Prof. Dr.

İpek Türktaş

Çocuk alerjisi

Randevu Hattı: 0850 333... numarayı göster

Prof. Dr. İpek Türktaş kendi muayenehanesinde sağlık hizmeti vermektedir. daha fazla

Adresler

Hakkımda

about-me-iconCreated with Sketch. Hakkımda

 • Prof. Dr. İpek Türktaş kendi muayenehanesinde sağlık hizmeti vermektedir.

Mezun Olunan Okullar

 • Ankara Dr. Sami Ulus Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğt. Arş. Hast. - Uzmanlık, 1982 - 1987
 • Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi - Yan Dal İhtisas, 1990 - 1993
 • Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi - Doçentlik Ünvanı, 1996
 • Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi - Profesörlük Ünvanı, 2003
 • Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi - Tıp Doktoru, 1973 - 1980
daha fazla

Hasta, Danışan Görüşleri

Görüşünüzü paylaşın
5

Genel skor
36 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Malesef bize hiçbir faydası olmadı. Alanyadan gittik tahlil yapmadan astım teşhisi koydu.verdiği tedavi ise yaramadı. Oksurugumuz devam ediyor

 • 2 yıldır geçmeyen öksürük nedeniyle oğlumuzu götürmediğimiz doktor kalmadı. nihayet İpek hoca ile tanıştık ve kendisi oğlumuza bronşial astım tanısını koyup tedaviye başladı. Nihayet oğlumuz yürüyeniliyor ve koşabiliyor Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

 • Çocuğumuz 2012 yılından beri Astım Bronşit rahatsızlığı vardı. kış aylarında sık aralıklarla rahatsız olurdu.
  2015 ekim ayında çocuğumuzu İpek hocamıza muane ettirdik ve.verdiği tedavıyi uyguladık ve çocuğumuz Allahıma şükürler olsun çok rahatladı.Çok teşekürederim İpek hocam rahatsızlığı olan herkese tavsiye ederim.Ferhat ELER(NİĞDE)

 • A

  Birçok hastane,uzman,profesör dolaştık.Harcadığımız paraya inanamazsınız.İpek Hoca bize iyiyken yapılacaklar,hastayken yapılacaklar,burnu için yapılacaklar,kaşınırsa yapılacaklar her şeyi tek muayenede öğretti,elimize de yazdı verdi.Her öksürdüğünde doktora koşmaktan kurtulduk.Telefonla görüşüyoruz. Kendisine çok teşekkür ederiz.

 • İpek Hocayı internetteki yorumlara bakarak buldum. Son derece memnun kaldık. Diğer doktorlar gibi o anki durumuna göre bakıp antibiyotik yazıp göndermedi. İlk muayenemiz 1,5 saat sürdü. Kızımızın sağlık geçmişinin ve ailedeki astım geçmişi hakkında detaylı bilgi aldı. Bize astım hakkında herşeyi anlattı. Sonra da yapmamız gerekenleri anlattı ve yazarak elimize verdi. Muayene ücreti fazla gibi gelebilir fakat astım ataklarında ailelerin ne yapmaları gerektiğini öğrendiklerinden emin olduktan sonra yılda 1 ya da 2 kez çağırıyor. Biz son 2 yıldır sonbaharda ve ilkbaharda gidiyorduk, bu sene baharda gelmemizin yeterli olacağını söyledi. İpek hocam ilk gün bize "çocuğunuzun doktoru siz olacaksınız" demişti. Artık astım ataklarını doktora gitmeden, panik yapmadan, gereksiz antibiyotik kullanmadan çok rahat geçiriyoruz. Kendisine sonsuz teşekkür ediyoruz..

 • Tavsiye üzerine ve internnetten okuduğum yorumlarından dolayı tercih ettim. Güleryüzlü şeker gibi bir doktor. Astım alerji sıkıntısından dolayı gittim. tedavi süreci gayet olumlu sonuç verdi ve kızım gayet iyi. arada kontrollere gidiyoruz. çok memnun kaldım ve tavsiye ederim.

 • internetten okuduğum yorumları hastaya olan ilgisi hoşumuza gitti. koyduğu doğru teşhis ve uyguladığı tedaviyle şuanda gayet iyi çocuğumuz. halk dilinde kurdeşen olarak bilinen bir sıkıntıdan dolayı gittik. uyguladığı ilaç tedavisiyle sun sona erdi. çok geniş bilgilendirme de bulundu. Teşekkür ediyoruz Hocam'a.

 • Bir arkadaşımın tavsiyesiyle gittim. Arkadaşım da yıllar önce 2 çocuğunu birden götürmüş, tedavisinden memnun kalmış. Torunumda alerji astım vardı ve daha önce birçok doktora götürdük. ünüversite hastanesine gittik. sorunu giderilemedi. Çok igileniyor hastasıyla, burnu havada doktorlardan değil. ünüversite hastanesinin verdiği ilaçları tamamen bıraktırdı ve kendi ilaçlarını yazdı. Torunum şuanda gayet iyi. ayrıca hava tedavisi de uyguladı. tavsiye ediyorum.

 • Arkadaşı'ın tavsiyle gittik. ilgi ve alakasından çok memnun kaldım. hala da telefonda görüşürüz. istediğim zaman ulaşabilirim Hocam'a. İpek hocam tahlillerden sonra astım alerji teshisi koydu ve ilaç tedavisi uygulandı. tedavi sğreci olumlu şekilde devam ediyor. çocuğunda bu sıkıntıyı yaşayan herkese tavsiye ediyorum.

 • Hocamızın ismini arkadaş referansıyla öğrendik. daha sonra eniyihekim aracılığıyla ulaştık Hocamıza. Detaylı bilgi veriyor.Sorduğumuz hersoruya yanıt alabiliiyoruz. istediğimizde ulaşabiliyoruz. astım alerji teşhisi koyuldu. ilk görüşmemiz de bilgileri aktardı. konusunda uzman bir hoca olduğu için tavsiye ederim.

 • Yorumlarından dolayı ve bir arkadaşım oğlunu götürmüştü çok memnun kaldıüğı için tercih ettim. doğal olması ve tecrübeli konuya hakim bir doktor. genetik astım ve öksürükden dolayı gittim. buhar verildi ve ilaç tedavimiz hala devam ediyor. sürekli bir tedavi olacağı için tedavi süreci hakkında birşey söylemek için çok erken ama olumlu gelişmelerin olduğunu net olarak söypleyebilirim. yaklaşık 1,5 saat görüştü Hocamız bizimle sorular sorarak genetik olup olmadığını araştırdı.çok ilgili bir Hoca ve kesinlikle tavsiye ediyorum ettim de zaten.

 • internetten yaptıgım araştırmalarım sonucunda, okuduğum yorumlardan dolayı tercih ettim. gitiğimizde çok ilgilendi. Normalde daha önce gittiğimiz özel doktorlar 15 dakika sonra muayenehaneden çıkmış oluyorduk. İpek Hocamız bir saat ilgilendi. Yüzde yüz tedavi oldu Çocuğum. şuanda astım alerjıyle alakalı hiçbir sorunu kalmadı. İki sayfa yazdı çizdi bize anlatarak açıkladı herşeyi. mesleğinde başarılı ve ilgisinden dolayı herkese tavsiye ederim.

 • Tavsiye üzerine ve arkadaşımdan duyduğum yorumlarından dolayı tercih ettim. Şanlıurfa dan geldim Hocam'a. Aileden biriymiş gibi oturup sohbet etti bizimle çok ilgilendi. Alerji astımdan dolayı girrim. çocuğum şuanda çok iyi. Sıkıntıları tamamen sona erdi. En ufak bir sorun yaşadığımda telefonla arayarak konuşup bilgi alabiliyorum. Çok ilgili bir hekim tavsiye ediyorum.

 • Kızımda Alerji sorunu olmasından dolayı gittim. Teşhisi ve tedavi yöntemi çok güzeldi. Muayenehanesine gittiğimde 1,5 saat kadar dinledi ve tedavi yollarını açıkladı. Öncelikle Fısfısı değişti ve evde kullandığı ilaçlarını değiştirdiği için çok rahatladı çocuğum. Nebulizatör cihazı değişti. Daha önce her ay doktor'a giden çocuğum şimdi neredeyse hiç gitmiyor. Alerji sorunu yaşayan herkese tavsiye ediyorum ettim de zaten.

 • Allahım, şükürler olsun, sizi tanıdığımız için çok mutlu olduk İpek Hocam, daha yeni tanıştık, ama daha ilk andan itibaren doğru yerdeyiz dedim, inşallah oğlumuz bundan sonra emin ellerinizde sağlık bulacak, burada hakkınızda yazılanları okudum, hepsine katılıyorum, gerçek bir doktora muayene olmak şansına herkes erişemiyor, biz bu şansı bulduk Allah'a şükür, sayenizde iki gündür çok mutlu ve huzurlu hissediyorum, içimde tarif edilemez büyük bir ferahlık var, yüreğimize su serptiniz, işleriniz hep rast gitsin, daha sağlıklı günlerde de inşallah daha uzun yıllar görüşmek dileğiyle, çok teşekkürler!

 • S

  İpek hocamla tanışmamız internet vasıtasıyla oldu.Çocuğumda hırıltı kızarıklık balgamlı kusma gibi şikayetler vardı.En iyi devlet hastanelerine gittim. Gribal enfeksiyon dediler.Cilt kuruluğundan dediler ama hep aynı şekilde devam etti bi türlü tedavisini bulamadılar.Ama hocamızın yanına gittikden sonra herşey değişti.başta beni bilinçlendi.Bıkmadan sıkılmadan anlattı.Bir de hep bana yol gösterecek bir kağıda herşeyi yazdı.orada işte doktor olan bu şeilde olmalı dedim.Şimdi o dediklerinin hepsine dikkat ediyorum ve çocuğumda o şikayetlerin hiçbirini yaşamıyoruz.SİZİ SEVİYORUZ İPEK HOCAM. Allah size uzun ömürler nasip etsin.

 • Oğlum 3 yaşındayken ,anlatılmaz sıkıntılar içindeyken tanık sayın İpek Hanımı iyiki karşımıza çıkmış İpek Türktaş hocamız.Güler yüzü ,Engin deneyimi ,gözümüzün içine bakarken ne istediğimizi bilmesi,asilliği ,hastasına yaklaşımı ve tedavi yöntemleri ....İyi ki sizin gibi güvenilir donanımlı hocamız var.Sizin sayenizde daha huzurluyum iyiki varsınız sayın hocam .Turgut ege

 • Tülay hocamı ınternetten araştırıp gittim.İlgisinden ve bilgisinden çok memnun kaldım çok teşekkür ederim.Hele çocuğumun hastalığıyla ilgili bilgileri ve yapmam gerekenleri kağıda yazıp vermesi çok hoşuma gitti unuttuğum detay olsa notumuza bakıp hatırlayabilirim.Kendisine çok teşekkür ederim.

 • Merhabalar İpek hanımla kızım 6 yaşındayken tanıştık kendisi kızımın tedavisi ile ilgilendi. İpek hanımı tanıyıncaya kadar kulak burun boğaza gittik kimse allerji bölümüne gitmemizi önermedi kulaklarına 3 kez tüp takıldı. geniz eti alındı. ama tıkanmalarını önleyemedik. ama hocamı tanımamız ve kendisinin önerilerine harfiyen uymamız sonucunda kızım rahatsızlığından tamamen kurtuldu. Şimdi kızım 25 yaşında. Kızım gibi rahatsızlığı olanlarla karşılaştığımda hemen hocamı öneriyorum. Ondan öğrendiklerimizi aktarıyoruz. Kendisine sonsuz teşekkürler. Kendisini minnetle anıyoruz.

 • Oğlumun rahatsızlığı için 4,5 yıl çok farklı tedaviler uygulandı. Fakat doktor hanım bizim kullandığımız ilaçların, ikisini tamamen, birinin de kullanım şeklini değiştirdi. Bir tane de yeni ilaç verdi. Çocuğun hasta olduğu zaman ile sağlıklı olduğu zamanlarda kullanacağı ilaçlar ayrı ayrıymış, ama bunu bize ilk kez Dr. Hanım söyledi. Allah'a (cc) çok şükür o günden beri henüz bir atağımız olmadı. Hastaları ile iletişiminde, teknik terimlerden öte onların anlayacağı dilden anlatımlar yapıyor. Nasıl bir tedavi yolu izleneceğini de reçeteden hariç ayrı dokümanlarla size bildiriyor. Meslekî başarısından ayrı benim kendisinin çok takdir ettiğim bir özelliği daha var ki.. ne zaman kafamıza takılan veya soracağımız bir konu olurda telefon açsak, muayenehanesindeymişiz gibi yardımcı oluyor. Size çok teşekkür ediyoruz İpek Hanım. Başarılarınızın devamı dileklerimizle...

 • SAYIN İPEK HOCA DA TEDAVİMİZ YENİ BAŞLADI EŞİM VE ÇOCUĞUM İÇİN , KARŞILAMASINDAN VE MUAYENESİNDEN OLDUKÇA MEMNUN KALDIK DAHA ÖNCE YİNE ANKARA DA BAŞKA BİR PROF. A 5 YAŞINDAKİ OĞLUM İÇİN GİTTİK 7 YAŞ ALTINDAKİ ÇOCUKLARA YAPILAN ALERJİ TESTİ KESİN BİR SONUÇ OLMADIĞI MALESEF YENİ ÖĞRENDİK NE YAZAKKİ DİĞER HOCADA ÇOK TEST ÜCRETİ ÜCRETİM ÖRNEĞİN 100 ML SÜTE HEM MUAYENE ÜCRETİ HEM TEST ÜCRETİ OLARAK 600,00 TL İPEK HOCANIN ANLAYISI VE ANADOLU İNSANI GİBİ DOĞAL TAVIRLARINDAN DOLAYI VE TEDAVİYİ ANLATARAK NASIL NE OLMASI GEREKTİĞİ İLE OLDUKÇA BİLGİ VERDİ SAMİMİ BULDUM İNŞALLAH OĞLUM VE EŞİM İÇİN ŞİFA ONUN VESİLESİ İLE OLUR. HEKİMLİĞİ SÜPER..... ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.

 • bize geniş bir zaman ayırıp sorularımızı cevaplandırdı veistediğimiz zaman kendisine ulaşabiliyoruz tedavimiz hala devam ediyor ve tedaviden olumlu cevap aldık Doktorumuza teşekkür ediyoruz

 • İPEK HANIMLA TANIŞTIĞIMA ÇOK MEMNUN OLDUM.3.5 YAŞINDA BİR KIZIM VAR VE YAKLAŞIK 2.5 YILDIR GİTMEDĞİMİZ DOKTOR KALMADI.İPEK HANIM GERÇEKTEN BÜTÜN SORULARIMA CEVAP VERDİ BENİ ANLATTIKLARIYLA İLGİLİ OLARAK ÇOK RAHATLATTI.UMARIM TEDAVİ SÜREMİZ AYNI ŞEKİLDE OLUMLU DEVAM EDER.

 • ipek hocayla tesadüf eseri tanıştık daha önce oğlumu sürekli hastaneye götürüyorduk fakat sonuç alamıyorduk sürekli yanlış teşhis ve tedavi uygulamışlar ipek hocam kendine has bir tedavi yöntemi söyledi uygulamaya başladığımız ilk günden bu yana oğlum hiç olmadığı kadar mutlu ve güler yüzlü oldu geceleri deliksiz bir uyku çekip dinlenmeye başladı konusunda gerçekten uzman bir doktor herkese şiddetle tavsiye ederim kendisinede buradan çok çok teşekkür ederim iyiki varsınız.

 • Prof.Dr.İpek Türktaş kendisiyle 2002 yılında kızım 11 aylıkken tanıştık. Her zaman güler yüzü cana yakın tavrı çocuklara olan davranışları biz ebeveynlere yaptığı açıklamalar bizi çok mutlu etti. Telefonunun her an ulaşılabilir olması uyguladığı tedavinin yanında büyük moral oluyor. Kişisel kanaatimce İpek Hoca bu konuda duayen ; sayesinde kızım şu anda okuduğu okulun voleybol takımında oynuyor. İYİ Kİ VARSINIZ.

 • İpek Hocama gerçekten çok teşekkür ediyorum.Mükemmel bir dr bizi çok aydınlattı ve artık gönül rahatlığıyla kızımın tedavisine başlayacağım.1,5 yıldır İzmir'de boşa zaman kaybetmişim.İyi ki sizi tanıma imkanım oldu.

 • PROF.DOKTOR İPEK TÜRKTAŞIN MUAYENE TEŞHİS VE TEDAVİSİNDEN ÇOK MEMNUN KALDIK. OĞLUMUN 3,5 YAŞINDAN BERİ ( ŞU AN 10 YAŞINDA ) BİR TÜRLÜ KESEMEDİĞİMİZ BİR ÖKSÜRÜĞÜ VARDI. GÖTÜRDÜĞÜMÜZ HİÇ BİR DOKTOR VEYA HASTANE SORUNUMUZA ÇÖZÜM BULAMADI. ALERJİ TESTİ İLE ALERJİSİ ÇIKINCA ALERJİ İÇİN BİR DOKTORA GÖTÜRMEK İSTEDİK. BİR ARKADIŞIMIN YÖNLENDİRDİĞİ BİR DOKTORDAN İPEK HOCANIN ADINI ALDIK. İPEK HOCAYA GİTTİK VE İLK MUAYENEDE TEŞHİSİ KOYDU VE TEDAVİYE BAŞLADI VE YILLARDAN SONRA İLK DEFA BU KIŞ ÖKSÜRÜK ATAĞIMIZ OLSA BİLE TEDAVİ EDEBİLİYORUZ. VE İPEK HOCANIN YAPTIĞI VE ÖĞRETTİĞİ UYGULAMALAR OĞLUMUN YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRDI KENDİSİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ. ÇOÇUĞUNUZUN PROBLEMİ VARSA KESİNLİKLE HİÇ DÜŞÜNMEDEN İPEK HOCAYA MÜRACAAT EDİLMESİNİ TAVSİYE EDERİM.

 • İpek hanım alanında gerçekten harika bir doktor.bizi çok güzel dinledi ve yönlendirdi.sayesinde oğlum artık antibiyotik kullanmıyor.keşke daha erken tanıyıp,götürseymişim..teşekkürler ipek hocam

 • Doktorumuzdan çok memnun kaldık bizimle çok ilgilendi ilgi alakası çok güzel çocuğumuza gerekli tedaviyi verdi inşallah çocuğumuz bu sayede bu hastalıktan kurtulur.

 • Oğlum doğduğundan bu yana yaşadığımız kaşıntı , uykusuzluk , gece sinir krizleriyle uyanma gibi pek çok sıkıntımız vardı. Pek çok doktorla görüştük. Sadece alerji deyip geçiştirdiler. Alerji testi yaptırdığımızda da sonuç çıkmadığı için neye alerjisi olduğu hakkında bilgimiz yoktu. Kaşıntı kremleri verip gönderdiler. Bunlarda hep kortizonlu kremlerdi. İpek hanımla tanıştığımız gün dönüm noktamız oldu.O günden bu yana uykumuz tamamen düzene girdi , Bir kere bile kaşıntı problemi yaşamadık. Güler yüzlü yaklaşımı ve engin bilgisiyle muhteşem bir hekim. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.