Uzm. Fzt.

Mert Ş. Ergin

verifiedCreated with Sketch.

Fizyoterapi ve rehabilitasyon

34 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor Son 30 gün içerisinde 178 profil ziyareti var

2015 Spor Fizyoterapisi Yüksek Lisans Mezunuyum. Türkiye Futbol Federasyonu Kadın Futbol Takımı kamp dönemleri fizyoterapistliğini yapmaktayım.. Galatasaray SK Kadın Basketbol A Takım… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
34 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Ü

  İki yıldır süren ve bana gündelik hayatta zorluklar çıkaran yürüme mesafemi, günlük aktivite düzeyimi oldukça etkileyen bir ağrıdan şikayetçiydim. İş vesilesiyle gittiğim İstanbul şehrinde ismini de daha önceden sıkça duyduğum Mert Bey ile konuşma fırsatı buldum. Ağrımın hangi sebeple kaynaklandığını, neleri yapmamız gerektiğini sabırla ve özenle anlattı. İlk seans sonrasında bacağıma yayılan batıcı zonklayıcı ağrımın manuel terapi ile neredeyse tamamıyla geçtiğini, yaptırdığı etkili egzersizler ve sonrasında uzaktan haberleşme ile sorunumu kökten hallettiğini gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Ne diyebilirim ki iyi ki fizyoterapistler var iyi ki Mert Bey ile tanışma fırsatı bulmuşum. Her şey için çok teşekkür ederim..

 • A
  Yer: başka bir yerHizmet: Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi

  Bel fıtığım vardı. Oğlumu pusete yerleştirirken dayanılmaz bir ağrıyla doğrulamadım. Doktor Takvimi sitesinden Mert Hocama ulaştım. Yeni doğum yapmış biri olarak hocamın manipülasyon tedavisi ilk seansta inanılmaz bir etki gösterdi. Ağrı eşiğim 10 üzerinden 9iken 3e düştü. İkinci senansta ise bu eşik 0 oldu. Ve ben normal hayatıma geri döndüm. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır beni ağrılarımdan kurtardı. Şiddetle tavsiye ederim kendisi çok ilgili ve her soruya cevap veriyor.

 • B
  Yer: başka bir yerHizmet: Omuz ağrısı ve güçsüzlük

  Spor yaparken sakatladığım omzumun ağrısı ve güçsüzlüğü yüzünden katılmadığım tedavi kalmadi. Bir türlü tanı koyulamadi. Mert Hocamla bir öneri dolayısıyla tanıştık. Kendisi ne yaptığını bilen ve anlatan ikili ilişkileri gayet başarılı muhteşem bir fizyoterapist. Daha ilk seansta ağrılarım neredeyse bitti diyebilirim. Güçlendirme için ise verdiği programi özenle yapacağim. Umarım benim gibi bir çok kişi yanlış ellere düşmeden ve umudu tükenmeden Mert hocam gibi uzman kişilerle tanışırlar. Her şey için teşekkürler hocam iyi ki varsınız.

 • Yer: başka bir yerHizmet: Boyun Fıtığı

  Merhabalar Mr ' la onaylışmış 2 adet biri büyük biri küçük boyun fıtığım var ve bu durumdan hem fiziksel hem psikolojik olarak çok rahatsız oldum ağrılarım vardı ve bir an önce çözüm bulmam gerekiyordu internette uzun araştırmalar videolar sonucu ameliyatın çözüm olmadığını ve en azından manuel terapinin denememin gerektiğini düşünüp uzun uzadıya araştırmalar yaptım bir çok doktor fizyoterapistle görüştüm en sonunda doktor takvimi üzerinden Mert Hocamı buldum ilk başta CV sine güvendim daha sonra telefonda görüştük tanıştık görüştük kendisinin güven veren ve ılımlı tutumu sayesinde bu süreci onunla devam etmek istedim ve yaptığımız terapilerden sonra doğru bir karar verdiğimi daha iyi anladım.Kendisi gayet kibar anlayışlı ve kendi branşında gerçekten uzman birisi. Beraber geçirdiğimiz süreyi çok iyi yönetip ağrılarımı büyük ölçüde azalttı Hocam çok teşekkür ederim umarım okuyorsunuzdur ve okuyan benim gibi hasta bir çok kişiyed e faydalı olmuştur inşAllah aynı şekilde şifa bulur

  Mert Ş. Ergin2018-07-19

  Değerli yorumun ve tedavi açısından tüm gerekenleri yapmaya çaba gösterişin adına ben çok teşekkür ediyorum. Sağlıklı nice güzel günler diliyorum..

 • Ö

  Uzm. Fzt. Mert Ş. ERGİN ile karpal tünel sendromu sebebi ile yaşadığım sıkıntılar yüzünden tanışma fırsatı yakaladım. 2 hafta gördüğüm fizik tedavi sonrasında problemlerim ortadan kalktı,bir süre sonra şikayetlerimin tekrarlanabileceği söylenmesine rağmen sayesinde yaşadığım ağrılar, korkular hayatımdan tamamen çıktı.Sonrasında duruş bozukluğu, şiddetli boyun ve sırt ağrılarım için hiç düşünmeden gidilebilecek tek adres olan kendisine ulaştım. Çünkü alanında uzman, ne yaptığını bilen , güvenilir ve hastasına sonsuz güven veren bir fizyoterapist. Güleryüzü ve her şey için sonsuz teşekkürler....

 • A
  Yer: başka bir yerHizmet: Boyun Fıtığı

  Öncelikle mert hocma çok teşekür ediyorum ondan allah razı olsun boyun düzleşmesi ve boyun fıtığı şikayetiyle doktor takvimi sitesinden ulaşdım tedavi şitdetli agrılarım ve artık bıktırcak derceye geldi agrı kesici içmeden uyuyamıyordum piskoljim çok bozuldu ama hocamla ilk seansımızdan sonra agrılarım yok denilbilecek şekilde azaladı gösterdiği ekzersizler zaten muheteşem bana ekzersizi sevdiren tek kişi ???? güler yüzü ve efendi kişilğiyle bütün övgüleri hakediyor gerçekten çok bilgi ve ne yaptığını çok iyi bilen biri hocama burdan teşekür ediyorum hastalğmın ve benim iyleşme sürecimde bukdar ilgilendiği için benim gibi şikayetleri olanlarnız varsa güvenle mert hocamıza danışbilrsiniz emin olun pişman olmasınız

 • B
  Yer: Mert Ergin MuayenehanesiHizmet: Boyun Fıtığı

  Bugün yaşadığım bir mucizeyi, evet kesinlikle benim için bir mucizeyi paylaşmak istiyorum.. 29 yaşındayım, 4 yıldır boyun ve omuz ağrılarından gerçekten kafayı yeme noktasına gelmiştim.. Gitmediğim doktor, görmediğim tedavi kalmadı..Psikiyatri den nöroşirurjiye, ortopediden nörolojiye.. Ne ağrım dindi, ne yaşam kalitem normale döndü..Uyku kalitesi sıfırın altında ve neredeyse işimden kovulma aşamasına geldim..Doktor takvimi sayesinde Mert doktorumu buldum..Önce telefonda o kadar sabırlı bir şekilde dinledi ve sorularımı cevapladı ki..Uzun uzun her detayı dinledi, yanıtladı..Aciliyetimi maruz görüp tedavi için ilk fırsatta randevu verdi..Aynı gün ilk seansı yaptık..%80-85 rahatlama, ağrıda azalma yaşadım..Kendime geldim adeta..Birkaç saat sonra derin bir uykuya daldım yıllar sonra..Uyandım ve rüya değilmiş..Biliyorum tedaviye ve bilhassa egzersizlere devam etmem gerekiyor..Egzersizi bu kadar sevdiren, detay detay anlatan, dakikalarca bir hareketi en doğru şekilde olsun diye yaptıran kimseyi tanımadım ben..Iletişimi, genç yaşına rağmen bilgisi, yeteneği..Muazzam..Ben doktorumu buldum..Allah kendisinden razı olsun, ilmini daim kılsın..Tüm hastalara da şifa versin..Mert hocamı dinleyip, sözünden çıkmadan tedaviye devam etme zamanı şimdi..Kesinlikle tavsiye ediyorum, muhakkak görüşünü alın derim..

  Mert Ş. Ergin2018-07-15

  Sevgili Burak..
  Yorumunu okurken ne kadar doğru bir meslek icra ettiğimi, insan sağlığına bir nebze olsun katkıda bulunmanın ne kadar keyifli bir olay olduğunu bir kere daha anladım..
  Bu kadar güzel söylemlerin için, tedaviye uyumun için ben sana teşekkür ederim.
  Giderek daha da iyi olduğunu görmek mutluluk sebebi..
  Sağlıklı günler diliyorum..

 • C
  Yer: başka bir yerHizmet: Bel - Boyun Fıtığı

  Bel fıtığı teşhisinin ardından, ameliyat olmak yerine manipülasyon ile iyileşmeyi denemeye karar verdim. Doktor beye bu site aracılığı ile ulaşarak seanslara başladım. Seanslar egzersiz ve manipülasyon içerikli geçmekte. Ayrıca verdiği egzersizleri sabah ve akşam olmak üzere her gün tekrar etmekteyim. 5. Seans 16. Gün geride kaldı. Duruşum düzeldi, bel ağrılarım kayboldu, güçlendim ve spor alışkanlığı kazandım. Seanslara diğer noktalardaki kas ağrılarını çözmeye çalışarak devam etmekteyiz. Teşekkürler Mert bey

 • S
  Yer: Mert Ergin MuayenehanesiHizmet: Normal Randevu

  Mert hocamı internetten buldum.İyiki tanışma fırsatımız olmuş 24 yaşındayım boyun düzleşmem ve aşırı boyun sırt ve kas ağrılarım vardı ilk seans da fark edilir şekilde rahatlama hissettim ikinci seansla ağrılarımdan kurtuldum seanslarımız devam edecek güler yüzlü sempatik ve kibar doktorum emeğinize sağlık.

 • Yer: başka bir yerHizmet: Manuel Terapi

  Merhaba.. Ben Mert hocamla kuzenimin tedavisi sebebiyle tanıştım.. Çok ciddi el bileği omuz sırt boyun agrıları yasıyordum..Gitmediğim yer kalmamıştı ve yaşam kalitem çok ciddi etkileniyordu..Birkaç seans manuel tedavi ve egzersiz ile çok iyi bilgilendirme ile sıkıntılarımdan kurtardı beni.. iletişimi çok yüksek bilgisi derin ve güleryüzlü bir doktor.. Herkese öneririm..

Hakkımda

Hakkımda

 • 2015 Spor Fizyoterapisi Yüksek Lisans Mezunuyum.
  Türkiye Futbol Federasyonu Kadın Futbol Takımı kamp dönemleri fizyoterapistliğini yapmaktayım..
  Galatasaray SK Kadın Basketbol A Takım fizyoterapistiyim..
  Türkiye Kürek Federasyonu Dünya Şampiyonası Elemeleri kapsamında kamp dönemi fizyoterapistliğini yaptım..
  Sporcu sağlığı üzerine gerek yaralanmaların önlenmesi, sağlığın korunması, gerekse yaralanma sonrası tedavi süreci ve rehabilitasyon programında hizmet verilir.

Okullar / Eğitimler

 • Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi -Fizyoterapi ve Rehabilitasyon-Lisans (2008-2012)
 • Yeditepe Üniveristesi - Sporcu Fizyoterapisi- Master- (2013-2015)
 • İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fak Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hareket ve Antrenman Bilimleri-Doktora (2018-)

Deneyimler

 • Lokman Hekim Hastanesi (2012- 2013)
 • Liv Hospital Ulus (2013- 2014)
 • Galatasaray Kadın Basketbol A Takımı (2015- 2016)
 • Türkiye Kürek Federasyonu Kamp Dönemi - Türkiye Futbol Federasyonu( 2014 - ...)
 • Fizyoform İstanbul (2017 - ...)
daha fazla

Fotoğraflar

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Rehabilitasyon süreci bir sakatlık varlığında iyileştirme, normale döndürmeye çalışma aynı zamanda koruyucu yaklaşımlarla hastalıkların önüne geçme süreci olduğundan dolayı insanlara kaliteli yaşamlarını geri sunmaya çalışmak, var olan kaliteli yaşamı korumak ve kalitesini arttırmak adına.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Genelde travmalar, kötü olaylar ve süreçler yaşamış, kronik ağırlıklı ya da aşırı ajite olayları barındıran bir popülasyonla çalışmak. Ayrıca bazı durumlarda uzun soluklu ve sabır gerektiren bir sürecin olması. Kendini sürekli değiştirmek ve geliştirmenin, günceli yakalamanın zorunluluğu.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

Sporcu ve ortopedik rahatsızlıklarla daha ağırlıklı çalışmak. İyileştirmenin vermiş olduğu mucizevi hazzı manuel terapi ve egzersiz gibi invaziv modalitelerle sağlamak. Hastalarımızın gözlerindeki o mutluluk ışığını yakalamak.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Milli takımlarda kamp dönemlerinde milli sporcularımızla birlikte çalışmak her zaman için çok büyük keyif ve onur vermiştir. Milli takım sporcularımızla geçirdiğim her anın keyif verici ve akılda kalıcı olduğunu düşünüyorum