Uzm. Dr.

Şule Güney Sümbül verifiedCreated with Sketch.

Psikiyatri

İletişim Bilgileri

 • Şule Güney Sümbül Muayenehanesi

  Sümer Mah.Altın Bulvargaranti Bankası Yanı Pınar Ap:Kat.1 D.1 Seyhan, Adana

  Sigorta/Ödeme: Nakit, Kredi kartı


En Güncel Görüş

 • E
  Konum: Şule Güney Sümbül MuayenehanesiHizmet: Anksiyete bozukluğu

  İşinde çok iyi. Kişilik karakter olarak da bür o kadar iyi. Aklı sizi daha iyi etmekte. Kesinlikle cüzdanınızda değil. Bana çok yardımcı oldu. Tavsiye ediyorum

 • Hakkımda

  Hakkımda

  ​Uzm. Dr. Şule Güney SÜMBÜL, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1980 yılında mezun olmuş, "tıp doktoru" ünvanı almaya hak kazanmıştır. İskenderun S.S.K. Hastanesi ve İskenderun Demir Çelik Sağlık Müdürlüğü kurumunda çalışmıştır. Psikiyatri Anabilim Dalın'ndaki uzmanlığını, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 1985-1990 yılları arasında "Obezite Psikososyal Etmenler" tezi ile tamamlamış. "Çocuk Psikiyatrisi alanındaki rotasyon eğitimini ise, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Çocuk Psikiyatrisi Bilim Dalı’nda almıştır.

  Çukurova Üniversitesi Medikososyal Merkezi'nde başhekim olarak görev yapan Dr. Şule Güney SÜMBÜL, Adana Araştırma ve Savaş Kurumu'nda Sigarayı Bıraktırma Merkezi’nin beş yıl gönüllü olarak haftalık grup terapilerine devam etmiştir.

  Gençlerdeki bağımlılık problemleri, iletişim ve gençlik çağı sorunları ile ilgili birçok konuda okul ve kurumda konferanslara katılmış, radyo/televizyon programlarında konuşmacı olarak bulunmuş ve yazılar yayınlanmıştır. Gençlere ve kadınlara rehabilitasyon konusunda gönüllü psikolojik destek sağlamıştır.

  ​Dr. Şule Güney Sümbül birçok eğitime katılmıştır:

  Gestalt Cleveland Enstitüsü Eğitmeni Doç. Dr. Hana Nita Scherler’den Gestalt Terapi Eğitimi, 1998-2002
  Yöret Vakfı’ndan Güvenli Davranış Eğitimi, 1998
  Türkiye Grup Psikoterapileri Derneği - Psikodrama Eğitimi, 1997-2003 (Psikodrama Asistanı Ünvanı)

  ​Aynı zamanda birçok çalışmaya katılmıştır:
  Halk Sağlığı​​ Uzmanları Derneği​ -HASUDER​-​ tarafından Adana Tabip Odasında düzenlenen Tütün Kontrolü ve Tütün Bağımlılığı Tedavisi Kursu, 15-16 Ocak 2011 (Eğitimen)
  Halk Sağlığı Uzmanları Derneği​ -HASUDER​-​ tarafından Mersin Tabip Odasında düzenlenen Tütün Kontrolü ve Tütün Bağımlılığı Tedavisi Kursu', 22-23 Ekim 2011 (Eğitimen)
  Toraks Derneği 7. Yıllık Kongresi’nde Sigara Bağımlılığının Bilişsel ve Davranışçı Tedavisi, 28-30 Nisan 2004 (Konuşmacı)
  Çukurova Üniversitesi Medikososyal Merkezi, ‘İletişim Becerileri' ve Güvenli Davranış' Grup Eğitimleri, 2004-2009 (Eğitmen)
  Çukurova Üniversitesi Medikososyal Merkezi, (Psikiyatri Uzmanı ve Sigarayı Bıraktırma Birimi Sorumlusu)
  Çukurova Üniversitesi Medikososyal Merkezi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi, 1997 (Kurucu)
  Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER), Tütün Kontrolü ve Tütün Bağımlılığı Tedavisi Kursu

  Uzm. Dr. Şule Güney SÜMBÜL, hastalarına şu anda muayenehanesinde hizmet vermektedir.

  Hasta / Danışan Görüşleri

  5

  Genel skor
  1 görüş

  • Dakiklik
  • Alaka
  • Mekan
  • E
   Konum: Şule Güney Sümbül MuayenehanesiHizmet: Anksiyete bozukluğu

   İşinde çok iyi. Kişilik karakter olarak da bür o kadar iyi. Aklı sizi daha iyi etmekte. Kesinlikle cüzdanınızda değil. Bana çok yardımcı oldu. Tavsiye ediyorum