Psk.

Melis Yılmazyiğit

verifiedCreated with Sketch.

3 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 105 profil ziyareti var

Psk. Melis Yılmazyiğit, Atılım Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Lisans eğitimi sırasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gönüllü stajını yapmıştır. 2011 yılında… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
5 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • N

  44 yaşındayım .Melisa Hanım sayesinde stresle baş etme yöntemini öğrendim. Benim için inanılmaz olumlu şeyler kattı hayatıma. Allah ondan razı olsun.Ben daha önce farklı bir yerden destek alıyordum. Bir projeydi. Destek aldığım psikolog gidince Melis Hanım gelmiş ben devam ettim Melis Hanım ile. İyi ki de Melis hanıma denk gelmişim çok memnun kaldım. Herhangi bir şekilde yargılamadan dinlemesi ve kendimi rahat hissettirmesi, hiç ummadığım yerlerden ummadığım bakış açısı sağlamasında çok yardımcı oldu.Tedavi sürecimiz tamamladık ve bundan sonra ne yapmam gerektiğini öğrendiğime kanaat getirdik.Sonlandırdık görüşmelerimizi.Bir arkadaşıma tavsiye ettim o da çok faydasını gördü.Gerçekten iyi geldi bize.

 • D

  Ben Melisa Hanım'a hem kızı. Hayata tekrar döndüm sayesinde. Kendisine psikolojik danışmanlık almak için gittim. Daha sonrasında kızımla görüşmeler yaparken, ben tanıştım. Daha sonra kendim devam ettim. On numara bir danışman yengeme de tavsiye ettim.Mükemmel sonuçlar aldık .İlgilisi ve alakası,tavsiyeleri güzeldi. Çok memnundum güleryüzlülüğünden. Şehir değişikliği olduğu için bırakmak durumunda kaldık.Başka danışanlarında gidip tanışmalarını tavsiye edebilirim.Kendisine çok çok teşekkür ederim.Allah kendisinden razı olsun.

 • Z

  Boşanma sebebiyle gittim Melis Hanım'a. Sonra çocuklarımın sağlığı, kendi sağlığım, ihtiyaç duyduğum zamanda kendisine başvurup kabul edildim. Her şekilde sağlığıma kavuştum. Melisa Hanımdan çok memnunum. Kuruluş olarak da çok güzel, tedavi amaçlı olarak da çok güzeldi.Gerçekten yardım etmeyi isteyen biri. Nasıl yardım edebilirim deyişi güzeldi.Yönlendirmesi güzeldi, memnun kaldık kendisinden.

 • Konum: başka bir yerHizmet: Psikolojik Danışmanlık

  Zorlu süreçlerden geçtiğimiz dönemlerimiz olur hayatta.Yalnız ve yorgun hissettiğimiz.Baktığımız pencereden akışı göremediğimiz hatta kendimizi göremediğimiz.İşte böyle bir anda tanışmamız gerçekleşti Melis hanımla.İçsel yolculuğuma adımlarımı seanslarımızda sorduğumuz sorularla attım.Kendini ilk sıraya koymayı ve sevmeyi 30 lu yaşlarda bu seanslarda öğrendim :) ve sonrasında hayat daha başa çıkılabilir daha sevilebir bir olgu haline geldi benim için.Sorunlar yine aynı hızla gelmeye devam etsede bu kez ben aynı değildim.İçimde yıllardır gizlenen hobilerimi farkettim.Hergün geçtiğim yoldaki ağaçlara bile gülümseyerek bakarken bunca yıl güzelliğini farketmemiş olmama hayret ediyor ve şunu soruyorum kendime “uykudamıydım bunca yıl” Melis hanımın elinde sihirli değneği yok evet ancak sihirli bir gücü var “sizinle sizi yeniden tanıştırıyor” Sadece siz değil çevrenizde sizdeki değişimi farkediyor.Seansların üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen hala bazen kulaklarımda çınlar cümleleri.Kendimi severek ve farkederek yaşamayı öğrenmemde desteklerinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum..
  Funda

 • S
  Konum: başka bir yer

  Melis Hanımla tanışmış olmak hayatımda güzel kapıların açılmasına vesile oldu.Kendimi çok mutsuz,amaçsız ve yalnız hissettiğim bir dönemde yollarımız kesişti.Birinin beni dinleyip,anlamasına delicesine ihtiyaç hissediyordum.Anlaşılabilmek ihtiyacı çok güçlü bir dürtü haline gelebiliyor bazen ve öyle ki bir nefes kadar ihtiyaç duyabiliyorsunuz buna.Beni en çok mutlu eden şey yapmış olduğumuz görüşmelerde bu ihtiyacımı karşılayabiliyor olmamdı.Her seansı iple çekiyordum. İnsan çoğunlukla içinde bulunduğu durumun farkına varmayabiliyor bu farkındalığı varmak için bazen başka bir insana ihtiyaç duyabiliyorsunuz. Her ne kadar ben kendime dışarıdan bakabiliyorum deseniz de bu böyle.Bazen bu insan bir dost olabilir,bir arkadaş olabilir,bir akraba vs olabilir bazen de bir psikolog olabilir. Melis Hanımla yapmış olduğumuz bu görüşmeler de benim hayatla, kendimle,olayları ve durumları yorumlayış şeklimle ilgili farkındalıklar kazandırdı bana.Bu farkındalıklar benim için paha biçilemez değerde bunun için kendisine tekrar çok teşekkür ediyorum.Yaşantımın bazı dönemlerinde kendimi ıslak,karanlık,soğuk bir kuyuya düşmüş gibi yapayalnız hissediyorum.Bazı zamanlar bu hissi sıkça yaşayabiliyorum(uzun zamandan beridir yaşamıyorum bu arada ,sanırım bunda seansların etkisi büyük olabilir).Fakat bu durumu yaşamaktan eskisi gibi korkmuyorum çünkü bu duyguyla nasıl baş edebileceğim konusunda fikir sahibiyim artık.Hissettiğimiz duyguyu farkedip,onu kabullenmek o duyguyla baş edebilme konusunda bize yardımcı olacaktır tarzında bir cümle hatırlıyorum meselâ konuşmalarımızın birinde, ne güzel bir cümle değil mi ? Ne kadar işlevsel.Gerçekten de öyle,meselâ mutluluk gibi üzüntümüzü de kabullenebilirsek belki üzülmekten bu kadar korkmayabiliriz.Bazı ufak farkındalıklar büyük etkiler yaratabiliyor hayatımızda ve bu gerçekten çok değerli bir şey.Seanslardan birinde şu cümleyi kurduğumu hatırlıyorum: "Şu an kendimi, (parmaklıklarını kendi ördüğüm)bir kafese hapsolmuş(kendi kendimi hapsetmiş) bir kuş gibi hissediyorum" o an gerçekten duvara toslamış gibiydim.Bu tür anlar hayatımızda nadir yaşadığımız ve etkisi gerçekten büyük olan anlar oluyor.Bu farkındalığa ben, oluşturmuş olduğumuz güvenli alanımız ve onun sınırlarının dışına nasıl çıkabileceğimiz üzerine yapmış olduğumuz konuşma esnasında vardım.Oluşturmuş olduğumuz sınırlı alanın aslında dünyamızın sınırları niteliğinde olduğunu düşünürsek bu farkedişin ne muazzam bir durum olduğunu anlatmaya gerek yok sanırım.Dediğim gibi bazı ufak adımlar büyük etkiler yaratabiliyor. Adım atmaktan korkmayın, yardım almaktan da hepimizin dönem dönem yardıma ihtiyacı olabiliyor. Sevgiyle...Melis Hanım beni hatırlat mı bilmiyorum ama ona da Saygılarımı sunuyorum, her şey için teşekkür ederim. Serap Enç

Hakkımda

Hakkımda

 • Psk. Melis Yılmazyiğit, Atılım Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Lisans eğitimi sırasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gönüllü stajını yapmıştır. 2011 yılında sosyal sorumluluk projesi kapsamında sosyal ve psikolojik yardıma muhtaç çocuklara psikolojik destek ve maddi destek amaçlı kampanya düzenlenmesinde katkıda bulunmuştur. Aynı proje kapsamında köy okulu kurulumuna destek vermiştir. 2011-2012 yılları arasında namus algısı ve kadına karşı şiddet arasındaki korelasyonu ölçen bir araştırmada bulunmuştur. Katıldığı bir başka gönüllü proje Avrupa Gönüllü Hizmeti Çevre Projesi olmuştur. (2012) Yunanistan’ın Xylokastro kentinde orman temizliğine katkıda bulunmuş, çevre okulların bahçe temizliği ve onarımına yardım etmiştir. 2013 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde okul öncesi dönemdeki çocukların çizim becerilerinin çevresel uyaranlarla ilişkisini inceleyen bir araştırmada gönüllü olarak yer almış, bazı testler uygulamıştır. 2013-2014 yılları arasında Özel Asay Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde çalışmıştır. Zihinsel engelli çocuklara sosyal yaşam becerilerinin, toplumsal yaşam becerilerinin ve iletişim becerilerinin kazandırılmasına çalışmıştır. Engelli çocukların ailelerine çocukların eğitimi , bakımı ve sosyal koşulları hazırlanması konusunda bilgilendirmeler yapmıştır. 2015-2016 yılları arasında Nilüfer Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezinde şiddete maruz kalmış olan kadınlarla görüşme yapmıştır.
  Aldığı Eğitimler Panik Atak ve Anksiyete Dostları Derneği OKB- Panik Bozukluk Vaka Çalışması Konulu Eğitim, Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Danışmanlık Yaklaşımı, Eş Terapisinde İletişim, Ayrılık, Kayıp ve Yas ile Psikoterapötik Çalışma, Viktor Frankl Enstitüsü Yoğunlaştırılmış Logoterapi Eğitimi , Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Eğitimi (halen devam etmektedir.), EMDR Eğitimi (halen devam etmektedir.)

Okullar / Eğitimler

 • Atılım Üniversitesi Psikoloji Bölümü

Deneyimler

 • Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
 • Özel Asay Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Fotoğraflar