Doç. Dr.

Erdal Türk

verifiedCreated with Sketch.

28 görüş +ekle

doktoru değerlendir Randevu takvimini isteyin Soru Sor

20/04/1974 yılında Çorum’da doğdum. 1985 yılında Çorum Zübeyde Hanım İlkokulu’ndan, 1988 yılında İnkilap İlköğretim Okulun’dan, 1991 yılında ise Çorum Atatürk Lisesi’nden mezun oldum.… daha fazla

Adresler

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
28 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Y
  Konum: Etik Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Ürolojisi KliniğiHizmet: Sünnet

  Uzun süren arastirmalrimizin sonucunda oglumuzu Etik Cocuk Cerrahi kliniginde sünnet ettirmeye karar verdik. Erdal hocayla ön görüsmelerimizi yaptiktan sonra sünnet tarihimizi belirledik. Klinik izmirin en güzel yerinde. Zarif ve sirin dösenmis. Sade ama sicak. Sünnet, bizim arzumuz dogrultusunda Sedasyon ( uyutma ) yöntemiyle basladi. Erdal ve irfan hocalar harika bir iscilige imza attilar. Sakin ve güler yüzlü tavirlari bizleri cok rahatlatti. Islerini seven, kendilerini minik bedenlerin iyilesmesine adayan iki harika ve profesyonel Doktor. Oglum ve ailemiz adina kendilerine sevgi ve saygilarimizi sunuyorum. Sonsuz tesekkürler. Tanri minik bedenlerin iyilestirilmesinde bu güzel insanlarin yollarini acik etsin... Tezucan ailesi adina, Yalcin Tezucan

 • Ş
  Konum: başka bir yerHizmet: Sünnet

  Oğlum 35 günlükken doktorumuz tarafindan sünnet edildi. Doktorumuzun pozitif enerjisi ve yaklaşımları beni çok rahatlattı. 15 gün gibi kisa sürede oğlum iyileşti. Ķendisini bütün tanıdıklarıma güvenle anlatabileceğim bir doktor erdal türk hocama selam ve saygılarımı sunuyorum.

 • S
  Konum: Hizmet: Hipospadias

  Sipahi... ilk önce işini bu kadar seven ve çocuğunuza hastasi değil de kendi çocuğu gibi davranan aileyi konusmalarıyla bu kadar rahatlatan bence işinde 1 numara bir doktor sayın Erdal Türk..ameliyat sonrası bile sizin her sorunuza cevap yazan sizinle bu kadar ilgilenen başka birini daha bulamazsınız.uzmanlık alanına gelince o kadar çok araştırma yapıp da herkezin ortak nokta Erdal Türk de birleşmesinin ne demek olduğunu zaten karşılaşınca anlıyorsunuz.kısacası çocuğunuzla ilgili cerrahi bir müdahale yapılacaksa Erdal hocadan başkasına gitmeyin derim ve bu kadar da netim. Hocam allah size uzun ömür versin de nice bebeklerin gülümseyişi olun inşallah.saygılarımla ..

 • E

  Mükemmel bir doktor.Kızımda fıtık çıkmıştı ve daha 25 günlükdü.Operasyon geçirdi.Operasyon sonrası arayıp hemen bitti demesi herşey yolunda.uyanınca getircez.O telefonla yüreğime su serpildi.Hocamız da çocuk sevgiside var işini severek yapıyor.Çok memnun kaldım.Iyiki böyle işini severek yapan çocuk ruhundan anlayan doktorlarimiz var.

 • Konum: Hizmet: Sünnet

  Biz kendisine yaklaşık 600 km uzaktan gelen hastasıyız.Aslında insan nereden başlayacağını bilemiyor.Doktor beyi uzun süren araştırmalarım ve hakkındaki yorumları okuyarak bulduk.Oğlumun utangaç testis denilen rahatsızlığı sebebiyle kendisini ziyaret ettik.Uzun zamandan sonra gelen bir bebek olması ve beklenen bir bebek olması sebebiyle anne baba olarak ne kadar da panik olduğumuz ortadadır.Odasına girdiğimiz ilk andan itiabaren sanki kendi evlatıymış gibi önce oğlumuzu sevmesi,daha sonra ssanki kendi çocuğunun rahatsızlığıymış gibi aile olarak bizi sakinleştirip rahatlatıp dinleyerek ve bizi anlayarak anlatması ile bizi aile olarak çok memnun etti.Yaptığı cerrahi operasyon öncesi ve sonrası hem bizi psikolojik olarak rahatlatıp hemde bize evlatımızı hiç düşünmeden teslim edebileceğimiz en güzel ve mesleğini laiki ile yapan cerrah olarrak gönlümüzü fetetti.Kesinlik doktor beyi tercih ederken akllınız da hiç bir şüpheniz olmasın.Halen oğlumuzun kontrollerini kendisi yapmakta olup onca aramızda ki uzaklığa hiç aldırmadan ve asla tereddüt etmeden bizim için çok değerli olan doktorumuzu tercih ediyoruz.Bize ve oğlumuza yapmış olduğu cerrahi işlem,ilgi ve alaka en önemlisi bizi her zaman önce bilgilendirerek daha sonra tedavi uyguladığı için de kendisine çok teşekkür ediyoruz.Bence İzmir e geldiğiniz zaman yada biz gibi ne kadar uzakta olursanız olun sağlık için hiç düşünmeden ve başka bir hekim aramadan gözü kapalı tercih edebileceğiniz en değerli ,mesleğini en güzel şekilde yapan harika bir hekimdir.

  Erdal Türk2018-02-20

  Olumlu düşünceleriniz için çok teşekkür ederim, geçmiş olsun dileklerimle

 • Ş
  Konum: Hizmet: Sünnet

  Erdal TÜRK ile oğlumuz sayesinde tanıştık.Oğlumuzu bebekken bazı sebeplerden dolayı sünnet ettirememiştik.9 yaşına gelince de oğlumuzun endişe ve korkuları vardı.Erdal bey in sünnet öncesi ve sonrası iletişimi hem oğlumuzu hem bizi çok rahatlattı.Sorunsuz sıkıntısız bir ameliyat geçirdik.Genel anestezi ailelerde endişe yaratıyor ama korkulacak hiçbirşey yokmuş aslında.Oğlumuz uyanık bir şekilde yanımıza geldi.Sünnetten 3 gün sonra da oğlumuz tamamen iyilesmişti.Erdal bey e minnettarız gerçekten.Sünnet sonrası hastası olarak kafamıza takılan ne varsa rahatça sorduk.Geri dönüşleri,ilgisi,alakası bizleri çok rahatlattı.Erdal bey e sonsuz teşekkür ederiz.Hayatınız boyunca başarılarınız daim olsun inşallah.Çocuk Cerrahi sinde 1numara ERDAL TÜRK

  Erdal Türk2018-02-20

  Çok teşekkür ederim olumlu düşünceleriniz için

 • Konum: Hizmet: Apantis

  Hocamızı kendi doktorumuzun geç teşhisi sonrası önerisiyle bulduk, ilgisi ve öz güveni bizi çok rahatlattı 3,5 yaşındaki biricik yavrumuzun patlamış olan apantis ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Allah kendisine sağlık sıhhat versin.

 • S
  Konum: Hizmet: Hipospadias

  Bitliste Baska bir doktorda Başarısız bir hipospadias ameliyatından sonra çok şükür ki Erdal hocamız a ulaştık. Yavrum un hipospadias ve pipi eğriliği sorununu iki kısa ameliyatla sorunsuz bir şekilde yapan Erdal hocam a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Hasta doktor ilişkisinin ötesinde bir diyalog kurması insana ayrı bir güven veriyor....Bu arada emiralim ile mutlaka ziyaretinize gelecek hocam.hersey için çok teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun.

  Erdal Türk2017-12-18

  Olumlu geri dönüşünüz için çok teşekkürler.
  Geçmiş olsun dileklerimle

 • E
  Konum: Hizmet: Ikizlerimde kasık fıtığı

  Ikizlerime öncesinde başka doktora götürdüm. Kasık fıtığı teşhisi edildi. Lakin ayrı ayrı 2defa ameliyat edileceğini söylediler. Bende çok tedirgin oldum. Ve araştırmalar sonucu erdal beye gittim. Ve bana endişe edecek bir şey olmadığını her iki tarafından da ameliyat edileceğini aynı zamanda sünnetinide yapacağını söyledi. Size nekadar teşekkür etsem azdır. Sevgili erdal türk hocam. Elinize emeğinize sağlık. Sayenizde hem ameliyatı hem sünneti atlattık.iyiki sizi buldum yoksa çok büyük korkularım vardı. Sayenizde bütün korkularımı yendim. Allah sizden razı olsun.

  Erdal Türk2017-11-23

  Pozitif düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Sevimli ikizlere geçmiş olsun dileklerimi sunarım.

 • Konum: Hizmet: Sarp'ın ameliyatı

  Oğlumun doğumu itibariyle testisle ilgili başarılı operasyonu ve eş zamanlı sünneti için Erdal hocama çok teşekkür ederim. Cerrahi başarısı yanında çocuklara psikolojik destek ve yaklaşımıyla Türkiye'de az rastlanan kişilikli hekimlerimizden. Teşekkür ederiz.

Hakkımda

Hakkımda

 • 20/04/1974 yılında Çorum’da doğdum. 1985 yılında Çorum Zübeyde Hanım İlkokulu’ndan, 1988 yılında İnkilap İlköğretim Okulun’dan, 1991 yılında ise Çorum Atatürk Lisesi’nden mezun oldum. 1999 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdim. Sağlık Bakanlığı’nın açtığı asistanlık sınavını kazanarak okuldan sonra hiç ara vermeden 22/11/1999'da İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Çocuk Cerrahisi Uzmanlık eğitimine başladım. Prof Dr İrfan Karaca'nın danışmanlığını yaptığı “Ratlarda özofagus replasmanı amacıyla hazırlanan sol kolon greftinde eritropoetin’in iskemi üzerine etkilerinin araştırılması” konulu tez ile 03.06.2005’ de Çocuk Cerrahisi Uzmanı oldum. Sırasıyla Çorum Devlet Hastanesinde, Ordu Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Denizli Devlet Hastanesinde Çocuk Cerrahisi uzmanı olarak görev yaptım. Askerlik görevimi 2007-2008 yılları arasında GATA’de tamamladım. İzmir Üniversitesi, Tıp Fakültesi, MedicalPark Hastanesi Çocuk Cerrahisi AD’da Yrd Doç Dr olarak 2012 tarihinde çalışmaya başladım, 17 Eylül 2014 tarihinde Trabzon’da birinci basamak yazılı sınavı, 15 Kasım 2014 tarihinde ise İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde sözlü sınavını başarıyla verdikten sonra “Türkiye Çocuk Cerrahisi Yeterlilik Belgesini” almaya hak kazandım. 07/09/2015 tarihinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi AD’da yapılan sınavın arkasından Çocuk Cerrahisi Doçenti” ünvanını aldım. Halen Alsancak'da Etik Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Ürolojisi Kliniğinde, değerli Hocam Prof Dr İrfan Karaca ile çalışma hayatıma devam etmekteyim. Evli ve biri kız biri erkek olmak üzere 2 çocuk babasıyım. Eşim Göğüs Cerrahisi Doçenti olarak görev yapmaktadır. Yabancı dilim, İngilizce ve Almanca’dır.

Okullar / Eğitimler

 • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (İzmir, 1999)

Deneyimler

 • Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Ve Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Çocuk Cerrahisi Kliniği (İzmir, 1999-2005)
 • Çorum Devlet Hastanesi, Çocuk Cerrahisi Kliniği (Çorum, 2005-2006)
 • Ordu Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Çocuk Cerrahisi Kliniği (Ordu, 2006-2009)
 • Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi, Çocuk Cerrahisi Kliniği (Askerlik, Ankara, 2007-2008)
 • Denizli Devlet Hastanesi, Çocuk Cerrahisi Kliniği, (Denizli, 2009-2012)
 • İzmir Üniversitesi, Tıp Fakültesi, MedicalPark Hastanesi, Çocuk Cerrahisi Kliniği (İzmir, 2012-2016)
 • İzmir Özel MedicalPark Hastanesi, Çocuk Cerrahisi Kliniği (İzmir, 2016-...)
daha fazla

Fotoğraflar

Makaleler

 • Çocuklarda Yanık Ve Tedavisi

  12 Ocak 2018

  Yanık ülkemizin önemli sağlık sorunlarından biridir. Çocukluk yaş grubunda kazalara bağlı en önemli ölüm nedenlerinden biri yanıklardır. Ülkemizde her...
 • Çocuklarda Meme Hastalıkları

  12 Ocak 2018

  Prepubertal dönemde ortaya çıkan kitlelerin tamamına yakını iyi huyludur. Ancak memede kitle şikayeti ile başvuran çocuklarda olası tanılar aşağıdaki gibidir: Basit...
 • Bilier atrezi (Safra yollarının doğumsal olarak yokluğu)

  12 Ocak 2018

  Bilier (biliyer) atreziya da safra yolları yokluğu doğum öncesi veya doğumdan hemen sonra başlayan safra kanallarının tıkanması ile başlayan ilerleyici...
 • Çocuklarda Pilonidal sinüs hastalığı (Kıl dönmesi):

  12 Ocak 2018

  Pilonidal sinüs (PS) kuyruk sokumunda akut veya kronik enfeksiyonla ortaya çıkan, özellikle genç erişkinleri etkileyen bir hastalıktır. Sakrokoksigeal...
 • Çocuklarda safra kesesi hastalığı nedir?

  12 Ocak 2018

  Safra kesesi karaciğerin altında bulunan kese gibi bir organdır. Karaciğerde üretilen safranın depolanması ve yoğunlaştırılmasını sağlar, safra sindirime...

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Cerrah olmak istiyordum ve çocukları çok seviyordum. İkisini toplayınca çocuk cerrahisi çıktı ortaya.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Zaman kavramımız yok, itfaiyeci gibiyiz. Acil bir durum olduğunda yemekte, denizde ya da havuzda olsak bile bir saat sonra hiçbir şey olmamış gibi kendimizi ameliyat yaparken bulabiliyoruz. Benim için en zor şeylerden biride ne kadar istemesek de canımızı sıkan komplikasyonlar gelişebiliyor, bunları ailelere izah etmek ve o süreci atlatmak zor geliyor. Belkide çok fazla empati yaptığım için ben zorlanıyorum.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

1. Bebekleri çok seviyorum, onların kokusunu.

2. Çocuklar iyileştikten sonra kontrole geldiklerinde ailelerin yüzündeki tebessümü seviyorum.

3. Birde Çocuk Cerrahisi hastalarının ebeveynleri genelde genç insanlar, onlarla sohbet etmeyi seviyorum. Bence bu çok önemli! Sağlık sorununu nasıl olsa bir şekilde çözüyoruz, önemli olan hasta ailelerini anlamak, onlara güven ve rahatlık verebilmek. Bu umut tacirliği şeklinde anlaşılmasın ama bir şekilde tedavi seçenekleri mevcut olanaklar dahilinde sunulduktan sonra kalan zamanın olumlu yönde kullanılmasından bahsediyorum. Burada hal hatır sormak, havadan,sudan veya memleketlerden konuşmak, ortak zevkler ve gelecek hakkında konuşmak benim motivasyonumu arttırırken birçok genç anne ve babayı da mutlu ediyor. Sonuç olarak çocuklarının hayatını bizim ellerimize teslim ediyorlar. Bizde sihirbaz değiliz, elimizdeki değneği dokununca her şey bir anda düzelmiyor. Bu bir süreç, işte bu sürecin sorunsuz atlatılması için olumlu iletişim kurmak çok önemli.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Tatil için İngiltere'den Kuşadasın'a gelen 12 yaşında bir kız çocuğunu perfore apendisit nedeniyle ameliyat etmiştim. Çok zor bir hastaydı, çünkü çok beklemiş ve tanısı gecikmişti (bazı apendisitler kendisini ishal gibi göstererek tanının zor konmasına neden olabilir). Ben gördüğümde durumun ciddiyetini anne ve babaya anlattım, onlar çok sakin bir şekilde beni dinlediler, çocuklarının yanında hep gülüyorlar, neşeli şeyler anlatıyorlardı. Bende kendimi sorguladım, acaba yanlış mı anlattım diye? Çocuğun yüzü çok ızdıraplıydı, belli acı çekiyordu. Aslında ölümle kalım arasındaydı. Çocuk ameliyathaneye alındı, ben tekrar bir şey almak için dışarı çıktığımda anne ve babanın birbirlerine sarılarak hüngür hüngür ağladığını gördüm. Tüylerim diken diken olmuştu. Neyse ki ameliyat başarılı geçti, kızımız 11 zorlu günün sonunda iyileşti ve onu memleketine uğurladık. Şimdi İnstagram'da ve Facebook'ta sıkı bir takipçim, bana "kahramanım" (my hero) diyor, her zaman arayıp soruyor. Çokta başarılı bir öğrenci ve dansçı. Kızımla da sohbet ederek İngilizce'sinin gelişmesine katkıda bulunuyor.