Doç. Dr.

Şadan Ay

verifiedCreated with Sketch.

28 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0344

Randevu al doktoru değerlendir
Son 30 gün içerisinde 539 profil ziyareti var

Doçent Dr. Şadan AY Ortopedi ve Travmatoloji, El Cerrahisi Uzmanı, Ankara 1967 yılında Gaziantep de doğdu. İlk ve orta eğitimini aynı şehirde tamamladıktan sonra, 1984-1990 yıllarında… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
28 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • D

  Besyo sınavlarına hazırlanan sporcu bir gencim.Maç esnasında aldığım bir darbe sonucu sol el bileğimde skafoid kırığı oluştu.Çekilen filmde gözükmedi ve üzerinden 4 ay geçtikten sonra özel bir hastanede tanı koyuldu.Bir çok özel ve devlet hastanesini dolaştım fakat güvenemedim.Bursa da tedavi olamayacağımızı anladık ve bir tanıdığımız vasıtası ile kendisine ulaştık Ankara da ameliyat oldum.Şu an ameliyattan sonra 3,5 ay geçti kaynama tam anlamıyla gerçekleşti ve
  elimi günlük faaliyetler ve sporsal anlamda tam verimlilikle kullanıyorum. Hocama titiz çalışması,verdiği güven ve kibar yaklaşımından dolayı çok teşekkür ediyorum.Bu süreçler esnasında her an kendisine ulaşıp iletişimde kalabildiğimiz için ayrıca teşekkür ediyorum.Kendisinin el cerrahisi alanında en iyilerden olduğunu düşünüyorum ve herkese tavsiye ediyorum

 • Henüz 16 gün önce doğum yaptım .. oğlum un sol el ve ayak parmaklar arası yapisiklikla doğdu .. sadan bey i internet üzerinde buldum ve sekreterleriyle iletişim e gectim ve 2 gün sonra benimle bire bir telefonla görüştü bütün sorularıma cevap verdi bu durumun basit olduğunu söyledi ve beni o kadar rahatlattiki hayatımın en zor dönemim de bana yardımcı oldu..sadan beye ömür boyu minnettar im böyle mukemmel bir doktorumuz var olduğu için çok şanslıyız..iyiki varsınız..ayaginiz taşa takilmasin doktorum ..

 • K
  Konum: Medicana International AnkaraHizmet: Tırnak yatağı kopması

  3,5 yaşındaki kızımın serçe parmağına tahta masa düşmüştü. Bütün tırnak yatağı kopmuştu. Tavsiye üzerine Şadan Hocam’a gittik ve kızımın parmağını ameliyat etti. Yaklaşık ameliyat üzerinden 4-5 ay geçti, eskisi gibi asla olmaz dedikleri parmak ve tırnak şu an gerçekten eskisi gibi oldu. Kızımın parmağını o kadar güzel ve ince iş yapmış ki hiçbir hasar veya iz kalmadı. Kendisi gerçekten alanında çok iyi ve başarılı bir doktordur. Biz çok memnun kaldık.

 • F

  Geçirdiğim motorsiklet kazasında sol dirseğim üzerinde 5-6 metre sürüklendim ve dirseğim açıldı. Yaşadığım şehirde kolumdaki yırtığı ortopedi doktoru dikti. Çekilen röntgenlerde bir problem olmadığı söylenmişti. Daha sonra farklı ortopedi doktorlarına da muayene oldum onlar da bir problemin olmadığını söylediler. En son bir tanesi kolumu alçıya aldırdı. Öylece 10 gün dolaştım. Kolum iyice şişmişti.Sonunda Şadan hocama muayene oldum. Kolum kısıtlanmıştı. Açma kapama yapamıyordum. Hocam yaptığı muayene sonucunda koluma ikinci derece bağ yırtığı teşhisi koydu. Bir sürü de ödem oluşmuştu içerde. Dirseklik takarak ve söylediği kremi kullanarak 10 gün sonra tekrar gelmemi söyledi. İkinci defa gittiğimde mr sonucunu da dikkate alarak kolumun operasyona ihtiyaç duyulmadan fizik tedavi ile iyileşeceğini söyledi. Gerçekten de kolum 15 gün fizik tedavi gördükten sonra ciddi anlamda iyileşme gösterdi. Bu süreçte teknolojinin verdiği imkanları da kullanarak,(Whatsapp) kendisiyle irtibat halinde kaldım. Rahatsızlığımla ilgili kafama takılan en ufak şeyleri bile hiç üşenmeden cevapladı ve tedavi için gereken yönlendirmeleri fazlasıyla yaptı. Şadan hocam bana karşı çok ilgiliydi. Oraya gittiğimde diğer hastalarıyla da tanıştığımda aynı duyguları paylaştık. İnsana değer veren, hastalarına değer veren çok değerli bir doktorumuz Şadan hoca. İşini iyi yapan insanlar kıymetlidir. İşini iyi yapan doktorlar çok daha kıymetlidir. Şadan hocam işini iyi yapıyor ve de çok karakterli bir insan. Kendisiyle tanıştığıma çok memnun oldum. Allah razı olsun kendisinden. Allah uzun ömürler versin. İnşaallah çok uzun yıllar hizmet eder milletimize. Türkiye böyle bir doktora sahip olduğu için çok şanslı.

 • Hayatımın en acılı olaylarının birinde Doktor Şadan AY bey ile tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Öyle bir doktor ki benim için dirsek kırığı için en iyi doktor ve muhteşem bir insan nasıl olur onun üzerinden anlayabilirsin. Ben anladığımı düşünüyorum ve kiminle karşılaşsam artık sevinçten anlatıyorum.
  (Dr. Şadan bey’i kelimelerle anlatmak çok zor, o yüzden onun hakkında neden böyle düşünüyorum azıcık uzun anlattım)
  Adım Silvester, Arnavutluk Tiran’dan, 26 yaşındayım. Üç ay önce sol dirseğimin üzerinde düştüm ve sonucu kötü bir dirsek kırığı oldu (distal humerus uç parçalı kırık). Memleketimde doktorlarca muayene olduktan sonra gönlümün kararmasının yanında hiçbir faydası olmadı. Ankara’ya gittim ve çok şanslıymışım ki böyle bir doktora gitmişim.
  Muayenesi dirseğin durumunu detay detay tetkik eden ve karamsarlığımdan bir zerre bile bırakmayacak bir özgüven ve derdimi kendisinin de benimle paylaştığı edası ile mükemmel bir doktor ve su gibi berrak kalbi olan bir insanın sözlerinden ibaretti. Hem dirsekte kötü bir kırık olduğunu, hem dirsek bağının da koptuğunu söyledi ve bir an önce ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Benim kabul etmemle beni birkaç saat sonra ameliyata aldı. Uyanır uyanmaz yanımdaydı, ameliyatın çok iyi geçtiğini ve o günden bugüne kadar, binlerce kilometre uzaktan da olsa, hiç yorulmadan, an be an, akşam dahil, gün be gün, Pazar dahil, durumumu ve gelişmesini hep düşüncelerinde taşıyormuş gibi o altından sözlerle, bana güven vererek ve her türlü endişemi gidererek, ne yapmam gerektiğini, kaç gün sonra ne olacağını anlattı.
  6. hafta sonunda fizik tedavi ile kolun rehabilitasyonunu başlamamı söyledi. Fizik tedavi doktoru kısmen kısıtlılık kalıcı olacağını söylüyordu, doktor Şadan bey ise tam açılacağını ve gönlümü ferah tutmamı söylüyordu. Memleketimdeki fizik tedavi başarısız olduğundan dolayı, yardımsever ve alakasını eksik etmeden, beni kendisinin de kontrolünde olabileceği fizik tedaviyi Türkiye’de yapmam için yanına davet etti. Açılacak dedi ve 20 seans sonunda kol açıldı ve ancak üç ay geçmiş olmasına rağmen eskisi gibi olmasına çok az kaldı.
  Dünyadaki doktorların sıralamasını yapmamız mümkünün dışında, sıralamaların da çok önemi yok, ama doktor Şadan bey derdimi eksiksiz bir şekilde tespit eden ilk doktor oldu, durumun çok ciddi olduğunu söyledi ve çok başarılı bir ameliyat yaptı ve kendi kardeşiymişim gibi, çok iyi doktorların soğuk ciddiyetiyle değil de, alçakgönüllülük ve insanı çok sevdiğini gösteren sevgi dolu bir insan gibi davrandı ve eski haline dönmesine kadar hiçbir hastanın bekleyemeyeceği bir titizlikle takip etmeye devam ediyor. Dirseğinde kırık ve onun yaşattığı acı ve üzüntü dolu tecrübesini yaşayan biri olarak Dr. Şadan bey gibi doktordan birazcık daha fazla beklemem mümkün olmadığı için - çünkü benzer bir durumda hastanın kendi kolunun iyileşmesini ne kadar arzuluyorsa, o da duruşu ve elde ettiği sonuçlarla hep o kadar arzuladığını gösterdi bana – benim için o en iyi doktor.
  Ona bir ömür boyu kocaman bir teşekkür borçlu ve minnettarım.
  Upuzun bir hayatta çok sevdiğim doktorumun ve sevdiklerinin gözü dert görmesin, sevinçli anlardan tebessümü hiç eksik olmasın!

 • K

  ben terörle mücadele GAZİSİ Abdurrahman SERDAR Şadan Hocamdan Allah Razı olsun. Mükemmel bir Ameliyat yaptı.25 yıldır çalışmayan parmağım ameliyat olduktan 50 gün sonra çalışmaya başladı.İyi bir cerrah olmakla beraber Mükemmel bir insan.Özellikle Gazilere karşı çok duyarlı çok yardımcı olan bir doktor.Şadan Hocama Rabbim Sağlıklı Huzurlu bir ömür versin Doktorluk görevinide bir ömür devam etsin.ŞADAN HOCAM ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM
  TERÖRLE MÜCADELE GAZİSİ
  Abdurrahman SERDAR

 • S

  Ben Serdar Kurt Ağır sanayide çalışmaktayım 1997 yılında Futbol oynarken sol el bileğini kırdım ve bu kırma sonucu sol el bilegim yan kaynamisti 2016 yilina kadar hiç bir sıkıntım yoktu ağır sanayide calistigimdan dolayı aşırı zorlamadan 1997 de kırık tekrar oluştu 3-4 Ortopedi ve el cerrahisi doktorları gezdim ve hepsi sol el bileğini donduralim bileğinde kireçlenme var dediler hayatına boyle devam et dediler başka çözümü yok dediler kırığın kaynama ihtimali zor dediler bir hocam sayesinde Şadan Ay hocamla tanıştım ve muayene olmaya gittim muayemi yaptı film çektirdi gerekli evrakları hazırladıktan iki gun sonra ameliyat oldum ameliyatın çok güzel gecti hocam sol bileğimi eskisi kullanmamı sağladı.Sadan hocama çok teşekkür eder saygılarımi sunarım..

 • 2006 yılında yanlış yapılan iğne sonucunda siyatik sinir lezyonu (düşük ayak) meydana geldi.fizik tedavi vb. gibi süreçlerde herhangibi verim alamadim. Bu durumdan kurtulmak istiyordum. Ne yazık ki her görüştüğüm doktordan yapılabilecek bir işlemin bulunmadigini , bu duruma alışmam gerekeceginden farklı bir cümle duymadım. Takii sadan hoca ile karşılaşıncaya kadar ... hastaneye gidip muayene oldum. Muayeneden sonra sadan hoca, ameliyat edebileceğini ameliyat sonrası ayaktan % 70-80 verim alabileceğim yönünde bilgilendirme sagladi. O esnada hocanın verdiği güven duygusuyla beraber ameliyat olmayı kabul ettim. Ameliyatım başarılı bir şekilde gerceklesti. Rabbime şükür olsun 7-8 ay sonra ameliyatın verimliligini alarak ayağı aşağı yukarı doğru oynatabildim. Her geçen ay hocamın belirtmiş olduğu yuzdelige doğru ilerliyorum... Sadan hoca ile ilgili düşüncelerim ise yazmak ile anlatılmaz yaşanması gerekir. O yüzden kendisi ile yüz yüze görüşüldü takdirde ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır...Rabbim işini gücünü rast getirsin. teşekkürler Şadan AY

 • ben semih yılmaz. dirseğimiz üzerine düşme sonucunda dirseğimde çıkık bağlarda kopma ve üç parça kırık oluştu.ilk gittiğim devlet hastanesinde alçıya aldılar ve ameliyata gerek olmadığını söylediler.iki hafta sonra alçıyı aldılar ve kolumu tam açıp tam kapatamaz hale geldi.1 ay gibi bir zaman geçti ve kolum iyileşmedi hatta daha kötüye gitti yani açıp kapama açısı iyice azaldı.bende bu durumdan şüphelenerek başka hastanelere gittim.3 4 hastaneye daha gittim.onlarda vakit kaybetmeden ameliyat olmamı söylediler.bununla beraber ameliyat sonrasında kolumun tam açılmayıp kapanmayacağı ihtimalinide söylediler ve amilayata 5 ay sonrasına randevu verdiler :) okadar bekleseydim kolum öyle kalacaktı büyük ihtimalle.sonra şadan ay hocamla tanıştık. şunu söylemek istiyorum mütevaziliyle, alçakgönüllülüyle birlikte olmak üzere çok başarılı br doktor.hemen ameliyat olmamı istedi.ameliyat olalı iki ay oldu ilk gece ağrısı dışında hiçbir ağrım sızım olmadı çok şükür.20 seans fizik tedavi sonrasında şuan kolum tam açıp kapanmasına çok az kaldı o kalan açınında zamanla olacağını söyledi.buarada vücut geliştirme sporu yapıyordum spor hayatmın bittiğini düşünerek üzülürken bana bir ay sonra spora başlayabileceğimi söyledi :) yani ameliyattan üç ay sonra.burdan tekrar teşekkürlerimi sunuyorum sayın hocam allah razı olsun

 • G

  Konservatuvar şan bölümü öğrencisiyim. Yakın bir tarihte sağ elimden De quervain ameliyatı oldum. Olası bir aksiliğin meslek hayatımın akışını olumsuz etkilemesi korkusuyla ameliyatı aylardır erteliyordum. Ta ki bu mükemmel insanla karşılaşana dek. Mesleki tecrübesi, samimiyeti, ilgisi ile bana çok güven verdi. Kesinlikle alanındaki doktorların en iyisidir. Başarılı ameliyatı için kendisine minnettarım.

Hakkımda

Hakkımda

 • Doçent Dr. Şadan AY Ortopedi ve Travmatoloji, El Cerrahisi Uzmanı, Ankara
  1967 yılında Gaziantep de doğdu. İlk ve orta eğitimini aynı şehirde tamamladıktan sonra, 1984-1990 yıllarında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıp eğitimini aldı. 1990-1992 yılları arasında Kütahya Tavşanlı Merkez Yeniköy sağlık ocağında pratisyen hekim olarak mecburi hizmetini yaptı. 1992 Yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde asistan doktor olarak göreve başladı, 1997 yılında uzman doktor olarak mezun oldu. Aynı yıl Ankara Özel Sevgi hastanesinde çalışmaya başladı. 1998-1999 yıllarında Hakkari Dağ Komando Tugayı 30 Yataklı Seyyar Cerrahi Hastanesinde tabip asteğmen olarak askerlik görevini yaptı. 1999 yılında Ankara El Cerrahi Merkezinde çalışmaya başladı. 2000 yılında GATA mikrocerrahi kursuna gidip bu konuda sertifika aldı.
  Doktor Şadan Ay, 2003 yılında Almanya’da Ludwisghafen şehrinde BG Travma Merkezinin Plastik Cerrahi departmanına bağlı El Cerrahisi ve Yanık bölümlerinde AO Fellow’u olarak çalıştı. 2004 yılında Amerika’da Kentucky-Louiswille Kleinert El Cerrahisi Kliniğinde, El ve Üst Ekstremite Cerrahisi konusunda tecrübe edindi. 2005 yılında Doçentlik unvanı aldı. Yine 2005 yılında Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneğinin yapmış olduğu sınavda "Ortopedi Yeterlik" sertifikası almaya hak kazandı. 2010 yılında Romanya da girmiş olduğu sınavda "Avrupa El Cerrahisi Diploması" aldı.
  Doktor Şadan AY çeşitli dönemlerde Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneğinin yönetim kurulu üyeliği yapmış ve bu üyeliklerde dernek sekreterliği ve saymanlık gibi aktif görevler almıştır. Yine 2014-2016 yıllarında Dünya El Cerrahisi Dernekleri Federasyonu olan IFSSH’ın Türkiye delegesi olmuştur. Bunun yanında Amerikan El Cerrahisi Derneği ASSH 'IN, AO Travma, FESSH, EFORT gibi ulusal ve uluslar arası derneklerin üyesidir.
  2009 yılından bu yana Medicana Ankara Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji, El Cerrahisi bölümünde çalışmakta olup, aynı hastanede ortopedi alanında Ankara Tıp kökenli ekibin üyesidir.
  Genel ortopedi ve Ortopedik Travma Cerrahisinin yanında, El Cerrahisi, Dirsek Cerrahisi ve Omuz Sorunları özel ilgi alanıdır. Mikrocerrahiyle yakından ilgilenmektedir.

Okullar / Eğitimler

 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi - Uzmanlık, 1996
 • Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi - Tıp Fakültesi, 1984 - 1990

Bilinen Diller

 • İngilizce