Randevu Hattı: 0850 333... numarayı göster

1996 yılında Gülhane Tıp Fakültesi’nde tıp öğrenimine başlayarak, 2002 yılında mezun oldum. Kastamonu’da mecburi hizmetimi tamamladıktan sonra 2005 yılında ise GATA Çocuk Ruh Sağlığı… daha fazla

Sorular ve cevaplar

Soru sorun

Sorunuz (kişisel bilgileriniz hariç) profilde yayınlanacak.

Soru sorun

Adresler

Hakkımda

about-me-iconCreated with Sketch. Hakkımda

 • 1996 yılında Gülhane Tıp Fakültesi’nde tıp öğrenimine başlayarak, 2002 yılında mezun oldum. Kastamonu’da mecburi hizmetimi tamamladıktan sonra 2005 yılında ise GATA Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim dalında ihtisasa başladım. 2010 yılında Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı olarak mezun oldum.

Mezun Olunan Okullar

 • Gülhane Askeri Tıp Fakültesi - Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Uzmanlığı, 2004 - 2010

Hasta, Danışan Görüşleri

Görüşünüzü paylaşın
5

Genel skor
13 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • E
  Yer: Dr. Genco Usta MuayenehanesiHizmet: Davranış Problemi

  Az önce muayenehanesinden çıktık.
  Biraz hareketli ve arkadaşlarıyla uyum problemi yasayan oğlumuz için farklı psikiyatri hekimleriyle görüştük.Çocukla 5 dakika görüşmede hemen ilaç yazdılar... DEHB var, şu ilaçları kullanması gerekir deyip reçete tutuşturdular.
  Sağlık çalışanı ve akademisyen olarak bu üç doktora bir daha gitmedim. Literatürde çocukla derinlemesine görüşmeden, farklı davranışçı yaklaşımları denemeden veya koordineli şekilde yürütmeden ilk görüşte! ilaç verilmemesi gerektiğini çok iyi biliyorum..
  Genco bey, çocukla özel olarak görüştü ve şunu söyledi: "sadece ben merkezli çocuk..ilaçlık bir durum yok.."
  İste benim bekledigim boyle bir hekimdi..
  Bir çocuğu en iyisi anne baba bilir.. Cocugumun ilaçlık problemi olmadığını biliyordum.. bunun farkındaydık fakat davranışsal olarak yönlendirme ve motivasyon desteğine ihtiyacımız vardı ve öyle oldu.. Bunu farkedip önerecek hekim aradık durduk Ankara'da....
  Eğer ilaç verse veya çocuğa hasta gibi yaklaşsa Genco beye de bir daha gitmezdim. Esim de ben de huzurla ayrıldık.
  Bizi ilaçla kendisine bağlamak isteyebilirdi.. Sorun var gibi yansıtıp her ay kapısını aşındırmamızı isteyebilirdi.. (Gerçek bir problem olsa hergün giderdik elbette..)
  İste bu korkularınızdan sıyrılıp güvenebileceğimiz bir hekim buldugumuz için çok şanslıyız..
  Esim öğretmen ve biz DEHB'li çocukları da tanıyoruz.. Bu yuzden çocuğumuz asla DEHB olan çocuk degil.. Ve önceki psikiyatr hekimler çocuğun öyküsünü bile doğru düzgün sormadan ilk görüşmede iki ciddi ilaç yazıp verdiler.. Eğer bilinçli olmasaydık ve hemen kullansaydık ilerde "gerek yokmuş aslında bu ilaçlara" diye kim bilir nasıl pişman olacaktık.
  Tüm bunları düşününce Allah uzun omur versin sizin gibilere demek geliyor elimizden.

 • Yer: Dr. Genco Usta MuayenehanesiHizmet: Öğrenmede zorluk

  Hocam size sonsuz teşekkürler aslında buraya yazacak çok şey var ama sadece size dua ediyorum bize yolumuzu gösterdiğiniz ve neyapmamız gerektiğini öğrettiğiniz için artık her zorlandığımızda kapısını çalacağımız bizi anlayan birinin varlığını bilmek çok güzel

 • Kendisinden çok memnun kaldık. Bize ve oğlumuza davranışları, sorunumuzu doğru değerlendirip doğru çözüm önerileri getirmesi nedeniyle memnun kaldık. Oğlum hala dr a gideceğiz dediğimde konuşma doktoruna mı gideceğiz diyor. Çok iyi iletişim kurduğu için Genco Beyi unutmadı. En önemlisi kendisine özellikle insani değerleri bakımından güven duyabiliyorsunuz.

 • Harika bir doktor tereddüt etmeyin mesleğinde başarılı para odaklı değil çözüm odaklı bir çok doktora gittim en iyisi çözüm buluyor kesinlikle

 • Pek çok farklı hekimi ziyaret ettik ancak oğlumun tek anlaşabildiği hekim oldu. Tüm çabası için çok teşekkür ediyoruz.

 • oglum 10 yasında esımle ayrılma surecındeyız, ıste tamda en ıhtıyac duydugumuzda Genco Bey ıle tanıstık. Karsınızda sızı gercekden onemseyen deger veren zaman ayıran ve bunu yaparkende haz alan bır beyefendi var. Bu sıkıntılı surecte ogluma ve bana sagladıgı kolaylık hosgörü için cok tesekkur edıyorum. Dönem dönem hala kendısı ıle gorusuyoruz ve bılıyorum kı cozum yolu bulmakda zorlandıgımız her an ulasabılecegımız gercekden alanında uzman bır doktor var.

 • İlgi mükemmel çok memnun kaldık.Sizi anladığını ve gerçekten yardım etmeye çalıştığını size hissettiriyor.Alanında çok iyi ,gerçekten en iyi diyebiliriz.

 • Kızım 12 yaşında ve uzunca bir süre benimle birlikte yatıyordu.Çalışan bir anne olarak kızımı çok özlememe rağmen kişisel gelişimi ,kendine olan güven vs gibi konularda sağlıklı bir birey olarak yetişmesi için tek başına yatması gerektiğini biliyordum.Ancak bunu anne baba olarak biz başaramadık.Daha önce 3 farklı uzmana gittik,yine faydasını göremedik.Kızımın korkuları vardı ve bundan dolayı yatamıyordu.Genco beyi internet aracılığı ile buldum.Kendisine birkaç seans gittik ve bu konuda bize destek oldu.Üstelik ilaç tedavisi uygulamadan.Güleryüzlü ve bir ergenle nasıl konuşulması gerektiğini bilen bir yapıda kendisi.Şu an kızım kendi başına yatabiliyor.Ve bu konuda kendisine minnettarız.Tekrar terapiye ihtiyaç duyarsanız getirin demişti.Uzunca bir süre gitmediğimiz halde herhangi bir sıkıntı olduğunda rahatlıkla kendisine ulaşabileceğimi biliyorum.Bugün kendisini telefonla aradım ,sorumun cevabını telefonda aldım.Başkası olsa yarın mutlaka gelin yüz yüze görüşelim derdi.Ne uzmanlar gördük sürekli gözleri saatinde olan ."Evet seans bitti ,bir sonrakinde görüşmek üzere" diyen.Genco beyde bunu hiç hissetmedik.Yine bir sıkıntımız olsa kapısını çalabileceğim bir doktorumuz oldu.Herkese tavsiye ederim:)

 • kesinlikle tavsiye ederim. gerçekten çok memnun kaldık öyle ki kızım doktorundan bahsederken benim arkadaşım diye bahsediyor okadar sevdirdi işte dotorumuz kendisini

 • genco bey benim doktorum benim düzelmemde ki rolünü kelimelere dökmek sacmalık onun hakkını ben nasıl öderim bilmiyorum çok iyi bi insan cok iyi bi doktor ancak helal olsun derim ve hayatımda tanıdıgım en basarılı doktor kazandıgı parayı hakkıyla kazanıyo helal olsun gercekten

 • gayet duyarlı ve profesyonel, hastasına çok iyi zaman ayıran, mesleğini çok ciddiye almasına rağmen insan gibi insan kalabilen, güler yüzlü, sempatik ve güven veren bir uzman.

 • 15 yaşındaki oğlumuza yardımcı olduğu için çok teşekkür ediyoruz. Genco Bey sayesinde ders başarısı belirgin olarak arttı.

 • 7 yaşındaki oğlum okuldan ilk şikayetlerini aldığında Genco bey ile tanışmıştık. Anlayışı, bilgisi, yaklaşımı ve terapi uygulamaları ile bize çok yardımcı olan doktor beye çok teşekkür ediyoruz.