Adresler (2)

Uzm.Kln.Psk.Yonca Önal-Online Psikoterapi

Bu adres için online randevu takvimi mevcut değil

Sigortasız hastalar


Kabul edilen yaş grubu: yetişkin

Online Terapi

Bilişsel Davranışçı Terapi

Cinsel Terapi +7 daha fazla

Duygu Odaklı Terapi (EFT)

Evlilik Terapisi

Kabul ve Kararlılık Terapisi

Tümünü göster


Yonca Önal Muayenehanesi
Soğanyemez Sıdkı Paşa cad. No:1 Cumhuriyet Plaza 4. Kat No: 211, Edremit, Balıkesir

Bu adres için online randevu takvimi mevcut değil

Sigortasız hastalar


Herhangi bir hizmet eklenmemiş

Hizmetler

Başlıca Hizmetler


Uzm.Kln.Psk.Yonca Önal-Online Psikoterapi

Diğer Hizmetler


Uzm.Kln.Psk.Yonca Önal-Online PsikoterapiUzm.Kln.Psk.Yonca Önal-Online PsikoterapiUzm.Kln.Psk.Yonca Önal-Online PsikoterapiUzm.Kln.Psk.Yonca Önal-Online PsikoterapiUzm.Kln.Psk.Yonca Önal-Online PsikoterapiUzm.Kln.Psk.Yonca Önal-Online PsikoterapiUzm.Kln.Psk.Yonca Önal-Online PsikoterapiUzm.Kln.Psk.Yonca Önal-Online PsikoterapiUzm.Kln.Psk.Yonca Önal-Online Psikoterapi

Özgeçmiş

Hakkımda

2018 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü yarım dönem erken tamamlayarak onur derecesi ile mezun olmuştur. Lisans eğitimi stajını Bakırköy...

Daha fazla

23 hasta/danışan görüşü

Genel skor

Y
Doğrulanmış
Konum: Yonca Önal Muayenehanesi Diğer

Yonca Hanım ile OKB denen takıntı hastalığı için görüştük. Kendisi çok samimi, içten, güvenilir ve güleryüzlü. Gerçekten size her an bu konu için yardım edip, sizi rahatlatabilecek birisi. Kafamda onlarca takıntılı düşünce varken işime asla odaklanamıyordum, bu düşüncelerden kurtulmak için sürekli bazı davranışları yapıyordum, ilişkilerim de bozulmuştu, beni kimse anlamıyordu. Yonca Hanım beni asla zorlamadan sabırla bu sürece hazırlayarak, hazır olduğum anda da problemimle duygularımla ve düşüncelerimle yüzleşebilmemi ve onları yönetebilmemi sağladı. Bana OKB ile ilgili her şeyi öğretti ve hastalığımı tanımamı sağladı. Benim de gayretimle kendisinin de bilgisiyle çok yol katettik. Kendisi bu zorlu süreçte size yardımcı olabilecek tek yol arkadaşı olabilir.

E
Doğrulanmış
Konum: başka bir yer Diğer

Ben lise öğrencisiyim ve 14 yaşındayım. Doğup büyüdüğüm,avucumun içi gibi bildiğim ve çok sevdiği şehri bırakıp hiç bilmediğim bir şehire taşındım. İlk başlarda çok heyecanlıydım. Çünkü yeni bir hayata başlamanın güzel olacağını düşündüm. Fakat ilk ay çok zorlandım. Özellikle de okuluma alışmakta zorlandım. Yalnız kalmaktan çok korktum. Sonra ailemle beraber psikolojik destek almama karar verdik. Yonca Hanım'la görüşmeye başlayınca hayata bakış açım değişti. Yonca Hanım'la beraber çok yol kattetik. Kafamdaki her düşüncenin doğru olmadığını, onları önce fark etmem, sonra da test etmem gerektiğini ve her düşünceye direkt inanmamam gerektiğini öğrendim. Bu bana çok katkı sağladı. Şuan çok daha iyiyim. Yeni ortamların o kadar da korkunç olmadığını ve hayattaki değişikliklere ihtiyacımız olduğunu anladım. Artık kafamı gereksiz,beni üzecek, doğru olmayan düşüncelerle yormuyorum. Ve çok rahatladım. Kendimi boş yere üzmemeye başladım ve hayatın tadını çıkarmayı öğrendim. Sizlere de öneririm.

N
Doğrulanmış
Konum: Uzm.Kln.Psk.Yonca Önal-Online Psikoterapi Online Terapi

Psikolojik dünyama yolculuk arkadaşım diyebilirim. Buradaki yorumları okuyarak kendisine yöneldim.
Daha önce başka psikologla, acı tecrübem oldu. Seanslarımda panik atak ve anksiyetem arttı.Ve belirtilerimin panik atak olabileceğini kendisine ben söyledim.Bu halde aylar geçti.
Psikolog da işe yaramıyor arkadaş diyip umudumu kaybettiğimde, Yonca hanımı bi deneyeyim dedim.
Kendisi İNSANİ, MERHAMETLİ bir yerden bakıyor. Hastası değilde; yaralı, hassas ruhlar olarak görüyor.Hem hazır olmadan zorlamıyor..Hem cesaretlendirici, hazır olman için güç veriyor.
İnsan GÜVENLİ BÖLGEDE hissediyor. Seni düşündüğünü,acılarının farkında olduğunu hissettirmesi.
Tedaviye sıkıca sarılmamı sağlıyor. Biliyorum ki yalnız değilim.Zihin yolculuğu çok ağır bir yolculuk. Orada birinin varlığını hissetmek benim de cesurca yürümemi sağlıyor.
Bilgisi de, düşünceleri de,hisleri de çok güçlü. Bu sayede hayatımdaki o karmaşayı çözüp, çok daha sağlıklı mutlu bir norma dönüştürecek, sağlam bir yolculuk arkadaşı…

V
Doğrulanmış
Konum: Uzm.Kln.Psk.Yonca Önal-Yüz Yüze Psikoterapi Bilişsel Davranışçı Terapi

Merhaba ben 14 yaşındayım yonca hanıma sosyal anksiyete için gittim ve sıra sıra,aşama aşama görevler verdi.Ben yapmaya başladım ve çoğunu şuan da yapıyorum hâlâ kaygılansamda geriye bakınca çok daha iyiyim hâlâ devam ediyoruz ilk zamanlar en basittinden bakkala giderken bile çok kaygılardım artık pek kaygılanmıyorum tek başıma bir yerlere gidebiliyorum okuldan dönebiliyorum alışveriş yapabiliyorum.Yonca hanıma çok teşekür ederim görevlerimiz hâlâ devam ediyor umarım en kısa zamanda hepsini yapabileceğim herkese tavsiye ederim iyi günler...

A
Doğrulanmış
Konum: Uzm.Kln.Psk.Yonca Önal-Yüz Yüze Psikoterapi Oyun Terapisi

Öncelikle şunu söylemek istiyorum yonca hanıma gelirken pek bir inancım yoktu sadece bunu da denemedim demek istemedim. Oğlum 4 yaşında ve kaka problemi vardı. Olmaz diyordum iletişim kurup bunu halledemeyiz. Kakası olduğu halde sorunca git hayır yok deyip hep altına yapardı. Yonca hanım sayesinde oğlumla aramdaki iletişimi güçlendirdim ve artık o hayır kelimesi yerine evet kelimesini duyuyorum. Ve daha çok başındayız seanaslarimizin daha bir çok cozumlenecek konumuz var bir tanesini bu kadar kısa sürede çözdük. Oglum yonca hanımı yani YONCA ABLASINI çok seviyorum seanslara heyecanla gidiyoruz. Kendisine teşekkür ederiz. İyi ki var

Psk. Yonca Önal

Danışanımla ve annesi ile sürdürdüğümüz "Oyun Terapisi" görüşmeleri ve "Filial Terapi" eğitimi ile kısa sürede güzel sonuçlar aldık. Elbette danışanımın ebeveyninin de istekli, ilgili, sabırlı ve yüksek motivasyonla sürece dahil olmaya çalışması ve bana olan güveni hızlı sonuç almamızda oldukça etkiliydi. Kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Doğrulanmış
Konum: Uzm.Kln.Psk.Yonca Önal-Yüz Yüze Psikoterapi Diğer

Ben Yonca Önal Psikoloğumu internet üzerinden araştırdım. onun için bırakılan yorumları okuduktan sonra gitmeye karar verdim .doğru bir karar verdiğimi ,Yonca hanımla karşılaştığımda daha iyi anladım. Güler yüzü, ilgisi ve güven veren tavrından çok memnun kaldım iki seans gitmeme rağmen bana çok iyi geldi daha da iyi geleceğini düşünüyorum çünkü kendisi işinde çok başarılı Kendisine çok teşekkür ederiyorum ve herkese içtenlikle tavsiye ediyorum .

Psk. Yonca Önal

Nazik yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

N
Doğrulanmış
Konum: Uzm.Kln.Psk.Yonca Önal-Yüz Yüze Psikoterapi Bilişsel Davranışçı Terapi

Yonca hanımı kendim araştırıp ulaştım.Bu süreçte biraz tedirgindim aradığım doğru kişiyi bulup bulmama konusunda çünkü çok stresli günler yaşıyordum psikologa gitmekte geç kalmıştım hiç olmazsa bundan sonraki süreci iyi yönetmem daha fazla hata yapmamam gerekiyordu Yonca hanımı tanıyınca doğru kişiye geldiğimi anladım ve mutlu oldum.İki seans oldu, kendime güvenim geldi ilgi ve alakasın dan dolayı Yonca hocama çok teşekkür ederim.

Psk. Yonca Önal

Kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

S
Doğrulanmış
Konum: Uzm.Kln.Psk.Yonca Önal-Yüz Yüze Psikoterapi Çözüm Odaklı Terapi

Yonca hanıma 3 yaşındaki oğlumun 2 aydır devam eden kaka problemi için eşimle beraber başvurduk. 2 seans gelmemize rağmen kaka problemi hemen çözüldü gerçekten. 1 haftadır kakasını tuvalete yapıyor oğlum. Yonca hanımın vermiş olduğu tavsiyeler annesini ve beni çok aydınlattı, ne yapacağımızı hiç bilmiyorduk. Kendisine gerçekten çok ama çok teşekkür ederiz.

Psk. Yonca Önal

Danışandan danışana değişebilecek farklılıklar olmakla beraber, görüşmeler süresinde kullanılan tekniklere bağlı olarak ve ebeveynlerin de sürece verdiği olumlu destek ve katılım ile birlikte danışanlarda olumlu değişiklikler gözlemleyebiliriz fakat diğer danışanlarımızın da bilgi edinebilmesi açısından eklemeliyim ki, özellikle çocuklarla görüşmelerin düzenli olarak devam ettirilmesi önemlidir. Sevgili danışanım ile görüşmelerimiz düzenli şekilde devam etmektedir. Yorumlarınız için teşekkürler.

D
Doğrulanmış
Konum: Uzm.Kln.Psk.Yonca Önal-Online Psikoterapi Online Terapi

Köpeğim Shakespeare'i yakın zamanda kaybettim... Yıllarca yan yana uyuduğum, hayatımın her döneminde yanımda olan, her şeyden ama her şeyden, insandan bile öte olan sevgili oğlumu, dostumu, ailemi, kardeşimi kaybettim. Yas tutuyorum ve etrafımdaki herkes beni teselli etmeye ve konuyu hep kapatmaya çalışıyor. Beni güldürmeye çalışıyor. Evdeki fotoğraflarını kaldırmaya, benim kafamı dağıtmaya çalışıyorlar, sürekli konu değişiyordu. Oysa ki İhtiyacım olan şey konuşmaktı. Sadece konuşmak... Onun ölümünden kaçmak ya da konuyu değiştirmek değildi. Etrafımdaki insanlar ben üzülmeyim diye böyle yapıyordu fakat üzülmenin de insani bir parça olduğu öğrendim. Üzülmekten kaçmak istemiyorum, onun anılarını görmezden gelmek, o ölmemiş gibi yapmak falan anlık olarak rahatlatsa da genel olarak iyi gelmiyor. Bir eksik var gibi hissediyorum. Ondan kaçmadan, onun hakkında konuşarak, fotoğraflarımıza bakarak çok daha iyi hissediyorum... Anısını canlı tutabiliyorum. Bunu herkesin anlamasını da beklemiyorum ama ben sadece acımı yaşamak istiyorum. Yonca hanım ile yaptığım görüşmeler beni bu konuda çok destekledi. Kendisinin beni anladığına inanıyorum ve görüşme sürecimize ve kendisine güveniyorum. Bir görüşmemiz sadece köpeğimin fotoğraf albümü seansa getirdiğim ve üzerinde uzun uzun bazen ağlayarak bazen de gülerek anlattığım anılarımızı konuştuğumuz bir gün olarak geçti. En unutamadığım ve benim için en anlamlı seanslardan biriydi. Sizi anlayan insanlarla karşılaşmak çok zor!! Ağlamak ya da üzülmek kötü veya zayıflık değildir. Erkek de olsanız kadın da... Çok teşekkür ederim bu süreçte yanımda olduğunuz için

Psk. Yonca Önal

Teşekkür ederim nazik yorumunuz için, yolunuz açık olsun...

M
Doğrulanmış
Konum: Uzm.Kln.Psk.Yonca Önal-Online Psikoterapi Online Terapi

Başlarda kız arkadaşımla ilgili bir takım tavsiyelere ihtiyacım vardı. Problemin ne olduğundan tutun, duygularımı, düşüncelerimi ve bedensel belirtilerimi bile yorumlayamıyordum. Bir şeylerin farkında olmaya ihtiyacım var. Ne hissediyorum, ne düşünüyorum, neler oluyor, ne yaşıyoruz biz, neden kavga ediyoruz, nasıl mutlu olabiliriz, kim haklı, kim suçlu, neyi kaçırıyorum, büyük resimde ne var vb. bunları algılayamadan otomatik yaşamış, kız arkadaşımla sorunlarımızı ya da mutlu anlarımızın ne ve nasıl olduğu hakkında bir fikir edinemiyordum. Ama şu an öncekine göre daha açık ve farkındalıklı bir zihnim var. Tam bir nirvana olmasa da öncekine göre yüzdelik olarak %25 iken şu an %70 daha iyi bir durumdayım diyebilirim. Yeteri kadar iyiyse benim için iyidir. Fakat bu bir süreç ve hemen olacak bir şey değildi biliyorum. Kendime bunun için gerçekten zaman verdim Yonca Hanım'ın da desteğiyle. Egzersizlerime devam ettikçe sadece ilişkimi değil etrafımdaki her şeyi fark etme ve değerlendirmem daha iyi bir yöne doğru evrildi. Yonca hanımın görüşmede kullandığı teknikler, verdiği ev ödevlerinin problemimde bana yardımcı olduğunu düşünüyorum. Başından beri bana verdiği destekler yadsınamaz. Kendisi süreci ilgi ve alaka ile hep takip etti. Kendisinden aldığım hizmetten memnunum ve görüşmelerimize halen devam ediyoruz. Teşekkürler

Psk. Yonca Önal

Teşekkür ederim nazik yorumunuz için, yolunuz açık olsun...

Hata oluştu, tekrar deneyin

Sıkça Sorulan Sorular