Son 30 gün içerisinde 352 profil ziyareti var

Adres

Güzeloba Mahallesi 2246. Sokak No:9, Muratpaşa
Özel Lara Anadolu Hastanesi (harita)

İlk müsait tarih:

Takvimi göster
Nakit, Kredi kartı
0850 333.....

Transüretral Prostat Rezeksiyonu (TURP)

Perkütan Böbrek Cerrahisi

Sistoskopi Ve Üreteroskopi +4 daha fazla

Flexible Üreteroskopi

Adrenalektomi

Transvajinal Mesane Boynu Süspansiyonu

Tümünü göster

Özgeçmiş

Hakkımda

Prof. Dr. Mehmet BAYKARA Doğum yeri ve yılı: Denizli 1949 Çalıştığı Yerler: 1976-1981 Almanya Heidelberg Üniversitesi Heilbronn Akademi Hasta...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

 • Prostat Kanseri
 • Böbrek Kanseri
 • Mesane Kanseri
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • 1968-1974 İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi
 • 1976 – 1981 F. Almanya Heidelberg Üniversitesi Heilbronn Akademi Hastanesi Üroloji Kliniği
 • 1983-2016 Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji AD
Tümünü göster

Fotoğraflar


Bilinen diller

Almanca, İngilizce

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
17 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
S
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi

Babamın karın altındaki ağrısı ve idrar yapmadaki sıkıntıları baş gösterdiğinde ilk olarak devlet hastanesine gitti. Mesanede kitle olduğunu öğrendikten ve onun oradan sağlıklı bir şekilde çıkarılması gerektiğini öğrendikten sonra hemen arayışa girdik. Allah'ın bir lütfü gibi internete antalya üroloji yazınca karşımıza çıkan Mehmet hocamdan hemen randevu aldık. Bize herşeyi güzel şekilde anlattı. Ne zaman arasak bir kez bile açmadığı olmadi telefonumuzu. Alananinda bu kadar uzman bu kadar bir yoğun cerrah olmasına rağmen bizimle baba gibi ilgilendi. Operasyon çok güzel geçti. Hastanede hergun günde 3 kez sabah öğle akşam gelip herseyimize bakıp moral verdi. Daha da güçlendik. En kötü senaryoda bile mesaneyi komple alabileceğini ince bağırsaktan mesane yapabileceğini söyledi. Ama hiç bunları düşünmeyin insalah güzel olacak dedi. Patoloji sonucu çıkmış mi diye cuma aksama doğru hastaneyi aradık ve çıktığını öğrendik. Ağlaya ağlaya hocamı aradık hocam sonuç çıkmış nolursunuz çok merak ediyoruz dedik. Hemen sonuçlara bakıp bizi o huzur veren sesi ile aradı. Gözünüz aydın dedi. Sonrası zaten sonsuz mutlululuk. Size ne kadar teşekkür etsek az hocam. Allah size güç kuvvet versin ve senelerce daha şifa verin insanlara. Herkese ama herkese tavsiye ediyoruz hocamı. Allah razı olsun hocam sizden. Iyi ki varsiniz. Hasta: Metin Babür


P
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi Prostatta kitle

Prostatta kitle tespit edildikten sonra uzun bir araştırma yaptık, hatta robotik cerrahi mi tercih etsek diye tereddütte kaldık ancak doktorumuz Mehmet Bey'in bize yaşayacağımız süreci detaylı anlatması, samimi şekilde ilgilenmesi sonrası ikna olduk ve ameliyat olduk. 20 gün oldu, şikayetlerimizden kurtulduk. Kendisini kesinlikle tavsiye ederiz, Allah razı olsun,
böyle hekimlerimizin sayısını arttırsın.
Hastanız Yılmaz AKKOÇ


M
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi mesane kanseri

Babamın; idrarda kanama ve sonrasında mesanede tespit edilen bir kitleyle başlayan rahatsızlığı,kitlenin alınması ve patoloji sonucunun kötü gelmesi ile bizim için bir kabusa dönmüştü.Bu üzüntü ve çaresizlik hissi ile görüştüğümüz doktorlar içerisinden,samimiyeti,net ve açık anlatımı sebebiyle daha çok güven ve umut veren Mehmet bey le devam etmeye karar verdik.Kemoterapiye gerek kalmadan mesane alınarak,ince bağarsaktan yeni mesane yapıldı.Mehmet beyin başta bize verdiği bilgilerin bire bir aynısı bir sürec ve operasyon gecirdik.Özellikle bu aşamada, tüm süreci,gün gün yapılacak ve yaşayacaklarımızı net ve açık bir şekilde paylaşması bu süreci çok daha rahat geçirmemizi sağladı.Hatta bu bilgilendirmelerin,babamın ve bizim motive olmamıza ve sürecten hiç korkmadan rahat gecirmemize sebep olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.İnternette konuyu araştırdığımda çok zorlu ve güç olacağını düşündüğümüz bu tedavi ve iyileşme sürecinin çok da doğru olmadığını gösterdi Mehmet bey bize.Babam operasyon sonrasında 10. gününde idrarını yapabilmeye 15 gün sonrada kontrol edebilmeye başladı.Yaptığımız tercihle,bu sürecte Mehmet beyin sorumlu ve ciddi yaklaşımıyla ,bire bir ilgi ve kontrolü sayesinde kabusumuzdan kurtulup eski normal yaşamımıza geri döndük.
Bu vesileyle Mehmet bey e bir kez daha şükranlarımızı sunarız.Sağolun.
Muammer İYİCE


S
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi Böbrek Taşı Cerrahisi

21 yaşındayım 1 yıl önce 1.4 cm böbrek taşım vardı ve cihazla kırılamıyordu araştırmalarımız sonucu Mehmet hocayı Ablam buldu taş kanala düşmüştü ve acil ameliyat olmam gerekiyordu böbreğimi kaybetmek üzereydim ve Mehmet hocama ameliyat oldum operasyon 6 saat sürdü kamera ile kırmış ve saatlerce uğraştı mükemmel bir doktor, mükemmel bir insan korkularımı yıktı ve şuan çok iyiyim . Allah razı olsun herkese gözümüz kapalı tavsiye ederiz.


M
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi Mesane Kanseri Kapalı Ameliyatları

Mrb ismim Ramazan AKAY. İdrarımı yaparken kan geldi ve bunun üzerine devlet hastanesine gittim.Orada bana ultrasonyon falan yapılmadan direk sistoskopi uyguladılar ve patoloji almadan direk kötü huylu kanser dediler ve bir hafta sonrasına ameliyat tarihi verdiler.O an dünyam tersine döndü.Hemen doktor araştırmasına başladık,oğlumun arkadaşının annesi de bu rahatsızlığa yakalanmış ve tedavisini sayın hocamız Prof.Dr. Mehmet Baykara yapmış.Bunun üzerine internette de araştırdık ve hocamıza randevu aldık.Odasına girdiğim andan itibaren candan ,Humanist ve babacan yaklaşımıyla beni çok rahatlattı.2 gün sonrasına ameliyat tarihi verildi ve 1.5 saatlik başarılı bir operasyon geçirdim.Ameliyatta mesanedeki bütün tümör temizlendi ve patolojik sonucum da iyi geldi.İyiki sayın hocamıza tedavi olmuşum Allah hocamızdan razı olsun,elinize ve emeğinize sağlık Mehmet hocam. Eğer böyle bir rahatsızlığınız varsa hiç tereddüt etmeden gönül rahatlığıyla hocamıza tedavi olabilirsiniz.Gerek ameliyat öncesi gerek ameliyat sonrasında Mehmet hocamız hasta takibini çok iyi yapmaktadır ve ne zaman arasanız telefonunuza bakmaktadır.


E
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi Prostat Kanserinde Açık Ameliyat

Mehmet hocayi internetten araştırarak bulduk.Doktorların ustası,hastlarıyla yakından ilgilenen bi doktor iyi ki boyle bi doktorumuz oldu .Onunla sayesinde sağlıgıma kavustum.Kac tane doktor gosterdiysek hepsi birbinden farkli seyler söylemisti taki bu doktoru internetten gorup gidene kadar . Aydından kalkip gittik bizimle cok ilgilendi ilginiz icin cok tesekur ederz herkese tavsiye ederim.Emeginize saglik doktorumuz..


T
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi

MESLEĞİNİN USTASI,BİLGE BİR İNSAN,PROF.DR.MEHMET BAYKARA:Derler ki kaderinde ne farsa onu yaşarsın.Ben de altmış yaşıma girdiğim dönemde prostat büyümesi belirtileriyle tanıştım.Normal bir kestane büyüklüğünde bir et parçasının ait olduğu koca bedenine,hem fiziki hem de ruhsal dayanılmaz işkence ile de tanış oldum.Baş vurduğum,bu mesleğin icracıları palyatif tedbirlerle çok zaman kaybetmeme sebep olmaktan başka bir işe yaramadılar.
Ve kaderimin değiştiği gün.Mehmet Baykara hocamla tanıştığım an oldu.Daha ilk karşılaşmamızda bu derdin dermanını buldum inancı bende pekişti.Sanki on üçüncü yüz yıldan kalkmış gelmiş post ve abasız bir Yunus, bir Tabduk Emre konuşuyor.Abartısız,arı duru,öylesine saydam.Yüzüne yayılan gülümsemesiyle ruhsal dünyamda tedavi oldum bile.Galiba kainat'ta denge diye bildiğimiz şey bu olsa gerek,kötü varsa iyi de var.İşte MEHMET HOCAM Terazinin iyi tarafında dengeyi sağlayanlar içinde.Onunla tanışmak tanrısal bir lütuf olsa gerek.
SONUÇ.Ameliyat korkusunu hiç yaşamadım.
Tanı koymada ve iyi huylu büyüme tanısında,biyopsi öncesi söyledi.
Ve haklı çıktı.
150 gram büyülüğünde 9x11 cm.kitleyi nasıl yağdan kıl çeker gibi aldığını anlamadım bile.
Hastahanede kaldığım süre içinde sabah akşam kontrolleri titizlikle yaptı.
Hastahane sonrası günlerde belli aralıklarla beni hep aradı.bilgi aldı bilgi aktardı.
Şimdi sanki sıkıntıları çekmemiş gibiyim.
Bu derdi çeken herkese gönül rahatlığıyla şunu söyleyebilirim.
MEHMET BAYKARA HOCAM KOŞUN VE NE DİYORSA ONU YAPIN.
BİR AN ÖNCE SIHHATINIZA KAVUŞUN.
DEĞERLİ HOCAM SİZE MİNNETTARIM.


O
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi

Mart 2017 de kasa yayılan mesane tümörü tanısı kondu.mesanenin alınması gerektiği soylendi yakinlarimizim tavsiyesi üzerine mehmet baykara hocama geldik.hocam ince bagirsaktan yeni mesane yapacağını ve bu hastalıktan kurtulacagimi tüm detaylarıyla anlattı.15 martta ameliyatını oldum 7 saat süren op.sonra 2 hafta hastanede tedavi surecim devam etti ince bagirsaktan yapılan yeni mesane ile işin tedavisi almadan bu hastalıktan kurtuldum.Mehmet Baykara hocam bütün süreçlerde yakından ilgilendi her gün tedavilerimi bizzat kendisi takip etti.kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır güler yüzü ilgiis alakası için allah razı olsun tüm hastalar hiç korkmadan mehmet hocama kendilerini emanet etmelerini tavsiye ederim.


Babama nisan 2017 de izmir de mesane tumoru kanisi konuldu.isin tedavisi yada disaridan idrar torbası ile yasamini surdurubilecegini soylediler.izmirde baska doktorlarda ayni tedaviyi onerdi daha sonra yakinlarimizin tavsiyesi ile antalya ya prof.doktor mehmet baykara hocama geldik.bize ince bagirsaktan yeni mesane yapabilecegini ve bu hastaliktan kurtulanabilecegini soyledi.7 satlik operasyonda babamin mesanesi ve prostadi alindi yeni mesane yapildi. 2 hafta hastanede tedevi surecimizi devam ettirdik. 3 hafta sonra babam normal yoldan eskisi gibi idrar yapmaya basladi. Isin tedavisi ve disaridan idrar torbasi olmadan eski sagligina kovustu. Sayin mehmet baykara hocama cok tesekkur ederiz.bizi bu illetten kurtardigi icin. Bu hastaliga yakalanan Herkes gozu kapali mehmet hocama kendini emanet edebilir.


I

sayın Mehmet hocamla tıp fakültesinde iken tanıştım. iyiki tanımışım.Çok ilğili hastasıyla sanki bir arkadaş gibi dost gibi .İşinin duayeni bir doktor.gerek bilğisi gerekse ustalığı gerçekten insanları rahatlatıcı davranışlarıyla iyi bir hekim. Bana prostat kanseri teşhisi koydu ve radikal prostatateknomi ameliyatını yaptı .İnanın sanki hiç ameliyat olmamışım(maşaallah) gibi. Bazen prostatı almadı galiba diye şüpheye düşüyorum.hiç kanamam olmadı.Ellerine sağlik hocam.Allah sizleri başimizdan eksik etmesin.Hastalara tavsiye ederim.İSMET ÇELTİK


Hizmetler

Transüretral Prostat Rezeksiyonu (TURP)


Güzeloba Mahallesi 2246. Sokak No:9, Muratpaşa

Özel Lara Anadolu Hastanesi


Perkütan Böbrek Cerrahisi


Güzeloba Mahallesi 2246. Sokak No:9, Muratpaşa

Özel Lara Anadolu Hastanesi


Sistoskopi Ve Üreteroskopi


Güzeloba Mahallesi 2246. Sokak No:9, Muratpaşa

Özel Lara Anadolu Hastanesi


Flexible Üreteroskopi


Güzeloba Mahallesi 2246. Sokak No:9, Muratpaşa

Özel Lara Anadolu Hastanesi


Adrenalektomi


Güzeloba Mahallesi 2246. Sokak No:9, Muratpaşa

Özel Lara Anadolu Hastanesi


Transvajinal Mesane Boynu Süspansiyonu


Güzeloba Mahallesi 2246. Sokak No:9, Muratpaşa

Özel Lara Anadolu Hastanesi


Randevu


Güzeloba Mahallesi 2246. Sokak No:9, Muratpaşa

Özel Lara Anadolu Hastanesi

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
17 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
S
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi

Babamın karın altındaki ağrısı ve idrar yapmadaki sıkıntıları baş gösterdiğinde ilk olarak devlet hastanesine gitti. Mesanede kitle olduğunu öğrendikten ve onun oradan sağlıklı bir şekilde çıkarılması gerektiğini öğrendikten sonra hemen arayışa girdik. Allah'ın bir lütfü gibi internete antalya üroloji yazınca karşımıza çıkan Mehmet hocamdan hemen randevu aldık. Bize herşeyi güzel şekilde anlattı. Ne zaman arasak bir kez bile açmadığı olmadi telefonumuzu. Alananinda bu kadar uzman bu kadar bir yoğun cerrah olmasına rağmen bizimle baba gibi ilgilendi. Operasyon çok güzel geçti. Hastanede hergun günde 3 kez sabah öğle akşam gelip herseyimize bakıp moral verdi. Daha da güçlendik. En kötü senaryoda bile mesaneyi komple alabileceğini ince bağırsaktan mesane yapabileceğini söyledi. Ama hiç bunları düşünmeyin insalah güzel olacak dedi. Patoloji sonucu çıkmış mi diye cuma aksama doğru hastaneyi aradık ve çıktığını öğrendik. Ağlaya ağlaya hocamı aradık hocam sonuç çıkmış nolursunuz çok merak ediyoruz dedik. Hemen sonuçlara bakıp bizi o huzur veren sesi ile aradı. Gözünüz aydın dedi. Sonrası zaten sonsuz mutlululuk. Size ne kadar teşekkür etsek az hocam. Allah size güç kuvvet versin ve senelerce daha şifa verin insanlara. Herkese ama herkese tavsiye ediyoruz hocamı. Allah razı olsun hocam sizden. Iyi ki varsiniz. Hasta: Metin Babür


P
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi Prostatta kitle

Prostatta kitle tespit edildikten sonra uzun bir araştırma yaptık, hatta robotik cerrahi mi tercih etsek diye tereddütte kaldık ancak doktorumuz Mehmet Bey'in bize yaşayacağımız süreci detaylı anlatması, samimi şekilde ilgilenmesi sonrası ikna olduk ve ameliyat olduk. 20 gün oldu, şikayetlerimizden kurtulduk. Kendisini kesinlikle tavsiye ederiz, Allah razı olsun,
böyle hekimlerimizin sayısını arttırsın.
Hastanız Yılmaz AKKOÇ


M
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi mesane kanseri

Babamın; idrarda kanama ve sonrasında mesanede tespit edilen bir kitleyle başlayan rahatsızlığı,kitlenin alınması ve patoloji sonucunun kötü gelmesi ile bizim için bir kabusa dönmüştü.Bu üzüntü ve çaresizlik hissi ile görüştüğümüz doktorlar içerisinden,samimiyeti,net ve açık anlatımı sebebiyle daha çok güven ve umut veren Mehmet bey le devam etmeye karar verdik.Kemoterapiye gerek kalmadan mesane alınarak,ince bağarsaktan yeni mesane yapıldı.Mehmet beyin başta bize verdiği bilgilerin bire bir aynısı bir sürec ve operasyon gecirdik.Özellikle bu aşamada, tüm süreci,gün gün yapılacak ve yaşayacaklarımızı net ve açık bir şekilde paylaşması bu süreci çok daha rahat geçirmemizi sağladı.Hatta bu bilgilendirmelerin,babamın ve bizim motive olmamıza ve sürecten hiç korkmadan rahat gecirmemize sebep olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.İnternette konuyu araştırdığımda çok zorlu ve güç olacağını düşündüğümüz bu tedavi ve iyileşme sürecinin çok da doğru olmadığını gösterdi Mehmet bey bize.Babam operasyon sonrasında 10. gününde idrarını yapabilmeye 15 gün sonrada kontrol edebilmeye başladı.Yaptığımız tercihle,bu sürecte Mehmet beyin sorumlu ve ciddi yaklaşımıyla ,bire bir ilgi ve kontrolü sayesinde kabusumuzdan kurtulup eski normal yaşamımıza geri döndük.
Bu vesileyle Mehmet bey e bir kez daha şükranlarımızı sunarız.Sağolun.
Muammer İYİCE


S
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi Böbrek Taşı Cerrahisi

21 yaşındayım 1 yıl önce 1.4 cm böbrek taşım vardı ve cihazla kırılamıyordu araştırmalarımız sonucu Mehmet hocayı Ablam buldu taş kanala düşmüştü ve acil ameliyat olmam gerekiyordu böbreğimi kaybetmek üzereydim ve Mehmet hocama ameliyat oldum operasyon 6 saat sürdü kamera ile kırmış ve saatlerce uğraştı mükemmel bir doktor, mükemmel bir insan korkularımı yıktı ve şuan çok iyiyim . Allah razı olsun herkese gözümüz kapalı tavsiye ederiz.


M
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi Mesane Kanseri Kapalı Ameliyatları

Mrb ismim Ramazan AKAY. İdrarımı yaparken kan geldi ve bunun üzerine devlet hastanesine gittim.Orada bana ultrasonyon falan yapılmadan direk sistoskopi uyguladılar ve patoloji almadan direk kötü huylu kanser dediler ve bir hafta sonrasına ameliyat tarihi verdiler.O an dünyam tersine döndü.Hemen doktor araştırmasına başladık,oğlumun arkadaşının annesi de bu rahatsızlığa yakalanmış ve tedavisini sayın hocamız Prof.Dr. Mehmet Baykara yapmış.Bunun üzerine internette de araştırdık ve hocamıza randevu aldık.Odasına girdiğim andan itibaren candan ,Humanist ve babacan yaklaşımıyla beni çok rahatlattı.2 gün sonrasına ameliyat tarihi verildi ve 1.5 saatlik başarılı bir operasyon geçirdim.Ameliyatta mesanedeki bütün tümör temizlendi ve patolojik sonucum da iyi geldi.İyiki sayın hocamıza tedavi olmuşum Allah hocamızdan razı olsun,elinize ve emeğinize sağlık Mehmet hocam. Eğer böyle bir rahatsızlığınız varsa hiç tereddüt etmeden gönül rahatlığıyla hocamıza tedavi olabilirsiniz.Gerek ameliyat öncesi gerek ameliyat sonrasında Mehmet hocamız hasta takibini çok iyi yapmaktadır ve ne zaman arasanız telefonunuza bakmaktadır.


E
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi Prostat Kanserinde Açık Ameliyat

Mehmet hocayi internetten araştırarak bulduk.Doktorların ustası,hastlarıyla yakından ilgilenen bi doktor iyi ki boyle bi doktorumuz oldu .Onunla sayesinde sağlıgıma kavustum.Kac tane doktor gosterdiysek hepsi birbinden farkli seyler söylemisti taki bu doktoru internetten gorup gidene kadar . Aydından kalkip gittik bizimle cok ilgilendi ilginiz icin cok tesekur ederz herkese tavsiye ederim.Emeginize saglik doktorumuz..


T
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi

MESLEĞİNİN USTASI,BİLGE BİR İNSAN,PROF.DR.MEHMET BAYKARA:Derler ki kaderinde ne farsa onu yaşarsın.Ben de altmış yaşıma girdiğim dönemde prostat büyümesi belirtileriyle tanıştım.Normal bir kestane büyüklüğünde bir et parçasının ait olduğu koca bedenine,hem fiziki hem de ruhsal dayanılmaz işkence ile de tanış oldum.Baş vurduğum,bu mesleğin icracıları palyatif tedbirlerle çok zaman kaybetmeme sebep olmaktan başka bir işe yaramadılar.
Ve kaderimin değiştiği gün.Mehmet Baykara hocamla tanıştığım an oldu.Daha ilk karşılaşmamızda bu derdin dermanını buldum inancı bende pekişti.Sanki on üçüncü yüz yıldan kalkmış gelmiş post ve abasız bir Yunus, bir Tabduk Emre konuşuyor.Abartısız,arı duru,öylesine saydam.Yüzüne yayılan gülümsemesiyle ruhsal dünyamda tedavi oldum bile.Galiba kainat'ta denge diye bildiğimiz şey bu olsa gerek,kötü varsa iyi de var.İşte MEHMET HOCAM Terazinin iyi tarafında dengeyi sağlayanlar içinde.Onunla tanışmak tanrısal bir lütuf olsa gerek.
SONUÇ.Ameliyat korkusunu hiç yaşamadım.
Tanı koymada ve iyi huylu büyüme tanısında,biyopsi öncesi söyledi.
Ve haklı çıktı.
150 gram büyülüğünde 9x11 cm.kitleyi nasıl yağdan kıl çeker gibi aldığını anlamadım bile.
Hastahanede kaldığım süre içinde sabah akşam kontrolleri titizlikle yaptı.
Hastahane sonrası günlerde belli aralıklarla beni hep aradı.bilgi aldı bilgi aktardı.
Şimdi sanki sıkıntıları çekmemiş gibiyim.
Bu derdi çeken herkese gönül rahatlığıyla şunu söyleyebilirim.
MEHMET BAYKARA HOCAM KOŞUN VE NE DİYORSA ONU YAPIN.
BİR AN ÖNCE SIHHATINIZA KAVUŞUN.
DEĞERLİ HOCAM SİZE MİNNETTARIM.


O
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi

Mart 2017 de kasa yayılan mesane tümörü tanısı kondu.mesanenin alınması gerektiği soylendi yakinlarimizim tavsiyesi üzerine mehmet baykara hocama geldik.hocam ince bagirsaktan yeni mesane yapacağını ve bu hastalıktan kurtulacagimi tüm detaylarıyla anlattı.15 martta ameliyatını oldum 7 saat süren op.sonra 2 hafta hastanede tedavi surecim devam etti ince bagirsaktan yapılan yeni mesane ile işin tedavisi almadan bu hastalıktan kurtuldum.Mehmet Baykara hocam bütün süreçlerde yakından ilgilendi her gün tedavilerimi bizzat kendisi takip etti.kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır güler yüzü ilgiis alakası için allah razı olsun tüm hastalar hiç korkmadan mehmet hocama kendilerini emanet etmelerini tavsiye ederim.


Babama nisan 2017 de izmir de mesane tumoru kanisi konuldu.isin tedavisi yada disaridan idrar torbası ile yasamini surdurubilecegini soylediler.izmirde baska doktorlarda ayni tedaviyi onerdi daha sonra yakinlarimizin tavsiyesi ile antalya ya prof.doktor mehmet baykara hocama geldik.bize ince bagirsaktan yeni mesane yapabilecegini ve bu hastaliktan kurtulanabilecegini soyledi.7 satlik operasyonda babamin mesanesi ve prostadi alindi yeni mesane yapildi. 2 hafta hastanede tedevi surecimizi devam ettirdik. 3 hafta sonra babam normal yoldan eskisi gibi idrar yapmaya basladi. Isin tedavisi ve disaridan idrar torbasi olmadan eski sagligina kovustu. Sayin mehmet baykara hocama cok tesekkur ederiz.bizi bu illetten kurtardigi icin. Bu hastaliga yakalanan Herkes gozu kapali mehmet hocama kendini emanet edebilir.


I

sayın Mehmet hocamla tıp fakültesinde iken tanıştım. iyiki tanımışım.Çok ilğili hastasıyla sanki bir arkadaş gibi dost gibi .İşinin duayeni bir doktor.gerek bilğisi gerekse ustalığı gerçekten insanları rahatlatıcı davranışlarıyla iyi bir hekim. Bana prostat kanseri teşhisi koydu ve radikal prostatateknomi ameliyatını yaptı .İnanın sanki hiç ameliyat olmamışım(maşaallah) gibi. Bazen prostatı almadı galiba diye şüpheye düşüyorum.hiç kanamam olmadı.Ellerine sağlik hocam.Allah sizleri başimizdan eksik etmesin.Hastalara tavsiye ederim.İSMET ÇELTİK


Hata oluştu, tekrar deneyin

Özgeçmiş

Hakkımda

Prof. Dr. Mehmet BAYKARA Doğum yeri ve yılı: Denizli 1949 Çalıştığı Yerler: 1976-1981 Almanya Heidelberg Üniversitesi Heilbronn Akademi Hasta...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

 • Prostat Kanseri
 • Böbrek Kanseri
 • Mesane Kanseri
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • 1968-1974 İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi
 • 1976 – 1981 F. Almanya Heidelberg Üniversitesi Heilbronn Akademi Hastanesi Üroloji Kliniği
 • 1983-2016 Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji AD
Tümünü göster

Deneyimler

 • 1976 – 1981 F. Almanya Heidelberg Üniversitesi Heilbronn Akademi Hastanesi Üroloji Kliniği
 • 1983-2016 Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji AD
 • 1989 Temmuz Mainz J. Gutenberg Üniversitesi Üroloji Kliniği,
Tümünü göster

Fotoğraflar


Bilinen diller

Almanca, İngilizce

Diğer içerikler

Röportaj