Son 30 gün içerisinde 1 690 profil ziyareti var

Adres

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş
Özel Ota - Jinemed Hastanesi (harita)

İlk müsait tarih:

Takvimi göster
Nakit, SGK, Yapı Kredi Sigorta, + 23 daha fazla
0850 333.....

Tüp bebek

Normal (vajinal) doğum

Laparoskopik cerrahi + 85 daha fazla

Ürojinekolojik ameliyatlar

Labioplasti (iç dudak estetiği)

Radikal histerektomi

Tümünü göster

Özgeçmiş

Hakkımda

Prof. Dr. Alparslan Baksu 1985 yılında İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1988 - 1992 yılları arasından İstanbul Şişli Etfal Eği...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

 • Kısırlık
 • Doğum
 • Miyom
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi - Tıp Doktoru, 1979 - 1985
 • İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Uzmanlık Eğitimi, 1988 - 1992
 • İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Uzmanlık, 1992 - 2012
Tümünü göster

Fotoğraflar


Videolar


Bilinen diller

İngilizce

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
81 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
H
Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi Gebelik takibi

Hamile olduğumu öğrendiğim hafta, kuzenim Alparslan Bey ile myom ameliyatı olmuştu ben de doktor arayışındaydım. Kendisini ilk bu şekilde tanıdım ardından gebelik takibinde birlikte ilerledik. Rahat bir gebelik geçirdim, her ihtiyacım olduğunda kendisi ile iletişime geçebildim ve bu gerçekten gebelik takibinde beni çok rahatlattı. Çok panik ve heyecanlı bir insanım fakat sorduğum tüm sorulara sabırla cevap verdi :) İlerleyen haftalarda gestasyonel diyabetim çıkmasına rağmen yönlendirmeleri ile şekerimi de kontrol altında tutmayı başardım. 36. Haftanın başında bebeğim erken gelmeye karar verince çok korktum fakat Alparslan Bey bu konuda da beni rahatlattı. Bebeğimin ciğerleri gelişsin diye 2 gün kadar doğumu yavaşlattık ve 3. Günde bebeğimi kucağıma aldım. Sezaryen ameliyatımı gerçekleştirirken, rahimimde gördüğü 2 myomumu da almış Alparslan Bey. Ameliyat sonrası, anesteziye bağlı olarak vücudum farklı tepki verdiği için biraz zorlu bir gece geçirdik fakat Alparslan Bey, sabaha kadar yanımdaydı. Şimdi bebeğimle evdeyiz :) Alparslan Bey’in tecrübesi ve sabrı için ona bir kez daha teşekkür ediyorum.


M
Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi Miyom

Kaşıntı sebebiyle gittiğim bir doktorda tesadüfi olarak 3cm lik bi miyomun olduğunu ögrendim. Bana eğer çocuk düşünüyorsan bian önce evlenip cocuk dogurmamı
yoksa ilerde düşük yapabileceğimi yada ameliyat olmam gerektigini söyledi. Aglayarak çıktım doktordan. Ertesi gün internetten araştırarak Alparslan hocamızı buldum. Yaptığı muaynede iki tane miyomun oldugunu konumu itibariyle hiç bir zararın olmayacağını ameliyata gerek olmadığını ilerde çocuk acısından da bi sıkıntı yaratmayacağını söyledi. Sadece üç ayda bir periyodik kontrole gelmem gerektiğini söyledi. Doktor seçiminde Deneyimin nekadar önemli olduğunu bikez daha tecrübe etmiş oldum. Alparslan hocamıza çok teşekkür ediyorum tüm korkularımı giderdiği için. İlerde anne olmak istediğimde ilk adresim Alparslan hocam olacaktır.


N
Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi Normal Randevu

Alpaslan Bey'e yıllık jinekolojik kontrolum için ilk kez başvurdum. Kendisi hastasıyla içtenlikle ilgilenen ve gerçekten güveninizi kazanan bir hekim. Sorduğum tüm sorulara doyurucu cevap alabildim ve rahatsızlıklarımın çözümünde önemli gelişmeler kaydedebildik. Müteşekkirim.


H
Konum: başka bir yer Polip

Bundan 4 ay önce şiddetli karın agrisi ve kanama nedeni ile samsunda bir doktora başvurdum.2 tane polipim oldugunu ve ameliyat olmam gerektigini soyledi.ameliyat olduktan 4 gun sonra siddetli agrim devam ettigi icin ameliyat oldugum doktora tekrar muayene oldum ve emar ve tahlil sonucu bana rahimimin alinmasi gerektigini soyledi. Psikolojim bozuldu. Sonra samsunda bircok doktora gittim . Hepsi bana beklemem gerektigini soylediler ve tedavi uygulamadilar.Daha sonra internetten alparslan hocami buldum. Muayene oldum. Muayene sonucunda bana iceride polip parcasi oldugunu ve yumurtalik enfesiyonu oldugumu soyledi. Ilac tedavisi uyguladı. Sikayetlerim devam ettigini soyleyince bana laparoskopi ve histeroskopi ameliyati yapti. Ameliyatim basarili bir sekilde tamamlandi. Hocamin elleri cok marifetli ayni gun ayaga kalktim. Cok detayci ve dikkatli bir doktor.Herseyi en ince ayrintisina kadar önem veriyor. Psikolojim bozuk olduğu halde bile beni rahatlatiyor. Her aradigimda telefonumu acarak bana hastaligim hakkinda ve hastaligimin sürecinde bircok bilgi verdi. Doktoruma güveniyorum


G
Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi Miyom ve gebelik

Rahim ağzında 5_6cm büyüklüğünde miyomum vardı. Miyomun hamile kalmama engel olup olmadığını, hamilelik sürecinde sorun yaşayıp yaşamayacağımı öğrenmek için bir kaç doktora muayene oldum. Fakat muayene olduğum doktorlardan net bir cevap alamadım. Kimi miyomun alalım hamile kalamazsın dedi, kimi de net birşey söylemedi. Bunun ardından internette yaptığım araştırma sonucu Dr. Alparslan baksu hakkındaki yorumları okudum. Kendisine kontrole gittim. Dr. Baksu, miyomun kesinlikle hamile kalmama engel olmayacağını, düşüğe sebep olmayacağını söyledi. Ve 6ay sonra hamile olduğumu öğrendim. Pendik'te kontrole gittiğim birkaç doktor 'hamile kalmadan önce miyomun aldır saydın. Düşük olabilir.' dediler. Tekrar Dr. Alparslan baksu ya gittim. Miyomdan dolayı bebeğimin düşmeyeceğini, endişelenmemem gerektiğini söyledi. Doktorumun kendinden emin olması,ona güvenmem ve huzurlu bir hamilelik süreci geçirmemi sağladı. Sevgili doktorum, bebeğimi sağlıkla kucağıma almama vesile oldu. İyi ki internette yorumları okumuşum iyi ki Alparslan doktorla tanışmışım diyorum. Yaşadığım zorluklar aklıma geldikçe ve bu güzel sonucu gördükçe doktorum için dua ediyorum. İyi ki var. Doktoruma ve hastane personeline tekrar çok teşekkür ederim.

Prof. Dr. Alparslan Baksu

Sevgili Güler
Bu myomların yerleşim yeri ve büyüklüğüne bağlı olarak bazı sorunlar yaşanabilir. Bir kısmı da hiçbir yakınmaya yol açmaz. Sizdeki rahmin alt kısmında yerleşmiş, yaklaşık 5 cm boyutlarında bir myomdu. Rahim boşluğuna doğru değil, karın boşluğuna doğru büyüdüğü için gebelik açısından bir sorun oluşturmayacağı açıktı. Bu nedenle gönül rahatlığı ile gebeliğine izin verdim. Aksine, gebelik öncesi bir myom ameliyatının rahim ağzında şekil bozukluğu yapma riski vardı. Gebeliğin süresince myomun 10 cm boyutlara ulaşmasına rağmen hafif ağrı dışında hiçbir sorunla karşılaşmadın. Çok şükür bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına aldın.
Şahsımla ilgili yorumların için teşekkür ederim. Sana ve ailene sağlıklı, mutlu, uzun ömürler diliyorum.


M
Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi miyom ve polip ameliyatı

İlk muayene olduğum doktor doğru teşhis koymakla birlikte açık ameliyat tekniğini önermişti. Açık ameliyatın iyileşme sürecinin uzun sürmesi ve kasıkta 10 cmlik bir iz bırakacağı nedeniyle moralim çok bozulmuştu Bu nedenle başka bir doktor arayışına girdim.

Alparslan Bey ile karşılaşmam sosyal medya üzerinde yaptığım araştırma ile oldu. Güzel referanslar ve teşekküllü bir hastanede mesleğini sürdürüyor olması nedeniyle kendisinden randevu alarak gittim. Muayene sonrası aynı teşhisi koyarak ben kendisini yönlendirmeden Laparoskopi tekniği (kapalı ameliyat) ile ameliyat yapabileceğini koşulların uygun olduğunu söyledi ve o anki sevincimi size anlatamam. 26/06/2018 tarihinde kendisine laparoskopi tekniğiyle miyom ve polip ameliyatı oldum. 2 hafta geçti. Iyileşme surecim cok hızlı oldu. Ağrım, sızım ve kanamam neredeyse olmadı. 3 adet kesi yeri (1-1.5 cm) var ve iz kalmayacak görünüyor. Rahmimle ilgili başka bir tedaviye daha geçtik. 6 ay kadar daha sürecek . Bu süreci kendisi ile götüreceğiz. Doktoruma çok güveniyorum. Iyi bir Cerrah kendisi. Bana konforlu bir ameliyat ve iyileşme süreci sağladı için ne kadar teşekkür etsem azdır. Iyi doktorlarımız iyi ki var.


Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi Aşırı ve Düzensiz Kanama

Aşırı ve düzensiz kanama problemine uzun yıllardır çözüm üretemiyordum. Bu durum bende vücuttaki kan miktarının büyük oranda azalmasına, demir eksikliğe, halsizliğe ve regl dönemlerinde tansiyon sorunlarına sebep oluyordu. Hemen hemen gittiğim tüm doktorlar regl düzenlemek amacıyla doğum kontrol hapına yönlendiriyordu fakat bu kalıcı bir çözüm olmuyordu. Başka bir doktor arkadaşımız bu duruma çözüm üretebileceğini söyleyerek bana Alparslan Baksu'nun ismini verdi. Hemen randevu alıp görüşmeye gittiğimde eskiden zararsız miyom olarak düşünülen iki kitlenin 1 cm den büyük iki polip olduğunu tespit etti ve bunların rahimde bulunduğu konumları itibariyle de aşırı kanamaya sebep olduğunu belirtti. Aşırı kansızlık ve demir eksikliği de bulunması sebebiyle önce bunları düzenlememiz daha sonra da bu poliplerin alınması gerektiğini belirtti. Bir aylık tedavi sürecimizle güleryüzü ve sakinleştiren konuşmalarıyla endişelerimi yok etti. Önce serum ve ilaç tedavisi ile vücuttaki demir, kan miktarını artırdı. Vücut dengelendikten sonra Histeroskopi ile polipler alındı. Operasyon sonrası yaşadığım ilk reglde anladım farkı. Eskiden bir günde yaşadığım kan kaybını şu an 5-6 günlük regl süresince yaşamıyorum. Halsizleştiren ağrılarım da kayboldu. Kendisine tekrar buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Sevgiler.

Prof. Dr. Alparslan Baksu

Sevgili Arzu,
Bize başvurduğunda aşırı kansız, bitkin, halsiz bir görüntün vardı. Kan sayım değerin olması gerekenin yarısı kadardı. Yıllardır adet düzenleyici ilaçlarla tedavi edilmeye çalışılmıştın. Yaptığımız muayenede rahim içerisinde yerleşmiş 2 adet 1-1.5 cm lik polipoid kitle tespit ettik. Aşırı kanamalarının bunlar nedeniyle oluştuğunu belirtip, operasyon önerdik. Operasyon öncesi , damar yoluyla demir ilacı verip, kan değerlerini normale döndürdük. Operasyonun gayet başarılı geçti ve şu anda normal hayatına döndün. Artık aşırı adet kanaması yaşamıyorsun. Senin sağlığına kavuşman bizleri de çok mutlu etti. Bundan sonra, sana sağlıklı ve mutlu uzun ömürler diliyorum.


Z
Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi

Sene başında yaptırdığım check-up kapsamında çekilen batın ultrasonunda sağ yumurtalığımda görülen 4,5cm'lik kisti ilgili hastanenin jinekolog hekimi göremediğini söyleyip şikayetlerim için ilaç tedavisi vermiş ve 2 ay sonra kontrole çağırmıştı. Ancak, aynı hekime muayene olmak içime sinmedi ve yeni bir hekim arayışına girdim. İnternetteki hasta yorumlarını, verdiği röportajları okuyup paylaştığı bilgilendirici videoları izledikten sonra Alparaslan Bey'e muayene olmaya karar verdim. Sanırım bu verdiğim en doğru kararlardan biriydi.
Alparslan Bey çok tecrübeli, hastasını çok dikkatli dinleyen ve detayları atlamayan, karşısındakiyle net ve açık bir şekilde iletişim kurarak hastasını strese sokmayan bir hekim.
İlk muayenede sağ yumurtalığımdaki kisti görüp hemen MR istedi. MR sonuçlarını aldıktan sonra kistin yaklaşık 7cm civarında dermoid kist olduğu anlaşıldı. Kendisi bu muayenede ayrıca polip'ten de şüphelenmişti. İkinci muayenede kist dışında 2,5cm'lik bir de polip teşhisi kondu ve ivedilikle ameliyat kararı (laparoskopi&histeroskopi) aldık.
Yaklaşık bir ay önce olduğum operasyonu başarılı şekilde atlattıktan sonra kısa sürede ağrısız bir şekilde günlük hayatıma geri döndüm. Alparslan Bey hem tedavi sürecinde hem de sonrasında hiçbir sorumu yanıtsız bırakmadı, hekimliği ve her zaman güven veren tavrı için kendisine ne kadar teşekkür etsem az...


Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi Gebe Takibi

Kendisini ilk genc kizken rengli duzensizligi cektigim zamanki rahatsizligimla tanimistim. Ayrica ailemdeki bayanlarinda yapmis oldugu dogru teshislerle tercih ettigi bir doktor. Simdi ise 2 cocugumu saglikla kucagima almama vesile olmustur. Karsisindakine guven veren guler yuzlu samimi icten iyi kalpli bir doktor.


A
Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi Gebe Takibi

Hamile olduğumu öğrenir öğrenmez gidebileceğimiz en yakın hastane olduğu için ota jinemed'i tercih edip tesadüf eseri Alparslan Hocadan randevu almıştım. Iyi ki de öyle olmuş. Ilk kontrolden sonra uzak bir ilceye taşınmamıza rağmen doktorumuzla devam ettik. Hamile olduğumu öğrendiğimiz ilk andan itibaren bize sadece bir telefon uzaklıkta olup sakinliğiyle bize de güven ve huzur verdi. Mesleğine saygılı, işinde başarılı, keşke tüm doktorlar onun gibi olsa dediğim bir doktor. Sadece beden sağlığımı değil ruh sağlığımı da önemseyip 9 aylık hamilelik surecimi keyifle geçirmemize çok önemli desteği olan ve kızımızı sağlıkla kucağımıza veren sevgili doktorumuz iyi ki varsınız, iyi ki yollarımız kesişmiş. Size ve ekibinize çok teşekkür ederiz.


Hizmetler

Endometriyal biyopsi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Laparoskopik supraservikal histerektomi(histerektomi)

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Ivf

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Laparoskopik over kisti ameliyatı

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Servikal kriyocerrahi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Cinsel terapi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Amniosentez

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Hrt(hormon replasman tedavisi)

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Sistosel ve rektosel onarımı

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Kolposkopi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Endoskopik cerrahi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Histerostopik sterilizasyon

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Aşılama yöntemi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Rahim biyopsisi(endometrial biyopsi)

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Reproduktif endokrinoloji

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Salpingo ooferektomi(histerektomi)

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Leep (loop elektrocerrahi eksizyonel prosedür)

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Tubal sterilizasyon

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Labioplasti (iç dudak estetiği)

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Genital estetik

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Hormonal replasman terapisi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Sezeryan doğum

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Laserasyon onarımı

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Minimal invaziv cerrahi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


G noktası büyütme

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Over kist ameliyatı

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Myomektomi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Jinekolojik cerrahi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Histeroskopi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Destekli yuvalama (assisted hatching)

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Kegel egzersizleri

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Jinekolojik onkoloji

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Tüp bebek

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Prenatal ultrason

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Sezeryan sonrası normal doğum

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Laparoskopik cerrahi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Doğum kontrol

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


İkili tarama testi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Histerektomi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Kürtaj

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Vajinoplasti (vajina daraltma)

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Pelvik muayene ve pap smear

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Kısmi histerektomi(histerektomi)

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Doğum kontrolde doğal yöntemler

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


İntrauterin inseminasyon

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Mikroenjeksiyon

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


4 boyutlu ultrason

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Dörtlü tarama testi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Vezikovajinal fistül düzeltimi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Radikal histerektomi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Dilatasyon ve kürtaj

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Pelvik laparaskopi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Pelvik muayene

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Kızlık zarı dikimi (himenoplasti)

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Ürojinekolojik ameliyatlar

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Laparoskopik tüp ligasyonu

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Laparoskopi destekli vaginal histerektomi(histerektomi)(lavh)

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Serviks biyopsisi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Robot destekli cerrahi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Rahmin alınması

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Servikal konizasyon

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Abdominal ultrasonografi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Laparoskopik tubal sterilizasyon

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Embriyo dondurma

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Laparoskopik myomektomi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Et(hormon replasman tedavisi)

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Gardasil hpv aşısı

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Servikal koni biyopsisi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Hormanal terapi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Ovariektomi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Hpv testi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Vbac(sezeryan doğum)

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Ooferektomi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Normal (vajinal) doğum

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Bilateral ooferektomi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Rahim içi araç(spiral)

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Elektron işınlı bilgisayarlı tomografi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Doğum öncesi eğitim ve doğuma hazırlık

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Doppler ultrason

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Fallopi tüpü çıkarılması

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Laparoskopi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Total abdominal histerektomi(histerektomi)

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Rahim filmi

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Histerosalpingografi (hsg)

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Randevu

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Laparaskopik ameliyatlar

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


İdrar kaçırma ve rahim sarkması ameliyatları

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi


Kadın genital kanser ameliyatları

Nüzhetiye Cad. Deryadil Sk. No:1, Beşiktaş

Özel Ota - Jinemed Hastanesi

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
81 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
H
Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi Gebelik takibi

Hamile olduğumu öğrendiğim hafta, kuzenim Alparslan Bey ile myom ameliyatı olmuştu ben de doktor arayışındaydım. Kendisini ilk bu şekilde tanıdım ardından gebelik takibinde birlikte ilerledik. Rahat bir gebelik geçirdim, her ihtiyacım olduğunda kendisi ile iletişime geçebildim ve bu gerçekten gebelik takibinde beni çok rahatlattı. Çok panik ve heyecanlı bir insanım fakat sorduğum tüm sorulara sabırla cevap verdi :) İlerleyen haftalarda gestasyonel diyabetim çıkmasına rağmen yönlendirmeleri ile şekerimi de kontrol altında tutmayı başardım. 36. Haftanın başında bebeğim erken gelmeye karar verince çok korktum fakat Alparslan Bey bu konuda da beni rahatlattı. Bebeğimin ciğerleri gelişsin diye 2 gün kadar doğumu yavaşlattık ve 3. Günde bebeğimi kucağıma aldım. Sezaryen ameliyatımı gerçekleştirirken, rahimimde gördüğü 2 myomumu da almış Alparslan Bey. Ameliyat sonrası, anesteziye bağlı olarak vücudum farklı tepki verdiği için biraz zorlu bir gece geçirdik fakat Alparslan Bey, sabaha kadar yanımdaydı. Şimdi bebeğimle evdeyiz :) Alparslan Bey’in tecrübesi ve sabrı için ona bir kez daha teşekkür ediyorum.


M
Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi Miyom

Kaşıntı sebebiyle gittiğim bir doktorda tesadüfi olarak 3cm lik bi miyomun olduğunu ögrendim. Bana eğer çocuk düşünüyorsan bian önce evlenip cocuk dogurmamı
yoksa ilerde düşük yapabileceğimi yada ameliyat olmam gerektigini söyledi. Aglayarak çıktım doktordan. Ertesi gün internetten araştırarak Alparslan hocamızı buldum. Yaptığı muaynede iki tane miyomun oldugunu konumu itibariyle hiç bir zararın olmayacağını ameliyata gerek olmadığını ilerde çocuk acısından da bi sıkıntı yaratmayacağını söyledi. Sadece üç ayda bir periyodik kontrole gelmem gerektiğini söyledi. Doktor seçiminde Deneyimin nekadar önemli olduğunu bikez daha tecrübe etmiş oldum. Alparslan hocamıza çok teşekkür ediyorum tüm korkularımı giderdiği için. İlerde anne olmak istediğimde ilk adresim Alparslan hocam olacaktır.


N
Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi Normal Randevu

Alpaslan Bey'e yıllık jinekolojik kontrolum için ilk kez başvurdum. Kendisi hastasıyla içtenlikle ilgilenen ve gerçekten güveninizi kazanan bir hekim. Sorduğum tüm sorulara doyurucu cevap alabildim ve rahatsızlıklarımın çözümünde önemli gelişmeler kaydedebildik. Müteşekkirim.


H
Konum: başka bir yer Polip

Bundan 4 ay önce şiddetli karın agrisi ve kanama nedeni ile samsunda bir doktora başvurdum.2 tane polipim oldugunu ve ameliyat olmam gerektigini soyledi.ameliyat olduktan 4 gun sonra siddetli agrim devam ettigi icin ameliyat oldugum doktora tekrar muayene oldum ve emar ve tahlil sonucu bana rahimimin alinmasi gerektigini soyledi. Psikolojim bozuldu. Sonra samsunda bircok doktora gittim . Hepsi bana beklemem gerektigini soylediler ve tedavi uygulamadilar.Daha sonra internetten alparslan hocami buldum. Muayene oldum. Muayene sonucunda bana iceride polip parcasi oldugunu ve yumurtalik enfesiyonu oldugumu soyledi. Ilac tedavisi uyguladı. Sikayetlerim devam ettigini soyleyince bana laparoskopi ve histeroskopi ameliyati yapti. Ameliyatim basarili bir sekilde tamamlandi. Hocamin elleri cok marifetli ayni gun ayaga kalktim. Cok detayci ve dikkatli bir doktor.Herseyi en ince ayrintisina kadar önem veriyor. Psikolojim bozuk olduğu halde bile beni rahatlatiyor. Her aradigimda telefonumu acarak bana hastaligim hakkinda ve hastaligimin sürecinde bircok bilgi verdi. Doktoruma güveniyorum


G
Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi Miyom ve gebelik

Rahim ağzında 5_6cm büyüklüğünde miyomum vardı. Miyomun hamile kalmama engel olup olmadığını, hamilelik sürecinde sorun yaşayıp yaşamayacağımı öğrenmek için bir kaç doktora muayene oldum. Fakat muayene olduğum doktorlardan net bir cevap alamadım. Kimi miyomun alalım hamile kalamazsın dedi, kimi de net birşey söylemedi. Bunun ardından internette yaptığım araştırma sonucu Dr. Alparslan baksu hakkındaki yorumları okudum. Kendisine kontrole gittim. Dr. Baksu, miyomun kesinlikle hamile kalmama engel olmayacağını, düşüğe sebep olmayacağını söyledi. Ve 6ay sonra hamile olduğumu öğrendim. Pendik'te kontrole gittiğim birkaç doktor 'hamile kalmadan önce miyomun aldır saydın. Düşük olabilir.' dediler. Tekrar Dr. Alparslan baksu ya gittim. Miyomdan dolayı bebeğimin düşmeyeceğini, endişelenmemem gerektiğini söyledi. Doktorumun kendinden emin olması,ona güvenmem ve huzurlu bir hamilelik süreci geçirmemi sağladı. Sevgili doktorum, bebeğimi sağlıkla kucağıma almama vesile oldu. İyi ki internette yorumları okumuşum iyi ki Alparslan doktorla tanışmışım diyorum. Yaşadığım zorluklar aklıma geldikçe ve bu güzel sonucu gördükçe doktorum için dua ediyorum. İyi ki var. Doktoruma ve hastane personeline tekrar çok teşekkür ederim.

Prof. Dr. Alparslan Baksu

Sevgili Güler
Bu myomların yerleşim yeri ve büyüklüğüne bağlı olarak bazı sorunlar yaşanabilir. Bir kısmı da hiçbir yakınmaya yol açmaz. Sizdeki rahmin alt kısmında yerleşmiş, yaklaşık 5 cm boyutlarında bir myomdu. Rahim boşluğuna doğru değil, karın boşluğuna doğru büyüdüğü için gebelik açısından bir sorun oluşturmayacağı açıktı. Bu nedenle gönül rahatlığı ile gebeliğine izin verdim. Aksine, gebelik öncesi bir myom ameliyatının rahim ağzında şekil bozukluğu yapma riski vardı. Gebeliğin süresince myomun 10 cm boyutlara ulaşmasına rağmen hafif ağrı dışında hiçbir sorunla karşılaşmadın. Çok şükür bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına aldın.
Şahsımla ilgili yorumların için teşekkür ederim. Sana ve ailene sağlıklı, mutlu, uzun ömürler diliyorum.


M
Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi miyom ve polip ameliyatı

İlk muayene olduğum doktor doğru teşhis koymakla birlikte açık ameliyat tekniğini önermişti. Açık ameliyatın iyileşme sürecinin uzun sürmesi ve kasıkta 10 cmlik bir iz bırakacağı nedeniyle moralim çok bozulmuştu Bu nedenle başka bir doktor arayışına girdim.

Alparslan Bey ile karşılaşmam sosyal medya üzerinde yaptığım araştırma ile oldu. Güzel referanslar ve teşekküllü bir hastanede mesleğini sürdürüyor olması nedeniyle kendisinden randevu alarak gittim. Muayene sonrası aynı teşhisi koyarak ben kendisini yönlendirmeden Laparoskopi tekniği (kapalı ameliyat) ile ameliyat yapabileceğini koşulların uygun olduğunu söyledi ve o anki sevincimi size anlatamam. 26/06/2018 tarihinde kendisine laparoskopi tekniğiyle miyom ve polip ameliyatı oldum. 2 hafta geçti. Iyileşme surecim cok hızlı oldu. Ağrım, sızım ve kanamam neredeyse olmadı. 3 adet kesi yeri (1-1.5 cm) var ve iz kalmayacak görünüyor. Rahmimle ilgili başka bir tedaviye daha geçtik. 6 ay kadar daha sürecek . Bu süreci kendisi ile götüreceğiz. Doktoruma çok güveniyorum. Iyi bir Cerrah kendisi. Bana konforlu bir ameliyat ve iyileşme süreci sağladı için ne kadar teşekkür etsem azdır. Iyi doktorlarımız iyi ki var.


Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi Aşırı ve Düzensiz Kanama

Aşırı ve düzensiz kanama problemine uzun yıllardır çözüm üretemiyordum. Bu durum bende vücuttaki kan miktarının büyük oranda azalmasına, demir eksikliğe, halsizliğe ve regl dönemlerinde tansiyon sorunlarına sebep oluyordu. Hemen hemen gittiğim tüm doktorlar regl düzenlemek amacıyla doğum kontrol hapına yönlendiriyordu fakat bu kalıcı bir çözüm olmuyordu. Başka bir doktor arkadaşımız bu duruma çözüm üretebileceğini söyleyerek bana Alparslan Baksu'nun ismini verdi. Hemen randevu alıp görüşmeye gittiğimde eskiden zararsız miyom olarak düşünülen iki kitlenin 1 cm den büyük iki polip olduğunu tespit etti ve bunların rahimde bulunduğu konumları itibariyle de aşırı kanamaya sebep olduğunu belirtti. Aşırı kansızlık ve demir eksikliği de bulunması sebebiyle önce bunları düzenlememiz daha sonra da bu poliplerin alınması gerektiğini belirtti. Bir aylık tedavi sürecimizle güleryüzü ve sakinleştiren konuşmalarıyla endişelerimi yok etti. Önce serum ve ilaç tedavisi ile vücuttaki demir, kan miktarını artırdı. Vücut dengelendikten sonra Histeroskopi ile polipler alındı. Operasyon sonrası yaşadığım ilk reglde anladım farkı. Eskiden bir günde yaşadığım kan kaybını şu an 5-6 günlük regl süresince yaşamıyorum. Halsizleştiren ağrılarım da kayboldu. Kendisine tekrar buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Sevgiler.

Prof. Dr. Alparslan Baksu

Sevgili Arzu,
Bize başvurduğunda aşırı kansız, bitkin, halsiz bir görüntün vardı. Kan sayım değerin olması gerekenin yarısı kadardı. Yıllardır adet düzenleyici ilaçlarla tedavi edilmeye çalışılmıştın. Yaptığımız muayenede rahim içerisinde yerleşmiş 2 adet 1-1.5 cm lik polipoid kitle tespit ettik. Aşırı kanamalarının bunlar nedeniyle oluştuğunu belirtip, operasyon önerdik. Operasyon öncesi , damar yoluyla demir ilacı verip, kan değerlerini normale döndürdük. Operasyonun gayet başarılı geçti ve şu anda normal hayatına döndün. Artık aşırı adet kanaması yaşamıyorsun. Senin sağlığına kavuşman bizleri de çok mutlu etti. Bundan sonra, sana sağlıklı ve mutlu uzun ömürler diliyorum.


Z
Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi

Sene başında yaptırdığım check-up kapsamında çekilen batın ultrasonunda sağ yumurtalığımda görülen 4,5cm'lik kisti ilgili hastanenin jinekolog hekimi göremediğini söyleyip şikayetlerim için ilaç tedavisi vermiş ve 2 ay sonra kontrole çağırmıştı. Ancak, aynı hekime muayene olmak içime sinmedi ve yeni bir hekim arayışına girdim. İnternetteki hasta yorumlarını, verdiği röportajları okuyup paylaştığı bilgilendirici videoları izledikten sonra Alparaslan Bey'e muayene olmaya karar verdim. Sanırım bu verdiğim en doğru kararlardan biriydi.
Alparslan Bey çok tecrübeli, hastasını çok dikkatli dinleyen ve detayları atlamayan, karşısındakiyle net ve açık bir şekilde iletişim kurarak hastasını strese sokmayan bir hekim.
İlk muayenede sağ yumurtalığımdaki kisti görüp hemen MR istedi. MR sonuçlarını aldıktan sonra kistin yaklaşık 7cm civarında dermoid kist olduğu anlaşıldı. Kendisi bu muayenede ayrıca polip'ten de şüphelenmişti. İkinci muayenede kist dışında 2,5cm'lik bir de polip teşhisi kondu ve ivedilikle ameliyat kararı (laparoskopi&histeroskopi) aldık.
Yaklaşık bir ay önce olduğum operasyonu başarılı şekilde atlattıktan sonra kısa sürede ağrısız bir şekilde günlük hayatıma geri döndüm. Alparslan Bey hem tedavi sürecinde hem de sonrasında hiçbir sorumu yanıtsız bırakmadı, hekimliği ve her zaman güven veren tavrı için kendisine ne kadar teşekkür etsem az...


Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi Gebe Takibi

Kendisini ilk genc kizken rengli duzensizligi cektigim zamanki rahatsizligimla tanimistim. Ayrica ailemdeki bayanlarinda yapmis oldugu dogru teshislerle tercih ettigi bir doktor. Simdi ise 2 cocugumu saglikla kucagima almama vesile olmustur. Karsisindakine guven veren guler yuzlu samimi icten iyi kalpli bir doktor.


A
Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi Gebe Takibi

Hamile olduğumu öğrenir öğrenmez gidebileceğimiz en yakın hastane olduğu için ota jinemed'i tercih edip tesadüf eseri Alparslan Hocadan randevu almıştım. Iyi ki de öyle olmuş. Ilk kontrolden sonra uzak bir ilceye taşınmamıza rağmen doktorumuzla devam ettik. Hamile olduğumu öğrendiğimiz ilk andan itibaren bize sadece bir telefon uzaklıkta olup sakinliğiyle bize de güven ve huzur verdi. Mesleğine saygılı, işinde başarılı, keşke tüm doktorlar onun gibi olsa dediğim bir doktor. Sadece beden sağlığımı değil ruh sağlığımı da önemseyip 9 aylık hamilelik surecimi keyifle geçirmemize çok önemli desteği olan ve kızımızı sağlıkla kucağımıza veren sevgili doktorumuz iyi ki varsınız, iyi ki yollarımız kesişmiş. Size ve ekibinize çok teşekkür ederiz.


Hata oluştu, tekrar deneyin

Özgeçmiş

Hakkımda

Prof. Dr. Alparslan Baksu 1985 yılında İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1988 - 1992 yılları arasından İstanbul Şişli Etfal Eği...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

 • Kısırlık
 • Doğum
 • Miyom
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi - Tıp Doktoru, 1979 - 1985
 • İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Uzmanlık Eğitimi, 1988 - 1992
 • İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Uzmanlık, 1992 - 2012
Tümünü göster

Deneyimler

 • Hatay Milli Eğitim Sağlık Eğitim Merkezi, Pratisyen Hekim,
 • Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Başasistan,
 • Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Doğumhane Koordinatörlüğü,
Tümünü göster


Fotoğraflar


Videolar


Bilinen diller

İngilizce

badge-likeCreated with Sketch.

Ödüller

 • .

Diğer içerikler

Yayınlar (140)

Makaleler (16)