Nora Psikoloji Terapi Eğitim Danışmanlık

Nora Psikoloji Terapi Eğitim Danışmanlık

Hizmetler

Hakkımızda

Nora Psikoloji, günlük yaşamın getirdiği çıkmazlardan karmaşık ruh sağlığı hastalıklarına kadar geniş bir yelpazede, güncel ve bilimsel metodlar ile çözüm odaklı ruh sağlığı hizmeti vermektedir. Bireyi ve yaşadığı zorlukları psikolojik, biyolojik ve sosyo-kültürel yönleriyle bir bütün olarak ele almakta ve kendi tedavi sürecinin aktif parçası olarak görmektedir. Ruh sağlığı ile ilgili çalışmaları, tedavinin yanı sıra danışanların psikolojik dayanıklılıklarını destekleyerek ruh sağlığı hastalıklarının önlenmesi ve tedavi sonrası iyilik halinin korunmasını da kapsamaktadır.

Çalışmalarımızda bilişsel davranışçı psikoterapi, ACT terapi (Acceptance and Commitment Therapy), şema terapi, akılcı duygusal davranış terapisi ve motivasyonel görüşme uygulamaları kullanılmaktadır. Bu farklı terapi modelleri ve uygulamaları her danışan için en uygun çalışma programını seçmeye olanak sağlamaktadır. Kullandığımız yöntem ve teknikler haricinde mesleki uygulamamızın insan ilişkilerine dayandığı gerçeği, danışanlarımızla kurduğumuz iletişim ve ilişkiyi yöntem ve tekniklerimiz kadar önemli görmemizi sağlıyor.

Nora Psikoloji, bilimselliği ve meslek etiğini işleyişinin temel parçası olarak görmekte ve kendisinden hizmet alanlara aşağıdaki ilkelerle ilgili garanti vermektedir.

Gizlilik:
Bireysel başvurularda tüm bilgiler gizli tutulur. Kurumsal programlarda tüm bilgi paylaşımları gizli tutulur.

Koşulsuz kabul ve saygı:
Danışanlarımızın, hakkında yardım almak istediği her sorun işimizin bir parçasıdır ve aynı önemdedir. Her danışan eşit ve azami saygı haketmektedir.

Profesyonellik:
Psikoterapi süreci her türlü etnik, ideolojik ve dini imgeden bağımsızdır.
Daha fazla bilgi

Adres

Nora Psikoloji Terapi Eğitim Danışmanlık
Alsancak Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:67/2, Konak
Nora Psikoloji Terapi Eğitim Danışmanlık logo

Uzmanlar

Bu kurumdaki doktorlar/uzmanlar hakkındaki görüşler (142)

Genel skor

  Y
  Doğrulanmış
  Uzm. Kl. Psk. Ayça Aktaç Gürbüz Psikoloji Randevusu

  Ayça Hanımla seneler önce çift terapisi almak için tanışmıştık. O süreçte bize çok yardımcı olmuştu. İlişkimizde farkındalıklar oluşturmuştu. Seneler sonra hamilelik sürecimde yaşadığım sıkıntılar doğum esnasında yaşadığım panik ataklar ve lohusalıkta yaşadığım stres ve vücudumda çıkan yaralar nedeniyle tekrar gitme ihtiyacı duydum. Daha önceden de tanışık olduğumuz için daha hızlı bir rahatlama süreci yaşadığımı farkettim. Ayça hanımla seanslarımıza başladığımız günden beri bir daha hiç yaralarım olmadı. İyileşmeye başladı. Her gittiğimde rahatlayarak eve geri dönüyordum. Bu stresli dönemi çok daha iyi atlatmaya çalışıyorum sayesinde. Çok iyi bir dinleyici.

  R
  Doğrulanmış
  Psk. Kayhan Gürbüz Bireysel Terapi

  Kesinlikle işini severek ve başarılı yaptığı aşikar. Ben konuları fazla dağıtarak anlatan ordan oraya uçan birisi olmama rağmen Kayhan Bey her zaman benim için zihnimdeki dağınıklığı toplayıp benim için odaklanmam gereken noktaları bulup bana gerçekten de rehberlik eden birisi kendisine emeğine sabrına sağlık. Enerjisi desteği hep harika.

  M
  Doğrulanmış
  Psk. Kayhan Gürbüz Randevu

  Kayhan bey öncelikle yaşadığım süreçte sürekli aklıma takılan neden böyle oldu, neden böyle yaptı, bundan sonra ne olur? Gibi bir çok sorudan kurtulmamı ve tek konsantre olacağım şeyin kendim ve benim nasıl mutlu olacağıma yönlendirerek hayatımın rotasını değiştirmemde son derece yardımcı oldu. 2 haftada bir yaptığımız görüşmelerde artık sadece sorunlu bir anda danıştığınız kişi olmak yerine her şeyi konuşabileceğiniz bir arkadaşınız oluyor

  Ö
  Doğrulanmış
  Uzm. Kl. Psk. Ayça Aktaç Gürbüz Psikoloji Randevusu

  Kendimle ve hayatla ilgili sorun yaşadığım, sorularımın olduğu bir dönemin içindeydim bir de okb ile mücadele etmeye çalışıyordum. Hayatımın çok büyük alanına olumsuz etki eden bu süreç beni bir uzman arayışına itti ve bu konuda da çok seçiciydim araştırmalarımın görüşmelerimin sonucunda Ayça Hanım ile görüşmeye karar verdim. Yaklaşımı, içtenliği, farklı açıdan bakmayı sağlayan soruları ile hayatımı tekrar gözden geçirdim ve çok büyük oranda ilerleme kaydettim. Tüm bu sürece baktığımda 'iyi ki görüşmüşüm danışmışım' dedim.

  M
  Doğrulanmış
  Psk. Kayhan Gürbüz Bireysel Terapi

  Kayhan Bey'le terapiye başlamadan önce zor bir süreçten geçiyordum. Terapiye geldiğim ilk gün aslında çok endişeliydim. Çünkü daha önce hiç psikoloğa gitmemiştim. Fakat Kayhan Bey bana çok yardımcı oldu. Her seansta büyük bir ilerleme kaydettiğimi fark ettim. İlerleme kaydettikçe ise yaşadığım mutluluğu size tarif edemem. Kayhan Bey'e ve Nora Psikoloji'den memnunum ve iyi günler diliyorum.

  A
  Doğrulanmış
  Psk. Kayhan Gürbüz Online Terapi

  Evliliğimle ilgili çok kritik bir dönemeçte tanışma fırsatım oldu Kayhan Bey ile. İlişkimle ilgili başlayan süreç, görüşmeler boyunca kendimi anlama, isteklerimi tanımlama ve kendi düşüncelerimi kavrama sürecine dönüştü. Seanslar boyunca üzerine tartıştığımız noktalar, Kayhan Bey'in verdiği örnekler ile somutlaşan düşüncelerim sorunun çözümüne gerçekten çok katkı sağladı. Şu anda aktif olarak seanslarımıza devam etmesek de hala çıkarımlarımdan faydalanmaktayım.

  A
  Doğrulanmış
  Uzm. Kl. Psk. Sinem Pirinalı Yetişkin Terapisi

  Sinem hanımdan 1 yıldan uzun bir süredir çalışıyorum. Sürecin en başından beri her zaman çok destekleyici, yardımcı ve özverili oldu.İletişimi çok iyi ve her açıdan çok deneyimli bir psikolog.

  N
  Doğrulanmış
  Uzm. Kl. Psk. Ayça Aktaç Gürbüz Psikoloji Randevusu

  Uzun zamandir adini koyamadigim ve icinden cikamadigim yogun hislerimle artik bas edemedigim bir zamanda Ayca hanimla tanistim. Seanslarimiz ilk basta iki haftada bir, su siralarda da uc veya ihtiyacimin oldugu siklikla devam ediyor. Ayca hanim seanslarimiz esnasinda ifade edebildigim her seyi sonuna kadar dinleyen, ifade edemediklerimi de sordugu nokta atisi sorularla ifade etmeme yardimci olan cok sabirli, anlayisli ve alaninda uzman bir terapist. Her seans sonrasi kendimi daha cok anlasilmis hissediyorum. Bu da benim gunluk hayatimda hislerimi ve isteklerimi diger insanlarla olan iletisimimde daha iyi ifade edebilmeme cok yardimci oldu. Cunku Ayca hanim size kendizi ifade edebilmeniz icin gereken ve gunluk hayatimizda malesef cok sık karsilsmadigimiz o guvenli ve sefkatli alani cok guzel bir sekilde aciyor. O yuzden iyi ki Ayca hanimla yollarimiz kesimis.

  Ö
  Doğrulanmış
  Psk. Kayhan Gürbüz Bireysel Terapi

  Hayat sizi yorduğunda,bir sorun yaşadığınızda tanıdığınıza anlatmak yerine profesyonel bir yardım almanın önemini bir kez daha anladım. Kayhan beyle karşılıklı birbirimizi çok iyi anladık ve bana kısa zamanda kendimi daha iyi hissettirdi. Benim göremediklerimi gösterdi.Sıkıntılı dönemimi birlikte atlattık.Şu an terapiye devam etmiyoruz ama en ufak bir yardıma ihtiyaç duyduğumda hemen başvuracağım biri. Ben memnun kaldım,herkese tavsiye ederim.

  S
  Doğrulanmış
  Uzm. Kl. Psk. Ayça Aktaç Gürbüz Psikoterapi

  Gerçek ve saf bir anlamda dinlendiğimi ilk defa tecrübe ettiren kişi oldu Ayça Hanım. Ben konuşurken ve o aktif dinlerken yüklerimin azar azar beni terk ettiğini hissettim. 6 seans devam ettik yaklaşık, sorunlarımla az çok baş eder düzeye geldiğimi görmeye başlayınca ara vermeyi seçtim. Biri tarafından yargısız, hesapsız dinlenmenin şifa olduğunu gördüm kendisiyle. Anlatmayı bitirdiğimde dikte etmeden, beni belirli bir yöne sevk etme kastı olmadan yaptığı ölçülü, yeterli ve etkili yorumlar iki seans arasında ve sonraki süreçlerde hep benimle oldu, günlük hayatımda ve ilişkilerimde aklıselim bir şekilde davranmama yardımcı olan görünmez pusulalar oldu. Ayrıca, kendime saklamam, kimsenin bilmemesi gerektiğini varsaydığım düşüncelerim vardı, bana aslında yük olan fazlalık veren düşünceler. Kendisine karşı geliştirdiğim güvenle zamanla ona açmaya başladım ve anlattıkça bunların vesvese olduğu, hayatımda daha fazla yer almaması gereğini de gördüm.

  Hata oluştu, tekrar deneyin

Sıkça Sorulan Sorular