Dr. Öğr. Üyesi

Muhsin Balaban

verifiedCreated with Sketch.

Üroloji, Üreme endokrinolojisi ve infertilite

6 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al Soru Sor Son 30 gün içerisinde 626 profil ziyareti var

2006 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce)'ni bitirdikten sonra aynı yıl İstanbul Kartal Dr Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Üroloji ihtisasına başladı.… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
6 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Yer: Medicana Beylikdüzü International İstanbulHizmet: üretra darlığı

  üretra darlığı sebebi ile gittiğim medicana int.hastanesinde Dr.muhsin Balaban ile tanıştım.Sempatik tavrı,alçakgönüllüğü,ve güven veren konuşması ile hastası oldum.Tedavi sürecimiz başladı,zaman içerisinde Muhsin hocanın tedavi sürecinde mesleğine saygısı,cesur kararları,hastasına saygısını gördüm ki;hele üretra tıkındığında benim hastaneye acil gittiğimde işinde devleştiğini,hastasının başucunda sabahlayacak kadar mütevazi , ona derman olmak adına çabalarını yaşayınca ona saygım bir kat daha artmıştır. O Atatürk' Beni türk hekimlerine emanet ediniz 'derken herhalde Dr.Muhsin Balaban gibi işinin ehli,cesur,mütevazi,başarılı,cana yakın,bir o kadarda mesleğinde uzman Dr larımız için söylemiştir.Hocam sen Bir cesur yüreksin ,başarılarını anlatmaya zaman yetmez...Ama biliyorum ki sen Benim gibi bir çok hastanın dermanı olacaksın..Başarılı tedavi sürecim sonunda şimdi işimin başındayım ve hergün sana dua ediyorum..İyiki seni tanıdım,hastan,dostun oldum,
  Orçun yılgör

 • Ö
  Yer: Medicana Beylikdüzü International İstanbulHizmet: Tüp bebek-Varikosel

  Eşimle çocuk hasretiyle doktor doktor gezip tedaviler, ilaçlar ve sonucun hüsranla bitmesinin bizde yarattığı psikolojik baskı, maddi ve manevi kayıplar.....Artık gittiğimiz yerlerden umutsuzca elimize tutuşturulan tüp bebek kartları... İşte böyle umutsuzca ve artık kendimizi tüp bebeğe hazırlamışken karşımıza çıktı Muhsin BALABAN hocam. Güler yüzü ,hasta psikolojisini anlayışı, verdiği moralle ve manevi destekle bizi destekledi . Tabiî ki Muhsin hocamın alanındaki uzmanlığını ve konuya hakimiyetini görünce keşke Muhsin Hocam karşımıza daha önce çıksaydı dedik. Çünkü eşimle benim öykümü dinledikten sonra tedavi sürecine Varikosel ameliyatımı başarıyla gerçekleştirerek başladı.Ameliyatımdan 2 gün sonra günlük hayatıma başladım. Verdiği manevi destek ,olumlu motivasyon ve kullandığı destekleyici tedavilerle genelde 1.yılın sonunda görülen iyileşmeleri,3. Ayın sonunda yakaladık ve eşimin hamile olduğunu öğrendik. Gittiğimiz diğer kadın doğum doktorlarının tüp bebek yolunda ilerlerken doğal yolla kısa sürede oluşan bu hamileliğin mucize olduğunu söylemeleri hem sevindirdi hem gururlandırdı.Kendisine bu vesileyle çok teşekkür ederiz.Muhsin hocam iyi bir doktor olmasının yanında empatik yaklaşımıyla çok iyi ve pozitif bir insan. Ne zaman umutsuzluğa düşşek bize hep cesaret verdi.Çocuk konusunda umutsuz olan çiftlerseniz muhtemelen Muhsin Hocayı daha tanımamışsınızdır.

 • F
  Yer: başka bir yerHizmet: Mesane Kanseri Kapalı Ameliyatları

  Sevgili hocam Muhsin BALABAN gerek hekimligi gerekse iletisimi iyi bir hoca olarak kendisinden son derece memnun kaldik.Hayat kalitemi yillardir etkileyen mesane ile ilgili sikintimi ortadan kaldirmistir.Kendisine yine memnun kalmis bir hasta yakinim tavsiye etmistir üroloji konusunda tavsiye edebilecegim basarili ve ilgili bir hekim olarak bize bir sans olmustur.İyiki varsiniz hocam..

 • Yer: Medicana Beylikdüzü International İstanbulHizmet: Varikosel ameliyatı

  Muhsin Hoca ile iki üç dakika muhabbet ettikten sonra doktordan çok bir abi bir arkadaş olduğunu daha çok hissettiren bir hekim.Varikosel ameliyatı oldum uyanır uyanmaz yürüyebildim 2 cm lik çok küçük bir kesik izi başka da bir şey göremedim kendisine çok teşekkür ederim.

 • S
  Yer: Medicana Beylikdüzü International İstanbulHizmet: Babamın böbrek-prostat

  Muhsin hoca dalında kendini çok iyi yetiştirmiş deneyimli gerek insan ilişkileri gerekse mesleğinin gerektirdiği hekimliği layıkıyla yapan ender doktorlarımızdan biridir.Babam çok aşırı rahatsız olduğu ağrı hissettiği ve bir böbreği çalışmaz vaziyette idi iyi ki Muhsin Balaban diye birini danıdık lazer sistemi ile çok büyük olan taşı yok edip böbreğin tekrar eski faaliyetlerine dönmesini sağlamakla kalmayıp kontrolleri bizzat kendisi isteyip yakından takip ediyor.O yüzden üroloji alanında bildiğim en iyi hekim diyebilirim kendinizi sevdiklerinizi seve seve güvenerek onun deneyimli ellerine bırakıp Engin tecrübesine güvenebilirsiniz.

 • Yer: Medicana Beylikdüzü International İstanbulHizmet: Tek Kesiden Laparoskopik Ürolojik Cerrahisi (Göbek Deliğinden)

  Bu hastalıktan dolayı en çok çekinenlerden biride bendim tam 5 yıl kadar bekledim nitekim geçen hafta artık olmalıyım diye karar verip doktora gittim vs. Ameliyatın bukadar basit olacağınıda tahmin etmemiştim aslında 25 dk falan sürdü. İşin güzel yanı ben ameliyat yaramı görmesem ameliyat olup olmadığımı anlamazdım. Ki taburcu oldum herkez beni evde dinlenecek diye beklerken ben istanbul turu yaptım :) hatta.
  Sn. Muhsin BALABAN hocama teşekkürler

Hakkımda

Hakkımda

 • 2006 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce)'ni bitirdikten sonra aynı yıl İstanbul Kartal Dr Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Üroloji ihtisasına başladı. 2010 yılında ABD Ohio eyaletinde Cleveland Clinic Glickman Kidney and Urological Institute'de Minimal İnvasiv Ürolojik Cerrahi ile ilgili 1 ay gözlemcilik yaptı. 2011 yılında gene ABD'de NewYork eyaletinde Beth Israel Hospital ve Memorial Sloan-Kettering Cancer Center'da Üroonkoloji ve mikroskopik cerrahi ile ilgili 2 aylık bir eğitim almıştır.
  Mecburi hizmet sonrası 2014'ten beri Medicana International İstanbul Hastanesinde Genel Üroloji ve Tüp Bebek Ünitesi Androloğu olarak çalışmaktadır. Günlük pratiğinde yoğun bir şekilde erkek üreme ve cinsel sağlığıyla ilgilenmektedir.

Okullar / Eğitimler

 • İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştır - Üroloji İhtisası, 2006 - 2011
 • Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce) 2006

Yayınlar

 • Corticosteroid therapy improves the semen analysis and hormone levels in oligospermic patient with epididymal sarcoidosis. Korean J Urol. 2013 Aug;54(8):558-60
 • The effect of cardiopulmonary bypass in coronary artery bypass surgeries (on- pump versus off-pump) on erectile function and endothelium-derived nitric oxide levels. Int Braz J Urol. 2011 Nov-Dec;37(6):733-8
 • Is there any relationship between serum testosterone levels and obstructive sleep apnea in men?. Arch Ital Urol Androl. 2010 Dec;82(4):143-7.

Bilinen Diller

 • İngilizce
 • Arapça

Deneyimler

 • Medicana International İstanbul Hastanesi
 • Antakya Devlet Hastanesi
 • Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Fotoğraflar