Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Soru Sor Son 30 gün içerisinde belirlenmiş 11 ziyaret var

1974 yılında Ankara’da doğdum. Tıp eğitimimi 1998 yılında Gazi Üniversitesi’nde bitirdim. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık eğitimimi Aralık 1998 – Haziran 2003 arasında Dr. Sami… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
106 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • A
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Randevu

  Rutin kontrole gittik gayet açıklayıcı kafanıza takılanı anlatmaya çalışan dr.Osman Özdemir beyfendi.biz çok memnunuz.

 • D
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Üfürüm

  Osman Hocama çocuk doktorumuzun, bebeğimizin kalbinde üfürüm olabileceğini söylemesi üzerine gittik. Bebeğimin aşırı derecede doktor fobisi olmasına ve durmadan ağlamasına rağmen büyük bir ilgiyle, sabırla kardiyolojik muayenesini yaptı oğlum hiç susmadan ağlamasına karşın doktorumuzun bebeğimizin ağlamasın diye gösterdiği çaba takdire şayandı.Neyseki ciddi bir durum olmadığını Osman hocamızın muayenesi sonucu öğrendik.Muayeneden sonra bizim anlayabileceğimiz açıklıkta kalbin işleyişini anlattı. Oğlumuzu gönül rahatlığıyla götürüp muayene ettirebileceğimiz kardiyoloji uzmanı bulduğumuz için şanslıyız. Çocuk kardiolojisi konusunda hekim arayışında olan herkesin gönül rahatlığıyla gitmesini tavsiye ederim.

  Doç. Dr. Osman Özdemir2018-03-18

  Bu güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Sağlıklı günler dilerim...

 • G
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Ekogram(Ultrason)

  Çocuk doktorumuzun muayenede kalp üfürümü duyması sebebi ve tavsiyesiyle gittik.İyi ki sizi önermiş doktorumuz.Samimi ve sıcak karşılamanız detaylı biçimde kalp işleyişini anlatmanız,hem bize hem bebeğimize olan yaklaşımınız çok mutlu etti.Teşekkür ederiz böylesine özverili olduğunuz için.

  Doç. Dr. Osman Özdemir2018-03-18

  Ben teşekkür ederim, size ailenizle beraber sağlıklı bir ömür dilerim...

 • H
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Bebek apnesi

  Prematüre doğan oğlumda tekrarlayan apne için ikinci bir görüş almak üzere Osman hocamıza gittik. İyi ki de gitmişiz. Bu kadar zarif, şefkatli ve konusuna son derece hakim bir doktor az bulunur. Sorularınıza net cevaplar alırsınız. Acele ettirmez. Hastasını hemen benimseyen bir yaklaşımı var. Sorunu çözene kadar uğraşır. Arayıp bir şey danışma ihtiyacı hissederseniz asla tereddüt etmezsiniz ararken. Elinden geleni yapar. Değerlendirmek haddime değil ama mesleki ve akademik Altyapı ve donanımı zaten nasıl bir doktor olduğunun fikrini veriyor. Bu özelliğine çok kuvvetli insani yönü de eklenince hiç tereddütsüz gidebileceğiniz bir doktor diyebilirim. Bizim doktorumuz artık Osman bey.
  Akan Ailesi

  Doç. Dr. Osman Özdemir2018-03-06

  Sevgili Akan ailesi, bu samimi yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Size evlatlarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür dilerim...

 • O
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: "Ince PDA"

  Kızıma doğuştan "Ince PDA" tanısı konmuştu ve gecen sene hastane taramasinda devam ettiği söylendi.Bende sizler gibi araştırma yaparken Sayin Osman Özdemir Bey 'e rast geldim.Zeynep Nurum ürkek bir çocuktur.Kizimla öyle bir ilgilendi ve konustuki biz bile sasirdik kizimin tepkilerine.O kadar kibar bilgili ve ilgili bir doktor.Herseyiyle o kadar ilgilendiki hem bir doktor hem arkadas ve baba sicakligiyla yaklasti kizima.Eşim ve benimlede sanki yillardir tanisiyormus gibi muhabbet etti.Aklimizdaki bütün soru isaretlerini kaldirdi.O kadar deneyimli ve bilgiliki anlatamam.Benim gibi acabalarla aklini yiyip bitiren,öylemi ki , böylemi ki diyen bütün ebevenynlere Doktorumuz Osman Bey 'i tavsiye ederim.Allah Razi Olsun sizden Osman Hocam.Sizin sayenizde artik rahat bi nefes alabildik ve içimiz rahat.Alanında uzman, isinde basarili, cocuklarla iletişimi kuvvetli, cok saygili ve ilgili bir doktor...

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-12-18

  Bu güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Ailenizle beraber sağlıklı günler dilerim...

 • U
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Kalp Muayenesi

  Ben sehir disinda oldugum icin oglumu esim goturdu Osman Bey'e
  Biz Osman Bey'in hekimliginden ve ilgi alakasindan cok memnun kaldik. Sagolsun beni de Hocam telefonla bilgilendirdi . Kafamdaki soru isaretlerini giderdi. Biz kendisine tekrar buradan da tesekkurlerimizi sunuyoruz.

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-12-18

  Ben teşekkür ederim, evlatlarınızla beraber sağlıklı bir ömür dilerim...

 • A
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Hırıltılı Nefes Alması

  Prematüre olan oğlumun hırıltılı nefes alması gözlerinde yaşarma ve kızarma olması nedeniyle internette doktor arayışına girdim. Netteki olumlu yorumlar neticesinde oğlumu muayene ettirmek üzere Osman hocamın muayenehanesine gittik. Nezih tertemiz ve sıcacık bir ortamı olan hocamızın oğlumla babacan ve sevecen bir şekilde ilgilenmesi bizi çok memnun etti. Ayrıca oğlumu ayrıntılı bir şekilde muayene ederek neler yapmamız gerektiği konusunda en ince noktasına kadar bizi aydınlatması kendisinin ne kadar ilgili ve bilgili olmasının bir göstergesi. Sonrasında bizi arayıp oğlumun durumunu sorması gerçekten mutluluk verici. Çok şükür Allahımın izni ve doktorumuz Osman Bey sayesinde oğlum iyileşti. Şeker ailesi olarak kendisine çok teşekkür eder başarılarının devamını dileriz. Sağlıcakla kalın hocam.

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-12-18

  Ben de Şeker ailesine teşekkür ederim...

 • S
  Yer: Osman Özdemir Muayenehanesi

  Öncelikle internet ortamında yapılan yorumlara çok inanmayan biri olarak Osman bey ile ilgili güzel yorumları okuduktan sonra bir arayayim dedim. Telefonda bile o kadar yardımcı oldu ki hemen randevumuzu alıp muayeneye gittik. Oğluma muayene öncesi çok güzel açıklamalarda bulundu. Ayrıntılı bir şekilde muayenesini yaptı. İçimiz rahat bir şekilde ayrildik. Gerçekten çok iyi bir insan ve doktor cevremdeki herkese anlattım. Osman beyden çok memnun kaldık. Allah razı olsun hocam.

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-12-18

  Teşekkür ederim, oğlunuzla birlikte sağlıklı günler dilerim...

 • D
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: bebeğimin kalbindeki parlaklık

  5 aylık hamileyim kendi kadın doğum doktorum ultrasonda bebeğin kalbinde parlaklık gördüğünü, fetal eko'sunun çekilmesi gerektiğini söyledi. Bende internette biraz araştırdım Doç. Dr. Osman Özdemir'i farkettim yorumlarda olumluydu, telefon ettim randevu alıp muayenehanesine gittim. Eşimle beraber gittim doktorumuz bizi hoş bir şekilde karşıladı gayet güler yüzlüydü. Fetal Eko muayenesinde de ultrason cihazı üzerinde bebek kalbinin analizini testini çok güzel şekilde yorumladı. Sorularımıza aklımızda kalan endişelerimize güzel cevaplar vererek ultason cihazı üzerinde göstererek bizi çok rahatlattı. Şuan da doğmamış bebeğimin kalbinde sorun olmamasına çok mutluyum. Doğumdan sonrada tekrar buraya gelip muayenesini yaptırmayı düşünüyorum.

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-12-18

  Teşekkür eder, bebeğinize sağlıkla ve hayırlısıyla kavuşmanızı dilerim...

 • C
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Randevu

  Kızımın çok fazla terlemesi ve çok çabuk yorulması şikayetleri olduğundan dolayı doktorumuz Osman beyi bulduk gerçekten çok memnun olduk işin profesyoneli ve gayet iyi bir insanİyi bir doktor

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-12-18

  Teşekkürler, sağlıklı günler...

 • B
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Kontrol

  4,5 yaşındaki kızımızın kalbimi hissediyorum, hızlı çarpıyor demesinden duyduğumuz endişe sebebiyle doktorumuza gittik. Muayenehanesine girer girmez çocuk dostu olduğu anlaşılıyordu ve bizden önceki hastalarıyla iletişimi o kadar güzeldi ki daha orada otururken iyi bir doktora geldiğimize kanaat getirdik. Hiç de yanılmamışız, Cuma akşamı olmasına rağmen kızımızla harika bir şekilde anlaşarak detaylı doktor kontrolünü yaptıktan sonra bize kızımızın sağlığı ve gelişimi hakkında detaylı bilgi verdi ve tavsiyelerde bulundu. Bu arada bizden önceki bebeğin ailesi aradı, onlarla ilgili doktor arkadaşlarını arayarak, hastasını takip etti. Bize önerdiği bazı şeyleri haftasonu unutmayıp, mesaj attı. Mesleğini hala aşkla yapan insanların olması insana umut veriyor, sevindiriyor da ülkemiz adına. Tanıştığımıza çok memnun olduk ve kızımız hakkındaki endişelerimizi giderdiği için de minnetarız. Kendisini kesinlikle gönül rahatlığıyla tavsiye ederiz.

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-12-18

  Bu içten yorumlarınız için teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim...

 • S
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Kalp Muayenesi

  Kızımın genel muayenesinde üfürüm cıktı sevk edildigimiz hastanede kalbinde delik olduğunu öğrendik o günden sonra hayat benim için durmuştu gebelik sonrası zor süreç yaşatılan sıkıntılar ruh gibiydim içimdeki soruların çoğu cevapsizdi hava değişimi için gittiğim Ankarada kardeşim internette arama yaptı Osman Beyin muayenesini aradık telefona çıkan kendisiydi samimi bi şekilde randevumuzu aldık.Muayeneye gittigimizdede güler yüzle bizi karşıladı steril ortamda ısı ayarı mükemmel hoş bi tavırla kızımı seve seve muayene etti muayene bittikten sonra titizlikle en ince ayrıntısına kadar hastalıkla olan şeyleri anlattı.Kafamiza takılan herşeyi çekinmeden sorabilecegimizi söyledi.Hocam sayesinde icim rahatladı.
  Muayene sonrasıda aynı şekilde arayıp sorabilirsiniz dedi.Osman Bey tek kelimeyle harika bir doktor,harika bir insan,harika bir aydınlatıcı,yol gösterici ne desem az vs...Allah sizden razı olsun hocam başarılarınız daim olsun.Gosterdiginiz ilgi ve alaka için çok teşekkür ederiz selametle.

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-12-18

  Bu güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Kızınızla beraber sağlıklı, mutlu, huzurlu ve bereketli bir ömür dilerim...

 • T
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Üfürüm

  Oğlum toprağın muayenesinde üfürüm sesi duyulması sebebiyle bir çocuk kardiyolojisine muayene ettirmem söylendi. Babası ve ben inanılmaz korkutmustuk sonuçta kalp vucudumuzun en önemli organi . Ama bulunduğum şehirde çocuk kardiyoloji dr yoktu . Hemen internette biraz araştırma yaptm ve doktorumuz Osman beyin muayenehanesini aradım telefona kendisi çıktı şikayetimizi bildirdik ve bizi bilgilendirdi . Bunun üzerine 17 kasım da yola çıkıp ank gittik . 21 kasım da muayenemiz gerçekleşti ama o ana kadar hep içim içimi yedi ya bşy çıkarsa diye . Osman bey bizi karşıladı önce oğlumla biraz konuştular oglumu gayet güzel korkutmadan büyük bi titizlikle muayene etti . Ve gözümüz aydın annesi bu sadece masum bir üfürüm dedi ve sonuçlarla birlikte beni de uzun uzun bilgilendirdi . Oradan kafamda en ufak bi soru işareti kalmadan çıktım . Çok tesekkur ederiz Allah sizden razı Osman bey. Bütün hasta ya da hastalik şüphesi olan çocuklarımızı ellerine emanet edebilecegimiz mükemmel bir doktor . Anne babalar gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Burada yazılan yorumlar az bile inanın . Meslek hayatınızda başarılar dilerim Osman bey seneye gorusurz inşallah .

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-12-18

  Merhaba, muayene sürecinizle ilgili bu samimi yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Size ve oğlunuz Toprak'a sağlıklı günler dilerim...

 • G
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Üfürüm

  2 aylık oğlumuzun muayenesi sırasında üfürüm duyulması sebebi ile doktorumuzun tavsiyesi ile kendisine ulaştık Biz endişelendiğimiz için akşam ulaşmamıza rağmen hemen birgün sonra randevu vermeyi kabul etti. Steril ferah bebeğimiz için uygun ısıda herşey düşünülmüş muayenehanesi güler yüzlü karşılaması ile doğru adreste olduğumuzu ilk anda farkettik. Bebeğimizin korkmaması rahat hissetmesi için çok zarifti bebek kardiyolojisihakkında bilgilendirmeleri içimizi rahatlattı.Hocamıza tekrar teşekkür ediyoruz

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-12-18

  Bu içten yorumlarınız için ben teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim...

 • E
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Üfürüm, kalpte delik

  Cok ilgili bir doktor.Bebegimi hic aglatmadan muyane etti. Butun detaylari anlatarak bizi bilgilendirdi.tesekkur ederiz

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-11-28

  Ben teşekkür ederim, sağlıklı günler dilerim...

 • A
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Kalpte delik

  Oğlum Muhammed Eren 3 aylık ti kalbinde delik var denildi baş vurmadiğimiz yer doktor kalmadı kimseden ilgi alaka sorduğum soruların cevaplarını alamadım eşim ve benim için korku endişe dolu günler başladı Osman beyle tanıstigımızda bizimle yakından ilgilenmesi Oğluma ilgilenmesi Oğlum hastane ve doktor gördüğünde bağırarak ağlamaya başlardi Osman Bey Oğlum la öyle güzel yakın ilgilendi oğlum hastane ve doktorlara olan korkusunu yendi eşim ve benim endişemiz korkumuz gitti sorduğum bütün soruların cevabını aldım bizim le yakından ilgilendiği için gösterdiği ilgi den dolayi eşim ve kendi adıma çok teşekkür ederiz

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-11-28

  Samimi yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Eren'e ve size sağlıklı günler dilerim...

 • S
  Yer: Osman Özdemir Muayenehanesi

  Minik kızım Elif'in rutin aylık kontrolleri için Osman Bey'den memnun kalmanın yanında vermiş olduğu yararlı bilgiler için eşim ve kendim adına teşekkür etmek isterim.Kızımın Muayenesi dışında göstermiş olduğu sıcak yaklaşım, hoş sohbet ve çekinmeden kafanızda oluşan soruları sorabileceğiniz nadir hekimlerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim...
  Göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakadan dolayı kendisine tekrar teşekkür ederim.
  Serdar AŞCI

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-11-21

  Serdar Bey, bu güzel yorumlarınız için teşekkür eder, size ve ailenize sağlıklı günler dilerim.

 • H
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Üfürüm

  Kızımız Kübra Naz'ın kalbinde üfürum duyulması ile birlikte15.10.2017 tarihinde Osman hocamla tanıştık çok güler yüzle ve samimi bir şekilde karşıladı bizi.O kadar güzel aydınlattı ki anne baba olarak aklimızda herhangi bir şübhe kalmadı.kendisine tekrar teşekkür ediyorum ve gönül rahatlıgiyla da bu tür rahatsizlıgı olan ailelere tavsiye ediyorum.

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-11-20

  Ben teşekkür ederim, sağlıklı günler dilerim...

 • G
  Yer: Osman Özdemir Muayenehanesi

  Osman hocamızı 2010 yılından bu zamana kadar tanıyoruz kendisine söylenecek o kadar çok kelime var ki ne söylesem az kalır kızımın tedavilerinde bizim için doğru olan neyse hep o şekilde yönlendirdi dalında en iyi doktorlardan biri diyebilirim kontrollerimize muayenehanesinde devam ediyoruz muayene ederken hastayla olan iletişimi detaylı bir şekilde muayene etmesi sonrasında ailenin aklında tek bir soru işareti kalmadan en ince ayrıntısına kadar anlatması biz kendisinden ve mesleki hizmetinden dolayı çok memnunuz herşey için çok teşekkür ederiz gönül rahatlığıyla herkeze tavsiye edebilirim bir daha ki kontrolümüzde görüşmek üzere hoşçakalın.....

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-11-14

  Samimi yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Kızınıza ve size sağlıklı günler dilerim...

 • Z
  Yer: Osman Özdemir Muayenehanesi

  Yeni doğan oğlumun kalp atışının bir tık fazla duyulması nedeniyle iyi bir kalp uzmanı doktor ararken netten gördüğüm yorumlara dayanarak Osman Bey ile tanışma fırsatı buldum..iyi ki tanışmışız. Kapıda güleryüzüyle karşıladı..Bebeğimize yaklaşımı çok sevecen ve sakinleştirici bir tavrı vardı..muayene sürecinde hep korkuyla doktorumuzun ağzından çıkacakları beklerken doktorumuz bize tam bir ders anlatımı şeklinde açıklayıcı olarak tüm detayları sunması bizi motive etti... Şu an hem içimiz rahat bebeğimizden yana hem de iyi bir doktor bulmuş olmanın huzurunu yaşıyoruz ve şunu da çok iyi biliyoruz ki doktorumuz bir telefon kadar yakınımızda..kafamıza takılan her soruyu cvplayabiliyor..Benim için en önemli kriterlerden biri de buydu..sağlık söz konusu olunca acil durumlar olabileceği için her an her saniye ulaşabileceğiniz bir doktor seçmelisiniz.✔
  Burdan da doktorumzun ilgi ve alakasından dolayı tekrar teşekkür etmek istiyorum.Allah razı olsun.

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-11-12

  Bu içten yorumlarınız için teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim...

 • F
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Kalp kapağı kaçağı

  Benim kızıma yıllardır farklı teşhislerde bulunuldu.Buda ailecek bizde büyük sorunlar olusturdu.Ama osman beyin muayne edişi bizi bilgilendirişi yüregimize su serpdi.tek kelimeyle çok iyi bir doktor.sanki sizin akrabanızmış gibi.

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-11-12

  Bu güzel yorumlarınız için teşekkür eder, size ve ailenize sağlıklı günler dilerim..

 • S
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Randevu

  İyi bir çocuk kardiyoloğu olduğu gibi çocuklara da yaklaşımı çok iyi. Gayet aydınlatıcı ve bilgilendirici anlatımları bizleri çok rahatlattı. Teşekkür ederiz.

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-11-05

  Ben teşekkür ederim, sağlıklı günler dilerim...

 • S
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Üfürüm

  10 yaşındaki oğlumun kalbinde delik denildiği için tekrar muayene ye getirdik Osman Bey 'e Güler yüzlülüğü ilgisiyle rahatsızlığı bütün gerçekliği ile anlatıp yüreğimize su serptiği için çok çok tşk ediyoruz

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-11-05

  Tekrar geçmiş olsun, sağlıklı günler dilerim...

 • D
  Yer: Osman Özdemir Muayenehanesi

  Uzun araştırmalardan sonra internett aracılığıyla Osman beyi buldum.hemen irtibata geçerek kendisiyle direk görüştüm.başka bir şehirden gideceğim için seçimim konusunda tereddüt ederken telefon konuşmamda bile bana oldukça güven veren şikâyetlerimi dinleyen yani daha önce beni böyle sabırla dinleyen başka bir doktorla karşılaşmadım. Ertesi gün hemen muayne olmaya gittiğimizde doğru yere gittiğime ve iyikide gitmişim diye duacı oldum kızımı muayene etti beni her konuda aydınlattı.Biz çok memnun ayrıldık ben çok elfamli bir anneyim ama artık doktor bey sayesinde daha çok aydınlandık. Her şey için Allah razı olsun

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-11-05

  Bu güzel yorumlarınız için teşekkür eder, size ve ailenize sağlıklı günler dilerim...

 • F
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Pda

  Osman beyi oglum icin iyi bi doktor ararken internetten buldum annelik ic güdüsü ile hataydan ankaraya yola dustum.. 1 yasindaki oglumun kalbinde pda oldugunu ogreneli henuz 1 gun olmustu . Osman bey öncelikle cok iyi bir ebeveyn psikologu arkasindan cok iyi bir kardiyolog. Muayene saatini gecmesine ragmen gec saate kadar bizi bekleyip kontrollerini gerceklestirdi. Burada yazan herseyi sonuna kadar hak eden samimi bilgili isini cok severek yapan muthis bi doktor kendisine cok cok tesekkur ediyoruz bizi bu kadar rahatlattigi icin.. Tanistigimiza cok memnun olduk..

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-10-27

  Bu içten yorumlarınız için teşekkür eder, ailenizle beraber sağlıklı günler dilerim...

 • F

  17 yaşındaki oğlumun nefes darlığı şikayeti ile tanıştığımız Osman Hocamın hem muayenesi ve hem oğlumla ilgisi bizi kendisine hayran bıraktı. Oğlumun kardiyolojik muayenesi dışında arkadaş ve bir yakın tavrıyla sohbeti bizi çok memnun etti.Ayrıca oğlumun tıp okuma isteğini de pekiştiren hocamıza çok teşekkür ediyorum.iyi ki Osman Hocamla tanıştık.

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-10-27

  Ben de iyi ki sizin gibi güzel insanları tanımışım. Her şey gönlünüzce olsun...

 • A
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Kalp Muayenesi

  5.5 aylık oğlumuzda üfürüm olduğunu öğrenince alanda uzman bir doktor araştırırken hocamızın ismini bulduk. Oğlumuzla çok güzel ilgilendi. Detaylı bir şekilde muayene edip, gördüğü şeyleri bize çok güzel ve detaylı bir şekilde anlattı. Kafamızda tek bir soru işareti kalmadan yanından ayrıldık. Kendisine ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederiz.

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-10-12

  Ben de bu güzel yorumlarınız için teşekkür ederim Ahmet Bey, size ve ailenize sağlıklı günler dilerim...

 • R
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Üfürüm

  Osman beyi kızım icin iyi bir kalp doktoru ararken internet aracılığı ile buldum.Hakkındaki yorumlar cok guzeldi.Ama inanin hakkindaki yorumlar az bile.Okadar ilgili (sanki aileden biri gibi)ve aydınlatıcı bir doktor ki muayene sonrasi aklınızda nebir soru nede endise kalıyor.Üstelik te siz hic birsey sormadan. Allah sizin gibi doktorları başı mızdan eksik etmesin Osman hocam iyiki varsınız.Hersey icin cok teşekkürler

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-10-01

  Bu içten yorumlarınız için ben teşekkür ederim Reyhan Hanım, sağlıklı günler dilerim...

 • E
  Yer: Osman Özdemir MuayenehanesiHizmet: Oğlumun kalbinde üfürüm tespit edilmişti

  15 aylık oğlumun düzenli muayene olduğu doktoru kontrolleri sırasında kalbinde bir üfürüm duyduğunu söyledi ve detaylı incelenmesi gereken bu durum icin Osman Hoca'yı önerdi. Kendisi nezaketle ve detaylı bir şekilde oğlumu muayene etti, ultrasonla inceledi ve sonuçta içimizi rahatlatan bilgileri bizimle detaylı bir biçimde paylaştı. Kendisine teşekkür ediyorum.

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-09-27

  Ben teşekkür ederim Eda Hanım. Geçmiş olsun...

 • F
  Yer: Osman Özdemir Muayenehanesi

  Osman hocamla hastanede tanıştık simdi muayenehane de devam ediyoruz kontrollerimize cocuklarla olan iletisimi güler yüzü ve anne babayı en küçük ayrıntıya kadar bilgilendirmesi icin çok teşekkür ederiz bir sonraki kontrolde görüşmek dileğiyle. .

  Doç. Dr. Osman Özdemir2017-09-19

  Teşekkürler Figen Hanım, sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle...

Hasta, Danışan Soruları (25)

Sormak istediğiniz bir soru mu var?

Sistemimizde yer alan tüm uzmanlara soru sorabilirsiniz.

Doktorlara/Uzmanlara Soru Sorun

Hakkımda

Hakkımda

 • 1974 yılında Ankara’da doğdum. Tıp eğitimimi 1998 yılında Gazi Üniversitesi’nde bitirdim. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık eğitimimi Aralık 1998 – Haziran 2003 arasında Dr. Sami Ulus Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde yaptım. Haziran – Aralık 2003’te Ankara 3 no.lu Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olarak çalıştım. Aralık 2003 – Ocak 2007 arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Çocuk Kardiyoloji Bilim Dalı’nda yan dal uzmanlık eğitimimi tamamladım. Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Nisan 2007 – Ocak 2013 arasında Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı, Ocak 2013 – Ağustos 2016 arasında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim Görevlisi olarak çalıştım. Haziran 2012’de doçent oldum. Ankara Çukurambar’daki özel muayenehanemde Aralık 2016’dan itibaren tam zamanlı olarak hizmet vermekteyim.
  Ulusal veya uluslararası dergilerde basılmış 60’ın üzerinde yayınım ve ulusal veya uluslararası toplantılarda sunulmuş 100’ün üzerinde bildirimim bulunmaktadır. Bazılarında davetli konuşmacı olmak üzere 40’ın üzerinde kongreye katıldım.
  Bebek, çocuk ve ergenlerde kalple ilişkili sık karşılaşılan yakınmalar, doğuştan ve sonradan olan kalp hastalıklarının tanı ve tedavisi, ekokardiyografi (EKO), akut romatizmal ateş, romatizmal veya diğer kapak hastalıkları, elektrokardiyografi (EKG), ritim bozuklukları ve anne karnındaki bebeğin kalp yapısının değerlendirilmesi (fetal EKO) özel ilgi alanlarımdır.

Okullar / Eğitimler

 • Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Kardiyolojisi Bilim Dalı, Ankara 2007
 • Dr. Sami Ulus Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Pediatri Kliniği, Ankara 2003
 • Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ankara 1998

Deneyimler

 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim Görevlisi, Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara, 2013 - 2016
 • Çocuk Kardiyolojisi Uzman Doktoru, Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara, 2007 - 2013
 • Çocuk Kardiyolojisi Araştırma Görevlisi, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Kardiyolojisi Bilim Dalı, Ankara, 2003 - 2007
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Doktoru, Çankaya 3 No.lu Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi, Ankara, 2003
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Araştırma Görevlisi, Dr. Sami Ulus Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Pediatri Kliniği, Ankara, 1998 - 2003
daha fazla

Makaleler

 • Çocuklarda Göğüs Ağrısı

  12 Eylül 2017

  Erişkinlerde karşılaşılan göğüs ağrısında ilk akla gelen kalbe bağlı nedenlerdir. Çocuklarda ise kalp hastalığından kaynaklanan göğüs ağrısı oldukça...
 • Çocuk kalp hastalıklarının tanısında kullanılan testler

  12 Eylül 2017

  1. Elektrokardiyografi (EKG): Kalbin elektriksel aktivitesinin kâğıt üzerine kaydedilmesidir. Son derece kolay bir tanı tetkiki olup kayıt sırasında...
 • Çocuklarda Bayılma

  12 Eylül 2017

  Bayılma (senkop) nedir? Bayılma, beyin kanlanmasındaki geçici ve yaygın azalmaya bağlı gelişen ani bilinç ve kas gücü kaybı olarak tanımlanmaktadır....
 • Çocuklarda Çarpıntı

  12 Eylül 2017

  Çarpıntı ne demek? Çarpıntı kişinin kendi kalp atımlarını hızlı, düzensiz veya güçlü kalp atımları şeklinde hissetmesidir. Çocuğun çarpıntı hissettiği...
 • Doğuştan Kalp Hastalıkları

  12 Eylül 2017

  Doğuştan kalp hastalığı nedir? Doğuştan kalp hastalığı kalpte doğum sırasında bulunan yapısal bozukluk olarak tanımlanabilir. Bu bozukluklar genellikle...
 • Çocuklarda görülen kalp hastalıkları

  12 Eylül 2017

  Çocuklar yetişkinlerin küçülmüş hali olmayıp sürekli büyüyen ve gelişen insanlardır. Bu nedenle çocuk kalp hastalıkları yetişkinlerin kalp hastalıklarından...
 • Üfürüm

  12 Eylül 2017

  Kalp üfürümü nedir? Kalp üfürümü kalp atımları arasında duyulan basit gürültü sesleri olarak tanımlanmaktadır. Doktor, kalp muayenesinde “lub-dub”,...
 • Yenidoğanlar ve bebeklerde kalp hastalıkları açısından dikkat edilmesi gereken belirti ve bulgular

  12 Eylül 2017

  Yenidoğanlar ve bebeklerde kalp hastalıkları açısından dikkat edilmesi gereken belirti ve bulgular 1. Ağlarken morarma ve bayılma 2. Beslenme...
 • Akut romatizmal ateş nedir?

  12 Eylül 2017

  Akut romatizmal ateş (eklem romatizması),halk arasında “beta” olarak adlandırılan, A grubu beta hemolitik streptokok bakterisinin neden olduğu boğaz...
 • Kan Dolaşımı

  12 Eylül 2017

  Kalp tek bir organ olmasına rağmen iki ayrı pompa (sağ kalp ve sol kalp) gibi çalışmaktadır. Vücudun tüm organlarından gelen ve oksijeni az olan kirli...
 • Koroner Dolaşım

  12 Eylül 2017

  Kalbin düzenli ve etkili çalışabilmesi için, oksijen ve besleyici maddelerle zengin kan ile beslenmesi gerekmektedir. Koroner dolaşım, kalbi besleyen...
 • Kalbin Yapısı Ve Çalışması

  11 Eylül 2017

  Kalp genellikle kişinin yumruğundan biraz büyük, vücut kanını toplardamarlar ile toplayan, atardamarlar ile tüm vücuda yönlendiren kas yapısında güçlü...
daha fazla

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Çocukları çok sevdiğim ve onlarla daha fazla vakit geçirmek istediğim için bu uzmanlık alanlarını seçtim.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Mesleğim keyifli olduğu kadar zor da.
- İnsanlarla genellikle en sıkıntılı oldukları zamanlarda karşılaşıyoruz. Bu dönemlerde daha sabırsız ve gergin oldukları için iletişim güçlüğü yaşayabiliyoruz.
- Hastaların ve hasta yakınlarının bazen mesleğimiz ve meslektaşlarımız hakkında ön yargıları olabiliyor, bu da zaman zaman sıkıntıya neden olabiliyor.
- İnsanın mükemmel işleyen vücut yapısını ve bunun bozukluklarında karşılaşılan durumları anlatmakta zaman zaman güçlük yaşayabiliyoruz.
- Her hastalığın her bünyede farklı seyrettiğine işaret eden "Hastalık değil, hasta vardır." sözünü izah etmek bazen zor oluyor.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

İşimi yaparken zevk aldığım durumlar:
- Saf ve temiz bebeklerin muayene sırasında bana gülümsemeleri, bazen de kahkaha atmaları,
- Çocuklarla oyun oynayarak muayenelerini yapmak,
- Takip ettiğim çocukların büyüyerek birer yetişkin olduklarını görmek ve onların da çocuklarını muayene etme şansına sahip olmak.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Bir çok olayla karşılaşıyoruz ama beni keyiflendiren bir olayı paylaşmak isterim:
13 yaşlarında muayene ettiğim, geniş ASD nedeniyle ameliyatını yaptırdığım, daha sonra takiplerine devam ettiğim hastanın sağlık alanında meslek sahibi olması, evlenip çocuk sahibi olması ve bebeğini de benim takip etmem hayatım boyunca unutamayacağım bir keyifti benim için.