Uzm. Dr.

Emre Ertürk

Kardiyoloji

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Uzm. Dr. Emre Ertürk Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.Uzmanlık eğitimini Istanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlamıştır. Tıbbi İlgi Alanları;… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

0

Genel skor
0 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan

Hakkımda

Hakkımda

 • Uzm. Dr. Emre Ertürk Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.Uzmanlık eğitimini Istanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamlamıştır.

  Tıbbi İlgi Alanları;
  Koruyucu Kardiyoloji
  Girişimsel Kardiyoloji
  Kardiyak Görüntüleme

Okullar / Eğitimler

 • Bornova Anadolu Lisesi (İzmir, 2004)
 • Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi (İzmir, 2010)
 • İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi (İstanbul, 2015)

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Kardiyoloji, bilginin pratiğe en net ve hızlı şekilde aktarıldığı ve çok olumlu sonuçların alındığı bir disiplin. Tabi çevremde çok sayıda kalp hastası olması da etkili oldu.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Bazen ne kadar çaba gösterseniz de, işler hem siz hem de hasta için istediğiniz şekilde ilerlemiyor. Bu sonuçların en kötüsü hastanızı kaybetmek. Kardiyolojinin tüm güne yayılan temposunun da yorucu olduğunu belirtmeden edemem.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

Başarılı geçen tedavi süreçleri, kalp krizi ya da kalp yetersizliği hastasının yürüyerek hastaneden taburcu olduğunu görmek. Bir de sıkı diyet ve egzersiz uyumuyla ilaç ihtiyacı kalmayan hastalar.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Mecburi hizmet sırasında kalp kriziyle acil servise getirilen hasta, kalbi durmuştu. Yaklaşık bir saatlik müdahalenin ardından, artık müdahaleye son vermeyi planlıyorduk ki, hastanın tekrar kalbi çalıştı. Hemen anjiyografi için yönlendirildi. Süreci atlatma ihtimali zor bir hastaydı. Çünkü 60 dakika boyunca kalbi ve solunumu destekle çalışmıştı. O hasta 6 ay sonra teşekkür etmek için bir kutu çikolata ile ziyaretime geldi. Çok mutluluk verici bir anıdır benim için.