Melis Yılmazyiğit, Psikoloji Bursa

Psk. Melis Yılmazyiğit

Kaydet

Psikoloji

9 görüş

Kaydet

Tahmini yanıtlama süresi:

Adres

Hocalızade Mah. 7.Hamam Sok. No:2 K:3 Osmangazi, Osmangazi, Bursa
Bursa Buyuksehir Belediyesi Bursa Aile Danismanlik ve Egitim Merkezi

Bu adres için online randevu takvimi mevcut değil

Sigortasız hastalar


Kabul edilen yaş grubu: yetişkin

Randevu


Özgeçmiş

Hakkımda

Psk. Melis Yılmazyiğit, Atılım Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Lisans eğitimi sırasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gönül...

Daha fazla

İlgi alanları

  • Depresyon
  • Stres
  • Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu)
Tümünü göster

Hizmetler


Hocalızade Mah. 7.Hamam Sok. No:2 K:3 Osmangazi, Bursa

Bursa Buyuksehir Belediyesi Bursa Aile Danismanlik ve Egitim Merkezi

Görüşler

5

Genel skor
9 görüş

  • Dakiklik
  • Alaka
  • Mekan
D
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: Bursa Buyuksehir Belediyesi Bursa Aile Danismanlik ve Egitim Merkezi

Yaşadığım travma sonrası hayatım öncesi ve sonrası diye ikiye ayrıldı ve sonrasında ben kendimi bulamadım... Yok olmuşum hayatın her yerinde farkında olamadım, kızımın annesi olamıyordum artık, annemin babamın kızı, kardeşlerimin kardeşi olamıyordum artık. Hiç kimsenin kimsesi değildim artık... Ve bunun farkında değildim. Kızım için gittim kuruma yaşadıklarımın onu nasıl etkilediğini bulmak için ve bu izleri silmek için gittim. Ama orda öğrendim ki ilk önce ben iyi olmazsam kimseye faydam olmaz, iyi olmam gerektiğinin farkında bile değildim ki. Dedim ya ben yoktum, işte Melis hanım bana kendimi buldurdu. Ben varmışım, içinde yaşadığım bu hayatımın içinde ben varmışım! Bunu öyle bir şekilde yaptı ki anlatması zor o an ben de anlamıyordum, sorularla ve benden istediği cevaplarla bana beni buldurdu ... Benden istediği herşeyi yaptım o an zor gelse de yaptım tavsiye ettiği kitapları iki kere okudum, çok düşündüm. Ama tüm bu zorluklara değdi sonuç itibariyle.

Yaşadığım o acı sonrası sanki kabusum hep yanımda benimle idi. Benle yemek yiyor, benle uyuyor, çocuğumu yanımda benimle birlikte seviyordu sanki. Biran olsun hiç çıkmaz mı aklından insanın, çıkmıyordu işte. Nefes alamıyordum bir ferahlık anım bir huzurum yoktu... Ve ben bunca sıkıntı içinde anne olmaya, iyi bir anne olmaya çalışıyordum, mümkün olmuyordu. Artık o kabus yok yanımda, hayatımdan sildim, onunla konuşmuyorum artık ve gün içinde pek de aklıma gelmiyor...

Yapamam dediğim çok büyük bir şeyi de başardım Melis hanım kendisi de bilir, onun için ayrıca çok müteşekkirim.

Kendimi hayatın bir köşesinde bulamıyordum, Melis hanım baş etme yollarımı bana buldurarak hayatımın içinde beni bana gösteriyor...
İnsanlardan çok yoruluyordum, Melis hanım bana nasıl dinleneceğimi öğretiyor...

Kendisine nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum... İnsanın hayatında dönüm noktası olan acıları vardır, bir de insanın hayatında dönüm noktası olan güzellikler ve çareler vardır... Melis hanım bana Allah tarafından sunulan bir güzellik ve çaredir. Çok şükür İyi ki kendisini tanıdım.


Y

Ben daha önce 3-4 psikoloğa gittim ama bana yardımcı olamayacaklarını söylediler.Sonunda Melis Hanım'la hayatımda günün battığı ve sabahın hiç gelmeyeceğini düşündüğüm bir zamanda tanıştım .Kendisiyle tanıştığımda çok ağır bir depresyon geçiriyordum.Sonra yavaş yavaş bir sürü kitap önerdi bana,bir ödev gibi onları okudum,aydınlandım.Sonrasında kapıları tamamen kapamıştım ama hayatıma ışık gibi sızdı.Bana ışıkları açmayı,güneşin nasıl güzel doğduğunu görmeyi, yaşamak, nefes almak için kocaman bir dünya olduğunu öğretti.Doğru insanla yola devam ediyorum. Bir gün benim gibi karanlıkta kalırsanız Melis Hanım var,size de bana olduğu gibi yardımcı olabilir .Bana dünyada var olduğumu ve kendimi affetmeyi öğretti.Hep kendimi suçluyordum ama aslında bunların hepsinin altında bir sorun olduğunu öğretti.Daha doğrusu kendimi öğretti, ben var olduğumu hissetmiyordum daha önce, kendimi Melis Hanım sayesinde buldum.


H

Melis Hanım'la tesadüfen tanıştık, hizmet verdiği kurumdan randevu almıştım ve o şekilde gittim. 1 seneyi aşkın danışanıyım. Psikoloğa giden kişiler için en önemli şey güvendir. Kendimizi güvende hissedemezsek karşı tarafa açılamıyor ve inanamıyoruz. Melis Hanım bu güveni bana sağladı. Beni anladığını ve kendime dair herşeyi anlatabildiğimi biliyorum. Melis Hanım seanslar süresince elinden geleni yaptı benim için. Ben sadece konuşarak geçeceğini düşündüm, söylediği ve verdiği önerileri uygulayamadım. Şimdi farklı bir sağlık problemim nedeniyle ara vermek durumunda kaldım ama bu süreçte bile beni takip etti, aradı. Ama yine aynı şekilde bir yanılgıya düştüğümde nasıl başa çıkabileceğimi biliyorum.


P

Melis Hanım benim öfke sebebim konusunda çok fazla yardımcı oldu. Kendisine gittiğimde işimi kaybetmekten dolayı çok gerginlik yaşıyordum.Bu sebepten dolayı Melisa Hanım'a başvurdum. Yaşadığım öfke oğlumla aramı açmaya başladı. 5 yaşında oğlum. O başka bir psikologdan oyun terapisi aldı. Ben Melis Hanım'dan aldım. 9 ay sürdü ve ben artık kendimi kontrol eden öfkesiyle baş eden biri oldum. Fazlasıyla özverili, yardımcı oldu. Bir problem yaşarsam kendisine ulaşabileceğim konusunda güven verdi.Hiçbir problem yaşamadım.Fazlasıyla sakin ve güven verici.İnsanın hayatta şeyleri hiç tanımadığı bir insana anlatması çok zor ama ben hiç yabancılık çekmedim. Bir arkadaşıma anlatıyor gibiydim. Öfkemle baş etmem konusunda bana çok güzel fikirler verdi. Bunları uygulayıp uygulayamadığımı beraber konuştuk .Verdiği telkinler gerçekten faydalıydı. Kesinlikle tavsiye ederim herkese. Bende başka bir danışanın tavsiyesi ile ulaştım. Terapimden sonra çok arkadasıma tavsiye ettim.İnşallah bir problem yüzünden karşılaşmayız. Çok güzel bir psikolog. Başarılarının devamını diliyorum.


N

44 yaşındayım .Melisa Hanım sayesinde stresle baş etme yöntemini öğrendim. Benim için inanılmaz olumlu şeyler kattı hayatıma. Allah ondan razı olsun.Ben daha önce farklı bir yerden destek alıyordum. Bir projeydi. Destek aldığım psikolog gidince Melis Hanım gelmiş ben devam ettim Melis Hanım ile. İyi ki de Melis hanıma denk gelmişim çok memnun kaldım. Herhangi bir şekilde yargılamadan dinlemesi ve kendimi rahat hissettirmesi, hiç ummadığım yerlerden ummadığım bakış açısı sağlamasında çok yardımcı oldu.Tedavi sürecimiz tamamladık ve bundan sonra ne yapmam gerektiğini öğrendiğime kanaat getirdik.Sonlandırdık görüşmelerimizi.Bir arkadaşıma tavsiye ettim o da çok faydasını gördü.Gerçekten iyi geldi bize.


D

Ben Melisa Hanım'a hem kızı. Hayata tekrar döndüm sayesinde. Kendisine psikolojik danışmanlık almak için gittim. Daha sonrasında kızımla görüşmeler yaparken, ben tanıştım. Daha sonra kendim devam ettim. On numara bir danışman yengeme de tavsiye ettim.Mükemmel sonuçlar aldık .İlgilisi ve alakası,tavsiyeleri güzeldi. Çok memnundum güleryüzlülüğünden. Şehir değişikliği olduğu için bırakmak durumunda kaldık.Başka danışanlarında gidip tanışmalarını tavsiye edebilirim.Kendisine çok çok teşekkür ederim.Allah kendisinden razı olsun.


Z

Boşanma sebebiyle gittim Melis Hanım'a. Sonra çocuklarımın sağlığı, kendi sağlığım, ihtiyaç duyduğum zamanda kendisine başvurup kabul edildim. Her şekilde sağlığıma kavuştum. Melisa Hanımdan çok memnunum. Kuruluş olarak da çok güzel, tedavi amaçlı olarak da çok güzeldi.Gerçekten yardım etmeyi isteyen biri. Nasıl yardım edebilirim deyişi güzeldi.Yönlendirmesi güzeldi, memnun kaldık kendisinden.


Doğrulanmış kullanıcı
Konum: başka bir yer Psikolojik Danışmanlık

Zorlu süreçlerden geçtiğimiz dönemlerimiz olur hayatta.Yalnız ve yorgun hissettiğimiz.Baktığımız pencereden akışı göremediğimiz hatta kendimizi göremediğimiz.İşte böyle bir anda tanışmamız gerçekleşti Melis hanımla.İçsel yolculuğuma adımlarımı seanslarımızda sorduğumuz sorularla attım.Kendini ilk sıraya koymayı ve sevmeyi 30 lu yaşlarda bu seanslarda öğrendim :) ve sonrasında hayat daha başa çıkılabilir daha sevilebir bir olgu haline geldi benim için.Sorunlar yine aynı hızla gelmeye devam etsede bu kez ben aynı değildim.İçimde yıllardır gizlenen hobilerimi farkettim.Hergün geçtiğim yoldaki ağaçlara bile gülümseyerek bakarken bunca yıl güzelliğini farketmemiş olmama hayret ediyor ve şunu soruyorum kendime “uykudamıydım bunca yıl” Melis hanımın elinde sihirli değneği yok evet ancak sihirli bir gücü var “sizinle sizi yeniden tanıştırıyor” Sadece siz değil çevrenizde sizdeki değişimi farkediyor.Seansların üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen hala bazen kulaklarımda çınlar cümleleri.Kendimi severek ve farkederek yaşamayı öğrenmemde desteklerinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum..
Funda


S
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: başka bir yer

Melis Hanımla tanışmış olmak hayatımda güzel kapıların açılmasına vesile oldu.Kendimi çok mutsuz,amaçsız ve yalnız hissettiğim bir dönemde yollarımız kesişti.Birinin beni dinleyip,anlamasına delicesine ihtiyaç hissediyordum.Anlaşılabilmek ihtiyacı çok güçlü bir dürtü haline gelebiliyor bazen ve öyle ki bir nefes kadar ihtiyaç duyabiliyorsunuz buna.Beni en çok mutlu eden şey yapmış olduğumuz görüşmelerde bu ihtiyacımı karşılayabiliyor olmamdı.Her seansı iple çekiyordum. İnsan çoğunlukla içinde bulunduğu durumun farkına varmayabiliyor bu farkındalığı varmak için bazen başka bir insana ihtiyaç duyabiliyorsunuz. Her ne kadar ben kendime dışarıdan bakabiliyorum deseniz de bu böyle.Bazen bu insan bir dost olabilir,bir arkadaş olabilir,bir akraba vs olabilir bazen de bir psikolog olabilir. Melis Hanımla yapmış olduğumuz bu görüşmeler de benim hayatla, kendimle,olayları ve durumları yorumlayış şeklimle ilgili farkındalıklar kazandırdı bana.Bu farkındalıklar benim için paha biçilemez değerde bunun için kendisine tekrar çok teşekkür ediyorum.Yaşantımın bazı dönemlerinde kendimi ıslak,karanlık,soğuk bir kuyuya düşmüş gibi yapayalnız hissediyorum.Bazı zamanlar bu hissi sıkça yaşayabiliyorum(uzun zamandan beridir yaşamıyorum bu arada ,sanırım bunda seansların etkisi büyük olabilir).Fakat bu durumu yaşamaktan eskisi gibi korkmuyorum çünkü bu duyguyla nasıl baş edebileceğim konusunda fikir sahibiyim artık.Hissettiğimiz duyguyu farkedip,onu kabullenmek o duyguyla baş edebilme konusunda bize yardımcı olacaktır tarzında bir cümle hatırlıyorum meselâ konuşmalarımızın birinde, ne güzel bir cümle değil mi ? Ne kadar işlevsel.Gerçekten de öyle,meselâ mutluluk gibi üzüntümüzü de kabullenebilirsek belki üzülmekten bu kadar korkmayabiliriz.Bazı ufak farkındalıklar büyük etkiler yaratabiliyor hayatımızda ve bu gerçekten çok değerli bir şey.Seanslardan birinde şu cümleyi kurduğumu hatırlıyorum: "Şu an kendimi, (parmaklıklarını kendi ördüğüm)bir kafese hapsolmuş(kendi kendimi hapsetmiş) bir kuş gibi hissediyorum" o an gerçekten duvara toslamış gibiydim.Bu tür anlar hayatımızda nadir yaşadığımız ve etkisi gerçekten büyük olan anlar oluyor.Bu farkındalığa ben, oluşturmuş olduğumuz güvenli alanımız ve onun sınırlarının dışına nasıl çıkabileceğimiz üzerine yapmış olduğumuz konuşma esnasında vardım.Oluşturmuş olduğumuz sınırlı alanın aslında dünyamızın sınırları niteliğinde olduğunu düşünürsek bu farkedişin ne muazzam bir durum olduğunu anlatmaya gerek yok sanırım.Dediğim gibi bazı ufak adımlar büyük etkiler yaratabiliyor. Adım atmaktan korkmayın, yardım almaktan da hepimizin dönem dönem yardıma ihtiyacı olabiliyor. Sevgiyle...Melis Hanım beni hatırlat mı bilmiyorum ama ona da Saygılarımı sunuyorum, her şey için teşekkür ederim. Serap Enç


Hata oluştu, tekrar deneyin

Özgeçmiş

Hakkımda

Psk. Melis Yılmazyiğit, Atılım Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Lisans eğitimi sırasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gönül...

Daha fazla

İlgi alanları

  • Depresyon
  • Stres
  • Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu)
Tümünü göster

İlgili aramalar