Prof. Dr.

Yakup Erata verifiedCreated with Sketch.

Kadın hastalıkları ve doğum, Perinatoloji

İletişim Bilgileri

En Güncel Görüş

 • M
  Konum: Yakup Erkan Erata MuayenehanesiHizmet: Cikolata kisti

  Yakup beye cikolata kisti teshisim konulduktan sonra gittim. Oncelikle muayeneye almadan verdigi ayrintili bilgiler ve rahatlatici,samimi tavriyla icimi rahatlatti, sonra da panige kapilmama sebep olmadan ameliyatin gerekliligini acikladi. İlgili, bilgili ve insancil bir doktor. Odasina girip konusmaya basladiginiz anda verdigi guven ve samimiyet duygusu sanirim her hastanin aradigi ilk sey.

 • Hakkımda

  Hakkımda

  • Prof.Dr. Yakup Erata 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpasa Tıp Fakültesinde ' nden mezun olmuştur.1985-1990 yılları arasında İstanbul Universitesi Tıp Fakültesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Uzmanlık eğitimi alıp 1990 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.Yakup Erata kendi özel muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir.

  Hasta / Danışan Görüşleri

  5

  Genel skor
  8 görüş

  • Dakiklik
  • Alaka
  • Mekan
  • M
   Konum: Yakup Erkan Erata MuayenehanesiHizmet: Cikolata kisti

   Yakup beye cikolata kisti teshisim konulduktan sonra gittim. Oncelikle muayeneye almadan verdigi ayrintili bilgiler ve rahatlatici,samimi tavriyla icimi rahatlatti, sonra da panige kapilmama sebep olmadan ameliyatin gerekliligini acikladi. İlgili, bilgili ve insancil bir doktor. Odasina girip konusmaya basladiginiz anda verdigi guven ve samimiyet duygusu sanirim her hastanin aradigi ilk sey.

  • 5 yıl aradan sonra hamile kalamıyorum diye umudumuz tükenirken tedavi için temmuz 2016 da Yakup beye başvurduk güler yüzlü samimi doktor değilde bir arkadaş gibi yaklaştı bize, en önemliside para canlısı birisi degil şuan 37 haftalık hamileyim ve Yakup beyden çok memnunuz aklına takılan ne olursa gece gündüz dönermi düşüncesi olmadan arayabilecegin birisi iyiki karşımıza çıktı, Allah bin defa razı olsun ondan sonzuz teşekkürler

  • E

   İzmir ' in en ünlü hastanelerinden birinde , testlerimin atlanması yüzünden yaşamış olduğum sıkıntı sırasında bir vesile ile tanışmış olduğum Yakup hoca ile. problemsiz ilerlediğini düşündüğüm hamilelik sürecimde oluşan düşük riskini hiçbir şikayetim olmamasına rağmen yapmış olduğu titiz ve özverili muayenesi sayesinde teşhis etti. Hiç vakit kaybetmeden yapmış olduğu serklaj ameliyatı sayesinde bebeğimizi kaybetmemizi önledi. Ameliyat sonrası geçirmiş olduğum 4 aylık mecburi istirahat sırasında tüm tıbbi önlemleri almasının yanı sıra sosyal anlamda vermiş olduğu psikolojik destek ile her daim moralimizin yüksek olmasını sağladı. Yaşadığımız bu üzüntülü süreçten biz yorulmuş olsak dahi kendisi bizden ve bebeğimizden hiç vazgeçmedi. Kritik zamanlarda almış olduğu kararları ve motivesi sayesinde 9 ayı sağlıkla tamamlamayı başardık. Normal doğum yapmam için vermiş olduğu cesaret ile de çok kısa sürede acısız bir doğum gerçekleştirdim. Hamileliğimdeki tek şansım Yakup hocadır Tüm ailemin yüzünü güldüren ve minik mucizemizi kucağımıza almamızı sağlayan Prof. Dr. Yakup Erata ya binlerce kez teşekkür ederim..

  • T

   İkiz bebeklere hamile kaldığımı öğrendikten sonra, güvenebileceğim, iyi bir doktor arayışına girdim. Bu süreçte Sayın Prof. Dr. Yakup Erata ilk günden güvenimi kazandı. Düzenli kontrollerimi ve testlerimi takip etti. İstediğim anda kendisine direkt olarak ulaşabildim ve tatmin edici cevaplar edindim. Tahmin ettiğimden erken başlayan doğumumun başarıyla tamamlanmasını sağladı. Kendisine bu süreçteki çok değerli desteğinden ve bebeklerime sağlıklı şekilde kavuşmamı sağlamasından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

  • S

   Sıkıntili bir hamilelik donemi gecirirdigim icin 28. Haftamda izmire geldik ve kendisinden randevu muayene saatine kadar cokvstresliydik kendisiyle konusmaya basladigimiz andan itibaren bize olabilecekleri anlatti bilgilendirdi ve sonrasinda bizi rahatlatti kafamizdaki soru isaretleri sayesinde yok oldu guler yuzu ve pozitif enerjisiyle gordugum en iyi doktorlardan ekibide cok samimi ve guler yuzlu bence izmire disardan geliyorsaniz ve durumunuz riskliyse yakup beyi tercih etmelisiniz kendisine sonsuz tesekkurler ediyorum

  • S

   Yakup Bey hem doktor hem de insan olarak mükemmel. Çocuğumun gelişimini ay ay doğuma kadar takip etti. Sıcakkanlılığı, samimiyeti,doğallığı ve doktorluğu konusundaki hassasiyeti ve titizliği tartışılmaz. Doğum sonrası da çocuğumuzun doktoru keşke kendisi olabilseydi.Gerçekten Yakup Bey'den sonra oğlumuz için en iyi doktoru bulmakta hala zorlanıyoruz . :))

  • N

   DÜNYANIN EN İYİ KADIN DOĞUMCUSUDUR YAKUP BEY ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM! HAMİLELİĞİMİN HER AYINDA NELER OLACAĞINI TEK TEK ANLATIP HERŞEYE HAZIRLIKLI OLMAMI SAĞLADI EN HASSAS OLDUĞUM ZAMANIMDA EN İYİ DOKTORLAR YOL ALDIĞIM İÇİN KENDİMİ ÇOK ŞANSLI HİSSEDİYORUM

  • H

   Benim 4 aylik kizim var doğumunu yakup hoca yaptirdi mükemmel bir Dr sicak kanli ve çok ilgili 9ay boyunca beni en iyi şekilde yönlendirdi ve rahat bir doğum yapmama yardimci oldu kendisine TSK ederim