Doç. Dr.

Ferhat Say

verifiedCreated with Sketch.

Ortopedi ve travmatoloji

4 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor Son 30 gün içerisinde 289 profil ziyareti var

1979 Kırşehir doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Kırşehirde tamamladıktan sonra 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne başladım. 2004 yılında tıp eğitimimi tamamladım.… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
4 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • B
  Yer: Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim DalıHizmet: Randevu

  Annemin diz protez revizyonu için karar aşamasında araştırma yaparken ulaştım kendisine.İlk yazdığım mailime gece 1 de cevap vermesi bile, o kadar karışık bir durum içerisinde; doğru kişiye ulaştım mı düşüncesini belirtti bende.Yazdığım o kadar şeyi okuyup,gönderdiğim tetkikleri incelemesi ve "hastayı görmem gerekir,bazı tetkikler isteyebilirim ekstradan,gelsin elimden geleni yaparım" demesi içimize bir huzur verdi.Detaylı muayenesi,ilgisi,bizi tatmin edici açıklamaları doğru kişiye ulaştığımızın bir göstergesi gibiydi.İnşallah ameliyat sonrasında da teşekkürlerimizi iletir,hayır duamızı ederiz kendisine.Allah razı olsun.

 • A
  Yer: Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim DalıHizmet: Randevu

  İlgi, hastaya yaklaşım, problemle ilgili detaylı izahat, kişisel iletişim, teşhis konusunda hassasiyet gibi konularda ciddi anlamda "Böyle doktorlar da varmış!" dedirten, nadir insanlardan biri kendileri. Alanındaki bilgi ve hakimiyetini rahatlıkla görebiliyorsunuz. Yaşadığım sorunla ilgili ilk kez (Ferhat Bey' den önce 8 doktor gezdim) kafam karışık değil, karşımdaki doktora güvenebileceğimi biliyorum.

  Ferhat Say2018-01-24

  Güzel dilekleriniz ve nezaketiniz için teşekkür ederim. Geçmiş olsun.

 • B

  Trafik kazası sonrası bel ağrısı şikayeti ile gittim.Son derece dikkatli, ilgili konusuna hakim iyi bir hekim.Tavsiye ederim.

  Ferhat Say2017-08-25

  Sayın Burcu hanım,
  Nezaketiniz için teşekkür eder, sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.
  Geçmiş olsun dileklerimle

 • Kalça kisti ameliyati oldum zorlu bi ameliyat olmasina rağmen doktorumun elinin hafifligi ve büyük ilgisiyle kisa sürede kendmi toparladim.Doktoruma çok teşekkür ediyorum herkese tavsiye ediyorum

  Ferhat Say2016-12-09

  Teşekkür ederim. Geçmiş olsun dileklerimle

Hakkımda

Hakkımda

 • 1979 Kırşehir doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Kırşehirde tamamladıktan sonra 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne başladım. 2004 yılında tıp eğitimimi tamamladım. Aynı yıl Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanıp S. B. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde Ortopedi ihtisasına başladım. 2005-2010 yılları arasında Ortopedi asistanlık eğitimimi tamamlayıp 2010 yılında Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olmaya hak kazandım. 2011 yılında Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD) tarafından yapılan yeterlilik sınavında başarılı oldum. 2010-2012 yılları arasında atanmış olduğum Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde mecburi hizmetimi tamamladım. 2013 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalına Yardımcı Doçent olarak görev yapmaya başladım. 2013 yılında üç ay süre ile İtalya Bologna da yer alan Rizzoli Ortopedik Enstitüsünde Ortopedik Onkoloji Eğitimi aldım. 2016 yılı Nisan ayında girmiş olduğum doçentlik sınavında başarılı olarak Ortopedi ve Travmatoloji Doçenti ünvanını aldım. Evliyim ve iki kız çocuğum var.

Okullar / Eğitimler

 • Lisans: Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi (Ankara, 1997-2004)
 • Tıpta Uzmanlık: S. B. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği (Ankara, 2005-2010)
 • Yüksek Lisans Dereceli Doktora: Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Klinik Sinir Bilimleri (Samsun, 2013-)

Deneyimler

 • Lisans: Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi (Ankara, 1997-2004)
 • Tıpta Uzmanlık: S. B. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği (Ankara, 2005-2010)
 • S. B. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Uzman Doktor (Samsun, 2010-2012)
 • Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı, Yardımcı Doçent Doktor (Samsun, 2013)
 • Rizzoli Ortopedi Enstitüsü, Kas İskelet Sistemi Onkoloji Bölümü, Gözlemci (Bologna, İtalya, Eylül-Aralık 2013)
 • Yüksek Lisans Dereceli Doktora: Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Klinik Sinir Bilimleri (Samsun, 2013)
 • Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı, Doçent Doktor (Samsun, 2016)
daha fazla

Hastalıklar

daha fazla

Fotoğraflar

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Aslında tesadüf! Ben cerrah olmak istiyordum ve tercihim cerrahi branşlardı. Ortopedi tercihim en son sırada idi. Hatta ortopedi kazanınca üzülmüştüm. Başlayayım, hoşuma gitmezse bırakırım demiştim. Tabii şu anda geçmişe dönüp baktığımda iyi ki ortopedi seçmişim diyorum.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Kemik veya yumuşak doku tümörlü hastalar ve özellikle çocuklar. Hastalara ve ailelere bunu açıklamaya alışsam da hala zor geliyor.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

1-Her yaş grubundan hastaya hitap etmesi. 2-Teknoloji ve yeniliklere açık olması. 3-Tedavilerden çok hızlı sonuç almamız.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

2013 yılında İtalya’da ortopedik onkoloji eğitimim sırasında kemik tümörü tanısı alan ve ameliyatına dahil olduğum henüz 1,5 yaşındaki çocuk beni çok etkilemişti. Bu sene tekrar gittiğimde iyi, yürüyebiliyor ve hatta koşabiliyor olduğunu gördüğümde sevindim.