PsikoEvim Psikoloji Merkezi

(52 görüş)

PsikoEvim Psikoloji Merkezi , Aile danışmanlığı, cinsel terapi, Wisc-4, oyun ve şema terapi konularında aldığı uzmanlık sertifikalarının yanı sıra çocuk ve ergen psikolojisi, dikkat eksikliği ve hiper... daha fazla

Hakkımızda

Adres bilgisi

PsikoEvim Psikoloji Merkezi

Bostanlı Mahallesi Cemal Gürsel Caddesi No:97/4

35530 , Karşıyaka ,

İletişim Bilgileri
Sigortasız hastalar

Hakkımızda

PsikoEvim Psikoloji Merkezi , Aile danışmanlığı, cinsel terapi, Wisc-4, oyun ve şema terapi konularında aldığı uzmanlık sertifikalarının yanı sıra çocuk ve ergen psikolojisi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, kaygı bozukluğu ve iletişim problemleri ile ilgili çalışmalarına ve eğitimlerine devam etmekte, danışanlarına bu konularda da destek vermektedir.

Tıbbi tesis tipi

 • Özel Klinik

Bu klinikteki doktorlar hakkındaki görüşler

5

Genel skor
52 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Y
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Uzm. Psk. Özge Tercan Evlilik Terapisi

  Nişanlımla aramızdaki tartışmalar ve çekişmelerden dolayı ilişkimiz tükenme noktasına gelmişti. Son çare olarak ilişki terapisi almaya karar verdik. Araştırmalarımız sonucu Özge Hanım'da karar kıldık. İyi ki de öyle yapmışız! Öncelikle sizi oldukça tarafsız bir şekilde dinliyor. Yaptığı yorumlardan sizi gerçekten anladığını hissediyorsunuz. Taraflar arasında iletişimi güçlendirecek çözüm önerileri sunuyor. Terapi esnasında gerilim yükselirse, hemen ortamı yumuşatıcı etkinlikler yaptırıyor. Nişanlım da ben de çok memnun kaldık ve terapinin, ilişkimiz üzerindeki olumlu etkisini hissettik. Artık kavga etsek bile daha çabuk sakinleşiyoruz ve birbirimize duygularımızı ifade ederek, suçlayıcı olmadan iletişim kurabiliyoruz. Özge Hanım'a müteşekkiriz.

 • N
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Psk. Selin Mert Yanar Oyun Terapisi

  Selin Hanima oglumla baglanma sureclerimiz, pozitif sinir koyma, ebeveynlik yaklasimlarimiz icin danistik. Kendisi ilk basta bir anne olarak benim kaygilarimi cok iyi duydu ve yatistirdi. Oglumla da oyun terapisi sureci gerceklestirdi. Tum bu surecteki dokunuslari ve yonlendirmeleri ailecek bize cok iyi geldi. Cocuk ve aile danismanligi alaninda kesinlikle tavsiye ederim.

 • H
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Psk. Dan. Sıla Salantur Normal Randevu

  Merhaba 14 yaşındaki kızımın 8.sınıf sınav kaygısı ve stresten dolayı Sıla Hanıma gittik.Sıla Hanımı bir yetişkin psikolog tanıdığımız önermişti.İnternetten kısa bir araştırma yapıp kızımı götürmeye karar verdim.İlk önce Sıla Hanım benimle görüşme yapacağını ve sonrasında seanslara kızımla devam edeceğini söyledi.İlk sadece benimle görüşmemizde Sıla Hanımın öncelikle pozitif ,samimi ve gerçekten güven veren bir tavrı oldu.Akabinde kızımda ilk seansa gittiğinden itibaren çok sevdiğini ve tekrar gelmek istediğini iletmişti.Yapılan seanslar sayesinde kızım kendine daha özgüvenli.sınavdaki kaygının azalması sayesinde kızımın aramızdaki iletişimin güçlenmesi sağlanmıştı.Ders çalışması da buna bağlı olarak daha emin.daha verimli hale gelmişti.EMDR terapi sayesinde kızımın bu süreçte sınav kaygısıyla başetme de çok yararını gördük.Seanslar Sonrasında Sıla Hanımın geribildirimleri ise çok açıklayıcı ve profesyoneldi.Kızımla aramdaki iletişimde de davranış biçimlerini söyleyerek bu süreci daha rahat geçirmemizi sağlamıştır.Kızımın hem derslerinde daha başarılı ,hem de sınav kaygısında azalma Sıla Hanımın seansları sayesinde oldu.Sıla Hanım'a ve çalışma ekibinize herşey için çok teşekkür ederim.

 • E
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Psk. Dan. Sıla Salantur Oyun Terapisi

  Canım Sıla! Yapamıyorum dediğim her an gecicek dediğin için her an sana ulaşabildiğim Sıla yardım dediğim an elimi tuttuğun icin çok teşekkür ederim. Oglum 5 yaşında ve tramva geçirmiş bir çocuktu. Sıla hanımdan önce 2 pedegog değiştirmiş ve en son çözümü psikiyatride olduğuna inanmış ilac kullanan bir çocuktu. Çok zorlu bir süreci atlatmamı sağladı. Oglum ilac kullanmıyor, aslında hiperaktivite’si yok. Davranış bozukluğu bir hastalık boyutunda degil. Travmalardan kaynaklı olduğunu öğrendik. Bundan 6 ay önce tek basıma bile bir kahve icemezken sürekli yüksek sesli gerimli bir hayatım varken şimdi oglum tek basına oyunlar oynayan bağırmayan vurmayan kendini çok güzel ifade eden bir hale büründü. Hayata karşı güçlü bir çocuk yetiştirmem konusunda yardımların hiç küçümsenemez. Yurt dışında yaşayan bir arkadaşımız sayesinde öğrendik Sıla’yı. Sadece oğlumu degil aslında ailemi toparladı. Hiç bilmediğimiz hiç anlamadığımız yönlerden baktırdı bize. Bu süreç bizim için devam edicek. Devam etmeli de çünkü öğreneceğimiz çok şey var kendisinden. Güvenle başarısına imzamı atacağım bir pedegogtur Sıla, şifa oldu bize. Bundan sonra da bütün çocuklara ilac olacağına eminim.

 • N
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Psk. Dan. Sıla Salantur EMDR Terapi

  Kendisi ile sürecin başında olmama rağmen kendimde belirgin değişiklikler hissediyorum. Naif hali ve yargısız yaklaşımı sayesinde karşısında çok rahatım, süreçten çok umutluyum. Danışanlarıyle olan süreçlerine sadece iş olarak bakmadığı zaten her halinde belli, teşekkür ediyorum. Yolu hep açık olsun (:

 • Ö
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Psk. Dan. Sıla Salantur EMDR Terapi

  "Merhabalar , bundan yaklaşık 5 ay önce yaşanan son İzmir depreminden sonra 8 yaşındaki kızımız ile ilgili deprem sonrası tek başına yatamama, anneannesinden dedesinden ayrılmak istememesi gibi sorunlar yaşamış olup, psikolojik destek alma ihtiyacımız doğmuştu. Bunu da yakın çevremizle paylaşırken, bir arkadaşımız kendisininde daha önce kızı için Sıla SALANTUR’ dan destek aldığını belirtip bana Sıla Hanım’ın numarasını verdi. Bende Sıla Hanım ile ilgili yorumlara bakarken karşıma Doktor Takvimi sitesi çıktı. Burada dikkatimizi çeken ki bizim için en önemli olan Sıla Hanım için yapılan çok olumlu yorumlar ve bir çok çocuğa pozitif yönde dokunmuş olup tedavi süreçlerini başarıyla gerçekleştirmiş olmasıydı. Bu nedenden dolayı da Sıla Hanım’ı tercih etmiş olduk. Anne ve Baba olarak ilk bizimle görüşmesi gerektiğini belirtti. İlk görüşmemizde özel sektörde çalıştığımızdan iş dolayısıyla kızımızdan çok uzak kaldığımızı hemen sonrasında yaşanan depremden dolayı da yalnız kalamadıgı, anneannesi ve dedesine birsey olur diye yanlarından ayrılmak istemediği , yalnız yatamadığı gibi yaşadığımız sıkıntılarımızı dile getirip kendinisinden yardım istedik.
  Sıla Hanım’ la hafta da bir kere olmak üzere oyun terapilerine başladık. İlk seanslarında bize yaşamış olduğu davranışlarını değiştirmek için oyunlar oynayarak, resimler çizdirerek, Deneyimsel Oyun Terapisi ve EMDR terapi yaklaşımı ile kızımız bize açılmış oldu.. Birkaç seans geçtikten sonra da kızımızın değişimini yaşadığı korkulardan kurtulmuş olduğunu kısa bir zaman aralığında birebir olumlu anlamda yaşadık. Bu güzelliklerin hepsi Sıla Hanım sayesinde gerçekleşti.
  Sıla Hanım ‘ın bulduğu çözümler sayesinde kızımız artık yatağında yatıyor ve geceleri hiç yanımıza gelmiyor. Özellikle depremle ilgili daha da bilinçli olup okulda arkadaşlarına da aktarımlar yapar hale gelmesi bizi çok mutlu etti. Mesleğini severek yaptığı her halinden belliydi. Bundan sonraki mesleki kariyeriniz boyunca size başarılar dileriz.Hayat boyunca birçok çocuğa dokunmanız dileğimle...
  Sıla Hanım’ ı destek isteyen tüm ebeveynlere tavsiye ediyorum. iyi ki varsınız. Çok ama çok teşekkürler.."

 • E
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Psk. Dan. Sıla Salantur Oyun Terapisi

  Merhaba.. Sıla hanıma yine psikolog olan kardeşim sayesinde ulaştım. İlk seansta online bir görüşme yaptık ama biz yüzyüze terapinin kızımıza daha faydalı olacağını ve evde ufak bir kardeşi olduğunu da düşünerek yüzyüze terapiyi seçtik. Çok fazla kaygısı olan kızım Sıla hanım sayesinde hayli yol katetti. Seanslardan sonra bilgilendirmesi çok açıklayıcı ve yön göstericiydi. Ayrıca kızımla iletişimi de güzeldi. Kızım resim yapıp notlar yazarak seanslara gitmeye başladı. Zaman zaman yaptığı süprizlerle de kızımı hayli mutlu etti. Kendisine teşekkür ediyorum. Mesleğini gerçekten içtenlikle yaptığına dair inancım tam. Sıla hanım bilgisi, tecrübesi konusunda tereddüt etmeden kızımı emanet edebildiğim biri oldu. İzmir dışından terapiye geliyor oluşumuz bizi hayli yorsa da buna değdiğini düşünüyorum.

 • A
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Psk. Dan. Sıla Salantur Çocuk ve Ergen Psikolojisi

  Sıla hanım... Hayatınıza dahil etmekle hem kendinize hem de ailenize verebileceğiniz en güzel hediyedir onunla tanışmak. 47 yaşında olmama rağmen daha önce bilmediğim o kadar çok şey öğrendim ki Ondan. 9 yaşındaki kızım ile ilgili yaşadığımız aile içi sorunlar ve eğitim hayatındaki problemler nedeniyle Sıla hanıma gitmeye karar verdik eşimle. Buradaki yorumlar nedeniyle Onu tercih etmiştik danışman olarak. Onu tanıdığımız ilk andan itibaren hayatımızda hep bir yeri olacağını hissetmiştik. Sıla hanımın seanslarına başlayana kadar sadece kızımızda bir sorun olduğunu sanıyorduk. Oysa ne çok yanılmışız. Sıla hanım hem anne baba olarak bizim hem de kızımızın danışmanı oldu. Hem seans sırasında hem de seans sonrası ayrıntılı geri dönüşleriyle doğru bildiğimiz yanlışları bize öğretti, olaylara bakış açımızı değiştirdi. Ağzından çıkan her cümlenin altını çizmek gibi bir his uyandırır insanda. Ondan öğrendiğim, kapabildiğim her şeyi daha sonra tekrar tekrar okumak için not alıyorum. Yaşadığımız sorunlarla ilgili birçok baş etme yöntemi öğretti bize. Kızımın güvenebileceği, rahatlıkla açılabildiği, yanındayken kendini özel hissettiği bir Sıla ablası var hayatında. Emin olun, Onunla olan seanlarınızdan sonra hayatınız bir daha eskisi gibi olmayacak : )

 • B
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Psk. Dan. Sıla Salantur Ergen Terapisi

  Tavsiye üzerine gittim Sıla Hanım'ın pozitif yaklaşımı çok güzeldi kendimde görmediğim farkında olmadığım hatalarımı görmemi sağladı kendisine çok teşekkür ediyorum

 • A
  Doğrulanmış kullanıcı
  Doktor: Psk. Selin Mert Yanar Oyun Terapisi

  Selin hocayı buradaki yorumlara denk gelerek buldum. Yanılmayacağımı biliyordum. Kızım için, deprem sonrası oluşan hassasiyet ve özgüven problemleri için çalıştık. 6 seansa rağmen kızımdaki değişim gözle görülüyordu. Güler yüzlülüğü, sevecenliği ile artık kızımın Selin ablası

 • Hata oluştu, tekrar deneyin

İlgili aramalar