Dr. Öğr. Üyesi

Muhsin Balaban

verifiedCreated with Sketch.

Üroloji, Üreme endokrinolojisi ve infertilite

12 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 752 profil ziyareti var

2006 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce)'ni bitirdikten sonra aynı yıl İstanbul Kartal Dr Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Üroloji ihtisasına başladı.… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
12 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Konum: Medicana Beylikdüzü International İstanbulHizmet: Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı

  2016 yılı sonunda Cift taraflı varikosel için doktor ararken Dr Muhsin hoca ile tanıştım.. Başka Dr larin verdiği umutsuz cvplardan sonra kendisinin rahat ve güven verici sohbetinden sonra ameliyat olmaya karar verdim ameliyatın ertesi günü taburcu oldum.. Ve ameliyat üzerinden 6ay geçmeden eşimle mutlu haberi aldık şimdi bebeğimiz 7 aylık çok şükür.. Kendisine sonsuz teşekkürler gerekse ameliyat zamanında gerekse ameliyattan sonra sürekli iletişimde kalması ve hastalarını müşteri olarak değil de hasta olarak gördüğü için ayrıca teşekkürler.. Gözünüz kapalı kendinizi emanet edebilirsiniz..

 • M
  Konum: Medicana Beylikdüzü International İstanbulHizmet: Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı

  4 yıldır uğraş verdik 2 defa tüp bebek yaptık fakat başarısız oldu sonra muhsin hocama muayene oldum anlayışı ve güler yüzü benim için ümit oldu ve kendisi varikoselin hücre yapısını bozduğu için tüp bebek başarısız olabileceğini varikoselin çözüm olup 3 4 aya bebek sahibi olabileceğimizi söylediğinde bu benim için inanması güç ama hayali bile güzel olan bir cümleydi fakat çift taraflı başarılı bir ameliyat sonrası 2. Ay sonunda bebek haberini aldık bu inanması çok zor bir şeydi muhsin hocama okadar minnettarım ki insanin en karamsar olduğu zamanda süreci en iyi şekilde belirleyen ve bu sürecin tıkır tıkır işlediğini gördüğünüz bir doktor Muhsin bey. Ameliyat sonrası kısa sürede ağrılar bitti ve işime devam ettim. Çok şükür şimdi 40 günlük bir kızım var. Yüce Mevlam bunu her isteyene tattırsın. Verikosel konusunda illaki muhsin hocama danışın derim. Şifa bulmanız dileğiyle. Muhammet RK

 • H
  Konum: Medicana Beylikdüzü International İstanbulHizmet: Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı

  Çift taraflı varikosel rahatsızlığımın tedavisi için doktor araştırması yaparken Muhsin balaban hocam ile tanıştım.Kendisinden randevu alıp muayene için yanına gittim.5-10 dakika sohbetten sonra gerek bilgi ve tecrübesi ile içimi rahatlatıp güven vermesiyle gerekse samimi ve güleryüzlü yaklaşımı ile doktordan çok bir arkadaş oldu.Ameliyatımı olduktan sonra 3 gün sonra sağlıklı şekilde günlük yaşamıma geri döndüm.Bu süreçte benimle hiçbir zaman irtibatını kesmeyip sürekli iletişim halinde olup bana manevi yöndende çok destek olmuştur.Herşey için teşekkür ederim hocam,İyi ki varsınız..

 • Ç
  Konum: Medicana Beylikdüzü International İstanbulHizmet: Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı

  mikro cerrahi varikosel Ameliyatı dün oldum, gayet ilgili bir doktor,öyle ciddi bir ağrım sızım olmadı. gayet iyiyim Allaha şükür, kesinlikle varikosel rahatsızlığı olanlara muhsin beyi tavsiye ediyorum.

 • S
  Konum: Medicana Beylikdüzü International İstanbulHizmet: İdrar Yolu Darlıkları

  Muhsin Hocayla şans eseri tanıştım. O kadar çaresiz bir zamanımda bir de bu doktoru deneyim diyerek beylikdüzü medicana hastanesine randevu aldım. Sürekli idrar yolu enfeksiyonu oluyordum ve idrara çıkmak imkansız hale gelmişti. Enfeksiyonum kesilmiyordu. Muayene esnasında üretra darlığı olduğu tespit edildi ve hemen ameliyat oldum. Aynı hastanede görev alan Prof. Dr. Hayri Murat Tunç ile birlikte üretrayı genişlettiler. Ameliyat oldukça başarılı geçti ve çok kısa sürede toparladım. Hocam ilgisini alakasını halen kesmemekte irtibat halindeyiz. Hem bilgisi ve tecrübesiyle tedavisini sağlamakta hem de pozitif enerjisiyle bana manevi olarak destek olmakta.

 • Konum: başka bir yerHizmet: Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı

  Muhsin hocayı şans eseri tanıdım varikosel ameliyatı yaptı sagolsun agrısız sızısız 3 günde ayağa kalkıp işime devam ettim inşallah çocuğumuzun olmasını temenni ediyorum ilginize çok teşekkür ederim.

 • Konum: Medicana Beylikdüzü International İstanbulHizmet: üretra darlığı

  üretra darlığı sebebi ile gittiğim medicana int.hastanesinde Dr.muhsin Balaban ile tanıştım.Sempatik tavrı,alçakgönüllüğü,ve güven veren konuşması ile hastası oldum.Tedavi sürecimiz başladı,zaman içerisinde Muhsin hocanın tedavi sürecinde mesleğine saygısı,cesur kararları,hastasına saygısını gördüm ki;hele üretra tıkındığında benim hastaneye acil gittiğimde işinde devleştiğini,hastasının başucunda sabahlayacak kadar mütevazi , ona derman olmak adına çabalarını yaşayınca ona saygım bir kat daha artmıştır. O Atatürk' Beni türk hekimlerine emanet ediniz 'derken herhalde Dr.Muhsin Balaban gibi işinin ehli,cesur,mütevazi,başarılı,cana yakın,bir o kadarda mesleğinde uzman Dr larımız için söylemiştir.Hocam sen Bir cesur yüreksin ,başarılarını anlatmaya zaman yetmez...Ama biliyorum ki sen Benim gibi bir çok hastanın dermanı olacaksın..Başarılı tedavi sürecim sonunda şimdi işimin başındayım ve hergün sana dua ediyorum..İyiki seni tanıdım,hastan,dostun oldum,
  Orçun yılgör

 • Ö
  Konum: Medicana Beylikdüzü International İstanbulHizmet: Tüp bebek-Varikosel

  Eşimle çocuk hasretiyle doktor doktor gezip tedaviler, ilaçlar ve sonucun hüsranla bitmesinin bizde yarattığı psikolojik baskı, maddi ve manevi kayıplar.....Artık gittiğimiz yerlerden umutsuzca elimize tutuşturulan tüp bebek kartları... İşte böyle umutsuzca ve artık kendimizi tüp bebeğe hazırlamışken karşımıza çıktı Muhsin BALABAN hocam. Güler yüzü ,hasta psikolojisini anlayışı, verdiği moralle ve manevi destekle bizi destekledi . Tabiî ki Muhsin hocamın alanındaki uzmanlığını ve konuya hakimiyetini görünce keşke Muhsin Hocam karşımıza daha önce çıksaydı dedik. Çünkü eşimle benim öykümü dinledikten sonra tedavi sürecine Varikosel ameliyatımı başarıyla gerçekleştirerek başladı.Ameliyatımdan 2 gün sonra günlük hayatıma başladım. Verdiği manevi destek ,olumlu motivasyon ve kullandığı destekleyici tedavilerle genelde 1.yılın sonunda görülen iyileşmeleri,3. Ayın sonunda yakaladık ve eşimin hamile olduğunu öğrendik. Gittiğimiz diğer kadın doğum doktorlarının tüp bebek yolunda ilerlerken doğal yolla kısa sürede oluşan bu hamileliğin mucize olduğunu söylemeleri hem sevindirdi hem gururlandırdı.Kendisine bu vesileyle çok teşekkür ederiz.Muhsin hocam iyi bir doktor olmasının yanında empatik yaklaşımıyla çok iyi ve pozitif bir insan. Ne zaman umutsuzluğa düşşek bize hep cesaret verdi.Çocuk konusunda umutsuz olan çiftlerseniz muhtemelen Muhsin Hocayı daha tanımamışsınızdır.

 • F
  Konum: başka bir yerHizmet: Mesane Kanseri Kapalı Ameliyatları

  Sevgili hocam Muhsin BALABAN gerek hekimligi gerekse iletisimi iyi bir hoca olarak kendisinden son derece memnun kaldik.Hayat kalitemi yillardir etkileyen mesane ile ilgili sikintimi ortadan kaldirmistir.Kendisine yine memnun kalmis bir hasta yakinim tavsiye etmistir üroloji konusunda tavsiye edebilecegim basarili ve ilgili bir hekim olarak bize bir sans olmustur.İyiki varsiniz hocam..

 • Konum: Medicana Beylikdüzü International İstanbulHizmet: Varikosel ameliyatı

  Muhsin Hoca ile iki üç dakika muhabbet ettikten sonra doktordan çok bir abi bir arkadaş olduğunu daha çok hissettiren bir hekim.Varikosel ameliyatı oldum uyanır uyanmaz yürüyebildim 2 cm lik çok küçük bir kesik izi başka da bir şey göremedim kendisine çok teşekkür ederim.

Hakkımda

Hakkımda

 • 2006 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce)'ni bitirdikten sonra aynı yıl İstanbul Kartal Dr Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Üroloji ihtisasına başladı. 2010 yılında ABD Ohio eyaletinde Cleveland Clinic Glickman Kidney and Urological Institute'de Minimal İnvasiv Ürolojik Cerrahi ile ilgili 1 ay gözlemcilik yaptı. 2011 yılında gene ABD'de NewYork eyaletinde Beth Israel Hospital ve Memorial Sloan-Kettering Cancer Center'da Üroonkoloji ve mikroskopik cerrahi ile ilgili 2 aylık bir eğitim almıştır.
  Mecburi hizmet sonrası 2014'ten beri Medicana International İstanbul Hastanesinde Genel Üroloji ve Tüp Bebek Ünitesi Androloğu olarak çalışmaktadır. Günlük pratiğinde yoğun bir şekilde erkek üreme ve cinsel sağlığıyla ilgilenmektedir.

Okullar / Eğitimler

 • İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştır - Üroloji İhtisası, 2006 - 2011
 • Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce) 2006

Yayınlar

 • Corticosteroid therapy improves the semen analysis and hormone levels in oligospermic patient with epididymal sarcoidosis. Korean J Urol. 2013 Aug;54(8):558-60
 • The effect of cardiopulmonary bypass in coronary artery bypass surgeries (on- pump versus off-pump) on erectile function and endothelium-derived nitric oxide levels. Int Braz J Urol. 2011 Nov-Dec;37(6):733-8
 • Is there any relationship between serum testosterone levels and obstructive sleep apnea in men?. Arch Ital Urol Androl. 2010 Dec;82(4):143-7.

Bilinen Diller

 • İngilizce
 • Arapça

Deneyimler

 • Medicana International İstanbul Hastanesi
 • Antakya Devlet Hastanesi
 • Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Fotoğraflar