Op. Dr.

Özcan Evyapan

verifiedCreated with Sketch.

17 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0344

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 197 profil ziyareti var

Katarakt, Numara bozuklarının Lazer ile düzeltilmesi (Miyop,Hipermetrop,Astigmat) Genel Göz Muayenesi gibi alanlarda sağlık hizmeti veren Operatör Doktor Özcan Evyapan, Dünya Göz Hastanesi… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
17 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • B

  Çok memnun kaldım çok başarılı bir ameliyat oldum katarak ameliyatı yaptı arkasından aynı anda akıllı mercek takti gayet memnunum mutluyum. Artık gözlük kullanmıyorum.

 • E

  Çok güzel ilgilendi ameliyat esnasında ben korkmayayım diye baya bir destek oldu yardımcı oldu kontrollerde de aynı şekilde ameliyatta güzel geçti benim göz korneamda ileri derece bir gözümde miyop diğer gözümde hipermetrop vardı 2 gözümde de astigmat vardı lazer operasyonu oldum şu an bir sıkıntım yok memnunum.Gözlüğü hayatımdan çıkardım artık.

 • M

  Ben göz çizme ameliyatı oldum miyop için gayet başarılı geçti ameliyatım ağrısız sızısız bir şekilde atlattım Özcan Evyapan hocamıza çok teşekkür ederim. Ekip olarak çok ilgililer.Şaun kontrol için 2 ayda bir gel dedi.önceden gözlük kullanıyordum Şimdi gözlükten kurtuldum gözlük kullanmıyorum.

 • M

  Doktor beyin ameliyatından ve muayenesinden çok memnun kaldım lazer ameliyatı oldum gözümü çizdirdim herkese tavsiye ediyorum. Hocamın ilgilenmesi gerçekten çok iyi hatta ameliyat esnasında sohbet ederek bilgi vererek ilerledi.Şimdi gözlük kullanmıyorum hatta şu an gözlükten daha iyi görüyorum.

 • F

  Özcan hocayı doktortakvimi.comdan buldum. Hastalarının yapmış olduğu yorumlar beni tatmin etti. Özcan beyle de konuşunca iyice doğru karar verdiğimi anladım doktorumuz muayenesi kontrolü yaptığı gözle ve lazerle ilgi bilgilendirmeleri gayet tatmin etti beni ben miyop için göz lazer çizimi yaptırdım. Daha sonra kontroller oldu kontroler iyi geçti doktorumuzla ilgili bir sıkıntım yok başarılı bir operasyon oldum. Operasyon olmak isteyen fakat çekinen arkadaşlarım vardı onlara da Özcan hocamızı bizzat tavsiye ettim.

 • S

  Yaklaşık 4-5 senedir hipermetrobum vardı artık gözlük bile fayda etmezken gözlükle bile zor görüyordum doktor Özcan beyle görüştüm lazer ameliyatıyla bunun çok kısa sürede geçebileceğini söyledi o kadar ikna edici ve rahatlatıcı konuştu ki aynı gün ameliyat olmaya karar verdim randevumu aldım 1 hafta sonra da lazer ameliyatı oldum. Şu anda tamamen gözlüğü attım kullanmıyorum hemde yakını o kadar net görüyorum ki çok memnunum kendisine çok teşekkür ediyorum ve gerçekten gözle ilgili rahatsızlığı olan hastaların Özcan beye uğramasını tavsiye ediyorum.

 • G

  Kendisinin tetkiklerden sonra beni ameliyat için ikna etti Özcan bey hatta beni 1 saat sonra ameliyata aldı lazer operasyonu yapıldı sonrasında gayet sağlıklı görmeye başladım gözümdeki miyop kalktı ve 2-3 gün batma süreci yaşadım fakat Özcan bey yardımcı oldu tedavi etti 3 gün sonrasında hayatıma kaldığım yerden gözlüksüz olarak sıkıntısız bir şekilde günlük hayatıma devam ettim.

 • Konum: Dünya Göz Hastanesi AdanaHizmet: Miyopi ve hipermetropi kontakt lens tedavisi

  10/05/2018 Tarihinde lazer ameliyatı olarak gözlükten kurtuldum şükür. Özcan beye ne kadar teşekkür etsem azdır. Gözlerimin numarası 2-2 idi. Üst üste 2 kere kontrol ederek ameliyata karar verdi. Operasyon anında Rahatlatıcı bilgilerle sakinleşmemi sağladı. 4 Ay oldu ameliyat olalı sanki yeniden doğmuş gibiyim. İmkanınız varsa akdeniz bölgesindeyseniz ÖZCAN EVYAPAN beyi tercih edin. Kesinlikle işinde kaliteli. Kendisine tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

 • S

  Ben çok memnunum ben miyopum lazer tedavisi oldum gözümü çizdirdim normalde arkadaşlarımın hepsi lazer ameliyatı oluyordu onların yaşadığı hiç bir sıkıntıyı yaşamadım çok memnunum artık gözlük kullanmıyorum.

 • K
  Konum: Dünya Göz Hastanesi AdanaHizmet: Excimer Lazer

  eşim ve ben yaklaşık 16 yıldır gözlük kullanıyorduk. ilk önce eşim 2018/mayıs ayında lazer operasyonu olarak gözlükten kurtuldu. bende aynı zaman da olacaktım ancak göz numaramın ilerleme şüphesi nedeniyle haklı olarak özcan bey 2 ay sonra olmamı söyledi takip amaçlı. temmuz sonunda çok kolay denilebilecek bir operasyonla gözlüklerimden kurtuldum. 4,5 ve 4,75 olan numaralarım ölçüm ve fiziki muayene sonrası sıfır dereceye yakın bir şekilde sonuçlandı. operasyon sırasında özcan beyin sürekli olarak yapılan ve yapılacak işlemler hakkında bilgi vermesi son derece motive edici olmuştu. operasyon sonrası da herhangi bir ağrı yanma bile olmadı şükür.

Hakkımda

Hakkımda

 • Katarakt, Numara bozuklarının Lazer ile düzeltilmesi (Miyop,Hipermetrop,Astigmat) Genel Göz Muayenesi gibi alanlarda sağlık hizmeti veren Operatör Doktor Özcan Evyapan, Dünya Göz Hastanesi Adana'da görev yapmaktadır.

  Cerrahi Deneyim Ağırlıklı olarak Katarakt cerrahisi (fako ve femtolazerle) ve excimer lazerle (miyop, astigmat, hipermetropinin düzeltilmesinde) operasyonları ; yaklaşık 18 yılda, 20 bini aşkın olgu deneyimi.

  ‘Üye Olunan Mesleki Örgütler,
  1.International Society of Refractive Surgeons of American Society of Cataract and Refractive Surgery.
  2.Türk Oftalmloji Derneği.

  Yabancı Dil : İngilizce

  Akademik Araştırma ve Yayınları:
  Evyapan Ö, Toygar B, Bahadir M, Akman A, Aydin P: Incidence of posterior capsular opacification following implantation of PMMA, Acrylic and Silicon intraocular lenses. Serbest Bildiri, Eylül 2001-29. Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahi Kongresi (Amsterdam-HOLLANDA).

  Evyapan Ö, Toygar B, Bahadir M, Akman A, Aydin P: Sulcus implantation of foldable acrylic intraocular lenses in the presence of posterior capsular rupture and vitreous loss. Serbest Bildiri, Eylül 2001-29. Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahi Kongresi , (Amsterdam-HOLLANDA)

  Toygar B, Bahadir M, Evyapan Ö: Fakoemülsifikasyon cerrahisinde risk faktörleri; 1403 olguda deneyim, hasta seçimi ve intraoperatif komplikasyonlar. Serbest Bildiri, 2000 TOD kongresi (İzmir).

  Evyapan Ö, Toygar B, Bahadir M: Glokom ve oküler hipertansiyonlu hastalarda ‘Frequency-doubling perimetry’. Serbest Bildiri, TOD 2000 Kongresi (İzmir)

  Evyapan Ö, Kazokoglu H: Toksik retinopatiler. Retina-Vitreus 1997, 5:63-75


  Evyapan Ö, Kazokoglu H: Remisyondaki Behçet Hastalığı olgularında eşzamanlı iris ve fundus flöresein anjiyografi bulgularının değerlendirilmesi. Serbest Bildiri, Eylül 1998 TOD Kongresi (Bursa).

  Evyapan Ö, Kazokoglu H, Bavbek T: Yırtıklı retina dekolmanı cerrahisinde kullandığımız metodlar ve sonuçlarımız. Serbest Bildiri, Eylül 1996 TOD Kongresi (Antalya)

  Biyomikroskop Kullanma Kılavuzu: Çeviri Kitap, Yazarlar : Janice K. Ledford and Valerie N. Sanders, Çeviri: Dr. Özcan Evyapan, Editör: Prof.Dr. Pınar Aydın, Başkent Üniversitesi, Haberal Eğitim Vakfı Yayınları, 2003.


  1.Miyopi, Astigmatizma ve Hipermetropide gözlük ve kontakt lenslerden kurtulmak için yapılan lazer tedavisine; göz yapınızın uygun olup olmadığını anlamak için,
  2.Katarakt ameliyatı sonrası tamamen gözlükten kurtulmak amacıyla, ameliyatta kullanılması gereken özel dizaynlı Göz-içi lensler konusunda bilgi edinmek için,
  Muayene randevusu alabilirsiniz.

  .

Okullar / Eğitimler

 • Marmara Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, İhtisas, 1998
 • Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1993
 • Barraquer Göz Enstitüsü, Barselona/İSP., 1996, Konuk Araş. Gör.
 • Adana Anadolu Lisesi, 1985
daha fazla

Deneyimler

 • Dünya Göz -Adana
 • Özel Adana Hastanesi
 • Başkent Üniversitesi Hastanesi -Adana
 • Göz Nurunu Koruma Vakfı -Bursa Göz Merkezi
 • Altıntepe Kızılay Göz Merkezi, Bostancı /İst.
daha fazla

Fotoğraflar