Op. Dr.

Özcan Evyapan

Göz hastalıkları

7 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0344

Katarakt, Numara bozuklarının Lazer ile düzeltilmesi (Miyop,Hipermetrop,Astigmat) Genel Göz Muayenesi gibi alanlarda sağlık hizmeti veren Operatör Doktor Özcan Evyapan, Dünya Göz Hastanesi… daha fazla

Adresler

Hasta, Danışan Soruları (7)

Sormak istediğiniz bir soru mu var?

Sistemimizde yer alan tüm uzmanlara soru sorabilirsiniz.

Doktorlara/Uzmanlara Soru Sorun

Hakkımda

Hakkımda

 • Katarakt, Numara bozuklarının Lazer ile düzeltilmesi (Miyop,Hipermetrop,Astigmat) Genel Göz Muayenesi gibi alanlarda sağlık hizmeti veren Operatör Doktor Özcan Evyapan, Dünya Göz Hastanesi Adana'da görev yapmaktadır.

  Cerrahi Deneyim Ağırlıklı olarak Katarakt cerrahisi (fako ve femtolazerle) ve excimer lazerle (miyop, astigmat, hipermetropinin düzeltilmesinde) operasyonları ; yaklaşık 18 yılda, 20 bini aşkın olgu deneyimi.

  ‘Üye Olunan Mesleki Örgütler,
  1.International Society of Refractive Surgeons of American Society of Cataract and Refractive Surgery.
  2.Türk Oftalmloji Derneği.

  Yabancı Dil : İngilizce

  Akademik Araştırma ve Yayınları:
  Evyapan Ö, Toygar B, Bahadir M, Akman A, Aydin P: Incidence of posterior capsular opacification following implantation of PMMA, Acrylic and Silicon intraocular lenses. Serbest Bildiri, Eylül 2001-29. Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahi Kongresi (Amsterdam-HOLLANDA).

  Evyapan Ö, Toygar B, Bahadir M, Akman A, Aydin P: Sulcus implantation of foldable acrylic intraocular lenses in the presence of posterior capsular rupture and vitreous loss. Serbest Bildiri, Eylül 2001-29. Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahi Kongresi , (Amsterdam-HOLLANDA)

  Toygar B, Bahadir M, Evyapan Ö: Fakoemülsifikasyon cerrahisinde risk faktörleri; 1403 olguda deneyim, hasta seçimi ve intraoperatif komplikasyonlar. Serbest Bildiri, 2000 TOD kongresi (İzmir).

  Evyapan Ö, Toygar B, Bahadir M: Glokom ve oküler hipertansiyonlu hastalarda ‘Frequency-doubling perimetry’. Serbest Bildiri, TOD 2000 Kongresi (İzmir)

  Evyapan Ö, Kazokoglu H: Toksik retinopatiler. Retina-Vitreus 1997, 5:63-75


  Evyapan Ö, Kazokoglu H: Remisyondaki Behçet Hastalığı olgularında eşzamanlı iris ve fundus flöresein anjiyografi bulgularının değerlendirilmesi. Serbest Bildiri, Eylül 1998 TOD Kongresi (Bursa).

  Evyapan Ö, Kazokoglu H, Bavbek T: Yırtıklı retina dekolmanı cerrahisinde kullandığımız metodlar ve sonuçlarımız. Serbest Bildiri, Eylül 1996 TOD Kongresi (Antalya)

  Biyomikroskop Kullanma Kılavuzu: Çeviri Kitap, Yazarlar : Janice K. Ledford and Valerie N. Sanders, Çeviri: Dr. Özcan Evyapan, Editör: Prof.Dr. Pınar Aydın, Başkent Üniversitesi, Haberal Eğitim Vakfı Yayınları, 2003.


  1.Miyopi, Astigmatizma ve Hipermetropide gözlük ve kontakt lenslerden kurtulmak için yapılan lazer tedavisine; göz yapınızın uygun olup olmadığını anlamak için,
  2.Katarakt ameliyatı sonrası tamamen gözlükten kurtulmak amacıyla, ameliyatta kullanılması gereken özel dizaynlı Göz-içi lensler konusunda bilgi edinmek için,
  Muayene randevusu alabilirsiniz.

  .

Okullar / Eğitimler

 • Marmara Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, İhtisas, 1998
 • Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1993
 • Barraquer Göz Enstitüsü, Barselona/İSP., 1996, Konuk Araş. Gör.
 • Adana Anadolu Lisesi, 1985
daha fazla

Deneyimler

 • Dünya Göz -Adana
 • Özel Adana Hastanesi
 • Başkent Üniversitesi Hastanesi -Adana
 • Göz Nurunu Koruma Vakfı -Bursa Göz Merkezi
 • Altıntepe Kızılay Göz Merkezi, Bostancı /İst.
daha fazla

Fotoğraflar

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
7 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • 15.06.2017 tarihinde lazerle gözlerimi çizdirdim. Özellikle işlem sırasında yaptığı açıklama ve telkinler sonucunda gözlükten kurtuldum. İşlem tamamen ağrısızdı. Sonrasında 5 saat kadar soğan doğramış gibi yanma oldu ancak verilen ilaç sayesinde uyudum. Herkese tavsiye ederim. Doktorumun ellerine sağlık.

 • 02.02.2017 tarihinde Adana Dünya Göz Hastanesinde Lazer operasyonu geçirdim.Öncelikle bir hastanın doktordan beklentisi açıklayıcı ve net olmasıdır.Op.Dr.Özcan Evyapan lazer operasyonu süresince, titiz davranışı, motive etme gücü ve mesleki bilgisi ile operasyonun başarılı geçmesini sağlamıştır.Fazlasıyla memnun kaldığımı belirtmek isterim.Ayrıca ilgisinden dolayı hastane müdürü Mehmet Kestiroğlu'na da teşekkür ederim.

 • Çok teşekkür ederim size Özcan bey. Başarılı lazer operasyonunuz sayesinde gözlüklerimden kurtuldum. Emeğinize sağlık.

 • Hastası olarak Niğde'den gittim. Gözlük kullanıyordum. İki gözümde de katarak oluşmuş. İlkinde sağ gözüme, sonrasında sol gözüme düzenlediği başarılı bir operasyonlarla sağlığıma kavuşmamı sağlayan beni gözlük kullanma külfetinden kurtaran Hocam Sayın Opr. Dr. Özcan EVYAPAN ve ekibine, Anestezi Uzmanımıza, ayrıca il dışından gelmem nedeniyle bana barınma başta olmak üzere yardımlarını esirgemeyen Hastane Müdürümüz Sayın Mehmet KESTİROĞLU'nun şahsında Dünya Göz Hastanesine teşekkürü borç bilirim. Saygı ve hürmetlerimle... Halil ATALIKOĞLU

 • Yapılan muayene ve ameliyatımda öncelikle Dr.Özcan Evyapan asistanı tuğçe hnm ameliyat bilgi ve tüm hastn ekibine ilgi ve alakalarından dolayı sonsuz teşekkürler dunyagöz ailesi

 • S

  18 Eylül 2015 Tarihinde lasik yöntemi ile gözlerime yapmış olduğu operasyon sonucunda 2.75 miyop rahatsızlığımı tedavi etmiştir. Kendisi ameliyatın her anında itina ile davranmış olup yoğun ilgi göstermiş ve sürekli beni yönlendirmiştir. Kendisine teşekkür eder mesleğinde başarılar dilerim.

 • L

  Yabancı cisim batması sonucu sağ gözümde oluşan yaralanmayı itina ile tedavi ve takip eden güler yüzünü ve pozitif enerjisini hiç yitirmeyen doktoruma çook teşekkür ediyorum..Dünyaya açılan pencereler sizin gibi değerli hekimlerin sayesinde ışığa kavuşuyor..Sağlıcakla kalın...