Uzm. Psk.

Derya Soy Zümbülova

verifiedCreated with Sketch.

Psikoloji, Pedagoji, Aile terapisi

42 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir
Son 30 gün içerisinde 616 profil ziyareti var

Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimini, İ.T.Ü 'de ise yüksek lisans eğitimini çocuk ve ergen üzerinde tamamlamış olup uzmanligini cocuk ve ergen uzerine almistir.… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
42 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • E
  Konum: Uzman Psikolog& Aile Danismani Derya SOY

  Derya ,Hanima kizimizin konuşmasi geç başladiği için gidiyoruz tedavisi devam ediyor, ve şuan cok memnunuz bir doktor gibi anlatmiyor,bizim anlayabilecigimiz sekilde anlatiyor, ve m.ettiginiz er ayrintiyi anlatigi icin soru sormak gibi bir ihtiyacinizda kalmiyor, kendisi bu alanda cok basarili, kendisine basarilar diliyorum.

 • Ö
  Konum: Uzman Psikolog& Aile Danismani Derya SOY

  Burdaki yorumlara güvenerek gittiğim, derya hanımdan,çok memnun kaldım. Aile sorunlarımız, kişisel sorunlarım, gerçekten ,sihirli degnek değmiş gibi çözüldü! Eşinizle , kendinizle ilgili sorunlarınız varsa, hiç tereddüt etmeden gidebilirsiniz. Çok teşekkürler Derya Hanım.

 • G
  Konum: Uzman Psikolog& Aile Danismani Derya SOY

  Derya hanımla tanıştığımız zaman çok çaresiz, sıkıntı dönemdeydik. Ayrılık kaçınılmazdı. Herşeyin üst üste geldiği, birbirimizi hiçbir şekilde anlamayan,dinlemeyen zamanlardaydık. Sonra sizi anlayan ve yardım etmek isteyen biri olduğunu görünce son çarenin ayrılık olmadığını anladık. İyi ki Derya Hanım’dan yardım almışız. Pişmanlıkların olmayacağı bir hayat sundu bize. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız.

 • R

  Derya Hanım'dan çok memnunum. İstikrarlı, ilgili, en ufak detayı bile atlamıyor, danışanlarına değer veriyor. Herkese tavsiye ederim. Daha önce bir kaç psikoloğa daha gitmiştim ama faydasını görmemiştim. Derya Hanım'la daha iyi bir fark oldu ve gelişme oldu.

 • H

  İnternetten araştırarak yorumlara bakarak gittim Derya Hanım'a. Çok memnum kaldım çok iyi bir psiklog hem insan olarak da. Yaklaşımı, analizleri çok iyi. Problemlerimi çözdüm sayesinde. Kesinlikle herkese tavsiye ederim.

 • A

  Derya Hanım işinn ehli bir insan. İyi ki tanışmışız çok memnunum daha çok kısa bir zaman olmasına rağmen çok sevdik kendisini. Beni anladığını düşünüyorum sorunlarıma problemlerime çözüm bulduğunu düşünüyorum. Hiç bir şey olmasa bile Derya Hanım ile konuşunca rahatlıyorum. Daha iyisi var mıdır bilemiyorum. Herkese tavsiye ederim.

 • M

  Derya Hanım ile bir tanıdığımın vasıtası ile tanıştım. Çocuğumun endişe problemi vardı ve 3 hafta içerisinde normale döndü. Derya Hanım mükemmel bir insan gerçektenuygulamaları ve yöntemleri çok başarılı. Kesinlikle sıkıntısı olan herkese tavsiye ederim. Yaş farkı yok çocuk ergen yetişkin herkese tavsiye ederim.

 • Konum: Uzman Psikolog& Aile Danismani Derya SOY

  Derya hanima oglum mahirin banyo problemi icin gittik.mahir havuzda 7 8 saniye kadar su altinda kaldigindan sonra ne havuz be banyo hicbir suya girmiyordu.korku cigliklariyla banyo yaptiriyorduk.derya hanim.biz bunu cozeriz dedi ve cozdu.mahir suanda kendi banyoya girmek istiyor.ama bunun yaninda asabiyeti inadi ve her 3 yas sendromu bitmis oldu.hatta tuvalet egitimini bile verim.derya hanim isinde tam bir profesyonel.isini layikiyla guler yuzle ve adaletli olarak yapan bir doktor.tum ihtiyaci olan cocuklarimiza siddetle tavsiye ediyorum.ve onu cok seviyoruz.

 • Derya Hanım'a eşimle yaşadığım problemler için danismaya gittik. Bir doktordaha ilk görüşte ancak bu kadar pozitif olabilir. Sürekli güler yüzüyle, çıkmazda olduğum bir dönemde sadece iki seansta bizi çözdü. Telefonla da sürekli takip etti. Hala bile istediğim zaman ulaşıp danisabiliyorum. Hiçbir zaman atlatamayacagim dediğim bir dönemi uzmanlığıyla, sevecenligiyle atlatmami sağladı. Kendisine minnettarim. Bursa'da bir numara diyorum

 • K

  5 yaşındaki oğlum için internette yaptığım araştırmalar sonucu tanıştık Derya hanımla. Kendisi samimi ve  yetenekli bir terapist. Oğlumun çok sevdiği oyun ablası :) sayesinde butun sıkıntılarımızı atlattık seanslarimiz bu hafta son buldu. Samimiyeti, güler yüzü, tavsiyeleri için çok teşekkür ediyoruz. Iyiki hayatımıza dokundu. Herkese tavsiye ediyoruz.

Hakkımda

Hakkımda

 • Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimini, İ.T.Ü 'de ise yüksek lisans eğitimini çocuk ve ergen üzerinde tamamlamış olup uzmanligini cocuk ve ergen uzerine almistir. Türkiye'de ana baba okulu projesini başlatan Prof. Dr. Haluk Yavuzer ile tezini tamamlamis ve bircok ana baba okulu seminerlerini beraber vermislerdir. Aile Danışmanlığı eğitimini de İstanbul' da tamamlamistir. Oyun terapi egitimini Amerika' da deneyimsel oyun terapisi kurucusu ve yaraticilarindan Dr. Byron Norton' dan almistir. Şuan Uzman Psikolog& Aile Danismani& Oyun Terapisti olarak hizmet vermektedir. Bunun yani sira Turk Psikologlar Dernegi tarafindan cocuklarda gelisim ve zeka testleri ve bircok test uygulama egitimi bulunmaktadir. HETADER Derneği psikoloğu ve yönetim kurulu üyesidir.

  UZMANLIKLAR

  Deneyimsel Oyun Terapisi(Byron Norton süpervizörlüğünde)
  Petad Aile Danışmanlık Eğitimi
  Bireysel Görüşme Teknikleri
  Bilişsel Davranışçı Terapi
  Çocuk Değerlendirme Pakedi Eğitimi
  Bilişsel Davranışçı Yaklaşım ile Çocuklarda Danışmanlık
  Sosyal Uyum ve Tükenmişlik Sendromuna Yaklaşımlar
  Çocuklarda Yeme Pronblemleri Nasıl Aşılır?
  Nöropsikolojik Testler ( Weschler Bellek Ölçeği
  - Görsel – İşitsel Sayı Dizileri Testi
  - Wisconsin Kart Eşleme Testi
  - İşaretleme Testi
  - Stroop Testi
  - Bender-Gestalt Görsel Motor Algılama Testi
  - Sayı Dizisi Öğrenme Testi
  - Benton Görsel Bellek Testi
  - Çizgi Yönünü Belirleme Testi)
  Beck Depresyon Ölçeği
  Denver II Gelişimsel Tarama Testi (0-6 yaş)
  Duygusal Zeka Eğitimi
  Kariyer Yaşam Koçluğu
  Müzakere Performansını Arttırma
  Sagesse Danışmanlık
  MMPI Kişilik Tarama Testi
  Bender Gestalt Testi
  AGTE Gelişim Tarama Envanteri
  Peabody Resim Kelime Tanıma Testi
  Alexander Pratik Yetenek Testi
  Good Enough Zeka Testi
  Gessell Gelişim Testi
  Öğrenme Bozukluğu Belirti Tanıma
  Tematik Algı
  SCL-90 Kişilik Testi

  AKADEMİK PROJELER ve ARAŞTIRMALAR:

  Hemofili ve Talasemi Hastası Çocukların Depresyon Düzeyi Üzerinde Annelerinin Bakım Verme Yükü ve Depresyon Düzeyi Etkisi (2015) Yüksek Lisans Bitirme Projesi Danışmanı: Haluk YAVUZER
  Müziğin Duygu Değişimine Etkisi Araştırma Projesi
  Duyguların Kültürel Farklılıklara göre Değişimi Araştırma Projesi
  Ebeveyn ve Çocuk cinsiyetinin Fiziksel cezaya etkisi Araştırma Projesi
  Yaşlanma Psikolojisi

Okullar / Eğitimler

 • Yeditepe üniversitesi (PSİKOLOJİ)
 • İstanbul Ticaret Üniversitesi (Yüksek Lisans)
 • Okan Üniversitesi (Aile Danışmanlığı)