Son 30 gün içerisinde 530 profil ziyareti var

Adres

Güzeloba Mahallesi 2246. Sokak No:9, Muratpaşa
Özel Lara Anadolu Hastanesi (harita)

İlk müsait tarih:

Takvimi göster
Nakit, Kredi kartı
0850 333.....

Randevu

Adrenalektomi

Flexible Üreteroskopi +4 daha fazla

Perkütan Böbrek Cerrahisi

Sistoskopi Ve Üreteroskopi

Transvajinal Mesane Boynu Süspansiyonu

Tümünü göster

Özgeçmiş

Hakkımda

Prof. Dr. Mehmet BAYKARA Doğum yeri ve yılı: Denizli 1949 Çalıştığı Yerler: 1976-1981 Almanya Heidelberg Üniversitesi Heilbronn Akademi Hasta...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

 • Prostat Kanseri
 • Böbrek Kanseri
 • Mesane Kanseri
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • 1968-1974 İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi
 • 1976 – 1981 F. Almanya Heidelberg Üniversitesi Heilbronn Akademi Hastanesi Üroloji Kliniği
 • 1983-2016 Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji AD
Tümünü göster

Fotoğraflar


Bilinen diller

Almanca, İngilizce

Hizmetler

Başlıca Hizmetler

Randevu


Güzeloba Mahallesi 2246. Sokak No:9, Muratpaşa

Özel Lara Anadolu Hastanesi

Diğer Hizmetler

Adrenalektomi


Güzeloba Mahallesi 2246. Sokak No:9, Muratpaşa

Özel Lara Anadolu Hastanesi


Flexible Üreteroskopi


Güzeloba Mahallesi 2246. Sokak No:9, Muratpaşa

Özel Lara Anadolu Hastanesi


Perkütan Böbrek Cerrahisi


Güzeloba Mahallesi 2246. Sokak No:9, Muratpaşa

Özel Lara Anadolu Hastanesi


Sistoskopi Ve Üreteroskopi


Güzeloba Mahallesi 2246. Sokak No:9, Muratpaşa

Özel Lara Anadolu Hastanesi


Transvajinal Mesane Boynu Süspansiyonu


Güzeloba Mahallesi 2246. Sokak No:9, Muratpaşa

Özel Lara Anadolu Hastanesi


Transüretral Prostat Rezeksiyonu (TURP)


Güzeloba Mahallesi 2246. Sokak No:9, Muratpaşa

Özel Lara Anadolu Hastanesi

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
19 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
S
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı

6 ay önce mikrocerrahi varikosel ameliyatı oldum mehmet bey gayet iyi bir ameliyat oldu dedi ve 3 ay geçmesi lazım dedi ve dediği gibi oldu eşim 2 aylık hamile gerçekten allah razı olsun çok iyi bir doktor insanı hiç ümitsizliğe sokmuyir ışini çok profesyonel yapan nadir doktorlardan birisi herkese tavsiye ederim mehmet beyi


Y

Ben Mehmet Fehmi Sinangil. 53 yaşındayım. Üç ay önce gündüzleri idrarımı zor yapmaya, geceleri ise idrar kaçırma problemleri yaşamaya başladım. Yaptığım araştırmalar neticesinde Antalya'da konuyla ilgili en yetkin ürologun Sayın Prof. Dr. Mehmet Baykara olduğunu öğrendim. Doğrusu, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yüzlerce öğrenci yetiştirmiş ve mesleğinde bu kadar uzman bir hekimin böylesine mütevazı olacağını beklemiyordum. Hasta psikolojisine önem veren ve insanı panikletmeyen yapısı, bu süreçte en büyük destekçim oldu.

Hocamız, tetkikler esnasında böbreklerimin ve böbrek kanallarımın üç katına kadar büyüdüğünü tespit etti. Ayrıca nörolojik olarak MS (emes) hastalığı dahil olmak üzere pek çok tetkik yaptırdı. Ameliyat öncesi yapılması gereken Ürotomi işlemi idrar kanalındaki tıkanıklık sebebiyle yapılamadı. Böyle bir durumda, ameliyatımın gecikmesinin idrar yollarımın tümüyle tıkanması ve böbreklerimi kaybetmem gibi riskleri olabileceğinden, beni acilen ameliyat olmam konusunda konusunda yönlendirdi. İki buçuk saat süren başarılı bir ameliyat neticesinde penisten mesaneye kadar olan tıkanıklık temizlendi ve prostattaki kısmi bozulma giderildi. Bu sayede; yukarıda bahsettiğim idrara sıkışıklık, acılı/sancılı idrar yapma, geceleri sık idrara çıkma ve idrar kaçırma şikayetlerimden kurtuldum. Şu anda da bu şikayetlerin tekrarlamaması için buji tedavisine devam etmekteyim.

Bu tedavi sürecimde kendisinin başta Akdeniz Bölgesi olmak üzere yurtiçi ve yurtdışından pek çok hastası olduğuna şahit oldum. Hastaların hocamızla ilgili ortak düşüncesi; çok iyi bir hekim, iyi bir operatör ve mütevazı kişiliğiyle tam bir Anadolu insanı. Üroloji konusunda rahatsızlık yaşayan tüm hastaların zaman kaybetmeden ve çok fazla doktor değiştirmeden hocamla tanışmalarını acizane tavsiye ederim. Saygılarımla.


S
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi

Babamın karın altındaki ağrısı ve idrar yapmadaki sıkıntıları baş gösterdiğinde ilk olarak devlet hastanesine gitti. Mesanede kitle olduğunu öğrendikten ve onun oradan sağlıklı bir şekilde çıkarılması gerektiğini öğrendikten sonra hemen arayışa girdik. Allah'ın bir lütfü gibi internete antalya üroloji yazınca karşımıza çıkan Mehmet hocamdan hemen randevu aldık. Bize herşeyi güzel şekilde anlattı. Ne zaman arasak bir kez bile açmadığı olmadi telefonumuzu. Alananinda bu kadar uzman bu kadar bir yoğun cerrah olmasına rağmen bizimle baba gibi ilgilendi. Operasyon çok güzel geçti. Hastanede hergun günde 3 kez sabah öğle akşam gelip herseyimize bakıp moral verdi. Daha da güçlendik. En kötü senaryoda bile mesaneyi komple alabileceğini ince bağırsaktan mesane yapabileceğini söyledi. Ama hiç bunları düşünmeyin insalah güzel olacak dedi. Patoloji sonucu çıkmış mi diye cuma aksama doğru hastaneyi aradık ve çıktığını öğrendik. Ağlaya ağlaya hocamı aradık hocam sonuç çıkmış nolursunuz çok merak ediyoruz dedik. Hemen sonuçlara bakıp bizi o huzur veren sesi ile aradı. Gözünüz aydın dedi. Sonrası zaten sonsuz mutlululuk. Size ne kadar teşekkür etsek az hocam. Allah size güç kuvvet versin ve senelerce daha şifa verin insanlara. Herkese ama herkese tavsiye ediyoruz hocamı. Allah razı olsun hocam sizden. Iyi ki varsiniz. Hasta: Metin Babür


P
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi Prostatta kitle

Prostatta kitle tespit edildikten sonra uzun bir araştırma yaptık, hatta robotik cerrahi mi tercih etsek diye tereddütte kaldık ancak doktorumuz Mehmet Bey'in bize yaşayacağımız süreci detaylı anlatması, samimi şekilde ilgilenmesi sonrası ikna olduk ve ameliyat olduk. 20 gün oldu, şikayetlerimizden kurtulduk. Kendisini kesinlikle tavsiye ederiz, Allah razı olsun,
böyle hekimlerimizin sayısını arttırsın.
Hastanız Yılmaz AKKOÇ


M
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi mesane kanseri

Babamın; idrarda kanama ve sonrasında mesanede tespit edilen bir kitleyle başlayan rahatsızlığı,kitlenin alınması ve patoloji sonucunun kötü gelmesi ile bizim için bir kabusa dönmüştü.Bu üzüntü ve çaresizlik hissi ile görüştüğümüz doktorlar içerisinden,samimiyeti,net ve açık anlatımı sebebiyle daha çok güven ve umut veren Mehmet bey le devam etmeye karar verdik.Kemoterapiye gerek kalmadan mesane alınarak,ince bağarsaktan yeni mesane yapıldı.Mehmet beyin başta bize verdiği bilgilerin bire bir aynısı bir sürec ve operasyon gecirdik.Özellikle bu aşamada, tüm süreci,gün gün yapılacak ve yaşayacaklarımızı net ve açık bir şekilde paylaşması bu süreci çok daha rahat geçirmemizi sağladı.Hatta bu bilgilendirmelerin,babamın ve bizim motive olmamıza ve sürecten hiç korkmadan rahat gecirmemize sebep olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.İnternette konuyu araştırdığımda çok zorlu ve güç olacağını düşündüğümüz bu tedavi ve iyileşme sürecinin çok da doğru olmadığını gösterdi Mehmet bey bize.Babam operasyon sonrasında 10. gününde idrarını yapabilmeye 15 gün sonrada kontrol edebilmeye başladı.Yaptığımız tercihle,bu sürecte Mehmet beyin sorumlu ve ciddi yaklaşımıyla ,bire bir ilgi ve kontrolü sayesinde kabusumuzdan kurtulup eski normal yaşamımıza geri döndük.
Bu vesileyle Mehmet bey e bir kez daha şükranlarımızı sunarız.Sağolun.
Muammer İYİCE


S
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi Böbrek Taşı Cerrahisi

21 yaşındayım 1 yıl önce 1.4 cm böbrek taşım vardı ve cihazla kırılamıyordu araştırmalarımız sonucu Mehmet hocayı Ablam buldu taş kanala düşmüştü ve acil ameliyat olmam gerekiyordu böbreğimi kaybetmek üzereydim ve Mehmet hocama ameliyat oldum operasyon 6 saat sürdü kamera ile kırmış ve saatlerce uğraştı mükemmel bir doktor, mükemmel bir insan korkularımı yıktı ve şuan çok iyiyim . Allah razı olsun herkese gözümüz kapalı tavsiye ederiz.


M
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi Mesane Kanseri Kapalı Ameliyatları

Mrb ismim Ramazan AKAY. İdrarımı yaparken kan geldi ve bunun üzerine devlet hastanesine gittim.Orada bana ultrasonyon falan yapılmadan direk sistoskopi uyguladılar ve patoloji almadan direk kötü huylu kanser dediler ve bir hafta sonrasına ameliyat tarihi verdiler.O an dünyam tersine döndü.Hemen doktor araştırmasına başladık,oğlumun arkadaşının annesi de bu rahatsızlığa yakalanmış ve tedavisini sayın hocamız Prof.Dr. Mehmet Baykara yapmış.Bunun üzerine internette de araştırdık ve hocamıza randevu aldık.Odasına girdiğim andan itibaren candan ,Humanist ve babacan yaklaşımıyla beni çok rahatlattı.2 gün sonrasına ameliyat tarihi verildi ve 1.5 saatlik başarılı bir operasyon geçirdim.Ameliyatta mesanedeki bütün tümör temizlendi ve patolojik sonucum da iyi geldi.İyiki sayın hocamıza tedavi olmuşum Allah hocamızdan razı olsun,elinize ve emeğinize sağlık Mehmet hocam. Eğer böyle bir rahatsızlığınız varsa hiç tereddüt etmeden gönül rahatlığıyla hocamıza tedavi olabilirsiniz.Gerek ameliyat öncesi gerek ameliyat sonrasında Mehmet hocamız hasta takibini çok iyi yapmaktadır ve ne zaman arasanız telefonunuza bakmaktadır.


E
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi Prostat Kanserinde Açık Ameliyat

Mehmet hocayi internetten araştırarak bulduk.Doktorların ustası,hastlarıyla yakından ilgilenen bi doktor iyi ki boyle bi doktorumuz oldu .Onunla sayesinde sağlıgıma kavustum.Kac tane doktor gosterdiysek hepsi birbinden farkli seyler söylemisti taki bu doktoru internetten gorup gidene kadar . Aydından kalkip gittik bizimle cok ilgilendi ilginiz icin cok tesekur ederz herkese tavsiye ederim.Emeginize saglik doktorumuz..


T
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi

MESLEĞİNİN USTASI,BİLGE BİR İNSAN,PROF.DR.MEHMET BAYKARA:Derler ki kaderinde ne farsa onu yaşarsın.Ben de altmış yaşıma girdiğim dönemde prostat büyümesi belirtileriyle tanıştım.Normal bir kestane büyüklüğünde bir et parçasının ait olduğu koca bedenine,hem fiziki hem de ruhsal dayanılmaz işkence ile de tanış oldum.Baş vurduğum,bu mesleğin icracıları palyatif tedbirlerle çok zaman kaybetmeme sebep olmaktan başka bir işe yaramadılar.
Ve kaderimin değiştiği gün.Mehmet Baykara hocamla tanıştığım an oldu.Daha ilk karşılaşmamızda bu derdin dermanını buldum inancı bende pekişti.Sanki on üçüncü yüz yıldan kalkmış gelmiş post ve abasız bir Yunus, bir Tabduk Emre konuşuyor.Abartısız,arı duru,öylesine saydam.Yüzüne yayılan gülümsemesiyle ruhsal dünyamda tedavi oldum bile.Galiba kainat'ta denge diye bildiğimiz şey bu olsa gerek,kötü varsa iyi de var.İşte MEHMET HOCAM Terazinin iyi tarafında dengeyi sağlayanlar içinde.Onunla tanışmak tanrısal bir lütuf olsa gerek.
SONUÇ.Ameliyat korkusunu hiç yaşamadım.
Tanı koymada ve iyi huylu büyüme tanısında,biyopsi öncesi söyledi.
Ve haklı çıktı.
150 gram büyülüğünde 9x11 cm.kitleyi nasıl yağdan kıl çeker gibi aldığını anlamadım bile.
Hastahanede kaldığım süre içinde sabah akşam kontrolleri titizlikle yaptı.
Hastahane sonrası günlerde belli aralıklarla beni hep aradı.bilgi aldı bilgi aktardı.
Şimdi sanki sıkıntıları çekmemiş gibiyim.
Bu derdi çeken herkese gönül rahatlığıyla şunu söyleyebilirim.
MEHMET BAYKARA HOCAM KOŞUN VE NE DİYORSA ONU YAPIN.
BİR AN ÖNCE SIHHATINIZA KAVUŞUN.
DEĞERLİ HOCAM SİZE MİNNETTARIM.


O
Konum: Özel Lara Anadolu Hastanesi

Mart 2017 de kasa yayılan mesane tümörü tanısı kondu.mesanenin alınması gerektiği soylendi yakinlarimizim tavsiyesi üzerine mehmet baykara hocama geldik.hocam ince bagirsaktan yeni mesane yapacağını ve bu hastalıktan kurtulacagimi tüm detaylarıyla anlattı.15 martta ameliyatını oldum 7 saat süren op.sonra 2 hafta hastanede tedavi surecim devam etti ince bagirsaktan yapılan yeni mesane ile işin tedavisi almadan bu hastalıktan kurtuldum.Mehmet Baykara hocam bütün süreçlerde yakından ilgilendi her gün tedavilerimi bizzat kendisi takip etti.kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır güler yüzü ilgiis alakası için allah razı olsun tüm hastalar hiç korkmadan mehmet hocama kendilerini emanet etmelerini tavsiye ederim.


Hata oluştu, tekrar deneyin

Özgeçmiş

Hakkımda

Prof. Dr. Mehmet BAYKARA Doğum yeri ve yılı: Denizli 1949 Çalıştığı Yerler: 1976-1981 Almanya Heidelberg Üniversitesi Heilbronn Akademi Hasta...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

 • Prostat Kanseri
 • Böbrek Kanseri
 • Mesane Kanseri
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • 1968-1974 İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi
 • 1976 – 1981 F. Almanya Heidelberg Üniversitesi Heilbronn Akademi Hastanesi Üroloji Kliniği
 • 1983-2016 Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji AD
Tümünü göster

Deneyimler

 • 1976 – 1981 F. Almanya Heidelberg Üniversitesi Heilbronn Akademi Hastanesi Üroloji Kliniği
 • 1983-2016 Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji AD
 • 1989 Temmuz Mainz J. Gutenberg Üniversitesi Üroloji Kliniği,
Tümünü göster

Fotoğraflar


Bilinen diller

Almanca, İngilizce

Diğer içerikler

Röportaj