Berkay Ekici, Kardiyoloji Çankaya

Doç. Dr. Berkay Ekici

Kaydet

Kardiyoloji

29 görüş

Kaydet

Tahmini yanıtlama süresi:

Adres

Kavaklıdere Mahallesi Büklüm Sokak No:4, Çankaya
Özel Lokman Hekim Akay Hastanesi

Bu adres için online randevu takvimi mevcut değil

Sigortasız hastalar


Herhangi bir hizmet eklenmemiş

Özgeçmiş

İlgi alanları

  • Damar Sertliği
  • Mitral Kapak Sorunu
  • Miyokard Enfarktüsü (Kalp Krizi)
Tümünü göster

Hizmetler

Henüz bir hizmet eklenmedi

Bu hekim/uzman, henüz verdiği hizmetlere dair bir bilgi girişi yapmadı.

29 hasta yorumu

Genel skor

  • Dakiklik
  • Alaka
  • Mekan
D
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: başka bir yer Diğer

Berkay Hoca, çok zor günlerde tanıştığımız harika bir insan. Başka doktorlarla yaşadığımız olumsuz tecrübelerin ardından, tamamen umudumuzu kaybetmişken herşeyi düzeltti. Eşim 1 yıl önce kalp krizi geçirdi, beyne çift taraflı pıhtı attı, kısmi felç oldu. Beyindeki kanama nedeniyle 1,5 ay anjiyo olamadan bekledi. Bu bekleyiş, kalbin gördüğü hasarı artırdı. Kalp yetmezliği ve beyindeki pıhtının etkileri hayatımızı tamamen bitirmişken Haziran başında Berkay Hocayla iletişime geçtik ve adeta sihirli bir değnek değmiş gibi herşey düzeldi. Herşeyden önce eşimin vazgeçtiği hayata yeniden bağlanmasını sağladı. Açık, sistemli ve planlı tedavisi ve açıklamalarıyla yeniden hayata döndürdü. Yazacak çok şey var ama buraya sığdırmak mümkün değil. İyi bir doktor olmanın ilk şartı iyi bir insan olmak bence. Eşimin ve benim nasıl bir durum içinde olduğumuzu göz ardı etmeden anlayışla ve sevgiyle yaklaşımı sayesinde çok daha iyi eşim. Minnettarım.


E
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi

2015 yılında geçirdiğim kalp krizi sonucu iki ana damara sten takıldı. Hastaneden her yıl kontrol kaydıyla sağlıklı olarak taburcu oldum. Bu yıl kontrol için bazı rahatsızlıklarımda başvurduğum hastane ve doktorlarından çok memnun olduğum Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege hastanesi radyoloji bölümüne başvurmaya karar verdim. Radyoloji bölümünde tavsiye edilen Doç.Dr. Berkay Ekici'den randevu aldım. Dikkatli ve titizlikle yaptığı muayene, eko ve kan testi sonucu koyduğu teşhis, tedavi ile sorulu cevaplı yaptığı detaylı izahat beni oldukca tatmin ve memnun etti. Berkay hoca bu yaşıma "ki yaşım 78 dir" karşılaştığım en bilgili, en titiz ve hasta ilişkileri en üst sevide olan az sayıdaki doktorlar içerisindedir. Hocamı butün kalp hastalarına tavsiye ediyorum.
Mehmet Emin Başer


H
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi Kalp Yetmezliği Tedavisi

3.5 yıl önce gebeliğe bağlı kalp yetmezliği teşhisi konuldu farklı doktorlara gittim ve tedavi gormeye başladım fakat Son zamanlarda artan şikayetlerim nedeniyle en iyi doktoru bulma arayışına girdim ve Berkay hocamin ismine ulastim.Berkay hocama ilk gittiğimde nefes darlığı çok artmış durumda oturdgum yerde yorulur vaziyetteydim.ef degeri%27 pro-BNP 3000 kusurdu.Hocam kalp yetmezliğinde kullanılmaya başlanan yeni ilaclardan bahsetti fakat SGK nin karşılamadığını soyledi.kullanmaya basladim.iki ayda kalbim çok iyi toparlandı halada toparlama eğiliminde olduğunu söyledi hocam.ef%35e yukseldi pro-BNP ise 254 e dustu.simdi temennim,bana umut olan bu ilaçların SGK listesine alınıp herkesin yararlanabilmesi ve Berkay hocam gibi mükemmel doktorların sayısının artmasidir.


J
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi Normal Randevu

Hastaneye, bu site vasıtasıyla tanımış olduğumuz Berkay Hocamıza yüksek tansiyon hastası olmam sebebiyle muayene olabilmek için ilk olarak 2018 yılında kızım ile birlikte başvurduk ve sitede yer alan görüşlerin hasta ve yakınları tarafından ne kadar doğru bir şekilde aktarıldığına da bizzat tanık olduk. Muayene süresinin öğle tatiline uzamasına rağmen hastalara olan ilgisi, tetkik sonuçlarını ve kullanacağı ilaçları hastaların anlayacağı şekilde sabırla tek tek anlatması ve soracakları bir soru ya da takıldıkları bir konu olduğu takdirde saat kaç olursa olsun telefonla kendisine rahatlıkla ulaşabilecekleri konusunda hastaları rahatlattığını gördük. Daha sonra 2019 yılında göğsümde hissettiğim baskı sebebiyle Berkay Hocamıza tekrar muayene oldum. Hocamız yapılan tetkikler sonucunda bana PAF teşhisi koyarak anjiyo yaptı. Anjiyo sonucunu, konulan teşhisi, kullanmam gereken ilaçları dikkat etmem gereken hususları bir öğrenciye anlatır gibi psikolojimi de dikkate alarak bana anlattı. Hatta takıldığım noktalarda saat bile gözetmeksizin telefonla kendisine ulaşabileceğimi söyleyerek beni rahatlattı. Kısacası, hocamızın gün boyunca çok yoğun olmasına rağmen hastalarına bunu yansıtmadan gösterdiği yakın ilgi, onların psikolojisini dikkate alması, muayene süresini kısa tutmaması, tetkik sonucunda belirlemiş olduğu bulguları ve hastanın yaşamı boyunca yapması gerekenleri, kullanacağı ilaçları hiç sıkılmadan tane tane anlatması, buna rağmen takıldıkları noktalarda hangi saatte olursa olsun telefonla bilgilendirmesi. İlginize çok teşekkürler hocam iyi ki varsınız. JALE UĞURLU


S
Doğrulanmış kullanıcı

Merhaba, annem yüksek tansiyon ve kalp yetmezliği hastası. 56 yaşında. Berkay hocamız ile tanışmamız nerede ise 2 yılı aştı. İlk başlarda anneannem için gitmiştik kendisine. Son 1 yıldır ise annemin doktoru oldu. 1 yıl öncesine kadar annemdeki kalp yetmezliğini bilmiyor iken nefes darlığı yüzünden hastaneye gittiğimizde annemde kalp yetmezliği olduğunu kendisinden öğrendik. Hem de yaşam tehlikesi üst sınırlarda bulunan bir kalp yetmezliği. (EF:%20 , proBNP: 4802 ) ve ne yazık ki annem kilolu bir insan. Kalbinde ritim bozukluğu da tespit edilince vakit kaybetmeden ICD takıldı. Kapalı kalp damarlarından birine de daha sonra stent takıldı. Çok zor bir dönem yaşadık. Vücutta aşırı ödem birikmesi akciğer basıncını etkiliyor ve kan gazı 80-90 lara çıkıyordu. 1 yıl içinde 3-4 kez yoğun bakımda yattı. İlerleyen süreçte Berkay hocamızın tecrübesi ve aşırı ilgisi sayesinde bir mucize yaşadık desem abartmış olmam. S-bab tedavisi, ödem tedavisi, kalp yetmezliği ile ilgili ilaç tedavileri, tiroid kontrolleri, hormonal tahkikler, böbrek, karaciğer fonksiyonları takibini her seferinde tek tek yorumlayarak yerinde müdahale etti. Bilindik ödem sökücü ilaçların annemde kreatin değerini yükseltebileceği şüphesi ile hangi ilacı kullanmamız yönünde 1 saat boyunca yaptığımız detaylı telefon görüşmemizi hiç unutmayacağım. Şimdi gelelim mucizeye.. Annem bu süreçte kalp yetmezliğinden dolayı oluşan tüm ödemini attı ve yaklaşık 35 kg. zayıfladı. Ödem attıkça ve doğru tedaviler ile şuan değerleri çok iyi. (proBNP, CRP, kreatin vb.) Yaşam kalitesi normale döndü. Sonuç olarak annemin entübasyon eşiğinden döndüğü düşünüldüğünde ülkemizde Berkay bey gibi doktorlar oldukça umudunuzu yitirmeyin. Biz hastası ve hasta yakınları ile her konu üzerinde bu kadar ayrıntılı bilgi aktarımı yapan, bu kadar ilgili, saat kaç olursa olsun ulaşabildiğimiz ve işinde güven veren bir hoca tanıdığımız için çok mutluyuz. Her şey için çok ama çok teşekkür ederiz hocam.


M
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: başka bir yer Koroner Kalp Hastalığı Tedavisi

2017 yilinda 40 yasinda iken GATA'da By-Pass ameliyatı oldum. Ameliyattan bir yil sonra Tedavi ve kontrol maksatlı olarak Berkay Hoca'ya gittim. 1 yıldır da kendisine kontrollere gidiyorum. Hem insanlık hem de hekim olarak çok kaliteli bir kişilik. Doğru teşhis ve tedavi yöntemi, en ince ayrıntısına kadar açıklamaları ve yönlendirmeleri ile aklınızda soru isareti bırakmıyor. Ben kendimi ve sağlığımı gönül rahatlığıyla teslim ettim.


O
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi

27.12.2018 tarihinde hocamızı yapılan anjiyo işlemi sonrası kontrol ve takip için ziyaret ettik. Öğle saati olmasına rağmen tüm sabrı ve ilgisi ile her sorumuzu tüm detayları ile açıkladı ve muayenesini gerçekleştirdi. Hocamızın hekimliği gibi insan sevgiside en üst düzeyde. Allah işini gücünü rast getirsin.


Doğrulanmış kullanıcı
Konum: Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi Normal Randevu

1 sene önce rahatsızlandım özel bir hastanede anjiyo oldum Anjiyo sonucunda birçok hocayla görüşmeme rağmen hiç bir şey yapilamayacagi söylendi EF değerim %25 ti ve bu değerin yükselmeyeceği söylendi Arkadaşım vasıtasıyla Berkay hocayla tanıştım 8 aydır tedavi oluyorum EF değerim şu an %60 Kendisine benden umudu kesmediği için teşekkür ederim Halen tedavim devam etmektedir


Doğrulanmış kullanıcı
Konum: Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi

Aslında bizim hikayemiz uzun ama ben son birkaç yılını anlatmak istiyorum ☺Kayınvalidem ve annem için Berkay hocamıza ğittik.Kayınvalidemi takibe alarak sonunda bir tanı konması Berkay hocamın sayesindedir.Hastalılığımız AKCİĞER HİPERTANSİYON du.Bitmeyen enerjisi, bizeolan sabrı,hastaya karşI özverili davranışı için çok teşekkür ederim.Şimdi mi ? Çok şükür kayınvalidem kendi hayatını idare ediyor.Herkese tavsiye ederim.Bir gidin muane olun ne kaybedersiniz? Allah sizden Razı Olsun Berkay Hocam. Saygılarımla Refiye Kılınç.


Doğrulanmış kullanıcı
Konum: Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi Akciger hipertansiyon ve kalp hastalığı

Merhabalar annem 78 yaşında kuah hastasıdır .2012yılından beridir doktorumuzdur annem için hipertansiyonu için yeni bir tedaviye başladık iki ay oldu ve bu bizim hayatımızı çok rahatlattı ve nefes darlığı geçti ve hayatı daha rahatladı rahat nefes almaya başladı .Burdan Berkay hocama bize yardımlarından dolayı ona minnettarım sayğılarımla çok teşekkür ederim

Çeynep Top


Hata oluştu, tekrar deneyin

Özgeçmiş

İlgi alanları

  • Damar Sertliği
  • Mitral Kapak Sorunu
  • Miyokard Enfarktüsü (Kalp Krizi)
Tümünü göster

Diğer içerikler

İlgili aramalar