Prof. Dr.

Hakan Erdem

Romatoloji, İç hastalıkları

15 görüş +ekle

Randevu Hattı: 0 850 333... numarayı göster

Prof. Dr. Hakan Erdem, Medicana International Ankara Hastanesi'nde hizmet vermektedir. daha fazla

Adresler

Hakkımda

Hakkımda

 • Prof. Dr. Hakan Erdem, Medicana International Ankara Hastanesi'nde hizmet vermektedir.

Mezun olunan okullar

 • Gülhane Askeri Tıp Akademisi Askeri Tıp Fakültesi, Tıp Doktoru, 1984-1990
 • Çiğli İkinci Ana Jet Üs Komutanlığı, Pratisyen Hekim, 1991-1993
 • Gülhane Askeri Tıp Akademisi Askeri Tıp Fakültesi, Uzmanlık; İç Hastalıkları, 1993-1997
 • Gülhane Askeri Tıp Akademisi Askeri Tıp Fakültesi, Yan Dal İhtisas, 1998-2000
 • Gülhane Askeri Tıp Akademisi Askeri Tıp Fakültesi, Doçentlik Ünvanı, 2006
 • Gülhane Askeri Tıp Akademisi Askeri Tıp Fakültesi, Profesörlük Ünvanı, 2011
daha fazla

Yayınlar

 • Sedat Yılmaz, Muhammet Cinar, İsmail Simsek, Hakan Erdem and Salih Pay. Tocilizumab in the treatment of patients with AA amyloidosis secondary to familial Mediterranean fever. Rheumatology (Oxford). 2014 Dec 11. pii: keu474. [Epub ahead of print]
 • Yilmaz S, Cinar M, Simsek I, Erdem H, Pay S. Long-term efficacy and safety of Anakinra in a patient with liver transplant due to Adult onset Still's Disease. Mod Rheumatol. 2014 Nov;24(6):1030-1.
 • Simsek I, Yilmaz S, Cinar M, Erdem H, Pay S. Response to Zizzo et al. Clin Genet. 2013 Jun;83(6):582-3
 • Erdem H, Dinc A, Pay S, Simsek I, Uysal Y. A neuro-Behcet's case complicated with intracranial hypertension successfully treated by a lumboperitoneal shunt. Joint Bone Spine. 2006 Mar; 73(2): 200-1.
daha fazla

Deneyimler

 • Gülhane Askeri Tıp Akademisi Askeri Tıp Fakültesi, Uzman Doktor, 1997-1998
 • Gülhane Askeri Tıp Akademisi Askeri Tıp Fakültesi, Uzman Doktor (Romatoloji), 2000-2002
 • Gülhane Askeri Tıp Akademisi Askeri Tıp Fakültesi, Yardımcı Doçent Doktor, 2002-2006
 • Gülhane Askeri Tıp Akademisi Askeri Tıp Fakültesi, Doçent Doktor, 2006-2011
daha fazla

Makaleler

Hasta görüşleri

 • çok memnunum

  Sayın Hocam Hakan Erdem Bey'e Aralık 2015 yılında gittim.Birçok doktorun teşhis koyamadığı sedef romatizmasına 5. dakikada teşhis koydu.İlaç tedavisine başladık .Kendisini gerçekten işinin uzmanı bir doktor olarak gördüm. ilaç tedavim devam ediyor.Ağrılarım neredeyse tamamen bitti. İlgili, alakalı ,mütevazi, bir insan .Kendisine ilgisinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Allah kendisinden razı olsun.

 • çok memnunum

  Uzun zamandır sag kalça kemiğimde zaman zaman ortaya çıkan kuvvetli bir ağrı ve farklı birkaç sikayetim vardı. Kalça kemigimdeki agri icin daha once 2 kez dr a gitmiştim. Filmlerde bişey cikmadigi icin yardımcı olamamislardi. Internetten araştırarak Hakan Bey e gitmeye karar verdim. Kalça kemigimdeki agriyi filme dahi gerek görmeden muayene ile neden ve nasıl olduğunu tespit etti. Diğer şikayetlerim hakkındaki koyduğu tanı doğrultusunda verdiği ilaç ve fizik tedavi egzersizlerinden ıyi sonuç aldım. Ayni zamanda guleryuzlu ve cok iyi bir hekim . Herkese tavsiye ediyorum.

 • çok memnunum

  Gerçekten alanında çok iyi ve deneyimli bir doktor. Karşısındaki hastayı dikkatlice dinliyor, doğru teşhisi koyuyor ve tedavi ediyor. Artık romatizma üzerine kesinlikle başka bir doktor aramıyacağım..

 • çok memnunum

  Annem dizilerinden dolayi yürürken acı çekiyordu. Allah razı olsun şu anda çok iyi.. Allah ne muradına varsa versin...

 • çok memnunum

  Merhaba sevgili hocam adım hüseyin koç 2004 yılında ankara mamakta askerdim benim öyküm askerden tam 3 sene evvel başladı ve istanbulda gitmediğim prof. Doktor kalmadı ve her defasında hastalığıma tanı konuşamamıştı. O zamanlarda hakan hocam doçent doktordu ve bulunması çok zor olan hastalığıma tanı koyup tedavi ederek hem dizimin dondurulmasını ve hatta hayatımı kurtardı hastalığımın adı eklem tiberkülozuydu ( tbc ) şükürler olsunki yıllar geçmesine rağmen bugüne kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım o zamanlarda bir evladı gibi morelimi çok yüksek tuttu ve yapılması gereken tedaviyi uyguladı. Bu hastalık düşündüğümden daha büyük sıkıntıları doğuracak bir hastalık olduğunu tedavim sonrası yaptığım araştırmalarımda öğrendim teşekkür ederim HAKAN hocam iyiki varsın

 • çok memnunum

  Hocaların hocası, romotolojinin prensi hocam...ihtisas alanınızda zaten teksiniz.bunun yanı sira hep gülen yüzünüz, her hastanızi aynı ilgi ve şefkatle karşılayıp dinlemeniz, bitmeyen sorularımız ve mızmızlıklarımızi hiç sıkilmadan çeken benim vefakar hocam. Kaç senedir sizin hastanızim hatırlamıyorum bile.bir gün bile tereddüt etmeden yanınıza geldim he seferınde uygulayacağınız tedaviden önce gülen yüzünüzle bana moral verip iyileştirdiniz. Siz benim ailemi gözü kapalı emanet ettigim nadir hocalardan birisiniz. Iyiki varsınız. Hastalıgım iyileşse bile umarım uzun yıllar bu hastanede çalısırsınızda bizde gülen yüzünuzden ve dostlugunuzdan mahrum kalmayız. Sevgiyle kalın hocam. ¦?¦?¦

 • çok memnunum

  10 yıldır sabahları bel ağrısı şikayeti ile doktor doktor dolaştım.Hiçbir doktor teşhis koyup tedavi veremedi. Ama Hakan Beyin uyguladığı tedavi ile artık rahat sabahlara uyanabiliyorum. Teşekkürler Hakan Bey...

 • çok memnunum

  Tıp Dünyasının İşine hakim doktorlara ihtiyaç duyduğu , hastalığa değil hastaya hakim olunması gereken bu dönemde Prof Dr. Hakan Erdem beyle karşılaşıp derdimize derman olduğu için kendisine müteşekkiriz Saygılar ve Sevgiler hocam.

 • çok memnunum

  45 yaşındayım 10-15 yıldır şiddetli derecede bel, sırt, boyun ağrı ve sızılarım vardı çeşitli doktorları gittim kas gevşeticiler, iğnelerle geçiştirildi tam bir teşhis konulmadı. Ömrüm ağrı ve sızılarla geçti. 2 ay önce bir kaç gün süren şiddetli bir ataklarım oldu dayanılmaz sızı ve ağrılar SAYGIDER HOCAMIZ SAYIN PROF.DR. HAKAN ERDEM Beyle tanıştım ALLAH ondan razı olsun ona sıkıntı keder vermesin şu an hiç bu kadar kendimi iyi hissetmemiştim. Tedavi aşaması çok yeni tekrar kontrole gideceğim ama şimdiden rahatladığımın göstergesidir. Ben de şimdiden en az 5 şikayeti olan arkadaşıma tavsiye ettim ve edeceğim.

 • çok memnunum

  güler yüzlü ilgili güvenilir ve samimi. bütün tahlilleri yaptırıp muayene anında seni rahatlatacak tedavisini iletir. anlayışlıdır. sen hastalığını anlatmaya başladığında bıkmadan dinler deneyimlerini paylaşır

 • çok memnunum

  Romatolojik sorununuz mu var?.Çözüm,Sayın Hocamız Hakan Erdem'de.Tavsiyelerine harfiyen uymak kaydıyla.Sıkıntılarım minumuj seviyede.Çorabımı giyemiyorken,şimdi bütün Ankara'yı dolaşıyorum.Allah,hocamdan razı olsun.

 • çok memnunum

  10 yıl boyunca romatizmam var, değişik dr lara gittim ama en doğru teşhis ve tedaviyi Hakan Hocam uyguladı. Allah razı olsun ondan.

 • çok memnunum

  konusunda ilklerin ilerisinde kendisini tebrik ederim

 • çok memnunum

  romatolog hakan erdem. bana uyguladığı tedavi ile yaşam kalitem değişti. hayatın anlamı var.şu an tetik dönemi yaşıyorum. ama hocam sayesinde en az hasarla atlatmaya çalışıyorum.hocamın uzun yıllardır hastasıyım daha bir gün suratının asıldığını görmedim.hep babacan yaklaşımıyla karşılaştım.

 • çok memnunum

  slmlar öncelikle sevgili hocam hakan erdeme sonsuz sagyılarımı sunurım sevgili arkadaşlar ben teoman durmaz ben 2004 yılında tuncelide askerdim ben askerligimin bitmesine 4 ay kala hastalandım beni 3 ay tuncelide ve elazıgda tedavi ettiler soguktan ellerin yakların şişmiş dediler agrı kesi bir hap kırem başka bişey yok dediler askerligimin bitmesine 1 ay kala daha çok rahatsızlandım ellerim ayaklarım tamamen şişti yürüyemez hale geldim beni ankara gataya gönderdiler gataya gittigim gün yatış yapıldı bana ilk bakan doktor bi asistandı sonra hakan hocam geldi sordu neyin var diye bende anlattım ellerim bileklerim ayak bileklerim şişme yapıyor diye hakan hocam tamam dedi tahlil istedi fazla degil 2 gün içinde bana dedigi sen romotoit artit olmuşun dedi bu ölene kadar gidecek bi hastalık dedi orda bi düşündüm ben böyle ölene kadar nasıl yaşarım dedim çok ozr geldi parmaklarım o kadar şiştiki iki elimle yani 10 parmagımla 1 bardak suyu içemez hale gelmiştim ayaklarımda daha beterdi akşamlaru tutukluk yapınca duvarlara tutunurdum hakan hocamdan allah binlerce kez razı olsun bana en küçük tedaviden başladı her 3 ay içinde faydası olmadıkca tedavi degiştirdi yaklaşık 1 yıl içinde hakan hocam derdimin dermanı igneyi buldu o ignenin ismini vermek istemiyorum 2 kutu hap bir tane igne ilk bir ay kullandım size nasıl anlatsam bilmiyorum gerçekten onları bir ay kullandım insan nasıl annesinden yeni dogmuş gibi olur bende öyle oldum hala 15 günde bir igne ve haftada 4tane hap içiyorum şimdi nasılsın diye soran olursa 10 tane parmaklarım bir bardak suyu içemeyen kişi şimdi nasılmı istediginiz demiri getirin istediginiz katar bükeyim ben türkiyede degil dünyada HAKAN ERDEM hocadan başka hoca tanımam bunu bilirim hakan hocaya giden ilk 1 ay içinde anlar zaten gerçekten sagda solda şifa aramayaın ben çok çektim hakan hoca gibi bir hoca bu dünyaya bir daha gelmez diyorum başka bişey demiyorum herkese allahım bol şifalar versin allaha emanet olun...