Adres

Güniz Sokak No:21/6 Kavaklıdere, Çankaya , Ankara
Arbay Özden Çiftçi Muayenehanesi (harita)

Bu adres online randevuya açık değil

Takvim talep edin
Herhangi bir hizmet eklenmemiş

Özgeçmiş

Hakkımda

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur.


Hizmetler

Henüz bir hizmet eklenmedi

Bu hekim/uzman, henüz verdiği hizmetlere dair bir bilgi girişi yapmadı.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
39 görüş

  • Dakiklik
  • Alaka
  • Mekan
B
Konum: Arbay Özden Çiftçi Muayenehanesi Tekrarlayan Perianal Apse

7 yaşındaki oğlumuzun tekrar eden Perianal Apse şikayeti dolayısıyla 15.04.2019'da Arbay beyin muayenehanesine gittik. 2017 Kasım'ından beri süren sıkıntımız orada son buldu. Öncelikle hocamız, daha önce çok kötü deneyimleri olan oğlumuzla, güzel bir konuşma yaptı ve onu rahatlattı. Rahat bir muayenenin ardından, bizi, aklımızda soru bırakmayacak şekilde bilgilendirdi. Sayın Arbay hocamıza ve bizi karşılayan, ilgili ve samimi davranan yardımcısı Meral hanıma çok teşekkür ederiz. Ailece, gönül rahatlığıyla tavsiye ederiz.


M
Konum: Arbay Özden Çiftçi Muayenehanesi Bağırsak Düğümlenmesi

Öncelikle merhaba. 10 aylık bir kızım var gece başlayan kusma şikayetimiz yoğun ve aralıksız sekilde sabaha kadar devam edince apar topar Kırıkkalede ki çocuk doktorumuza basvurduk. Ultrason röntgen çekimlerinden sonra bebeğimizde bağırsak düğümlenmesi olduğunu ve ameliyata alınabileceğini söylediler. Genel cerrahi ile görüşüp yatış yapılması gerektiğini ancak suan için bikaç gün günübirlik yatışla takip edebilecekleri söyledikler. Serumlar iğneler 10 a yakın sabah akşam kullanmamız gereken ilaçlar, kusmalar ishaller 40 dereceyi bulan ateşler şeklinde bir beş gün geçirdik. Bu bes gün içerisinde yaklasık üç-dört kilo verdi kızımız. Daha sonra araştırmalar ve tavsiyeler üzerine sevgili Arbay hocaya ulaştık. Elimizde koca bir poşet ilaçla görüşmeye gittik ve yapılan uygulanan tedaviden bahsettik. Gerçek bir bağırsak düğümlenmesi olsaymıs Bize yapılan bilinçsiz tedavinin sonucunda cocuğumuzun bağırsağının çoktan delik deşik olacağından ve asıl ozaman acil ameliyata gireceğinden bahsetti. Muayene ve tetkileri sonucunda basit bir bağırsak enfeksiyonu geçirdiğimizi ve kullandığımız tüm ilaçları çöpe atmamız gerektiğini söyledi. İlaçları kullanmayı bıraktığımız an kızımızın iştahi keyfi yerine geldi. Herşey için cok teşekkür ederiz. Arbay hocayla görüştükten sonra yanından asla aklınızda soru işareti kalmış bir şekilde ayrılmıyorsunuz. Arbay hocayla karşılaşmamış olsaydık suanYanlış teşhis ve tedavi sonucunda cok farklı bir durumda olabilirdik. Gelmek konusunda asla tereddüt etmeyin. Sevgiler


T
Konum: Arbay Özden Çiftçi Muayenehanesi Ameliyat

Ben secel sendromlu 15 yasındaki bir kız çocuğu annesiyim .bu yüzden birçok Hastalıklarla ve operasyonlarla baş etmek zorunda kaldık .Bir buçuk yıl önce mesane divertügülü ameliyatı olmustu kızım buna rahmen idrar yolu enfeksiyonu geçirmeye devam ediyodu.Bizi takip eden nefroloğumuz volding cektirmemizi istedi ve bunun sonucunda 4.derece reflü oldugunu böbreğin daha fazla zarar görmemesi için ameliyat olması gerektiğini söyledi.Biz Trabzonda yaşayan bir aileyiz .kızımız için en doğru karari verip emin ellerde olmak istiyorduk .Ankarada bir doktor arastırmaya başladık .Bize tavsiye edilen isim Arbay hoca oldu.vakit harcamadan hemen Ankaraya gittik.Bizi öncelikle sekreteri olan meral hanim güler yüzü ve butün samimiyetıyle bizi karsiladi .Daha sonra hocamizla görüstük Trabzonda yapilan bütün tetkikleri teker teker inceledi bize durumu bütün ayrıntilariyla anlattı .kendisininde istediği bazi tetkikler sonucu Ameliyata karar verdi ve ameliyatı başarıyla gerçeklestirdi .Bu sürede ekibi ve kendisi ķızımiza ve bize karşı çok duyarlı ve hassas davrandı .kendisine ve ekibine çok tesekkur ediyorum .


Konum: Arbay Özden Çiftçi Muayenehanesi Oglumun kolundaki sislik

Biz zonguldaklı bir aileyiz 21 aylık bir oğlum var bir gün sol kolunda bir şişlik farkettim ilk başlarda umursamadım düşüp çarpmıştır diye fakat aradan bir ay kadar zaman geçince şişlik geçmedi hafifte morumsuydu doktora götürdüm kistik lezyon oldğunu doğuşdan geldiğini ve bir anda şişe bileceğini söylediler duyduğumda çok endişelendim ve 6ay sonra kontrole gelmemzi söylediler. Ben de bunun üzerine ankarada internetten doktor araştırdım ve arbay hocamızı buldum şükürler olsun ki okadar doğru tercih yapmışız ki hergün bi kez daha şükrediyorum aradım ve çok güzel ilgilendi yaklaşımı ve bilgisiyle öncelikle bizi çok rahatlattı oğlmu muayene etti ulturosan soncuna görede izliyceğimiz tedavi çizelgesini anlttı ve şuan oğlumun kolundaki şişlik inmeye başladı.Erken tedavi ve doğru uygulama ile şuan daha iyi sonuç elde edildi. Eğer burdaki doktoru dinleyip 6 ay kadar beklemiş olsaydık eğer o şişlik portakal büyüklüğündede olabilirdi. çünkü bu tarz sağlık sorunları beklemeye gelmediğini ileriki boyutu dahada büyüyeceğini öğrendik.tedavi süreci içinde sabırla ve güzel yaklaşımınızla bizi dinleyip güler yüzünüzü eksik etmediğiniz için tekrar çok teşekkürederim. İyiki varsnız


Konum: Arbay Özden Çiftçi Muayenehanesi

Bizler İstanbul'da oturan bir aileyiz. Üç yaşındaki dünyalar güzeli kızımızı karın ağrısı nedeniyle doktora götürünce kötü haberi aldık. Kızımızda karın arka duvarında 10 cm çapında bir tümör vardı. İstanbul'da bir özel hastanede alınan biyopsi ile nöroblastom tanısı kondu ve hemen ameliyat önerildi. İstanbul'daki hekim arkadaşlarımızdan görüş ve yardım istediğimizde hepsi bizi Arbay Hocaya yönlendirdi. Arbay hocamız bizi en kötü günlerimizde çok sıcak bir ilgiyle karşıladı. Bize ve çocuğumuza yaklaşımı harikaydı. Soğukkanlı, bilgili, güler yüzlü ve tevazu doluydu.. Bize öncelikle İstanbul'da hiçbir hekimin anlatmadığı şekilde hastalığımızı anlattı. Cerrahiden önce neden kemoterapi yapılması gerektiğini tüm detayları ve en önemlisi bizim anlayacağımız şekilde anlattı. Kararımızı verip İstanbul'da kemoterapimizi aldık. Bu süreçte devamlı bizimle iletişimde oldu. Altı kür kemoterapi sonrası tümör %50 oranında küçülmüştü ancak her iki böbrek atardamarı ve aortayı halen sarıyordu. Hocamız yaklaşık üç saat süren bir ameliyatla her iki böbreğe ve büyük damarlara hiçbir zarar vermeden tümörü çıkardı. Çocuğumuza ameliyatta kan bile verilmesine gerek olmadı. Çocuğumuz ameliyattan dört gün sonra taburcu olduğunda dünyanın en mutlu anne babası bizlerdik.
Ameliyat sonrası yapılan kontrol tomografisinde kitleden eser yoktu. Arbay hocamız bize dünyayı yeniden bahşetti. Ona karşı duyduğumuz minnet ve şükranı kelimelerle anlatmamız imkansız.
Bu satırları yazmamızın tek amacı bizim gibi ciddi sağlık problemleriyle uğraşan ailelere en doğru adresi göstermek. Arbay hocamız beyefendiliği, ciddiyeti, bilgisi ile harika bir insandır. Sağ olsun var olsun. Hocamızı çok seviyoruz.


T
Konum: Arbay Özden Çiftçi Muayenehanesi Nodül

Son haftalarda kızımın göğsündeki nodül yüzünden ailece oldukça zor zamanlar geçiriyorduk Bu belirsizlik içinde internetten araştırıp bulduğum Arbay hocama mail attım inanın 10 dakika içerisinde cevap geldi kızımı getirdiğimde memnuniyetle ilgileneceğini yazması benim için çok anlamlı ve değerliydi..gittik..kızımla ilgilenişi,mütevaziliği,bilgisi ve sağlam duruşuyla bizleri bilgilendirdi. Gereken işlemlerin ardından yaşadığımız şehre endişelerimizden arınarak döndük.Evet kızımla ilgili olumlu haberleri aldık ama onun kadar önemli olan birşey daha var ki geröekten çok değerli bir insanı tanıdık. Dilerim herşey gönlünce olur...iyiki varsınız.


M
Konum: Arbay Özden Çiftçi Muayenehanesi ülseratif kolit

Doğuştan ülseratif kolit hastası olan kızımın ameliyat edilmesi gerektiği söylendiğinde, Dr.Arbay beyinde kızımı muayene ederek görüşlerini almak istedik. bunun üzerine kendisinden randevu alarak muayenehanesine gittik ve böylelikle kendisiyle tanıştık .Kızımı muayene ederek şu an için kesinlikle ameliyat etmeyeceğini başka yöntemler kullanarak tedavisine devam edeceğini en son çare ameliyata başvuracağını söyledi. Kendisi gerçekten kızım ile çok ilgilendi, şimdiden çok teşekkür ediyorum.inşallah kızım İdil Nehir sizlerin yardımıyla bu hastalığı atlatacak.teşekkürler


Z
Konum: Arbay Özden Çiftçi Muayenehanesi Acute appendicitis

Dr. Ciftci has been an outstanding doctor and surgeon for our 5-year son Filippos. He complained about abdomen pain but was sent back home after a first check in a hospital emergency. The next morning, Dr Cifci examined our son and after the necessary ultrasound test, determined that he suffered from acute appendicitis. He operated him successfully without complications and without delays that could have caused perforation of the appendix.
We were lucky to meet such a talented and rigorous doctor, dedicated to the health and well-being of his patients. Dr Ciftci displayed a sense of ethics, humanity and professionalism that is rare, and that guide him in his difficult work of paediatric surgeon.
We are grateful to him for curing our little son and recommend him without reservation to any parent who is seeking a surgeon for his/her child.


S
Konum: başka bir yer

Oğlumuz Serdar henüz 1 günlük iken kakasını yapamadığı için makat darlığı olduğu farkedildi. Kadın doğum uzmanım bize Arbay Hocayı tavsiye etti. Hatta Arbay Hoca’dan başkasına gitmememiz için bizi uyardı. Arbay Hoca da en kısa zamanda muayene için doğum yaptığım hastaneye geldi, oğlumuzu muayene edip teşhisi koydu. Eşimi kendi ofisine davet ederek yapılacak işlem ile ilgili detaylı olarak bilgilendirdi. Gerekli tetkikler yapıldıktan sonra oğlumuz 3 günlük iken anestezi altında gerçekleştirilen cerrahi bir işlem ile oğlumuzun problemini başarılı bir şekilde ortadan kaldırdı. Bu süre zarfında ve sonrasında oğlumuzla ve bizlerle yakından ilgilendi, kafamızdaki soru işaretlerini giderdi, esprili tavırlarıyla hepimizi rahatlattı. Öncesinde memeyi hatta mamayı bile reddeden oğlum işlem sonrasında hemen çok güzel bir şekilde emmeye başladı. 3 günlük bebek nasıl anestezi alacak, ya birşey olursa, ya hiç kaka yapamazsa, ya kakasını tutamazsa derken bugün oğlum 50 günlük sağlıklı, tombik bir bebek oldu. Arbay Hocamıza ne kadar teşekkür etsem azdır. İleride yaşayacağımız sorunlardan bizi terayağından kıl çeker gibi kurtardı. Gerçekten takdir edilmesi gereken bir karaktere ve yeteneğe sahip bir uzman olduğunu bizzat yaşayarak gördük. Kendisine çok ama çok teşekkür ederiz..


S
Konum: Arbay Özden Çiftçi Muayenehanesi Polip

Arbay Bey size ne kadar teşekkür etsem azdır. Daha önce hiçbir doktor torunuma teşhis koyamadı, yavrumun bağırsağında kolonoskopi ile alınamayacak derecede büyük bir polip varmış, mecburen ameliyatla aldınız. Siz bizim şansımızsınız, belki de diğer çocuk cerrahisi polibi temizlerken bağırsaklara zarar verecekti ama sizin hekimlik bilginiz sayesinde bu zor durumdan kurtulduk. Torunum Mısra sizin sayenizde sağlığına kavuştu. Size gelmeden önce endişem çok yüksekti ama sorduğum tüm soruları detaylı bir şekilde cevapladınız. Gerçekten isminiz gibi bir insansınız, mütevazı ve alçakgönüllüsünüz. Allahım sizi daha büyük büyük makamlara ulaştırsın. Sizi iyi ki tanımışız, çok seviyorum sizi.


Hata oluştu, tekrar deneyin

Özgeçmiş

Hakkımda

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur.