Hizmetler

Hakkımızda

Medicana Çamlıca Hastanesi 1999 yılında kurulmuştur. Kardiyoloji, Gastroenteroloji, Hemodiyaliz, Nefroloji, Kornea Nakli, Tüp Bebek ve Üreme Sağlığı, Ortopedi ve Travmatoloji, El Cerrahisi ve Mikrocerrahi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi, Göğüs Cerrahisi (Akciğer Kanserleri Tanı ve Tedavi Kliniği), Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Plastik, Rekonstüktif ve Estetik Cerrahi, Göz Hastalıkları, Çocuk Cerrahisi, Neonatoloji, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) gibi özel branşlarda verdiği hizmetlerle ön plana çıkmıştır.

Medicana Çamlıca Hastanesi, 9.300 metrekare kapalı alanda 113 yatak, 7 ameliyathane, 35 yoğun bakım yatağı ve 100 araçlık otopark kapasitesiyle hizmet hastalarına vermektedir.

Medicana Çamlıca Hastanesi Acil Servisi’nde tüm hizmetler, acil müdahale ve ayaktan acil müdahale ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. Acil operasyon gerektiren durumlar için ameliyathanelerle aynı katta konumlanmış Acil Servis’te, 2 adet çocuk, 2 adet cerrahi müdahale, 1 adet canlandırma (CPR) olmak üzere toplam 12 adet yatak bulunmaktadır.

Yoğun Bakım Hizmetleri’nde multidisipliner yaklaşımı ve hasta odaklı hizmet ilkesi ile Medicana Çamlıca Hastanesi, toplam 35 yoğun bakım yatak kapasitesiyle hizmet vermektedir. Hasta yakınları için bekleme, bilgilendirilme ve dinlenme alanlarına sahip yoğun bakım ünitelerinde, annelerin bilgilendirileceği alanlar da mevcuttur.

Uluslararası Hasta Merkezi’nde yurt dışından gelen hastalara da 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sunan Medicana Çamlıca Hastanesi’nde farklı ülkelerden tanı ve tedavi hizmeti almaya gelen uluslararası hastalar için tasarlanan özel bir bölüm bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak İngilizce, Arapça, Rusça olmak ihtiyaç halinde tüm dillerde hizmet verilmektedir.

Bölgede bulunan anlaşmalı oteller ve TÜRSAB güvencesinde anlaşmalı olduğu ulaşım karşılama ve konaklama hizmetleri arasında Progo Travel, Crowne Plaza Orel, Hilton Garden Inn Otel, Mercure Otel, Grand Eyüpoğlu Otel, City Loft, Flora Suits yer almaktadır.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen sağlık turizmi belgesine sahip olan Medicana Çamlıca Hastanesi; Rusya, Azerbaycan, Türkmenistan, Gürcistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Ukrayna, Romanya, Kosova, Almanya, İrlanda, İsviçre, İtalya, Libya, Tunus, Irak, Filistin, Katar, Avustralya, Somali, Etiopya gibi ülkelerden hasta ağırlamaktadır.

Medicana Çamlıca Hastanesi, teknik altyapısı, tıbbi teknolojisi, tüm branşlarda sağlık profesyonelleri ve multidisipliner yaklaşımla birimleri bünyesinde bulundurmaktadır. Hastane bünyesinde bulunan dahili, cerrahi branşlarının yanı sıra kapsamlı hizmet sunan tanı üniteleri ve klinik laboratuvarlar yer almaktadır. Özellikli branşları arasında;

Özellikli Dahili Branşlar

· Çocuk Kardiyolojisi

· Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

· Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

· Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR)

· Gastroenteroloji

· Hematoloji

· Kardiyoloji

· Nefroloji

· Nöroloji

Özellikli Cerrahi Branşlar

· Çocuk Cerrahisi

· Göğüs Cerrahisi

· Göz Hastalıkları

· Kulak Burun Boğaz (KBB)

· Nöroşirürji (Beyin ve Sinir Cerrahi)

· Ortopedi ve Travmatoloji

· Plastik, Rekonstüktif ve Estetik Cerrahi

· Üroloji

Özellikli Üniteler

· Kornea Nakli

· Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)

· Havacılık Tıp Merkezi

· Hemodiyaliz

· Endoskopi (Gastroskopi, Kolonoskopi, Duodenoskopi, Bronkoskopi)

· Tüp Bebek (IVF)

· EEG, EMG

· Check-Up Merkezi

· Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi

· Neonatoloji / Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi

· Saç Ekimi
Daha fazla bilgi

Adres

Medicana Çamlıca Hastanesi
Kısıklı Mah. Alemdağ Cad. No: 113, Üsküdar 34692
Medicana Çamlıca Hastanesi logo
Sigortalar
Güneş Sigorta, Demir Hayat Sigorta, AIG Sigorta, Generali Sigorta, Eureko Sigorta, ... Axa Sigorta, Halk Sigorta, HDI Sigorta, Ziraat Sigorta, Dubai Starr Sigorta, Zurich Sigorta, Ergo Sigorta, Inter Partner Assistance, Mapfre Sigorta, Aviva Sigorta, Groupama Sigorta, Ankara Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Sigorta, Anadolu Sigorta, Ace European Sigorta, Türkiye Büyük Millet Meclisi Mensupları, Care & Create, İstanbul Ticaret Odası, Merkezi Kayıt Kuruluşu A. Ş., Tarım Kredi Sosyal Yardım Vakfı, Fortis Bank A.Ş. Mensupları Emekli Sandığı Vakfı, PTT, Şekerbank T.A.Ş. Personeli Sosyal Sigorta Sandığı Vakfı, T.C. Ziraat Bankası & T. Halk Bankası Mensupları Emekli Ve Yardım Sandığı Vakfı, Türk Telekom Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı, Türkiye Garanti Bankası A.Ş. Emekli Ve Yardım Sandığı Vakfı Genel Müdürlüğü, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Emekli Sandığı Vakfı, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Memur Ve Hizmetlileri Emekli Ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı, Asya Emeklilik Ve Hayat, BNP Paribas Cardif Emeklilik, Cigna Finans Emeklilik Ve Hayat, Compugroup Medical Bilgi Sistemleri A.Ş. (CGM ), Doğa Sigorta Kooperatifi, Ethica Sigorta, Garanti Emeklilik Ve Hayat, Halk Hayat Ve Emeklilik, İmece Destek Danışmanlık Hizmetleri, Katılım Emeklilik Ve Hayat, Medilab Assist, Metlife Emeklilik Ve Hayat, NN Hayat Ve Emeklilik, Türk Nippon Sigorta, Unico Sigorta, Ziraat Hayat Ve Emeklilik Tüm sigortaları göster
Tümünü göster

Uzmanlar

Bu kurumdaki doktorlar/uzmanlar hakkındaki görüşler (111)

Genel skor

  E
  Doğrulanmış
  Op. Dr. Ertan Yıldırım Kulak Burun Boğaz Randevusu

  Yoğun burun kanaması sebebiyle acil olarak kendisine başvurdum. Kanamaya neden olan durumu tespit edemediği gibi kanamayı yaklaşık 30 dk boyunca durduramadı. Tampon harici kanamayı durdurucu başka bir tedavi uygulamadı. Kanama durmayınca ordan ayrıldım. Ben memnun kalamadım.

  M
  Doğrulanmış
  Dyt. Deniz Pirçek Diyetisyen Randevusu

  Selam ben meryem ci...ci.Bircok rahatsızlığım olduğundan dolayı hem genetigimden,ve kullandığım ilaçların yan etkisiyle şekerim çok yüksek çıkıyordu.Bu esnada diyetisyen önerildi tesadüf sonucu Diyetisyen Deniz hanımla tanıştım ve çok memnun kaldım.Her hafta muhteşem bir karşılama ve iyi bir listeyle kısa bir sürede hem sağlığıma kavuşmuş oldum.Ve encokda yaglarimdan kilolarim da kurtulusuma sevindim.Iyiki tamisim deniz hanımı güzel insan yolun açık basarilariyin en iyi seviyelere gelmesi dileklerimle.Saygi sevgi minnetle.

  G
  Doğrulanmış
  Uzm. Dr. Selda Özşahin Randevu

  Ülkemizde böyle kaliteli doktorların olduğunu bilmek ne güzel. Güler yüzlü ve mükemmel bir doktor. Hastasının hem sağlığını hem maddiyatını düşünen harika bir insan. Migren tedavisi için gittim 1 yıllık tedavi başlattı. 1 yıl sonra yine yorum bırakacağım. Randevu almak için fazla düşünmeyin gidin görün bana hak vereceksiniz...

  N
  Doğrulanmış
  Prof. Dr. Mustafa Ateş Robotik Cerrahi

  Mustafa hoca gerçekten harika bir doktor 20 gün önce safra kesemdeki taşlar sebebiyle safra kesesi Ameliyatı oldum çok stresliydim ama doktorumun beni detaylı bilgilendirmesi ve sakinleştirmesi sayesinde çok güzel bir süreç yaşadım Ameliyat öncesinde Psikolojik olarak beni sakinleştirdi Ameliyat sonrasında ise tüm sancılarım hazımsızlığım ve sürekli ağrıyan mide şişkinliğimden kurtulmama sebep oldu ona ne kadar minnettarım anlatamam ayrıca bana ve aileme olan sıcak kanlı yaklaşımı asla unutmayacağım

  S
  Doğrulanmış
  Op. Dr. Ertan Yıldırım Bademcik Ameliyatı

  26 yaşında Bademcik ameliyatı oldum. Süreç beni korkutmuştu başta, ama Ertan Bey'in sakinliği ve tecrübesi beni çok rahatlattı. İyileşme sürecim boyunca kolay bir şekilde iletişim kurabildik rahatlıkla zor süreci Ertan bey sayende kolay geçirdim.. İlgi ve alakasından dolayı tekrardan sevgilerimi iletiyorum.

  K
  Doğrulanmış
  Prof. Dr. Peykan Türkçüoğlu Diğer

  Gözümde miyop ve astigmat var her iki gözümde de bundan 15 16 yil once cok araştırdım. Hocama buldum gittim cok kibar cok iyi bir hoca hemen yardımcı oldular. Gözümü cizdirdim. 16 yıldır gözlük hiç kullanmadım ve etrafımda hersey olduğundan daha güzel renklerdeymis bunu anladım. Allah sizden razi olsun. Iyi ki karsimiza ciktiniz.

  E
  Doğrulanmış
  Prof. Dr. Mustafa Ateş Genel Cerrahi Randevusu

  Mustafa hocamla iyi ki yollarımız kesişti. Safra kesemde polipler olduğu için alınması gerekiyordu ve bu süreci hem öncesinde hem sonrasında detaylı açıklamaları hem de hastanın psikolojisine göre davranıyor olması, ayrıca empati yeteneğinin de güçlü olması, sıcak kanlı ve üslubunun çok iyi olması beni ilk dakikalardan etkilemişti. Direk hocama kendimi teslim ettim:) Çünkü o güveni veriyor size! Ameliyatın başarılı geçmiş olmasından ve ameliyattan sonra da çok ilgili oluşundan çok memnun kaldım. Yolunuz bir şekilde genel cerrahiye düşerse (ki inşallah düşmez) tavsiye edebileceğim babacan bir doktor kendisi:) Böyle doktorlar iyi ki var:)

  E
  Doğrulanmış
  Op. Dr. Şenel Alkır Kulak Burun Boğaz Randevusu

  Şenel hanım bir yılı aşkın süredir devam eden kulak rahatsızlığım için müdahalede bulundu ve tedavimi düzenledi. kendisinin empatik, nazik, güler yüzlü yaklaşımı ve profesyonel yaklaşımından çok memnun kaldım. Kendisini tüm kalbimle tavsiye ediyorum.

  D
  Doğrulanmış
  Uzm. Dr. Ali Şal Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Randevusu

  Oğlumu yüksek ateşle hastaneye gelmem sonucu Ali beye muane olduk, bize yatış verdi bu sürede de tahlil röntgen vs verdi, ben doktor konusunda takıntılı biri olduğumu kabul ediyorumfazlasıyla aciklama bekliyorum,Ali bey fazla konuşmayı sevmediğini söyleyebilirim hatta benim beklediğim kadar aciklama yapmayıp hastanedede bayağı bir sorun çıkarmıştım,(çok üzgünüm şuan böyle bişey yaptığım için )hastaneden çıkarmayı bile düşündüm çocuğuma zatürre teşhisi kondu ve sağlığı için hastanede kaldık 15 gün boyunca bu süreç zarfında anladım kiii konuşmayı çok sevmiyor, ebeveyn telaşa vermek istemiyor en önemlisi de hastasına kendi çocukları gibi değer veriyor. alerjen bir yapiya sahip olduğu için çokta hastalaniyor ve sürekli doktora geliyoruz bende bana göre çok konuşmayan fakat işini son derece titizlikle yapan Aras,in doktoruna minnettarim iyiki sizi tanıma fırsatımız olmuş Aras Ökten'in soru sormaktan bıkmayan annesinden sevgiler iyikiiii varsınız

  K
  Doğrulanmış
  Prof. Dr. Mustafa Ateş Genel Cerrahi Randevusu

  Öncelikle mustafa hocama çok teşekkür ediyorum.normal doğum esnasında yırtıklarım ve fistül rahatsızlığım oluştu sosyal hayatımı devam ettiremiycek duruma gelmiştim artık. birkaç doktor muayenesinden sonra mustafa hocamı buldum.Bana ameliyat ve sonrasıyla ilgili olucak ve yapıcağımız herşeyi detaylı bir şekilde açıkladı.Herşey içime çok sinmişti hemen ameliyat tarihi alıp başarılı bir operasyon geçirdim

  Hata oluştu, tekrar deneyin

Sıkça Sorulan Sorular