Hasan Elaldı, Psikoloji Kayseri

Uzm. Kl. Psk.
Hasan Elaldı verifiedCreated with Sketch.

Psikoloji, Aile terapisi

40 görüş
Son 30 gün içerisinde 19 ziyaret var

Adres

Örnekevler Mahallesi Hastane Cad. Öncel Apt. No:106/4, Kocasinan, Kayseri
PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi (harita)

İlk müsait tarih:

Takvimi göster
Kabul edilen yaş grubu: yetişkin, en az 12 yaşındaki çocuklar
Nakit
0850 333.....

Evlilik terapisi

Bireysel terapi

Çocuk ve ergen psikolojisi problemleri + 13 daha fazla

Bilişsel davranışçı terapi

Çözüm odaklı terapi

Kabul ve kararlılık terapisi

Tümünü göster

Özgeçmiş

Hakkımda

Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü' nden 2008 yılında mezun olmuştur. Halen Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimine devam ...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

 • Aile İçi İletişim Sorunları
 • Depresyon
 • Majör Depresif Bozukluk
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • Gazi Üniversitesi
 • Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
40 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
T
Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi

Hasan Bey'e , ailevi problemlerimizin içinden çıkılamaz bir hal aldığını düşündüğümüzde eşimle beraber gitme karari aldık. Kayseri'de en cok tavsiye edilen ve aldigi yorumlar konusunda en tatmin edici psikolog olmasi sebebiyle tercih ettik.Uzun süredir hem bireysel terapi hem de aile terapisi aliyoruz. Samimiyetle soyleyebilirim ki; tedavi yöntemi,tarzı ve yaklaşımı ile Hasan bey işinde oldukça yetkin birisi. Tedavi sürecinde; size kendinizi,hem ailenizden birisi ile konuşuyormus ictenliginde hissettiriyor.Geri bildirimlerinde ise tarafsiz, gerçek ve doğru adreste oldugunuz güvenini veriyor. Kesinlikle belirtmem gereken en önemli konu ise sizi kesinlikle neyi nasil yapmalisiniz veya neyi nasil düşünmelisiniz diye yonlendirmiyor. Tam aksine bunu size sorulari ve yanindan ayrıldığınizda kendinize sormanızı sağladıklari ile kendinizin bulmasini sağlıyor.Bu da sizin kendinize güveninizi artirmanin ve kendinizde bulmaya çalıştığınız gücü ortaya çıkarmanın yetkinlik gerektiren yolu diye düşünüyorum. Ilk bir kac gorusmede size bir yol haritası çiziyor ve bunu size aylardir danisani olarak soyleyebilirim ki sabirli olursaniz öngörülen o yolu gerçekten guzel bir sonucla tamamliyorsunuz.Tereddüt etmeden tercih edebilirsiniz.


S
Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi Akademik anlamdaki Başarısızlık

Altı ay önce akademik anlamdaki başarısızlığım sebebiyle Hasan Bey’le terapiye başlamıştım. Artık bir psikoloğa gitmek ve uzman desteği almam gerektiğini, ikinci kez aldığım ve çok zorlandığı bir dersin final sınavındayken karar verdim. Sınavdan ağlayarak çıktım ve tuvalete gidip hemen telefonumdan Kayseri’deki psikologları araştırmaya başladım. Sonrasında, burada yazan yorumları okuyarak Hasan Bey’in iyi bir seçim olacağına karar verdim ve randevu aldım. Şimdiyse iyi ki diyorum.
Sadece bu dersle değil başka derslerle de sıkıntım vardı ve biliyordum ki bu durum içinden çıkılmaz bir hal alacak ve ben derslerden kaldıkça kalmaya başlayacak, ardındansa yıl uzatacaktım. Diğer insanların benden daha zeki ve başarılı olduklarını, benimse küçük bir başarı elde etsem de sonunda başarısız olacağımı düşünüyordum. Ben yetersiz ve en sonunda başarısız olan biriydim sanki. Düşüncelerim böyle, duygusal durumumsa karışıktı. Bu zamanlar çok kötü duygular yaşıyordum ve hiç iyi hissetmiyordum. Kaygı, endişe, güvensizlik, çevreye (arkadaşlara ve aileye) karşı mahcubiyet, içe kapanıklık, final sınavları ve projelerin verdiği stres... … Uykularım bozulmuştu ve sürekli günü kurtarmaya çalışıyordum.
En sonunda bir birey olarak psikoloğa gitme kararı verdim, araştırıp buldum, randevu aldım ve bu sürece başladım.
Hasan Bey İlk görüşmede gayet açık konuştu, düzenli ve istikrarlı bir şekilde devam etmediğim takdirde sonuç alamayacağımızdan bahsetti. Daha sonraki görüşmelerde sırasıyla, yaptığımız psikolojik testin sonucuna göre nasıl bir yol izleyeceğimizden, ortalama kaç seans planladığından, psikolojik öz geçmişten, okumam gereken kitaptan bahsettik. Her seansta ilerledikçe, benden kitaptan sonraki bölümleri okumamı istedi. Kitabı okudukça uygulamaya başlıyorsunuz, seanslarda da bunların etkisini, nerelerde zorlandığınızı, hayatınızdaki gelişmeleri konuşuyor, uzman görüşü ve tavsiyesi alıyorsunuz. Tedavi süreci tabi ki her danışana, sorunlara, yapılan testin sonucuna göre değişiyor. Bu nedenle, afaki konuşup yanlış bilgi vermek istemiyorum.
Biz bu şekilde ilerledik ve gün geçtikçe kendimdeki farkı gözlemlemeye başladım. (Bazen seanstan sonra çok şey değişirken bazense stabil kalabiliyor, sürekli eşit bir iyileşmeyi de beklememek lazım). Okul açıldıktan sonra, derslere katılımım arttı, insanları artık kendimden çok yukarıdalarmış gibi görmemeye başladım. Notlarım iyi gelmeye kendimi daha düzgün, dengeli ve düzenli hissetmeye başladım. Hayatımı düzene oturttum, önceliklerimi belirledim. Neyi neden yaptığımı, yaparsam neler, yapmazsam neler olacağını. Hedeflerimi, neyi isteyip neyi elediğimi belirledim. Şimdi çok daha iyi ve güçlü hissediyorum.
Eğer böyle bir sürece başlıyorsanız iyileşmeyi gerçekten isteyin, bu işin peşini sonuç alana kadar bırakmayın ve kendinize biraz zaman verin. Psikoloji dediğimiz bilim matematik gibi bir şey değil maalesef veya bir makine değil. Parçaların yerini ‘Ben Başarısızım’dan ‘Bazen Başarılıyım’a, sonrasında da ‘Başarılıyım’a pat diye değiştiremiyorsunuz. Sabırlı olun ve isteyin.
Hasan Bey’le görüşmeye ilk başladığım günler kendimi psikoloğa gittiğim için de kötü hissediyordum. ‘Ben psikoloğa gidecek kadar kötü bir ruh halinde miyim? Gitmesem de olur muydu?’ gibi düşünceler oluşmaya başlıyor. Kendinizi hem kötü hissediyorsunuz yani, hem de yakıştıramıyorsunuz kendinize. Hiç ama hiç böyle düşünmeyin, psikoloğa gitmek için illa yataklara düşmek gerekmiyor. Eğer psikolojik anlamda dengeniz bozulduysa ve yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu ve artık kendi başınıza çözemediğinizi hissediyorsanız benim gibi, gidin. Ayrıca, çevrenizde tedaviye gittiğini bilmediğiniz bir sürü insan da vardır. En başlarda dediğim gibi tereddüt ediyorum doğru bir şey yapıp yapmadığımdan. Tedaviye de gittiğimi kimseye söylemediğimden bu sitedeki yazılan yorumlar benim arkadaşım olmuşlardı, bilgisayarda hep bir sekmede burası vardı, daraldığım zaman açıp açıp okuyordum. :)
Ama en sonunda dedim ki kendime: Gidiyorsan gidiyorsundur, bitti. 1 saat öncesinde psikoloğa gitmeyen biriyken, şimdi giden birisin, ne değişti sende ve senin hayatında. Hiçbir şey. Daha iyi olmak için gidiyorsun, bu kadar. O yüzden tavsiyem, kendinizi psikolojik tedavi aldığınız için kötü hissetmeyin.
Ve son olarak, eğer bir psikoloğa gidecekseniz, o kişinin işinde iyi olması ve size güven vermesi çok önemli. Sonuçta siz kimseye anlat(a)madığınız şeyleri onunla paylaşacak, bu işe zaman ve para ayıracak ve tüm bunların karşılığını almak isteyeceksiniz. Hasan Bey beyefendi, profesyonel, gerektiği kadar samimi, mesleğinde kendini hala geliştiren bir psikolog. Benim gözümde işinde bir numara. Zaten ilk gördüğünüz an size güven verdiğini hissediyorsunuz. Ayrıca her zaman sizi ayakta karşılar ve uğurlar, bence bu da insana değer verildiğini gösteren küçük ama önemli bir hareket.
Ve maddi açıdan da düşünürsek, bunu geleceğinize yapabileceğiniz en iyi yatırım olarak düşünün derim, hayatınızın geri kalanını etkileyecek bir şey yapıyorsunuz çünkü. Ben bu süreçte ilerleme kaydettiğimi gördükçe, keşke daha önceden gitseymişim dedim.
Hasan Bey’e bana olan desteği ve samimiyeti için çok çok çok teşekkür ederim. İyi ki tanımışım sizi hocam. Rabbim yolunuzu açık etsin, çok güzel yerlere gelin. Sizi seven kocaman bir aile var burda :) Sevgi ve saygılarımla.


Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi Kaygılarım

Merhabalar ben Neslihan 31 yaşındayım 7 yıllık evliyim ve bir çocuk sahibiyim. Hasan bey ile eşimle aşamadığımız problemlerden ötürü boşanmak istediğim bir dönemde tanıştık. Yaşadıklarımdan ötürü Kendimi suçlamakla kalmayıp hayatıma son vermeyi düşündüğüm bir gün ağlayarak perspektifi aramıştım şansıma telefona hasan bey bakmıştı beni anında yatıştırarak randevu için döneceğini söyleyerek görüşmeyi sonlandırdı. Gün içinde tekrar arandım yine Hasan bey aramıştı nasıl olduğumla ilgilenip ardından bana en yakın tarihe eşimle birlikte görüşeceğimiz bir randevu verdi. İlk kez böyle bir terapiye katılacaktım anlaşılmamaktan korkarak büyük bir heyecanla randevu günü perspektife başvurduk. Sanırım ilk görüşmelerimizde hiç susmaksızın görüşmenin sonuna kadar ağlıyordum. Hasan bey büyük bir sabırla beni dinliyor yüzünde beni incitecek tek bir ifade olmaksızın yanlışlarımı düzeltmem için bana yön veriyordu. Kaygılarım , öfke kontrolsüzlüğüm , geçmişe bağlılığım , kendimce olayları olumsuz yorumlamam beni ne yazık ki depresyona sürüklemişti. Eşim yurt dışında çalışıyordu yeni bir şehire yeni bir hayata başlamıştım ve beni mutlu edecek tek bir sebep göremiyordum. Ayrıca eşimin ilgisizliğinden dolayı kendimi aldatılmış hissediyor ve bunların hepsini hakettiğimi düşünerek kendimi suçluyordum sürekli. Eşli görüşmelerimiz ardından bire bir görüşmelerimiz sonucu beni bu yıllardır çıkamadığım girdaptan çıkmam için yardımcı olan Hasan beye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu görüşmeler sonucu eşimde de büyük değişiklikler olmuştu bu da beni mutlu ediyordu.Evlilikten beklentim kalmamış hatta sonlandırmayı düşünürken ikinci bebeğime hamileyim şuan da. Temmuz ayından bu yana devam ettiğim terapiler sonucunda çok doğru bir karar aldığımı düşünüyor ve iyi ki Perspektif diyorum. Sevgiyle kalın


K
Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi Yaşam restorasyonu

Uzun süredir tanıyor ve ziyaret ediyorum. İyisiyle kötüsüyle her seferinde kendimi keşfettiğim görüşmelerimizin hayatıma kattıkları saymakla bitmez. Güleryüzü, güven veren hali, samimiyeti ve profesyonelliği bana iyi geliyor, size de iyi gelecektir.


D
Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi Sosyal Fobi

21 yaşında üniversite öğrencisiyim.Hasan Beye iletişimdeki başarısızlığım yüzünden, sosyalleşmekten, insanlara yaklaşmaktan korktuğum için gitmiştim. İnternetteki olumlu yorumlara bakarak Hasan Beye gitmeye karar vermiştim. Çok zorlu bir süreçten geçiyordum ve hayatımın her alanında bu sorunlarım bana sürekli engel oluyordu. Sanki hiç düzelmeyecekmişim, normal bir insan olamayacakmışım gibi hissediyordum. Daha önce birçok psikiyatriste gitmiş ve fayda görememiş bir insan olarak açıkçası Hasan Beyle de bir yere varamayacağımı düşünüyordum. Ama ilk üç dört görüşmeden sonra farklı hissetmeye başlamıştım bile ve sonraki görüşmelerimizle de hayatım gittikçe değişmeye, kolaylaşmaya başlamıştı. Hasan Bey’i samimiyeti, akademik donanımı, ilgisi ve alanındaki yeteneğiyle çok profesyonel buluyorum. Henüz 8 kez görüşmüş olmamıza rağmen benim senelerdir çıkamadığım çıkmazdan çıkmamı sağladı. sosyal fobi ve bipolar bozukluk tanısı koymuştu, okulda kimseyle konuşamayan, sokakta yürürken bile rahatsız hisseden, sürekli aşırı dengesiz ruh hali olan bir insandım. Şu an bu sıkıntılarımın hepsi minimal düzeyde. Bana şöyle yap, şöyle düşün vs demek yerine bana sorunlarımın kökündeki asıl sebebi buldurdu ve yine benim kendi kendime çözmemi sağladı.. İşini ezbere yapmayan, karşısındakini gerçekten anlamaya çalışarak yardımcı olan Hasan Bey’e çok teşekkürler.


B
Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi

Ben Hasan Bey'i danışanlarının internette yapmış olduğu yorumlar sayesinde buldum. Birden fazla anlamlandıramadığım şikayetle gitmiştim. Şikayetlerimin toplamı depresyonmuş aslında. Hasan Bey sadece depresyonu yenmemi değil, aynı zamanda depresyonun kaynağını bulup sebep olan şeyi ortadan kaldırmamı sağladı. Bu süreç dokuz ayı buldu. Ancak ben yaşadığım hayatı kabullenmeye çalışırken Hasan Bey sayesinde hayal ettiğim hayatı yaşamaya başladım. Şimdi istediğim yerdeyim. Hasan Bey işini layıkıyla yapan başarılı bir psikolog olmasının yanında çok iyi, çok değerli bir insan. Tek keşkem onu daha önceden tanımamış olmak. Gerçekten minnettarım, saygılar.


D
Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi

Hasan Bey'e uzun yıllardır yaşadığım kaygıların artık kontrol edemediğim seviyelere ulaştığı ve daha önceki başarısız terapi süreçlerinin beni büyük bir umutsuzluğa sürüklediği bir dönemde başvurmaya karar verdim. Daha önceki terapi deneyimlerim ve bir türlü emin olunamayan teşhisler sonucunda kafam çok karışıktı ve artık psikologlara güvenim kalmamıştı. Sadece başka bir görüş almak için gitmiştim fakat ilk görüşmede bana karşı sergilediği tutumdan çok memnun kaldım. Kendisi işini ve danışanını önemseyen oldukça profesyonel ve samimi biri. Şu an terapilere devam ediyorum ve Hasan Bey ile kısa bir sürede çok yol kat ettik. Bu güne kadar yasadığım tüm problemlerin nedenlerini görmemi ve başka perspektiflerden bakmamı sağladı.


A
Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi Öfke problemi

Eşimin ailesiyle yaşadığım problemleri unutamamam sebebiyle öfke problemi yaşıyordum. Yaşadığımız olayları sürekli düşünmek beni aşırı derecede sinirli yapmıştı. Bu durum ailemle olan ilişkilerimi olumsuz etkiliyor, eşime ve çocuğuma karşı yanlış davranışlar göstermeme neden oluyordu. Son derece karamsar, depresif bir ruh halindeydim. Yardım almayı düşündüm ve internet üzerinden Hasan Bey'e ulaştım. Yaptığımız görüşmeler sonucunda kendimi çok iyi hissettim. Olumsuz düşüncelerimden sıyrılıp, olaylara farklı bir açıdan bakabilmeye başladım. Bir şeyleri basarabileceğime olan inancım arttı. Öfkemi kontrol edebilmeye başladım.
Sinirlenince kendime hakim olabiliyorum. Hasan Bey mesleğinin hakkını gerçekten veriyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Psikolojik destek almayı düşünen herkese Hasan Bey'i tavsiye ediyorum.


P
Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi Depresyon

Psikolojik dalgalanmalar yaşadığım ve bu dalgalanmaların etkisinden kurtulamadığım bir dönemde kendi iç dünyamdaki çöküşten kurtulmanın bir yolunu ararken tanıştım kendisiyle.Güler yüzlü,hoşgörülü yaklaşımı sayesinde kendimi rahatça ifade edebildiğim bir süreç oldu. Kognitif terapi tekniği ile danışanlarına hem kendilerini hiç olmadığı gibi yakın tanımayı ve sonrasında nasıl yol almaları gerektiğini öğretiyor... Her seanstan sonra kendimi daha iyi ve güçlü hissediyorum. Hem realist hem nazik hem güleryüzlü..kendisine teşekkür ediyorum


F
Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi Kaygı bozukluğu, sosyal çevremde yaşadığım problemler

Merhabalar, bundan 2.5 yıl önce sosyal ilişkilerde (eşimin ailesi ve arkadaşlarım) ciddi problemler yaşamamın ardından kendimi çaresiz değersiz hissettiğim bir dönemde profesyonel bir yardım almaya karar verdim ve Hasan Bey’i internette araştırma yaparken buldum,bu sitedeki danışanların birbirinden güzel yorumları sayesinde güvenebileceğimi düşündüm.Hasan bey ile olan ilk seansımızda beni güleryüzle samimi bir şekilde karşılaması, sorunlarımı içtenlikle dikkatli bir şekilde dinlemesi ona güvenebileceğimi kanıtlar nitelikteydi.
Sorunumun ne olduğunu ve kaynağını net bir şekilde tespit etmek için özen göstermesi benim için çok kıymetliydi.Hasan bey Bilişsel Davranışçı terapi yöntemini kullanan birisidir; hem eşimin ailesiyle hem de sosyal çevremde yaşadığım problemleri aşmak adına bana ne yapmam gerektiği konusunda yerinde ve önemli tavsiyelerde bulundu , ev ödevleri verdi,kitaplar tavsiye etti ve birkaç ay sonrasında öylesine güzel bir değişim gelişim oldu ki kendimde, bu harika bir şeydi benim için.Terapiye devam ettiğim dönemde bir gün trafik kazası geçirdim ve bir süre terapiye devam edemedim.Ama Hasan Bey’e öylesine güvenmiştim ve öylesine iyi gelmişti ki yaralarıma, tedavimi yarım bırakmak istemedim ; eşimle aramdaki problemler,meslek değişikliği yapma isteğim ve kaygı bozukluğu Sebebiyle Hasan Bey ile yaklaşık 7 ay önce yeniden görüşmeye başladık.
Eşimle geçmiş yıllarda yaşadığımız aşamadığımız birtakım problemler vardı ve bu durum bizi çok yıpratmıştı.Hasan bey sorunu her yönüyle ele aldıktan sonra tavsiyelerde bulundu çözüm önerileri sundu çok kıymetli kitaplar tavsiye etti ve sihirli değnek değmiş gibi eşimle aramdaki sıkıntılardan eser kalmadı.
Meslek değişikliği konusunda Zihni’m çok karışmıştı,tam anlamıyla mesleki doyuma ulaşamıyordum,sağ olsun Hasan bey bana ilgi testi uyguladı,benim için birçok araştırma yaptı ve zihnimdeki tüm sorulara cevap buldu,şimdi hedefim net ve hedefim ışığında ilerliyorum.
Kaygı bozukluğumu yine onun çok kıymetli yöntem ve tavsiyeleriyle aştım,aşmaya da değişime devam ediyorum.
Hasan Bey’i can-ı gönülden herkese tavsiye ediyorum. İyi ki ama iyi ki tanımışım dediğim,her şeyin en güzeline layık olan beyefendi,kibar,işinde profesyonel ve çok insancıl birisidir. Ona minnettarım...


Hizmetler

Çift terapisi

Örnekevler Mahallesi Hastane Cad. Öncel Apt. No:106/4, Kayseri

PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi


Psikoterapi

Örnekevler Mahallesi Hastane Cad. Öncel Apt. No:106/4, Kayseri

PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi


Aile terapisi

Örnekevler Mahallesi Hastane Cad. Öncel Apt. No:106/4, Kayseri

PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi


Aile danışmanlığı

Örnekevler Mahallesi Hastane Cad. Öncel Apt. No:106/4, Kayseri

PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi


Evlilik terapisi

Örnekevler Mahallesi Hastane Cad. Öncel Apt. No:106/4, Kayseri

PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi


Bireysel terapi

Örnekevler Mahallesi Hastane Cad. Öncel Apt. No:106/4, Kayseri

PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi


Çocuk ve ergen psikolojisi problemleri

Örnekevler Mahallesi Hastane Cad. Öncel Apt. No:106/4, Kayseri

PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi


Bilişsel davranışçı terapi

Örnekevler Mahallesi Hastane Cad. Öncel Apt. No:106/4, Kayseri

PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi


Çözüm odaklı terapi

Örnekevler Mahallesi Hastane Cad. Öncel Apt. No:106/4, Kayseri

PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi


Kabul ve kararlılık terapisi

Örnekevler Mahallesi Hastane Cad. Öncel Apt. No:106/4, Kayseri

PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi


Boşanma danışmanlığı

Örnekevler Mahallesi Hastane Cad. Öncel Apt. No:106/4, Kayseri

PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi


İlişki terapisi

Örnekevler Mahallesi Hastane Cad. Öncel Apt. No:106/4, Kayseri

PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi


Evlilik öncesi danışmanlık

Örnekevler Mahallesi Hastane Cad. Öncel Apt. No:106/4, Kayseri

PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi


Mmpi- minnesota çok yönlü kişilik envanteri

Örnekevler Mahallesi Hastane Cad. Öncel Apt. No:106/4, Kayseri

PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi


Metakognitif terapi

Örnekevler Mahallesi Hastane Cad. Öncel Apt. No:106/4, Kayseri

PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi


Duygu odaklı terapi (eft)

Örnekevler Mahallesi Hastane Cad. Öncel Apt. No:106/4, Kayseri

PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
40 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
T
Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi

Hasan Bey'e , ailevi problemlerimizin içinden çıkılamaz bir hal aldığını düşündüğümüzde eşimle beraber gitme karari aldık. Kayseri'de en cok tavsiye edilen ve aldigi yorumlar konusunda en tatmin edici psikolog olmasi sebebiyle tercih ettik.Uzun süredir hem bireysel terapi hem de aile terapisi aliyoruz. Samimiyetle soyleyebilirim ki; tedavi yöntemi,tarzı ve yaklaşımı ile Hasan bey işinde oldukça yetkin birisi. Tedavi sürecinde; size kendinizi,hem ailenizden birisi ile konuşuyormus ictenliginde hissettiriyor.Geri bildirimlerinde ise tarafsiz, gerçek ve doğru adreste oldugunuz güvenini veriyor. Kesinlikle belirtmem gereken en önemli konu ise sizi kesinlikle neyi nasil yapmalisiniz veya neyi nasil düşünmelisiniz diye yonlendirmiyor. Tam aksine bunu size sorulari ve yanindan ayrıldığınizda kendinize sormanızı sağladıklari ile kendinizin bulmasini sağlıyor.Bu da sizin kendinize güveninizi artirmanin ve kendinizde bulmaya çalıştığınız gücü ortaya çıkarmanın yetkinlik gerektiren yolu diye düşünüyorum. Ilk bir kac gorusmede size bir yol haritası çiziyor ve bunu size aylardir danisani olarak soyleyebilirim ki sabirli olursaniz öngörülen o yolu gerçekten guzel bir sonucla tamamliyorsunuz.Tereddüt etmeden tercih edebilirsiniz.


S
Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi Akademik anlamdaki Başarısızlık

Altı ay önce akademik anlamdaki başarısızlığım sebebiyle Hasan Bey’le terapiye başlamıştım. Artık bir psikoloğa gitmek ve uzman desteği almam gerektiğini, ikinci kez aldığım ve çok zorlandığı bir dersin final sınavındayken karar verdim. Sınavdan ağlayarak çıktım ve tuvalete gidip hemen telefonumdan Kayseri’deki psikologları araştırmaya başladım. Sonrasında, burada yazan yorumları okuyarak Hasan Bey’in iyi bir seçim olacağına karar verdim ve randevu aldım. Şimdiyse iyi ki diyorum.
Sadece bu dersle değil başka derslerle de sıkıntım vardı ve biliyordum ki bu durum içinden çıkılmaz bir hal alacak ve ben derslerden kaldıkça kalmaya başlayacak, ardındansa yıl uzatacaktım. Diğer insanların benden daha zeki ve başarılı olduklarını, benimse küçük bir başarı elde etsem de sonunda başarısız olacağımı düşünüyordum. Ben yetersiz ve en sonunda başarısız olan biriydim sanki. Düşüncelerim böyle, duygusal durumumsa karışıktı. Bu zamanlar çok kötü duygular yaşıyordum ve hiç iyi hissetmiyordum. Kaygı, endişe, güvensizlik, çevreye (arkadaşlara ve aileye) karşı mahcubiyet, içe kapanıklık, final sınavları ve projelerin verdiği stres... … Uykularım bozulmuştu ve sürekli günü kurtarmaya çalışıyordum.
En sonunda bir birey olarak psikoloğa gitme kararı verdim, araştırıp buldum, randevu aldım ve bu sürece başladım.
Hasan Bey İlk görüşmede gayet açık konuştu, düzenli ve istikrarlı bir şekilde devam etmediğim takdirde sonuç alamayacağımızdan bahsetti. Daha sonraki görüşmelerde sırasıyla, yaptığımız psikolojik testin sonucuna göre nasıl bir yol izleyeceğimizden, ortalama kaç seans planladığından, psikolojik öz geçmişten, okumam gereken kitaptan bahsettik. Her seansta ilerledikçe, benden kitaptan sonraki bölümleri okumamı istedi. Kitabı okudukça uygulamaya başlıyorsunuz, seanslarda da bunların etkisini, nerelerde zorlandığınızı, hayatınızdaki gelişmeleri konuşuyor, uzman görüşü ve tavsiyesi alıyorsunuz. Tedavi süreci tabi ki her danışana, sorunlara, yapılan testin sonucuna göre değişiyor. Bu nedenle, afaki konuşup yanlış bilgi vermek istemiyorum.
Biz bu şekilde ilerledik ve gün geçtikçe kendimdeki farkı gözlemlemeye başladım. (Bazen seanstan sonra çok şey değişirken bazense stabil kalabiliyor, sürekli eşit bir iyileşmeyi de beklememek lazım). Okul açıldıktan sonra, derslere katılımım arttı, insanları artık kendimden çok yukarıdalarmış gibi görmemeye başladım. Notlarım iyi gelmeye kendimi daha düzgün, dengeli ve düzenli hissetmeye başladım. Hayatımı düzene oturttum, önceliklerimi belirledim. Neyi neden yaptığımı, yaparsam neler, yapmazsam neler olacağını. Hedeflerimi, neyi isteyip neyi elediğimi belirledim. Şimdi çok daha iyi ve güçlü hissediyorum.
Eğer böyle bir sürece başlıyorsanız iyileşmeyi gerçekten isteyin, bu işin peşini sonuç alana kadar bırakmayın ve kendinize biraz zaman verin. Psikoloji dediğimiz bilim matematik gibi bir şey değil maalesef veya bir makine değil. Parçaların yerini ‘Ben Başarısızım’dan ‘Bazen Başarılıyım’a, sonrasında da ‘Başarılıyım’a pat diye değiştiremiyorsunuz. Sabırlı olun ve isteyin.
Hasan Bey’le görüşmeye ilk başladığım günler kendimi psikoloğa gittiğim için de kötü hissediyordum. ‘Ben psikoloğa gidecek kadar kötü bir ruh halinde miyim? Gitmesem de olur muydu?’ gibi düşünceler oluşmaya başlıyor. Kendinizi hem kötü hissediyorsunuz yani, hem de yakıştıramıyorsunuz kendinize. Hiç ama hiç böyle düşünmeyin, psikoloğa gitmek için illa yataklara düşmek gerekmiyor. Eğer psikolojik anlamda dengeniz bozulduysa ve yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu ve artık kendi başınıza çözemediğinizi hissediyorsanız benim gibi, gidin. Ayrıca, çevrenizde tedaviye gittiğini bilmediğiniz bir sürü insan da vardır. En başlarda dediğim gibi tereddüt ediyorum doğru bir şey yapıp yapmadığımdan. Tedaviye de gittiğimi kimseye söylemediğimden bu sitedeki yazılan yorumlar benim arkadaşım olmuşlardı, bilgisayarda hep bir sekmede burası vardı, daraldığım zaman açıp açıp okuyordum. :)
Ama en sonunda dedim ki kendime: Gidiyorsan gidiyorsundur, bitti. 1 saat öncesinde psikoloğa gitmeyen biriyken, şimdi giden birisin, ne değişti sende ve senin hayatında. Hiçbir şey. Daha iyi olmak için gidiyorsun, bu kadar. O yüzden tavsiyem, kendinizi psikolojik tedavi aldığınız için kötü hissetmeyin.
Ve son olarak, eğer bir psikoloğa gidecekseniz, o kişinin işinde iyi olması ve size güven vermesi çok önemli. Sonuçta siz kimseye anlat(a)madığınız şeyleri onunla paylaşacak, bu işe zaman ve para ayıracak ve tüm bunların karşılığını almak isteyeceksiniz. Hasan Bey beyefendi, profesyonel, gerektiği kadar samimi, mesleğinde kendini hala geliştiren bir psikolog. Benim gözümde işinde bir numara. Zaten ilk gördüğünüz an size güven verdiğini hissediyorsunuz. Ayrıca her zaman sizi ayakta karşılar ve uğurlar, bence bu da insana değer verildiğini gösteren küçük ama önemli bir hareket.
Ve maddi açıdan da düşünürsek, bunu geleceğinize yapabileceğiniz en iyi yatırım olarak düşünün derim, hayatınızın geri kalanını etkileyecek bir şey yapıyorsunuz çünkü. Ben bu süreçte ilerleme kaydettiğimi gördükçe, keşke daha önceden gitseymişim dedim.
Hasan Bey’e bana olan desteği ve samimiyeti için çok çok çok teşekkür ederim. İyi ki tanımışım sizi hocam. Rabbim yolunuzu açık etsin, çok güzel yerlere gelin. Sizi seven kocaman bir aile var burda :) Sevgi ve saygılarımla.


Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi Kaygılarım

Merhabalar ben Neslihan 31 yaşındayım 7 yıllık evliyim ve bir çocuk sahibiyim. Hasan bey ile eşimle aşamadığımız problemlerden ötürü boşanmak istediğim bir dönemde tanıştık. Yaşadıklarımdan ötürü Kendimi suçlamakla kalmayıp hayatıma son vermeyi düşündüğüm bir gün ağlayarak perspektifi aramıştım şansıma telefona hasan bey bakmıştı beni anında yatıştırarak randevu için döneceğini söyleyerek görüşmeyi sonlandırdı. Gün içinde tekrar arandım yine Hasan bey aramıştı nasıl olduğumla ilgilenip ardından bana en yakın tarihe eşimle birlikte görüşeceğimiz bir randevu verdi. İlk kez böyle bir terapiye katılacaktım anlaşılmamaktan korkarak büyük bir heyecanla randevu günü perspektife başvurduk. Sanırım ilk görüşmelerimizde hiç susmaksızın görüşmenin sonuna kadar ağlıyordum. Hasan bey büyük bir sabırla beni dinliyor yüzünde beni incitecek tek bir ifade olmaksızın yanlışlarımı düzeltmem için bana yön veriyordu. Kaygılarım , öfke kontrolsüzlüğüm , geçmişe bağlılığım , kendimce olayları olumsuz yorumlamam beni ne yazık ki depresyona sürüklemişti. Eşim yurt dışında çalışıyordu yeni bir şehire yeni bir hayata başlamıştım ve beni mutlu edecek tek bir sebep göremiyordum. Ayrıca eşimin ilgisizliğinden dolayı kendimi aldatılmış hissediyor ve bunların hepsini hakettiğimi düşünerek kendimi suçluyordum sürekli. Eşli görüşmelerimiz ardından bire bir görüşmelerimiz sonucu beni bu yıllardır çıkamadığım girdaptan çıkmam için yardımcı olan Hasan beye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu görüşmeler sonucu eşimde de büyük değişiklikler olmuştu bu da beni mutlu ediyordu.Evlilikten beklentim kalmamış hatta sonlandırmayı düşünürken ikinci bebeğime hamileyim şuan da. Temmuz ayından bu yana devam ettiğim terapiler sonucunda çok doğru bir karar aldığımı düşünüyor ve iyi ki Perspektif diyorum. Sevgiyle kalın


K
Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi Yaşam restorasyonu

Uzun süredir tanıyor ve ziyaret ediyorum. İyisiyle kötüsüyle her seferinde kendimi keşfettiğim görüşmelerimizin hayatıma kattıkları saymakla bitmez. Güleryüzü, güven veren hali, samimiyeti ve profesyonelliği bana iyi geliyor, size de iyi gelecektir.


D
Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi Sosyal Fobi

21 yaşında üniversite öğrencisiyim.Hasan Beye iletişimdeki başarısızlığım yüzünden, sosyalleşmekten, insanlara yaklaşmaktan korktuğum için gitmiştim. İnternetteki olumlu yorumlara bakarak Hasan Beye gitmeye karar vermiştim. Çok zorlu bir süreçten geçiyordum ve hayatımın her alanında bu sorunlarım bana sürekli engel oluyordu. Sanki hiç düzelmeyecekmişim, normal bir insan olamayacakmışım gibi hissediyordum. Daha önce birçok psikiyatriste gitmiş ve fayda görememiş bir insan olarak açıkçası Hasan Beyle de bir yere varamayacağımı düşünüyordum. Ama ilk üç dört görüşmeden sonra farklı hissetmeye başlamıştım bile ve sonraki görüşmelerimizle de hayatım gittikçe değişmeye, kolaylaşmaya başlamıştı. Hasan Bey’i samimiyeti, akademik donanımı, ilgisi ve alanındaki yeteneğiyle çok profesyonel buluyorum. Henüz 8 kez görüşmüş olmamıza rağmen benim senelerdir çıkamadığım çıkmazdan çıkmamı sağladı. sosyal fobi ve bipolar bozukluk tanısı koymuştu, okulda kimseyle konuşamayan, sokakta yürürken bile rahatsız hisseden, sürekli aşırı dengesiz ruh hali olan bir insandım. Şu an bu sıkıntılarımın hepsi minimal düzeyde. Bana şöyle yap, şöyle düşün vs demek yerine bana sorunlarımın kökündeki asıl sebebi buldurdu ve yine benim kendi kendime çözmemi sağladı.. İşini ezbere yapmayan, karşısındakini gerçekten anlamaya çalışarak yardımcı olan Hasan Bey’e çok teşekkürler.


B
Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi

Ben Hasan Bey'i danışanlarının internette yapmış olduğu yorumlar sayesinde buldum. Birden fazla anlamlandıramadığım şikayetle gitmiştim. Şikayetlerimin toplamı depresyonmuş aslında. Hasan Bey sadece depresyonu yenmemi değil, aynı zamanda depresyonun kaynağını bulup sebep olan şeyi ortadan kaldırmamı sağladı. Bu süreç dokuz ayı buldu. Ancak ben yaşadığım hayatı kabullenmeye çalışırken Hasan Bey sayesinde hayal ettiğim hayatı yaşamaya başladım. Şimdi istediğim yerdeyim. Hasan Bey işini layıkıyla yapan başarılı bir psikolog olmasının yanında çok iyi, çok değerli bir insan. Tek keşkem onu daha önceden tanımamış olmak. Gerçekten minnettarım, saygılar.


D
Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi

Hasan Bey'e uzun yıllardır yaşadığım kaygıların artık kontrol edemediğim seviyelere ulaştığı ve daha önceki başarısız terapi süreçlerinin beni büyük bir umutsuzluğa sürüklediği bir dönemde başvurmaya karar verdim. Daha önceki terapi deneyimlerim ve bir türlü emin olunamayan teşhisler sonucunda kafam çok karışıktı ve artık psikologlara güvenim kalmamıştı. Sadece başka bir görüş almak için gitmiştim fakat ilk görüşmede bana karşı sergilediği tutumdan çok memnun kaldım. Kendisi işini ve danışanını önemseyen oldukça profesyonel ve samimi biri. Şu an terapilere devam ediyorum ve Hasan Bey ile kısa bir sürede çok yol kat ettik. Bu güne kadar yasadığım tüm problemlerin nedenlerini görmemi ve başka perspektiflerden bakmamı sağladı.


A
Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi Öfke problemi

Eşimin ailesiyle yaşadığım problemleri unutamamam sebebiyle öfke problemi yaşıyordum. Yaşadığımız olayları sürekli düşünmek beni aşırı derecede sinirli yapmıştı. Bu durum ailemle olan ilişkilerimi olumsuz etkiliyor, eşime ve çocuğuma karşı yanlış davranışlar göstermeme neden oluyordu. Son derece karamsar, depresif bir ruh halindeydim. Yardım almayı düşündüm ve internet üzerinden Hasan Bey'e ulaştım. Yaptığımız görüşmeler sonucunda kendimi çok iyi hissettim. Olumsuz düşüncelerimden sıyrılıp, olaylara farklı bir açıdan bakabilmeye başladım. Bir şeyleri basarabileceğime olan inancım arttı. Öfkemi kontrol edebilmeye başladım.
Sinirlenince kendime hakim olabiliyorum. Hasan Bey mesleğinin hakkını gerçekten veriyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Psikolojik destek almayı düşünen herkese Hasan Bey'i tavsiye ediyorum.


P
Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi Depresyon

Psikolojik dalgalanmalar yaşadığım ve bu dalgalanmaların etkisinden kurtulamadığım bir dönemde kendi iç dünyamdaki çöküşten kurtulmanın bir yolunu ararken tanıştım kendisiyle.Güler yüzlü,hoşgörülü yaklaşımı sayesinde kendimi rahatça ifade edebildiğim bir süreç oldu. Kognitif terapi tekniği ile danışanlarına hem kendilerini hiç olmadığı gibi yakın tanımayı ve sonrasında nasıl yol almaları gerektiğini öğretiyor... Her seanstan sonra kendimi daha iyi ve güçlü hissediyorum. Hem realist hem nazik hem güleryüzlü..kendisine teşekkür ediyorum


F
Konum: PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi Kaygı bozukluğu, sosyal çevremde yaşadığım problemler

Merhabalar, bundan 2.5 yıl önce sosyal ilişkilerde (eşimin ailesi ve arkadaşlarım) ciddi problemler yaşamamın ardından kendimi çaresiz değersiz hissettiğim bir dönemde profesyonel bir yardım almaya karar verdim ve Hasan Bey’i internette araştırma yaparken buldum,bu sitedeki danışanların birbirinden güzel yorumları sayesinde güvenebileceğimi düşündüm.Hasan bey ile olan ilk seansımızda beni güleryüzle samimi bir şekilde karşılaması, sorunlarımı içtenlikle dikkatli bir şekilde dinlemesi ona güvenebileceğimi kanıtlar nitelikteydi.
Sorunumun ne olduğunu ve kaynağını net bir şekilde tespit etmek için özen göstermesi benim için çok kıymetliydi.Hasan bey Bilişsel Davranışçı terapi yöntemini kullanan birisidir; hem eşimin ailesiyle hem de sosyal çevremde yaşadığım problemleri aşmak adına bana ne yapmam gerektiği konusunda yerinde ve önemli tavsiyelerde bulundu , ev ödevleri verdi,kitaplar tavsiye etti ve birkaç ay sonrasında öylesine güzel bir değişim gelişim oldu ki kendimde, bu harika bir şeydi benim için.Terapiye devam ettiğim dönemde bir gün trafik kazası geçirdim ve bir süre terapiye devam edemedim.Ama Hasan Bey’e öylesine güvenmiştim ve öylesine iyi gelmişti ki yaralarıma, tedavimi yarım bırakmak istemedim ; eşimle aramdaki problemler,meslek değişikliği yapma isteğim ve kaygı bozukluğu Sebebiyle Hasan Bey ile yaklaşık 7 ay önce yeniden görüşmeye başladık.
Eşimle geçmiş yıllarda yaşadığımız aşamadığımız birtakım problemler vardı ve bu durum bizi çok yıpratmıştı.Hasan bey sorunu her yönüyle ele aldıktan sonra tavsiyelerde bulundu çözüm önerileri sundu çok kıymetli kitaplar tavsiye etti ve sihirli değnek değmiş gibi eşimle aramdaki sıkıntılardan eser kalmadı.
Meslek değişikliği konusunda Zihni’m çok karışmıştı,tam anlamıyla mesleki doyuma ulaşamıyordum,sağ olsun Hasan bey bana ilgi testi uyguladı,benim için birçok araştırma yaptı ve zihnimdeki tüm sorulara cevap buldu,şimdi hedefim net ve hedefim ışığında ilerliyorum.
Kaygı bozukluğumu yine onun çok kıymetli yöntem ve tavsiyeleriyle aştım,aşmaya da değişime devam ediyorum.
Hasan Bey’i can-ı gönülden herkese tavsiye ediyorum. İyi ki ama iyi ki tanımışım dediğim,her şeyin en güzeline layık olan beyefendi,kibar,işinde profesyonel ve çok insancıl birisidir. Ona minnettarım...


Hata oluştu, tekrar deneyin

Özgeçmiş

Hakkımda

Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü' nden 2008 yılında mezun olmuştur. Halen Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimine devam ...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

 • Aile İçi İletişim Sorunları
 • Depresyon
 • Majör Depresif Bozukluk
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • Gazi Üniversitesi
 • Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Deneyimler

 • PERSPEKTİF Psikolojik Danışma Merkezi(2008-...)