Bilge Burçak Annagür, Psikiyatri Muratpaşa

Doç. Dr. Bilge Burçak Annagür

Psikiyatri

8 görüş

Adres

Çaybaşı Mahallesi Ali Çetinkaya Caddesi No:156, Muratpaşa
Özel Antalya Tıp Merkezi

Bu adres için online randevu takvimi mevcut değil

Herhangi bir hizmet eklenmemiş

Özgeçmiş

Hakkımda

1978 Kırşehir doğumluyum. Evliyim. 2 çocuğum var. Kırşehir Lisesinden 1994 yılında mezun oldum. 2000 yılında Dokuz Eylül Ünv Tıp Fakültesinden mez...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

  • Depresyon
  • Yaygın Anksiyete Bozukluğu
  • Bipolar Bozukluk
Tümünü göster

Hizmetler

Henüz bir hizmet eklenmedi

Bu hekim/uzman, henüz verdiği hizmetlere dair bir bilgi girişi yapmadı.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
8 görüş

  • Dakiklik
  • Alaka
  • Mekan
B
Konum: Özel Antalya Tıp Merkezi Diğer

Stresli bir iş, kaybedilmiş yaşamlar, zıvanadan çıkmış ülkem ve onun karamsar insanları, bol trafik az sevgi, cümle sonuna ekleyeceğimiz, cebimizdeki yeterince hırpalanmış mendilde sakladığımız üç noktalar ... Sizi anlayan, sizi anlatan, üç beş kuruşun peşinde olmadan sizinle tartışan, gerçek bir dost gerçek bir uzman arıyorsanız Bilge Hanım doğru adrestir. Altı aydır devam eden tedavi surecinde, ıskartaya ayrılmış düşüncelerim tekrar yelken açtı. Sigarayı bıraktım, spor yeniden hayatımın bir parçası oldu. Kaybettiğim yıllar için bile üzülmüyorum. Yardımlarınız için sonsuz teşekkürler, iyi ki varsınız.


M

Merhaba
Kendi hastalık serüvenimden kısaca bahsettikten sonra Bilge hanımın hastalığımın düzelmesi konusunda takip ettiği bilişsel davranışçı terapiden bahsetmek istiyorum.
İlk olarak 2016 yılında gerçek anlamda depresyonla tanıştım. Tabi ki bu süreci deyimi yerindeyse ancak yaşayanlar bilir. Aslında devlet hastanelerinden aldığım destek ancak ilaçlı tedavi şeklinde ilerledi.
Tabi ki sadece bu tedaviyi uygulamak hastalığın iyileşmesi için faydalı belki bazı kişiler içinde yeterli de olabilir. Fakat ben bu konuda profesyonel destek almam gerektiğine karar verdim. Çünkü hastalık ara ara nüksediyordu ve bu durum çalışma hayatıma odaklanmama zarar veriyor bazende işten ayrılmama sebep oluyordu.
Önemli kısma gelecek olursak ilaçlı tedavi + psikoterapi,
Bilge hanım hastalığımla alakalı BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ yöntemini kullanarak tedaviye başladı. Aslında hastalığımın ana sebebi olayların kendi çarpıtmalarım ile alakalı olduğu konusunu öğrendim.
Yaşadığım örnek olaylar üzerinden otamatik düşüncelerimi yakalayıp sonrasında bu düşüncelerin ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğu konusunda alternatif öneriler sunmakla alakalı bir dizi çalışma gerçekleştirdik.
Önceden yaşadığım olaylar üzerinden yaptığım hatalı çıkarımlar aslında benim dünyamda yüzde yüz gerçek gibi görünen çarpıtmaya dönüşmüş. Bu durum da depresyon kaygı sosyal fobi vs. gibi durumların başlıca sebepleri olmuş oluyor. Bunları kendimizin tespit etmesi çok kolay olmamakla beraber düzeltilmesi de bir hayli çaba istiyor.
Bilge hanımın işinde gayet başarılı olmasının yanında anlayışlı, yardımsever , güler yüzlü ve ayrıca hayata dair düşüncelerimi yargılamaması benim açımdan tedavinin başarılı bir şekilde ilerlemesini sağladı.

Amacım bu hastalıkla ilgili zor durumda olanlara bir nebzede olsa faydalı olabilmek.

Allah Herkese Acil Şifalar Versin.


G

Öncelikle anne olup lohusa depresyonu yaşayanların bunu okumasını isterim.Çünkü bu tek başımıza aşacağımız birşey olmuyor ,daha önce de Bilge hanıma bazı sorunlarım için gitmiştim ve sayesinde iyileşmiştim.Doğumumdan 3 gün sonra başlayan depresyonumu kimse anlamadı ve çözüm üretmedi.Doğumumu yapan uzman da Bilge hanıma yönlendirdi,koşarak yanına gittim.Bu süreçte beni ailem dahil kimse anlamadı ancak Bilge hanım hem uzmanlık alanı olması hem de sıcak yaklaşımı ile ilk olarak güven duymamı sağladı.Ardından ilaç tedavisine başladı,bu sürede sütümü sağıp kesilmemesini söyledi.Bana ve diğer doktorlara kalsa şuan bebeğim mamayla besleniyor olacaktı ve içimde ukte kalacaktı.Bilge hanım ayrıca Ailemle de görüşüp onlara benim yaşadığım durumu anlattı ve onların daha çok destek olmasını sağladı.Doğru teşhis ve tedavisi ile hayata,aileme ve en önemlisi bebeğime sarıldım ve şuan sayesinde emzirip anneliğimi yaşayabiliyorum ne kadar teşekkür etsem az.Bu durumda olanlar ya da başka bir sorunu olanlar lütfen çekinmeyip destek alsınlar.


M
Konum: Özel Antalya Tıp Merkezi

15 yillik bipolar hastasiyim bilge hanimla bir yillik tedavi surecim oldu ve atak donemim cok cabuk atlatildi sosyal hayatima adepte olmam cok kolay oldu evliyim ve hicbir sıkıntı yasamadan hayatima devam ediyorum kendisi isinde gercekten cok profesyonel ve cesur bi doktor hersey icin tesekkur ederim bu hastaliklada hayatimiza cok konforlu devam edebilecegimizi yeniden hatirlattigi icin tesekkur ederim

Doç. Dr. Bilge Burçak Annagür

Teşekkür ederim.


G
Konum: Özel Antalya Tıp Merkezi

Hocamızla Konya dan tanışıyoruz, bu süreçte bizimle çok iyi ilgilendi çok teşekkür ediyorum bir süre tedaviye ara verdik Konya da başka doktor ile devam edebilirdik biz hocamızı tercih ettik çünkü hocamızın uzmanlık alanı ciddi bir tedavi gerektiriyor.
Kendisini Antalya da ziyaret ettik ve muayene olduk ve iki kez gittik çok memnunuz üçüncü kezde gideceğiz kendisine çok teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.Allah razı olsun.

Doç. Dr. Bilge Burçak Annagür

teşekkür ederim. her zaman beklerim.


1
Konum: Özel Antalya Tıp Merkezi Panik Bozukluğu Tedavisi

Kısa zamanda olumlu bir tedavi gördüm. Gayet ilgili sizi dinliyor. Hocamın yazdığı ilaçlar sayesinde, şikayetlerim de ciddi ölçüde azalma oldu kendimi daha iyi hissediyorum.Doktorum Bilge hanıma çok teşekkür ederim,Tavsiye ediyorum.

Doç. Dr. Bilge Burçak Annagür

teşekkür ederim. kontrollerini zi ihmal etmeyin.


E

merhaba bilge hanım ben hastanız esra aydenk.nasılsınız?uzun süredir sizinle görüşemedim sizi özledim gerçekten yeni görevinizden dolayı çok yogunsunuz allah yardımcınız olsun.psikiyari polikiliniğinde sizi görmeyi gerçekten özledim.siz benim için dr ötesiniz benim için çok degerlisiniz beni iyileştirdiginiz için değil gerçekten gönlümde yeriniz çok farklı!rabbim sizi yetiştiren anne babanızdan razı olsun.eşiniz ve evlatlarınızla ömür boyu huzur saglık mutluluk içinde yaşarsınız insallah.size iki cihan saadeti diliyorum.ramazan ayınızda mübarek olsun.her daim dualarımdasınız.siz benim hayata dönüş noktamdaki en önemli en iyi insansınız hep hamd ediyorum rabbim sizi benim karşıma çıkardığı için.inşallah sonsuz olan hayattta mekanınız cennet olsun.belki oradada sizi görmek kısmet olur kim bilir.inşaallah.biliyorum şu an gülerek okuyorsunuz.sizi çok seviyorum beni ve diğer hastalarınızı bırakıp konyadan gitmeyin ne olur gerçi diğerlerini bilmem ama ben siz nerede olursanız ora gelirim allahın izniyle.hayırlı geceler diliyorum.allaha emanet olun.bipolar esra :))


N

doktorumdan memnunum


Hata oluştu, tekrar deneyin

Özgeçmiş

Hakkımda

1978 Kırşehir doğumluyum. Evliyim. 2 çocuğum var. Kırşehir Lisesinden 1994 yılında mezun oldum. 2000 yılında Dokuz Eylül Ünv Tıp Fakültesinden mez...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

  • Depresyon
  • Yaygın Anksiyete Bozukluğu
  • Bipolar Bozukluk
Tümünü göster