Doç. Dr.

Hüseyin Kılınçaslan

verifiedCreated with Sketch.

Çocuk cerrahisi

15 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Soru Sor Son 30 gün içerisinde 674 profil ziyareti var

1974'de Bolu'da doğdum.1999'da İstanbul Üniversitesi Tıp fakültesi'nden mezun oldum. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Çocuk Cerrahisi ihtisasını tamamladım. 2007-2010… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
15 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • T

  Dr. Hüseyin beye teşekkür ederiz. Çekinerek gitmiştik ancak içimiz rahatlamıl bir şekilde çıktık. Öncesinde başka uzmanlarla konuştuğumuz ve farklı yorumlar aldığımız konu hakkında noktayı koydu. Teşekkür ederiz.

 • F
  Yer: Özel Avrasya Hospital GaziosmanpaşaHizmet: Randevu

  2,5 aylık oğlumu sünnet ettirdim. Umduğumuzdan çok kolay geçti. Bu aşamada doktorumuza teşekkürleri bir borç biliriz. Çevremdeki herkese tavsiye ediyorum.

 • T
  Yer: Özel Avrasya Hospital GaziosmanpaşaHizmet: Laparoskopik İnmemiş Testis

  kendisinin hizmet verdigi hastanede dogum yaptım ve oğluma inmemiş testis sorunu vardı. 3 ayda bir kendisine kontrole gidiyorduk, 6 aylıkken bu işi bitirelim beklemeyelim dedi kendisini dinleyerek oğluma bu ameliyatı yaptırdık ve hiç pişman olmadık. Kendisinden aşırı memnun kaldık. Söylediklerini uygulayarak oğlum hemen iyileşti. Teşekkür ederim hocam size minnettarız. Sizin gibi biriyle karşılaşmak bizim için büyük şanstı.

 • A
  Yer: Özel Avrasya Hospital GaziosmanpaşaHizmet: Sünnet

  Uzun arayışlardan, tavsiye ve yorumlardan sonra Hüseyin Beyi bulmak bizim için Allah'ın bir lütfu oldu.3 ve 5 yaşındaki iki oğlumuzun sünneti konusunda başından sonuna kadar hem bir hekim hem de bir dost gibi biz ebeveynleri rahatlatması muhteşemdi. Her şey onun sayesinde tahminimizden çok kolay geçti. Teşekkürler hocam.Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin.Selamlar

 • Yer: Özel Avrasya HospitalHizmet: Sunnet

  Oğlum Ömer Ege nin sünnetini yaptırmaya karar verdıgimizde araştırma içine girdik bu sitedeki yorumlara bakarak Hüseyin beye muayene olmaya karar verdik Çanakkaleden İstanbul'a geldik oğlum çok korkuyordu gerek muayene sırasında gerekse bilgilendirme sırasında Hüseyin bey oglumu tedirgin etmemek için çok dikkatli davrandı sonrasında Bizide ayrıntılı bilgilendirdi ertesi gün sünnet olduk oğlum hastaneden yürüyerek çıktı Doç.Dr. Hüseyin beye ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum iyiki o kadar yol gelip Hüseyin beyle tanışmışız

  Hüseyin Kılınçaslan2017-08-14

  Ailemize ve oğlumuza tekrar geçmiş olsun. İyi dilekleri nedeni ile teşekkür ederim.

 • Yer: Özel Avrasya Hospital GaziosmanpaşaHizmet: Sünnet

  Yaklaşık 2 ay önce oğlumuz Mehmet Tuğra Güneş'in sünnetini yaptırmaya karar verdik. 2,5 aylıktı, erken yapılırsa daha rahat olacağı söylenmişti. Bu sitedeki yorumlara bakarak Hüseyin Bey'i bulduk. Önce bizi detaylı bir şekilde bilgilendirdi. Sünnetimiz lokal anestezi ile oldu. Doktorumuz çok ilgiliydi hatta ağlarsa oyalarız diye elleriyle şekerli su bile hazırladı. Uyuşması için iğne yaparken oğlumuz ağlamaya başladı ve doktorumuz o esnada dil bağı olduğunu farketti. Sünnetimizi sorunsuz atlattık. O gece ben birden rahatsızlandım 1 hafta hastaneye yattım sonrasında ameliyat oldum. Bu süreçte oğlumla ayrı benimle ayrı ilgilendi. Bize hastane doktor önerilerinde bulundu. Durumumu takip etti yardımcı oldu. Sayesinde oğlumda bende sağlığımıza kavuştuk. Bugün de oğlumuzun sünnet anında farkedilen dil bağının kesimi yapıldı. Son derece duyarlı davranan doktorumuz sayesinde bunuda sorunsuz atlattık. Hatta işlem yapıldı hastaneden çıkıp gezmeye gittik Oğlumuz sanki hiçbir işlem yapılmamış gibi. Tüm bunları Doç. Dr. Hüseyin Kılınçaslan'a borçluyuz. Kelimeler az kalır kendisini anlatmaya. Allah razı olsun. Mesleğinin hakkını sonuna kadar veren mükemmel bir doktor. Aklınızda hiçbir soru işareti kalmadan gidip çocuğunuzu gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz. Hocamıza emekleri için çok ama çok teşekkür ederiz..

  Hüseyin Kılınçaslan2017-07-08

  Ailemize, oğlumuza ve annemize tekrar geçmiş olsun. İyi dilekleri nedeni ile teşekkür ederim. Sünnet basit gibi görünen ama çok dikkatli yapılması gereken bir cerrahi müdahaledir. Bu esnada çocuğun ve ailenin psikolojik olarak etkilenmemesi de çok önemlidir. Bebeklikte sünnet psikolojik açıdan ayrı bir kolaylığa sahiptir. Çocuğun etkilenmemesi ilk hedefimizdir. Bu açıdan ortamın rahatlığınının sağlanması gerekir. Bunun için ekip arkadaşlarımızdan çocuğu meşgul edecek ve onu rahatlatacak hazırlıklar yapmasını istemekteyiz. Genel anestezi gereken durumlarda da anestezi öncesi ve sonrası dönemleri içine alacak bir dizi hazırlıkları yapmaktayız.
  Sünnet sonrası çocuğun bakımı önemlidir ve burada en büyük görev anneye düşmektedir. Sünnet yaptığımız günün akşamında annenin hastalanması hiç arzu etmediğimiz ama engellenmesi imkansız bir durumdur. Bu ailemizde annemiz sünnetin hemen sonrasında hastaneye yatmıştı.Bebeğin bakımı diğer aile fertlerine kalmıştı.
  Tekrar tekrar geçmiş olsun. Selamlar.

 • F

  Selamlar.Bundan üç yıl önce yarı yıl karnesi alınacağı günün akşamı oğlum birden Kusma ya başladı. O gece hem istifra ediyor hemde karnının agridigini söylüyordu. Çocuk acile goturdum fakat oğlum kilolu olduğu için doktor elle muayene yaptığında oğlumun da acıya dayanıklı olmasından dolayı ultrasyon çektirildi fakat apantisit ten suphelenmesine rağmen oğlumun kilosundan dolayi ultrasyonda net bir teşhis konulamadı ama dr huseyin bey ısrarla oğlumun apantisit olduğunu düşündüğü icin tomografi çekilmesini istedi ogece tomografi den sonra dr huseyin beyin yanilmadigini oğlumun apantisit olduğunu ve acil ameliyat olmasi gerektiğini öğrendik. Ve saat 11.30 da oğlum hüseyin bey tarafından başarılı bir apantisit ameliyatı yapıldı. Oğlumun kilolu olması ve apantisitin perfore olma tehlikesi olmasına rağmen dr huseyin beyin tecrubesi ve ilgisiyle oğlum başarılı bir ameliyat sonrasında sağlığına kavuştu. Ameliyat sonrasında dr huseyin bey bizi iki gün hastanede gözlem altında tutarak ameliyat sonrasında da olabilecek konplikasyon ve enfeksiyon riskine karşıda gözleme alarak hakikaten oğlumun sağlığına kavuşmasını sağladı. Oğlumun suan ameliyat izi bile yok.KENDİSİNE tekrar teşekkürlerimi iletiyorum.allah kendisinden razı olsun

  Hüseyin Kılınçaslan2017-04-03

  Ailemize ve oğlumuza tekrar geçmiş olsun. Oğlumuz oldukça kilolu olduğu için apandisitin klinik belirtilerini vermemişti. Kan tetkiklerinin de çok anlamlı olmadığını hatırlıyorum. Ultrasonoğrafi sonucu yine kilodan dolayı anlamsızdı. Bu yüzden adolesan yaşta olması, çok kilolu olması dolayısı ile düşük dozda alt batın tomoğrafi almak zorunda kalmıştık. Patlamaya yakın bir apandisit ile karşılaşmıştık. O gece oğlumuzu ameliyat ettik. Aileler kilolu çocuklarının karın ağrılarında daha dikkatli davranmalılar. Bulgu ve belirtiler kalın yağ tabakası nedeniyle çok kolay baskılanabiliyor. Bu çocuklarda apandisit genellikle patlamış aşamada geliyor ve uzun tedaviler gerekiyor.
  Oğlumuza tekrar geçmiş olsun.

 • Oğlum bulut bayram için sünnet yaptıracağımiz bir hastane ararken aslında iyi bir hekime oğlumu emanet etme telaşım vardı. Doç.Dr. Hüseyin Kılınçaslan bey bütün endişelerimi yok etti. Oğlumun sünnet süreci ve sonrası oldukça iyiydi. Doktoruma tekrar teşekkür ederim. Doğru tercihle güzel bir süreçten geçtik. Tüm annelere doktorumuzu tavsiye ederim. Sağlıklı günler.

  Hüseyin Kılınçaslan2017-03-07

  Ailemize ve oğlumuza tekrar geçmiş olsun. İyi temennileri için teşekkür ederim.

 • Merhaba hocam. Ben Hasan Çetinkaya Eşim 23.01.2013
  BEZMİALEM TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ dogum yapti. Oğlum dünyaya gözlerini acinca ailecek cok sevindik ve mutlu olduk. Hem ilk bebeğimiz olmasi nedeniyle üzerimde ayri bir heyacan ve mutluluk vardı. Doğumdan çıkıp servis odasina geçtiğimizde bebeğimizin annesini emdikten sonra ağzinda sütün biriktiğini fark ettik ve hemen hemşirelere haber verdik. Bu durumun normal olmadığını fark etmiş ve sessizlik içerisinde herkes birbirinin gözlerinin içerisine endişeli bir şekilde bakmaya başlamişti. bebeğimizi elimizden aldilar ve gittiler. Aradan 1.2 saat geçtikten sonra beni aradilar ve yeni doğan yogum bakim ünitesine çağirdilar. Koşarak gittimde ordaki doktor bana durumu izah etmeye başladi. Oğlumun özafagus atresi tanısının konuldugunu soyledi ve ayrıntılı bir şekilde anlatti ve biran önce amaliyat olması gerektiğini soyledi. Amaliyati gercekleştircek olan çocuk cerrahı olarakta Hüseyin Kılınçaslan'ın numarasıni verdi ve bundan sonra ayrıntıları amaliyat etcek doktorla görüşebilirsiniz dedi konuşmasını bu sekilde bitirdi. Akabinde tabi hemen Hüseyin beyle irtibata geçtik. Hüseyin beyde bize tabi bizi yanina çağırdı ve ozafagusu anlati. Nasil bir amaliyatta gireceğini, amaliyattan sonra olumlu ve olumsuz sonuçların nasıl olacağını ayrıntılılı bir şekilde harfiyen bizlere anlattı. Tabi üzerimizde bir şok etkisi vardı ve atlatamamıştık fakat Hüseyin beyin bize hastaliği izah edişi ve önümüzdeki sürecin nasil işleyecegi hakkinda bilgi verip bizi yönlendirdikce biraz olsun rahatlamaya başlamıştık. Gerekli bütün hazırlıklar tamamladıktan sonra Hüseyin bey ertesi gün yani doğumdan bir gun sonra amaliyata girecegini açıkladı. Bu arada tabi annesini hiç bir şeyden haberi yok bebeğini yanına istiyor. Biz ise onun kötü olmaması için durumu açıklama getiremiyoruz. Kontrol amacli bizden aldiklarini soyleyeyip durumu geçiştiriyoruz. Oğlum amaliyata girebilmesi icin amaliyathaneye beni çağırdılar ve gerekli evraklara imza attırdılar ve oğlum önce Allaha sonrada Hüseyin beyin ellerine teslimdi. Amaliyat yanlış hatirlamiyorsam 3-4 saat sürdü. Amaliyattan sonra tekrar yeni doğan yoğun bakım ünitesine aldılar. Amaliyatla ilgili bilgi alabilmek icin tekrar Hüseyin beyle irtibata gectik. Hüseyin bey ise amaliyatin başarili gectiğini anlatti ve bundan sonraki dönemde bizleri neler bekledigini anlatti. Oğlum Muhammed Kerem yeni dogan yoğum bakim ünitrsinde 23 gün gibi bir süre yattıktan sonra evimize taburcu ettiler.Amaliyatin olumlu sonuclanması bizi çok sevindirmişti ve önümüzdeki dönemde nelere dikkat etcemizi not alip Hüseyin beyin her dediğini harfiyen uygulamaya baslamistik. İlk 1 sene icerisin cok zorluklar çektik fakat Hüseyin beyden Allah razi olsun her zor dönemimizde yanımızdaydı Allah ona ve ailesine zeval vermesin. Oğlum şimdi 4 yaşinda ve gayet sağlıklı. Bu hastalıkla mucadele eden bütün herkese Allah sabır versin.Gecirmiş oldugumuz hastalikla ilgili her türlü sorularınızı yanıtlamaya hazırız. Allah Hüseyin Kılınçaslan hocamiza sağlıklı uzun ömürler versin. Herkese sağlıklı yaşamlar diliyorum.

  Hüseyin Kılınçaslan2017-02-21

  Muhammed Kerem'e ve sizlere tekrar geçmiş olsun. Biz Çocuk Cerrahları için en büyük mutluluk bize sevecen gözlerle bakan ameliyat hastamızı karşımızda görmek olsa gerektir. Ailemize ve oğlumuza bu hayat yolunda her şeyin gönüllerince olmasını diliyorum.

 • 2007 de doğan özefagus hastası olan oğlumu henüz iki günlük iken çok kısıtlı imkanlarla ameliyat edip önce Allah sonra hocam hayatta kalmasına vesile oldu şu an oğlum 10 yaşında ve çok sağlıklı hocama sonsuz teşekkürler doktorluk hayatında da başarılar dilerim.
  ((OĞUZ ASLAN)) Gaziantep

  Hüseyin Kılınçaslan2017-01-26

  Oğlumuza ve ailemize tekrar geçmiş olsun. Özofagus Atrezisi doğumsal olarak yemek borusunun bir kısmının oluşmamasına bağlı tıkanıklıkla karakterize nadir bir rahatsızlıktır. Doğumu takiben ilk günlerde yapılan ameliyat hayat kurtarıcı olabilir. Ailemize ve ortaokul çağına gelmiş oğullarına güzel ve sağlıklı günler dilerim.

 • Herkese merhabalar 2016 haziran ayında ikibuçuk yaşında ki oğlum mete ye diyafram hernisi teşhisi konuldu ve ağır bir ameliyat geçirdi ve yaklaşık 15 gün hastanede yattı Hüseyin Kılınçaslan bey oğlumuzla ve diğer hastalarıyla kendi evlâdaymış gibi ilgilendi haftasonları bile sabah akşam gelip kontrollerini yaptı. Bizi teşhisten itibaren her konuda aydınlattı.
  Metenin Kasım ayında da inmemiş testis ameliyatı olması gerekti. Ve hiç düşünmeden Hüseyin Kılınçaslan beye gittik. Çok şükür mete şuan çok iyi. Hüseyin Kılınçaslan beye çok teşekkür ediyorum.
  Ali Albayrak

  Hüseyin Kılınçaslan2017-01-25

  Mete'ye ve ailemize tekrar geçmiş olsun. Teşekkür ediyorum. Konjenital Diyafram Hernisi diyafram kasında gelişme bozukluğuna bağlı açıklık kalması ve bu açıklıktan karın içi organların göğüs boşluğuna doğru yer değiştirmesi durumudur. Ameliyatın başarısını aynı taraf akciğerinin durumu ve açıklığın büyüklüğü tayin eder. Tekrar geçmiş olsun.

 • 8 ay önce oğlumun muaynesinde testisinin birinin yukarda olduğunu öğrendik bir doktor yakımızın tavsiyesiyle Dr. Hůseyin Kılınçaslan hocamızla tanıştık bize hastalığıyla alakalı detaylı bilgi verdi ve amelitat olması gerektini söyledi ve akabindede ameliyatını yaptı bir gůn hastanede kaldık doktorumuz ve hastane görevlilieri bizimle çok gůzel ilgilendiler herşey için kendilerine minnet borçluyum aralıklı takiplerine götůrůyorum bize gösterdiğiniz ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkůr ediyorum SN.HÜSEYİN KILINÇASLAN

  Hüseyin Kılınçaslan2017-01-18

  Oğlumuza tekrar geçmiş olsun. Ailemize değerli görüşleri nedeniyle teşekkür ediyorum.
  İnmemiş testis ameliyat ile düzeltilebilen bir rahatsızlıktır. Ameliyat yaşı için ideal zaman 6 ay-2 yaş arasıdır. Burada önemli bir nokta bu hastalığın farkına varabilmektir. Özellikle utangaç testis dediğimiz tablo ile sık karışabiliyor. Hastalarımızın doktor kontrolünde uzun süre izlemleri gecikmeler nedeniyle oluşabilecek sıkıntıların önüne geçebilmek için önemlidir. İnmemiş testis ameliyatları günübirlik dediğimiz sabah gelinip akşam eve gidilen ameliyatlardandır. Çok nadir olmakla birlikte bazı hastalarımızı ameliyat saatini de göz önüne alarak bir gece hastanede tutabilmekteyiz. Tekrar geçmiş olsun.

 • Kızım Sena'nın iki yıl önce apandist nedeniyle acil ameliyatına karar verilmişti. Hocamız çocuğa bizzat izah ederek gönlünü ferahlattı ve laparoskopi yöntemiyle son derece başarılı bir operasyon gerçekleştirdi. Anne ve baba olarak işinin ehli olan hocamıza tekrar teşekkür ederiz.

  Hüseyin Kılınçaslan2017-01-18

  Sena'ya ve ailemize tekrar geçmiş olsun. Kendilerine iyi dilekleri nedeniyle teşekkür ediyorum.
  Apandisit çocuklarda sık görülen bir rahatsızlık. Genellikle göbek çevresinde başlayan ve sonrasında göbeğin sağ alt tarafına yerleşen bir ağrı ile karakterizedir. Burada ailelere düşen görev özellikle de bu şekildeki karın ağrılarında ağrı kesici vermeden doktora görünmektir. Hastalarımız göbeğin sağ alt tarafına bastırınca şiddetli bir ağrı duyarlar ve hastalık ilerledikçe yürümekte zorlanırlar. Tekrar geçmiş olsun.

 • Oğlu yavuz selimin dilbagi ameliyatını ve sünnetini aynı anda yaptırdım, hocam sağolsun, gerçekten güler yüzlü ve işinin hakkını vererek kendi yakınıymişcasina ilgilendi ve hiç bir problem yaşamadık

  Hüseyin Kılınçaslan2017-01-17

  Ailemize iyi temennilerinden dolayı teşekkür ederim . Dilaltı Frenulum dediğimiz ve halk arasında dilbağı olarak bilinen durum sık rastlanılan bir durum. Bebekte eğer emme sorunu varsa ilk günlerde, emme sorunu yoksa ilk altı ay içinde müdahale edilmesi gereken bir durumdur.
  Farkına varılmazsa çocukta bazı harflerin telaffuzunda problemler oluşturabilir.

 • Herkese mrh. Yaklaşık bir ay önce çocuk doktorumuzun tavsiyesi ike gop avrasya hastanesinde hüseyin beyden randevu aldık.sünnet için bizi gayet iyi bir şekilde bilgilendiri. Bizde hiç düşünmeden gün aldık ve bir hafta sonra sünnet yaptırdık.süreçte gerçekten bizle hastane ve doktorumuz çok ilgilendi.biz gayet memnun kaldık herkese tavsiye ederim.
  Not:genelde doktorlar bebekler için lokal yapmazken hüseyin bey lokal veya anestezi için hangisi daha uygunsa tavsiye ediyor.biz lokal istedik çocuğumuz içinde uygundu operasyon gerçekleşti.hiç korktuğumuz gibi olmadı bir günde iyileşti çok şükür.bebekken sünnet yaptırmak gerçekten çok daha sıkıntısız

  Hüseyin Kılınçaslan2017-01-17

  Ailemize geçmiş olsun diyorum ve iyi temennileri nedeniyle teşekkür ediyorum.

Hakkımda

Hakkımda

 • 1974'de Bolu'da doğdum.1999'da İstanbul Üniversitesi Tıp fakültesi'nden mezun oldum. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Çocuk Cerrahisi ihtisasını tamamladım.
  2007-2010 yılları arasında Gaziantep Çocuk Hastanesi'nde zorunlu devlet hizmeti görevini yaptım. Askerlik hizmetimi Diyarbakır Asker Hastanesi'nde yaptıktan sonra 2010 yılında bir süre Haseki Egitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği'nde görev yaptım. Aynı yıl Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı'nın kurulmasında görev aldım ve yaklaşık iki yıl anabilim dalı başkanlığı yaptım. 2015 yılında doçent oldum. Evli ve iki çocuk babasıyım.
  www.drhuseyinkilincaslan.com

Okullar / Eğitimler

 • Kocaeli Hereke Lisesi
 • İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi
 • İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı

Deneyimler

 • Özel Avrasya Hospital Gaziosmanpaşa
 • Özel Avrasya Hospital

Hastalıklar

daha fazla