Op. Dr.

Fatih Volkan Tercan

Ortopedi ve travmatoloji

Randevu Hattı: 0850 333... numarayı göster

1992 yılında GATA Gülhane tıp fakültesini bitiren Dr. Fatih Volkan TERCAN aynı fakültede Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını tamamlamıştır.

Erzurum Mareşal Çakmak Asker…
daha fazla

 • kemik baskısı

  Eşim küçük yaşta yüksekten düşmüş sırtında eğrilik olup,kemiklerin akciğere baskı yaptığı söyleniyor,nefes darlığı çekmekte olup,14 saat oksijen kullanıyor.Akciğere baskı yapam kemiğe operasyon yapılabilirmi acaba.

  VERILEN YANIT:

  Müdahale yapılıp yapılamayacağını röntgenleri görmeden söylemek maalesef mümkün değil

 • ayak bileği ağrısı

  sağ ayak bileğim sola göre daha küçük 2 numara doğuştan iş icabı bi kaç saat ayakta kalınca şiddetli ağrılar oluyor yürümekte zorlanıyorum. bu durum doğuştan fakat 2013 yılında daha güçlü olan sol ayak kaval kemiğim kırılınca sağın ağrıları çok arttı .çok defalar hastanelere şikayetim için gittim fakat… Daha fazla

  VERILEN YANIT:

  muayenenizi yapmadan mr görmeden sorularınıza cevap vermem maalesef mumkun değil

Adresler

Hakkımda

about-me-iconCreated with Sketch. Hakkımda

 • 1992 yılında GATA Gülhane tıp fakültesini bitiren Dr. Fatih Volkan TERCAN aynı fakültede Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını tamamlamıştır.

  Erzurum Mareşal Çakmak Asker Hastanesi ve Bursa Asker Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde çalışan Dr. Fatih Volkan TERCAN 2010 yılında silahlı kuvvetlerden emekli olmuştur.

  Daha önce part time olarak Özel Bursa Anadolu Hastanesinde çalışırken 2010 yılı Temmuz ayından itibaren tam zamanlı olarak Özel Bursa Anadolu Hastanesinde çalışmaya başlamış ve Anadolu hastanesindeki görevinden Mayıs 2016 tarihinde ayrılıp aynı tarihte Özel Esentepe Hastanesinde çalışmaya başlamıştır.Ocak 2017 tarihinden itibaren Özel Ceylan İnternational Hospital bünyesinde tam gün çalışmaya başlamıştır.

  Ortopedide özel ilgi alanları: Spor yaralanmaları ve Artroskopik Cerrahi, Ayak Cerrahisi, Omuz, Diz ve Kalça cerrahisi, Artroplasti(Protez Cerrahisi), Travmatolojidir.

Mezun Olunan Okullar

 • Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesi - TIP FAKÜLTESİ,

Deneyimler

 • Erzurum Mareşal Çakmak Asker Hastanesi
 • Bursa Asker Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği

Hastalıklar

daha fazla

Fotoğraflar

Hasta, Danışan Görüşleri

Görüşünüzü paylaşın
5

Genel skor
33 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • Herkesin korkup çekindiği ve spora dönemeyebilirsin dediği arka çapraz bağ ameliyatımı üstlendi ve güven verici ve rahatlatıcı konuşmasıyla 6 aya spora dönebileceğimi ve 2 gün sonrada ameliyata alabileceğini söyledi. Şimdi ameliyat olalı yaklaşık 5-6 hafta oldu değneksiz yürümeye başladım bile. Gerçekten minnetttarim tavsiye ederim

 • S

  volkan beyi yıllar önce tanımıştım gerçekten işini çok iyi yapan ender doktorlarımızdan biridir başarılarının devamını dilerim iyi ki varsınız hocam.

 • C

  Annem bir çok doktora gitti, kimse ameliyata yanaşmadı, yıllar içinde yürüyemez hale geldi ama Volkan bey annemi bir günde ikna etti, bir günde ameliyat etti, annem şimdi sabahtan akşama Volkan beye dua ediyor.

 • Osman GÜLER, Ailemin dizleri için birçok doktorlara muayene ve tedavi olmaya çalıştık fakat hiç bir şifa görmedik,
  Daha sonra bir dostumun tavsiyesi ile volkan hoca ile tanışdık,bir yıl önce hanımım her iki dizine,de protez takdı.hanımım şu an mükemmel bir şekilde yürüyüp gezebilmekde,volkan hocadan allah razı olsun.
  Kendini mesleğine adamış hipokrat yeminine sadık zamanımızda bulunması zor bir doktor,hocaya sağlıklı huzurlu uzun ömürler dileriz.

 • 10.12.2016 tarihinde gönderilen yorum, değerlendirme süreci sonrasında kaldırılmıştır.

 • Annemin birer sene aralıkla kırılan iki bacağınıda kapalı sistemle ameliyat etti. Annem gayet iyi kendisine her gün dua ediyoruz. Allah Volkan beyden razı olsun. Çok değerli bir doktor ve insan. Sizin anneniz benim annem dedi vallahi çok Mutlu olduk.

 • Şu an tedavi aşamasındayım doktorumuzun tedavi yöntemleri çok güzel orada beklerken daha önceden gelip ameliyat olan tedavisi devam eden hastalarla görüştüğümüz de nerede ise hiç şikayet eden yok.herkes halinden çok memnun

 • Z

  Dr Bey babaannemi sol kolunda yirtik,kirecleme ve parca kopmasi nedeniyle ameliyat etti.Ameliyat cok basarili gecti. Doktor beye tavsiye uzerine gitmistik ama az bile tavsiye etmisler bence bursadaki en iyi ortapedi doktorlarindan birisi.Ayrica hastayi dinleyen ve sorularini ictenlikle cevaplayan bir doktor. Doktorumuza bir kez daha buradan da tesekkir etmek istiyorum .Tesekkurler Volkan Tercan

 • Bende hocam a ön çapraz bağ ameliyatı oldum askeri personelim aynı zamanda paraşüt çüyüm hocam a ilgisinden dolayı başarılı ameliyattan dolayı sonsuz teşekkür ediyorum en kısa zamanda ziyaret edeceğim kendisisini...

 • Alanında başarılı bir doktor olduğunu duymuştum cevremdeki tanıdıklarımdan. içten ilgilenmesi çok hoşumuza gitti.babamda menisküs olmasından dolayı gittik. ameliyat olması gerektiğini belirtti mutlaka. Hocamız çok iyi mükemmel bir doktor alanında fakat o kadar yoğunki ameliyat günü alamadık. ameliyatı farklı doktor yaptı ve babam dizini kıvırarak oturamıyor. keşke bekleseydik de Volkan hocamıza devam etseydik. Dpaha sonra tekrar gitmeyi düşünüyorum.

 • Tavsiye üzerine ulaştım hocama. ilgisinden,konuşmalarından ve güleryüzünden memnun kaldım. Trafik kazası geçirdim dizimdeki yan çapraz bağlarda kopma oldu. ameliyat oldum hocama. 3-4 ay boyunca hiç yürüyemiyordum ameliyat öncesi ve şuanda normal sosyal yaşantıma geri döndüm. Hocam ameliyat konusunda beni bilgilendirdi, epikriz ve cd leri paylaştı benimle. gerçekten beni sakat kalmaktan kurtaran doktordur kendisi. Daha dün tanıdık çevreme tavsiye ettim.

 • doktoru dikkatli ve saygıdeğer buldum.zaten tavsiye ile gitmiştim dizlerimde problem vardı,şimdi daha iyiyim,teşekkür ederim,tekrar gideceğim ancak randevu alamıyorum,tek sıkıntım bu,

 • sol bacağımdan ameliyat oldum 5 ay gibi kısa bir süre içinde çok iyi oldum teşekkür ederim volkan beye emekleri için

 • FATİH hocam için söylenecek çok fazla söz var ama sadece şunu yazacağım ben geçen sene Şubat ayında kendisine ameliyat oldum ve şu an 100metreyi 15saniyede koşuyorum sanırım bu herşeyi özetliyor kendisi hastalarıyla abi kardeş gibidir çok mütavazi bir doktor..ALLAH razı olsun sayesinde tedavi oldum BURSA'DA ALANIN DA TEK İSİMDİR ..

 • Annem aralık ayında sağ dizinden menisküs ameliyatı oldu. Şuan dizinden hicbir sıkıntısı yok ameliyattan çok memnun ayrıca Fatih bey oldukça hastasıyla ilgili ve güler yüzlü bir insan. Menisküs şikayeti olanların hiç düşünmeden Fatih Beye gitmelerini tavsiye ediyoruz

 • Günde en az 10 ameliyat gören mesaim bitti gideyim demeyen tek insan bursanın ender başarılı doktorlarından biri İlgisinden şüphe edilmeyecek kadar iyi bir insan Allah razı olsun 6 doktora gittim en son Volkan Tercandan memnun kaldım

 • ben muharrem tutal bir yıdır 5 dr. gezdim dizlerimde kist ve menisküs vardı yanlış tedavi uygulandığından dolayı kortizonlu tedavi sonucu 15 kilo aldım. Yakın bir dostumun tavsiyesi üzerine volkan beye tedavi oldum, ameliyat teşhisi koydu başarılı bir ameliyat geçirdim 2. günü bastonsuz yürüyebiliyorum hiçbir ağrım kalmadı. Başta Dr.Volkan bey ve ekibine çok teşekkür ederim. ALLAH BÖYLE DOKTORLARI BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN...

 • Değerli Opr.Dr.Fatih Volkan TERCAN tarafından 08.04.2014 tarihinde halluks valgus ameliyatı oldum.Göstermiş olduğu ilgi ve içtenliğinden dolayı teşşekürü borç bilirim.

 • 5 hafta önce kalça protezi takılan 82 yaşındaki babamı bugün volkan beye kontrole götürdük.Artık korkmadan yürüyebileceğini söyleyince babamın kendine güveni geldi ve desteksiz yürümek istedi Babamı sağlığına kavuşturdugunuz için sonsuz teşekkürler

 • SELAMÜN ALEYKÜM İSMİM ENVER CANBAY BENDE VOLKAN BEYDE TEDAVI OLDUM ÖN ÇAPRAZ BAĞ AMELIYATI OLDUM ALLAH RAZI OLSUN ÇOK IYI GECE SAAT 23'00 DA BILE KONTROLE GELİYORDU İŞİNDE EN İYİSİ DİYEBİLİRİM. ALLAH ŞİFA ARAYAN HERKESE ACIL ŞİFALAR NASİP EYLESİN.

 • Ayağım da 5 yıldır tırnak batması oluyordu. birkaç doktora gittim ama çözüm bulamadım. bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine ulaştım hocamıza. kendisinin de tırnak batması sorununu gidermiş tedavi sonucu. Volkan Bey sayesin de sıkıntım son buldu. bu sıkıntıyı yaşayan herkese tavsiye ediyorum.

 • Fatih Hocamıza Tavsiye üzerine gittim.komşum kaza geçirdiğinde kendisine ameiyat olmuştu ve kısa zaman da iyileşmesinden dolayı hocamıza başvurdum. özgüveni yüksek ve verdiği kararlar olumlu sonuçlar verdi. menisküs ameliyatı oldum ve sonrasında hiçbir sıkıntı yaşamadım. tedaviler hakkında bilgilendirildim ve herkese tavsiye ederim.

 • ahmet kadı...Annem, kalça kırığı nedeniyle bir devlet hastanesine 112 ile baş vurduk.Ancak doktorun bana ameliyatın çok tehlikeli olabileceğini ve ölüm riskinin yüzde 75 olduğunu ifade etti. arkasından tüm çocuklarının ameliyat öncesi imza atması gerektiğini söyledi.Bunun üzerine FATİH beyle görüştüm. hemen getir dedi bende getirdim, geldiğim günü akşam ameliyat etti . hemde o kadar riski olmadığını [annem önceden kalp kapakcığının değişmiş olmasına rağmen] şimdi çok çok rahat yürüyor sanki ameliyat olmamış gibi.. Ayrıca 94 yaşındaki kayın validem de 17 aralık 2013 de düşerek kalça kemiğini kırdı.yine FATiH beye getirdik. ameliyat ederek yürümesini sağladı. bunun için FATH VOLKAN TERCAN...... Hastalarına ve diğer insanlara en güzel yaklaşım sağlayan çok iyi bir etki bırakan. Ayrıca mesleğin de de çok çok önde olan bir doktor.Türkiyeyi bilemem ançak marmara nın en iyisi . ..herkese tavsiye ederim.Çokç çok teşekkür ederim..iyiki varsın ...

 • Merhabalar; Annem 2 dizinden de menisküs ameliyatı oldu.şuan enn ufak bir şikayeti yok.Teyzem aynı şekilde 2 ayağınada protez diz takıldı.Çok yakın bir akrabamız aşırı kilolu olduğundan dolayı hiç bir doktor ameliyat etmeye cesaret edemesi gitmediği prof kalmadı.ameliyattan önce tekerlekli sandelye ile geziyordu şimdi abartmıyorum neredeyse koşacak.Akşam sabah volkan beye dua ediyor.Son olarakta kardeşim ön çapraz bağlarından ameliyat oldu gayet de iyi durumda.En az 10 kişi yi benim tavsiyemle volkan beye ameliyat oldu hepside dua ediyor.İnsan o kadar güven veriyor ve de kendisine o kadar güveniyor ki inanın hiç bir şeyim olmasa ve bana ameliyat olman gerekiyor dese gözüm kapalı olurum.Türkiye yi bilmem ama şunu çok netsöylüyorum Marmara bölgesinde bu işi volkan beyden iyi yapacak kimsse yoktur.Allah ömrünü uzun etsin...

 • 29 mart 2013 doktorum volkan beyle tanıştım.sol dizimden şikayetim vardı.bana ameliyat olmam gerektiğini söyledi hemen kabul ettim.artroskopi ameliyatı oldum.şuan çok iyiyim.volkan bey güleryüzü samimi davranışıyla beni çok rahatlattı.volkan hocam benimle çok ilgilendi.her ardığımızda ona ulaştık bizi herzaman dinledi.volkan beye sonsuz teşekkürler ediyorum.sağolun volkan bey.işini çok iyi yapan başarılı bir doktor fatih volkan tercan çok teşekkürler.

 • Ben BURSA'da ikamet ediyorum.Kalça erimesi sonucunda bir kaç doktorda şifa aradım.Fakat bulamadım.Bir arkadaşımın tavsiyesi ile Volkan bey'e gittim.BEN İĞNE OLMAKTAN BİLE KORKARIM.Volkan bey o kadar iyi dialog kurdu ki hemen ameliyat onayı verdim.Hastaneye yatma anı ile hiç bir korkum olmadı.Ve gerek ameliyat, gerekse daha sonrasında Volkan bey her konu ile birebir ilgilendi.Ameliyat olalı 55 gün aldu.İşime başladım ve çok rahatım.Hangi doktor gecenin 23,00'nda hastasını kontrole gelir?Volkan bey TÜRKİYE'nin 1 numaralı doktorudur.

 • Sağ ayak bileğimde kist vardı. Bir arkadaşım tavsiye etti. Hocamızın güler yüzü samimi davranışları insanı rahatlatıyor. Ayak bileğime kadavradan ve leğen kemiğimden kemik alınıp eklendi. Ameliyattan sonra herhangi bir ağrı sızlama vs. herhangi bir olayla karşılaşmadım. Ameliyattan önce topallıyordum koşamıyordum rahat hareket edemiyordum. Hocamızın söylemiş olduğu zaman diliminde yürümeye başladım şuan hiçbir sıkıntım ağrım kalmadı. Hocamıza ve hastane personeline çok teşekkür ederim. Hocamızı herkese tavsiye ediyorum.

 • Yaklaşık 2 ay önce Annemin (hasta Adı Remziye Elibol) SOL diz protez değişikliği ameliyatını başarılı bir şekilde yaptı Sn. Fatih Volkan TERCAN bey ve şu an Annem problemsiz bir şekilde yürüyebiliyor. Burda belirtmek istegim bir durum varkı S. Volkan beyin farkı bu yaklaşımda ortaya cıkıyor, Bursada tüm bu konuda (Protez uygulamaları) uzman doktor ve hasteneleri dolaştık hepsinde ortaya cıkan sonuç Annemin mevcut protez kaynalı dizinde ENFEKSİYON olması ve diz protez ameliyetının iki aşamalı şekilde yapılacak olması idi ki bu da Dız ameliyatını iki kere yapılarak öncelikle ENFEKSİYONUN giderilmesi olacaktı tabiki bu uzun ve zahmetli bir süreç idi. Sag olsun kendisinin itinali yaklaşımı ile Annemin bacagında ENFEKSİYON olmadıgının ispatlanmasına tek ameliyatın yapılmasına karar verildi ve ameliyat bu çerçevede tamamlandı. Hasta ve yakınlarının seviyesine inerek problemi ve çözümü tanımlaması ve insanı yaklaşımı ile örnek bir INSAN ve UZMAN dır kensine teşekkürü bir borç bilir ve diğer UZMAN! doktorların önrek almasını temenni ederim Teşekkürler. Namık Elibol

 • 18 gün önce ön çapraz bağ ameliyatımı gerçekleştirdi. Ön Çapraz bağ ameliyatlarındaki başarısının yanında çok da canayakın bir doktor. Ameliyat sonrası dönemim de hiç büyük bi ağrı yaşamadım. Fizik tedavi hocalarım da şu anki durumumdan ve gelişmelerden memnun

 • eskişehirde ikamet ediyorum sayın Op.Dr.Fatih volkan TERCAN,ı sayın turgay enginin bu sitede yaptığı yorum sayesinde tanıdım ön çapraz bağ ameliyatı + daha önce eskişehirde bir hastanede konan platinleri alarak ameliyatımı gerçekleştirdi.ameliyat öncesi ve sonrası yaklaşımı çok iyi, işini çok iyi yapan başarılı bir doktor 04/03/2012 ameliyat oldum üç gün oldu durumum gayet iyiye gidiyor özelikle ön çapraz bağ ameliyatı için şiddetle tavsiye ediyorum.ben turgay engin,e ayrıca teşekkür ediyorum sayesinde dokdorun hizmetinden faydalandım sifa arayan herkeze acil şifalar dilerim.