı yaptırdık. Çok şükür bu ameliyat sonrası 35 hafta 4 gün sonra ikizlerim sağlıklı bir şekilde dünyaya geldiler. Ameliyatın yapıldığı günden çocukların dünyaya geldiği zaman aralığında her an kendisine ulaşabildik. Arada yaşadığımız sıkıntılarımızda bize destek oldu. İhtiyacımız olduğunda hep yanımızdaydı. Zorlu zamanlarımızı hep kendisinin destekleriyle atlattık. Alparslan hocama 2 evladımın sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesini ve sezaryan sonrası yaşanan sıkıntının giderilmesiyle hayatımı borçluyum. Eşim ve ben kendisine herşey için teşekkür ediyoruz. Bizim için çok değerli biri. Çocuk sahibi olmak isteyen, bu aşamada sorun yaşayan herkese Prof. Dr. Alparslan hocamı tavsiye ediyorum. Güvenle gidebileceğiniz birisidir.

  Alparslan Baksu2017-10-13

  Sevgili Suna,
  Gebeliğinizin ortasında rahim ağzınızın sessizce açılıp kısalması tablosuyla bana başvurdunuz. Bu durumda ikiz gebeliğiniz birkaç hafta sonra erken doğumla sonuçlanacaktı ve bebeklerinizin yaşama şansı çok yüksek olmayacaktı. Ben de size risklerini ve getireceği faydaları anlattım, ameliyata ikna oldunuz ve derhal ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Çok şükür ameliyat sonrasında da bir sorun yaşamadık ve 35. haftada sezeryanla bebeklerinizi doğurttuk. Şu anda bebekleriniz gayet sağlıklı.
  Size çocuklarınızla birlikte mutlu, sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum.
  Sevgiler.

 • C
  Yer: Özel Ota - Jinemed HastanesiHizmet: Miyom ve kistlerin olmasi

  İnsanlar belli bir hastalık sonrasında tedavi için hele de ülkemizde çaresizlik hissederek sıkı bir sekilde doktor araştırmalarına girerler. Çevresinde bulunan arkadaş eş dost herkesten bir tavsiye isterler. Benimde çok değerli Alparslan BAKSU ile tanışmam böyle oldu.
  Yaptığım check up sonrasi Moralimizi bozan ailece bizi göz yaşlarına boğan gittiğimiz hastanede konan tanı sonrası rahmin alınabileceği yonundeydi. Bu ailece hepimiz için bir yıkım ve çaresiz hissettirmeye yetecek bir haberdi. Bir çok hastane dolandik ve herseferinde aynı cevabı duymak gerçekten umudumuzu yitirmemize sebep olmuştu..

  Sonra ne mi oldu ? Sonrasını tanımlamak gerekirse en iyi kelime mucize olurdu.Düşünsenize geleceginizi planlarken hayal kurarken en büyük hayallerinizden biri cocuktur işte bu benim elimden alınmıştı.çok uzatmak anlamsız.
  Ameliyat başarılı geçti.mahir bir el küçük bir ameliyat kesiği ve titizlikle başlayıp biten operasyon , bu tarz ameliyatlar da işi zorlaştıran büyüklükteki kisti ve miyomlari alabildi ve tum hayallerimi bana geri verdi. Kesik kapatıldı ve yok denecek kadar bir iz kaldı. Bu yüzden çok teşekkür ederim ve bu yorumu yazma amacım tamamen benimle aynı durumu yaşayan kişilerle yolunun kesişmesini ve onlara da umut olmasını sağlamaktır.

  Alparslan Baksu2017-09-20

  Sevgili Ceylan
  Bize başvurduğunda aşırı kanamalara bağlı kansızlık ve myomunun yerleşim yeri nedeniyle rahiminin alınma riski nedeniyle psikolojin gerçekten bozulmuştu. Yaptığımız muayenede rahminin iç kısmına yerleşmiş büyük bir myomun vardı. Myomun rahim boşluğunun sınırında yerleştiği için laparaskopik (kapalı) yöntemi tercih etmedik. Karnından küçük bir kesi ile, çok dikkatli bir şekilde rahim zarını hasarlamadan, myomunu çıkarttık. Ameliyat sonrası senin mutluluğunu paylaşmak bizi de çok mutlu etti.
  Sana mutlu ve sağlıklı uzun bir ömür diliyorum.
  Sevgiler

 • Yer: Özel Ota - Jinemed HastanesiHizmet: Gebe Takibi

  Alparslan Hocam için ne yazsam az kalır.
  Hamile kaldığımı öğrendiğimde ayağımdan 2 tane röntgen çekilmiştim. Buna istinaden hamileliğimin başlangıcında gittiğim 2 farklı kadın doğum doktoru, bebek gelişimi ile ilgili oldukça can sıkan şeylerden bahsettiler. Hamile kaldığıma sevinemeden bebeğimi kaybetme korkusu yaşadım. Alparslan Hocama gittiğimde oldukça moralsizdim. Durumu anlattığımda bana yaklaşımı samimi ve bebeğimin taşıdığı risklerin normal bir gebelikle aynı düzeyde olduğunu söylemesi sonucu odasından çıktığımda bebeğimi kucağıma almışcasına sevindim. Bundan sonraki süreci birlikte geçirdik ve Alparslan Hocam sayesinde 2 hafta önce kızım Zeynep Erva’yı normal doğumla kucağıma aldım. 7.7.2017 tarihinde kızımı en baştan beri istediğim gibi normal doğumla kucağıma almak nasip oldu.
  Her şey için tekrar tekrar teşekkür ederim hocam.

  Alparslan Baksu2017-08-01

  Sevgili Dilek
  Bize başvurduğunuzda gebeliğinizi sonlandırmayı düşünüyordunuz. Ayağınızdan çekilen filmlerin bebeğinizde bir risk oluşturmayacağını söyledik. Gebelik takipleriniz de de bir sorunla karşılaşmadık. Çok şükür istediğiğniz şekilde, normal yolla bebeğinizi doğurdunuz.
  Sizlere bebeğinizle birlikte sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Sevgiler.

 • Yer: Özel Ota - Jinemed HastanesiHizmet: Tüp Bebek

  sevgili hocamıza çok minnettarız 10 yıldır çocuk sahibi olamıyorduk sizin sayenizde ben bir prenses babası eşim ise prenses annesi oldu son suz teşekkürler hocam iyi ki varsınız ilginiz alakanız ve derin bilginiz sayesinde bu duyğuları yaşıyoruz çook sağolun

  Alparslan Baksu2017-08-01

  Sevgili Eren
  Bize başvuduğunuzda 10 yıllık uğraşının verdiği yorgunluktan bunalmıştınız.
  Kısa sürede tedavimize cevap aldık ve eşiniz hamile kaldı. Gebelik sürecinde yaşadığımız bazı sorunları da uygun tedavi yöntemleriyle atlattık. Şu anda çok güzel bir kızın babasısın.
  Sizlere bebeğinizle birlikte sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Sevgiler.

 • Y
  Yer: Özel Ota - Jinemed Hastanesi

  Alparslan Baksu hocam size sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Toprak Barış'ı bize sağlıklı kavuşturduğunuz için ne desek kelimeler yetersiz kalır. Hamileliğim boyunca bana güven verdiniz. Sabrınız, alanınızda uzman oluşunuz ve deneyiminizle tüm endişelerimi giderip bu süreci saglıklı geçirmemi sağladınız. Epidüralsiz tamamen doğal doğum yapmak istiyordum bir taraftan da çok korkuyordum. Doğumdan önce paylaşımlarınızla bana güven verdiniz, kendime ve bebeğime inanmamı sağladınız. Doğum sırasında bilgili ve deneyimli yönlendirmenizle doğal doğum yapmamı sağladınız. Yatıştırıcı ve güven veren yönergelerinizle sağlıklı bir doğum oldu. Çok teşekkürler yeniden, iyi ki varsınız.

 • Z
  Yer: Özel Ota - Jinemed HastanesiHizmet: Yumurtalıkta kist

  Prof.Dr. Alparslan Baksu'yu doktor bir akrabamın tavsiyesiyle buldum. Ameliyat oldum ve hiç ameliyat olmamış gibiyim. Tam bir profesyonellik ve titizlikle alanına hakim bir doktor. Ota-jinemed hastanesi çalışanları da çok iyi. Aşırı memnun kaldım. İyi ki tanımışım ve iyi ki Alparslan hocaya ameliyat olmuşum.

 • Alparslan hocamın yanına gittiğimizde 31 haftalık anne karnında bebeğimiz vardı bebeğimizin kalbinde 3,5 cm büyüklüğünde birden fazla kitle vardı Alparslan hocamdan allah razı olsun 38 haftaya kadar sabırla bekleterek eşime ve bana güler yüzlü hoş görüşlü davranarak bize cok yardımcı oldu her hafta düzenli olarak muğla Fethiye den yanına gittik ve dogum olacagın da kendi ekibiyle dogum gercekleşti şuan 14 günlük gayet sağlıklı bebeğimiz var ve hala Alparslan hocamla takipteyiz bütün samimiyet le en az 10 tane doktora gittim Alparslan hocamdan önce ve doktorlar yaşamaz dediler sonuç Alparslan hocam sayesinde bebeğimizi kucağımıza, aldık tekrar tekrar hocam dan Allah razı olsun

  Alparslan Baksu2017-06-28

  Sevgili Hakan
  Bana telefonla ulaştığınızda, moralsiz bir şekilde bebeğinizin kalbinde tümör tespit edildiğini, yaşama şansı olmadığı için erken doğum önerildiğini söylemiştiniz. Eşini bize getirmeni teklif ettiğimizde hiç tereddüt etmeden Fethiye'den kalkıp geldiniz. Ben, perinatolog ve çocuk kardiyoloğu bebeğinizi ayrı ayrı değerlendirdik. Bebeğinizin anne karnındaki gelişimi iyi, kalp fonksiyonları da normal görünüyordu. Sadece hafif düzeyde aritmisi vardı. Eşinin de gebelikle ilgili sorunu yoktu. Bebeğinizin sol kalp bölümünde ' Rhabdomyom' olduğunu düşündüğümüz bir kitle vardı.Her hafta Fethiye'den bize kontrole geldiniz, bütün kontrollerde bebeğin gelişimi iyi görünüyordu. Bebeği 38. haftaya kadar takip ettik. Daha sonra sezeryanla doğurttuk. Bebeğiniz gayet sağlıklı doğdu, tedbir olarak 4-5 gün yoğun bakımda gözlem amaçlı, herhangibir tedaviye ihtiyaç duyulmadan takip edildi.Şu anda evde, anne sütü alıyor. Bayramda sizi aradığımda kilo artışı müjdesini verdiniz. Bebeğinizin bundan sonraki takibinde yine yanınızdayım. Bu kitlelerin bir kısmı kendiliğinden küçülebiliyor. İnşallah sizin bebeğiniz de operasyona gerek kalmadan bu süreci atlatır.
  Güvene dayalı hekim-hasta ilişkisinin çok güzel bir örneğini birlikte yaşadık.Sizlere bebeğinizle birlikte sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Sevgiler.

 • Bundan 4 sene önce , Elçim arkadaşımın ikiz bebeklerini görmeye gittiğimde , kulağıma fısıldadı, eğer bir gün ihtiyacın olursa ALPARSLAN BAKSU Harika biri hiç tereddüt etme. Henüz evli Bile değildim. Evlendim. 1,5 yıllık süreç sonuç vermedi. Ve bir gün ALPARSLAN BAKSU aklıma geldi , eşimle randevu alıp hemen gittik. İlk muayenede rahim duvarımın inceliğinin önemli bir sebep olduğunu söyledi ve hemen tedaviye başladık. İnanın bir an bile tereddüt etmedik. Dürüstlüğünün, kendinden eminliğinin ötesinde, ne kadar profesyonel olduğunu hissettiğimiz (Prof.) doktorumuzun aurası, bizi ilk görüşmemizden itibaren şifa ile gönülden sardı. Geçen sene tam da bugünlerde yapılan ilk transferimizle , 38 hafta sonra bebeğimi kucağıma sağlıkla aldım. 38 yaşında, rahim duvarı incelmiş, yumurtaları son derece az olan ben, bugün kucağımda bir can taşıyorum.
  Alparslan beyin güleryüzü, samimiyeti, içtenliği ve ne zaman olursa olsun telefonun diğer ucundaki cevapları bizi rahatlattı , mutlu etti, güven içinde ilerlememizi sağladı.
  Yaşamımın geri kalan kısmının artık bambaşka bir anlamı var, aldığım her nefesin bambaşka bir ritmi var. Varolun.
  Kendisine olan teşekkürümüz sonsuz, ikinci bebeğimiz için de beraber olacağız. Sevgili doktorumuz Bilginiz, engin tecrübeniz, sağlığınız ve enerjiniz daim olsun

 • Tavsiye üzerine kendisine ulaştığım,İki hamileliğimde de Kızım 08/03/2014 ve oğlumun 28/02/2017 kendimi uzman ellerine teslim ettiğim,her jinekolojik problem yaşadığımda rahatlıkla aradığım samimi yaklaşımı ile içimi rahatlatan,mesleki bilgi ve becerisine son derece güvendiğim,ne yapsam hakkını ödeyemeyeceğim doktorumdur kendisi. Hayatımda karşılaştığım en iyi doktorlardan biridirr,sadece hamilelik değil doğum sürecim de mükemmel geçti.....eğer şuan sağlıkla evlatlarımı kucağıma aldıysam Alparslan Bey'in sayesinde demekten kaçınamam.insanın kafasında sorular olmadan kendini güvende hissetmesi ve doktorun da hastasına bunu hissettirmesi vazgeçilmez....Alparslan bey gibi bir hekimin hastasi oldugum icin cok sansliyim. Yardimlariyla,ve bilgileriyle kızımı ve oglumu sağlıkla kucagima aldim.İyi ki varsınız. Her zaman güvende ve emin ellerde olduğunu bilmek çok önemli.Her şey için sonsuz teşekkürler....

 • Merhaba, yakın zamanda sürekli gittiğim hastane kapanınca işyerine yakın olması sebebiyle Ota jinemed hastanesine gitmeye karar verdim. Yaptığım araştırmalar sonucunda Alparslan Beyden randevu aldım ve muayene oldum. Var olduğunu bildiğim bir miyomumun alınması gerektiğini belirtti. Ancak Alparslan bey sadece bununla kalmadı ve tüm kontrollerimi detaylıca yapıp her konuda beni bilgilendirdi. Muayene ve amelyat sürecimi sıkı takip etmeai, detaycı oluşu ve herşeyimle bizzat kendisinin ilgilenmesi beni rahat ve güvende hissettirdi. Ayrıca kendisi çok nazik biri. Sevgiler

 • Sayın Alparslan Hocayla arkadaşım aracılığıyla tanıştım. 49 yaşındayım. Son bir yıldır aşırı miktarda ve çok ağrılı adet kanamam oluyordu bu yüzden de kan değerlerim düşük çıkıyordu sürekli demir, b12 takviyesi alıyordum. Her zaman gittiğim doktora gittim ve 8-9 cm boyutlarında myom ve ayrıca polip olduğunu ve almaya gerek olmadığını söyledi ancak myomun varlığı beni gerçekten rahatsız ettiği için başka bir doktora başvurdum ve aynı tanı burda da konuldu hekim myomun çok büyük olduğunu ve rahmin alınması gerektiğini ifade etti. Ben kendi kişisel tercihim dolasıyla rahim aldırmak istemedim başka bir seçeneğimin olup olmadığını sorduğumda endometrial biyopsi yapalım denildi ve poliplerin inceleneceği söylendi. Sonra da yollarımız Alparslan Beyle kesişti ve ilk tanıdığım andan itibaren önce güven vererek beni rahatlattı sonra tek tek anlattı: rahimin alınmasına gerek olmadığını, 11-12 cm büyüklüğüne ulaşan myomu açık yöntemle karından alacağını ve histereskopik yöntemle de polipleri inceleyeceğini söyledi. Ameliyatım başarıyla gerçekleştirdi ve almaya korkulan myomu Alpaslan Bey tereddütsüz aldı. Sağlığıma beni kavuşturan, bana her konuda güven veren doktoruma sonsuz teşekkür ediyorum, çok minnettarım. Tekrardan herşey için çok teşekkür ediyorum Alpasrlan hocam, sevgi ve sağlıkla kalın.

  Alparslan Baksu2017-04-14

  Muayene için başvurduğunuzda, karnınızda 11x12 cm myom, rahim içerisinde de yaklaşık 2 cm lik polip vardı. Alt karın ağrısı ve kansızlık yaşam kalitenizi bozmuştu.Yaşamınızı sürekli demir takviyesi alarak sürdürüyordunuz. Myomlar yaşam kalitesini bozuyorsa ya rahim veya myom alınarak tedavi edilebir. Ameliyat kararı verilirken, hastayla bütün seçenekler konuşulmalı ve onun tercihlerine saygı gösterilmelidir.
  Siz myomunuzun tedavisi için rahminizi aldırmak istemediğinizi söylediğinizde, ben de sadece polip ve myomunuzu alarak rahminizi bırakabileceğimi,bunun mümkün olduğunu anlattım. Operasyonunuzda hiçbir sorunla karşılaşmadık. Çok şükür patolojik tetkikler de olumlu geldi.
  Şahsımla ilgili yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Sizlere sağlıklı, mutlu, uzun bir ömür diliyorum. Sevgiler

 • G

  Prof. Dr. Alparslan Baksu ile tesadüfen tanıştım. Ama hiç bir tesadüf beni daha mutlu edemezdi. Deneyimi ve donanımı ile her şeyi çok önceden öngörüp bu doğrultuda tedavi ediyor. İlk bebeğime hamile kaldığımda tanıştım kendisiyle, iyiki tanışmışım. Bebeğimin gelişiminin normal olmadığını çok önceden anladı ve bizi duruma tüm samimiyeti ile hazırladı. Bebeğimi kaybettikten sonra da psikolojim ile yakından ilgilenip o dönemi daha kolay atlatmamı sağladı. Sonrasında bize çizdiği mükemmel yol haritası ile yeniden hamile kaldım ve hamilelik sürecimi hem çok sağlıklı hem de çok keyifli geçirdim. Son aylarıma doğru suyumun azalması ile yaşadığımız gerginliği de tüm soğuk kanlılığı ve güler yüzü ile kolaylıkla atlatmamı sağladı ve bebeğimi sorunsuz bir şekilde kucağıma aldım. Alparslan Bey'in öngörüleri sayesinde çok kolay bir doğum yaşadım. Sezeryan doğum yapmama rağmen belli belirsiz bir çizgim var. Doğumum sonrasında da takibi hiç bırakmayarak çok kısa sürede iyileşmemi sağladı. Bilgisi, deneyimi, yaklaşımı, öngörüleri, samimiyeti ile tanıdığım en mükemmel doktor.

  Alparslan Baksu2017-04-12

  Sevgili Gözde, talihsiz bir düşük sonrası, tekrar gebe kalma sürecinde bir süre stres yaşadın. Fakat önümüzdeki yol haritasına inandın ve çok geçmeden gebelik gerçekleşti. Gebeliğinin 31. haftasında su gelmesi yakınması ile başvurduğunda , gebelik suyunun yaklaşık yarıdan fazlasının boşaldığını tespit edip hastanemize yatırdık. Yakın takip ve tedavi ile bir hafta içerisinde su miktarında azalma durdu ve hafif artış başladı. Yine yakın takiple gebeliğin 36. haftaya ulaştı. Çok şükür sağlıklı bir bebek dünyaya getirdin. Bu süreçte aile olarak sizlerle hekim hasta ilişkisinden ileri bir diyaloğumuz oldu.
  Şahsımla ilgili yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Sizlere güzel bebeğinizle , mutlu , uzun bir ömür diliyorum. Sevgiler

 • S

  sevgili doktorum Alpaslan baksu ile kardeşim sayesinde tanıştım.iyikide tanımışım onu... yumurtalıklarımda menepoz sonrası bir kist oluştu. son 6 ayda bayağı büyümüştü. Alpaslan bey korkulacak birşey olmadığını ama ameliyat olmam gerektiğini söyledi ve ameliyatımı yaptı.Onun sayesinde sağlığıma kavuştum. sevgili doktorum iyiki varsınız. iyiki benim doktorumsunuz. SONSUZ SEVGİLER sevgi çalık

 • Y

  Alparslan hocayla sıkıntılı bir dogum süreci yasayan bir arkadasimin gebeligi sırasinda tanistim. Hamile kaldigimda arayip ne yapmam gerektigini sordugum surec itibariyle kendisine istedigimde aklima her takilan soruda aradim ve her arayisimda ulastim. Gebeligimin ilk haftalarinda yasadigim dusuk riskinde gerekli onlemleri alarak bebegimizin tutunmasini sagladi.ilerleyen aylarda 23.haftamizda tekrar bir kanama gecirdik ve sonraki surecte bizimle yakindan ilgilenerek 37.haftada oglumuzu kucagimiza almamizi sagladi ki en buyuk korkumuz daha once gelmesiydi.mutlaka Hastanede yattigimiz dönemde hergun gelip bize sonraki sureclerin nasil olacagini tum ihtimalleri aktardi bu sayede tum kaygilarimizi dizginlememizde bize yardimci oldu.Sunu da belirtmeliyim ki Ota jinemed hastanesinde kaldigimiz surecte kesinlikle hemsire ve katta bizimle ilgilenen kat gorewlilerin guler yuzu pozitif enerjileri size hastanede oldugunuzu unutturuyor. Ilk kez anne olan biri olarak en buyuk sansimin Alparslan bey oldugunu kesinlikle soylemeliyim. Dogumdan sonraki surecte hic şıkıntımız olmadi. Hocama emeklerinden ötürü sonsuz tesekkurlerimizi borc biliriz. Yesim AVCI

  Alparslan Baksu2017-04-07

  Sevgili Yeşim gebeliğinin başında düşük tehlikesi, sonrasında da erken doğum tehlikesi gibi ciddi sorunlar yaşadın. Buna rağmen, takiplerin sırasında en ufak bir moral bozukluğu gözlemlemedik. Pozitif kişilik yapın bu süreçlerin sorunsuz atlatılmasına önemli katkı yaptı. Bizler bu süreçte sadece güven ve destek görevimizi yerine getirdik. Sonunda da bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına aldın.
  Şahsımla ilgili yorumların için teşekkür ederim. Sana bebeğin ve ailenle birlikte sağlıklı, mutlu uzun ömürler diliyorum

 • Kıymetli doktorumuz Prof. Dr. Alparslan Baksu’nun Ota&Jinemed Hastanesinde tedavisine girmem, yaklaşık bir buçuk yıla yakın bir zamandır süratle büyüyen miyomlarımın yarattığı yoğun karın-mide rahatsızlıklarından dolayı doktor arayışına girdiğimiz sırada tavsiye üzerine gerçekleşti. İlk etapta, mevcut olan endişe ve korkularımı, Alparslan Bey’in donanımı, işine hakimiyeti, hastasına verdiği şefkat ve güvenle üzerimden atarak başarılı bir rahim ve miyom ameliyatı geçirdim. Ameliyatım ve sonrasında sağlığıma hızla kavuşmam için göstermiş olduğu ilgi ve takibinden dolayı sevgili doktoruma yürekten teşekkür ediyorum. / Ayşegül Demirkol

  Alparslan Baksu2017-04-07

  Ayşegül Hanım bize başvurduğunuzda karnınızı tamamen doldurmuş myomlar nedeniyle artık operasyonun ertelenemeyeceği bir safhaya gelmiştiniz. Operasyon korkusu nedeniyle 1-1,5 yıl sürecinizi ertelemiştiniz. Operasyonun kaçınılmaz gerekliliğine inandıktan sonra , sizinle ameliyatın seçenekleriyle ilgili konuşup , yapılacak operasyon konusunda kararımızı birlikte verdik. Çok şükür operasyonunuz ve sonrası sorunsuz geçti.
  Şahsımla ilgili yorumlarınız için teşekkür ederim. Size ailenizle birlikte sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

 • E

  Sayın Prof.Dr.Alparslan Baksu'nun uzun yıllardır hastasıyım. İzlenimlerim doğrultusunda eğitimini iletişim yeteneği ile birleştirerek hastayı kaygılarından uzaklaştıran yapısı, bilgilendirme konusundaki hassasiyeti, güncel tıbbi gelişmeler konusundaki takipçi ve yenilikçi bakış açısı ile hastalarına yardımcı olan özgün, bilgili, ilgili ve detaycı bir akademisyen ve hekimdir.

 • B

  Hamileliğin 21.haftasinda plesanta previa olduğumu öğrendim, nedir,ne değildir bilmiyordum,riskli bir gebelik olduğunu ve herhangi bir hastanede herhangi bir doktor tarafından yapılacak bir ameliyat süreci olduğunu öğrendiğinde bir kaç doktor gezdim. Alparslan hocayı hem internet üzerinden araştırarak hemde eşimin bir arkadaşınin tavsiyesi üzerine gittik,ilk muayenede durumun ciddiyetini anlattı ve rahatlıkla üstesinden gelebileceğini belirterek içimiz i rahatlatti ve gerçekten de dediği gibi oldu,kanamalı olarak gittim ve gerekli tetkikleri yaparak erken gelen doğum süreciyle, başarılı bir ameliyat süreci geçirdim, Alparslan hoca ameliyat sonrası da bebegimin küvez lik durumunda da psikolojik destek sağladı, kendisini tanıdığım için çok şanslıyım .Sonsuz teşekkürler.

  Alparslan Baksu2017-03-08

  Sevgili Birsen, bize başvurduğunda gebeliğinin riskinden dolayı endişeliydin. . 29 haftalık gebelik+ total plasenta previa+ eski sezeryan teşhisi koyarak, mevcut riskini, doğumda karşılaşabileceğimiz sorunları ve bu sorunları aşmak için neler yapabileceğimizi anlattık. 34. haftaya kadar takip ettik. Acilen başlayan kanama nedeniyle hastanemize yatırdık, gerekli kan teminlerini sağladık. Bebeğin akciğer gelişimi için tedbirlerimizi aldık, kanamanın devam etmesi üzerine sezeryan ameliyatını gerçekleştirdik. Operasyonda rahimdeki şiddetli kanamayı durdurmak için 'hipogastrik arter bağlama' ameliyatını uyguladık ve çok şükür rahmini almadan kanamayı durdurabildik. 3 gün sonra seni sağlıklı bir şekilde evine gönderdik. Bu bizim için çok mutluluk verici bir sonuçtu.
  Sana ve ailene sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.

 • Ö

  Merhabalar Alparslan hocam ben 26 sene önce prematüre bi bebek olarak Şişli etfal de dünyaya geldim küçüklüğümden beri annemden hep isminizi duymuştum merak ettim isminizi araştırmak istedim ve bu sayfa çıktı karşıma annem yeni doğduğumda 3 ay hastanede yattığımı ve benimle çok ilgilendiğinizi söylemişti bende içimden gelerek sayfanıza yazmak istedim size şimdi burdan teşekkür etmek istiyorum iyi akşamlar

  Alparslan Baksu2017-03-09

  Sevgili Öznur her ne kadar seni tanımasam da, hayata tutunmana bir nebze katkım olmasından dolayı çok mutlu oldum. Anladığıım kadarıyla ağır prematüre olarak dünyaya gelmişsin. 26 yıl öncesinin prematüre servis koşullarında, 3 ay hastanede yatarak, taburcu olmak ve sağlıklı olarak gelişimine devam etmek büyük şans. Benimle tanışmak istersen çalıştığım hastaneye gelmen yeterli.
  Sana ailenle birlikte sağlıklı, mutlu uzun bir ömür diliyorum.

 • E

  41. yaşımda hiç beklemediğim bir zamanda hamile olduğumu öğrendim. Hazırlıksız yakalandığım hamileliğimi, hekim ve hastane süreçleri bakımından bir hayli tatsız geçirdim. Son bir şans olarak Ota- Jinemed Hastanesi' ne gitmeye karar verdim. Bir iş arkadaşımdan Alparslan Bey' in adını duymuştum. Kendisinden işinin ehli ve çok iyi bir insan olarak bahsetmişti. Hastane bankosunda Alparslan Bey' in uygun olup olmadığını sordum, çok şükür uygundu ve beni muayene etti. Hamileliğimin 32. haftası yeni dolmuştu ve henüz yarım saat önce tanışmış olduğum Alparslan Hoca acilen bebeğimi dünyaya getirmek zorunda olduğumu, içeride durumunun sıkıntılı olduğunu söylemişti. Kendinden emin, sakin, tatlı sert ve güvenilir haliyle eşimin ve benim geçirdiğimiz şoku kolaylıkla atlatmamızı sağladı ve kontrolü altında hastaneden geçirdiğimiz iki günün ardından sorunsuz bir ameliyatla oğlum Ada dünyaya geldi. Ada bir ay hastanede kaldı, çok kaygılı olduğum bu zaman diliminde de Alparslan Hoca hep yanımızdaydı. Babamın gönlü kalmasın diye resmi olarak kullanmasak da oğlumuza hocamız nedeniyle Arslan Ada diyoruz  İhtiyaç duyduğumda Alparslan Bey’ e giderken, sağlık sorunlarımı halletmenin dışında güzel bir sohbet de yapacağımızı biliyorum.

  Esi Gülce Kutluata

  Alparslan Baksu2017-03-03

  Sevgili Esi gerçekten son şansın olabilecek gebeliğinin 32. haftasında bana ilk kez muayene için başvurmuştun. Yaptığımız muayenede bebekte gelişme kısıtlılığı olduğunu ( haftasına göre düşük doğum ağırlıklı), gebelik sıvısının azaldığını, bebeğin beyin ve kordonundan yaptığımız doppler incelemede bebekte ağır bir sıkıntı (fetal distress) hali tespit ettik. Bebeğin kalp atımlarını kaydettiğimiz NST testinde de ağır sıkıntılı hal bulundu. Bu durumda bebeğin acilen doğurtulması gerekmekteydi. Kontrol için geldiğiniz doktordan bunları duymak şoke edici bir durumdu. Fakat durumun ciddiyetini kavrayıp, bize güvenerek önerimizi dinlediniz. Bebeğiniz söylediğimiz gibi bir süre yoğun bakımda kaldı, fakat sonrasında sağlıklı bir şekilde size teslim ettik. Ekip olarak bizleri de çok mutlu eden bir sonuç elde ettik.
  Şahsımla ilgili yorumlarınız için teşekkür ederim. Sizlere Ada'yla birlikte ailecek sağlıklı, mutlu uzun ömürler diliyorum

 • M

  ALPARSLAN BEY GERÇEKTEN MÜKEMMEL BİR HEKİM rahim duvarında 12 cm büyüklüğünde miyom olduğu için anne olamayacağımı sürekli düşükler yaşayacağımı, myomun alınması gerektiği, fakat bu sırada rahiminde alınabileceği bilgisi verildi. eşimin teyzesi (allah razı olsun)aracılığı ile Alparslan bey ile tanıştım ve kendisi o kadar ilgili ve pozitiftiki eşimle azda olsa kendimize geldik . Miyomu küçültmesi gerektiğini ve bunun için bir iğne yapılmalı dedi ! Yapay menapoza girdim 3 ay çok stresli geçecek demişti ki oyle de oldu ve sonunda miyom 9cm olmuş operasyonu başarılı bitirme noktasına gelinmişti. Başarılı bir operasyon oldu.1 yıl sonra biricik oğlum Efe'ye gebe kaldım hamileliğim boyunca tüm kontrollerimde gayet ilgili ve dikkatli olan ALPARSLAN beye sonsuz duacıyım, gerçekten tekrar tekrar teşekkürler. Sevgili oğlum 8 yaşında ve çooook mutluyuz bizde anne,baba olabildik.İYİKİ KENDİSİNİ TANIDIK İYİKİ VAR. Emeğine ve yüreğine sağlık

  Alparslan Baksu2017-03-06

  Sevgili Meral sizin karşılaştığınız tabloyla karşılaşan çok hastam var. Rahimin içerisinde doğru yerleşmiş büyük myomlarda ve çoklu myomlarda, myomlar çıkarılırken rahmin alınması gerekebileceği bilgisi veriliyor. Oysa deneyimli ellerde bu ihtimal yok denecek kadar azdır. Sendeki ağır kansızlığı düzeltmek ve myomun boyutlarını biraz küçültmek için 3 aylık bir tedavi uyguladık. Hem kansızlığın düzeldi, hem de myomunun boyutları 3 cm küçüldü. Böylece daha küçük bir kesi ile, kan verme gereği olmadan, rahmini de almadan operasyonu gerçekleştirdik. Kısa bir süre sonra gebe kaldın ve sağlıklı bir bebeğin oldu.
  Şahsımla ilgili yorumların için teşekkür ederim. Ben sadece hastalarıma elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Sizlere ailecek mutlu ve sağlıklı uzun bir ömür dilerim.

 • G

  Sevgili doktorum Alparslan Bey ile uzun bir sürecin ardından vazgeçmek üzereyken tanıştık. Doğru yönlendirmeleri , uygun tedavi yöntemi ve her zaman pozitif yaklaşımıyla istenen sonuca kısa bir sürede ulaşmamıza vesile oldu.İkiz bebeklerime hamileliğim boyunca yakından takibi , ilgisi ve engin bilgisiyle bizim en büyük desteğimizdi. En büyük korkum olan erken doğum ihtimalini mesleki etik anlayışı ,kendisine olan güveni ve tecrübesiyle ortadan kaldırdı ve oğlullarımızı sağlıklı bir şekilde , zamanında kucağımıza aldık.Hamilelik öncesi ve hamilelik sürecinde kendisiyle yola devam etmek benim en büyük şansımdı. İyi ki sizi tanıdık , iyi ki sizin gibi hekimler hala var .

  Alparslan Baksu2017-03-06

  Sevgili Gonca
  Sizinle tanışmamızdan kısa bir süre sonra tedavimizde başarılı sonuca ulaştık. Riskli durumlarda, bu risklerin ortaya çıkaracağı ağır sorunlar oluşmadan, erken öngörüde bulunmak ve gerekli önlemleri almak çok önemlidir. Bunun için de iyi bir hekim-hasta ilişkisi gerekmektedir. Sizin gebeliğinizde de bu riskleri bertaraf ederek, bebeklerinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza almanıza yardımcı olduk.
  Şahsımla ilgili yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Sizlere ailecek sağlıklı, mutlu uzun ömürler diliyorum. Sevgiler

Hakkımda

Hakkımda

 • Prof. Dr. Alparslan Baksu 1985 yılında İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1988 - 1992 yılları arasından İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzmanlık eğitimini tamamlamış olan Alparslan Baksu Ota Jinemed Hastanesi'nde hastalarına hizmet vermektedir.

Okullar / Eğitimler

 • İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi - Tıp Doktoru, 1979 - 1985
 • İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Uzmanlık Eğitimi, 1988 - 1992
 • İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Uzmanlık, 1992 - 2012
 • Toronto Üniversitesi, Princess Margaret Hastanesi - Gözlemci, 2007
 • İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Doçentlik Ünvanı, 2010
 • Nişantaşı Üniversitesi- Profesörlük Unvanı, 2015
daha fazla

Yayınlar

 • A1. Alkan, N., A. Baksu, B. Baksu ve N. Göker, “Gynecological Examinations for Social and Legal Reasons in Turkey: Hospital Data”, Croat Med J, 43, ).
 • A2. Baksu, A., B. Baksu ve N. Göker, “Value of Transvaginal Sonography in the Evaluationof Live Monochorionic Diamniotic Twin Ectopic Pregnancy”, J Clin Ultrasound, 30, ).
 • A3. Kabukcuoğlu, F., A. Baksu, B. Yılmaz, A. Aktumen ve I. Evren, “Malignant Struma Ovarii”, Pathol Oncol Res, 8, ).
 • A4. Gökdemir, G., A. Baksu, M. Taşkın ve N. Göker, “Vulvovaginal-Gingival Sendrome of Lichen Planus: Diagnostic and Therapeutic Challenge”, Aust N Z J Obstet Gynaecol, 43, ).
 • A5. Baksu, A., B. Baksu, N. Alkan ve N. Göker, “ An Attempt of Criminal Abortion of a 15-Gestational-Weeks Pregnancy”, Forensic Sci Int, 136, 202-203 Suppl 1 (2003).
 • A6. Baksu, A., F. Kabukcuoğlu, B. Baksu ve N. Göker, “Bilateral Sertoli Cell Adenoma and Serous Cyst in a Patient With Androgen Insensitivity Syndrome”, Eur J Obstet Gynecol Reprod Biol, 114, ).
 • A7. Baksu, A., H. Gürarslan ve N. Göker, “Androgen Levels in Preeclamptic Pregnant Women”, Int J Gynaecol Obstet, 84, ).
 • A8. Baksu, A., B. Baksu ve N. Göker, “Laparoscopic Unwinding and Cyst Aspiration of Twisted Ovary in Spontaneous Ovarian Hyperstimulation Syndrome Associated with Singleton Pregnancy”, Aust N Z J Obstet Gynaecol, 44, ).
 • A9. Baksu, A., A. Kalan, A. Özkan, B. Baksu, M. Tekelioğlu ve N. Göker, “The Effect of Placental Removal Method and Site of Uterine Repair on Postcesarean Endometritis and Operative Blood Loss”, Acta Obstet Gynecol Scand, 84, ).
 • A10. Baksu A., A. Özkan, N. Göker, B. Baksu ve A. Uluocak, “Serum Leptin Levels in Preeclamptic Pregnant Women: Relationship to TSH, BMI and Proteinuria”, Am J Perinatol, 22, ).
 • A11. Baksu, B., A. Baksu, I. Davas, A. Akyol ve G. Gülbaba, “Lipoprotein(a) Levels in Women With Preeclampsia and in Normotensive Pregnant Women”, J Obstet Gynaecol Res,31, ).
 • A12. Baksu, A., G. Günes, G. Akı, F. Tüysüz ve N. Göker, “Change in Contraceptive Choices and The Effect of Education on Use of Contraception at The Family Planning Clinic of Sisli Etfal Training and Research Hospital, Istanbul, Turkey”, Eur J Contracept Reprod Health Care, 10, ).
 • A13. Baksu, A., B. Ayaş, S. Çıtak, A. Kalan, B. Baksu ve N. Göker, “Efficacy of Tibolone and Transdermal Estrogen Therapy on Psychological Symptoms in Women Following Surgical Menopause”, Int J Gynaecol Obstet, 91,58-62 (2005).
 • A14. Baksu, B., I. Davas, A. Baksu, A. Akyol ve G. Gülbaba, “Plasma Nitric Oxide, Endothelin-1 and Urinary Nitric Oxide and Cyclic Guanosine Monophosphate Levels in Hypertensive Pregnant Women”, Int J Gynaecol Obstet, 90, ).
 • A15. Gökdemir, G., B. Baksu, A. Baksu, İ. Davas ve A. Köşlü, “The Features of The Patients With Vulvar Dermatoses in Dermatological and Gynecological Practice in Turkey; Is There a Need For an Interdisciplinary Approach?”, J Obstet Gynaecol Res, 31, ).
 • A16. Baksu A., M. Taşkın, N. Göker, B. Baksu, A. Uluocak, “Plasma Homocysteine in Late Pregnancies Complicated With Preeclampsia and in Newborn”, Am J Perinatol, 23, 31-35 (2006).
 • A17. Baksu, B., A. Baksu, N. Göker ve S. Çıtak, “Do Different Delivery Systems of Hormone Therapy Have Different Effects on Psychological Symptoms in Surgically Menopausal Women? A Randomized Controlled Trial ”, Maturitas, 62, ).
 • A18. Salihoglu, Ozgul; Karatekin, Guner; Baksu, Basak; Uslu S; Baksu. A; Can G: ‘Frequency and risk factors of fetal malnutrition among liveborn singleton term neonates using a computerised perinatal data-base, 2000-2006’ Journal of Paediatrics and Child Health; 48,( )
 • Uluslararası Kongrelerde Sunulmuş Posterler
 • A19. Karacan, M; Batukan M; Çebi Z; Berberoğlugil M; Levent S; Kır M; Baksu A, Özel E, Çamlıbel T. ‘Screeening cytomegalovirus, rubella and toxoplasma infections in pregnant women with unknown pre-pregnancy serological status’ Arch Gynecol Obstet; 290: )
 • B1.Baksu, A., B. Merdol, B. Baksu, A. Özkan, O. Aygün, H. Gümüş ve N. Göker, “Plasenta Çıkarım Yönteminin Postsezaryen Enfeksiyonlar ve İntraoperatif Kan Kaybına Etkisi”, Türk-Alman Jinekoloji Derneği'nin 3. Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, Kemer-Antalya, 1999.
 • B2. Baksu, A., Y. Nuri, N. Göker, B. Merdol, S. Özsoy ve B. Baksu, “Normal Gebelerde ve Spontan Abortus Vakalarında Tiroid Hormon Değerleri”, Türk Jinekoloji Derneği’nin II. Uluslararası Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, Belek-Antalya, 2000.
 • B3. Baksu, A., S. Çığşar, S. Kartal, A. B. Yıldız, S. Özsoy ve N. Göker, “Kontraseptif Kullanımı ve Yan Etkileri”, Türk-Alman Jinekoloji Derneği'nin 4. Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, Antalya, 2001.
 • B4. Baksu, A., B. Ayaş, S. Çıtak, A. Kalan ve N. Göker, “Efficacy of Tibolone on Psychological and Climacteric Symptoms in Surgical Menopausal Women: A Double Blind, Randomised, Placebo-Controlled Trial”, NAMS 14th Annual Meeting, Miami, 2003.
 • B5. Baksu, A., B. Ayaş, B. Aslan, N. Eren ve N. Göker, “Serum Hormone Levels in Surgical Menopausal Women Receiving Tibolone and Transdermal Estrogen Therapy”, NAMS 14th Annual Meeting, Miami, 2003.
 • B6. Baksu, A., B. Ayaş, S. Çıtak, A. Kalan ve N. Göker, “Comparison of Effects of Tibolone and Transdermal Estrogen Therapy on Cognitive Functions in Surgical Menopausal Women”, NAMS 14th Annual Meeting, Miami, 2003.
 • B7. Baksu, A., G.Güneş, G.Akı, F. Tüysüz ve N. Göker, “Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aile Planlaması Kliniğinde Kontraseptif Kullanımı ve Kontraseptif Tercihler”, 4. Uluslararası Üreme Sağlığı ve Aile Planlaması Kongresi, Ankara, 2005.
 • Ulusal Dergilerdeki Yayınlar
 • D1. Özsoy, S., A. Baksu, N. Yıldız, A. Hanlıoğlu, F. Yazıcıoğlu ve N. Göker, “Endometriyal Patolojilerin Değerlendirilmesinde Endovaginal Sonografinin Yeri”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 4, ).
 • D2. Özsoy, S., A. Baksu, N. Yıldız ve N. Göker, “Comparison of Transvaginal and Transabdominal Sonography and Correlation of Ultrasound Findings with The Endometrial Histopathology in Patients with Abnormal Uterine Bleeding”, Marmara Medical Journal, 6, ).
 • D3. Baksu, A., B. Merdol, Ö. Üçpınar, S. Özsoy ve N. Göker, “Benign Uterus Patolojilerinde Histerektomi Öncesi Dilatasyon ve Küretajın Yeri”, İstanbul Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 3, 58-60 (1999).
 • D4. Mutlu, O., A. Baksu, M. Şago, B. Merdol, H. Gürarslan, H. Gümüş, C. Eren ve N. Göker, “Postmenopozal Dönemde Hormon Replasman Tedavisi Alan Kadınlardaki Endometriyal Değişiklikler”, İstanbul Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 3, ).
 • D5. Baksu, A., M. Kutlu, O. Aygün, H. Gümüş ve N. Göker, “Preeklamptik Gebelerde Serum β-HCG Düzeyleri”, Perinatoloji Dergisi, 8, 27-29 (2000).
 • D6. Baksu A., Y. Nuri, N. Göker, B. Merdol, S. Özsoy ve B. Baksu, “Normal gebelerde ve Spontan Abortus Vakalarında Tiroid Hormon Değerleri”, İstanbul Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 4, 82-86 (2000).
 • D7. Baksu A., B. Merdol ve N. Göker, “Polikistik Over Sendromunda Obezitenin Hormonal Parametreler Üzerine Etkisi”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 15, 28-30 (2001).
 • D8. Baksu, A., B. Merdol, B. Baksu, A. Özkan, H. Gümüş ve N. Göker, “Plasenta Çıkarım Yönteminin Postsezaryen Enfeksiyonlar ve İntraoperatif Kan Kaybına Etkisi”, İstanbul Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 4, 16-20 (2000).
 • D9. Baksu, A., M. S. Çığşar, N. Göker ve S. Kartal, “Akraba Evliliği Yapan Kadınlarda Eğitim Düzeyi, Evlilik Yaşı ve Doğurganlık Oranları”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 34,35-40 (2000).
 • D10. Baksu, A., H. Gümüş, S. Özsoy, B. Ayaş ve N. Göker, “Postmenopozal Kanamalı Kadınlarda Endometriyumun Transvaginal Ultrasonografik Değerlendirilmesi”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 15, ).
 • D11. Yıldız, A.B., O. A. Mutlu, C. Eren, S. Kartal, A. Baksu, N. Yıldız, S. Özsoy ve N.Göker , “Pipelle Biyopsi İle Dilatasyon ve Küretajın Endometriyal Örneklendirmedeki Etkinliklerinin Karşılaştırılması”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 35, 50-58 (2001).
 • D12. Baksu, A., M. Şago, N. Göker ve Ö. Üçpınar, “Normal Gebelikteki Aspartat Aminotransferaz ve Alanin Aminotransferaz Değerleri İle Bu Değerlerdeki Değişimlerin Preeklamptik Hastaya Yaklaşımdaki Önemi”, Perinatoloji Dergisi, 9, 34-39 (2001).
 • D13. Baksu, A., S. Çığşar, S. Kartal, A. B. Yıldız, S. Özsoy ve N. Göker, “Kliniğimizde Kontraseptif Kullanımı”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 15, ).
 • D14. Mutlu, O.A., A. Sarı, A. Baksu, A. B. Yıldız, S. Kartal, A. Kalan ve N. Göker, “24-28 Haftalar Arasındaki Gebelerde Gestasyonel Diyabet Tanısı”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 35, 60-64 (2001).
 • D15. Baksu, A., A. Özkan, B. Ayaş ve N. Göker, “Nonkomünike Uterin Hornu Olan Bir Kadında Geç Başlangıçlı Hematometra, Hematosalpinks ve Akut Batın Tablosu”, Türk Fertilite Dergisi, 10, ).
 • D16. Baksu, A., ve N. Göker, “Acil Obstetrik ve Jinekolojik Kanamaların Kontrolünde Hipogastrik Arter Ligasyonu Uygulamalarımız”, Kadın Doğum Dergisi, 1, 97-99 (2002).
 • D17. Baksu, A., A. Özkan, B. Ayaş ve N. Göker, “Bir Plasenta Akreta Olgusu”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 36, 47-49 (2002).
 • D18. Baksu, A., A. Kerimoğlu, A. Özkan, N. Yıldız, S. Özsoy ve N. Göker, “Kliniğimizde 1996-2000 Yılları Arasındaki Sezaryen Endikasyonları ve Oranları”, Kadın Doğum Dergisi, 1, ).
 • D19. Baksu, A., M. Taşkın ve N. Göker, “Gestasyonel Diyabetes Mellitus, Hipertiroidi ve Erken Doğum Tehdidi Olan Bir Gebede Tekrarlayan Emboli Ataklarının Önlenmesi: Olgu Sunumu”, Kadın Doğum Dergisi, 1, )
 • D20. Tekelioğlu, M., A. Baksu, C. Çalışkan, M. Toprak, S. Özsoy ve N. Göker, “Postmenopozal Kadınlarda Farklı Hormon Replasman Tedavilerinin Mamografik Yoğunluk Üzerine Etkileri”, Kadın Doğum Dergisi, 2, ).
 • D21. Baksu, A., S. Kartal, S. Özsoy, A. Özkan, A. B. Yıldız, N. Yıldız ve N. Göker, “Kliniğimizde Laparaskopik Cerrahi Uygulamalarımız”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 17, ).
 • D22. Özkan, A., A. Baksu ve N. Göker, “Sekonder Kronik Hipertansiyon Üzerine Eklenmiş Süperimpoze Preeklampsi ve HELLP Sendromu: Olgu Sunumu”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 3, 37-39 (2003).
 • D23. Tekelioğlu, M., A. Baksu, M. Konca ve N. Göker, “Fetal Ağırlık 4500 Gramın Üzerinde Olduğunda Doğum Şekli Ne Olmalı: 10 Yıllık Klinik Deneyimimiz”, Kadın Doğum Dergisi,2, ).
 • D24. Baksu, A., Ö. Üçpınar, D. Sakız, M. Tekelioğlu, A. Özkan ve N. Göker, “Makroskopik Servikal Lezyonlu Hastaların Servikal Kanser Taramasında Kolposkopinin Yeri”, Kadın Doğum Dergisi, 3, ).
 • D25. Baksu, A., Y. Yerçok, M. Tekelioğlu, S. Özsoy ve N. Göker, “Anormal Uterin Kanamalı Kadınların Değerlendirilmesinde Transvaginal Ultrasonografi, Sonohisterografi ve Histeroskopinin Karşılaştırılması”, Kadın Doğum Dergisi, 3, ).
 • D26. Baksu, B., A. Baksu, S. Çınar, E. Ağar, İ. Davas ve T. Akvardar, “Servisit Olgularında Chlamydia Trachomatis, Ureaplasma Urealiticum ve Mcoplasma Hominis”, Türk Fertilite Dergisi, 12, ).
 • D27. Tekelioğlu, M., A. Baksu, E. Özel ve N. Göker, “İnterstisyel Ektopik Gebelikte Acil Cerrahi Yaklaşım: İki Olgu Nedeniyle”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 38, 60-62 (2004).
 • D28. Baksu, A., A. Şaşmazlar, M. Tekelioğlu, S. Özsoy ve N. Göker, “Makat Prezentasyonlarında Doğum Şeklinin Fetal ve Maternal Sonuçlarla İlişkisi”, Perinatoloji Dergisi, 12, ).
 • D29. Baksu, B., A. Baksu, İ. Davas, S. Çınar, E. Ağar ve T. Akvardar, “Endoservikal Kültürlerde Ureaplasma Urealiticum ve Mycoplasma Hominis Saptanan Olgularda Roksitromisin, Doksisiklin ve Ofloksasilin Duyarlılığı”, Türkiye Klinikleri Jinekoloji Obstetrik Dergisi, 15, 25-28 (2005).
 • D30. Baksu, A., A. Şaşmazlar, M. Tekelioğlu, S. Özsoy ve N. Göker, “Nullipar ve Multipar Tekiz Makat Gelişlerde Doğum: Kliniğimizin 5 Yıllık Sonuçları”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 19, 85-89 (2005).
 • D31. Baksu, A., F. Kabukçuoğlu, Z. İnce ve N. Göker, “ Premenopozal Dönemdeki Bir Hastada Uterus Rhabdomyosarkomu ”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 43,53-55 (2009)
 • D32. Palan, P., A Baksu, Ş Çelebi, T. Gültekin, Z. İnce ve N. Göker, “Cerrahi Menopoz Hastalarında Transdermal ve İntranazal Östrojen Tedavilerinin Serum Hormon, Lipid Değerleri ve Mamografik Dansite Üzerine Etkilerinin Karşılaştırılması”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 43,(2), (2009) basılmak üzere kabul edilmiştir.
 • D33. Şekeroğlu, M; Baksu, A; İnce, Z; Gültekin,H;Göken, N; Özsoy, S: ‘Adolesan ve İleri Yaş Gebeliklerde Obstetrik Sonuçlar’Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni; )
 • Ulusal Kongrede Sunulmuş Posterler
 • E1. Baksu, A., N. Göker ve F. Kabukçuoğlu, “Testiküler Feminizasyon Olgusu”, TİVAK 9. İnfertilite ve Üreme Kongresi, Cilt I, 95, Ankara, 2001.
 • E2. Özkan, A., A. Baksu ve N. Göker, “Sekonder Kronik Hipertansiyon Üzerine Eklenmiş Süperimpoze Preeklampsi ve HELLP Sendromu: Olgu Sunumu”, TİVAK 9. İnfertilite ve Üreme Kongresi, Cilt I, 106, Ankara, 2001.
 • E3. Baksu, A., Ö. Üçpınar, D. Sakız, M. Tekelioğlu, A. Özkan ve N. Göker, “Makroskopik Servikal Lezyonlu Hastaların Servikal Kanser Taramasında Kolposkopinin Yeri”, Zeynep Kamil XXI. Jinekopatoloji Kongresi, İstanbul, 2003.
 • E4. Tekelioğlu, M., A. Baksu, C. Çalışkan, M. Toprak, S. Özsoy ve N. Göker, “Postmenopozal Kadınlarda Farklı Hormon Replasman Tedavilerinin Mamografik Yoğunluk Üzerine Etkileri”, İstanbul Meme Kanseri Konferansı, Cilt 10, 84, İstanbul, 2003.
 • E5. Baksu, A., Y. Yerçok, S. Özsoy, M. Tekelioğlu ve N. Göker, “Endometriyal Patolojilerin Değerlendirilmesinde Sonohisterografinin Yeri”, Jinekoloji ve Obstetri Derneği’nin 4.Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, Cilt 7, 48, Antalya, 2004.
 • Kurs Sertifikaları
 • 1. Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı tarafından, 1-3 Kasım 1991 tarihleri arasında düzenlenen ‘ 1. İnfertilitede Diyagnostik ve Operatif Laparoskopi, Histeroskopi, Lazer Kursu ve Sempozyumu’.
 • 2. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilimdalı’nda /1995 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Obstetrik Ultrasonografi, Prenatal Tanı ve Tedavi Kursu’.
 • 3. Türkiye İnfertilite Vakfı tarafından, 26-29 Ekim 1995 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Üçüncü İnfertilitede ve Reprodüktif Êndokrinoloji’de Temel Tanı ve Tedavi Kursu’.
 • 4. İstanbul Jinekoloji Derneği tarafından, 22-25 Kasım 1995 tarihleri arasında düzenlenen ‘Mezuniyet Sonrasi Eğitim Kursu’.
 • 5. Gülhane Askeri Tıp Akademisi ve Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilimdalı tarafından, 7-9 Kasım 1996 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Histeroskopi Teorik ve Pratik Kursu’.
 • 6. Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anablim Dalı tarafından, 20-23 Kasım 1997 tarihleri arasında düzenlenen ‘ 2. Yale-Cerrahpaşa Kadın Doğum Günleri Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu, Ofis Laparoskopi ve Histeroskopi Workshop’.
 • 7. Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği ve Mikrocerrahi Araştırma ve Geliştirme Derneği tarafından /1999 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Temel Mikrocerrahi Kursu’.
 • 8. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilidalı ile Ürojinekoloji Derneği tarafından 21-23 Şubat 2001 tarihleri arasında düzenlenen ‘ III. Ürojinekoloji Mezuniyet Sonrası Kursu’.
 • 9. Fetal Medicine Foundation ve Türk Perinatoloji Derneği tarafından, 16-18 Kasım 2001 tarihleri arasında düzenlenen ‘Advanced Course on Perinatal Ultrasound’.
 • 10. Sağlık Bakanlığı Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdürlüğü ve İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı tarafından, 6-14 Kasım 2002 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Eğitici Eğitimi Programı’.
 • 11. Maternal-Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği tarafından, 12-14 Aralık 2002 tarihleri arasında düzenlenen ‘II. Obstetrik Ultrasonografi ve Fetal Görüntüleme Kursu’.
 • 12. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilimdalı tarafından 18.02.2003 tarihinde düzenlenen ‘ 11-14. Gebelik Haftası Ultrasonu Teorik Kursu’.
 • 13. Maternal-Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği tarafında 02.05.2003 tarihinde düzenlenen ‘ Obstetrik Ultrasonografi ve Fetal Görüntüleme Kursu’.
 • 14. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, Perinatoloji Bilim Dalı ve Fetal Medicine Foundation işbirliği ile 18.02.2004 tarihinde düzenlenen ‘ Birinci Trimester Tarama Testi Teorik Kursu’.
 • 15. Toronto Üniversitesi, Princess Margaret Hastanesi, Jinekolojik Onkoloji Bölümünde 19- 30 Aralık 2007 tarihleri arasında gözlemci.
 • 16. World Association of Laparoscopic Surgeons, Jinekolojik Endoskopi Derneği ve İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından 16-20 Nisan 2008 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Fellowship in Minimal Access Surgery Course’.
 • Atıf Yapılan Yayınlarım ve Atıf Sayısı
 • 1. Screening cytomegalovirus, rubella and toxoplasma infections in pregnant women with unknown pre-pregnancy serological status By: Karacan, Meric; Batukan, Melike; Cebi, Ziya; et al. ARCHIVES OF GYNECOLOGY AND OBSTETRICS Volume: 290 Issue: 6 Pages: 1115-1120 Published:DEC 2014
 • 2 .Do different delivery systems of hormone therapy have different effects on psychological symptoms in surgically menopausal women? A randomized controlled trial By: Baksu, Basak; Baksu, Alparslan; Goker, Nimet; et al. MATURITAS Volume: 62 Issue: 2 Pages: 140-145 Published: FEB 202009
 • 3.Plasma homocysteine in late pregnancies complicated with preeclampsia and in newborns By: Baksu, A; Taskin, M; Goker, N; et al. AMERICAN JOURNAL OF PERINATOLOGY Volume: 23 Issue: 1 Pages: 31-35 Published: JAN 2006
 • 4.Efficacy of tibolone and transdermal estrogen therapy on psychological symptoms in women following surgical menopause By: Baksu, A; Ayas, B; Citak, S; et al. INTERNATIONAL JOURNAL OF GYNECOLOGY & OBSTETRICS Volume:91 Issue:1 Pages: 58-62 Published: OCT 2005
 • 5-.Plasma nitric oxide, endothelin-1 and urinary nitric oxide and cyclic guanosine monophosphate levels in hypertensive pregnant women By: Baksu, B; Davas, I; Baksu, A; et al. INTERNATIONAL JOURNAL OF GYNECOLOGY & OBSTETRICS Volume: 90 Issue:2 Pages: 112-117 Published: AUG 2005
 • 6.Change in contraceptive choices and the effect of education on use of contraception at the family planning clinic of Sisli Etfal Training and Research Hospital, Istanbul, Turkey By: Baksu, A; Gunes, G; Aki, G; et al. EUROPEAN JOURNAL OF CONTRACEPTION AND REPRODUCTIVE HEALTH CARE Volume: 10 Issue: 2 Pages: 98-104 Published: JUN 2005
 • 7.Serum leptin levels in preeclamptic pregnant women: Relationship to thyroid-stimulating hormone, body mass index, and proteinuria By: Baksu, A; Ozkan, A; Goker, N; et al. AMERICAN JOURNAL OF PERINATOLOGY Volume: 22 Issue: 3 Pages: 161-164Published: APR 2005
 • 8.The effect of placental removal method and site of uterine repair on postcesarean endometritis and operative blood loss By: Baksu, A; Kalan, A; Ozkan, A; et al. ACTA OBSTETRICIA ET GYNECOLOGICA SCANDINAVICA Volume: 84 Issue: 3 Pages: 266-269 Published: MAR 2005
 • 9.Lipoprotein(a) levels in women with pre-eclampsia and in normotensive pregnant women By: Baksu, B; Baksu, A; Davas, I; et al. JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNAECOLOGY RESEARCH Volume: 31 Issue: 3 Pages: 277-282 Published: 2005
 • 10.Features of patients with vulvar dermatoses in dermatologic and gynecologic practice in Turkey: Is there a need for an interdisciplinary approach? By: Gokdemir, G; Baksu, B; Baksu, A; et al. JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNAECOLOGY RESEARCH Volume: 31 Issue: 5 Pages: 427-431 Published: 2005
 • 11.Bilateral sertoli cell adenoma and serous cyst in a patient with androgen insensitivity syndrome By: Baksu, A; Kabukcuglu, F; Baksu, B; et al. EUROPEAN JOURNAL OF OBSTETRICS GYNECOLOGY AND REPRODUCTIVE BIOLOGY Volume: 114 Issue: 1 Pages: 104-107 Published: MAY 102004
 • 12.Androgen levels in pre-eclamptic pregnant women By: Baksu, A; Gurarslan, H; Goker, N INTERNATIONAL JOURNAL OF GYNECOLOGY & OBSTETRICS Volume: 84 Issue: 3 Pages: 247-248 Published: MAR 2004
 • 13.Vulvovaginal-gingival syndrome of lichen planus: Diagnostic and therapeutic challenge By: Gokdemir, G; Baksu, A; Taskin, M; et al. AUSTRALIAN & NEW ZEALAND JOURNAL OF OBSTETRICS & GYNAECOLOGY Volume: 43 Issue: 5 Pages: 389-390 Published: OCT 2003
 • 14-.Value of transvaginal sonography in the evaluation of live monochorionic diamniotic twin ectopic pregnancy By: Baksu, A; Baksu, B; Goker, N JOURNAL OF CLINICAL ULTRASOUND Volume: 30 Issue: 9 Pages: 570-571 Published: NOV-DEC 2002
 • 15.Gynecological examinations for social and legal reasons in turkey: Hospital data By: Alkan, N; Baksu, A; Basa, B; et al. CROATIAN MEDICAL JOURNAL Volume: 43 Issue: 3 Pages: 338-341 Published: JUN 2002
 • Çağrılı Konferans ve Seminerler
 • 1-Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekostrüktif Cerrahi derneği ve Uluslarası Kontinans Derneği tarafından İstanbul’da düzenlenen ‘ Prevention of Pregnancyı& Chilbirth-Induced Pelvic Floor Dysfunction in Turkey- A Multidisciplinary Approach Course’’, 23 Eylül, Perşembe II oturumunda başkanlık, 23-25 Eylül 2010
 • 2-Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekostrüktif Cerrahi derneği ve Uluslarası Kontinans Derneği tarafından Edirne’de düzenlenen ‘ The First Balkan pelvic Floor Dysfunction Symposium’ unda 2 Nisanda, ‘ Types of the Urinary Incontinance’ konulu sunum, 1-3 nisan 2011
 • 3- Türkiye Maternal ve Fetal Tıp Derneği tarafından İstanbul’da düzenlenen ‘ Obstetrik Ultrasonografi Kursu’ nda 31 Ekim Fetal Anomaliler-1 oturumunda, oturum başkanlığı, 29-31 Ekim, 2011
 • 4- Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekostrüktif Cerrahi Derneği’nin İstanbul’da düzenlediği ‘ Ürojinekoloji İstanbul Toplantısı’nda 1. Oturumda ‘ Aşırı aktif mesane ve tedavisi’ konulu sunum, 16 Aralık, 2012
 • 5- Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Antalya’da düzenlediği ‘11. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, 5. Akdeniz Ülkeleri Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’ nde ‘ Gebelik ve Lohusalıkta Görülen Üriner İnkontinansın Önlenmesi ve Tedavisi’ konulu sunum, 15-19 Mayıs, 2013
 • 6- Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekostrüktif Cerrahi Derneği’nin İstanbul’da düzenlediği ‘ 6.Ulusal Ürojinekoloji Kongresi’nde 1. Oturumda ‘ Tanıdan Tedaviye Mesane Ağrısı Sendromu’ konulu sunum, 23-26 Kasım 2013
 • 7- Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Antalya’da düzenlediği ‘12. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, 6. Akdeniz Ülkeleri Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’ nde ‘ Pelvik Taban Cerrahisinde Bilinmesi Gereken Anatomik Yapılar’ konulu sunum 15-19 mayıs 2014
 • 8-Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Antalya’da düzenlediği ‘13. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’ nde ‘ 11 mayıs Genel Jinekoloji Oturumunda oturum başkanlığı, 11-15 Mayıs, 2015
 • 9- Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Antalya’da düzenlediği ‘ 14. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’ nde ‘ Doğal Dokuları Kullanarak Transvaginal Kaf Prolapsusu onarım'; konulu sunum Mayıs, 2016
 • Atıflar
 • 1.HCMV seroprevalence in couples under infertility treatment By: Kling, Christiane; Kabelitz, Dieter ARCHIVES OF GYNECOLOGY AND OBSTETRICS Volume: 292 Issue: 2 Pages: 439- 443 Published: AUG 2015
 • 2.The influence of the HPG axis on stress response and depressive-like behaviour in a transgenic mouse model of Huntington";s disease By: Du, X.; Pang, T. Y.; Mo, C.; et al. EXPERIMENTAL NEUROLOGY Volume: 263 Pages: 63-71 Published: JAN 2015
 • 3.Effects of a continuous-combined regimen of low-dose hormone therapy (oestradiol and norethindrone acetate) and tibolone on the quality of life in symptomatic postmenopausal women: A double-blind, randomised study By: Polisseni, Alvaro Fernando; Leite Andrade, Amaury Teixeira; Ribeiro, Luiz Claudio; etal. MATURITAS Volume: 74 Issue: 2 Pages: 172-178 Published: FEB 2013
 • 4.Impact of continuing folic acid after the first trimester of pregnancy: findings of a randomized trial of Folic Acid Supplementation in the Second and Third Trimesters By: McNulty, Breige; McNulty, Helene; Marshall, Barry; et al.AMERICAN JOURNAL OF CLINICAL NUTRITION Volume: 98 Issue: 1 Pages: 92-98 Published: JUL 2013
 • 5.Molecular genetics of preeclampsia and HELLP syndrome - A review By: Jebbink, Jiska; Wolters, Astrid; Fernando, Febilla; et al. BIOCHIMICA ET BIOPHYSICA ACTA-MOLECULAR BASIS OF DISEASE Volume: 1822 Issue: 12 Special Issue: SI Pages: 1960-1969 Published: DEC 2012
 • 6.Development of a Fluorescence Polarization Immunoassay for Rapid Determination of Sarafloxacin in Milk and Pig Urine By: Song Pei; Meng Meng; Eremin, Sergei A.; et al. CHINESE JOURNAL OF ANALYTICAL CHEMISTRY Volume: 40 Issue: 8 Pages:1247-1251 Published:AUG 2012
 • 7.The role of homocysteine, asymmetric dimethylarginine and nitric oxide in pre-eclampsia By: Demir, B.; Demir, S.; Pasa, S.; et al. JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNAECOLOGY Volume: 32 Issue: 6 Pages: 525-528 Published: AUG 2012
 • 8.Maternal Mthfd1 disruption impairs fetal growth but does not cause neural tube defects in mice By: Beaudin, Anna E.; Perry, Cheryll A.; Stabler, Sally P.; et al. AMERICAN JOURNAL OF CLINICAL NUTRITION Volume: 95 Issue: 4 Pages: 882-891 Published: APR 2012
 • 9.Value of homocysteine levels, troponin I, and score for neonatal acute physiology and perinatal extension II as early predictors of morbidity
 • 10.Maternal homocysteine and small-for- gestational-age offspring: systematic review and meta-analysis By: Hogeveen, Marije; Blom, Henk J.; den Heijer, Martin AMERICAN JOURNAL OF CLINICAL NUTRITION Volume: 95 Issue: 1 Pages: 130-136 Published: JAN 2012
 • 11.Association of homocysteine, asymmetric dimethylarginine, and nitric oxide with preeclampsia By: Mao, Dongwei; Che, Jianhua; Li, Keshen; et al.ARCHIVES OF GYNECOLOGY AND OBSTETRICS Volume: 282 Issue: 4 Pages: 371-375 Published: OCT 2010
 • 12.Pre-eclampsia: connecting angiogenic and metabolic pathways By: Shenoy, Vivek; Kanasaki, Keizo; Kalluri, Raghu TRENDS IN ENDOCRINOLOGY AND METABOLISM Volume: 21 Issue: 9 Pages:529-536 Published: SEP 2010
 • 13.Effects of maternal hyperhomocysteinemia induced by methionine intake on oxidative stress and apoptosis in pup rat brain By: Koz, Sema T.; Gouwy, Nevhayat T.; Demir, Nevgul; et al.INTERNATIONAL JOURNAL OF DEVELOPMENTAL NEUROSCIENCE Volume: 28 Issue: 4 Pages: 325-329 Published: JUN 2010
 • 14.Hemolysis and hyperhomocysteinemia caused by cobalamin deficiency: three case reports and review of the literature By: Acharya, Utkarsh; Gau, Jen-Tzer; Horvath, William; et al. JOURNAL OF HEMATOLOGY & ONCOLOGY Volume: 1 Article Number: 26 Published: DEC 182008
 • 15.Relation Between Levels of Folic acid, Vitamin B12 and Maternal Homocysteine with Neural Tube Defects and Cleft Lip By: Chavez-Corral, D., V; Velazco-Campos, M. R.; Sanin, L. H.; et al. INTERNATIONAL JOURNAL OF MORPHOLOGY Volume: 26 Issue: 4 Pages: 905-914 Published: DEC 2008
 • 16.Umbilical cord plasma homocysteine concentrations at delivery in pregnancies complicated by pre-eclampsia By: Napolitano, Peter G.; Wakefield, Charles L.; Elliott, Dawn E.; et al. AUSTRALIAN & NEW ZEALAND JOURNAL OF OBSTETRICS & GYNAECOLOGY Volume: 48 Issue: 3 Pages: 261-265 Published: JUN 2008
 • 17.Melatonin inhibits oxidative stress and apoptosis in fetal brains of hyperhomocysteinemic rat dams By: Baydas, Giyasettin; Koz, Sema T.; Tuzcu, Mehmet; et al. JOURNAL OF PINEAL RESEARCH Volume: 43 Issue: 3 Pages: 225-231 Published: OCT 2007
 • 19.Nutritional supplements in pregnancy: commercial push or evidence based By: Glenville, Marilyn CURRENT OPINION IN OBSTETRICS & GYNECOLOGY Volume: 18 Issue: 6 Pages: 642-647 Published:DEC 2006
 • 20.Relación entre los Niveles de Ácido Fólico, Vitamina B12 y Homocisteína Materna ylos Defectos de Tubo Neural y Labio Hendido Relation Between Levls of Folic acid, Vitamin B12 and Maternal Homocysteine with Neural Tube Defects and Cleft Lip By: Chávez-Corral, D. V.; Velazco-Campos, M. R; Sanin, L. H; et al. International Journal of Morphology Volume: 26 Issue: 4 Pages: 905-914 Published:2008-12
 • 21.Mood disorders in midlife women: understanding the critical window and its clinical implications By: Soares, Claudio N. MENOPAUSE-THE JOURNAL OF THE NORTH AMERICAN MENOPAUSE SOCIETY Volume: 21 Issue: 2 Pages: 198-206 Published: FEB 2014
 • 22.Comparison of Effects of Two Different Hormone Therapies on Mood in Symptomatic Postmenopausal Women By: Karsidag, Cagatay; Karsidag, Ayse Yasemin Karageyim; Buyukbayrak, Esra Esim; et al. NOROPSIKIYATRI ARSIVI-ARCHIVES OF NEUROPSYCHIATRY Volume: 49 Issue:1 Pages: 39-43 Published: 2012
 • 23.Short and long term effects of tibolone in postmenopausal women By: Formoso, Giulio; Perrone, Enrica; Maltoni, Susanna; et al. COCHRANE DATABASE OF SYSTEMATIC REVIEWS Issue: 2 Article Number:CD008536 Published: 2012
 • 24.Raloxifene: is it really effective on mood changes in postmenopausal osteopenic women By: Karsidag, A. Yasemin Karageyim; Karsidag, Cagatay; Buyukbayrak, Esra Esim; et al. JOURNAL OF PSYCHOSOMATIC OBSTETRICS AND GYNECOLOGY Volume: 31 Issue: 4 Pages: 273-278 Published: DEC 2010
 • 25.Challenges and Opportunities to Manage Depression During the Menopausal Transition and Beyond By: Soares, Claudio N.; Frey, Benicio N.PSYCHIATRIC CLINICS OF NORTH AMERICA Volume: 33 Issue: 2 Pages: 295-+Published: JUN 2010
 • 26.Is placebo as effective as estrogen regimens on vasomotor symptoms in women with surgical menopause By: Hassa, H.; Tanir, H. M.; Oge, T. CLINICAL AND EXPERIMENTAL OBSTETRICS & GYNECOLOGY Volume: 37 Issue: 2 Pages: 135-137 Published: 2010
 • 27.Do different delivery systems of hormone therapy have different effects on psychological symptoms in surgically menopausal women? A randomized controlled trial By: Baksu, Basak; Baksu, Alparslan; Goker, Nimet; et al.MATURITAS Volume: 62 Issue: 2 Pages: 140-145 Published: FEB 202009
 • 28.Chinese Medicinal Herbs in Relieving Perimenopausal Depression: A Randomized,Controlled Tri Xuefen; Gu, Yinger; et al. JOURNAL OF ALTERNATIVE AND COMPLEMENTARY MEDICINE Volume: 15 Issue: 1 Pages: 93-100 Published: JAN 2009
 • 29.Menopause and anxiety: immediate and long-term effects By: Maki, Pauline M. MENOPAUSE-THE JOURNAL OF THE NORTH AMERICAN MENOPAUSE SOCIETY Volume: 15 Issue: 6 Pages: 1033-1035 Published: NOV-DEC 2008
 • 30.Tibolone reverses the cognitive effects caused by leuprolide acetate administration,improving mood and quality of life in patients with symptomatic uterine leiomyomas By: Palomba, Stefano; Orio, Francesco; Falbo, Angela; et al. FERTILITY AND STERILITY Volume: 90 Issue: 1 Pages: 165-173 Published: JUL 2008
daha fazla

Ödüller

 • .

Bilinen Diller

 • İngilizce

Deneyimler

 • Hatay Milli Eğitim Sağlık Eğitim Merkezi, Pratisyen Hekim,
 • Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Başasistan,
 • Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Doğumhane Koordinatörlüğü,
 • Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ameliyathane Koordinatörlüğü,
daha fazla

Sertifikalar

Fotoğraflar

Makaleler

 • Yumurta Dondurma

  13 Ocak 2017

  DOĞURGANLIK ŞANSINIZI KORUYUN Toplumların sosyoekonomik olarak gelişmesiyle, kadının da toplum hayatındaki yeri değişiyor. Bu değişimleri, kadınların...
 • 3.TRİMESTER (Üçüncü 3 ay ) 28 - 40 HAFTA ARASI

  09 Ocak 2017

  28. Hafta - Kaş ve kirpikler iyice belirgindir ! - Saçlar uzamaya devam eder Yine de, bazısı pek az saçla da doğabilir. - Gözler de tamamlanmıştır. -...
 • TRİMESTER (İkinci 3 ay ) 15 - 27 HAFTA ARASI

  28 Aralık 2016

  15. Hafta - Artık bebek hareketlerini ‘kas seyirmesi’ veya bir kıpırtı şeklinde hissedebilirsiniz (Ama olmasa da paniklemeyin) Bebeğiniz kavramaya,...
 • HAFTA HAFTA GEBELİK

  07 Aralık 2016

  1.TRİMESTER (İlk 3 ay) 1-14 HAFTA ARASI 1 - 4. Hafta - Yumurtlama olur. Zamanlama yerindedir. Şimdi tek gereken bu yumurtanın döllenmesidir. -...
 • KISIRLIK

  23 Kasım 2016

  Doğurganlık çağındaki bir çiftin herhangibir doğum kontrol yöntemi kullanmadan, en az bir yıl düzenli cinsel ilişkiye girmesine rağmen gebeliğin oluşmamasına...
 • GEBELİK ÖNCESİ DEĞERLENDİRME

  16 Kasım 2016

  Gebelik teşhisi konulduğu andan doğuma kadar geçen süre, kadın yaşamındaki en büyük psikolojik ve fiziksel değişimlerin yaşandığı dönemdir. Bu dönemde...
 • KADINLARIN KABUSU İDRAR KAÇIRMA

  26 Ekim 2016

  İstem dışı idrar yapma kadınların yaşadıkları en önemli sağlık sorunlarından birisidir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişebilen idrar kaçırma kadının...
 • VAJİNAL ENFEKSİYONLAR

  26 Ekim 2016

  Vaginal akıntı kadınların yaşamları boyunca en sık karşılaştığı yakınmalardan birisidir. Kadın doğum polikliniklerindeki hasta başvurularında birinci sırayı...
 • Yumurtalık Kistleri ..

  10 Ekim 2016

  - Yumurtalık kistleri tehlikeli midir? Yumurtalık kistleri de, pek çok kistlerde olduğu gibi, iyi ve kötü huylu olarak değişiyor. Ultrasonografik muayene,...
 • Kadın Hastalıkları ..

  10 Ekim 2016

  Ülkemizde En Sık Görülen Kadın Hastalıkları Maalesef ülkemizde kadınların pek çoğu, Kadın Hastalıklarıkonusunda bilinçli davranmıyor ve bu anlamda kendilerine...
 • GEBELİKTE ZAMANLAMA

  26 Eylül 2016

  1-Gebeliğe karar veren kadın ne yapmalıdır? Günümüzde kadınların eğitim ve kariyerle ilgili hedef ve beklentileri oldukça ilerlediği için evlilik yaşı...
 • HPV Enfeksiyonları ..

  26 Eylül 2016

  1-HPV enfeksiyonları niçin önemlidir? İnsan Papilloma Virüs (HPV) enfeksiyonları günümüzde en yaygın cinsel yolla bulaşan enfeksiyon grubunu oluşturur....
 • MYOMLAR ..

  20 Eylül 2016

  - Yumurtalık kistleri ve miyomlar kimi zaman karıştırılıyor. Bunlar arasındaki farklar nelerdir? İkisi aynı şey değildir. Tamamen farklı organlarda gelişen...
 • AĞRILI ADET ..

  20 Eylül 2016

  Ağrılı adet, ergenlik döneminde okul devamsızlığı, genç erişkin döneminde işe gidememe nedeniyle önemli sosyal kayıplara ve en sık işgücü kaybına yol açan...
 • MENOPOZ...

  07 Eylül 2016

  MENOPOZ HASTALIK DEĞİL..KADINLIĞIN DOĞAL HALİDİR..MENOPOZ KABUS DEĞİLDİR..HER KADININ MENOPOZU FARKLIDIR...HER KADIN MENOPOZU FARKLI YAŞAR... Kadın...
 • EMZİRME....

  07 Eylül 2016

  Doğumdan hemen sonra başlayan emzirme hem bebeğin besin ihtiyacını karşılayacak, hem de anne ile bebeğin bedensel temasını sağlayarak ilk duygusal iletişimin...
daha fazla

Videolar

Canlı: 9.5 cm'lik Endometrioma Kisti Ameliyatı
Canlı: 9.5 cm'lik endometrioma kisti ameliyatı
Canlı: Yırtılmış Dış Gebelik Laparoskopik Ameliyatı
Canlı: yırtılmış dış gebelik laparoskopik ameliyatı
NTV Haber: Kanserde Erken Teşhisin Önemi
Ntv haber: kanserde erken teşhisin önemi
NTV Haber: Epidural (Bölgesel) Anestezi
Ntv haber: epidural (bölgesel) anestezi
Cem TV: Düşükler ve Tekrarlayan Düşükler
Cem tv: düşükler ve tekrarlayan düşükler
Cem TV: Hamilelik ve Adet Harici Kanamalar
Cem tv: hamilelik ve adet harici kanamalar
Cem TV: Gebelik Takibi
Cem tv: gebelik takibi
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV : Sağlıklı Yaşam
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv : sağlıklı yaşam
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV : Hamilelik
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv : hamilelik
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV : Tüp Bebek
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv : tüp bebek
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV : Düşük yapma
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv : düşük yapma
Prof. Dr. Alparslan Baksu - NTV : Haber 2
Prof. dr. alparslan baksu - ntv : haber 2
Prof. Dr. Alparslan Baksu - NTV : Haberler
Prof. dr. alparslan baksu - ntv : haberler
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV - Bahar'la Güzel Şeyler
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv - bahar'la güzel şeyler
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV : Sağlıklı Yaşam (Demet Kaytan)
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv : sağlıklı yaşam (demet kaytan)
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV : Sağlıklı Yaşam (Tüp Bebek)
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv : sağlıklı yaşam (tüp bebek)
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Sağlık TV: Kısırlığın nedenleri
Prof. dr. alparslan baksu - sağlık tv: kısırlığın nedenleri
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV: Hamilelik ve Adet Harici Kanamalar
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv: hamilelik ve adet harici kanamalar
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV: Düşükler ve Tekrarlayan
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv: düşükler ve tekrarlayan
Prof. Dr. Alparslan Baksu - NTV Haber: Kanserde Erken Teşhisin Önemi
Prof. dr. alparslan baksu - ntv haber: kanserde erken teşhisin önemi
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Canlı : 9,5 cm'lik Endometrioma Kisti Ameliyatı
Prof. dr. alparslan baksu - canlı : 9,5 cm'lik endometrioma kisti ameliyatı
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Canlı : Yırtılmış Dış Gebelik Laparoskopik Ameliyatı
Prof. dr. alparslan baksu - canlı : yırtılmış dış gebelik laparoskopik ameliyatı
Prof. Dr. Alparslan Baksu - NTV Haber: Epidural Bölgesel Anestezi
Prof. dr. alparslan baksu - ntv haber: epidural bölgesel anestezi
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV : Nihal Coşkun ile Bebeğim Büyüyor
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv : nihal coşkun ile bebeğim büyüyor
Prof.Dr. Alparslan Baksu - NTV Haber
Prof.dr. alparslan baksu - ntv haber
Prof.Dr. Alparslan Baksu - Bahar'la Güzel Şeyler
Prof.dr. alparslan baksu - bahar'la güzel şeyler
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Sağlıklı Yaşam Demet Kaytan - 0850 333 0344
Prof. dr. alparslan baksu - sağlıklı yaşam demet kaytan - 0850 333 0344
Prof. Dr. Alparslan Baksu - OTA&Jinemed Hastanesi Tüp Bebek
Prof. dr. alparslan baksu - ota&jinemed hastanesi tüp bebek
Prof.Dr. Alparslan BAKSU - Kısırlığın nedenleri - Sağlık TV
Prof.dr. alparslan baksu - kısırlığın nedenleri - sağlık tv
daha fazla göster