Opr.Dr.

Özcan Evyapan

Göz hastalıkları

Randevu Hattı: 0 850 333... numarayı göster

Katarakt, Genel Göz Muayenesi gibi alanlarda sağlık hizmeti veren Operatör Doktor Özcan Evyapan, Dünya Göz Hastanesi Adana'da görev yapmaktadır. Cerrahi Deneyim Ağırlıklı olarak... daha fazla

Hasta soruları (10)

 • Kayma ve görme kaybı

  Merhaba hocam,kızım 6 yaşında sol gözde dışa kayma ve görme kaybı var%20 görüyor,1,5yıla yakındır kapama yapıyoruz ama artış olmadı kayma devam ediyor ne yapmam lazım size gelmeyi düşünüyorum lütfen yardım edermisiniz.

  DOKTORUN CEVABI:

  Opr.Dr. Özcan Evyapan

  Merhaba, Adana dunyagozdeki şaşılık uzmanı arkadaşımız, Dr. Kemal Turgay Özbilen , alanında çok iyi bir hekim arkadaşımız. Kendisinden muayene randevusu almanızı öneririm. Selam ve saygılarımla.

 • yardımcı olurmusunuz

  hocam mrb benim sol gözümde görme bozukluğu oluştu.antep'te film çektiler keratokonus teşisi konuldu. tedavisi yapıldı.yapılalı 2 ay oldu görmede herhangi bi artış olmadı ve araba kullanırken her 2 gözümde yorgunluk hissediyorum.ne yapabilirim

  DOKTORUN CEVABI:

  Opr.Dr. Özcan Evyapan

  Sizi muayene ve bazı tetkiklerle degerlendirmek gerekli, keratoconusun ağırlık derecesine göre farklı tedavi seçenekleri vardır.

Tüm cevapları kontrol et (10)

Soru sorun

Sorunuz (kişisel bilgileriniz hariç) profilde yayınlanacak.

Soru sorun

Adresler

Hakkımda

Hakkımda

 • Katarakt, Genel Göz Muayenesi gibi alanlarda sağlık hizmeti veren Operatör Doktor Özcan Evyapan, Dünya Göz Hastanesi Adana'da görev yapmaktadır.

  Cerrahi Deneyim Ağırlıklı olarak Katarakt cerrahisi (fako ve femtolazerle) ve excimer lazerle (miyop, astigmat, hipermetropinin düzeltilmesinde) operasyonları ; yaklaşık 18 yılda, 20 bini aşkın olgu deneyimi.

  ‘Üye Olunan Mesleki Örgütler,
  1.International Society of Refractive Surgeons of American Society of Cataract and Refractive Surgery.
  2.Türk Oftalmloji Derneği.

  Yabancı Dil : İngilizce

  Akademik Araştırma ve Yayınları:
  Evyapan Ö, Toygar B, Bahadir M, Akman A, Aydin P: Incidence of posterior capsular opacification following implantation of PMMA, Acrylic and Silicon intraocular lenses. Serbest Bildiri, Eylül 2001-29. Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahi Kongresi (Amsterdam-HOLLANDA).

  Evyapan Ö, Toygar B, Bahadir M, Akman A, Aydin P: Sulcus implantation of foldable acrylic intraocular lenses in the presence of posterior capsular rupture and vitreous loss. Serbest Bildiri, Eylül 2001-29. Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahi Kongresi , (Amsterdam-HOLLANDA)

  Toygar B, Bahadir M, Evyapan Ö: Fakoemülsifikasyon cerrahisinde risk faktörleri; 1403 olguda deneyim, hasta seçimi ve intraoperatif komplikasyonlar. Serbest Bildiri, 2000 TOD kongresi (İzmir).

  Evyapan Ö, Toygar B, Bahadir M: Glokom ve oküler hipertansiyonlu hastalarda ‘Frequency-doubling perimetry’. Serbest Bildiri, TOD 2000 Kongresi (İzmir)

  Evyapan Ö, Kazokoglu H: Toksik retinopatiler. Retina-Vitreus 1997, 5:63-75


  Evyapan Ö, Kazokoglu H: Remisyondaki Behçet Hastalığı olgularında eşzamanlı iris ve fundus flöresein anjiyografi bulgularının değerlendirilmesi. Serbest Bildiri, Eylül 1998 TOD Kongresi (Bursa).

  Evyapan Ö, Kazokoglu H, Bavbek T: Yırtıklı retina dekolmanı cerrahisinde kullandığımız metodlar ve sonuçlarımız. Serbest Bildiri, Eylül 1996 TOD Kongresi (Antalya)

  Biyomikroskop Kullanma Kılavuzu: Çeviri Kitap, Yazarlar : Janice K. Ledford and Valerie N. Sanders, Çeviri: Dr. Özcan Evyapan, Editör: Prof.Dr. Pınar Aydın, Başkent Üniversitesi, Haberal Eğitim Vakfı Yayınları, 2003.


  1.Miyopi, Astigmatizma ve Hipermetropide gözlük ve kontakt lenslerden kurtulmak için yapılan lazer tedavisine; göz yapınızın uygun olup olmadığını anlamak için,
  2.Katarakt ameliyatı sonrası tamamen gözlükten kurtulmak amacıyla, ameliyatta kullanılması gereken özel dizaynlı Göz-içi lensler konusunda bilgi edinmek için,
  Muayene randevusu alabilirsiniz.

  .

Mezun olunan okullar

 • Marmara Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, İhtisas, 1998
 • Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1993
 • Barraquer Göz Enstitüsü, Barselona/İSP., 1996, Konuk Araş. Gör.
 • Adana Anadolu Lisesi, 1985
daha fazla

Deneyimler

 • Dünya Göz -Adana
 • Özel Adana Hastanesi
 • Başkent Üniversitesi Hastanesi -Adana
 • Göz Nurunu Koruma Vakfı -Bursa Göz Merkezi
 • Altıntepe Kızılay Göz Merkezi, Bostancı /İst.
daha fazla

Fotoğraflar

Hasta görüşleri

 • çok memnunum

  Hastası olarak Niğde'den gittim. Gözlük kullanıyordum. İki gözümde de katarak oluşmuş. İlkinde sağ gözüme, sonrasında sol gözüme düzenlediği başarılı bir operasyonlarla sağlığıma kavuşmamı sağlayan beni gözlük kullanma külfetinden kurtaran Hocam Sayın Opr. Dr. Özcan EVYAPAN ve ekibine, Anestezi Uzmanımıza, ayrıca il dışından gelmem nedeniyle bana barınma başta olmak üzere yardımlarını esirgemeyen Hastane Müdürümüz Sayın Mehmet KESTİROĞLU'nun şahsında Dünya Göz Hastanesine teşekkürü borç bilirim. Saygı ve hürmetlerimle... Halil ATALIKOĞLU

 • çok memnunum

  Yapılan muayene ve ameliyatımda öncelikle Dr.Özcan Evyapan asistanı tuğçe hnm ameliyat bilgi ve tüm hastn ekibine ilgi ve alakalarından dolayı sonsuz teşekkürler dunyagöz ailesi

 • çok memnunum

  18 Eylül 2015 Tarihinde lasik yöntemi ile gözlerime yapmış olduğu operasyon sonucunda 2.75 miyop rahatsızlığımı tedavi etmiştir. Kendisi ameliyatın her anında itina ile davranmış olup yoğun ilgi göstermiş ve sürekli beni yönlendirmiştir. Kendisine teşekkür eder mesleğinde başarılar dilerim.

 • çok memnunum

  Yabancı cisim batması sonucu sağ gözümde oluşan yaralanmayı itina ile tedavi ve takip eden güler yüzünü ve pozitif enerjisini hiç yitirmeyen doktoruma çook teşekkür ediyorum..Dünyaya açılan pencereler sizin gibi değerli hekimlerin sayesinde ışığa kavuşuyor..Sağlıcakla kalın...