Sağlığınızı ertelemeyin

Evinizden ayrılmadan tedavinizi başlatmak veya devam ettirmek için online danışmanlığı seçin. Eğer ihtiyacınız varsa, muayenehane ziyareti için de randevu alabilirsiniz.

Uzmanları göster Nasıl çalışır?

Adres

Fazi Dil ve Konuşma Merkezi
Kazımdirik Mahallesi 291/1. Sokak No:11/93 Borncity Rezidans, Bornova, İzmir

Bu adres için online randevu takvimi mevcut değil

Sigortasız hastalar


Dil ve Konuşma Terapisi Randevusu


Özgeçmiş

Hakkımda

Dil ve Konuşma Terapisti Kemal Colay 2006 yılından bu yana İzmir Alsancak‘ta dil ve konuşma bozukluğu olan bireylere (çocuk-ergen, yetişkin) değerlend...

Daha fazla

İlgi alanları

Tümünü göster

Hizmetler


Kazımdirik Mahallesi 291/1. Sokak No:11/93 Borncity Rezidans, İzmir

Fazi Dil ve Konuşma Merkezi

80 hasta/danışan görüşü

Genel skor

N

3 yaşından beri aralıklarla geliyoruz Kemal Bey'e.Çocukta çok büyük değişimler gördük. Takipte kalan, ilgili bir danışman.Çocuklarla iletişimi çok güzel.Araştırarak bulmuştum kendisini.Çocuğum çok mutlu olarak gidiyor.Danışman olarak değil de bir amcası, abisi olarak görüyor.Uzun yıllar danışmanlık aldık kendisinden.Çocuğumuzda güven duygusu oluştu, konuşma eksikliğimizi kapattık.En güzeli de çocuğun güveni geldi, güven duygusu gelişti.Çevremizdeki herkese öneriyoruz kendisini.

S

Kendisine gitmeye başlayalı 6 ay kadar oldu. Konuşma sıkıntısıyla alakalı ilk başladığımızda 3 ay boyunca her hafta sonu gittik.Şimdi 2 haftada bir gidiyoruz.Pandemi nedeniyle şu an devam edemiyoruz.Kemal Hoca'nın ilk başta söylediği; oğlumuzun kendisine, insanlara güveni arttığı zaman konuşmaya başlıyacak oldu.İlk önce buna eğilim sağladı.Oğlum kendine çok fazla güvenmiyordu.Birşey yapacağı zaman korkuyordu.Bununla ilgili seanslarımız oldu.Oğlum konuşmaya, kelimeler söylemeye ve şarkı söylemeye başladı.Oğlumun şimdi kendine olan güveni, yaklaşımı çok iyi.Çocukların dilinden çok iyi anlıyor.Nerede duracağını, çocukları yönetmeyi biliyor. Çocukla çocuk olabiliyor. Fazlasıyla memnunuz kendisinden.

M

Kemal Bey'i internet üzerinden araştırdık.Çocuğum orta otizmli.İletişim kurmak biraz zor, yavaş ilerliyoruz bu yüzden.Kemal Bey seansların tamamını tam bitirmeye çalışıyor.Çocuğun aklından geçenleri okuyabiliyor.Bir hareket yapacağı zaman söylüyor ve çocuk gerçekten o hareketi sergiliyor.Deneyimli bir danışman kendisi. Şu an orta düzeyde ilerliyoruz.Kendisi çok sabırlı ve anlayışlı, sizi dinleyebiliyor ve soru sorduğumuzda çözüm üretebiliyor. Şu an hala devam ediyoruz kendisiyle.

Ö

Biz kendisinden çok memnunuz.Yaklaşık bir senedir görüşüyoruz .Çok yakın mesafede değiliz ama hala devam ediyoruz. İnanılmaz güzel sonuçlar aldık.Dil ve konuşma üzerine gecikmiş bir konuşmamız vardı.Kemal Bey sadece dil ve konuşma üzerine değil, 5 duyuyla her alana yönelik çalışıyor.Çocuğumuzun iletişimden keyif almasını ve o keyfi etrafa yaymasını sağlıyor.Herşeyi ifade edebilen bir çocuk ama sözel anlamda yapmaktan kaçıyordu.İlk seanstan sonra bile çocuğun İbrahim Bey'e gitmek istemesi, oraya gittiğimizde verdiği tepkiler inanılmazdı.Alanında tek İbrahim Kemal Bey diye düşünüyoruz.Gidişatımızdan çok memnunuz.Kemal Bey kapalı bir kutunun kapağını açtı.İlk açılışı yapması bizim için muhteşemdi.Biz çok memnunuz kendisinden.

Y

Ben uzun zamandır Kemal Bey'e geliyorum ve memnunuz kendisinden.Bir tavsiye üzerine gelmiştik.Birkaç denemeden sonra bağlandık kaldık kendisine.Çocuğumun dil konusunda sıkıntısı vardı.Kemal Bey bize ne dediyse oldu, geçirdiğimiz süreçleri,bazı şeyler için erken olduğunu hepsini söylemiş olduğu zaman içerisinde gördük.Şu anda da oyun terapisi yapıyorlar.Çocuğumuza karşı sıcakkanlı, ilgili.Aynı şekilde bize karşı da öyle. Eğitimini çok içtenlikle yapıyor.Eğitim için farklı bir eğitmenden de destek alıyoruz.Almadan önce onu da Kemal Bey'e danışıyoruz.Çocuğuyla alakalı sıkıntısı olan herkesin muhakkak Kemal Bey'e görünmesini isteriz.

Ö

Biz Kemal Bey ile devam ediyoruz, Oldukça memnunuz. İlerlemeler kaydediyoruz.Oğlum oyun oynamayı daha çok sevmeye başladı.Biraz daha keyif aldı, birlikte bir şeyler paylaşmak daha çok hoşuna gitmeye başladı. Sosyalleşmesi adına güzel ilerlemeler oldu.Olumlu yönde gelişmelerimiz oldu.Yaklaşımı çok güzeldi,kendisini sevdirmesi çok güzeldi.Oğlum çok seviyor Kemal Bey'i. Gerçekten onunla beraber olmaktan ve oraya gitmekten çok memnun.En önemlisi de bu.Çocuk sevmese götüremeyiz. Keyif alıyor Kemal Bey ile oynamaktan.İnsan olarak çok beğendiğimiz, takdir ettiğimiz bir insan.Sıcakkanlı, kendini çocuğa sevdirmeyi biliyor. O konuda pozitif bir tutumu var.Kendisinden oldukça memnunuz.

L

Çok memnunum.Oğlumda konuşma geriliği vardı, artık oğlum konuşuyor.Kemal Bey'in çocukla iletişimi çok iyi.Ben çocuğumla nasıl oynamam gerektiğini ve nasıl iletişim kurmam gerektiğini Kemal Bey'den öğrendim. İletişiminde ve diyaloglarında konuşması arttı.

E

Oğlumun geç konuşması ve hareketlerinde sıkıntımız vardı. 9 ay gibi bir süre içerisinde konuşmasında ve hareketlerinde çok değişiklik oldu.Kelime haznemiz ve dikkat süremiz fazlalaştı.Çocukla iletişimi çok iyiydi.Pandemi sürecinde gidemedik ama oğlum tam kendi ismini ifade edemese de Kemal Bey'e gitmek istediğini anlatmaya çalışıyordu.

F

Çok memnunuz, haftada bir seansa gidiyoruz. Oğlum konuşamıyordu, bunun için gittik .Eğitimi iyi,oğlumla oyun oynuyor. Oğlum da onu seviyor ve 45 dk verimli geçiyor.Konuşmadan önce göz teması kurma ve parmakla istediğini gösterme durumu vardı.Çocuklarla nasıl iletişim kurulur önce bunu öğretti.Daha sonra dile yöneliyor.Çocuğum göz temasını,parmakla birşeyleri göstermesini ve başka çocukla iletişim kıurmayı hallettikten sonra dile yöneldi.Öncesinde bize aşamaları söyledi ve dediği gibi olunca seanslarımıza devam ettik.

D

Biz memnunuz, gayet faydalı buluyorum.Kızıma faydalı oluyor.Doktorumuzun yönlendirmesiyle gittik.Kızımın otizm tanısı vardı, çok güzel yaklaşımı var.İletişim kurmasında yardımcı oluyor.Biz çok memnunuz.3-4 kez gittik. Pandemi girdi araya ama gittiğimiz süreçte iletişim konusunda hem kızıma hem de bize çok faydası oldu.Karşılıklı iletişim kurma konusunda bize çok faydası oldu.

Hata oluştu, tekrar deneyin

Özgeçmiş

Hakkımda

Dil ve Konuşma Terapisti Kemal Colay 2006 yılından bu yana İzmir Alsancak‘ta dil ve konuşma bozukluğu olan bireylere (çocuk-ergen, yetişkin) değerlend...

Daha fazla

İlgi alanları

Tümünü göster

Diğer içerikler

Makaleler (1)

Röportaj

Sıkça Sorulan Sorular