Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0344

Randevu al Son 30 gün içerisinde 940 profil ziyareti var

Gülhane Askeri Tıp Akademisine (GATA) girmiştir.1997-2002 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniğinde asistanlık eğitimini tamamladıktan sonra 2… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
33 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • K
  Yer: Bülent Düz Muayenehanesi

  Merhaba lar, Sn. Prof. Dr. Bülent Düz hocamızdan Allah razı olsun . Tesadüfen öğrendiğimiz kardeşimin göz arkası kitlesi bizi çok korkutup derinden etkiledi. 09.10.2017 tarihinde Haseki Eğitim ve araştırma hastanesinde ameliyat için yatis yaptık çok ama çok şanslıyız ki Bülent Düz hocamız ve ekibiyle karşılaştık . Bize her şekilde her şekilde bilgi verildi. Muazzam bir şekilde ilgi ve alâka gördük,Herkese tek tek teşekkür ederiz. 13.10.2017 tarihinde ameliyat başarılı bir şekilde gerçekleşti. 2 gece yoğun bakımda takip altında kaldıktan sonra normal odaya çıkarıldı. Aynı şekilde tüm doktorlarımız yakından ilgilenip takibini yaptı ve 20.10.2017 taburcu olduk. Hayattaki en büyük sanslarimiz 'dan bir tanesi de Prof. Dr. Bülent Düz size ve ekibinize ömür boyu minnettar olacağız Allah sizden razı olsun. Herkesin gönül rahatlığı ile güvenebileceği Bülent Düz hocamıza sağlıklı mutlu bir ömür dileriz

  Bülent Düz2017-10-29

  Kardeşinizin dev kraniofaringioma'sı vardı. Üçüncü ventrikülün içini doldurmuştu. Zor bir ameliyat oldu. Kitlenin tamamını çıkarmayı başardık. Biz hastayı size sağ salim teslim edince çok sevindik. Ancak en az bir o kadar da sizin yapılan işi takdir ettiğinizi okuyunca sevindik. Tüm ailenize geçmiş olsun. İnşallah tekrar etmez.

 • M
  Yer: başka bir yerHizmet: Tümör

  Merhaba , bende başımdan geçen olayı paylaşmak istiyorum. Gerçi biraz geç oldu ama hastalıklardan kurtulamadık bu sene o yüzden anca yazabiliyorum..
  2016 ağustos ayında yoğun baş ağrısıyla özel bir hastaneye gittim, tomografiydi MR dı derken gözümün arkasında bir göz büyüklüğünde kitle tespit edildi.tam olarak hangi doktora gideceğizi bilemediğimiz için göz doktoru ve beyin cerrahları olmak üzere çok doktor gezdim gezdiğim bütün doktorlar tümör olduğunu ve ameliyat edilmesini söyledi.. mr sonuçlarını gösterdiğimiz 2 göz doktoru direk kendinden emin bir şekilde gözümü kaybedeceğimi ama protez gözle hayatıma devam edebileceğimi söylediği o anda yıkılmıştım. 28 yaşında gözümü alacaklardı. Hayal kırıklarıma rağmen umudumu kaybetmedim ve beyin cerrahlarını dolaştım sabırla bu seferde gittiğim her Dr kafatasımı açacaktı burda da böyle bir hayal kırıklığı oluştu. Yaaa gözümü kaybedeceğim tamamen yada kafam açılacak ve hastalığımın ne olduğunu anlamayan doktorlar beni ameliyat edecekti.. tam bi hayal kırıklığı çaresizlik, ne yapacağımı bilemiyordum ve her geçen gün ağrılarım artıyordu..
  eşimin yoğun araştırmaları sonucu Bülent hocamı bulduk keşke ilk gittiğimiz Dr o olsaydı , mr sonuçlarımı inceledi ve direk hastalığımı söyledi. Beyinden göz sinirine giden boz kaçağı (beyin omurilik sıvısı) vardı.. yani içi sıvı dolu bir kitle ne gözümün alınmasına nede kafamın açılmasına gerek vardı. Boz kaçağı çok nadir görülen bir hastalıkmış ve Bülent hocam dışında bunu anlayan hiç bir Dr olmadı gerçekten ne kadar teşekkür etsem azdır kendisine hakkını ödeyemem asla.. benim yüzümü güldürdü..yanından ayrıldığımda hastalığıma üzülmüyordum , çünkü artık korkmuyordum.. Bian önce ve en hızlı şekilde ameliyat için gün belirlendi.
  Muhteşem ekibiyle 5 saat süren bir operasyon sonucu ameliyatım yapıldı ilk görüşmemizde de dediği gibi boz kaçağı vardı. Sıvı alındı. Patolojiye gönderildi çok şükür gelen sonuç temizdi. Boz kaçağının oluşma sebebi olan beyinle sinir arasında ki çatlaklar göbeğimden alınan kendi yağımla kapatıldı kısacası yama yapıldı :) 1 gece hastanede kalıp taburcu oldum ve 2 ayda da normal hayatıma geri döndüm..şuan nasılmıyım eskisinden sağlam.. ne ağrı kaldı ne kaçak.. Allah'ıma şükürler olsun ki Prof. Dr. Bülent Düz hocamı karşıma çıkardı. Yoksa evden çıkmayan, kendi içine kapanmış biri olarak hayatımı sürdürecektim. Ve bir teşekkür de sürekli soru sormamıza rağmen bıkmadan sabırla en detaylı şekilde ve en önemlisi her zaman güler yüzle cevap verdiği için. Artık yaptığım tek şey 6 ayda bir kontrollerimi yaptırmak. Gerisi sağlıklı bir hayat.

  bu arada belirmek isterim ki kayınpederimin mr larını Bülent hocaya gösterdik ve beyinle alakalı bir sıkıntı olduğunu düşünürken bizi göğüs hastalıklarına yönlendirdi ve orada akciğer kanseri tanısı konuldu. Yani sayesinde erken teşhis edildi. Hem benim geleceğim hem babamızın hayatı kurtuldu..

  önemli olan hastalık değil hayat boyu pişman olmamak için doğru doktoru bulmaktır. Bunun için de Prof . Dr Bülent Düz ile muhakkak tanışın derim.

  Bülent Düz2017-09-18

  Güzel yorumunuz ve takdirleriniz için teşekkür ederim. Kayınpederinize de acil şifalar dilerim. Selamlar.

 • Yer: başka bir yerHizmet: Petröz apeks köşe tümörü

  01.03.2017 Sn. Prof. Dr. Bülent Düz den Allah razı olsun. Eşim 25 yaşında tesadüfen ögrendigimiz köşe tümörü bizi derinden sarstı. Çalmadıgımız kapı gitmediğimiz doktor kalmadı. Herkes çeşit çeşit risklerden bahsediyordu takii bülen beyle tanışana kadar. Oda bazı risklerin olabilecegini söyledi fakat bizi o kadar rahatlattıki canı gönülden kendimizi emanet ettik konusması ilgi alakası insanlığı taktire şayan allah zeval vermesin. 01 Mart 2017 de ilk ameliyatımızı olduk hersey güzeldı 08 martta 2.ameliyatımızı olduk tahliller tetkikler gayet iyiydi 2 3 hafta sonra anca toparlanabıldık ve allaha sükür herhangi bir yan etki komplikasyon olmadı cabucak toparlandık ve normal yasantımıza döndük. İlk ameliyat 12 saat 2.cisi 10 saat kadar sürdü zor bır ameliyattı bülen hocayı secmekle en dogru kararı verdık tüm hastalar inşallah onun elınden şifa bulur bence dünyanın en iyi beyin cerrahı herkese geçmiş olsun ben hocamıza kefilim allaha emanet olun

  Bülent Düz2017-08-14

  Merhaba Salman bey, eşinizde petröz apeks yerleşimli bir meningioma vardı. Bu tümör yaklaşık 7 cm uzunluğundaydı ve bununda 4 cm lik bir parçası köşe tümörü tarzında yerleşerek beyin sapına ve yüz sinirlerine bası yapıyordu. Tümörün kendisi arka çukurdan orta çukura oradan da yüze doğru uzanıyordu. Bu nedenle bir tek ameliyatla tam olarak çıkarılması mümkün değildi. Önce arka çukurda köşe yerleşimli olan parçasını çıkardıktan sonra ikinci ameliyatta orta çukura ve yüze uzanan tümör kısımlarını çıkardım. Bu esnada mümkün olan bütün teknolojileri nöronavigasyon sistemlerini ve nöromonitorizasyon sistemlerini kullandım. Eşinizde yüz felci ya da işitme kaybı oluşturmadan tümörü çıkarmak mümkün oldu. Bundan dolayı ben de çok mutluyum. Kontrol MR'ında tümörün çıkarılmış olduğu görülüyor. İnşallah tümörünüz bir daha tekrar etmez. Mutluluğunuz daim olsun. Sağlıkla kalın.

 • N
  Yer: Bülent Düz MuayenehanesiHizmet: Endoskopik hipofiz adenomu ameliyatları

  Baş dönmesi şikayetiyle çekilen beyin MR'ında hipofiz bezimde adenom tespit edildi. Tümörün boyutunun küçük olması nedenyle zor bir ameliyat beni bekliyordu. Bu konuda Türkiye'nin sayılı hekimlerinden olan sayın hocamız Prof.Dr. Bülent DÜZ'e başvurduk. Haziran ayının 13'ünde Bülent hoca operasyonu gerçekleştirdi. Ameliyat sonrasında hiçbir problem yaşamadım. Takiplerimde de ilgisini gösteren hocamıza can-ı gönülden şükranlarımı sunarım. Gönül rahatlığıyla kendinizi emanet edebilirsiniz.

 • H

  Türkiye'nin en tecrübeli doktorlardan birisi olan BÜLENT DÜZ hocama sonsuz teşekkürlerimi sunarım.Ameliyatımı kusursuz bir şekilde gerçekleştirdi,samimiyeti,güler yüzlülüğü ve tecrübesi ile muhteşem bir kişiliğe sahiptir....HERKESE ŞÜPHESİZ TAVSİYE EDİLECEK BİR CERRAHTIR...

 • Ben 18 yaşında bir gencim hayatımın kararacağını düşündüğüm dönemlerde umudumu yitirdiğim bi daha yürüyemeyeceğimi düşündüğüm zamanlar spinal kord avm denen hastalıkla mücadele ederken hayatıma umut ışığı olmuş kişidir benim için dünyanın en iyi doktorudur ameliyatımı sorunsuz bir şekilde tamamlamış bana Yen'i bir hayat kazandırmıştır kendinize sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım

 • 30 Ocak 2017 tarihinde hipofiz makroadenomu ameliyatı oldum. Bir gece yoğun bakımda kaldım. Toplam bir hafta hastanede yattım. Bu müddet içinde bana ne bir baş ağrısı, ne dönmesi ne de olumsuz herhangi bir durum yaşatmayan, hiçbir ayrıntıyı kaçırmayan, her şeye hâkim, hastasını bir hafta da geçse sürekli takip ederek tüm değerlerini bilen, onu titizilikle bilgilendiren; tıbbi ve insani bakımdan mükemmel bir doktor olan doktorum Prof. Dr. Bülent Düz'e şükranlarımı sunarım.

  Muammer Tombul

 • Uzun zamandan bu yana muzdarip olduğum bel fıtığından sihirli elleriyle yaptığı ameliyat sonrası sağlığıma kavuşup normal yaşamıma dönmemi sağladınız.Sonsuz teşekkürler Sayın hocam

 • Sayın Prof. Bülent DÜZ , MENENJİOMA tanısı sonrası babamız Yılmaz SEZGİN' i 10 Ağustos 2016 tarihinde ameliyat etmiştir. Kendisi ve Ekibince icra edilen başarılı operasyon sonrası babamız çok hızlı birşekilde neredeyse öncesindeki hayat kalitesine yakın şekilde yaşamını sürdürmektedir.
  Kendisine tekrar tekrar şükranlarımı sunuyorum.
  Güray ALP

 • Uzun zamandır çektiğim baş ağrısının nedeninin MR çektirerek tümör olduğunu öğrendim. Karşıma Bülent Düz gibi bir hoca çıktığı için çok şanslıyım ki şu an ameliyat oldum ve sürecim çok iyi ilerliyor. Bülent hocaya çok teşekkür ederim. Herşey birden oldu ama Bülent hocaya ben her zaman güveniyordum duruşu, konuşması ve bilgisi insana gerçekten güven veriyor. Hakkını asla ödeyemeyeceğim birisi Allah başımızdan sizin gibileri eksik etmesin hocam. Ameliyatımda korktuğum gibi ağrılı zor geçmedi çok iyi bir ameliyat oldu 2 günde ayağa kalktım herşey için çok teşekkür ediyorum hocam.

 • A

  Annem 15 yıl önce gazi hastahanesinde hipofiz adenom ameliyatı (Açık ameliyat) gerçekleşti. 2 yıl kolu tutmadı su mekanizması bozuldu vb bir sürü sıkıntı çıkmıştı.bu yüzden doktorumuzu değiştirdik ve Hacettepeden bir doktora gitmeye başladık yaklaşık 6 yıldır her yıl gidip geliyoruz, sıkıntı olmaz bir anda bir şey yapmaz.Ameliyatın riskleri var sonrasında kör olabilirsin.masadan kalkamayabilirsin,felç kalabilirsin dediği için annem bu korkuyla ameliyatı istemiyordu ve bir anda bir şey olamayacağı için vazgeçiyordu.fakat sağ gözünde kararma başlamıştı.2013 ağustosta tekrar gittik ama yine annem korkuyla kaçtı oradan ve üstünden altı ay geçmeden annemin sol gözü de kararmaya başladı ve bir anda oldu.Hacettepeyi aradım hocamıza ulaşalım diye fakat ulaşamadım telefonlarımıza cevap vermedi sekreteriyle not yolladı 1 ay sonra tekrar kontrole gelsinler diye.Annem kör olmaya başlamıştı!! değil 1 ay bir gün bile bekleyemezdik hemen bir araştırma ile Bülent Düz hocamızı bulduk en güzeli kendisine çok rahat bir şekilde ulaştık Van'dan aradığımız için bu durum çok önemli!!hocamız çok ilgilendi mr sonuçlarını yolladım durumu anlattım bir gün içinde tekrar bize geri dönüp hemen getirin bir hafta içinde ameliyata almamız gerekiyor yoksa gözlerini kaybedebilir dedi.tümör yaklaşık 4.6 cm civarında çünkü.hep yapıcı yaklaşımlarıyla görüştüğüm tüm doktorlar arasında içimizi en çok rahatlatan,güven veren,samimi ve babacan tavrıyla ilgili alakalı davranışlarıyla bizi ikna etti hiç bir doktorun yapmadığı şekilde açıklamalar yaptı sıkılmadan anlattı ona sonsuz güveniyoruz.Annem apar topar ameliyata alındı.Ameliyat çok başarılı geçti ve şuan annem yürüyor daha iyi görüyor ve herhangi bir problemi de yok maşallah gayet iyi.Şükürler olsun Hocamız annemizi bize sağsağlim geri verdi.Ona ne kadar teşekkür etsek az kesinlikle alanında çok iyi...İnternet üzerinde yaptığı endoskopik ameliyatları izledim anneminde ameliyatını burun yoluyla yaptı.Allah ondan binlerce kez razı olsun...Annem ameliyat sonrasında ''Kızım elimi oynattım kolumu oynattım gözlerimi açtım baktım ki ne felç olmuşum ne de kör ben de bundan sonra her kuran okuyuşumda her namazımda Bülent hocaya dua edicem Allah onun yardımcı olsun...'' diye sürekli dua ediyor....Ben ve tüm ailemiz kendisine sürekli dualar ediyoruz...Eğer 3 yıl önce doktorumuz annemi korkutmadan ikna etseydi ilk kararan sağ gözü de gitmeyecekti.Annem Ameliyat öncesinde önünü bile göremiyordu. Şuan sol göz geri geldi gayet iyi görüyor.Sağ gözünde altı ay içerisinde düzelmesini bekliyoruz...Ama eskiye oranda sağ göz de iyi durumda TEŞEKKÜRLER BÜLENT DÜZ

 • C

  Bülent beyi, babamın hipofiz tümörü nedeniyle internetten araştırmalar vasıtasıyla bulduk. Buradaki yorumlara güvenerek ve doktor bir yakınımızdan görüş alarak randevu alıp gittim. Bu süreçte toplam 7 doktor ile görüştüm. Kendisi gerçekten çok beyefendi, sakin ve güven veren bir yapıya sahipti. Ayrıca işini de oldukça iyi yapan ve hastayı ve yakınlarını güvende hissettiren birisi. Ameliyat öncesinde ve sonrasında da takibini ve ilgisini hiç eksik etmedi. Kendisine teşekkürü bir borç bilirim. Kendisine kesinlikle tavsiye ederim. Hiç tereddüt etmeden ve vakit kaybetmeden kendisine güvenebilirsiniz. Allah razı olsun.

 • Hocam ben edirneden taylan karstir size nasi tesekkur etsem azdir allah sizden binlerce kez razi olsun tuttugunuz altin olsun annemin 7 senedir cekti aciyi 2 gun once amilyat yaparak bitirdiniz trigeminal nevralji amilyatini bize kimse onermemisti hangi doktora gitsek yapamam dedi ama sizi aradimda bize cok yardimci oldunuz ve annemin suanda yasamasina sebeb oldunuz allah sizden razi olsun turkiyenin en iyi doktorusunuz bana gore hersey icin cok saolun

 • Y

  Merhaba,
  Baldızımın 8 yaşındaki kızının ellerindeki titremenin farkına vardığımızda kendisine bir nöroloğa çocuğunu göstermesi gerektiğini belirttik. Konya Meram Tıp Fakültesinde nörolog muayenesine girdiğinde nörolog beyin MR'ı çekilmesini talep etti ve MR sonucunda beyninde beyin sıvısının depolandığı ventrikül boşluklarını tıkayan bir tümör olduğu belirlendi. Ventriküller öyle tıkanmıştıki beyin sıvısı ile dolup (hidrosefali) olması gerekenin 10 katı büyüklüğe ulaşmış bu boşluklar ve beyini sıkıştırmış ve bu el titremeleri başlamıştı. Çok şükür başka ağır semptomlar duyu kayıpları oluşmadan durumun farkına varılmıştı.
  Meram Tıp Fakültesindeki asistan ve doktorlar bu ameliyatın yapılabileceğini ama zor bir ameliyat olduğunu belirttiler. Bize pek güven vermedikleri için Türkiye de beyin cerrahisi özellikle tümör cerrahisi konusunda uzmanlaşmış en iyi doktorları araştırmaya başladık. İstanbul'da 2 profesör ve Doç.Dr.Bülent Düz bey ile randevulaştık. Profesörler de sıra bekleyip konsültasyonlarını aldık ameliyatı nasıl yapacaklarını ve ücretini konuştuk. Ama bu görüşmelerde hissettiğimiz pekde insancıl olmayan maddi yaklaşımlara maruz kaldık. Hastamızın bir meta kazanç kaynağı olarak değerlendirilmesi hiç hoşumuza gitmedi. Bunu hissetmek hissettirilmek hiçde hoş duygular değildi.
  Doç.Dr.Bülent düz muayenehanesine gittiğimizde hastamızla ilgilenmesi, fiziksel muayene yapması, muayene sırasında çok akıllı, çocuksu ama semptomların ne olduğunu belirleyici ve bu semptomların hayatını nasıl etkilediğini açığa kavuşturacak bilinçli sorular sorması hastamıza, çok hoşuma gitti. Bize çok insancıl yaklaştı, sakin aydınlatıcı konuşmaları yüreğimize su serpti. Yaklaşık 45 dakika boyunca bize hastamızda bu tümörün nasıl oluşmuş olabileceği, hastamızın ne durumda olduğu, nasıl ameliyat edileceği, konularında sakin sakin bıkmadan anlattı. Hastamızın ve bizim insan olduğumuzu bir an bile göz ardı etmeden çok yakından ilgilendi.
  Durumumuzu anlattığımızda olacak ameliyatın ücreti ve hastane konusunda yapabileceği en iyi hizmeti ve en düşük ücreti bize belirtti bizde düşünmek için süre istedik. Gerekli finansmanı ayarlar ayarlamaz kendisinden ameliyatı yapmasını talep ettik. 2 gün sonrasında hastaneyi ayarladı ve yaklaşık 11 saat süren ameliyatı gerçekleştirdi. Ameliyat sonrasındaki yüzünün ifadesini gördüğümde ne denli zor bir ameliyat gerçekleştirdiğini anlamak mümkündü. Çok şükür herşey yolunda gitmişti ve Bülent bey mükemmel elleri ve deneyimi ile bu zor ameliyatı alnının akı ile bitirip hastamızı bize geri kazandırdı.
  Ameliyatı kimin yapacağına karar vereceğimiz görüşmeler yaptığımız dönemde profesörlerden biri bu ameliyatı mutlaka profesör olan birinin yapması gerektiğini doçent olan birinin deneyiminin yetmeyeceğini söylemişti. Bu sözü söyleyen profesörün unuttuğu şey bir zamanlar kendisinin de doçent olduğu idi ve bu sözü tamamen maddi olarak kazanç sağlama amaçlı belirtmişti. Hastamıza olan zaafımızı kullanıp müşteriyi elimden kaçırmayayım mantığının çok acı bir örneği idi. Bülent hocam kendisini çok iyi yetiştirmiş mükemmel bir doktor ve herşeyden önce insan gibi insan. Onun yetişmesine vesile olan Türk Silahlı Kuvvetlerine de müteşekkirim ki böyle bir cerrahı Tıp dünyasına kazandırmışlar.
  Hastamız ameliyat sonrası 3.gün taburcu oldu. Haftasında giderek toparladı ve ikinci haftasında çok daha iyi duruma geldi. İstanbul'dan Konya'ya seyahat etti ve ayı çıktığında okulunda eğitimine bağışladı. Tam olarak toparlaması ve geçirdiği ağır ameliyatın etkileri ve beyinin yeni duruma alışması 5-6 ay sürecek demişti Bülent hocamız ve zaman geçtikçe hastamız çok daha iyi durumda ve o kötü düşünceli günler sayesinde geride kaldı.
  Bülent hocamıza çok minnettarız, dualarımız hep onunla. Hiç şüphem yok ki daha çok hastaya umut olacak, çare olacak, yeni bir hayat olacak. Her ameliyat bir risk taşır, özellikle beyin ameliyatları, ama önce doktorunuza güvenip sonra Allah'a sığınıp dua etmeniz gerekiyor bizim gibi. Ama Bülent Hocamıza güvenebilirsiniz en doğru açıklamaları ve cerrahi yöntemi söyleyecek açıklayacaktır size, insan gibi davranarak, insanlığınızı hissettirerek.
  Başarılarının devamını diliyor bir kez daha kendisine çok teşekkür ediyorum.

 • E

  Sayın bülent düz hocam size sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum siz Allahın bize gönderdiği bir lutufsunuz biz sizin gibi bir doktora daha önce rastlamadık bebeğimi 28 günlükken ameliyat etti hidrosefali tesisi konulmuştu bütün izmirdeki doktorları gezdik hepsi sant dedi beyinde hasar var dedi özürlü kalabilir dedi hatta ölür diyenler bile oldu sans eseri bülent beye ulaştık okadar büyük bir insan ki bizimle çok güzel ilgilendi amerikada olmasına rağmen bize dönüş yaptı istanbulda endoskopi ile bebegimin ameliyatını yaptı çok şükür şuan durumumuz çok iyi benim korkularım vardı en son istanbul gataya yanına gıttık bizı tekrar hayata bağladı müthiş bir doktor bizimle bizim anlayacağımız şekilde konusuyor bizi dinliyor ve sakinleştiriyor bukadar büyük bir doktor bi o kadarda mütevazi bir insan onu ne kadar övsem az Allahım onu ilk önce ailesine sonrada bize bağışlasın

 • Ç

  Merhaba ben Konya'nın Yarma Kasabasından Ali Turhan. 2 yıl kadar önce şidetli başımda ve sol gözümün çevresinde şiddetli ağrılar olmaya başladı. Sıklığı hemen arttı. dayanılmaz derecedeydi. Konyada Göz, KBB, Beyin Cerrahlarına muayene için gittim. Kısmen gecikmeli olarak beynimde tümör olduğu bana söylendi. Ameliyat için bıçak altına yattım ancak tümörü çıkaramadıklarını ve sadece küçük bir parçanın patolojiye gönderilebildiğini öğrendim. KORDOMA diye bir beyin tümörünün olduğu sonucu geldi. Çaresizce beklemeye başladım. Ölüm korkusunu sanırım ilk kez o zaman ciddi olarak yaşadım.
  Derken beyin cerrahisi hocası Doç.Dr. Bülent DÜZ'ün ismini duydum ve İstanbul'a gittim muayene oldum. Bülen Düz hoca bana Beyin MR filmimi bilgisayarda açmak suretiyle nasıl bir tümörümün olduğunu açık yüreklilikle anlattı. Kordoma beynin tabanında yerleşebilen en habis ve en hızlı büyüyen çoğalan tümörlerinden birisiymiş. Ameliyat olmam gerektiğini ve bu ameliyatlarında tümör büyüdükçe tekrarlanabileceğini aksi takdirde kısa sürede görme yeteneğimi de tamamen kaybedebileceğimi başağarısı şikayetlerimin şiddetinin ve sıklığının artabileceğini bana ve yakınlarıma ve bir başka hekim olan tanıdığımıza ayrıntılı olarak izah etti. Takib eden aylar içerisinde iki kez kapalı ya da endoskopik denilen metodla burnumdan girerek kafatasım hiç açılmadan ameliyatım yapıldı. Ameliyattan hemen sonra köyüme gitmek istedim. Çünkü Çok hızlı toparladım ve kendimi iyi hissettim. Şaşılığım kayboldu, gözümün birindeki görme kaybı tam geçmedi. Pazartesi ameliyat oldu isem cuma günü köyümde idim ve çalışmaya başladım. Bu sene de harmanımı kaldırdım yani tarlada tapanda çalışabildim kimseye muhtaç olmadım çok şükür. İyileşeceğimize inanırsak, yakınlarımız destek olurlarsa ve işinin Ehli Bülent Düz gibi kapalı amaliyat (endoskopik beyin cerrahisi yapan) hocalara muayene ve kontrol olursak beyin tümörleri bile sınırlanabilir, tedavi edilebilir bir hastalık olduğuna inandım. Allah bana da herkese de şifa versin. Konyadan herkese selamlarımı sunar hayırlı günler dilerim.
  Ali Turhan (Çeşmeci), 31 Ağustos 2015
  Yarma Kasabası /KONYA

 • N

  Merhabalar ben diyarbakırdan ZELAL AYDINLI, ben bundan yaklasık 1 ay önce siddetli baş agrımla doktora gittim ve senelerce hep migren , boyun fıtıgı tanısı konularak geri döndgüm hastaneden bu sefer beyinimde menenjiom(ödemli kitle) oldugunu ögrendim ve İstanbul a gidip doktorlara görünmeye karar verdim bircok hastane gezdim ve ameliyat olmam gerekiyordu D.bakırdan referans üzeri sayın BÜLENT DÜZ HOCAM ile görüştüm samimi , pozitif yaklasımıyla cok memnun kaldık ve 01.08. 2015 tarihinde ameliyat oldum bir gece yogun bakımda kalıp ertesi gün normal odaya gectim ameliyatım cok basarılı gecti ve simdi cok iyiyim hocama ve ekibine sonsuz tesekkürlerimi sunuyorum veee gercekten şasılmayacak adresin oldugunu tavsiye ediyorum.

 • K

  10 aylikken oglumun ameliyatini yapti ankara gata daydi % 98 masada kalabilir denmisti fakat oyle bir doktor ki hem bilgisi hem davranislariyla fethetti hepimizin gonlunu hocama cok tesekkur ediyorum once Rabbim sonra Sayin BULENT DUZ hocam omur boyu duacinizim..

 • 4

  Ben Şaban YILDIZ Tavsiye üzerine başvurduğum hocamız tarafından 20 Mart 2015 tarihinde çift seviye servikal ameliyatı yapıldı. Tüm ağrılarımdan ve uzun zamandır mücadele ettiğim rahatsızlığımdan kurtuldum. Daha önce tedavilerimi üstlenen başka hekimler ameliyat sonrası çekilen röntgene baktıklarında mükemmel bir iş yapıldığını itiraf ettiler. Hocamdan Allah razı olsun. Eline yüreğine sağlık.

 • 21 eylül 2013 günü istanbul sabiha gökcen hava limanında menlif ile kolon arasında sıkışarak c2 kemiğim kırıldı.2 ay boyunca troköstami açılarak oksijen makinasına bağlı kaldım ölü gibiydim.2 ay sonra cihazdan kurtularak normal odaya çıktım.Tetra pilaji hastasıyım kaza yapalı yaklaşık 22 ay oldu.Hic bi şekilde dönüşün olmayacağı söylendi.Önce Allahın sonrada hocamın yardımıyla şu an sol kolumu kaldırabiliyorum sağ kolumdada sola nazaran hareketlanmeler var.İdrarda yanma ve büyük abdeste his var.Sol ayğımda ve parmaklarımda hareketlenme var.Sağ ayak parmaklarımda yeni yeni hareketlenmeler başladı.Beni ameliyat eden Doç.Dr.Bülent Düz hastaneden çıkmama ramen benim ile irtibatını hiç kaybetmedi ona ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunarım ve onun sayesinde şuan bu durumdayım.Allah sizden razı olsun hocam.

 • BÜLENT HOCAMA ÇOK TEŞEKKÜRLER ben GÜLCAN ÖZGÜL ALTUNOK 2010 da G.a.t.a da ameliyat ettiginiz hastanızım uzun ve sıkıntılı senelerden sonra sağlığıma kavuştum Hiç ilaç kullanmıyorum 49 yaşındayım şimdi 9 yaşın da ki kızımla her yönüyle yorulmadan ilgileniyorum Kızım sizlerin başarısı sayesinde annesiz kalmaktan kurtuldu Şu anda Erzincan dayım Buradaki doktorlarım çok iyi bir ameliyat olmuşsunuz diyorlar Tek üzüntüm Ankara ya gelince sizi görememek SAYGILARIMLA.

 • A

  Türkiyenin en tecrübeli birkac doktorundan birisidir. Cook basarili ameliyatlar yapiyor ve her defasinda iyi isler cikartiyor
  Kendisine tessekkur ederim Allah yolunu acik etsin

 • A

  Emine TEKİN 01 OCAK 2015
  Hayatta en büyük zenginliğin sağlık olduğunu hastalandığımız zaman anlıyoruz. Benim sağlık hikayem baş ağrısı sebebi ile gittiğim ve çekilen beyin MR ile görülen hipofiz tümörü ile başladı. Nöroloji doktoru isteği ile yaptırdığım görme alanı tetkiki sonucu, oluşabilecek kalıcı risklere karşı biran önce ameliyat olmam gerektiği doktorum tarafından önerildiğinde ailece çok korktuk. Bunun üzerine eşim, çocuklarım ve ben bu alanda uzman doktor arayışına girdik. Yaptığımız araştırmalar da hipofiz tümöründe çok başarılı sonuçlar aldığını öğrendiğimiz Bülent DÜZ hocanın ismi ön plana çıktı. Kendisine ulaştık, dinledik ve güvendik. MR ve diğer tetkikleri inceledi ve ameliyatımı Eylül 2014’de burundan endoskopik olarak yaptı. Ameliyatın başarılı geçtiğini ifade eden doktorumuz hastane de bir gece kaldıktan sonra beni taburcu etti. Ameliyat izi olmadığı ve ertesi gün çıktığım için yakınlarım dahil şaşırdı. Bülent Bey’e ameliyattan 3 ay sonra yani Aralık 2014’te ilk kontrole gittiğimde, yeniden hipofiz MR çektirdi ve ameliyat öncesi çekilen MR ile arasındaki farkı bilgisayar ortamında bana gösterdiğinde içim bir kez daha rahatladı ve böylece 2015 yılına sağlığına kavuşmuş biri olarak zengin girdim. Ameliyat öncesi ve sonrasında net bilgiler ile bizi bilinçlendirmesi ve aradığında ulaşabilir olması bir hasta ve yakınları için büyük avantaj. Bu satırları kendisinin okuyup okumadığını bilmiyorum ama yine de teşekkürü bir borç biliyorum.

 • Merhabalar ,
  Bundan yaklaşık üç ay kadar önce bir tesadüf eseri annemde 14 mm lik bir hipofiz tümörü olduğu tespit edildi.Hastalık hakkında hiç bir bilgimiz yoktu.Üstelik tümör ismini duyunca insan ister istemez karamsarlığa düşüyor.Çok zor günler geçirdik.Bu hastalık nedir, tedavisi var mı ,nasıl tedavi edilir, ameliyatı için hangi doktora güvenebiliriz,riskleri neler,ameliyattan sonra bir sıkıntı yaşar mıyız?Bunun gibi birçok soru kafamızı kurcalıyordu.Okadar çok doktor aradık ki artık ismini yerini öğrenmediğimiz doktor kalmadı.Tabi ki kolay bir karar değil,sonuçta annemizi emanet edeceğiz.O bizim hayatta kalan tek varlığımız ,canımız nur yüzlümüz.Sonunda bir şekilde Bülent Bey'e ulaştık, bir hafta önce ameliyatımızı yaptı.Sonuç süper,hatta olması beklenenden daha daha iyi.Kafamızdaki soru işaretleri acabalar tamamen ortadan kalktı.Ameliyatın daha ikinci gününde annemin kolundaki ağrılar geçti.Korktuğumuz hiçbir şey başımıza gelmedi.Üstelik ameliyat burundan endoskopik olarak yapıldığı için hiçbir yara dikiş izi yok.Dört günün sonunda taburcu olduk.Bu hastalıkla ilgili sıkıntısı olanlara tavsiyemiz ne yapıp edin Bülent DÜZ Bey'e ulaşın.Bu işin uzmanı o,başka birini aramanıza hiç gerek yok.O bizim annemize yeni bir hayat verdi.Allah kendisinden razı olsun,onu ailesine sevdiklerine bağışlasın.sevdikleriyle birlikte sağlıklı uzun ömürler versin.Onu yetiştiren anneden de Allah razı olsun.Herkes doktor olabilir belli makamlara mevkiilere erişebilir ,ama insan olabilmeyi başaran çok nadir.İşte Bülent Bey de o nadir insanlardan.Çok çok başarılı bir beyin cerrahı ama ondan önce adam gibi yetiştirilmiş bir evlat.Allah onun gibi doktorları ve onun gibi evlat yetiştiren anaları başımızdan eksik etmesin.

  SAYGILARIMLA Suna ÜNALDI /SİNOP

 • H

  Sevgili doktorumsize nasıl teşekkür etsem bilemiyorum sizin sayenizde ayaktayım ve görenler sen gerçekten ameliyat oldunmu diyor eylülün 25 inde ameliyat oldum ertesi gün ayaktaydım 26 sı doğum günümdü sizin sayenizde yeniden doğdum çok teşekkür ederim elleriniz dert görmesin inşallah, size ömür boyu minnetarım.

 • H

  Sevgili doktorumsize nasıl teşekkür etsem bilemiyorum sizin sayenizde ayaktayım ve görenler sen gerçekten ameliyat oldunmu diyor eylülün 25 inde ameliyat oldum ertesi gün ayaktaydım 26 sı doğum günümdü sizin sayenizde yeniden doğdum çok teşekkür ederim elleriniz dert görmesin inşallah, size ömür boyu minnetarım.

 • Y

  Sayın doç.dr.bülent düz insanca yaklaşan güven veren herzaman kolayca ulaşılan hastasına destek olan mükemmel doktor çok Teşekkür ederim ALLAH sizi ve sizin gibi doktorları başımızdan eksik etmesin saygılar.

 • M

  canım bülent hocam sonsuz teşekkürlerimi sunarım annemi bana bağışladınız için o nurlu ellerinden öperim bn hasan ecenin yiyeniyim annemim hayatı sana borçlu önce ALLAH sonra sen annemim hayatını kurtardınız siz hep bizi güzel karşıladınız size ne yapsak az siz hayatımızı kurtardınız Allah senin işini ıras getirsin dualarımız seninle Allaha emanet ol hocam

 • E

  SEVGİLİ HOCAMIZ DOÇ.DR.BÜLENT DÜZ' E SONSUZ TEŞEKKÜRLER ÇOK ÖNEMLİ BİR BEYİN AMELİYATI GEÇİREN CANIM KARDEŞİMİZ EDİP EREN DULDA'YI BİZE SAĞSALİM GÖNDERDİĞİ İÇİN TARSUS HALKI OLARAK BİNLERCE TEŞEKKÜR EDERİZ ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN.....

 • N

  BÜLENT DÜZ HOCAYA SONSUZ TEŞEKKÜRLER...Hastalık hakkındaki her türlü bilgiyi anlatarak ailemizi aydınlattığı için...Endişelerimizi,soru işaretlerimizi ,açığa kavuşturup yüreğimize babacan tavırlarıyla el uzattığı için...Ameliyat öncesinde gösterdiği şefkat ve kurduğu empati için...VE son derece riskli olan ameliyatı endoskopik endoport yöntemiyle başarıyla tamamlayıp EDİP EREN DULDA nın iki gün içinde ayağa kalkmasını ve yürümesini sağladığı için BÜLENT DÜZ HOCAYA SEVGİ VE SAYGILAR...

Hakkımda

Hakkımda

 • Gülhane Askeri Tıp Akademisine (GATA) girmiştir.1997-2002 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniğinde asistanlık eğitimini tamamladıktan sonra 2 yıl süre ile İzmir Mevki Asker Hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniği servis şefi olarak görev yapmıştır. 2006-2010 yılları arasında GATA Beyin ve Sinir Cerrahisi kliniğinde yardımcı doçent olarak çalışmış 14 Nisan 2010’da girdiği doçentlik sınavında başarılı bulunarak Doçent ünvanı almıştır.2007-2014 yılları arasında Turkish Neurosurgery ve Türk Nöroşirürji dergilerinde editör yardımcısı olarak görev yapmıştır.2010-2012 yılları arasında Ankara'da GATA Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniğinde Doçent olarak çalışmıştır.Eylül 2012”den itibaren İstanbul GATA HAYDARPAŞA Beyin ve Sinir Cerrahi Servis Şefi olarak görev yapmaktadır.

Okullar / Eğitimler

 • Gülhane Askeri Tıp Akademisi