Doç. Dr.

Nermin Köşüş verifiedCreated with Sketch.

Kadın hastalıkları ve doğum, Üreme endokrinolojisi ve infertilite

İletişim Bilgileri

En Güncel Görüş

 • S

  Nermin hanım 4. sezaryen doğumumda doktorumdu bebeğim şu an iki aylık ..riskli durumlarım olmasına rağmen çok başarılı ve hiçbir sıkıntı yaşamadan Allahın izniyle ameliyatımı yaptı doktorluğu gibi hastayla olan ilişkileride çok iyi kesinlikle tavsiye ederim nermin hanıma güvenin. ona buradanda teşekkür ediyorum

 • Hakkımda

  Röportaj

  Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

  Annelerimizin, kızlarımızın ve tüm kadınlarımızın sıkıntılarına derman olmak için bu mesleği şeçtim. Bir bayan olarak kadınlarımızla daha iyi bir iletişim kuracağımı düşünmem de etkenlerden birisidir.

  Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

  Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olmak eğitim sürecinden başlayarak pekçok zorluklarla doludur. Öncelikle çok sıkı ve yorucu bir asistanlık dönemi geçiriyorsunuz. Uzman olduktan sonrada diğer braşlara göre daha yoğun çalışıyorsunuz. Geceleri nöbet tutmak yada geceleri gelen hastalara gitmeniz gerekiyor. Özellikle doğumların gece vakitlerinde daha fazla olduğunu düşünürsek işin zorluğu daha iyi anlaşılır. Ayrıca bir kişi değil iki kişiyle uğraşıyorsunuz. Hem annenin sağlığını hemde bebeğin sağlığını düşünmek zorundasınız. Amam tüm zorluklarına rağmen insanlara yardımcı olmanın verdiği haz elbette hiçbir şey ile değişilemez.

  Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

  Bizim işimizin en güzel tarafı 9 ay boyunca takip ettiğiniz gebeliği sonunda sağlıklı bir şekilde sonlandırmak ve annenin kucağına bebeğini sağlıklı bir şekilde vermektir. Bundan daha güzel bir duygu yoktur. Ayrıca eskiden açık ameliyatla yapılan pekçok ameliyatın artık laparoskopi dediğimiz kapalı yöntemle yapılması da hem hasta hemde hekim için oldukça konforlu ve keyif vericidir. Yine yıllar sonra karşılaştığınız bir çocuğun yada erişkinin doğumunu yaptırmış olmanızda ayrıca keyif vericidir.

  Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

  Hastalarımızla yaşanan pekçok keyif verici anımız olmakla birlikte hiç aklımızdan çıkmayan olaylarda muhakkak olmuştur. Günümüzde artık görmediğimiz 8-9 veya daha fazla bebeğin olduğu çoğul gebeliklerdir. Tüp bebek yönteminde embriyo sınırlamasının olmadığı dönemlerde bazen 8-10 embriyo yerleştirilen hastalarda hepsinin rahim içine yerleştiğini görürsünüz. Ultrasonda bebekler sanki bir bal peteğinin içindeki yavrular gibi görünürler. Görüntü anlamında keyif verici bir görüntü olmakla birlikte tabiiki bu gebeliklerin sonucu yüz güldürücü olmamaktadır.

  Hasta / Danışan Görüşleri

  5

  Genel skor
  4 görüş

  • Dakiklik
  • Alaka
  • Mekan
  • S

   Nermin hanım 4. sezaryen doğumumda doktorumdu bebeğim şu an iki aylık ..riskli durumlarım olmasına rağmen çok başarılı ve hiçbir sıkıntı yaşamadan Allahın izniyle ameliyatımı yaptı doktorluğu gibi hastayla olan ilişkileride çok iyi kesinlikle tavsiye ederim nermin hanıma güvenin. ona buradanda teşekkür ediyorum

  • M

   Nermin Hanım benim için anne gibi.Gebeliğimi ilk öğrendiğimde kendisine gitmiştim. Hastayı çok rahatlatan,kendinden emin çok sıcakkanlı bir hekim.Telefonla arayıp bir şey sorduğumda bile o sıcaklığı yansıtıyor. Kendisini çoooook seviyorum.Ailemden ayrı şehirde yaşıyorum, ama bana her gittiğimde anne şevkatini gösteriyor.Kendisine çooook teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ederim.

  • M

   nermin hnm güler yüzlü sıcakkanlı canayakın bır doktor...ben hamıleyım ıyı kı kendısını tanımısız bızımle ılgılenmesı bızı cok mutlu ettı.ıyı kı kendısını tanıdık...

  • S

   nermin hanıma bir arkadaş tavsiyesiyle gittim ve benden sonra da bir çok arkadaşa tavsiye ettim..memenun kalmayan olmadı..tecrübe, bilgi ve bana göre en önemli olan yanı sıcakkanlılığıyla bizi tatmin etti..