Doç. Dr.

Kemal Türkyılmaz

Göz hastalıkları

10 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Soru Sor Son 30 gün içerisinde 317 profil ziyareti var

ÖZGEÇMİŞ Unvanı, Adı Soyadı: Doç. Dr. Kemal TÜRKYILMAZ Doğum Tarihi/ Doğum yeri: 1976 / Giresun-Eynesil Bölümü: Göz Hastalıkları Medeni Durum: Evli, 1 çocuk Yabancı… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
10 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • C

  Sağ gözüme Keratokonus teşhisi koyulduktan sonra Crosslink ameliyatı kaçınılmaz olmuştu. Bundan dolayı ameliyat için randevu aldım ve beklemeye koyuldum. İnternette okuduğum yorumlardan, yazılardan dolayı işlemin nasıl olacağını az çok biliyordum tabii, ancak buna rağmen ister istemez heyecanlı olmamak elde değildi. Ameliyat günü geldiğinde hastaneye gittim ve gerekli hazırlıklardan sonra ameliyathaneye alındım. İşlemin uygulanışı acısız ve beklediğimden daha kolay bir şekilde geçti, bu sırada sizin tek yapmanız gereken; size verilen talimatları ("Şu tarafa bak, gözünü ışıktan ayırma" gibi) eksiksiz bir şekilde yerine getirmeye çalışmak olmalı. Ameliyattan sonra doktor beyin bana yazdığı damlaları; verdiği talimatlar doğrultusunda kullandım.
  İlk gün yanma, şişme, kızarma gibi sorunlar ile karşılaşacaksınız. Her hasta gibi ben de karşılaştım, ancak bu oldukça olağan bir durum. Hatta bu süreç benim beklediğimden çok daha acısız ve sakin bir şekilde geçti. Ben ilk gün boyunca dayanılmaz bir ağrı beklerken, beklediğimden çok daha hafif bir yanma ile karşılaştım. Onun dışında göz sulanması, göz çevresinde şişlik, kızarıklık gibi olağan şeyler oldu, ayrıca ışığa duyarlı olduğunuz için ilk günler sizi rahatsız edecek ışıklardan uzak durmanız en iyisi olacaktır. Bu yüzden ilk 3 gün boyunca evde oturup dinlenmeniz en iyisi olacaktır. Size 1. günü uyuyarak ve gözünüzü kapatıp dinlendirerek geçirmenizi tavsiye ederim. 2. ve 3. günler, ilk güne nazaran daha kolay geçecektir. 4. gün bana ameliyatın sonunda takılan koruyucu kontakt lensi çıkartmak için tekrar hastaneye gittim. Lensi çıkarttıktan sonra ameliyattan önceki hayatınıza geri dönme evreniz başlıyor. Verilen damlaları doktorun talimatı doğrultusunda kullanmaya devam ettim. Lensi çıkarttıktan 1 hafta sonra tekrar kontrole gitmeniz gerekiyor. Ondan sonra doktorun önerdiği tarihlerde kontrollere düzenli olarak gitmeniz gerekli. Şu an 10. günümdeyim, hiç bir sorun ile karşılaşmadım. İşlem sonrası gözünüzde bulanıklık olabilir, ancak bu oldukça olağan, zamanla düzeliyor. Şu an bulanıklık ilk günlere göre azalmış durumda, ve azalmaya da devam edecektir.
  Kısacası: Eğer Crosslink ameliyatı olacaksanız; korkmanızı, endişelenmenizi gerektirecek bir durum yok. En azından benim yaşadığım deneyim bu yönde düşünmeme sebep oldu.

 • Yer: Sancak Göz MerkeziHizmet: Uzak yakın mercek yerleştirme ameliyatı

  Kemal hocam annemin uzak-yakın mercek yerleştirme ameliyatını problemsiz ve çok başarılı bir şekilde yaptığınız için çok teşekkür ederiz. Sizleri bulduğumuz için çok şanslıyız. Teşekkürler.

 • Kemal hoca gerçekten hasta ile çok iyi ilgileniyor beni kemal hocam ameliyat yaptı keratakonus tehsisi koydu ve ameliyat yaptı ameliyattan korkulacak birşey yok 30 dk sürdü hiç hissettmedim sadece hafif bi yanma oluyor gözde oda 1 saatte geçiyor allah kemal hocam dan razı olsun ben hastası ile böyle ilgilenen i görmedim allah başımızdan eksik etmesin

 • G

  gözümde keretokonus teşhisi kondu sayın hocam ameliyat olmamı söyledi ameliyata girdim dünya göz hastanesinde bile olmayan bir alet getirtmişler sağolsunlar gözümü hiç kesmeden ameliyat yaptı ameliyat 20 dakikalık bir ameliyat 3 dk bir ışığa bakıyorsunuz biraz acıyo o esnada ameliyattan sonrada 1 2 saat acıyo gözünüz ertesi gün hiç ameliyat olmamış gibiydim şüpheniz olmasın kemal bey çok ilgili iyi bir doktor Allah razı olsun.

 • A

  göz tansıyonu hastasıyım bır sürü doktura gıttım amelıyat olmalısın dedıler yapın dedim bız yapamayız büyuk yerlerde olabılırsin dediler komsumun tavsiyesiyle kemal hocama gıttım gec kalmıssın rısklı amelat ama olmalısın yoksa kör olursun dedı ameliyatımı oldum tansiyonum düştu görmemde bıraz artıtı sağolasın kemal hocam sen mukemmel doktor mukemmel ınsansın

 • F

  .Ben yaklaşık 4 yıldır,gözlerinden rahatsız olan oğlum için, özel muayenelerde,ilgi ve bakım daha daha iyi olur diye evladımla birlikte, Rize -Trabzon yolların da mekik dokudum.Ta ki ! Kemal beyi araştırıp bulana kadar.Hani derler ya Allah ,sevgisi,meslek aşkı,insan sevgisi olan bir insan,paranın değiştirmeyeceği bir insan evladı.Gerçekten,adı ve soy adı gibi,çok değerli insan evladı. ARAŞTIRMA HASTANESİ,malum asistanlar,uzmanlar ,bakıyormuş bir problem olunca hocaları çağrılıyor.İlk muayene yapan kendini değilde, asistanını görünce bayağı moralim bozuldu.Çünkü evlat bu,daha üstlerinin bakması ayrı olacağı düşüncesi beynimi kemiriyordu. Durumu Kemal Türkyılmaz Beye bir şekilde izah ettim.ALLAH ONDAN BİN KERE RAZI OLSUN.Benim evladımı n özelde görmediği muameleyi gösterip her bir şeyi yeniden yapıp,sonuçlarla beni aydınlattı.İçime su serpti.Umutla eve gönderdi.İşte gerçekten bilgisayardan araştırıp referanslarından sa insanlığı da ha üstünmüş.!!!!

 • M

  2013 yili temmuz ayinda cisim carpmasi sonucu gözüm de retina yirtiği oluştu üc ayri yerden 12 dikiş atildibu ameliyati kemal bey büyük özveriyle kisitli imkanlara rağmen başarili bir operasyon gerçekleştirdi.zaman kaybetmeden hemen ameliyata almasi taktir edilecek cinsten gun tatil olmasina rağmen.

 • F

  Birçok doktora gittim ama kimse Kemal bey dışında hastalığımın tanısını koyamadı. Işın tedavisi önerdi. İstanbuldan ona tedavi olmaya gelenler vardı. Bende tedavi oldum. Teşekkürler Kemal bey.

 • Y

  Hastalığımı en iyi şekilde bana anlattı, halen tedavilerim devam ediyor,gittiğim doktorlar ona gitmemi önerdi.sağolsun benimle çok ilgilendi. kendisine başarılar diliyorum

 • H

  sn.Kemal bey çok nazik,çok sevecen,işini ve hastasını seven harika bir insan.Tedavi sürecinde çok emek veren fedakar bir doktor.Hastasına güven veren,tavsiye ve yönlendirmeleriyle yol gösteren bir dostdur.Onun hastası olmak büyük bir niğmettir.Allah ondan razı olsun.Allah ne muradın varsa versin.Sağlık ve afiyetle, huzur dolu bir hayat yaşasın.Allah onun gibilerin sayısını arttırsın.eksikliğini vermesin.seni çok seviyorum sn.hocam.Hayırlı ömürler,hayırlı hizmetler diliyorum.Atalarına Allahtan rahmet diliyorum.

Hakkımda

Hakkımda

 • ÖZGEÇMİŞ
  Unvanı, Adı Soyadı: Doç. Dr. Kemal TÜRKYILMAZ

  Doğum Tarihi/ Doğum yeri: 1976 / Giresun-Eynesil


  Bölümü: Göz Hastalıkları

  Medeni Durum: Evli, 1 çocuk

  Yabancı Dil: İngilizce (ileri seviye)

  Lisans Eğitimi:
  • Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi, Trabzon, 1994-2000
  Uzmanlık Eğitimi:
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, Van, Araştırma Görevlisi, 2006
  Çalıştığı Kurumlar:
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, Van, Araştırma Görevlisi, 2002-2006
  • Üsküdar Devlet Hastanesi, Göz Hastalıkları Kliniği, İstanbul, Uzman Doktor, 2007-2009
  • Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, Rize, Yrd.Doç.Dr, 2009-2014
  • Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, Rize, Doç.Dr, 2015-2016


  İdari Görevler:
  Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı
  Tıp Fakültesi Etik Kurul Başkan Yardımcısı
  Tıp Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği

  Bilimsel Kuruluşlara Üyelikler:
  Türk Oftalmoloji Derneği (TOD)
  Türk Cumhuriyetleri Oftalmoloji Derneği (TCOD)
  International Society of Refractive Surgery (ISRS)
  Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Nörooftalmoloji Birimi Aktif Üyelik

  Ödüller :
  • Sağlık Bakanlığı, Teşekkür Belgesi, İstanbul, Türkiye, 2009
  • Sağlık Bakanlığı, Yılın Hekimi, Teşekkür Belgesi, Rize, Türkiye, 2016

  Eğitim Durumu ve Tecrübe
  Yaklaşık 2 yıl Cilt Hastalıkları asistanlığı
  4 yıl Göz Hastalıkları Asistanlığı
  Beyoğlu Göz Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi, Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Amerika Şikago Üniversitesi Tıp Fakültesi, International Vision Kliniklerinde Gözlemci statüsünde bulundum.

  Tedavi Alanları:
  Genel Göz Muayenesi
  Çocuk Göz Muayenesi
  Prematür Retinopati Muayenesi
  Keratokonus Tanı ve Tedavisi
  Katarakt ve Ön Segment Cerrahisi
  Refraktif Cerrahi
  Şaşılık Cerrahisi
  Glokom Cerrahisi
  Retina Cerrahisi
  Okuloplastik (Göz Estetiği) Cerrahisi
  Botox uygulamaları

Okullar / Eğitimler

 • Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1994-2000
 • Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Göz Hastalıkları Anabilim Dalı

Deneyimler

 • Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, Rize, Doç.Dr, 2015-2016
 • Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, Rize, Yrd.Doç.Dr, 2009-2014
 • Üsküdar Devlet Hastanesi, Göz Hastalıkları Kliniği, İstanbul, Uzman Doktor, 2007-2009
 • Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, 2002-2006
 • Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi, Trabzon, 1994-2000
daha fazla

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Gözlerimi kapadığımda hayatın durduğunu farketmem.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Göz üzerinde yaptığınız her uygulama göz önündedir, yani hata kabul etmez.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

1-İnsanların gözleri açıldığında duydukları sevinç. 2-Hastanın tanısının konması için uzun süre gerekmemesi. 3- Teknoloji ile iç içe bir branş olması.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Aslında bu konu ile ilgili benim de katkım bulunan bir kitap var, adı "Doktorum Alltın Kafeste". Malumunuz Karadenizliler silahı çok sever. Günün birinde yaşlı bir Rizeli silah ruhsatı için başvurdu. Gözü iyi göremediği için uygun görmedik ve ruhsat vermedik. Bizim Rizeli durur mu? Vaziyeti gururuna yediremeyip dönemin valisine çıkıyor; -Sayın valim, ben göz doktorundan şikayetçiyum baa silah ruhsati vermeyular" Vali; -Olur mu öyle şey? Niye vermiyorlar? -Gözüm eyi görmeymuş. Vali: -Doktorun bir bildiği var ki vermiyor, görmeyen kişi silah kullanabilir mi? Yaşlı adam bakar validen yüz bulamıyor, veriştirmeye başlar "Doktor baa ufacık harfleri gösterdi ben da onlari göremedum, eyu da sayın valim ben silahla vursam vursam adam vuracağum, sinek vurmayacağum ya..."