Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0344

1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1995 yılında Ankara üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda asistanlığı başladı Şubat 2000 yılında… daha fazla

Adresler

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
13 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Yer: Özel Tobb Etü HastanesiHizmet: Sleeve Gastrektomi (Tüp Mide) Ameliyatı

  imkansizi basaran cerrah olara tanimlamak isterim kendisini, bir çok doktor dostum ve arkadasim dahi, imkansız dedigi, bu ameliyati kaldiramaz dedigi bi dönemde degerli cerrah hatem bey ile karsilastik kendisine derdimizi anlatik, biz karamsar tablo cizerken hatem beyin yüzünü bugun ki gibi hatirliyorum o sicak tebbesumunü kaybetmeden bize imkansiz diye bisey yok diyerek söze basladi biz inanirsak birbirimize herseyi basaririz dedi biz kendisine cok inandik ve iyikide inanmisiz, uzun ve zorlu bir ameliyati cok basari bisekilde tamamlayarak yeni umutlar beslememize olanak sagladigi icin kendisine sukran borçluyuz. Hersey icin (insanliginiz, sicak kanliginiz, samimiyetiniz ve cevval cerrahliginiz )icin sonsuz tesekurler.

 • Yer: Özel Tobb Etü HastanesiHizmet: Sıcak Kemoterapi

  Hatim bey ile çalıştığım yerdeki doktorumun tavsiyesi üzerin e tanıştık.hatim beyle tanışmadan önce izmir ve zonguldakta bir çok doktor ile görüşmemiz oldu fakat tedavinin ve cerrahinin yapılamayacağı kemoterapi dahi alınamayacağı söylendi.hatim bey bize sıcak kemoterapi den bahsetti görüşmemizin sonunda umutla ve motive olmus bir şekild e büyük bir güvenle ayrıldık.hatim bey ile çok hızlı bir şekilde tedavimize başladık.oncelikle ilaç tedavisi ardından mide ameliyatı ve sıcak kemoterapi uygulandı.hastamiz çok iyi doktorumuzu çok seviyoruz.hastasiyla cok ilgili ve sıkı takipte oluyor.iyiki kendisini tanıma fırsatı bulduk.cok teşekkür ediyoruz.

 • Yer: Özel Tobb Etü HastanesiHizmet: Kasık fıtığı ameliyatı

  16 Martta kasık fıtığı ameliyatı oldum. Oldukça büyük bir fıtık olduğunu biliyordum ve biraz zor bir ameliyat olacağını tahmin ediyordum. Fakat Hatim Bey beni konuşmaları ile öyle rahatlattıki sonunda da başarı ile uzun süren bir ameliyat geçirdim. Hastanede sürekli ilgilenmesi hastane sonrasında durumumu takip etmesi ve hastanede ameliyat sonrası gece saat 00:45 de beni arayarak durumumu sorması soruları cevaplaması beni çok memnun etti. Bu nedenle hakkınızı ödeyemeyiz Hatim Bey. Başarılarınızın devamını dilerken saygılarımı sunarım..
  Allah sizin gibi doktorları başımızdan eksik etmesin.

  Hatim Yahya Uslu2018-04-10

  Bu motive edici görüş için teşekkür ederim. Bu görüşü yazan Mehmet Bey aslında her kız anne ve babası temenni edeceği bir damattır. Hasta ile o kadar ilgileniyor ki öz evlat sandım. Biz görevimiz tecrübemize dayanarak hastaya yaralı bir şey yapabilir miyiz? Cevap evet ise , o zaman gereği yapılır.

 • S
  Yer: Özel Tobb Etü HastanesiHizmet: Sıcak Kemoterapi

  Annemin ilerlemiş mide kanseri olduğunu öğrendiğimizde çok üzülmüştük çünkü hiçbir doktor ameliyatı yapamayacağını söylemişti resmen kapı kapı dolaştık ve sonunda Hatem hocayı öğrendik. Hatem hocamız sayesinde annem ameliyat oldu ve şuan çok şükür hayatta... tüm samimiyetimle söylemeliyim ki ilk defa Hatem hoca gibi sıcak alçak gönüllü pozitif hastalarıyla kendi yakınıymış gibi ilgilenen bir doktor tanıdım. Valla tüm aile doktorumuzu çok seviyoruz allah herkesin karşısına böyle doktorlar çıkarsın...

 • Ankara'da bir üniversite hastanesinde Pankreatit hastalığımdan dolayı 8 günlük tedavi gördüm. Orada Ercp yapıldı. Sonucunda ciddi bir enfeksiyon kaptım. Eşim netten Hatim beyi bulmuş ve ondan randevu almış. Hemen o hastaneden kendi isteğimizle taburcu olup Tobb'a yatış yaptım. 21 gün boyunca tedavi gördüm. Vücudumda 3000cc den fazla iltihap çıkarıldı. Belden aşağı kısımda aşırı şişlikler oluştu. Hatim beyin tedavi yöntemleriyle bu şişlikler gitti. Daha önce yattığım hastanede bana işlem yapan doktorun yüzünü 8 gün boyunca 1 kez bile görememişken Hatim bey günde en az 2 kez kontrole geldi. Bize hastalığım ve tedavi sureci hakkında yeterli bilgiyi verdi. Hem bana hem de benim için kaygılanan eşime ve aileme sürekli moral verdi. İşini hakkıyla yapan harika bir doktor. Allah kimseye dert vermesin ama olur da bir gün başınıza böyle bir hastalık gelirse kesinlikle Hatim Yahya Uslu beyi tavsiye ederim.

 • Kötü geçen bir myom ameliyati sonrasinda bir enfeksiyon yaşamıştım ve hayatimdan ümidimi kestiğim bir durumda tanistim Hatim Hocamla. Allah' ın izni ve Hatim Hocamın çabaları ile hayata döndüm. Bu süre boyunca kendisi güler yüzü ve tatlı sohbeti , alçakgönüllüğü ile yalnız doktorum degil aynı zamanda psikologum, arkadaşım, ailemden biri gibi her sorunumla ilgilenmiş manevi anlamda da bana sonsuz destek olmuş ve güç vermiştir. Butun tetkiklerimde bile yanimda bulunarak haftanin her gunu en az iki kez ziyaret ederek durumumla yakindan ilgilenmistir. Allahim hic kimseyi boyle hastaliklarla sinamasin ama derdi olana da bu iyi kàlpli meslegindè ve insanliginda uzman DEV adami karsilarina cikartsin. Allah senden binlerce kez razi olsun Hatim hocam. NURCAN ÜNLÜ

 • E

  Ben genç yaşta kansere yakalanan insanlardan herhangi birisiydim ilk önce başka bir hastanede tedavi olmuştum her şey yolunda gibiydi fakat kısa süre sonra tekrarladı, doktor doktor gezdik geneli hep olumsuz konuştu Rabbime şükürler olsunki beni Hatim Hocamla Canım Hocamla karşılaştırdı. İçimdeki bütün olumsuzlukları ve korkuyu güler yüzüyle, tatlı diliyle ve en önemliside karşısındaki insana verdiği sonsuz güvenle bir anda sildi ve bozulmuş olan moralimi yerine getirdi. Ameliyatımı aynen dediği gibi çok başarılı bir şekilde gerçekleştirdi şu an çok iyiyim önce Rabbimin sonra Hatim Hocamın sayesinde. Hatim Hocam insani açıdan ve yaptığı onca iyilik ve güzellik sayesinde benim kahramanım oldu. Rabbim Hatim Hocam gibi işini severek, ciddiye alarak, en önemliside Allahın rızasını kazanmak için yapan doktorların sayısını arttırsın inşaALLAH. Burdan kendisine benimle bir baba gibi içten kalpten ilgilendiği için elinden gelenin en iyisini ve fazlasını yaptığı için samimiyeti ve yardımseverliliği için çok teşekkür ediyorum Rabbim sizden razı olsun CANIM HOCAM.

 • E

  Hayat kurtaran adam..Annem pankreas kanseriydi diğer doktorların olamaz dediği ameliyatı yaptı. Sonrasında da çok ilgilendi.Çok becerikli bir cerrah.Hatim beye çok şey borçluyuz.Allah ondan razı olsun..

  Hatim Yahya Uslu2015-01-20

  Sevgili ve saygılı Erkam kardeşim ben sadece işimi yaptım. Allah sizden de razı olsun

 • M

  Harika bir insan ve harika bir doktor. Hayatımı ve sağlığımı kendisine borçluyum. Geçirdiğim önemli hastalıklarından kurtulmama vesile olduğu için Allah razı olsun.

 • S

  oldukça başarılı hastası ile fevkalede ilgili nazik bir doktordur hati hoca

 • G

  Babamın ciddi bir problemi vardı .Midede tümör .psikolojik olarak çok kötü durumdaydım beni çok rahatlattı.Hastaya ve yakınlarına karşı mükemmel bir yaklaşımı var pozitif elektriğini hemen yansıtıyor ameliyatı aynen anlattığı gibi ne eksik ne fazla gerçekleştirdi ve çok başarılı bir ameliyat gerçekleştirdi.Ameliyat midenin alınması ameliyatıydı.Çok zor bir ameliyatı çok başarılı gerçekleştiren Hatim hocama çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun ve herkese tereddütsüz tavsiye ediyorum teşekkürler Hatim hoca.GÖKHAN BACANAK

 • A

  Dr.Hatim Bey'i aile dostumuz sayesinde tanıdım. Çok pozitif ve işini profesyonellikle yapan biri. Güler yüzü sayesinde karşıdaki kişinin hasta olduğunu ve paniğini unutturup,sizin gözünüzde büyük olan hastalığı basite indirgeyip, çözümsel yaklaşım gibi büyük bir yeteneğe sahip. Hatim Bey gibi değerli doktorlar olduğu sürece ülke olarak sağlık konusunda çıtamızın yükseleceğine inanıyorum.

 • D

  çok sempatik insanı ürkütmeyen herşeyi detayıyla anlatan ve en önemlisi güven veren çok tatlı güleryüzlü bir hekim.. kendisinden çok memnun kaldım ameliyat sonrası ilgi ve alakası da mükemmeldi.. kendisine beni sağlığıma kavusturdugu için çok teşekkür ediyorum

Hakkımda

Hakkımda

 • 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1995 yılında Ankara üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda asistanlığı başladı Şubat 2000 yılında Uzman oldum. Şubat 2000-Kasım 2005'a kadar Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda çalıştım. Aralık 2005 -2008 Yılına kadar Ufuk Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda önce Uzman sonra Yar.Doçent ve daha sonra Doçent olarak çalıştım. 2008-2009 Özel Mesa Hastanesi ve aynı hastane de ,fakat değişik bir isimle ÖZEL TOBB ETÜ HASTANESİ devam ederek çalışmaktayım.

Okullar / Eğitimler

 • Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı

Deneyimler

 • TOBB ETÜ HASTANESİ

Hastalıklar

daha fazla

Fotoğraflar