Penis Eğriliği

Yazar Halim HattatAndroloji Doktoru • 30 Kasım 2016 • Yorumlar:

Hattat Klinik uzman ekibi penis eğriliği tanı ve tedavisinde yanınızda. Penis eğrilikleri doğuştan veya sonradan meydana geliyor.  Sonradan gelişen penis eğriliklerinin arasında en yaygın olanı Peyronie hastalığı.  Bu hastalıkta peniste plak tarzında sert alanlar meydana geliyor ve plakların yerine göre penis eğriliyor. Sertleşme anında ağrı ve acı oluşabiliyor. Sertleşme fonksiyonu bozulabiliyor.

Penisinizde eğrilik ve ağrı şikayetlerini ilk yaşamaya başladığınızda, ilaç tedavisi ve penis ütüsü gibi yeni teknolojiler ile takibinizi gerçekleştiriyoruz.  Yüksek enerjili şok dalga tedavisinde vücut dışında üretilip cinsel bölgeye odaklanabilen özel ve yüksek enerjili basınç dalgaları kullanılıyor.  Bu dalgalar cinsel bölgede hem damarsal hem de doku elastikiyeti anlamında önemli bir iyileşme gerçekleştiriyor.  Hem var olan damar hasarı düzeliyor, hem de yeni damar gelişimi tetikleniyor.  Peniste travmalara, doku hasarına bağlı gelişen veya Peyronie hastalığı gibi bir sorun nedeniyle oluşan penis eğriliklerinde, eğriliğin derecesine göre sertleşme sırasında ağrı, cinsel ilişkiye girememe gibi şikayetler oluşuyor. Bu tedavide peniste eğrilik yaratan elastikiyeti olmayan ve hasarlı dokunun yerine vücudun fibroblastları uyarılarak sağlıklı, elastik bir doku geliyor.  Böylece peniste eğriliğe yol açan dokuda kalıcı iyileşme sağlanıyor.   
Yaklaşık bir yıl boyunca penis eğriliği şikayetleriniz devam ediyorsa ve eğrilik yaklaşık üç aydır değişmediyse o zaman cerrahi işlemler için uygun bir aday kabul ediliyorsunuz. Eğer sertleşme probleminiz yoksa, eğriliği düzeltme ameliyatları uygulanırken, herhangi bir sertleşme probleminin varlığında protez ameliyatlarına da başvurabiliyoruz. Ameliyat öncesinde penisteki oluşumları ve bozukluğun şiddetini araştırıyor, penis uzunluğuna bakıyor ve sertleşme fonksiyonlarınızı inceliyoruz. Bundan sonra size uygun cerrahi tekniklerden birini seçerek penis eğriliğinizi düzeltiyoruz.                

Burada amacımız, tatminkar bir cinsel ilişki yaşamanızı engelleyen, size ve partnerinize acı veren, psikolojik olarak sizi yetersiz hissettiren eğrilikleri yok etmek. Yine penisin cinsel ilişki sırasında değişik pozisyonlarda maruz kaldığı travmalar veya aşırı zorlanmalar nedeniyle de penis kırılması olarak bilinen doku yırtılmaları oluşabiliyor.  

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Yazar

Halim Hattat Androloji, Üroloji, Üreme Endokrinolojisi Ve İnfertilite Prof. Dr.

Randevu al Profili görüntüleyin

Yorumlar: (0)