Hakkımızda

Medicana Çamlıca Hastanesi 1999 yılında kurulmuştur. Kardiyoloji, Gastroenteroloji, Hemodiyaliz, Nefroloji, Kornea Nakli, Tüp Bebek ve Üreme Sağlığı, Ortopedi ve Travmatoloji, El Cerrahisi ve Mikrocerrahi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi, Göğüs Cerrahisi (Akciğer Kanserleri Tanı ve Tedavi Kliniği), Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Plastik, Rekonstüktif ve Estetik Cerrahi, Göz Hastalıkları, Çocuk Cerrahisi, Neonatoloji, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) gibi özel branşlarda verdiği hizmetlerle ön plana çıkmıştır.

Medicana Çamlıca Hastanesi, 9.300 metrekare kapalı alanda 113 yatak, 7 ameliyathane, 35 yoğun bakım yatağı ve 100 araçlık otopark kapasitesiyle hizmet hastalarına vermektedir.

Medicana Çamlıca Hastanesi Acil Servisi’nde tüm hizmetler, acil müdahale ve ayaktan acil müdahale ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. Acil operasyon gerektiren durumlar için ameliyathanelerle aynı katta konumlanmış Acil Servis’te, 2 adet çocuk, 2 adet cerrahi müdahale, 1 adet canlandırma (CPR) olmak üzere toplam 12 adet yatak bulunmaktadır.

Yoğun Bakım Hizmetleri’nde multidisipliner yaklaşımı ve hasta odaklı hizmet ilkesi ile Medicana Çamlıca Hastanesi, toplam 35 yoğun bakım yatak kapasitesiyle hizmet vermektedir. Hasta yakınları için bekleme, bilgilendirilme ve dinlenme alanlarına sahip yoğun bakım ünitelerinde, annelerin bilgilendirileceği alanlar da mevcuttur.

Uluslararası Hasta Merkezi’nde yurt dışından gelen hastalara da 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sunan Medicana Çamlıca Hastanesi’nde farklı ülkelerden tanı ve tedavi hizmeti almaya gelen uluslararası hastalar için tasarlanan özel bir bölüm bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak İngilizce, Arapça, Rusça olmak ihtiyaç halinde tüm dillerde hizmet verilmektedir.

Bölgede bulunan anlaşmalı oteller ve TÜRSAB güvencesinde anlaşmalı olduğu ulaşım karşılama ve konaklama hizmetleri arasında Progo Travel, Crowne Plaza Orel, Hilton Garden Inn Otel, Mercure Otel, Grand Eyüpoğlu Otel, City Loft, Flora Suits yer almaktadır.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen sağlık turizmi belgesine sahip olan Medicana Çamlıca Hastanesi; Rusya, Azerbaycan, Türkmenistan, Gürcistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Ukrayna, Romanya, Kosova, Almanya, İrlanda, İsviçre, İtalya, Libya, Tunus, Irak, Filistin, Katar, Avustralya, Somali, Etiopya gibi ülkelerden hasta ağırlamaktadır.

Medicana Çamlıca Hastanesi, teknik altyapısı, tıbbi teknolojisi, tüm branşlarda sağlık profesyonelleri ve multidisipliner yaklaşımla birimleri bünyesinde bulundurmaktadır. Hastane bünyesinde bulunan dahili, cerrahi branşlarının yanı sıra kapsamlı hizmet sunan tanı üniteleri ve klinik laboratuvarlar yer almaktadır. Özellikli branşları arasında;

Özellikli Dahili Branşlar

· Çocuk Kardiyolojisi

· Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

· Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

· Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR)

· Gastroenteroloji

· Hematoloji

· Kardiyoloji

· Nefroloji

· Nöroloji

Özellikli Cerrahi Branşlar

· Çocuk Cerrahisi

· Göğüs Cerrahisi

· Göz Hastalıkları

· Kulak Burun Boğaz (KBB)

· Nöroşirürji (Beyin ve Sinir Cerrahi)

· Ortopedi ve Travmatoloji

· Plastik, Rekonstüktif ve Estetik Cerrahi

· Üroloji

Özellikli Üniteler

· Kornea Nakli

· Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)

· Havacılık Tıp Merkezi

· Hemodiyaliz

· Endoskopi (Gastroskopi, Kolonoskopi, Duodenoskopi, Bronkoskopi)

· Tüp Bebek (IVF)

· EEG, EMG

· Check-Up Merkezi

· Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi

· Neonatoloji / Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi

· Saç Ekimi
Daha fazla bilgi

Hizmetler

Uzmanlar

Bu kurumdaki doktorlar/uzmanlar hakkındaki görüşler (101)

Genel skor

  N
  Doğrulanmış
  Doktor: Prof. Dr. Mustafa Ateş Diğer

  Hocama çok teşekkür ediyorum öncelikle ameliyata başlamadan süreçte bana detaylı açıklama yaparak nasıl yol çizeceğimizi benim aksi durumlarda neler yaşayacağımı kadar net detaylı bilgilendirmesi çok hoşuma gittiğinden hasta doktor güven ilişkisi öenmswdiğimden ve bana mantıklı gelen seçimle 4.evre hemoroid olmama rağmen en az a en minimal hale getirme atamalarının birincisini tamamladık aydınlatıcı konuşan bilgi veren doktorumu ekip çalışmasından dolayı da kutluyorum kendisini şiddetle tavsiye ediyorum.

  M
  Doğrulanmış
  Doktor: Prof. Dr. Mustafa Ateş Robotik Cerrahi

  Daha önce gittiğim hastanede ağrımın psikolojik olduğuna inandırılmaya çalıştım. Mustafa hocama gittiğimde safra kesesi taşım olduğunu biliyordu. hiç bir doktorun kapalı yapmaya cesaret edemediği ameliyatımı kapalı yaptı. 126 kiloyla kapalı safra kesesi ameliyatı oldum ve hiçbir zorluk yaşamadım. hayatımdaki en büyük şansım oldu. harika bir doktor. ameliyattan sonraki özenli takibi içinde çok teşekkür ederim

  C
  Doğrulanmış
  Doktor: Prof. Dr. Mustafa Ateş Genel Cerrahi Randevusu

  Kul dönmesi şikayeti ile geldim, hiç bekletmeden yardımcı oldu. Gerek telefonla gerek hastanede çok ilgiliydi. Çok koşa sürede iyileşti çok çok memnun kaldım

  D
  Doğrulanmış
  Doktor: Prof. Dr. Mustafa Ateş Kolon Ve Rektum Cerrahisi

  Yaklaşık 1.5-2 ay önce makatta siyah renkli büyük bir şişkinlik ve otururken ağrı nedeni ile Mustafa Beye gittim. Muayene olduktan sonra mevcut durumu ve ne yapılabileceği hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Nedir, neden olur, nasıl düzelir, ne yapılabilir gibi.
  Kesiksiz ve normal bir ameliyata göre daha az yorucu ve günlük işlere devam edilebilen "Doppler ile Hemoroid Arter Ligasyonu ameliyatı" gerçekleştirildi.
  Ameliyat sonunda gün geçtikçe azalan ve operasyon gününden itibaren 4 gün içerisinde neredeyse tamamen geçen bir ağrı/acı vardı sadece.
  Sayın hocamında dediği gibi kesik oladan ağrısız ve pansuman derdi olmayan bir süreç geçirdim ve operasyon bittikten sonra hemoroid ile ilgili bir sorun yaşamadım. Mustafa Bey ve Medicana Çamlıcaya teşekkür ederim.

  S
  Doğrulanmış
  Doktor: Prof. Dr. Mustafa Ateş Da Vinci Robotik Cerrahi

  İleri derece(11cm keseli) kasık fıtığım vardı. Mustafa Hocam 11 Eylül tarihinde kapalı operasyonla gayet başarılı şekilde fıtığımı aldı.
  Ameliyat öncesi anlattığı gibi ameliyat sonrası 3.gün büyük oranda iyileşmiştim.
  İlgisi ve profesyonelliğinden dolayı kendisine tekrar teşekkür ederim.

  Y
  Doğrulanmış
  Doktor: Prof. Dr. Mustafa Ateş Genel Cerrahi Randevusu

  2 yıla yakındır karım ve bel bölgemde olan ağrılarımla uğraşıyordum,tüm doktorlardan tedavi şansı bulamadım.Prof. Dr. Mustafa Ateş ile 2 hafta önce tanıştım muayene oldum kasık fıtığı olduğumu tespit etti. 1 hafta sonra ameliyat günü verdi,cuma günü ameliyat oldum. Hocamın eline sağlık. Benimle çok ilgilendi güler yüzlü,çok kaliteli Ayrıca hastane çalışanları çok ilgili bu yüzden hepsine teşekkür ediyorum hocama saygılar sunarım İyi ki sizin gibi bir Doktora rasladım Allah razı olsun Teşekkür teşekkür teşekkür

  M
  Doğrulanmış
  Doktor: Prof. Dr. Mustafa Ateş Laparoskopik Fıtık Tedavisi

  Kasık fıtığı ameliyatı oldum,çift taraflı ameliyat oldum ve ertesi gün yürüyerek hastaneden çıkıp araba kullanarak evime gittim.sayın hocam Mustafa Ateş'e çok teşekkür ediyorum.başarılarının daim olması dileği ile ....

  B
  Doğrulanmış
  Doktor: Op. Dr. Eren Soner Tekin Diğer

  21.08.23 tarihinde testis tümoru ameliyatı oldum. Ameliyat öncesi ve sonrası tüm sürec boyunca yaptığı açıklamalar, anlatımı, yaklaşımı, samimi ve her zaman güleryüzle karşılaması için burdan bir kez daha kendisine teşekkürlerimi iletiyorum. İyi ki sizi tanımışız. Başarılarınız daim olsun..

  H
  Doğrulanmış
  Doktor: Prof. Dr. Mustafa Ateş Genel Cerrahi Randevusu

  Mustafa hocamla yollarımız nisan ayında birleşti. Tiroit nodül rahatsızlığım olduğunu ve ilerlediği teşhis ettik ve 21 Haziran 2023 tarihinde Mustafa hocamın vermiş olduğu güven, pozitif enerji ile ameliyat oldum.. ameliyat öncesi bana tüm detayları net bir dille anlatmış ve tüm soru işaretlerimi gidermişti, üstelik her aradığımda ulaşabildim, hastasını yalnız bırakmayıp mutlaka sorularına cevap veren bir doktor… çok şükür harika bir ameliyat geçirdim oldukça başarılı bir ameliyat.. bu ameliyatta en korkulan şey ses kaybı olması ve bir kaç önemli oluşabilecek etkiler var ancak ben hocama öyle güvendim ki hiç bir durum gerçekleşmedi. Ameliyat sonrası sesim net çıkıyordu, ağrı yaşamadım narkozun etkisi olmasa ameliyat olduğuma inanmazdınız, Ertesi gün taburcu oldum.. Herkes korkmadan bu ameliyatı olabilir. Mustafa hocamı hemen bulun ve tedavinizi olun . Mustafa hocam iyiki varsınız… ( bu süreçte özveriyle çalışan ekibinizede çok teşekkür ediyorum, çok şahane ilgilendiler hepsi..)

  T
  Doğrulanmış
  Doktor: Op. Dr. Eren Soner Tekin Prostatektomi

  Soner bey babamın prostat ameliyatını (5.8.2023)Holep yöntemi ile mükemmel bir şekilde yaptı . Açıklayıcı bilgileri, hastasına karşı olan samimiyeti, ilgisi her şeyi ile harika bir hekim. Tekrar çok teşekkür ederiz.

  Hata oluştu, tekrar deneyin

İletişim

Kısıklı Mah. Alemdağ Cad. No: 113, Üsküdar 34692
Güneş Sigorta, Demir Hayat Sigorta, AIG Sigorta, Generali Sigorta, Eureko Sigorta, ... Axa Sigorta, Halk Sigorta, HDI Sigorta, Ziraat Sigorta, Dubai Starr Sigorta, Zurich Sigorta, Ergo Sigorta, Inter Partner Assistance, Mapfre Sigorta, Aviva Sigorta, Groupama Sigorta, Ankara Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Sigorta, Anadolu Sigorta, Ace European Sigorta, Türkiye Büyük Millet Meclisi Mensupları, Care & Create, İstanbul Ticaret Odası, Merkezi Kayıt Kuruluşu A. Ş., Tarım Kredi Sosyal Yardım Vakfı, Fortis Bank A.Ş. Mensupları Emekli Sandığı Vakfı, PTT, Şekerbank T.A.Ş. Personeli Sosyal Sigorta Sandığı Vakfı, T.C. Ziraat Bankası & T. Halk Bankası Mensupları Emekli Ve Yardım Sandığı Vakfı, Türk Telekom Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı, Türkiye Garanti Bankası A.Ş. Emekli Ve Yardım Sandığı Vakfı Genel Müdürlüğü, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Emekli Sandığı Vakfı, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Memur Ve Hizmetlileri Emekli Ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı, Asya Emeklilik Ve Hayat, BNP Paribas Cardif Emeklilik, Cigna Finans Emeklilik Ve Hayat, Compugroup Medical Bilgi Sistemleri A.Ş. (CGM ), Doğa Sigorta Kooperatifi, Ethica Sigorta, Garanti Emeklilik Ve Hayat, Halk Hayat Ve Emeklilik, İmece Destek Danışmanlık Hizmetleri, Katılım Emeklilik Ve Hayat, Medilab Assist, Metlife Emeklilik Ve Hayat, NN Hayat Ve Emeklilik, Türk Nippon Sigorta, Unico Sigorta, Ziraat Hayat Ve Emeklilik
İlgili aramalar