Uzm. Kl. Psk.

Hasan Elaldı

verifiedCreated with Sketch.

Psikoloji, Aile terapisi

35 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 467 profil ziyareti var

Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü' nden 2008 yılında mezun olmuştur. Halen Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Bilişsel Davranışçı… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
35 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • B
  Konum: Perspektif Psikolojik Danışma Merkezi

  Ben Hasan Bey'i danışanlarının internette yapmış olduğu yorumlar sayesinde buldum. Birden fazla anlamlandıramadığım şikayetle gitmiştim. Şikayetlerimin toplamı depresyonmuş aslında. Hasan Bey sadece depresyonu yenmemi değil, aynı zamanda depresyonun kaynağını bulup sebep olan şeyi ortadan kaldırmamı sağladı. Bu süreç dokuz ayı buldu. Ancak ben yaşadığım hayatı kabullenmeye çalışırken Hasan Bey sayesinde hayal ettiğim hayatı yaşamaya başladım. Şimdi istediğim yerdeyim. Hasan Bey işini layıkıyla yapan başarılı bir psikolog olmasının yanında çok iyi, çok değerli bir insan. Tek keşkem onu daha önceden tanımamış olmak. Gerçekten minnettarım, saygılar.

 • D
  Konum: Perspektif Psikolojik Danışma Merkezi

  Hasan Bey'e uzun yıllardır yaşadığım kaygıların artık kontrol edemediğim seviyelere ulaştığı ve daha önceki başarısız terapi süreçlerinin beni büyük bir umutsuzluğa sürüklediği bir dönemde başvurmaya karar verdim. Daha önceki terapi deneyimlerim ve bir türlü emin olunamayan teşhisler sonucunda kafam çok karışıktı ve artık psikologlara güvenim kalmamıştı. Sadece başka bir görüş almak için gitmiştim fakat ilk görüşmede bana karşı sergilediği tutumdan çok memnun kaldım. Kendisi işini ve danışanını önemseyen oldukça profesyonel ve samimi biri. Şu an terapilere devam ediyorum ve Hasan Bey ile kısa bir sürede çok yol kat ettik. Bu güne kadar yasadığım tüm problemlerin nedenlerini görmemi ve başka perspektiflerden bakmamı sağladı.

 • A
  Konum: Perspektif Psikolojik Danışma MerkeziHizmet: Öfke problemi

  Eşimin ailesiyle yaşadığım problemleri unutamamam sebebiyle öfke problemi yaşıyordum. Yaşadığımız olayları sürekli düşünmek beni aşırı derecede sinirli yapmıştı. Bu durum ailemle olan ilişkilerimi olumsuz etkiliyor, eşime ve çocuğuma karşı yanlış davranışlar göstermeme neden oluyordu. Son derece karamsar, depresif bir ruh halindeydim. Yardım almayı düşündüm ve internet üzerinden Hasan Bey'e ulaştım. Yaptığımız görüşmeler sonucunda kendimi çok iyi hissettim. Olumsuz düşüncelerimden sıyrılıp, olaylara farklı bir açıdan bakabilmeye başladım. Bir şeyleri basarabileceğime olan inancım arttı. Öfkemi kontrol edebilmeye başladım.
  Sinirlenince kendime hakim olabiliyorum. Hasan Bey mesleğinin hakkını gerçekten veriyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Psikolojik destek almayı düşünen herkese Hasan Bey'i tavsiye ediyorum.

 • P
  Konum: Perspektif Psikolojik Danışma MerkeziHizmet: Depresyon

  Psikolojik dalgalanmalar yaşadığım ve bu dalgalanmaların etkisinden kurtulamadığım bir dönemde kendi iç dünyamdaki çöküşten kurtulmanın bir yolunu ararken tanıştım kendisiyle.Güler yüzlü,hoşgörülü yaklaşımı sayesinde kendimi rahatça ifade edebildiğim bir süreç oldu. Kognitif terapi tekniği ile danışanlarına hem kendilerini hiç olmadığı gibi yakın tanımayı ve sonrasında nasıl yol almaları gerektiğini öğretiyor... Her seanstan sonra kendimi daha iyi ve güçlü hissediyorum. Hem realist hem nazik hem güleryüzlü..kendisine teşekkür ediyorum

 • F
  Konum: Perspektif Psikolojik Danışma MerkeziHizmet: Kaygı bozukluğu, sosyal çevremde yaşadığım problemler

  Merhabalar, bundan 2.5 yıl önce sosyal ilişkilerde (eşimin ailesi ve arkadaşlarım) ciddi problemler yaşamamın ardından kendimi çaresiz değersiz hissettiğim bir dönemde profesyonel bir yardım almaya karar verdim ve Hasan Bey’i internette araştırma yaparken buldum,bu sitedeki danışanların birbirinden güzel yorumları sayesinde güvenebileceğimi düşündüm.Hasan bey ile olan ilk seansımızda beni güleryüzle samimi bir şekilde karşılaması, sorunlarımı içtenlikle dikkatli bir şekilde dinlemesi ona güvenebileceğimi kanıtlar nitelikteydi.
  Sorunumun ne olduğunu ve kaynağını net bir şekilde tespit etmek için özen göstermesi benim için çok kıymetliydi.Hasan bey Bilişsel Davranışçı terapi yöntemini kullanan birisidir; hem eşimin ailesiyle hem de sosyal çevremde yaşadığım problemleri aşmak adına bana ne yapmam gerektiği konusunda yerinde ve önemli tavsiyelerde bulundu , ev ödevleri verdi,kitaplar tavsiye etti ve birkaç ay sonrasında öylesine güzel bir değişim gelişim oldu ki kendimde, bu harika bir şeydi benim için.Terapiye devam ettiğim dönemde bir gün trafik kazası geçirdim ve bir süre terapiye devam edemedim.Ama Hasan Bey’e öylesine güvenmiştim ve öylesine iyi gelmişti ki yaralarıma, tedavimi yarım bırakmak istemedim ; eşimle aramdaki problemler,meslek değişikliği yapma isteğim ve kaygı bozukluğu Sebebiyle Hasan Bey ile yaklaşık 7 ay önce yeniden görüşmeye başladık.
  Eşimle geçmiş yıllarda yaşadığımız aşamadığımız birtakım problemler vardı ve bu durum bizi çok yıpratmıştı.Hasan bey sorunu her yönüyle ele aldıktan sonra tavsiyelerde bulundu çözüm önerileri sundu çok kıymetli kitaplar tavsiye etti ve sihirli değnek değmiş gibi eşimle aramdaki sıkıntılardan eser kalmadı.
  Meslek değişikliği konusunda Zihni’m çok karışmıştı,tam anlamıyla mesleki doyuma ulaşamıyordum,sağ olsun Hasan bey bana ilgi testi uyguladı,benim için birçok araştırma yaptı ve zihnimdeki tüm sorulara cevap buldu,şimdi hedefim net ve hedefim ışığında ilerliyorum.
  Kaygı bozukluğumu yine onun çok kıymetli yöntem ve tavsiyeleriyle aştım,aşmaya da değişime devam ediyorum.
  Hasan Bey’i can-ı gönülden herkese tavsiye ediyorum. İyi ki ama iyi ki tanımışım dediğim,her şeyin en güzeline layık olan beyefendi,kibar,işinde profesyonel ve çok insancıl birisidir. Ona minnettarım...

 • F
  Konum: Perspektif Psikolojik Danışma MerkeziHizmet: Aile İçi İletişim Sorunları

  Ben Hasan beyin danışma merkezine gittiğimde boşanması gerektiğinden çok emin eşiyle hiç bir ortak noktada buluşamayan hatta eşinin kendini sevmediğinde inanan ve bu ilişkinin hiç bir dönüş yolu olmadigini düşünen bir noktadaydım. Öncelikle içtenliği meslegindeki bilgisi mesleğindeki gücü ve gosterdigi yol ve teknikleri ile kendimi farkedip kendimle yeni bir mucadeleye girmemi sagladi Hasan Bey. Bu mucadele hisset ama akıl süzgecinden hislerini geçir ve hayatında süzgeçten geçen tepkiler ver benimde en büyük eksigim buydu 37 yaşında onun desteğiyle büyüklerinde dediği gibi duruldum ve öğrendim ki yalnız hissettimizin bize gösterdikleri gerçek ve tek doğru degil. Sanmayın bu öğreti kolay oldu çok zor önce zihniniz açık öğrenmeye gelişmeye istekli ve sabırlı olmalisiniz .ögrendiklerinizi icsellestirip hayata gecirdiginizde birde bakıyorsunuz hayatınız kolaylaşmış öfkeniz ve kirginliklariniz geçmiş boyut değiştirmiş diyelim yada . Şu an diyorumki eğer Hasan Beyle yollarımız kesişmeseydi böyle bir gelişimin içine girmeseydim kendime eşime ve geçen 15 yilimiza çok büyük haksızlık edecektim. Teşekkürler Hasan Bey.

 • D
  Konum: Perspektif Psikolojik Danışma MerkeziHizmet: Yuksek kayginin tetikledigi panik atak

  Hasan bey beni olabildigince iyi analiz etmek icin kucuk buyuk demeden butun tereddutlerime cevap verdi. Danisanini iyi hissettirmeye gayret gosteren birisi, sadece sorun cozmeye odakli degil.

 • F
  Konum: Perspektif Psikolojik Danışma MerkeziHizmet: Evlilik Terapisi

  Hasan beyin teknik yaklaşımı sureci kolay ilerletmemizi sağlıyor. Tespitleri ve sorun çözme konusundaki yaklaşımları insanı rahatlatıyor. Tavsiye ediyorum.

 • V
  Konum: Perspektif Psikolojik Danışma MerkeziHizmet: Depresyon

  Merhabalar! Hasan Bey'i internet araştırması yaparken buldum ve bu yorumları okuyarak seçtim. İyi ki seçmişim ve onun gibi bir insanla tanışma fırsatım olmuş. Hayatımın kötüye gittiğini düşündüğüm ve bunun için elimden bir şey gelmediğine inandığım, kendimi çaresiz ve değersiz hissetmeye başladığım, yaşamanın bana çok ağır geldiği bir dönemde terapiye başladım. Terapilerin hepsi sohbet havasında, insanın kendini tanıdığı, bilmediği yanlarını keşfettiği, hayata yeni bir pencereden bakmayı öğrendiği zevkli ve güzel zamanlar olarak geçti ve ben hepsine severek gittim. Hasan Bey çok beyefendi, saygılı, güler yüzlü, kibar, samimi bir o kadar da işinin uzmanı, ne yaptığını gerçekten bilen ve güven veren bir insan. Yöntem olarak kognitif terapiyi kullanıyor ama aslında bize öğretiyor. Sorunlara kendi çözümler sunmaktansa kendi yolumuzu oluşturmamızda bizlere yol gösterici görevini üstleniyor ve bunu gerçekten çok profesyonel yapıyor. ''Dalgaları durduramazsın,ama sörf yapmayı öğrenebilirsin.'' (Jon Kabat Zinn) işte tamda bu mantıkla bize sörf yapmasını öğreten bir eğitmen. Eğer terapiye ihtiyacınız varsa klasiklerin dışında olan Hasan Bey'i kesinlikle tavsiye ediyorum. Onu tanıdığım için de kendimi şanslı hissediyor ve her şey için teşekkür ediyorum.

 • E
  Konum: Perspektif Psikolojik Danışma Merkezi

  Genel psikolojik durum değerlendirmesi yapıldı ve panik atak için de telkinler aldım günlük ve özel hayatta daha rahat hissediyorum kendimi

Hakkımda

Hakkımda

 • Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü' nden 2008 yılında mezun olmuştur. Halen Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Bilişsel Davranışçı Çift Terapisi Eğitimini Frank M. DATTILIO(Harvard Medical School) dan, Akılcı Duygusal Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimlerini Dr. Kristinie A. DOYLE(New York Albert Ellis Institute)' den almıştır. 2008 yılından bu yana kurucusu olduğu psikolojik danışma merkezinde görev yapmaktadır.

Okullar / Eğitimler

 • Gazi Üniversitesi
 • Ondokuz Mayıs Üniversitesi