Hakkımızda

Adres bilgisi

Medicana Çamlıca Hastanesi

Kısıklı Mah. Alemdağ Cad. No: 113

34692 , Üsküdar ,

İletişim Bilgileri +90 850...
Sigortasız hastalar

Hakkımızda

Medicana Çamlıca Hastanesi 1999 yılında kurulmuştur. Kardiyoloji, Gastroenteroloji, Hemodiyaliz, Nefroloji, Kornea Nakli, Tüp Bebek ve Üreme Sağlığı, Ortopedi ve Travmatoloji, El Cerrahisi ve Mikrocerrahi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi, Göğüs Cerrahisi (Akciğer Kanserleri Tanı ve Tedavi Kliniği), Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Plastik, Rekonstüktif ve Estetik Cerrahi, Göz Hastalıkları, Çocuk Cerrahisi, Neonatoloji, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) gibi özel branşlarda verdiği hizmetlerle ön plana çıkmıştır.

Medicana Çamlıca Hastanesi, 9.300 metrekare kapalı alanda 113 yatak, 7 ameliyathane, 35 yoğun bakım yatağı ve 100 araçlık otopark kapasitesiyle hizmet hastalarına vermektedir.

Medicana Çamlıca Hastanesi Acil Servisi’nde tüm hizmetler, acil müdahale ve ayaktan acil müdahale ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. Acil operasyon gerektiren durumlar için ameliyathanelerle aynı katta konumlanmış Acil Servis’te, 2 adet çocuk, 2 adet cerrahi müdahale, 1 adet canlandırma (CPR) olmak üzere toplam 12 adet yatak bulunmaktadır.

Yoğun Bakım Hizmetleri’nde multidisipliner yaklaşımı ve hasta odaklı hizmet ilkesi ile Medicana Çamlıca Hastanesi, toplam 35 yoğun bakım yatak kapasitesiyle hizmet vermektedir. Hasta yakınları için bekleme, bilgilendirilme ve dinlenme alanlarına sahip yoğun bakım ünitelerinde, annelerin bilgilendirileceği alanlar da mevcuttur.

Uluslararası Hasta Merkezi’nde yurt dışından gelen hastalara da 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sunan Medicana Çamlıca Hastanesi’nde farklı ülkelerden tanı ve tedavi hizmeti almaya gelen uluslararası hastalar için tasarlanan özel bir bölüm bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak İngilizce, Arapça, Rusça olmak ihtiyaç halinde tüm dillerde hizmet verilmektedir.

Bölgede bulunan anlaşmalı oteller ve TÜRSAB güvencesinde anlaşmalı olduğu ulaşım karşılama ve konaklama hizmetleri arasında Progo Travel, Crowne Plaza Orel, Hilton Garden Inn Otel, Mercure Otel, Grand Eyüpoğlu Otel, City Loft, Flora Suits yer almaktadır.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen sağlık turizmi belgesine sahip olan Medicana Çamlıca Hastanesi; Rusya, Azerbaycan, Türkmenistan, Gürcistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Ukrayna, Romanya, Kosova, Almanya, İrlanda, İsviçre, İtalya, Libya, Tunus, Irak, Filistin, Katar, Avustralya, Somali, Etiopya gibi ülkelerden hasta ağırlamaktadır.

Medicana Çamlıca Hastanesi, teknik altyapısı, tıbbi teknolojisi, tüm branşlarda sağlık profesyonelleri ve multidisipliner yaklaşımla birimleri bünyesinde bulundurmaktadır. Hastane bünyesinde bulunan dahili, cerrahi branşlarının yanı sıra kapsamlı hizmet sunan tanı üniteleri ve klinik laboratuvarlar yer almaktadır. Özellikli branşları arasında;

Özellikli Dahili Branşlar

· Çocuk Kardiyolojisi

· Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

· Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

· Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR)

· Gastroenteroloji

· Hematoloji

· Kardiyoloji

· Nefroloji

· Nöroloji

Özellikli Cerrahi Branşlar

· Çocuk Cerrahisi

· Göğüs Cerrahisi

· Göz Hastalıkları

· Kulak Burun Boğaz (KBB)

· Nöroşirürji (Beyin ve Sinir Cerrahi)

· Ortopedi ve Travmatoloji

· Plastik, Rekonstüktif ve Estetik Cerrahi

· Üroloji

Özellikli Üniteler

· Kornea Nakli

· Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)

· Havacılık Tıp Merkezi

· Hemodiyaliz

· Endoskopi (Gastroskopi, Kolonoskopi, Duodenoskopi, Bronkoskopi)

· Tüp Bebek (IVF)

· EEG, EMG

· Check-Up Merkezi

· Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi

· Neonatoloji / Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi

· Saç Ekimi

Muayeneler

 • Hastane Randevu

Tıbbi tesis tipi

 • Özel Hastane

Bu klinikteki doktorlar hakkındaki görüşler

Genel skor

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
  Ç
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Doç. Dr. Birol Karabulut Diğer

  21 aylık Çocuğumun hırıltısı,ateşi ve öksürüğü içn 30.07 2022 tarihnde kendisine gittik. İlgi alakası ve tedavi yöntemi süperdi. Daha önceden aynı şikayetle gittiğimiz doktorun tedavi yöntemi ile çocuğumuz 3 4 günde anca kendine gelebildi. Birol hocaya gittik tesadüfen. 24 saat olmadan çocuğumuzun ateşi hırıltısı geçti. Öksürüğü yumuşadı. Yemek yemeye başladı. Kesinlikle tavsiye ederim herkese. İlgi alakalasından dolayı kendisine çok teşekkür ederiz.


  S
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Prof. Dr. Peykan Türkçüoğlu Retina Ameliyatı

  Babamdaki retina hastalığı nedeni ile farklı şehirlerde farklı doktorlara göründükten sonra kendisine araştırmalarla internette rastladık ve uluslararası bir kongrede yaptığı bir cerrahi ile ödül aldığını gördük. Retinamızda delik vardı ve bunu onardı. Şu an eğri görmüyor ve görmesi arttı. Ne kadar şanslıymışım ki bu kadar net, açıklayıcı, güven veren bir doktora rastladım. Eğer retina hastalığınız varsa güvenle gidebilirsiniz.


  S
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Prof. Dr. Peykan Türkçüoğlu Retina Ameliyatı

  Uluslararası cerrahi yarışmada ödül almış ve TRT Ana habere konu olmuş bir hekim. Kör sayılan bir gözü kurtarmış ve ödül almış. Retinadaki zar ameliyatı için doktor ararken karşımıza çıktı ve Peykan hocaya ameliyat olmaya karar verdim. İyi ki öyle yapmışım. Herkesin çok zor dediği ameliyatı 20 dakikada yaptı. Hoca çok iyi bir Retina uzmanı. Şu an çok güzel görüyorum. Hocam ellerinize saglik.


  K
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Doç. Dr. Birol Karabulut Diğer

  Bebeğimizin üst solunum yolları enfeksiyonu sebebi ile tatil dönüşü kendisine randevu aldık ilgili,alakalı özellikle durumu detaylı bir şekilde izah etmesi ile kendisinden memnun kaldık.Ayrıca birebir ilgilenmesi çocukla iletişim kurması da oldukça hoştu.Kendisine teşekkür ediyor iyi çalışmalar diliyoruz.


  N
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Doç. Dr. Erdal Dilekçi Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon Randevusu

  Açıklamaları, ilgisi çok çok başarılı tavsiye ediyoruz. Tenisçi dirseğinden sebep prp uygulaması yapıldı ve 2 günde ağrılar hafifledi.


  S
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Op. Dr. Ertan Yıldırım Kulak Burun Boğaz Randevusu

  Burun estetiği, burun eti, burun kemik eriliği ameliyattı burnum'dan nefes alma problemim vardı ameliyat oldum burnum daha çok tıkandı nefes alma problemim daha da artı ameliyat olmadan önce daha iyi nefes alabiliyordum burnum,daki eğriliğin düzeltilmedi bir daha kemik eğriliği ve burun Eti ameliyatı olacam tavsiye etmiyorum


  Ö
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Op. Dr. Hüseyin Arık Sezeryan Doğum

  İkiz hamileliğim olduğu için erken doğum riski yaşadım. Hüseyin hocamın yönlendirmeleri yakın takibi sayesinde bebeklerimi sağlıkla kucağıma aldım. Gitmeyi düşünen herkese yürekten tavsiye ederim


  N
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Op. Dr. Bahar Besen Özkan Randevu

  Bahar hocam benim 25 yillik doktorum.2 cocugum var biri 25 biri 20 yasinda dogumlarimi kendi yaptirdi.Kontrollerim icin kendisine giderim.Her zaman son derece guvendigim ve baska bir doktora gitme geregi duymadigim meslegine asik hastasina sahip cikan guzel insan iyki varsin.Allah saglikli ve uzun omur versin.


  H
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Doç. Dr. Erdal Dilekçi Normal Randevu

  Erdal hocaya tesadüf randevu alıp eşimin aşırı diz ağrısı yüzünden gittik karşılaması detaylı açıklama yapması bizi memnun etti mr sonucunda münisküs ve yırtılma sonucu çıktı verdiği ilaçlarla bir haftada toparlanma oldu kendisine teşekkür ediyorum


  C
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Op. Dr. Eren Soner Tekin Diğer

  Hocamızı, HPV'ye bağlı genital siğillerin tedavisi için bir sene boyunca ziyaret ettim. İnce düşünceli ve mütevazı kişiliği, hastalarına ciddi anlamda zaman ayıran, sabırla dinleyen ve her konuyu en ince ayrıntısına kadar anlatan yaklaşımı, tedavi sürecinin hem fiziksel hem de psikolojik açıdan rahat geçmesini sağladı. Tedavi süreci boyunca sorularıma verdiği detaylı cevaplar sayesinde ciddi anlamda bilgi sahibi oldum. En önemlisi de, maddi konularda hastayı önceleyen anlayışlı tavrı tedavi sürecinin ekonomik yükünü hafifletmeye yardımcı oldu. Hocamızı benzer sıkıntılar yaşayan herkese gönül rahatlığıyla öneriyor, kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.


  Hata oluştu, tekrar deneyin

İlgili aramalar