Son 30 gün içerisinde 641 profil ziyareti var

Adres

Tevfik Bey Mah. Mektep Sok. No:11 Sefaköy, Küçükçekmece, İstanbul
Özel Rumeli Hastanesi (harita)

İlk müsait tarih:

Takvimi göster
Nakit, Kredi kartı

Pediatrik Nöroşirürji

Periferik Sinir Cerrahisi

Beyin Anevrizması Onarımı +12 daha fazla

Disk Protezi Uygulaması

Diskektomi

Hidrosefali Şant Uygulaması

Tümünü göster
Halide edip Adıvar Bulvarı İzmir,
Mehmet Kulalı (harita)

Bu adres online randevuya açık değil


Herhangi bir hizmet eklenmemiş

Özgeçmiş

Hakkımda

Opr.Dr. Mehmet Kulalı, İstanbul Özel Rumeli Hastanesi'nde, Beyin ve Sinir Cerrahı olarak hizmet vermektedir.


Tedavi edilen hastalıklar

 • Beyin Anevrizması
 • Anevrizmalar
 • Kibas
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi , Nöroşirurji Anabilim Dalı, Uzmanlık

Fotoğraflar


Bilinen diller

İngilizce

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
115 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
Konum: Özel Rumeli Hastanesi Bel Fıtığı Ameliyatı

Merhabalar öncelikle yazıma bu ameliyatı olmam için beni ikna eden Mehmet kulalı hocama çok teşekkür ediyorum.Bu ameliyatta sonrası için endişelerim vardı ağrım olacak uzun süre yataktan çıkamayacağım vs gibi ama doktorum sayesinde ameliyatı olup odama geldikten yarım saat sonra ayağa kalktım 2 saat sonra hastane koridorlarında bi usain bold havasıyla yüksek deparlar attım ve beni gören herkesi çok şaşkına çevirdim.Şu an ameliyattan sonra 9. günüm işime rahatlıkla gidebiliyorum yaşam standartım arttı resmen.
Yazımda son olarak şunu belirtmek istiyorum bu ameliyattan korkuları endişesi olan hiç çekinmeden gelip ameliyatını olabilir ve Emin’im hiç bir zamanda pişman olmayacaktır.

Tekrardan Mehmet Kulalı hocama ve ekibine hastane çalışanları çok ama çok teşekkür ederim????????


G
Konum: Özel Rumeli Hastanesi Bel Fıtığı Ameliyatı

bel ağrılarım son zamanlarda arttı bacağıma kadar indi tesadüfen mehmet bey'e muayne oldum bel fıtığım olduğunu ameliyat olmam getektiğini söyledi ağrılarımın artmasıyla yürüyemez hale gelmiştim aneliyat olmaya karar verdim ameliyattan sonra ağrılarımın geçtiğini hissettim 2-3 saat sonra mehmet bey beni yürüttü şu an ağrım yok çok iyi durumdayım herkese tavsiye ederim benim için yaptığı herşey için çok teşekkür ederim Allah razı olsun çok başarılı bir doktor kendisini de çok sevdim❤️

Gülsüm ZURNACI


B
Konum: Özel Rumeli Hastanesi Bel Fıtığı Ameliyatı

Yılarca çektiğim bel fıtığım vardı. En son sol ayağımda çekme ve ayak parmaklarımda güç kaybı başlamıştı tam bu sırada mehmet hocama muayene gittim ve hemen ameliyat olmalısın dedi ertesi gün ameliyat oldum 1buçuk saat sürdü 2 saat sonra beni koşturdu.Allah razı olsun ondan gerçekten bu konuda uzman arayanlar fazla uzaklara gitmesin.


S
Konum: Özel Rumeli Hastanesi Bel kayması

Doktorum Mehmet Kulalı bey beni 21 ocak 2019 tarihinde Sefaköy Rumeli hastanesinde bel kayması ameliyatı yaptı. Kendisinden Allah razı olsun, çok güzel bir ameliyata hazırlık dönemi, rahat bir hastane süreci ve sonrasında da nekahat dönemi geçirdim.

Mehmet beyle 2014 yılında başka bir hastanede görev yaparken tanışmıştık, daha önce bana başka bir doktor tarafından bel fıtığı teşhisi konmuştu, Mehmet bey ilk muayenede bel kayması teşhisi koydu ve sizin mutlaka ameliyat olmanız gerekiyor dedi.

Ben ameliyatı 5 yıl erteledim, bir şekilde spor, egzersiz, yüzme vs desteği ile hayatıma devam ettim. Son zamanlarda bel ağrılarım yaşam kalitemi iyice düşürmüştü.

İyi bir beyin cerrahı ararken karşımıza tekrar Mehmet bey çıktı, iyi ki de çıkmış. Hemen randevu alıp gittim, bana derhal ameliyat olmam gerektiğini ertelersem yaşım ilerledikçe ameliyatın daha da zor olacağını söyledi. Hemen karar verdik ve bir hafta sonra ameliyat oldum. 6 saat süren zor bir ameliyat geçirdim. Ertesi gün öğleden sonra Mehmet bey beni ayağa kaldırdı ve yürüttü, ellerimden tutup çömelip kalkmamı istedi, yatakta zor bacak egzersizleri yaptırdı, o günden beridir durmadan yürüyorum ve egzersizlere devam ediyorum.

Doktorumun önerileri ile ameliyat öncesinden başlayan ve halen devam ettiğim sağlıklı bir beslenme programı ve ameliyat sonrası yoğun egzersiz programı ile şimdi genel olarak eskisinden daha sağlıklı olduğuma inanıyorum.

Başta Mehmet Kulalı bey olmak üzere tüm ameliyathane ekibine, Beyin ve sinir cerrahisi servisi baş hemşiresi Nafiye hemşire ve ekibine, tüm Rumeli Hastanesi çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ederim.

Mehmet bey şimdiye kadar tanıdığım tüm doktorlardan farklı bir doktor, sizi motive ediyor, sizinle canı gönülden ilgileniyor, size güven veriyor. Mehmet bey bana ne dediyse sözünden hiç çıkmadan uyguladım, şimdi işimin başındayım , şükürler olsun, Rabbim böyle başarılı doktorlarımızın sayısını artırırsın inşallah. Mehmet beyi sizlere tavsiye ediyorum, ihtiyaç varsa mutlaka kendisini tanıyın diyorum.
Herkese sağlıklı günler diliyorum. Sennur Gülenbay


Konum: Özel Rumeli Hastanesi Üç aydır geçirdiğim 7/24 ağrılı uykusuz geceler

Benim üç aydır çektiğim ağrıların son bula cağına inandığım bir fiziki mıayene ve doğru teşhisi koyması beni çok umutlandırdı.Çok memnun um.Bu süre içerisinde iki ortopedist uzman dr,bir beyin cerrahı ,kalp damar cerrahı ce romatoloji dr ları yanı sıra sende ki fizyoterapist uzman doktorlar sonrası bana konan tedavi edilebilir denen bel fıtığı teşhisi için tam 30 gün fizik tedavi ile beraber fizik eksersizleri yaptım,kuru ipne tedavisi gördüm sonuç olumsuz olunca soluğu Mehmet hocamın yanında aldım.İlk fiziki muayenede benim ağrımın yerini tespit etti,istanbul Avşbadem hastanesinde Yapılacak EMG testi sontası eski sağlığıma kavuşacağıma sonsuzi inancım var.Çok teşeklür
ediyorum.


K
Konum: Özel Rumeli Hastanesi Boyun Fıtığı Ameliyatı

15 ekim de sayın Mehmet Kulalı beye boyun fıtığı ameliyatı oldum. Sorunlu bir ameliyat geçirdim.. Öyle bir doktora gelmisim ki , işinde mükemmel ötesi, mesleğine aşık, disiplinli, hastasına müthiş inanç aşılayan, 24 saat hastasıyla yatıp kalkan, gece yarısı arayıp kontrol eden, karekteri olağan üstü, sayamayacağım bir sürü meziyetlere sahip birisi.. tabi ki sonuç doğal olarak mükemmel.. hocam ellerine emeğine sağlık, Allah razı olsun, ben yatarken ameliyat olan diğer hastalarida gözlemledim, sürünerek gelenler koşturarak ordan ayrıldılar, kolu bacağı tutmayanlar güle oynaya ayrıldılar...
Hocam siz Allahın bir lutfusunuz..
Sonsuz teşekkürler sayın hocam..
Saygılarımla....


T
Konum: Özel Rumeli Hastanesi

Merhaba bende bir çok hasta gibi defalarca emar çekilip sonuca bel fıtığı denilip bircok ilac ve igne tedavisi gördüm. Hicbiri tedavide yanit vermedi. Sonunda Mehmet beyi buldum. Ve benim hastalığımın muayene sonrasında bel fıtığı olmadığını dizimde PERONEAL SİNİR TUZAKLANMASI olduğunu söyledi. Bunlari teyit etmek amaçlı beni Istanbul Acibadem Hastanesine yönlendirip Emg çekilmesini istedi. Ve hocamın söylediği gibi dizimde PERONEAL SİNİR TUZAKLANMASI çıktı. Geçirdiğim ameliyat sonrasında belimde hiçbir agrı kalmadı. Ameliyattan çıktıktan 2 saat sonra normal yaşantıma döndüm. Hocamın yaptığı teşhisle ve sonucundaki başarılı ameliyatıyla yaşam standartim yerine geldi. Kendisine teşekkür dileklerimi burdanda sunuyorum.


M
Konum: Özel Rumeli Hastanesi

Merhabalar. Mehmet Hoca ile ben de bir çok hasta gibi başka bir hastanede olduğum ilk fıtık ameliyatı sonrası nükseden bel ağrıları şikayetim üzerine görüştüm. Benim hikayem 2010 lu yıllarda başlayan uzun süren bel ağrıları, arada fizik tedaviler ve nihayetinde Aralık 2015 de İzmir' deki bir tıp fakültesine acilen kaldırılarak ilk fıtık ameliyatını olmamla başladı. Bu ilk ameliyat öncesi bir arkadaşım ısrarla Mehmet Hoca ya gitmemi söylediyse de o süreçte Mehmet Hoca İstanbul' da olduğu için gidememiştim. Keşke de gitseymişim... Çünkü ameliyat sonrası geçmeyen ağrılarım, sağ ayağımda kalan uyuşmalar maalesef ilk ameliyatımdan sonra yaklaşık 2.5 yılıma mal oldu. Mehmet Hoca İzmir' e şu anda bulunduğu hastaneye gelince kendisiyle görüşme fırsatım oldu. Ben gerek arkadaşımın söylemleri ve özellikle de daha ilk görüşmedeki hastaya yaklaşımı ile kendisine şartsız teslim oldum. Yol göstermeleri, beni yönlendirmeleri ve yapılan tetkikler sonucu 13 Ağustos 2018 de tekrar ameliyat oldum. 24 saat sonra beni hastane içinde koşturması, ameliyat sonrası yaklaşımı ve ilgilenmesi, en önemlisi de ağrılarımın ve de sağ ayağımdaki uyuşmanın çok kısa sürede geçmesi ne kadar doğru karar verdiğimin ve Mehmet Hoca' ya hasta olarak teslim olmamı doğruladı. Kendisine ve tüm ekibine sonsuz teşekkürler. İşin özü: Mehmet Hoca' nın başta insanlığına, sonra da hekimliğine hayran kaldım. Herkesin bu dünyada varoluş sebebi vardır. Onun bu dünyadaki misyonunu hakkıyla yaptığına ve daha birçok hastanın yaralarına dokunup şifa dağıtacağına eminim. İyi ki varsınız hocam. Saygılar,sevgiler...Murat Elibol


S

Merhaba. Ben 2011 Haziran'da tek mesafe mikrocerrahi bel fıtığı operasyonu geçirmiştim. Ancak 2018 Ağustos ayında tam 7 yıl sonra hastalığım aynı yerden tekrar nüksetti. Malum o acıyı yaşayan bilir. O durumda yaptığım araştırmalar ve gördüğüm yorumlarda şanslıyım ki, İstanbul'dan İzmir'e henüz kısa bir süre önce gelmiş ve uluslararası hastanelerde beyin sinir cerrahi alanında önemli deneyimleri olan Mehmet Hocama ulaştım. Kendisinin özellikle tekrarlayan bel fıtığı operasyonlarındaki başarısını daha önceki hastalarının yaptığı yorumlardan görerek kendisine muayene oldum. İvedi bir operasyon kararıyla şükürler olsun ki eski sağlığıma kavuşmaya tekrar başlıyorum. Kendisinin operasyon öncesi ve sonrası yaklaşımı, alanına muazzam hakimiyeti, hastalarıyla kendine has iletişimi ve en önemlisi sizi cesaretlendirip iyi olacağınıza ikna etmesi benim için çok değerliydi. Özellikle belirtmeliyim ki, daha önce başarısız bel fıtığı operasyonu geçirmiş, şifa bulamamış ve tekrar nüks etmiş hastalara son şanslarını Mehmet Hocamda değerlendirmelerini tavsiye ediyorum. Buradan tekrar kendisine, asistanı Sultan Hanım'a, operasyon ekibine ve Egepol Hastanesi A Blok 3.Kat hemşirelerine teşekkür etmek istiyorum. İyi ki varsınız Hocam...


Merhaba babam boyun ağrısı şikayetiyle İstanbulda eğitim ve araştırma hastanesine götürdük. Hastanede çekilen beyin tomoğrafisi sonucu beyin kanaması geçirdiğini ve kanamanın devam ettiğini söylediler. Babamın yoğun bakımda tedavi görmesini hastanede yoğun bakımda yer olmadığı için ben de tanıdık vasıtasıyla Opr.Dr. Mehmet Kulalı beyle irtibata geçtim. Kendisinin görev yaptığı hastanede yoğun bakımda yer olduğunu söyledi. 112 den gelen Ambulansla babamı hastaneye götürdük. Hastanede yapılan beyin anjiyosu sonrası baloncuk (ANEVRİZMA) olduğu tespit edildi. Mehmet Kulalı bey kanama ihtimalinin yüksek ve riskli olduğunu söyledi. Yapılacak olan operasyonu tüm detayları ile gerek açıklayarak gerek görsel materyallerle anlattı. Babamı önce Allaha sonra da doktorumuz Mehmet KULALI beyin sihirli ellerine teslim ettik. Amaliyattan 2 gün sonra babamla konuştuk. Tedavisi tamamlandıktan sonra babamla hastaneden yürüyerek çıktık. Hocamızdan Allah razı olsun binlerce ve Allah uzun ömür versin gerçekten işini iyi yapan bir hekimdir. Saygılar...


Hizmetler

Pediatrik Nöroşirürji


Tevfik Bey Mah. Mektep Sok. No:11 Sefaköy, İstanbul

Özel Rumeli Hastanesi


Periferik Sinir Cerrahisi


Tevfik Bey Mah. Mektep Sok. No:11 Sefaköy, İstanbul

Özel Rumeli Hastanesi


Beyin Anevrizması Onarımı


Tevfik Bey Mah. Mektep Sok. No:11 Sefaköy, İstanbul

Özel Rumeli Hastanesi


Disk Protezi Uygulaması


Tevfik Bey Mah. Mektep Sok. No:11 Sefaköy, İstanbul

Özel Rumeli Hastanesi


Diskektomi


Tevfik Bey Mah. Mektep Sok. No:11 Sefaköy, İstanbul

Özel Rumeli Hastanesi


Hidrosefali Şant Uygulaması


Tevfik Bey Mah. Mektep Sok. No:11 Sefaköy, İstanbul

Özel Rumeli Hastanesi


Kraniotomi


Tevfik Bey Mah. Mektep Sok. No:11 Sefaköy, İstanbul

Özel Rumeli Hastanesi


Nöroonkolojik Cerrahi


Tevfik Bey Mah. Mektep Sok. No:11 Sefaköy, İstanbul

Özel Rumeli Hastanesi


Omurga Cerrahisi


Tevfik Bey Mah. Mektep Sok. No:11 Sefaköy, İstanbul

Özel Rumeli Hastanesi


Omurga Stabilizasyon (İnstrumentasyon) Ameliyatları


Tevfik Bey Mah. Mektep Sok. No:11 Sefaköy, İstanbul

Özel Rumeli Hastanesi


Ventriküloperitoneal Şant Uygulama


Tevfik Bey Mah. Mektep Sok. No:11 Sefaköy, İstanbul

Özel Rumeli Hastanesi


Bel Fıtığı Ameliyatı


Tevfik Bey Mah. Mektep Sok. No:11 Sefaköy, İstanbul

Özel Rumeli Hastanesi


Boyun Fıtığı Ameliyatı


Tevfik Bey Mah. Mektep Sok. No:11 Sefaköy, İstanbul

Özel Rumeli Hastanesi


Sinir tuzaklanması


Tevfik Bey Mah. Mektep Sok. No:11 Sefaköy, İstanbul

Özel Rumeli Hastanesi


Randevu


Tevfik Bey Mah. Mektep Sok. No:11 Sefaköy, İstanbul

Özel Rumeli Hastanesi

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
115 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
Konum: Özel Rumeli Hastanesi Bel Fıtığı Ameliyatı

Merhabalar öncelikle yazıma bu ameliyatı olmam için beni ikna eden Mehmet kulalı hocama çok teşekkür ediyorum.Bu ameliyatta sonrası için endişelerim vardı ağrım olacak uzun süre yataktan çıkamayacağım vs gibi ama doktorum sayesinde ameliyatı olup odama geldikten yarım saat sonra ayağa kalktım 2 saat sonra hastane koridorlarında bi usain bold havasıyla yüksek deparlar attım ve beni gören herkesi çok şaşkına çevirdim.Şu an ameliyattan sonra 9. günüm işime rahatlıkla gidebiliyorum yaşam standartım arttı resmen.
Yazımda son olarak şunu belirtmek istiyorum bu ameliyattan korkuları endişesi olan hiç çekinmeden gelip ameliyatını olabilir ve Emin’im hiç bir zamanda pişman olmayacaktır.

Tekrardan Mehmet Kulalı hocama ve ekibine hastane çalışanları çok ama çok teşekkür ederim????????


G
Konum: Özel Rumeli Hastanesi Bel Fıtığı Ameliyatı

bel ağrılarım son zamanlarda arttı bacağıma kadar indi tesadüfen mehmet bey'e muayne oldum bel fıtığım olduğunu ameliyat olmam getektiğini söyledi ağrılarımın artmasıyla yürüyemez hale gelmiştim aneliyat olmaya karar verdim ameliyattan sonra ağrılarımın geçtiğini hissettim 2-3 saat sonra mehmet bey beni yürüttü şu an ağrım yok çok iyi durumdayım herkese tavsiye ederim benim için yaptığı herşey için çok teşekkür ederim Allah razı olsun çok başarılı bir doktor kendisini de çok sevdim❤️

Gülsüm ZURNACI


B
Konum: Özel Rumeli Hastanesi Bel Fıtığı Ameliyatı

Yılarca çektiğim bel fıtığım vardı. En son sol ayağımda çekme ve ayak parmaklarımda güç kaybı başlamıştı tam bu sırada mehmet hocama muayene gittim ve hemen ameliyat olmalısın dedi ertesi gün ameliyat oldum 1buçuk saat sürdü 2 saat sonra beni koşturdu.Allah razı olsun ondan gerçekten bu konuda uzman arayanlar fazla uzaklara gitmesin.


S
Konum: Özel Rumeli Hastanesi Bel kayması

Doktorum Mehmet Kulalı bey beni 21 ocak 2019 tarihinde Sefaköy Rumeli hastanesinde bel kayması ameliyatı yaptı. Kendisinden Allah razı olsun, çok güzel bir ameliyata hazırlık dönemi, rahat bir hastane süreci ve sonrasında da nekahat dönemi geçirdim.

Mehmet beyle 2014 yılında başka bir hastanede görev yaparken tanışmıştık, daha önce bana başka bir doktor tarafından bel fıtığı teşhisi konmuştu, Mehmet bey ilk muayenede bel kayması teşhisi koydu ve sizin mutlaka ameliyat olmanız gerekiyor dedi.

Ben ameliyatı 5 yıl erteledim, bir şekilde spor, egzersiz, yüzme vs desteği ile hayatıma devam ettim. Son zamanlarda bel ağrılarım yaşam kalitemi iyice düşürmüştü.

İyi bir beyin cerrahı ararken karşımıza tekrar Mehmet bey çıktı, iyi ki de çıkmış. Hemen randevu alıp gittim, bana derhal ameliyat olmam gerektiğini ertelersem yaşım ilerledikçe ameliyatın daha da zor olacağını söyledi. Hemen karar verdik ve bir hafta sonra ameliyat oldum. 6 saat süren zor bir ameliyat geçirdim. Ertesi gün öğleden sonra Mehmet bey beni ayağa kaldırdı ve yürüttü, ellerimden tutup çömelip kalkmamı istedi, yatakta zor bacak egzersizleri yaptırdı, o günden beridir durmadan yürüyorum ve egzersizlere devam ediyorum.

Doktorumun önerileri ile ameliyat öncesinden başlayan ve halen devam ettiğim sağlıklı bir beslenme programı ve ameliyat sonrası yoğun egzersiz programı ile şimdi genel olarak eskisinden daha sağlıklı olduğuma inanıyorum.

Başta Mehmet Kulalı bey olmak üzere tüm ameliyathane ekibine, Beyin ve sinir cerrahisi servisi baş hemşiresi Nafiye hemşire ve ekibine, tüm Rumeli Hastanesi çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ederim.

Mehmet bey şimdiye kadar tanıdığım tüm doktorlardan farklı bir doktor, sizi motive ediyor, sizinle canı gönülden ilgileniyor, size güven veriyor. Mehmet bey bana ne dediyse sözünden hiç çıkmadan uyguladım, şimdi işimin başındayım , şükürler olsun, Rabbim böyle başarılı doktorlarımızın sayısını artırırsın inşallah. Mehmet beyi sizlere tavsiye ediyorum, ihtiyaç varsa mutlaka kendisini tanıyın diyorum.
Herkese sağlıklı günler diliyorum. Sennur Gülenbay


Konum: Özel Rumeli Hastanesi Üç aydır geçirdiğim 7/24 ağrılı uykusuz geceler

Benim üç aydır çektiğim ağrıların son bula cağına inandığım bir fiziki mıayene ve doğru teşhisi koyması beni çok umutlandırdı.Çok memnun um.Bu süre içerisinde iki ortopedist uzman dr,bir beyin cerrahı ,kalp damar cerrahı ce romatoloji dr ları yanı sıra sende ki fizyoterapist uzman doktorlar sonrası bana konan tedavi edilebilir denen bel fıtığı teşhisi için tam 30 gün fizik tedavi ile beraber fizik eksersizleri yaptım,kuru ipne tedavisi gördüm sonuç olumsuz olunca soluğu Mehmet hocamın yanında aldım.İlk fiziki muayenede benim ağrımın yerini tespit etti,istanbul Avşbadem hastanesinde Yapılacak EMG testi sontası eski sağlığıma kavuşacağıma sonsuzi inancım var.Çok teşeklür
ediyorum.


K
Konum: Özel Rumeli Hastanesi Boyun Fıtığı Ameliyatı

15 ekim de sayın Mehmet Kulalı beye boyun fıtığı ameliyatı oldum. Sorunlu bir ameliyat geçirdim.. Öyle bir doktora gelmisim ki , işinde mükemmel ötesi, mesleğine aşık, disiplinli, hastasına müthiş inanç aşılayan, 24 saat hastasıyla yatıp kalkan, gece yarısı arayıp kontrol eden, karekteri olağan üstü, sayamayacağım bir sürü meziyetlere sahip birisi.. tabi ki sonuç doğal olarak mükemmel.. hocam ellerine emeğine sağlık, Allah razı olsun, ben yatarken ameliyat olan diğer hastalarida gözlemledim, sürünerek gelenler koşturarak ordan ayrıldılar, kolu bacağı tutmayanlar güle oynaya ayrıldılar...
Hocam siz Allahın bir lutfusunuz..
Sonsuz teşekkürler sayın hocam..
Saygılarımla....


T
Konum: Özel Rumeli Hastanesi

Merhaba bende bir çok hasta gibi defalarca emar çekilip sonuca bel fıtığı denilip bircok ilac ve igne tedavisi gördüm. Hicbiri tedavide yanit vermedi. Sonunda Mehmet beyi buldum. Ve benim hastalığımın muayene sonrasında bel fıtığı olmadığını dizimde PERONEAL SİNİR TUZAKLANMASI olduğunu söyledi. Bunlari teyit etmek amaçlı beni Istanbul Acibadem Hastanesine yönlendirip Emg çekilmesini istedi. Ve hocamın söylediği gibi dizimde PERONEAL SİNİR TUZAKLANMASI çıktı. Geçirdiğim ameliyat sonrasında belimde hiçbir agrı kalmadı. Ameliyattan çıktıktan 2 saat sonra normal yaşantıma döndüm. Hocamın yaptığı teşhisle ve sonucundaki başarılı ameliyatıyla yaşam standartim yerine geldi. Kendisine teşekkür dileklerimi burdanda sunuyorum.


M
Konum: Özel Rumeli Hastanesi

Merhabalar. Mehmet Hoca ile ben de bir çok hasta gibi başka bir hastanede olduğum ilk fıtık ameliyatı sonrası nükseden bel ağrıları şikayetim üzerine görüştüm. Benim hikayem 2010 lu yıllarda başlayan uzun süren bel ağrıları, arada fizik tedaviler ve nihayetinde Aralık 2015 de İzmir' deki bir tıp fakültesine acilen kaldırılarak ilk fıtık ameliyatını olmamla başladı. Bu ilk ameliyat öncesi bir arkadaşım ısrarla Mehmet Hoca ya gitmemi söylediyse de o süreçte Mehmet Hoca İstanbul' da olduğu için gidememiştim. Keşke de gitseymişim... Çünkü ameliyat sonrası geçmeyen ağrılarım, sağ ayağımda kalan uyuşmalar maalesef ilk ameliyatımdan sonra yaklaşık 2.5 yılıma mal oldu. Mehmet Hoca İzmir' e şu anda bulunduğu hastaneye gelince kendisiyle görüşme fırsatım oldu. Ben gerek arkadaşımın söylemleri ve özellikle de daha ilk görüşmedeki hastaya yaklaşımı ile kendisine şartsız teslim oldum. Yol göstermeleri, beni yönlendirmeleri ve yapılan tetkikler sonucu 13 Ağustos 2018 de tekrar ameliyat oldum. 24 saat sonra beni hastane içinde koşturması, ameliyat sonrası yaklaşımı ve ilgilenmesi, en önemlisi de ağrılarımın ve de sağ ayağımdaki uyuşmanın çok kısa sürede geçmesi ne kadar doğru karar verdiğimin ve Mehmet Hoca' ya hasta olarak teslim olmamı doğruladı. Kendisine ve tüm ekibine sonsuz teşekkürler. İşin özü: Mehmet Hoca' nın başta insanlığına, sonra da hekimliğine hayran kaldım. Herkesin bu dünyada varoluş sebebi vardır. Onun bu dünyadaki misyonunu hakkıyla yaptığına ve daha birçok hastanın yaralarına dokunup şifa dağıtacağına eminim. İyi ki varsınız hocam. Saygılar,sevgiler...Murat Elibol


S

Merhaba. Ben 2011 Haziran'da tek mesafe mikrocerrahi bel fıtığı operasyonu geçirmiştim. Ancak 2018 Ağustos ayında tam 7 yıl sonra hastalığım aynı yerden tekrar nüksetti. Malum o acıyı yaşayan bilir. O durumda yaptığım araştırmalar ve gördüğüm yorumlarda şanslıyım ki, İstanbul'dan İzmir'e henüz kısa bir süre önce gelmiş ve uluslararası hastanelerde beyin sinir cerrahi alanında önemli deneyimleri olan Mehmet Hocama ulaştım. Kendisinin özellikle tekrarlayan bel fıtığı operasyonlarındaki başarısını daha önceki hastalarının yaptığı yorumlardan görerek kendisine muayene oldum. İvedi bir operasyon kararıyla şükürler olsun ki eski sağlığıma kavuşmaya tekrar başlıyorum. Kendisinin operasyon öncesi ve sonrası yaklaşımı, alanına muazzam hakimiyeti, hastalarıyla kendine has iletişimi ve en önemlisi sizi cesaretlendirip iyi olacağınıza ikna etmesi benim için çok değerliydi. Özellikle belirtmeliyim ki, daha önce başarısız bel fıtığı operasyonu geçirmiş, şifa bulamamış ve tekrar nüks etmiş hastalara son şanslarını Mehmet Hocamda değerlendirmelerini tavsiye ediyorum. Buradan tekrar kendisine, asistanı Sultan Hanım'a, operasyon ekibine ve Egepol Hastanesi A Blok 3.Kat hemşirelerine teşekkür etmek istiyorum. İyi ki varsınız Hocam...


Merhaba babam boyun ağrısı şikayetiyle İstanbulda eğitim ve araştırma hastanesine götürdük. Hastanede çekilen beyin tomoğrafisi sonucu beyin kanaması geçirdiğini ve kanamanın devam ettiğini söylediler. Babamın yoğun bakımda tedavi görmesini hastanede yoğun bakımda yer olmadığı için ben de tanıdık vasıtasıyla Opr.Dr. Mehmet Kulalı beyle irtibata geçtim. Kendisinin görev yaptığı hastanede yoğun bakımda yer olduğunu söyledi. 112 den gelen Ambulansla babamı hastaneye götürdük. Hastanede yapılan beyin anjiyosu sonrası baloncuk (ANEVRİZMA) olduğu tespit edildi. Mehmet Kulalı bey kanama ihtimalinin yüksek ve riskli olduğunu söyledi. Yapılacak olan operasyonu tüm detayları ile gerek açıklayarak gerek görsel materyallerle anlattı. Babamı önce Allaha sonra da doktorumuz Mehmet KULALI beyin sihirli ellerine teslim ettik. Amaliyattan 2 gün sonra babamla konuştuk. Tedavisi tamamlandıktan sonra babamla hastaneden yürüyerek çıktık. Hocamızdan Allah razı olsun binlerce ve Allah uzun ömür versin gerçekten işini iyi yapan bir hekimdir. Saygılar...


Hata oluştu, tekrar deneyin

Özgeçmiş

Hakkımda

Opr.Dr. Mehmet Kulalı, İstanbul Özel Rumeli Hastanesi'nde, Beyin ve Sinir Cerrahı olarak hizmet vermektedir.


Tedavi edilen hastalıklar

 • Beyin Anevrizması
 • Anevrizmalar
 • Kibas
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi , Nöroşirurji Anabilim Dalı, Uzmanlık

Deneyimler

 • Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Bölümü Ana Bilim Dalı
 • Özel Doğan Hastanesi İstanbul - Devam

Fotoğraflar


Bilinen diller

İngilizce