Ameliyatsız Burun Estetiği

Yazar Ali ŞahanDermatolog • 1 Haziran 2018 • Yorumlar:

Burnunun estetik görünümünden memnun olmayan ancak bıçak altına yatmaktan korkan ya da doğallığını kaybetmekten endişe duyan ve beğenilmediği takdirde geri dönüşü sağlanabilen yeni yöntemler hakkında Dr. Ali Şahan bilgi verdi.

Burun; yüze ifadesini veren ve ilk bakışta en çok göze çarpan organlardan biridir. Burnunuzun görüntüsünü ameliyatsız estetik yöntemler ile değiştirmek, hem de bunu öğle arası kadar kısa bir sürede gerçekleştirmek artık çok kolaylaşmıştır. Burun için estetik kaygıların sebepleri genellikle şunlardır:

  • Estetik görünümden rahatsız olma.

  • Yüzünün diğer hatlarına uyumsuz olduğunu düşünme.

  • Kaza veya geçirilen operasyon sonrası burnunda oluşan estetik bozukluğu düzelttirmeyi isteme.

Ameliyattan korkan, ameliyata ayıracak vakti olmayan herkes artık botoks ve dolgu uygulamaları sayesinde bıçak altına yatmadan da burnuna estetik ve doğal bir görünüm sağlayabilmektedir. Ayrıca bu işlem sosyal yaşantıdan uzaklaşmadan, günlük akış içerisinde rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Burun ucunda düşme sorunu yaşayan, burun kanatları ve dolaylı olarak burun üstü kemeri fazla görünen kişilerde 1 dakika içinde gerçekleştirilen botoks uygulamasıyla (botoks burundaki düşme ve genişlemeyi engellediği için) burun ucunda daralma ve kalkma sağlıyor. Etki süresi 4-6 ay olan bu uygulama sonrası kişiler sosyal hayatlarına sorunsuzca devam edebiliyorlar.

Hafif kemerli burunlar için dolgu uygulaması ile burundaki boşluklar doldurulabiliyor ve hafif kemerli burunların kemerinin daha az gözükmesi sağlanabiliyor. Ayrıca burun ucunu da dolgu işlemi ile kaldırmak mümkün. Öncesinde operasyon geçirmiş ama problemi devam eden hastalarda, yeni bir operasyona vakit ayıramayan ya da operasyondan korkan kişilerin dolgu uygulamasıyla memnun edici sonuçlar almaları mümkün. Uygulama 10 dakikada gerçekleştirilebiliyor.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Yorumlar: (0)