Prof. Dr.

Bülent Düz

verifiedCreated with Sketch.

35 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0344

Randevu al doktoru değerlendir
Son 30 gün içerisinde 553 profil ziyareti var

Gülhane Askeri Tıp Akademisine (GATA) girmiştir.1997-2002 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniğinde asistanlık eğitimini tamamladıktan sonra 2… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
35 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • E
  Konum: Bülent Düz MuayenehanesiHizmet: Lomber dar kanal (spinal stenoz)

  Merhaba, benim dar kanal rahatsızlığım vardı. İlk teşhis 2010 yılında konmuştu ve tedavi olduğum bütün beyin cerrahları total laminektomi önerdiler. Bunun sonucunda mesleğime devam edememe durumum ortaya çıkacaktı. 2014 Kasım ayında Prof. Dr. Bülent Düz hocama muayene oldum. Mikro cerrahi ile ameliyatımı gerçekleştirdi. Bu sene de yine kendisine muayene oldum. Bir alt seviyeden yine mikro cerrahi ile ameliyat oldum. Şuan gayet iyiyim. Hocam herşey için teşekkür ederim. Sayenizde yaşam kalitemden bişey kaybetmeden hayatıma devam ediyorum

 • E
  Konum: Bülent Düz MuayenehanesiHizmet: Dev hipofiz adenomu

  Merhaba,
  Öncelikle şunu belirtmek isterim, bu tarz sitelerin olması, hem hastaların uygun doktoru bulma, hemde aynı hastalıkları yaşamış kişilerin yorumlarını okuma ve bilgilenme anlamında çok faydalı buluyorum.
  Benim hikayem bundan, 3 ay önce başladı. Görmemdeki bozukluk şikayeti ile bir göz doktoru ile görüştüm, kendisi beni muayene ettikten sonra, gözlerimin normal olduğunu, sorunun başka bir şey olabileceği süphesi ile görme alanı testi istedi. Görme alanı testi sonucu çıktığında, sol gözümün sol tarafının hiç görmediğini ve sağ gözümünde üst kısmında görme kaybı olduğunu tespit etti. Sol göz görme kaybı %60, sağ gözde ise % 20 idi.
  En acil şekilde nörolog ile görüşmemi ve sonucunda da, kendisini bilgilendirmemi istedi. Nörolog ile görüşmemde MR çektirdim ve yaklaşık olarak 4 cm bir hipofiz adenomu tespit edildi. Hemen hormon testi istendi ve sonucunda non fonksiyonel yani hiç bir hormon salgılamayan bir tümör olduğunu öğrendik. Türkiyede bir çok devlet ve bir çok özel hastanede farklı hocalarla görüştük, bir çoğunun yaklaşımı, sanki ben bilerek hasta olmuşum ve kendilerine iş çıkartmışım gibiydi. Bir çok hastanede ameliyat sırasına girdim ve beklemeye başladım. Görmemdeki azalma gün geçtikçe dahada artıyordu. Her gün şiddetli baş ağrısı çekiyor ve bazı günler ağrıdan gözümü açamıyordum. Bir aile görüşmesinde çok samimi olduğum bir arkadaşımın bana önermiş olduğu Prof. Dr. Bülent Düz hocamın daha önce çok ameliyat videosunu seyretmiş ancak kendisini hiç aramamıştım. Arkadaşım vasıtası ile kendisi ile irtibata geçtim. Görüşmemizde kitlenin ciddi olduğunu ve hemen alınması gerektiğini söyledi. Ameliyatım bir kaç gün içerisinde onaylandı ve hemen hastaneye yattım. Ameliyata girmeden önce, internetten bu ameliyat ile ilgili bir çok video seyrettiğim için hocaya bir çok (belkide çoğu saçma) sorular sorarak kendisini bunaltmış olsamda, gayet soğuk kanlı ve bıkmadan sorularıma cevap verdi. Farkılı doktorlar zor bir ameliyat, görmemin tam düzelmeyeceğini söylemişlerdi. Bülent hoca ise, daha ilk görüşmemizde,görmen tamamen düzelecek demişti. Bir an önce sorunlarımın tamamen biteceği heyecanı ile hiç korkmadan ameliyata girdim. Uyandığımda, sanki hiç ameliyat olmamış gibiydim.Sadece anestezi etkisinde olduğumdan dolayı 4-5 saat saat uykuluydum. Kendime geldiğimde burun içini ve burun kemiğimi kontrole ettim, hiç ameliyat olmamış gibiydim,burnumun içinde kan bile yoktu. Bir gün sonra görmem tamamen düzeldi. Bülent hoca sağolsun, cuma günü tam çıkışına yakın MR çektirdi, ve MR'ımın düzgün olduğunu tümörden tamamen kurtulduğumu söyledi. Kontrol amaçlı bir kaç gün hastanede kaldıktan sonra, kendi aracımla eve döndüm. Pazartesi günü hastaneden çıktım ve 1 hafta içerisinde tekrar işime dönüp kaldığım yerden devam ettim. Benimle aynı derdi paylaşan arkadaşlar, eminim yazıma denk geleceksiniz. Bende bir çok yorum okuyup acaba bende düzelebilcekmiyim diye çok endişe etmiştim ancak, doğru doktoru bulduğunuzda emin olun herşey çok çok kolay olabiliyor. Bülent hocamın, beyin konusunda oldukça başarılı olduğunu, hem kendim, hemde serviste yatan hastalardan çok kez duydum. Bu vesilleyle hem kendisine, tüm servis çalışanlarına ve beni hoca ile tanıştıran arkadaşıma tekrar çok teşekkür ediyorum.

  Bülent Düz2018-06-27

  Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bir yazılım mühendisi olduğunuz için gözünüz son derece önemli. Dev Adenom ameliyatları son derece tehlikeli ameliyatlardır. Sizinle de ameliyatta önce olası olumsuz ihtimalleri konuşmuştuk. Herşey yolunda gitsin diye insan olumsuzluk ihtimallerini aklına bile getirmekten korkuyor.
  Şükür ki sizin zor ameliyatınızı problem olmadan tamamladık. Burnunuzdan su akıntısı olmadan, kanama ya da başka idrar problemleri olmadan tedaviniz tamamlandı. Geçmiş olsun. İnşallah tekrar etmez. Periyodik aralıklarla takip etmemiz gerektiğini hatırlatmak isterim. Selamlar.

 • K
  Konum: Bülent Düz Muayenehanesi

  Merhaba lar, Sn. Prof. Dr. Bülent Düz hocamızdan Allah razı olsun . Tesadüfen öğrendiğimiz kardeşimin göz arkası kitlesi bizi çok korkutup derinden etkiledi. 09.10.2017 tarihinde Haseki Eğitim ve araştırma hastanesinde ameliyat için yatis yaptık çok ama çok şanslıyız ki Bülent Düz hocamız ve ekibiyle karşılaştık . Bize her şekilde her şekilde bilgi verildi. Muazzam bir şekilde ilgi ve alâka gördük,Herkese tek tek teşekkür ederiz. 13.10.2017 tarihinde ameliyat başarılı bir şekilde gerçekleşti. 2 gece yoğun bakımda takip altında kaldıktan sonra normal odaya çıkarıldı. Aynı şekilde tüm doktorlarımız yakından ilgilenip takibini yaptı ve 20.10.2017 taburcu olduk. Hayattaki en büyük sanslarimiz 'dan bir tanesi de Prof. Dr. Bülent Düz size ve ekibinize ömür boyu minnettar olacağız Allah sizden razı olsun. Herkesin gönül rahatlığı ile güvenebileceği Bülent Düz hocamıza sağlıklı mutlu bir ömür dileriz

  Bülent Düz2017-10-29

  Kardeşinizin dev kraniofaringioma'sı vardı. Üçüncü ventrikülün içini doldurmuştu. Zor bir ameliyat oldu. Kitlenin tamamını çıkarmayı başardık. Biz hastayı size sağ salim teslim edince çok sevindik. Ancak en az bir o kadar da sizin yapılan işi takdir ettiğinizi okuyunca sevindik. Tüm ailenize geçmiş olsun. İnşallah tekrar etmez.

 • M
  Konum: başka bir yerHizmet: Tümör

  Merhaba , bende başımdan geçen olayı paylaşmak istiyorum. Gerçi biraz geç oldu ama hastalıklardan kurtulamadık bu sene o yüzden anca yazabiliyorum..
  2016 ağustos ayında yoğun baş ağrısıyla özel bir hastaneye gittim, tomografiydi MR dı derken gözümün arkasında bir göz büyüklüğünde kitle tespit edildi.tam olarak hangi doktora gideceğizi bilemediğimiz için göz doktoru ve beyin cerrahları olmak üzere çok doktor gezdim gezdiğim bütün doktorlar tümör olduğunu ve ameliyat edilmesini söyledi.. mr sonuçlarını gösterdiğimiz 2 göz doktoru direk kendinden emin bir şekilde gözümü kaybedeceğimi ama protez gözle hayatıma devam edebileceğimi söylediği o anda yıkılmıştım. 28 yaşında gözümü alacaklardı. Hayal kırıklarıma rağmen umudumu kaybetmedim ve beyin cerrahlarını dolaştım sabırla bu seferde gittiğim her Dr kafatasımı açacaktı burda da böyle bir hayal kırıklığı oluştu. Yaaa gözümü kaybedeceğim tamamen yada kafam açılacak ve hastalığımın ne olduğunu anlamayan doktorlar beni ameliyat edecekti.. tam bi hayal kırıklığı çaresizlik, ne yapacağımı bilemiyordum ve her geçen gün ağrılarım artıyordu..
  eşimin yoğun araştırmaları sonucu Bülent hocamı bulduk keşke ilk gittiğimiz Dr o olsaydı , mr sonuçlarımı inceledi ve direk hastalığımı söyledi. Beyinden göz sinirine giden boz kaçağı (beyin omurilik sıvısı) vardı.. yani içi sıvı dolu bir kitle ne gözümün alınmasına nede kafamın açılmasına gerek vardı. Boz kaçağı çok nadir görülen bir hastalıkmış ve Bülent hocam dışında bunu anlayan hiç bir Dr olmadı gerçekten ne kadar teşekkür etsem azdır kendisine hakkını ödeyemem asla.. benim yüzümü güldürdü..yanından ayrıldığımda hastalığıma üzülmüyordum , çünkü artık korkmuyordum.. Bian önce ve en hızlı şekilde ameliyat için gün belirlendi.
  Muhteşem ekibiyle 5 saat süren bir operasyon sonucu ameliyatım yapıldı ilk görüşmemizde de dediği gibi boz kaçağı vardı. Sıvı alındı. Patolojiye gönderildi çok şükür gelen sonuç temizdi. Boz kaçağının oluşma sebebi olan beyinle sinir arasında ki çatlaklar göbeğimden alınan kendi yağımla kapatıldı kısacası yama yapıldı :) 1 gece hastanede kalıp taburcu oldum ve 2 ayda da normal hayatıma geri döndüm..şuan nasılmıyım eskisinden sağlam.. ne ağrı kaldı ne kaçak.. Allah'ıma şükürler olsun ki Prof. Dr. Bülent Düz hocamı karşıma çıkardı. Yoksa evden çıkmayan, kendi içine kapanmış biri olarak hayatımı sürdürecektim. Ve bir teşekkür de sürekli soru sormamıza rağmen bıkmadan sabırla en detaylı şekilde ve en önemlisi her zaman güler yüzle cevap verdiği için. Artık yaptığım tek şey 6 ayda bir kontrollerimi yaptırmak. Gerisi sağlıklı bir hayat.

  bu arada belirmek isterim ki kayınpederimin mr larını Bülent hocaya gösterdik ve beyinle alakalı bir sıkıntı olduğunu düşünürken bizi göğüs hastalıklarına yönlendirdi ve orada akciğer kanseri tanısı konuldu. Yani sayesinde erken teşhis edildi. Hem benim geleceğim hem babamızın hayatı kurtuldu..

  önemli olan hastalık değil hayat boyu pişman olmamak için doğru doktoru bulmaktır. Bunun için de Prof . Dr Bülent Düz ile muhakkak tanışın derim.

  Bülent Düz2017-09-18

  Güzel yorumunuz ve takdirleriniz için teşekkür ederim. Kayınpederinize de acil şifalar dilerim. Selamlar.

 • Konum: başka bir yerHizmet: Petröz apeks köşe tümörü

  01.03.2017 Sn. Prof. Dr. Bülent Düz den Allah razı olsun. Eşim 25 yaşında tesadüfen ögrendigimiz köşe tümörü bizi derinden sarstı. Çalmadıgımız kapı gitmediğimiz doktor kalmadı. Herkes çeşit çeşit risklerden bahsediyordu takii bülen beyle tanışana kadar. Oda bazı risklerin olabilecegini söyledi fakat bizi o kadar rahatlattıki canı gönülden kendimizi emanet ettik konusması ilgi alakası insanlığı taktire şayan allah zeval vermesin. 01 Mart 2017 de ilk ameliyatımızı olduk hersey güzeldı 08 martta 2.ameliyatımızı olduk tahliller tetkikler gayet iyiydi 2 3 hafta sonra anca toparlanabıldık ve allaha sükür herhangi bir yan etki komplikasyon olmadı cabucak toparlandık ve normal yasantımıza döndük. İlk ameliyat 12 saat 2.cisi 10 saat kadar sürdü zor bır ameliyattı bülen hocayı secmekle en dogru kararı verdık tüm hastalar inşallah onun elınden şifa bulur bence dünyanın en iyi beyin cerrahı herkese geçmiş olsun ben hocamıza kefilim allaha emanet olun

  Bülent Düz2017-08-14

  Merhaba Salman bey, eşinizde petröz apeks yerleşimli bir meningioma vardı. Bu tümör yaklaşık 7 cm uzunluğundaydı ve bununda 4 cm lik bir parçası köşe tümörü tarzında yerleşerek beyin sapına ve yüz sinirlerine bası yapıyordu. Tümörün kendisi arka çukurdan orta çukura oradan da yüze doğru uzanıyordu. Bu nedenle bir tek ameliyatla tam olarak çıkarılması mümkün değildi. Önce arka çukurda köşe yerleşimli olan parçasını çıkardıktan sonra ikinci ameliyatta orta çukura ve yüze uzanan tümör kısımlarını çıkardım. Bu esnada mümkün olan bütün teknolojileri nöronavigasyon sistemlerini ve nöromonitorizasyon sistemlerini kullandım. Eşinizde yüz felci ya da işitme kaybı oluşturmadan tümörü çıkarmak mümkün oldu. Bundan dolayı ben de çok mutluyum. Kontrol MR'ında tümörün çıkarılmış olduğu görülüyor. İnşallah tümörünüz bir daha tekrar etmez. Mutluluğunuz daim olsun. Sağlıkla kalın.

 • N
  Konum: Bülent Düz MuayenehanesiHizmet: Endoskopik hipofiz adenomu ameliyatları

  Baş dönmesi şikayetiyle çekilen beyin MR'ında hipofiz bezimde adenom tespit edildi. Tümörün boyutunun küçük olması nedenyle zor bir ameliyat beni bekliyordu. Bu konuda Türkiye'nin sayılı hekimlerinden olan sayın hocamız Prof.Dr. Bülent DÜZ'e başvurduk. Haziran ayının 13'ünde Bülent hoca operasyonu gerçekleştirdi. Ameliyat sonrasında hiçbir problem yaşamadım. Takiplerimde de ilgisini gösteren hocamıza can-ı gönülden şükranlarımı sunarım. Gönül rahatlığıyla kendinizi emanet edebilirsiniz.

 • H

  Türkiye'nin en tecrübeli doktorlardan birisi olan BÜLENT DÜZ hocama sonsuz teşekkürlerimi sunarım.Ameliyatımı kusursuz bir şekilde gerçekleştirdi,samimiyeti,güler yüzlülüğü ve tecrübesi ile muhteşem bir kişiliğe sahiptir....HERKESE ŞÜPHESİZ TAVSİYE EDİLECEK BİR CERRAHTIR...

 • Ben 18 yaşında bir gencim hayatımın kararacağını düşündüğüm dönemlerde umudumu yitirdiğim bi daha yürüyemeyeceğimi düşündüğüm zamanlar spinal kord avm denen hastalıkla mücadele ederken hayatıma umut ışığı olmuş kişidir benim için dünyanın en iyi doktorudur ameliyatımı sorunsuz bir şekilde tamamlamış bana Yen'i bir hayat kazandırmıştır kendinize sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım

 • 30 Ocak 2017 tarihinde hipofiz makroadenomu ameliyatı oldum. Bir gece yoğun bakımda kaldım. Toplam bir hafta hastanede yattım. Bu müddet içinde bana ne bir baş ağrısı, ne dönmesi ne de olumsuz herhangi bir durum yaşatmayan, hiçbir ayrıntıyı kaçırmayan, her şeye hâkim, hastasını bir hafta da geçse sürekli takip ederek tüm değerlerini bilen, onu titizilikle bilgilendiren; tıbbi ve insani bakımdan mükemmel bir doktor olan doktorum Prof. Dr. Bülent Düz'e şükranlarımı sunarım.

  Muammer Tombul

 • Uzun zamandan bu yana muzdarip olduğum bel fıtığından sihirli elleriyle yaptığı ameliyat sonrası sağlığıma kavuşup normal yaşamıma dönmemi sağladınız.Sonsuz teşekkürler Sayın hocam

Hakkımda

Hakkımda

 • Gülhane Askeri Tıp Akademisine (GATA) girmiştir.1997-2002 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniğinde asistanlık eğitimini tamamladıktan sonra 2 yıl süre ile İzmir Mevki Asker Hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniği servis şefi olarak görev yapmıştır. 2006-2010 yılları arasında GATA Beyin ve Sinir Cerrahisi kliniğinde yardımcı doçent olarak çalışmış 14 Nisan 2010’da girdiği doçentlik sınavında başarılı bulunarak Doçent ünvanı almıştır.2007-2014 yılları arasında Turkish Neurosurgery ve Türk Nöroşirürji dergilerinde editör yardımcısı olarak görev yapmıştır.2010-2012 yılları arasında Ankara'da GATA Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniğinde Doçent olarak çalışmıştır.Eylül 2012”den itibaren İstanbul GATA HAYDARPAŞA Beyin ve Sinir Cerrahi Servis Şefi olarak görev yapmaktadır.

Okullar / Eğitimler

 • Gülhane Askeri Tıp Akademisi