Psk.

Sinem Özkaya Alp

verifiedCreated with Sketch.

14 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 214 profil ziyareti var

İstanbul’da doğup büyüyen Sinem Özkaya, lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra Klinik Psikoloji programında yüksek lisans eğitimine başlamıştır.… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
14 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • M

  Ben çok memnun kalmıştım. Anlayışlı ve güleryüzlü iyi bir insan.Bir tanıdığım tavsiye üzerine geldik.Kendimde araştırdım tabi sonrasında.Beni sıcak karşıladı, güleryüzlü olması güzeldi.Kendi duygularımı daha iyi anlayabilmeme imkan sağladı, bazı tercihlerim konusunda kararsız kalıyordum nunlarla ilgili etki sağladı üzerimde.Sorunlarımıza kolay ve rahat çözüm sunabilcek birisi.

 • A
  Konum: PsikohomeHizmet: erektil disfonksiyon

  eşimle 6 aydır evliyiz ve cinsellikle ilgili problemler yaşıyorduk. sinem hanımla terapiye başladıktan sonra 15 seansta çok sağlıklı bir cinsel hayata kavuştuk. eğer terapiye başlamasaydık belkide ayrılmıştık. Hem sıkıntımızı çözdük hemde kendi bedenimizi keşfedip. sağlıklı bir ilişki kurduk. Şimdi çok mutluyuz ve 1 buçuk aylık hamileyim.

 • R
  Konum: başka bir yer

  İş yerinden bir arkadaşım eşiyle Sinem hanıma gidiyorlardı. Onlarda aldatma nedeniyle terapi görüyorlardı. Bizde eşimle aynı şeyleri yaşayınca, son çare Sinem hanıma gidelim dedik. Şimdi düşününce o zamanlar o kadar kötüydük ki.. sakin kalamıyordum, dünyam başıma yıkılmıştı sanki. Bir adım önüm karanlık. Ne yapacağımı bilemiyordum. Terapiye başladıktan bir süre sonra kafamı toparlamaya başladım. Önümü netleştirdim. Terapide karar aşamasına geldiğimizde. Kararımı devam etmek yönünde kullandım. Çünkü eşimle birbirimizi sevdiğimizi ve zaman içinde ikimizide yaptığı hatalar sonucunda bu hale geldiğimizi farkettim. Şimdi evlilik ve çift terapisine devam ediyoruz. Herşey yolunda gidiyor. Eşimle artık daha çok vakit geçiriyoruz. İkimizde işten eve koşarak geliyoruz. 7 ay önce böyle olacaksınız deseler inanmazdım. Herşey için çok teşekkür ederiz Sinem hanıma. Herkese tavsiye ediyoruz.

 • S
  Konum: PsikohomeHizmet: Depresyon

  7 yil once yasadigim kotu bir olay sonrasinda depresyona girmistim. Evden cikmak istemiyordum. Yataktan bile kalkmak istemiyordum. Sinem hanimla terapiye basladiktan sonra kendimi daha iyi hissetmeye basladim. Renkler bile Daha canli gozukuyor gozume. Hic umudum kalmamisti ama simdi hepsi geride kaldi.

 • H
  Konum: PsikohomeHizmet: Aldatilma korkusu

  Esimle 4 yildir evliyiz. Esim her disari ciktiginda ve her hangi bir yere gittiginde beni aldaticagini dusunuyordum.surekli kavga ediyorduk bu dusunceler hep huzurumuzu kaciriyordu sonra bu derdimi bir arkadasimla paylastigimda bana youtube kanali sinem hanimin videosunu izletti kendisine gitmeye karar verdim.ve sonuc mukemmeldi suanda o dusuncelerden eser yok ve esimle cok mutlu birlikteligimiz var.kendimi bos yere uzmusum kendisine çok tesekkur ederim hersey icin is hayatinda basarilar dilerim.

 • I
  Konum: PsikohomeHizmet: Vajinismus Tedavi

  Sinem hanıma internetten ulaştık. 5 aydır evliydik ve ilişkiye girmeyi bırak yaklaşmamıştık bile. ilk başta kendi başımıza halledebileceğimizi düşündük. Aylar ayları kovaladı, birde baktık ki 5 ay geçmiş hala bir arpa boyu yol gidemedik ve eşimle aramızın bozulmaya başladığını farkettik. Sinem hanımdan önce 2 doktora gözüktük fakat iyi gelmedi. Sinem hanımla 12 seansta bu problemi aştık. şimdi düşününce nasıl yapamamışım neyden korkmuşum anlamıyorum. Sinem hanıma her duamda yer veriyorum. evliliğim kurtuldu. Çok teşekkürler.

 • Konum: Psikohome

  Kendisinden yaklaşık 6 aydır psikolojik yardım alıyorum. İlk zamanlarda bu kadar etkili olabileceğini düşünmemiştim. Yıllar önce yaşadığım kötü bir kaybın etkilerini azaltmak ve hayata pozitif bakmam konusunda kesinlikle büyük faydasını görüyorum.

 • S
  Konum: PsikohomeHizmet: Travma

  Sinem hanıma çocukluk çağında yaşadığım bir travma nedeniyle gitmiştim. Kendisi bana EMDR ve bilişsel davranışçı terapi uyguladı. İlk başlarda pek inanmıyordum geçeceğine ama EMDR o kadar mucizevi bir teknik ki 1 seansta bile sonuca kendim inanamadım. 7 ay devam ettim Sinem hanımla çok memnun kaldım. geçmişin yükünü omuzlarımdan aldı. kendisine hep minnettar kalacağım.

  Sinem Özkaya Alp2018-05-17

  Teşekkür ederim yorumunuz için, kendinize iyi bakın görüşmek üzere.

 • A

  Ben yaklaşık 4 seans danışanı oldum. Ailevi sorunlarım nedeniyle tercih ettim. Çok iyi geldi. Yol göstermede ne yapacağımı görmem konusunda çok destek oldu bana sağolsun. Çok güzel bir dinleyici. Nokta atışları çok kuvvetli ve doğtru. Çok memnun kaldım seanslardan.Çok iyi geldi. Şu ana kadar almış olduğum desteğin yeterli olduğunu düşünüyorum. Kısa bir süre ara vedim. Tekrardan danışanı olacağım. Yakınlarıma da tavsiye ediyorum.

 • A
  Konum: Psikohome

  Öncelikle güler yüzlü olması ve sorunları dikkatli dinlemesi çok rahatlattı. Çok memnun kaldım. Terapi süre boyunca kendımi rahat ve güvende hissettim. Çok teşekkür ederim.

  Sinem Özkaya Alp2018-03-28

  Çok teşekkür ederim görüşmek üzere, iyi günler dilerim.

Hakkımda

Hakkımda

 • İstanbul’da doğup büyüyen Sinem Özkaya, lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra Klinik Psikoloji programında yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Lisans eğitimi sırasında 2 yıl boyunca Türkiye’nin en önemli psikiyatri hastanelerinden biri olan Balıklı Rum Hastanesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı'nda staj eğitimini tamamladı. Bunun yanı sıra lisans eğitimi sırasında önyargı ve stereotipleri konu alan 2 farklı araştırma yapmıştır.

  Lisans eğitimi sırasında Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’nun vermiş olduğu (DABATEM) Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı eğitimini tamamladı. Bilişsel Davranışçı yaklaşım etkisini bilimsel yollarla ispatlamış, yapılan araştırmalara göre diğer terapi yaklaşımlarına oranla en hızlı ve etkili sonuç aldığımız yöntemdir.
  Psikoterapide sıkça kullandığımız kişilik,zeka,yetenek testlerini uygulama yetkisine sahiptir.

  Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü (CİTEB) tarafından verilen Cinsel Terapi, Evlilik ve Çift Terapisi, Boşanma Terapisi Eğitimlerini tamamlamıştır.

  İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde Psikodrama eğitimi almakta olan Özkaya, psikodinamik yaklaşımdan da terapilerinde faydalanmaktadır.

  Bireysel Psikoterapi, Cinsel Terapi, Evlilik ve Çift Terapisi, Boşanma ve Adaptasyon Terapisi alanlarında çalışmaktadır.

Okullar / Eğitimler

 • Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (2018)
 • Haliç Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Lisans (2015)

Makaleler

 • Tatil Sonrası Sendromu

  5 Eylül 2018

  Uzun bir bayram tatilini geçirdik. Herkes işlerinden uzun bir süre ayrılıp dinlendi, tazelendi, rahatladı. Zaten tatilin amacı da bu değil midir? Bir nevi...
 • Ruh Sağlığınızı Korumanın Yolları

  5 Eylül 2018

  Dünyada şuan bile yüzlerce, binlerce kişi olumsuz yaşantılara, travmalara maruz kalıyor ve mutlaka bu yaşantılardan az ya da çok etkileniyorlar. Peki,...
 • Öfkemi Nasıl Kontrol Edebilirim?

  5 Eylül 2018

  Öfke, kişi baskı altındayken, doyurulmamış isteklere karşı ya da beklenilmeyen durumlara verilen tepkidir. Öfke de sevinç ve korku gibi diğer duygular...
 • Sevdiklerinizi Başkalarıyla Kıyaslamayın

  5 Eylül 2018

  Kıyaslama temelde karşımızdakini motive etmek için kullandığımız yararsız bir yöntem ve maalesef çoğu kişinin günlük hayatta fazlaca yaptığı bir hatadır....
 • İnsanlar Neden Özel Günlere İhtiyaç Duyar?

  5 Eylül 2018

  İnsan sosyal bir varlıktır. İnsanoğlu, varolduğu andan itibaren hep toplu bir şekilde hareket etmiştir. Evlerini genelde topluluklarından uzaklaşmadan...
 • Evliliklerde Biz Olabilmek

  5 Eylül 2018

  ‘’Aile, toplumun en küçük yapı taşıdır’’ diye yıllarca okullarda öğrendik. Peki, aile olmak ne demektir? Aile sevgi, saygı gibi önemli olgular üzerine...

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

İnsan davranışlarını anlamak ve incelemek küçük yaşlarımdan beri ilgimi çekerdi. Sonrasında da bu ilgimi mesleğe dönüştürmek istedim. Her insanın bir dünya olduğunu düşünüyorum ve bu faklı hayatları, dünyaları keşfetmek anlamak beni çok heyecanlandırıyor. İnsanlara iyi gelmek, onların sorunlarıyla başedebilmesinde yardımcı olmak ise muhteşem bir duygu. Benim motivasyon kaynağım da bu...

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Mesleğimin benim için tek zorluğu, bazı danışanlarımın psikologlardan sihirli bir güç beklemeleri olabilir. Her danışanıma söylediğim gibi, terapi süreci filmlerde göründüğü gibi keyifli bir süreç olmayabilir özellikle başlarda... çünkü yıllarca gelişen ve oturan davranış ve düşünceleri değiştirmeye çalışmak sancılı bir süreçtir. Bundan dolayı nasıl düşüncelerimiz bir günde oluşmadıysa bir günde de değişmesi güç. Bunu göz önünde bulundurmak gerek.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

- Danışanlarımın ilk geldikleri durumlarını ve terapi sonunda ki durumlarını karşılaştırdığımda aradaki farkları görmek.
- Danışanlarımın kendilerinde olan olumlu değişimleri farkedip benimle geridönüşlerini paylaşmaları iyi ki bu mesleği yapıyorum dedittiriyor.
- İnsanların kimseye anlatmadıkları ya da anlatamadıkları yaşantılarını bana sonsuz güvenerek paylaşmasıve hatta paylaştıkları şeylere kendilerinin bile şaşırması,
Beni bu mesleği yaparken mutlu eden en önemli 3 şey diyebilirim.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Mesleğimin ilk zamanlarında yaşadığım çok ufak ama hala aklımda olan bir anımdan bahsedebilirim. Bir danışanımın Travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) vardı. Danışanım her gece kabus görüyor ve şiddetli bağırmalar eşliğinde uyanıyor ve sonrasında tekrar uykuya dönmekte güçlük çekiyordu. Aylar boyunca uyku ilaçları sayesinde uyuyabilmiş fakat ömür boyu ilaç kullanmak istemiyor. Gün içerisinde de bunun sıkıntılarıyla baş edemiyordu. Bana geldikten 2 ay sonra aylardan sonra ilk defa ilaç kullanmadan ve kabus görmeden uyumuştu ve sabah kalktığı gibi beni aramıştır mutluluktan ağlamaklı bana teşekkür etmişti. Hala aklıma geldikçe gülümserim.