Prof. Dr.

Alparslan Baksu

verifiedCreated with Sketch.

Kadın hastalıkları ve doğum, Üreme endokrinolojisi ve infertilite

80 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 1 641 profil ziyareti var

Prof. Dr. Alparslan Baksu 1985 yılında İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1988 - 1992 yılları arasından İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzmanlık… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
80 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • M
  Konum: Özel Ota - Jinemed HastanesiHizmet: Miyom

  Kaşıntı sebebiyle gittiğim bir doktorda tesadüfi olarak 3cm lik bi miyomun olduğunu ögrendim. Bana eğer çocuk düşünüyorsan bian önce evlenip cocuk dogurmamı
  yoksa ilerde düşük yapabileceğimi yada ameliyat olmam gerektigini söyledi. Aglayarak çıktım doktordan. Ertesi gün internetten araştırarak Alparslan hocamızı buldum. Yaptığı muaynede iki tane miyomun oldugunu konumu itibariyle hiç bir zararın olmayacağını ameliyata gerek olmadığını ilerde çocuk acısından da bi sıkıntı yaratmayacağını söyledi. Sadece üç ayda bir periyodik kontrole gelmem gerektiğini söyledi. Doktor seçiminde Deneyimin nekadar önemli olduğunu bikez daha tecrübe etmiş oldum. Alparslan hocamıza çok teşekkür ediyorum tüm korkularımı giderdiği için. İlerde anne olmak istediğimde ilk adresim Alparslan hocam olacaktır.

 • N
  Konum: Özel Ota - Jinemed HastanesiHizmet: Normal Randevu

  Alpaslan Bey'e yıllık jinekolojik kontrolum için ilk kez başvurdum. Kendisi hastasıyla içtenlikle ilgilenen ve gerçekten güveninizi kazanan bir hekim. Sorduğum tüm sorulara doyurucu cevap alabildim ve rahatsızlıklarımın çözümünde önemli gelişmeler kaydedebildik. Müteşekkirim.

 • H
  Konum: başka bir yerHizmet: Polip

  Bundan 4 ay önce şiddetli karın agrisi ve kanama nedeni ile samsunda bir doktora başvurdum.2 tane polipim oldugunu ve ameliyat olmam gerektigini soyledi.ameliyat olduktan 4 gun sonra siddetli agrim devam ettigi icin ameliyat oldugum doktora tekrar muayene oldum ve emar ve tahlil sonucu bana rahimimin alinmasi gerektigini soyledi. Psikolojim bozuldu. Sonra samsunda bircok doktora gittim . Hepsi bana beklemem gerektigini soylediler ve tedavi uygulamadilar.Daha sonra internetten alparslan hocami buldum. Muayene oldum. Muayene sonucunda bana iceride polip parcasi oldugunu ve yumurtalik enfesiyonu oldugumu soyledi. Ilac tedavisi uyguladı. Sikayetlerim devam ettigini soyleyince bana laparoskopi ve histeroskopi ameliyati yapti. Ameliyatim basarili bir sekilde tamamlandi. Hocamin elleri cok marifetli ayni gun ayaga kalktim. Cok detayci ve dikkatli bir doktor.Herseyi en ince ayrintisina kadar önem veriyor. Psikolojim bozuk olduğu halde bile beni rahatlatiyor. Her aradigimda telefonumu acarak bana hastaligim hakkinda ve hastaligimin sürecinde bircok bilgi verdi. Doktoruma güveniyorum

 • G
  Konum: Özel Ota - Jinemed HastanesiHizmet: Miyom ve gebelik

  Rahim ağzında 5_6cm büyüklüğünde miyomum vardı. Miyomun hamile kalmama engel olup olmadığını, hamilelik sürecinde sorun yaşayıp yaşamayacağımı öğrenmek için bir kaç doktora muayene oldum. Fakat muayene olduğum doktorlardan net bir cevap alamadım. Kimi miyomun alalım hamile kalamazsın dedi, kimi de net birşey söylemedi. Bunun ardından internette yaptığım araştırma sonucu Dr. Alparslan baksu hakkındaki yorumları okudum. Kendisine kontrole gittim. Dr. Baksu, miyomun kesinlikle hamile kalmama engel olmayacağını, düşüğe sebep olmayacağını söyledi. Ve 6ay sonra hamile olduğumu öğrendim. Pendik'te kontrole gittiğim birkaç doktor 'hamile kalmadan önce miyomun aldır saydın. Düşük olabilir.' dediler. Tekrar Dr. Alparslan baksu ya gittim. Miyomdan dolayı bebeğimin düşmeyeceğini, endişelenmemem gerektiğini söyledi. Doktorumun kendinden emin olması,ona güvenmem ve huzurlu bir hamilelik süreci geçirmemi sağladı. Sevgili doktorum, bebeğimi sağlıkla kucağıma almama vesile oldu. İyi ki internette yorumları okumuşum iyi ki Alparslan doktorla tanışmışım diyorum. Yaşadığım zorluklar aklıma geldikçe ve bu güzel sonucu gördükçe doktorum için dua ediyorum. İyi ki var. Doktoruma ve hastane personeline tekrar çok teşekkür ederim.

  Alparslan Baksu2018-07-14

  Sevgili Güler
  Bu myomların yerleşim yeri ve büyüklüğüne bağlı olarak bazı sorunlar yaşanabilir. Bir kısmı da hiçbir yakınmaya yol açmaz. Sizdeki rahmin alt kısmında yerleşmiş, yaklaşık 5 cm boyutlarında bir myomdu. Rahim boşluğuna doğru değil, karın boşluğuna doğru büyüdüğü için gebelik açısından bir sorun oluşturmayacağı açıktı. Bu nedenle gönül rahatlığı ile gebeliğine izin verdim. Aksine, gebelik öncesi bir myom ameliyatının rahim ağzında şekil bozukluğu yapma riski vardı. Gebeliğin süresince myomun 10 cm boyutlara ulaşmasına rağmen hafif ağrı dışında hiçbir sorunla karşılaşmadın. Çok şükür bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına aldın.
  Şahsımla ilgili yorumların için teşekkür ederim. Sana ve ailene sağlıklı, mutlu, uzun ömürler diliyorum.

 • M
  Konum: Özel Ota - Jinemed HastanesiHizmet: miyom ve polip ameliyatı

  İlk muayene olduğum doktor doğru teşhis koymakla birlikte açık ameliyat tekniğini önermişti. Açık ameliyatın iyileşme sürecinin uzun sürmesi ve kasıkta 10 cmlik bir iz bırakacağı nedeniyle moralim çok bozulmuştu Bu nedenle başka bir doktor arayışına girdim.

  Alparslan Bey ile karşılaşmam sosyal medya üzerinde yaptığım araştırma ile oldu. Güzel referanslar ve teşekküllü bir hastanede mesleğini sürdürüyor olması nedeniyle kendisinden randevu alarak gittim. Muayene sonrası aynı teşhisi koyarak ben kendisini yönlendirmeden Laparoskopi tekniği (kapalı ameliyat) ile ameliyat yapabileceğini koşulların uygun olduğunu söyledi ve o anki sevincimi size anlatamam. 26/06/2018 tarihinde kendisine laparoskopi tekniğiyle miyom ve polip ameliyatı oldum. 2 hafta geçti. Iyileşme surecim cok hızlı oldu. Ağrım, sızım ve kanamam neredeyse olmadı. 3 adet kesi yeri (1-1.5 cm) var ve iz kalmayacak görünüyor. Rahmimle ilgili başka bir tedaviye daha geçtik. 6 ay kadar daha sürecek . Bu süreci kendisi ile götüreceğiz. Doktoruma çok güveniyorum. Iyi bir Cerrah kendisi. Bana konforlu bir ameliyat ve iyileşme süreci sağladı için ne kadar teşekkür etsem azdır. Iyi doktorlarımız iyi ki var.

 • Konum: Özel Ota - Jinemed HastanesiHizmet: Aşırı ve Düzensiz Kanama

  Aşırı ve düzensiz kanama problemine uzun yıllardır çözüm üretemiyordum. Bu durum bende vücuttaki kan miktarının büyük oranda azalmasına, demir eksikliğe, halsizliğe ve regl dönemlerinde tansiyon sorunlarına sebep oluyordu. Hemen hemen gittiğim tüm doktorlar regl düzenlemek amacıyla doğum kontrol hapına yönlendiriyordu fakat bu kalıcı bir çözüm olmuyordu. Başka bir doktor arkadaşımız bu duruma çözüm üretebileceğini söyleyerek bana Alparslan Baksu'nun ismini verdi. Hemen randevu alıp görüşmeye gittiğimde eskiden zararsız miyom olarak düşünülen iki kitlenin 1 cm den büyük iki polip olduğunu tespit etti ve bunların rahimde bulunduğu konumları itibariyle de aşırı kanamaya sebep olduğunu belirtti. Aşırı kansızlık ve demir eksikliği de bulunması sebebiyle önce bunları düzenlememiz daha sonra da bu poliplerin alınması gerektiğini belirtti. Bir aylık tedavi sürecimizle güleryüzü ve sakinleştiren konuşmalarıyla endişelerimi yok etti. Önce serum ve ilaç tedavisi ile vücuttaki demir, kan miktarını artırdı. Vücut dengelendikten sonra Histeroskopi ile polipler alındı. Operasyon sonrası yaşadığım ilk reglde anladım farkı. Eskiden bir günde yaşadığım kan kaybını şu an 5-6 günlük regl süresince yaşamıyorum. Halsizleştiren ağrılarım da kayboldu. Kendisine tekrar buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Sevgiler.

  Alparslan Baksu2018-07-14

  Sevgili Arzu,
  Bize başvurduğunda aşırı kansız, bitkin, halsiz bir görüntün vardı. Kan sayım değerin olması gerekenin yarısı kadardı. Yıllardır adet düzenleyici ilaçlarla tedavi edilmeye çalışılmıştın. Yaptığımız muayenede rahim içerisinde yerleşmiş 2 adet 1-1.5 cm lik polipoid kitle tespit ettik. Aşırı kanamalarının bunlar nedeniyle oluştuğunu belirtip, operasyon önerdik. Operasyon öncesi , damar yoluyla demir ilacı verip, kan değerlerini normale döndürdük. Operasyonun gayet başarılı geçti ve şu anda normal hayatına döndün. Artık aşırı adet kanaması yaşamıyorsun. Senin sağlığına kavuşman bizleri de çok mutlu etti. Bundan sonra, sana sağlıklı ve mutlu uzun ömürler diliyorum.

 • Z
  Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi

  Sene başında yaptırdığım check-up kapsamında çekilen batın ultrasonunda sağ yumurtalığımda görülen 4,5cm'lik kisti ilgili hastanenin jinekolog hekimi göremediğini söyleyip şikayetlerim için ilaç tedavisi vermiş ve 2 ay sonra kontrole çağırmıştı. Ancak, aynı hekime muayene olmak içime sinmedi ve yeni bir hekim arayışına girdim. İnternetteki hasta yorumlarını, verdiği röportajları okuyup paylaştığı bilgilendirici videoları izledikten sonra Alparaslan Bey'e muayene olmaya karar verdim. Sanırım bu verdiğim en doğru kararlardan biriydi.
  Alparslan Bey çok tecrübeli, hastasını çok dikkatli dinleyen ve detayları atlamayan, karşısındakiyle net ve açık bir şekilde iletişim kurarak hastasını strese sokmayan bir hekim.
  İlk muayenede sağ yumurtalığımdaki kisti görüp hemen MR istedi. MR sonuçlarını aldıktan sonra kistin yaklaşık 7cm civarında dermoid kist olduğu anlaşıldı. Kendisi bu muayenede ayrıca polip'ten de şüphelenmişti. İkinci muayenede kist dışında 2,5cm'lik bir de polip teşhisi kondu ve ivedilikle ameliyat kararı (laparoskopi&histeroskopi) aldık.
  Yaklaşık bir ay önce olduğum operasyonu başarılı şekilde atlattıktan sonra kısa sürede ağrısız bir şekilde günlük hayatıma geri döndüm. Alparslan Bey hem tedavi sürecinde hem de sonrasında hiçbir sorumu yanıtsız bırakmadı, hekimliği ve her zaman güven veren tavrı için kendisine ne kadar teşekkür etsem az...

 • Konum: Özel Ota - Jinemed HastanesiHizmet: Gebe Takibi

  Kendisini ilk genc kizken rengli duzensizligi cektigim zamanki rahatsizligimla tanimistim. Ayrica ailemdeki bayanlarinda yapmis oldugu dogru teshislerle tercih ettigi bir doktor. Simdi ise 2 cocugumu saglikla kucagima almama vesile olmustur. Karsisindakine guven veren guler yuzlu samimi icten iyi kalpli bir doktor.

 • A
  Konum: Özel Ota - Jinemed HastanesiHizmet: Gebe Takibi

  Hamile olduğumu öğrenir öğrenmez gidebileceğimiz en yakın hastane olduğu için ota jinemed'i tercih edip tesadüf eseri Alparslan Hocadan randevu almıştım. Iyi ki de öyle olmuş. Ilk kontrolden sonra uzak bir ilceye taşınmamıza rağmen doktorumuzla devam ettik. Hamile olduğumu öğrendiğimiz ilk andan itibaren bize sadece bir telefon uzaklıkta olup sakinliğiyle bize de güven ve huzur verdi. Mesleğine saygılı, işinde başarılı, keşke tüm doktorlar onun gibi olsa dediğim bir doktor. Sadece beden sağlığımı değil ruh sağlığımı da önemseyip 9 aylık hamilelik surecimi keyifle geçirmemize çok önemli desteği olan ve kızımızı sağlıkla kucağımıza veren sevgili doktorumuz iyi ki varsınız, iyi ki yollarımız kesişmiş. Size ve ekibinize çok teşekkür ederiz.

 • M
  Konum: Özel Ota - Jinemed Hastanesi

  MELEK ÖZDEMİR
  Öncelikle bana önce Allah sonra Alparslan bey 2 tane dünyalar tatlısı evlat verdiği için kendisine minnettarım. Polikistikover sendromu olan bir hastaydım. 2 olumsuz aşılamadan sonra kendisini internet aracılığıyla buldum 1 aylık tedavi sürecinde 3.cü aşılamamda ikiz bebeklerime hamile kaldığımı öğrendim. Kafama takılan merak ettiğim, endişelendiğim, korktuğum ne varsa 7/24 kendisini arayıp ulaştığım kendimi her zaman bana iyi hissettiren biridir ALPARSLAN Bey. Hamileliğim sırasında eşimi kaybettim bana ve bebeklerime zarar gelmemesi için elinden geleni yaptığı bana sağlıklı bir doğum yapmamı sağladığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. Suyumun erken gelmesi sebebiyle erken doğum yapmak zorunda kaldım yurtdışında olmasına karşın uçaktan iner inmez yorgun argın koştura koştura doğumumu yaptırmak için hastaneye gelen ısrar kıyamet telefonlarıma bir kere bile çıkmamaksızın her türlü kaprisimi çektiği maddi manevi bütün destekleri için ayrıca kendisine çok teşekkür ediyorum. :)

  Alparslan Baksu2018-07-14

  Sevgili Melek
  Meslek hayatımda en güzel mutlulukları ve en derin acıları birlikte yaşadığımız nadir hastalarımdansın. Çocuk isteği için başvurduktan sonra yaptığımız ilk aşılama uygulamasında ikiz hamile kaldın. Bu mutluluğu yaşarken, hamileliğinin başında eşini kaybetttin. Zaten riskli olan ikiz gebeliğin, yaşadığın ağır stres yüzünden daha da riskli bir hale geldi. Yaşadığın ağır travmaya rağmen güçlü annelik duygun beni çok etkilemişti.Çok şükür ki , bebeklerinin erken su gelmesi problemine rağmen, ciddi bir sorun yaşamadan , çocuklarına kavuştun.
  Sana bebeklerinle birlikte sağlıklı ve mutlu uzun ömürler diliyorum. Sevgiler

Hakkımda

Hakkımda

 • Prof. Dr. Alparslan Baksu 1985 yılında İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1988 - 1992 yılları arasından İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzmanlık eğitimini tamamlamış olan Alparslan Baksu Ota Jinemed Hastanesi'nde hastalarına hizmet vermektedir.

Okullar / Eğitimler

 • İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi - Tıp Doktoru, 1979 - 1985
 • İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Uzmanlık Eğitimi, 1988 - 1992
 • İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Uzmanlık, 1992 - 2012
 • Toronto Üniversitesi, Princess Margaret Hastanesi - Gözlemci, 2007
 • İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Doçentlik Ünvanı, 2010
 • Nişantaşı Üniversitesi- Profesörlük Unvanı, 2015
daha fazla

Yayınlar

 • A1. Alkan, N., A. Baksu, B. Baksu ve N. Göker, “Gynecological Examinations for Social and Legal Reasons in Turkey: Hospital Data”, Croat Med J, 43, ).
 • A2. Baksu, A., B. Baksu ve N. Göker, “Value of Transvaginal Sonography in the Evaluationof Live Monochorionic Diamniotic Twin Ectopic Pregnancy”, J Clin Ultrasound, 30, ).
 • A3. Kabukcuoğlu, F., A. Baksu, B. Yılmaz, A. Aktumen ve I. Evren, “Malignant Struma Ovarii”, Pathol Oncol Res, 8, ).
 • A4. Gökdemir, G., A. Baksu, M. Taşkın ve N. Göker, “Vulvovaginal-Gingival Sendrome of Lichen Planus: Diagnostic and Therapeutic Challenge”, Aust N Z J Obstet Gynaecol, 43, ).
 • A5. Baksu, A., B. Baksu, N. Alkan ve N. Göker, “ An Attempt of Criminal Abortion of a 15-Gestational-Weeks Pregnancy”, Forensic Sci Int, 136, 202-203 Suppl 1 (2003).
 • A6. Baksu, A., F. Kabukcuoğlu, B. Baksu ve N. Göker, “Bilateral Sertoli Cell Adenoma and Serous Cyst in a Patient With Androgen Insensitivity Syndrome”, Eur J Obstet Gynecol Reprod Biol, 114, ).
 • A7. Baksu, A., H. Gürarslan ve N. Göker, “Androgen Levels in Preeclamptic Pregnant Women”, Int J Gynaecol Obstet, 84, ).
 • A8. Baksu, A., B. Baksu ve N. Göker, “Laparoscopic Unwinding and Cyst Aspiration of Twisted Ovary in Spontaneous Ovarian Hyperstimulation Syndrome Associated with Singleton Pregnancy”, Aust N Z J Obstet Gynaecol, 44, ).
 • A9. Baksu, A., A. Kalan, A. Özkan, B. Baksu, M. Tekelioğlu ve N. Göker, “The Effect of Placental Removal Method and Site of Uterine Repair on Postcesarean Endometritis and Operative Blood Loss”, Acta Obstet Gynecol Scand, 84, ).
 • A10. Baksu A., A. Özkan, N. Göker, B. Baksu ve A. Uluocak, “Serum Leptin Levels in Preeclamptic Pregnant Women: Relationship to TSH, BMI and Proteinuria”, Am J Perinatol, 22, ).
 • A11. Baksu, B., A. Baksu, I. Davas, A. Akyol ve G. Gülbaba, “Lipoprotein(a) Levels in Women With Preeclampsia and in Normotensive Pregnant Women”, J Obstet Gynaecol Res,31, ).
 • A12. Baksu, A., G. Günes, G. Akı, F. Tüysüz ve N. Göker, “Change in Contraceptive Choices and The Effect of Education on Use of Contraception at The Family Planning Clinic of Sisli Etfal Training and Research Hospital, Istanbul, Turkey”, Eur J Contracept Reprod Health Care, 10, ).
 • A13. Baksu, A., B. Ayaş, S. Çıtak, A. Kalan, B. Baksu ve N. Göker, “Efficacy of Tibolone and Transdermal Estrogen Therapy on Psychological Symptoms in Women Following Surgical Menopause”, Int J Gynaecol Obstet, 91,58-62 (2005).
 • A14. Baksu, B., I. Davas, A. Baksu, A. Akyol ve G. Gülbaba, “Plasma Nitric Oxide, Endothelin-1 and Urinary Nitric Oxide and Cyclic Guanosine Monophosphate Levels in Hypertensive Pregnant Women”, Int J Gynaecol Obstet, 90, ).
 • A15. Gökdemir, G., B. Baksu, A. Baksu, İ. Davas ve A. Köşlü, “The Features of The Patients With Vulvar Dermatoses in Dermatological and Gynecological Practice in Turkey; Is There a Need For an Interdisciplinary Approach?”, J Obstet Gynaecol Res, 31, ).
 • A16. Baksu A., M. Taşkın, N. Göker, B. Baksu, A. Uluocak, “Plasma Homocysteine in Late Pregnancies Complicated With Preeclampsia and in Newborn”, Am J Perinatol, 23, 31-35 (2006).
 • A17. Baksu, B., A. Baksu, N. Göker ve S. Çıtak, “Do Different Delivery Systems of Hormone Therapy Have Different Effects on Psychological Symptoms in Surgically Menopausal Women? A Randomized Controlled Trial ”, Maturitas, 62, ).
 • A18. Salihoglu, Ozgul; Karatekin, Guner; Baksu, Basak; Uslu S; Baksu. A; Can G: ‘Frequency and risk factors of fetal malnutrition among liveborn singleton term neonates using a computerised perinatal data-base, 2000-2006’ Journal of Paediatrics and Child Health; 48,( )
 • Uluslararası Kongrelerde Sunulmuş Posterler
 • A19. Karacan, M; Batukan M; Çebi Z; Berberoğlugil M; Levent S; Kır M; Baksu A, Özel E, Çamlıbel T. ‘Screeening cytomegalovirus, rubella and toxoplasma infections in pregnant women with unknown pre-pregnancy serological status’ Arch Gynecol Obstet; 290: )
 • B1.Baksu, A., B. Merdol, B. Baksu, A. Özkan, O. Aygün, H. Gümüş ve N. Göker, “Plasenta Çıkarım Yönteminin Postsezaryen Enfeksiyonlar ve İntraoperatif Kan Kaybına Etkisi”, Türk-Alman Jinekoloji Derneği'nin 3. Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, Kemer-Antalya, 1999.
 • B2. Baksu, A., Y. Nuri, N. Göker, B. Merdol, S. Özsoy ve B. Baksu, “Normal Gebelerde ve Spontan Abortus Vakalarında Tiroid Hormon Değerleri”, Türk Jinekoloji Derneği’nin II. Uluslararası Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, Belek-Antalya, 2000.
 • B3. Baksu, A., S. Çığşar, S. Kartal, A. B. Yıldız, S. Özsoy ve N. Göker, “Kontraseptif Kullanımı ve Yan Etkileri”, Türk-Alman Jinekoloji Derneği'nin 4. Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, Antalya, 2001.
 • B4. Baksu, A., B. Ayaş, S. Çıtak, A. Kalan ve N. Göker, “Efficacy of Tibolone on Psychological and Climacteric Symptoms in Surgical Menopausal Women: A Double Blind, Randomised, Placebo-Controlled Trial”, NAMS 14th Annual Meeting, Miami, 2003.
 • B5. Baksu, A., B. Ayaş, B. Aslan, N. Eren ve N. Göker, “Serum Hormone Levels in Surgical Menopausal Women Receiving Tibolone and Transdermal Estrogen Therapy”, NAMS 14th Annual Meeting, Miami, 2003.
 • B6. Baksu, A., B. Ayaş, S. Çıtak, A. Kalan ve N. Göker, “Comparison of Effects of Tibolone and Transdermal Estrogen Therapy on Cognitive Functions in Surgical Menopausal Women”, NAMS 14th Annual Meeting, Miami, 2003.
 • B7. Baksu, A., G.Güneş, G.Akı, F. Tüysüz ve N. Göker, “Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aile Planlaması Kliniğinde Kontraseptif Kullanımı ve Kontraseptif Tercihler”, 4. Uluslararası Üreme Sağlığı ve Aile Planlaması Kongresi, Ankara, 2005.
 • Ulusal Dergilerdeki Yayınlar
 • D1. Özsoy, S., A. Baksu, N. Yıldız, A. Hanlıoğlu, F. Yazıcıoğlu ve N. Göker, “Endometriyal Patolojilerin Değerlendirilmesinde Endovaginal Sonografinin Yeri”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 4, ).
 • D2. Özsoy, S., A. Baksu, N. Yıldız ve N. Göker, “Comparison of Transvaginal and Transabdominal Sonography and Correlation of Ultrasound Findings with The Endometrial Histopathology in Patients with Abnormal Uterine Bleeding”, Marmara Medical Journal, 6, ).
 • D3. Baksu, A., B. Merdol, Ö. Üçpınar, S. Özsoy ve N. Göker, “Benign Uterus Patolojilerinde Histerektomi Öncesi Dilatasyon ve Küretajın Yeri”, İstanbul Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 3, 58-60 (1999).
 • D4. Mutlu, O., A. Baksu, M. Şago, B. Merdol, H. Gürarslan, H. Gümüş, C. Eren ve N. Göker, “Postmenopozal Dönemde Hormon Replasman Tedavisi Alan Kadınlardaki Endometriyal Değişiklikler”, İstanbul Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 3, ).
 • D5. Baksu, A., M. Kutlu, O. Aygün, H. Gümüş ve N. Göker, “Preeklamptik Gebelerde Serum β-HCG Düzeyleri”, Perinatoloji Dergisi, 8, 27-29 (2000).
 • D6. Baksu A., Y. Nuri, N. Göker, B. Merdol, S. Özsoy ve B. Baksu, “Normal gebelerde ve Spontan Abortus Vakalarında Tiroid Hormon Değerleri”, İstanbul Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 4, 82-86 (2000).
 • D7. Baksu A., B. Merdol ve N. Göker, “Polikistik Over Sendromunda Obezitenin Hormonal Parametreler Üzerine Etkisi”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 15, 28-30 (2001).
 • D8. Baksu, A., B. Merdol, B. Baksu, A. Özkan, H. Gümüş ve N. Göker, “Plasenta Çıkarım Yönteminin Postsezaryen Enfeksiyonlar ve İntraoperatif Kan Kaybına Etkisi”, İstanbul Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 4, 16-20 (2000).
 • D9. Baksu, A., M. S. Çığşar, N. Göker ve S. Kartal, “Akraba Evliliği Yapan Kadınlarda Eğitim Düzeyi, Evlilik Yaşı ve Doğurganlık Oranları”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 34,35-40 (2000).
 • D10. Baksu, A., H. Gümüş, S. Özsoy, B. Ayaş ve N. Göker, “Postmenopozal Kanamalı Kadınlarda Endometriyumun Transvaginal Ultrasonografik Değerlendirilmesi”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 15, ).
 • D11. Yıldız, A.B., O. A. Mutlu, C. Eren, S. Kartal, A. Baksu, N. Yıldız, S. Özsoy ve N.Göker , “Pipelle Biyopsi İle Dilatasyon ve Küretajın Endometriyal Örneklendirmedeki Etkinliklerinin Karşılaştırılması”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 35, 50-58 (2001).
 • D12. Baksu, A., M. Şago, N. Göker ve Ö. Üçpınar, “Normal Gebelikteki Aspartat Aminotransferaz ve Alanin Aminotransferaz Değerleri İle Bu Değerlerdeki Değişimlerin Preeklamptik Hastaya Yaklaşımdaki Önemi”, Perinatoloji Dergisi, 9, 34-39 (2001).
 • D13. Baksu, A., S. Çığşar, S. Kartal, A. B. Yıldız, S. Özsoy ve N. Göker, “Kliniğimizde Kontraseptif Kullanımı”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 15, ).
 • D14. Mutlu, O.A., A. Sarı, A. Baksu, A. B. Yıldız, S. Kartal, A. Kalan ve N. Göker, “24-28 Haftalar Arasındaki Gebelerde Gestasyonel Diyabet Tanısı”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 35, 60-64 (2001).
 • D15. Baksu, A., A. Özkan, B. Ayaş ve N. Göker, “Nonkomünike Uterin Hornu Olan Bir Kadında Geç Başlangıçlı Hematometra, Hematosalpinks ve Akut Batın Tablosu”, Türk Fertilite Dergisi, 10, ).
 • D16. Baksu, A., ve N. Göker, “Acil Obstetrik ve Jinekolojik Kanamaların Kontrolünde Hipogastrik Arter Ligasyonu Uygulamalarımız”, Kadın Doğum Dergisi, 1, 97-99 (2002).
 • D17. Baksu, A., A. Özkan, B. Ayaş ve N. Göker, “Bir Plasenta Akreta Olgusu”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 36, 47-49 (2002).
 • D18. Baksu, A., A. Kerimoğlu, A. Özkan, N. Yıldız, S. Özsoy ve N. Göker, “Kliniğimizde 1996-2000 Yılları Arasındaki Sezaryen Endikasyonları ve Oranları”, Kadın Doğum Dergisi, 1, ).
 • D19. Baksu, A., M. Taşkın ve N. Göker, “Gestasyonel Diyabetes Mellitus, Hipertiroidi ve Erken Doğum Tehdidi Olan Bir Gebede Tekrarlayan Emboli Ataklarının Önlenmesi: Olgu Sunumu”, Kadın Doğum Dergisi, 1, )
 • D20. Tekelioğlu, M., A. Baksu, C. Çalışkan, M. Toprak, S. Özsoy ve N. Göker, “Postmenopozal Kadınlarda Farklı Hormon Replasman Tedavilerinin Mamografik Yoğunluk Üzerine Etkileri”, Kadın Doğum Dergisi, 2, ).
 • D21. Baksu, A., S. Kartal, S. Özsoy, A. Özkan, A. B. Yıldız, N. Yıldız ve N. Göker, “Kliniğimizde Laparaskopik Cerrahi Uygulamalarımız”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 17, ).
 • D22. Özkan, A., A. Baksu ve N. Göker, “Sekonder Kronik Hipertansiyon Üzerine Eklenmiş Süperimpoze Preeklampsi ve HELLP Sendromu: Olgu Sunumu”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 3, 37-39 (2003).
 • D23. Tekelioğlu, M., A. Baksu, M. Konca ve N. Göker, “Fetal Ağırlık 4500 Gramın Üzerinde Olduğunda Doğum Şekli Ne Olmalı: 10 Yıllık Klinik Deneyimimiz”, Kadın Doğum Dergisi,2, ).
 • D24. Baksu, A., Ö. Üçpınar, D. Sakız, M. Tekelioğlu, A. Özkan ve N. Göker, “Makroskopik Servikal Lezyonlu Hastaların Servikal Kanser Taramasında Kolposkopinin Yeri”, Kadın Doğum Dergisi, 3, ).
 • D25. Baksu, A., Y. Yerçok, M. Tekelioğlu, S. Özsoy ve N. Göker, “Anormal Uterin Kanamalı Kadınların Değerlendirilmesinde Transvaginal Ultrasonografi, Sonohisterografi ve Histeroskopinin Karşılaştırılması”, Kadın Doğum Dergisi, 3, ).
 • D26. Baksu, B., A. Baksu, S. Çınar, E. Ağar, İ. Davas ve T. Akvardar, “Servisit Olgularında Chlamydia Trachomatis, Ureaplasma Urealiticum ve Mcoplasma Hominis”, Türk Fertilite Dergisi, 12, ).
 • D27. Tekelioğlu, M., A. Baksu, E. Özel ve N. Göker, “İnterstisyel Ektopik Gebelikte Acil Cerrahi Yaklaşım: İki Olgu Nedeniyle”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 38, 60-62 (2004).
 • D28. Baksu, A., A. Şaşmazlar, M. Tekelioğlu, S. Özsoy ve N. Göker, “Makat Prezentasyonlarında Doğum Şeklinin Fetal ve Maternal Sonuçlarla İlişkisi”, Perinatoloji Dergisi, 12, ).
 • D29. Baksu, B., A. Baksu, İ. Davas, S. Çınar, E. Ağar ve T. Akvardar, “Endoservikal Kültürlerde Ureaplasma Urealiticum ve Mycoplasma Hominis Saptanan Olgularda Roksitromisin, Doksisiklin ve Ofloksasilin Duyarlılığı”, Türkiye Klinikleri Jinekoloji Obstetrik Dergisi, 15, 25-28 (2005).
 • D30. Baksu, A., A. Şaşmazlar, M. Tekelioğlu, S. Özsoy ve N. Göker, “Nullipar ve Multipar Tekiz Makat Gelişlerde Doğum: Kliniğimizin 5 Yıllık Sonuçları”, Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi, 19, 85-89 (2005).
 • D31. Baksu, A., F. Kabukçuoğlu, Z. İnce ve N. Göker, “ Premenopozal Dönemdeki Bir Hastada Uterus Rhabdomyosarkomu ”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 43,53-55 (2009)
 • D32. Palan, P., A Baksu, Ş Çelebi, T. Gültekin, Z. İnce ve N. Göker, “Cerrahi Menopoz Hastalarında Transdermal ve İntranazal Östrojen Tedavilerinin Serum Hormon, Lipid Değerleri ve Mamografik Dansite Üzerine Etkilerinin Karşılaştırılması”, Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni, 43,(2), (2009) basılmak üzere kabul edilmiştir.
 • D33. Şekeroğlu, M; Baksu, A; İnce, Z; Gültekin,H;Göken, N; Özsoy, S: ‘Adolesan ve İleri Yaş Gebeliklerde Obstetrik Sonuçlar’Şişli Etfal Hastanesi Tıp Bülteni; )
 • Ulusal Kongrede Sunulmuş Posterler
 • E1. Baksu, A., N. Göker ve F. Kabukçuoğlu, “Testiküler Feminizasyon Olgusu”, TİVAK 9. İnfertilite ve Üreme Kongresi, Cilt I, 95, Ankara, 2001.
 • E2. Özkan, A., A. Baksu ve N. Göker, “Sekonder Kronik Hipertansiyon Üzerine Eklenmiş Süperimpoze Preeklampsi ve HELLP Sendromu: Olgu Sunumu”, TİVAK 9. İnfertilite ve Üreme Kongresi, Cilt I, 106, Ankara, 2001.
 • E3. Baksu, A., Ö. Üçpınar, D. Sakız, M. Tekelioğlu, A. Özkan ve N. Göker, “Makroskopik Servikal Lezyonlu Hastaların Servikal Kanser Taramasında Kolposkopinin Yeri”, Zeynep Kamil XXI. Jinekopatoloji Kongresi, İstanbul, 2003.
 • E4. Tekelioğlu, M., A. Baksu, C. Çalışkan, M. Toprak, S. Özsoy ve N. Göker, “Postmenopozal Kadınlarda Farklı Hormon Replasman Tedavilerinin Mamografik Yoğunluk Üzerine Etkileri”, İstanbul Meme Kanseri Konferansı, Cilt 10, 84, İstanbul, 2003.
 • E5. Baksu, A., Y. Yerçok, S. Özsoy, M. Tekelioğlu ve N. Göker, “Endometriyal Patolojilerin Değerlendirilmesinde Sonohisterografinin Yeri”, Jinekoloji ve Obstetri Derneği’nin 4.Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, Cilt 7, 48, Antalya, 2004.
 • Kurs Sertifikaları
 • 1. Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı tarafından, 1-3 Kasım 1991 tarihleri arasında düzenlenen ‘ 1. İnfertilitede Diyagnostik ve Operatif Laparoskopi, Histeroskopi, Lazer Kursu ve Sempozyumu’.
 • 2. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilimdalı’nda /1995 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Obstetrik Ultrasonografi, Prenatal Tanı ve Tedavi Kursu’.
 • 3. Türkiye İnfertilite Vakfı tarafından, 26-29 Ekim 1995 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Üçüncü İnfertilitede ve Reprodüktif Êndokrinoloji’de Temel Tanı ve Tedavi Kursu’.
 • 4. İstanbul Jinekoloji Derneği tarafından, 22-25 Kasım 1995 tarihleri arasında düzenlenen ‘Mezuniyet Sonrasi Eğitim Kursu’.
 • 5. Gülhane Askeri Tıp Akademisi ve Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilimdalı tarafından, 7-9 Kasım 1996 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Histeroskopi Teorik ve Pratik Kursu’.
 • 6. Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anablim Dalı tarafından, 20-23 Kasım 1997 tarihleri arasında düzenlenen ‘ 2. Yale-Cerrahpaşa Kadın Doğum Günleri Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu, Ofis Laparoskopi ve Histeroskopi Workshop’.
 • 7. Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği ve Mikrocerrahi Araştırma ve Geliştirme Derneği tarafından /1999 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Temel Mikrocerrahi Kursu’.
 • 8. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilidalı ile Ürojinekoloji Derneği tarafından 21-23 Şubat 2001 tarihleri arasında düzenlenen ‘ III. Ürojinekoloji Mezuniyet Sonrası Kursu’.
 • 9. Fetal Medicine Foundation ve Türk Perinatoloji Derneği tarafından, 16-18 Kasım 2001 tarihleri arasında düzenlenen ‘Advanced Course on Perinatal Ultrasound’.
 • 10. Sağlık Bakanlığı Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdürlüğü ve İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı tarafından, 6-14 Kasım 2002 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Eğitici Eğitimi Programı’.
 • 11. Maternal-Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği tarafından, 12-14 Aralık 2002 tarihleri arasında düzenlenen ‘II. Obstetrik Ultrasonografi ve Fetal Görüntüleme Kursu’.
 • 12. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilimdalı tarafından 18.02.2003 tarihinde düzenlenen ‘ 11-14. Gebelik Haftası Ultrasonu Teorik Kursu’.
 • 13. Maternal-Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği tarafında 02.05.2003 tarihinde düzenlenen ‘ Obstetrik Ultrasonografi ve Fetal Görüntüleme Kursu’.
 • 14. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, Perinatoloji Bilim Dalı ve Fetal Medicine Foundation işbirliği ile 18.02.2004 tarihinde düzenlenen ‘ Birinci Trimester Tarama Testi Teorik Kursu’.
 • 15. Toronto Üniversitesi, Princess Margaret Hastanesi, Jinekolojik Onkoloji Bölümünde 19- 30 Aralık 2007 tarihleri arasında gözlemci.
 • 16. World Association of Laparoscopic Surgeons, Jinekolojik Endoskopi Derneği ve İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından 16-20 Nisan 2008 tarihleri arasında düzenlenen ‘ Fellowship in Minimal Access Surgery Course’.
 • Atıf Yapılan Yayınlarım ve Atıf Sayısı
 • 1. Screening cytomegalovirus, rubella and toxoplasma infections in pregnant women with unknown pre-pregnancy serological status By: Karacan, Meric; Batukan, Melike; Cebi, Ziya; et al. ARCHIVES OF GYNECOLOGY AND OBSTETRICS Volume: 290 Issue: 6 Pages: 1115-1120 Published:DEC 2014
 • 2 .Do different delivery systems of hormone therapy have different effects on psychological symptoms in surgically menopausal women? A randomized controlled trial By: Baksu, Basak; Baksu, Alparslan; Goker, Nimet; et al. MATURITAS Volume: 62 Issue: 2 Pages: 140-145 Published: FEB 202009
 • 3.Plasma homocysteine in late pregnancies complicated with preeclampsia and in newborns By: Baksu, A; Taskin, M; Goker, N; et al. AMERICAN JOURNAL OF PERINATOLOGY Volume: 23 Issue: 1 Pages: 31-35 Published: JAN 2006
 • 4.Efficacy of tibolone and transdermal estrogen therapy on psychological symptoms in women following surgical menopause By: Baksu, A; Ayas, B; Citak, S; et al. INTERNATIONAL JOURNAL OF GYNECOLOGY & OBSTETRICS Volume:91 Issue:1 Pages: 58-62 Published: OCT 2005
 • 5-.Plasma nitric oxide, endothelin-1 and urinary nitric oxide and cyclic guanosine monophosphate levels in hypertensive pregnant women By: Baksu, B; Davas, I; Baksu, A; et al. INTERNATIONAL JOURNAL OF GYNECOLOGY & OBSTETRICS Volume: 90 Issue:2 Pages: 112-117 Published: AUG 2005
 • 6.Change in contraceptive choices and the effect of education on use of contraception at the family planning clinic of Sisli Etfal Training and Research Hospital, Istanbul, Turkey By: Baksu, A; Gunes, G; Aki, G; et al. EUROPEAN JOURNAL OF CONTRACEPTION AND REPRODUCTIVE HEALTH CARE Volume: 10 Issue: 2 Pages: 98-104 Published: JUN 2005
 • 7.Serum leptin levels in preeclamptic pregnant women: Relationship to thyroid-stimulating hormone, body mass index, and proteinuria By: Baksu, A; Ozkan, A; Goker, N; et al. AMERICAN JOURNAL OF PERINATOLOGY Volume: 22 Issue: 3 Pages: 161-164Published: APR 2005
 • 8.The effect of placental removal method and site of uterine repair on postcesarean endometritis and operative blood loss By: Baksu, A; Kalan, A; Ozkan, A; et al. ACTA OBSTETRICIA ET GYNECOLOGICA SCANDINAVICA Volume: 84 Issue: 3 Pages: 266-269 Published: MAR 2005
 • 9.Lipoprotein(a) levels in women with pre-eclampsia and in normotensive pregnant women By: Baksu, B; Baksu, A; Davas, I; et al. JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNAECOLOGY RESEARCH Volume: 31 Issue: 3 Pages: 277-282 Published: 2005
 • 10.Features of patients with vulvar dermatoses in dermatologic and gynecologic practice in Turkey: Is there a need for an interdisciplinary approach? By: Gokdemir, G; Baksu, B; Baksu, A; et al. JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNAECOLOGY RESEARCH Volume: 31 Issue: 5 Pages: 427-431 Published: 2005
 • 11.Bilateral sertoli cell adenoma and serous cyst in a patient with androgen insensitivity syndrome By: Baksu, A; Kabukcuglu, F; Baksu, B; et al. EUROPEAN JOURNAL OF OBSTETRICS GYNECOLOGY AND REPRODUCTIVE BIOLOGY Volume: 114 Issue: 1 Pages: 104-107 Published: MAY 102004
 • 12.Androgen levels in pre-eclamptic pregnant women By: Baksu, A; Gurarslan, H; Goker, N INTERNATIONAL JOURNAL OF GYNECOLOGY & OBSTETRICS Volume: 84 Issue: 3 Pages: 247-248 Published: MAR 2004
 • 13.Vulvovaginal-gingival syndrome of lichen planus: Diagnostic and therapeutic challenge By: Gokdemir, G; Baksu, A; Taskin, M; et al. AUSTRALIAN & NEW ZEALAND JOURNAL OF OBSTETRICS & GYNAECOLOGY Volume: 43 Issue: 5 Pages: 389-390 Published: OCT 2003
 • 14-.Value of transvaginal sonography in the evaluation of live monochorionic diamniotic twin ectopic pregnancy By: Baksu, A; Baksu, B; Goker, N JOURNAL OF CLINICAL ULTRASOUND Volume: 30 Issue: 9 Pages: 570-571 Published: NOV-DEC 2002
 • 15.Gynecological examinations for social and legal reasons in turkey: Hospital data By: Alkan, N; Baksu, A; Basa, B; et al. CROATIAN MEDICAL JOURNAL Volume: 43 Issue: 3 Pages: 338-341 Published: JUN 2002
 • Çağrılı Konferans ve Seminerler
 • 1-Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekostrüktif Cerrahi derneği ve Uluslarası Kontinans Derneği tarafından İstanbul’da düzenlenen ‘ Prevention of Pregnancyı& Chilbirth-Induced Pelvic Floor Dysfunction in Turkey- A Multidisciplinary Approach Course’’, 23 Eylül, Perşembe II oturumunda başkanlık, 23-25 Eylül 2010
 • 2-Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekostrüktif Cerrahi derneği ve Uluslarası Kontinans Derneği tarafından Edirne’de düzenlenen ‘ The First Balkan pelvic Floor Dysfunction Symposium’ unda 2 Nisanda, ‘ Types of the Urinary Incontinance’ konulu sunum, 1-3 nisan 2011
 • 3- Türkiye Maternal ve Fetal Tıp Derneği tarafından İstanbul’da düzenlenen ‘ Obstetrik Ultrasonografi Kursu’ nda 31 Ekim Fetal Anomaliler-1 oturumunda, oturum başkanlığı, 29-31 Ekim, 2011
 • 4- Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekostrüktif Cerrahi Derneği’nin İstanbul’da düzenlediği ‘ Ürojinekoloji İstanbul Toplantısı’nda 1. Oturumda ‘ Aşırı aktif mesane ve tedavisi’ konulu sunum, 16 Aralık, 2012
 • 5- Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Antalya’da düzenlediği ‘11. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, 5. Akdeniz Ülkeleri Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’ nde ‘ Gebelik ve Lohusalıkta Görülen Üriner İnkontinansın Önlenmesi ve Tedavisi’ konulu sunum, 15-19 Mayıs, 2013
 • 6- Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekostrüktif Cerrahi Derneği’nin İstanbul’da düzenlediği ‘ 6.Ulusal Ürojinekoloji Kongresi’nde 1. Oturumda ‘ Tanıdan Tedaviye Mesane Ağrısı Sendromu’ konulu sunum, 23-26 Kasım 2013
 • 7- Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Antalya’da düzenlediği ‘12. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi, 6. Akdeniz Ülkeleri Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’ nde ‘ Pelvik Taban Cerrahisinde Bilinmesi Gereken Anatomik Yapılar’ konulu sunum 15-19 mayıs 2014
 • 8-Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Antalya’da düzenlediği ‘13. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’ nde ‘ 11 mayıs Genel Jinekoloji Oturumunda oturum başkanlığı, 11-15 Mayıs, 2015
 • 9- Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin Antalya’da düzenlediği ‘ 14. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’ nde ‘ Doğal Dokuları Kullanarak Transvaginal Kaf Prolapsusu onarım'; konulu sunum Mayıs, 2016
 • Atıflar
 • 1.HCMV seroprevalence in couples under infertility treatment By: Kling, Christiane; Kabelitz, Dieter ARCHIVES OF GYNECOLOGY AND OBSTETRICS Volume: 292 Issue: 2 Pages: 439- 443 Published: AUG 2015
 • 2.The influence of the HPG axis on stress response and depressive-like behaviour in a transgenic mouse model of Huntington";s disease By: Du, X.; Pang, T. Y.; Mo, C.; et al. EXPERIMENTAL NEUROLOGY Volume: 263 Pages: 63-71 Published: JAN 2015
 • 3.Effects of a continuous-combined regimen of low-dose hormone therapy (oestradiol and norethindrone acetate) and tibolone on the quality of life in symptomatic postmenopausal women: A double-blind, randomised study By: Polisseni, Alvaro Fernando; Leite Andrade, Amaury Teixeira; Ribeiro, Luiz Claudio; etal. MATURITAS Volume: 74 Issue: 2 Pages: 172-178 Published: FEB 2013
 • 4.Impact of continuing folic acid after the first trimester of pregnancy: findings of a randomized trial of Folic Acid Supplementation in the Second and Third Trimesters By: McNulty, Breige; McNulty, Helene; Marshall, Barry; et al.AMERICAN JOURNAL OF CLINICAL NUTRITION Volume: 98 Issue: 1 Pages: 92-98 Published: JUL 2013
 • 5.Molecular genetics of preeclampsia and HELLP syndrome - A review By: Jebbink, Jiska; Wolters, Astrid; Fernando, Febilla; et al. BIOCHIMICA ET BIOPHYSICA ACTA-MOLECULAR BASIS OF DISEASE Volume: 1822 Issue: 12 Special Issue: SI Pages: 1960-1969 Published: DEC 2012
 • 6.Development of a Fluorescence Polarization Immunoassay for Rapid Determination of Sarafloxacin in Milk and Pig Urine By: Song Pei; Meng Meng; Eremin, Sergei A.; et al. CHINESE JOURNAL OF ANALYTICAL CHEMISTRY Volume: 40 Issue: 8 Pages:1247-1251 Published:AUG 2012
 • 7.The role of homocysteine, asymmetric dimethylarginine and nitric oxide in pre-eclampsia By: Demir, B.; Demir, S.; Pasa, S.; et al. JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNAECOLOGY Volume: 32 Issue: 6 Pages: 525-528 Published: AUG 2012
 • 8.Maternal Mthfd1 disruption impairs fetal growth but does not cause neural tube defects in mice By: Beaudin, Anna E.; Perry, Cheryll A.; Stabler, Sally P.; et al. AMERICAN JOURNAL OF CLINICAL NUTRITION Volume: 95 Issue: 4 Pages: 882-891 Published: APR 2012
 • 9.Value of homocysteine levels, troponin I, and score for neonatal acute physiology and perinatal extension II as early predictors of morbidity
 • 10.Maternal homocysteine and small-for- gestational-age offspring: systematic review and meta-analysis By: Hogeveen, Marije; Blom, Henk J.; den Heijer, Martin AMERICAN JOURNAL OF CLINICAL NUTRITION Volume: 95 Issue: 1 Pages: 130-136 Published: JAN 2012
 • 11.Association of homocysteine, asymmetric dimethylarginine, and nitric oxide with preeclampsia By: Mao, Dongwei; Che, Jianhua; Li, Keshen; et al.ARCHIVES OF GYNECOLOGY AND OBSTETRICS Volume: 282 Issue: 4 Pages: 371-375 Published: OCT 2010
 • 12.Pre-eclampsia: connecting angiogenic and metabolic pathways By: Shenoy, Vivek; Kanasaki, Keizo; Kalluri, Raghu TRENDS IN ENDOCRINOLOGY AND METABOLISM Volume: 21 Issue: 9 Pages:529-536 Published: SEP 2010
 • 13.Effects of maternal hyperhomocysteinemia induced by methionine intake on oxidative stress and apoptosis in pup rat brain By: Koz, Sema T.; Gouwy, Nevhayat T.; Demir, Nevgul; et al.INTERNATIONAL JOURNAL OF DEVELOPMENTAL NEUROSCIENCE Volume: 28 Issue: 4 Pages: 325-329 Published: JUN 2010
 • 14.Hemolysis and hyperhomocysteinemia caused by cobalamin deficiency: three case reports and review of the literature By: Acharya, Utkarsh; Gau, Jen-Tzer; Horvath, William; et al. JOURNAL OF HEMATOLOGY & ONCOLOGY Volume: 1 Article Number: 26 Published: DEC 182008
 • 15.Relation Between Levels of Folic acid, Vitamin B12 and Maternal Homocysteine with Neural Tube Defects and Cleft Lip By: Chavez-Corral, D., V; Velazco-Campos, M. R.; Sanin, L. H.; et al. INTERNATIONAL JOURNAL OF MORPHOLOGY Volume: 26 Issue: 4 Pages: 905-914 Published: DEC 2008
 • 16.Umbilical cord plasma homocysteine concentrations at delivery in pregnancies complicated by pre-eclampsia By: Napolitano, Peter G.; Wakefield, Charles L.; Elliott, Dawn E.; et al. AUSTRALIAN & NEW ZEALAND JOURNAL OF OBSTETRICS & GYNAECOLOGY Volume: 48 Issue: 3 Pages: 261-265 Published: JUN 2008
 • 17.Melatonin inhibits oxidative stress and apoptosis in fetal brains of hyperhomocysteinemic rat dams By: Baydas, Giyasettin; Koz, Sema T.; Tuzcu, Mehmet; et al. JOURNAL OF PINEAL RESEARCH Volume: 43 Issue: 3 Pages: 225-231 Published: OCT 2007
 • 19.Nutritional supplements in pregnancy: commercial push or evidence based By: Glenville, Marilyn CURRENT OPINION IN OBSTETRICS & GYNECOLOGY Volume: 18 Issue: 6 Pages: 642-647 Published:DEC 2006
 • 20.Relación entre los Niveles de Ácido Fólico, Vitamina B12 y Homocisteína Materna ylos Defectos de Tubo Neural y Labio Hendido Relation Between Levls of Folic acid, Vitamin B12 and Maternal Homocysteine with Neural Tube Defects and Cleft Lip By: Chávez-Corral, D. V.; Velazco-Campos, M. R; Sanin, L. H; et al. International Journal of Morphology Volume: 26 Issue: 4 Pages: 905-914 Published:2008-12
 • 21.Mood disorders in midlife women: understanding the critical window and its clinical implications By: Soares, Claudio N. MENOPAUSE-THE JOURNAL OF THE NORTH AMERICAN MENOPAUSE SOCIETY Volume: 21 Issue: 2 Pages: 198-206 Published: FEB 2014
 • 22.Comparison of Effects of Two Different Hormone Therapies on Mood in Symptomatic Postmenopausal Women By: Karsidag, Cagatay; Karsidag, Ayse Yasemin Karageyim; Buyukbayrak, Esra Esim; et al. NOROPSIKIYATRI ARSIVI-ARCHIVES OF NEUROPSYCHIATRY Volume: 49 Issue:1 Pages: 39-43 Published: 2012
 • 23.Short and long term effects of tibolone in postmenopausal women By: Formoso, Giulio; Perrone, Enrica; Maltoni, Susanna; et al. COCHRANE DATABASE OF SYSTEMATIC REVIEWS Issue: 2 Article Number:CD008536 Published: 2012
 • 24.Raloxifene: is it really effective on mood changes in postmenopausal osteopenic women By: Karsidag, A. Yasemin Karageyim; Karsidag, Cagatay; Buyukbayrak, Esra Esim; et al. JOURNAL OF PSYCHOSOMATIC OBSTETRICS AND GYNECOLOGY Volume: 31 Issue: 4 Pages: 273-278 Published: DEC 2010
 • 25.Challenges and Opportunities to Manage Depression During the Menopausal Transition and Beyond By: Soares, Claudio N.; Frey, Benicio N.PSYCHIATRIC CLINICS OF NORTH AMERICA Volume: 33 Issue: 2 Pages: 295-+Published: JUN 2010
 • 26.Is placebo as effective as estrogen regimens on vasomotor symptoms in women with surgical menopause By: Hassa, H.; Tanir, H. M.; Oge, T. CLINICAL AND EXPERIMENTAL OBSTETRICS & GYNECOLOGY Volume: 37 Issue: 2 Pages: 135-137 Published: 2010
 • 27.Do different delivery systems of hormone therapy have different effects on psychological symptoms in surgically menopausal women? A randomized controlled trial By: Baksu, Basak; Baksu, Alparslan; Goker, Nimet; et al.MATURITAS Volume: 62 Issue: 2 Pages: 140-145 Published: FEB 202009
 • 28.Chinese Medicinal Herbs in Relieving Perimenopausal Depression: A Randomized,Controlled Tri Xuefen; Gu, Yinger; et al. JOURNAL OF ALTERNATIVE AND COMPLEMENTARY MEDICINE Volume: 15 Issue: 1 Pages: 93-100 Published: JAN 2009
 • 29.Menopause and anxiety: immediate and long-term effects By: Maki, Pauline M. MENOPAUSE-THE JOURNAL OF THE NORTH AMERICAN MENOPAUSE SOCIETY Volume: 15 Issue: 6 Pages: 1033-1035 Published: NOV-DEC 2008
 • 30.Tibolone reverses the cognitive effects caused by leuprolide acetate administration,improving mood and quality of life in patients with symptomatic uterine leiomyomas By: Palomba, Stefano; Orio, Francesco; Falbo, Angela; et al. FERTILITY AND STERILITY Volume: 90 Issue: 1 Pages: 165-173 Published: JUL 2008
daha fazla

Ödüller

 • .

Bilinen Diller

 • İngilizce

Deneyimler

 • Hatay Milli Eğitim Sağlık Eğitim Merkezi, Pratisyen Hekim,
 • Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Başasistan,
 • Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Doğumhane Koordinatörlüğü,
 • Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ameliyathane Koordinatörlüğü,
daha fazla

Sertifikalar

Fotoğraflar

Makaleler

 • Yumurta Dondurma

  13 Ocak 2017

  DOĞURGANLIK ŞANSINIZI KORUYUN Toplumların sosyoekonomik olarak gelişmesiyle, kadının da toplum hayatındaki yeri değişiyor. Bu değişimleri, kadınların...
 • 3.TRİMESTER (Üçüncü 3 ay ) 28 - 40 HAFTA ARASI

  9 Ocak 2017

  28. Hafta - Kaş ve kirpikler iyice belirgindir ! - Saçlar uzamaya devam eder Yine de, bazısı pek az saçla da doğabilir. - Gözler de tamamlanmıştır. -...
 • TRİMESTER (İkinci 3 ay ) 15 - 27 HAFTA ARASI

  28 Aralık 2016

  15. Hafta - Artık bebek hareketlerini ‘kas seyirmesi’ veya bir kıpırtı şeklinde hissedebilirsiniz (Ama olmasa da paniklemeyin) Bebeğiniz kavramaya,...
 • HAFTA HAFTA GEBELİK

  7 Aralık 2016

  1.TRİMESTER (İlk 3 ay) 1-14 HAFTA ARASI 1 - 4. Hafta - Yumurtlama olur. Zamanlama yerindedir. Şimdi tek gereken bu yumurtanın döllenmesidir. -...
 • KISIRLIK

  23 Kasım 2016

  Doğurganlık çağındaki bir çiftin herhangibir doğum kontrol yöntemi kullanmadan, en az bir yıl düzenli cinsel ilişkiye girmesine rağmen gebeliğin oluşmamasına...
 • GEBELİK ÖNCESİ DEĞERLENDİRME

  16 Kasım 2016

  Gebelik teşhisi konulduğu andan doğuma kadar geçen süre, kadın yaşamındaki en büyük psikolojik ve fiziksel değişimlerin yaşandığı dönemdir. Bu dönemde...
 • KADINLARIN KABUSU İDRAR KAÇIRMA

  26 Ekim 2016

  İstem dışı idrar yapma kadınların yaşadıkları en önemli sağlık sorunlarından birisidir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişebilen idrar kaçırma kadının...
 • VAJİNAL ENFEKSİYONLAR

  26 Ekim 2016

  Vaginal akıntı kadınların yaşamları boyunca en sık karşılaştığı yakınmalardan birisidir. Kadın doğum polikliniklerindeki hasta başvurularında birinci sırayı...
 • Yumurtalık Kistleri ..

  10 Ekim 2016

  - Yumurtalık kistleri tehlikeli midir? Yumurtalık kistleri de, pek çok kistlerde olduğu gibi, iyi ve kötü huylu olarak değişiyor. Ultrasonografik muayene,...
 • Kadın Hastalıkları ..

  10 Ekim 2016

  Ülkemizde En Sık Görülen Kadın Hastalıkları Maalesef ülkemizde kadınların pek çoğu, Kadın Hastalıklarıkonusunda bilinçli davranmıyor ve bu anlamda kendilerine...
 • GEBELİKTE ZAMANLAMA

  26 Eylül 2016

  1-Gebeliğe karar veren kadın ne yapmalıdır? Günümüzde kadınların eğitim ve kariyerle ilgili hedef ve beklentileri oldukça ilerlediği için evlilik yaşı...
 • HPV Enfeksiyonları ..

  26 Eylül 2016

  1-HPV enfeksiyonları niçin önemlidir? İnsan Papilloma Virüs (HPV) enfeksiyonları günümüzde en yaygın cinsel yolla bulaşan enfeksiyon grubunu oluşturur....
 • MYOMLAR ..

  20 Eylül 2016

  - Yumurtalık kistleri ve miyomlar kimi zaman karıştırılıyor. Bunlar arasındaki farklar nelerdir? İkisi aynı şey değildir. Tamamen farklı organlarda gelişen...
 • AĞRILI ADET ..

  20 Eylül 2016

  Ağrılı adet, ergenlik döneminde okul devamsızlığı, genç erişkin döneminde işe gidememe nedeniyle önemli sosyal kayıplara ve en sık işgücü kaybına yol açan...
 • MENOPOZ...

  7 Eylül 2016

  MENOPOZ HASTALIK DEĞİL..KADINLIĞIN DOĞAL HALİDİR..MENOPOZ KABUS DEĞİLDİR..HER KADININ MENOPOZU FARKLIDIR...HER KADIN MENOPOZU FARKLI YAŞAR... Kadın...
 • EMZİRME....

  7 Eylül 2016

  Doğumdan hemen sonra başlayan emzirme hem bebeğin besin ihtiyacını karşılayacak, hem de anne ile bebeğin bedensel temasını sağlayarak ilk duygusal iletişimin...
daha fazla

Videolar

Canlı: 9.5 cm'lik Endometrioma Kisti Ameliyatı
Canlı: 9.5 cm'lik endometrioma kisti ameliyatı
Canlı: Yırtılmış Dış Gebelik Laparoskopik Ameliyatı
Canlı: yırtılmış dış gebelik laparoskopik ameliyatı
NTV Haber: Kanserde Erken Teşhisin Önemi
Ntv haber: kanserde erken teşhisin önemi
NTV Haber: Epidural (Bölgesel) Anestezi
Ntv haber: epidural (bölgesel) anestezi
Cem TV: Düşükler ve Tekrarlayan Düşükler
Cem tv: düşükler ve tekrarlayan düşükler
Cem TV: Hamilelik ve Adet Harici Kanamalar
Cem tv: hamilelik ve adet harici kanamalar
Cem TV: Gebelik Takibi
Cem tv: gebelik takibi
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV : Sağlıklı Yaşam
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv : sağlıklı yaşam
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV : Hamilelik
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv : hamilelik
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV : Tüp Bebek
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv : tüp bebek
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV : Düşük yapma
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv : düşük yapma
Prof. Dr. Alparslan Baksu - NTV : Haber 2
Prof. dr. alparslan baksu - ntv : haber 2
Prof. Dr. Alparslan Baksu - NTV : Haberler
Prof. dr. alparslan baksu - ntv : haberler
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV - Bahar'la Güzel Şeyler
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv - bahar'la güzel şeyler
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV : Sağlıklı Yaşam (Demet Kaytan)
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv : sağlıklı yaşam (demet kaytan)
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV : Sağlıklı Yaşam (Tüp Bebek)
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv : sağlıklı yaşam (tüp bebek)
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Sağlık TV: Kısırlığın nedenleri
Prof. dr. alparslan baksu - sağlık tv: kısırlığın nedenleri
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV: Hamilelik ve Adet Harici Kanamalar
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv: hamilelik ve adet harici kanamalar
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV: Düşükler ve Tekrarlayan
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv: düşükler ve tekrarlayan
Prof. Dr. Alparslan Baksu - NTV Haber: Kanserde Erken Teşhisin Önemi
Prof. dr. alparslan baksu - ntv haber: kanserde erken teşhisin önemi
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Canlı : 9,5 cm'lik Endometrioma Kisti Ameliyatı
Prof. dr. alparslan baksu - canlı : 9,5 cm'lik endometrioma kisti ameliyatı
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Canlı : Yırtılmış Dış Gebelik Laparoskopik Ameliyatı
Prof. dr. alparslan baksu - canlı : yırtılmış dış gebelik laparoskopik ameliyatı
Prof. Dr. Alparslan Baksu - NTV Haber: Epidural Bölgesel Anestezi
Prof. dr. alparslan baksu - ntv haber: epidural bölgesel anestezi
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Cem TV : Nihal Coşkun ile Bebeğim Büyüyor
Prof. dr. alparslan baksu - cem tv : nihal coşkun ile bebeğim büyüyor
Prof.Dr. Alparslan Baksu - NTV Haber
Prof.dr. alparslan baksu - ntv haber
Prof.Dr. Alparslan Baksu - Bahar'la Güzel Şeyler
Prof.dr. alparslan baksu - bahar'la güzel şeyler
Prof. Dr. Alparslan Baksu - Sağlıklı Yaşam Demet Kaytan - 0850 333 0344
Prof. dr. alparslan baksu - sağlıklı yaşam demet kaytan - 0850 333 0344
Prof. Dr. Alparslan Baksu - OTA&Jinemed Hastanesi Tüp Bebek
Prof. dr. alparslan baksu - ota&jinemed hastanesi tüp bebek
Prof.Dr. Alparslan BAKSU - Kısırlığın nedenleri - Sağlık TV
Prof.dr. alparslan baksu - kısırlığın nedenleri - sağlık tv
Tümünü göster