Doç. Dr.

Ayşe Kılınçaslan

Çocuk psikiyatrisi

Pen-iconCreated with Sketch. Soru sorun Calendar-iconCreated with Sketch. Randevu takvimini isteyin

İstanbul'da doğdum. 1993 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’nden, 1999 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Tıpta uzmanlık eğitimime aynı fakültenin… daha fazla

Sorular ve cevaplar

Soru sorun

Sorunuz (kişisel bilgileriniz hariç) profilde yayınlanacak.

Soru sorun

Adresler

 • Doktor muayenehanesi

  Çapa, Fatih
  İstanbul

  Bu doktor ziyaret için internet üzerinden randevu almaya henüz izin vermedi

  E-posta adresinizi bırakın, doktorla internet üzerinden randevu alabileceğiniz zaman sizi bilgilendireceğiz

Benzer Doktorlar, Uzmanlar

Hakkımda

about-me-iconCreated with Sketch. Hakkımda

 • İstanbul'da doğdum. 1993 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’nden, 1999 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Tıpta uzmanlık eğitimime aynı fakültenin Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda başladım. 2005’de üç ay süresince Cambridge Üniversitesi Otizm Araştırma Merkezi ve Yataklı Çocuk Psikiyatrisi kliniklerinde eğitim ve gözlem amaçlı bulundum. Burada Autism Diagnostic Interview (ADI) ve Autism Diagnostic Observation Schedule (ADOS) eğitimlerini aldım. Prof. Nahit M. Mukaddes danışmanlığında “Serebral Palsi’li çocuklarda otizmin değerlendirilmesi” konulu tezimi tamamlayarak 2006 yılında Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı oldum.
  2010 yılına kadar Gaziantep Çocuk Hastanesi’nde Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı ve Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent ve bölüm başkanı olarak görev yaptım. Bu tarihten sonra İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve HastalıklarıAnabilim Dalı’nda uzman olarak çalışmaya başladım. 2012 yılında Doçent oldum ve 2016 yılına kadar aynı bölümde öğretim üyesi olarak çalıştım.
  Kognitif Davranışçı Terapi Derneği’nin organize ettiği, Maria Ceu Salvador tarafından verilen ve 2 yıl süren Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamladım. Evli ve iki çocuk annesiyim.

  .........................................

  I was born in Istanbul and graduated from Kadıkoy Anatolian High School. I studied medicine at the Istanbul University, Istanbul Faculty of Medicine between 1993 and 1999. I started my residency at the Department of Child and Adolescent Psychiatry, Istanbul Faculty of Medicine in 2002. I stayed at the Cambridge University, Autism Research Center and Inpatient Units for observation and training for 3 months in 2005. I received the Autism Diagnostic Interview (ADI) and Autism Diagnostic Observation Schedule (ADOS) trainnings there. I completed myresidencyin 2006 and started compulsory service as a consultant in Child and Adolescent Psychiatry Clinic at the Gaziantep Children’s Hospital. In 2009, I headed the Department of Child and Adolescent Psychiatry, Faculty of Medicine, Gaziantep University for 9 months.
  In 2010, I started working at the Department of Child and Adolescent Psychiatry, Istanbul Faculty of Medicine and received theAssociate Professor’s degree in 2012. I worked as a Faculty member in the same department until 2016.
  I am married and have two children.

Hasta, Danışan Görüşleri

Görüşünüzü paylaşın
0

Genel skor
0 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan