Prof. Dr.

Cihangir Akgün

verifiedCreated with Sketch.

Çocuk nefrolojisi, Çocuk sağlığı ve hastalıkları

12 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0344

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 705 profil ziyareti var

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1998 yılında mezun olduktan sonra kısa bir süre Mardin'in Midyat ilçesinde pratisyen hekim olarak çalıştım ve ardından 1999 yılında Pediatri serüvenim… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
12 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • L
  Konum: İstanbul Medipol Mega Hastaneler KompleksiHizmet: Vaskülit

  Kızımın vasküliti ve böbreğindeki protein kaçağıyla ilgili olarak 4 aydır Prof. Dr. Cihangir Akgün beye gidiyoruz.Çok memnunuz.Güleryüzlü ve çok saygılı bir hekim.Tahlil sonucumuz iyi çıkmadığında neredeyse bizim kadar üzüldüğünü hatırlıyorum.Neyse ki artık daha iyiyiz Cihangir hocam sayesinde.Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

 • Y
  Konum: Özel Nisa Hastanesi

  Hamileligimde kizimin bobreginde genisleme goruldu dogduktan sonra takibini cocuk doktorumuz surdurdu ve doktorumuz tavsiyesiyle Cihangir beyle tanistik iyikide tanismisiz bilgilendirmesi anlatimi ve anne baba olarak bizleri rahatlatmasi muazzamdi ve bugunku kontrolumuzde kizimizin bobreginin genislemesinin gerilediginin mujdesini aldik isini oylesine degil gercekten yapan bir doktor hersey icin tesekkurler :)

  Cihangir Akgün2018-03-17

  Teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.

 • Bizde hocamız la 4 ay önce tanıştık kızıma hiperkalsiru teshisi konuldu cihangir bey ilaç hazırlattı malesef çocuğa içeremedik şimdi hap tedavisine geçiş yaptık ins. Bizde cihangir beyden çok memnunuz ilgisi alakası insani tavırları sorularımıza sıkılmadan cevap vermesi bence süper bir doktor herkese tavsiye ederim allah düşürmesin hastanelere herkese allah şifa versin böyle muhteşem doktorlar da rabbim eksik etmesin cokk teşekkür ediyoruz çağman ailesi....

  Cihangir Akgün2018-03-17

  Teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.

 • Oğlumda, eşimin hamilelik döneminde böbrek genişlemesi tespiti yapıldı ve kontrol altında olması gerektiği söylendi, doğumdan sonraki ultrason çekimlerinde genişlemenin bir tarafta daha fazla devam ettiği görüldü, bebeğimiz 4 aylıkken bunun üzerine bir devlet hastanesinde nefroloji bölümünden randevu aldık, doktorun bir dakia bile almayan uzaktan göz ucuyla muayenesi sonucunda verdiği karar, sondalı ultrason çekilmesi oldu, bizde herhangi bir bilgimiz olmadığı için çektirmek için işlemlere başladık, devlet hastanelerinin malum yetişememe gerekçesiyle allaha şükür ki 1 ay sonrasına gün verdiler!!! o gün eve dönerken daha kapsamlı daha bilgili ve ilgili bir doktora götürmeye karar verdim, tesadüf eseri yakın hastanelerde çocuk nefrolojisi arar iken Medipol hastanesinde Sayın Cihangir beyden randevu aldık, randevumuza gittiğimizde ise sonuçları gösterdik, kendisi bir ilk okul çocuğuna ders anlatır öğretmen gibi hem görsel hem sözlü olarak bu sorunun nelerden kaynaklanabileceği ve sonucunda neler yapılabileceği ile ilgili detaylı olarak bilgi verdi, en önemlisi şu intibayı edindim kendisinde, kendi çocuğuna nasıl davranacak ise bizim çocuğumuz için de aynı hassasiyeti gösterdiğiydi, daha da önemlisi devlet hastanesinde yaptırmamız istenen sondalı ultrasonun çok ileri acil durumlar haricinde 1 yaşına kadar tavsiye edilmediği ve psikolog eşliğinde yapılması gerektiğini söylediğinde ise ne kadar şaşırdığımı anlatamam, Çocuğumuz için bize önerdiği belirli süreli ilaç tedavisinden sonraki ultrasonlarda ise belirgin olarak düzelmeler göründü ve son 6. ayında bir kez daha kontrolümüz var kendisinde, umarım herşey çocuğumuz için yoluna girmiştir, Cihangir bey' e ilgi alaka ve iletişiminden dolayı çok teşekkür ederim, umarım tüm doktorlar karşısındaki insanları durumları iele ilgili sizin kadar aydınlatabilir, kesinlikle bu konuda herkese tavsiyte deceğim

  Cihangir Akgün2018-03-17

  Teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.

 • ben kendisini 3 ay önce tanıdım çocuğumun tedavisinde ilgisi güler yüzlülüğü hastalık hakkında uyarıları nelere dikkat etmemizi titizlikle anlatımı kendisini çok iyi bir hoca olduğunun kanıtı ameliyat sonrası çocuğumdaki gelişmeler çok iyi ve bundan sonrada tedavimizi kendisinde devam edicez çok teşekkür ederiz

  Cihangir Akgün2018-03-17

  Teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.

 • E

  Çok teşekkürler ilginize çok memnun kaldık tavsiye edeceğiz kesinlikle kızım da şimdiden değişiklikler başladı

  Cihangir Akgün2016-01-29

  Teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.

 • H

  Sayın Hocamızdan Allah razı olsun. Gerek güler yüzü ve ilgisi, gerekse doğru teşhisi ve bilgisi sayesinde oğlum ve kızımı sağlığına kavuşturdu. Onun gibi bir doktorla tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.

  Cihangir Akgün2015-12-29

  Teşekkür ederim

 • N

  İş arkadaşımın çocuğunun böbreklerinde sorun vardı. Sağ olsun doktor bey yakın ilgisi ve doğru tedavi yöntemleriyle Çocuk sağlığına kavuştu kendisine çok teşekkür ederiz..

  Cihangir Akgün2015-12-29

  Teşekkür ederim

 • T

  Doktorumuzdan Allah Razı olsun. Çocuğumuz anne karnında böbrek genişlemesi tespit edildi. 2 yıl boyunca kontrol ettirdik. Allah'a çok şükür verdiği tavsiyeler ve ilaçlar sayesinde operasyona gerek kalmadan genişleme giderek azaldı ve normal durumuna geldi. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Hocamızı elinde tutmayı başaramadı o açıdan Bölgemiz için büyük bir kayıp.

  Cihangir Akgün2015-12-29

  Teşekkür ederim

 • G

  bi tanedir doktorumuz. hastasını arayan soran, güleryüzlü, sabırlı bir doktor. yenilikleri sürekli takip eden oldum ben deyip bırakmayan biri. biz çok memnun kaldık doktorumuzdan.

  Cihangir Akgün2015-12-29

  Teşekkür ederim

Hakkımda

Hakkımda

 • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1998 yılında mezun olduktan sonra kısa bir süre Mardin'in Midyat ilçesinde pratisyen hekim olarak çalıştım ve ardından 1999 yılında Pediatri serüvenim başladı. Yaklaşık 13 yıl güzel ilimiz Van'da hem araştırma görevlisi hem öğretim üyesi olarak hizmet etmek nasip oldu. Yüzüncü Yıl Üniversitesinde hem pediatri uzmanlığı hem de çocuk nefrolojisi eğitimini tamamladım. Eğitimim esnasında çocuk hastanesi olan ve Kanada'nın Toronto şehrinde bulunan ve özellikle organ nakli konusunda serileri olan Toronto Üniversitesi Sick Kids Hospital da observer olarak bulunma olanağım oldu. Halen,2013'te kurucusu olduğum İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nefroloji Bilim Dalı Başkanlığı görevimi yürütmekteyim.

Okullar / Eğitimler

 • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1992-1998
 • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Araştırma Görevlisi, 1999-2004
 • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Nefroloji Araştırma Görevlisi, 2006-2010

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Pediatriyi ve ilgili dallarını seviyorum. Çocukları onlara yardımcı olmayı seviyorum.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Mesai kavramının olmaması. 7/24 icapci olmak.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

Tedavi olan çocukların yüzündeki gülümseme
Anne babanın mutluluğu ve mesleğin onuru

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Ölen tavşanından kaptığı bir hastalık sonrası karaciğer ve böbreği ciddi hastalanan bir çocuğun hastalığının tanısını koyup zamanında tedavi etme ve sonuçta hayatının kurtulması.