Ameliyatsız Göz Kapağı Germe (PLAZMA ENERJİSİ)

Yazar Serbay GürelDermatolog • 3 Eylül 2017 • Yorumlar:

Plazma enerjisi, 15 yıldır Avrupa’da yaygın olarak kullanılan, CE belgeli bir uygulamadır. Plazma enerjisi (=iyonik atmosferik gaz =maddenin 4.hali) havada bulunan gazları iyonize ederken, hedef dokuya doğru elektriksel bir ark üretme mekanizması ile çalışır. Cihazın ucu,deri yüzeyine belli bir yakınlığa geldiğinde bu ark, atmosferik gazları iyonize ederek bir patlama enerjisi ortaya çıkarır. (plazma enerjisi) Bu enerji cildin üst tabakasındaki keratinositleri süblimleştirir. (katı normalde önce sıvı sonra gaz haline geçmesi gerekirken, süblimleştiğinde direk olarak gaz haline geçer.) Hedef doku süblime olurken, çevre doku ve cilt altı katmanlara bu enerji yansımaz ve hedef dokuda sınırlı kalır. Böylece ameliyatsız, kansız, dikişsiz ve mükemmel sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

İşlem genellikle uyuşturucu krem uygulamasını takip eden 30­ – 45 dakikasonra gerçekleştirilir. Uygulamasonrasında sıvı fondaten ile kapatılabilen küçük kabuklu bir görüntüye neden olur. Bugörüntü 4 – ­10 gün gibi bir zaman diliminde geçer ve istenilen iyileşme sayesinde normalhayatınıza dönersiniz.

Plazmageuygulandığı bölgede ortamda gaz halinde bulunan azot ve su buharını yüksek enerji ile plazma haline dönüştürerek etki eder. Etkileşim sonucu oluşturduğu iyon bulutu, cilt yüzeyini etkiler ve çok hızlı olarak yenilenme sağlar.
Plazma enerjisi ile cilt temizleme-yenilemeveya plazma enerjisi ileameliyatsız üst göz kapağı estetiği uygulaması da yapılabilmektedir. Uygulama iki kapak için yarım saat kadar sürer.

Uygulandığı vücut bölgeleri;

 • Üst-alt göz kapağı kırışıklıkları,
 • Göz çevresi kaz ayakları,
 • Dudak üstünde oluşan çizgi ve kırışıklıklar
 • Kulak önü kırışıklıkları,
 • Akne skarları ve akneler,
 • Ciltten kabarık lezyonlar,
 • Ciltte lekeler,
 • Siğil-et benleri,
 • Yara veya ameliyat kesi izi,
 • Yağ kistleri,
 • Karın çatlak çevresi kırışıklıklar.

Plazmage nasıl yapılır?

Uygulama yapılacak bölge antiseptik sıvı ile temizlenir. Lokal anestezik krem sürülür, 20 dk. beklenir ve işlem uygulanır.

Plazmage ile ağrı-acı oluşur mu?

Uygulama sırasında ağrı-acı hissi oluşmuyor. Uygulama sonrasında ise çok hafif bir sızı hissi olabilmekte. Ancak bu his rahatsız edici boyutta değildir ve 1 ile 2 gün içinde geçebilmekte.

Plazmage ne kadar sürer?

Tedavi edilecek bölgenin boyutuna göre lokal anestezi sonrası 5 ile 20 dakika sürer.

Plazmage avantajları nelerdir?
· Uygulama kolay ve kısa süreli,
· Pansuman gerektirmiyor
· Günlük yaşantıya engel olmuyor.

Plazmage uygulamasından sonra iyileşme nasıl oluyor?

Uygulama bölgesini güneş koruma faktörlü sıvı fondöten ile hem UV’den koruyor, hem de temizleme sırasında bölgede olabilecek ince kabukları ortadan kalkmasına yardım ediyor. 5 ile 7 günde iyileşiyor.

Plazmage fiyatı?

Fiyatlandırma, tedavi edilecek bölgenin büyüklük veya genişliğine göre değişmekte.
Ameliyatsız göz kapağı germe estetiği yapıldığında etki ne kadar sürer ve kaç seans gerekir?
1 ila 3 seansta istenen etkiye ulaşılır. Süre kişisel faktörlere (uyku alışkanlığı, sarkma derecesi, sigara ve alkol tüketimi vb.) göre değişkenlik göstermekle birlikte 2 ila 5 yıl kadar sürer.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Yorumlar: (0)