Uzm.Dr.

Ceyda Güvenç Taşdelen

Psikiyatri

Online randevu alın ya da bizi arayın: 0 850 333... numarayı göster

Calendar-iconCreated with Sketch. Randevu al Son 30 gün içerisinde belirlenmiş 14 ziyaret var

Tıp eğitimimi İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp fakültesinde tamamladım. İstanbul ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde psikiyatri ihtisası. Uzmanlık eğitimi bitince ... daha fazla

Randevu al

info-iconCreated with Sketch. Tarih seçip, randevunuzu aldıktan sonra size doğrulama e-maili göndereceğiz.
 • Saç Koparma Hastalığı

  Ceyda Hanım merhaba.
  23 yaşında ki kızım 10 seneden fazladır saçlarını bilinçsiz bir şekilde yoluyor.. Buna ilaveten sürekli tırnak yiyor.Bugüne kadar bir kaç kez doktora gitmemize rağmen sonuç alamadık. sürekli gergin ve mutsuz. çabuk öfkeleniyor.sabit fikirli ve insan ilişkilerini çok sağlıklı… Daha fazla

  DOKTORUN CEVABI:

  Merhaba, tabi ki ondan alınacak ayrıntılı öyküyle tanı koymak ve tedavi planı yapmak uygun. Psikyatrik bozukluklarda tedavi başarısını etkileyen bir çok faktör vardır. En önemlisi de hastanın tedavi motivasyonudur.… Daha fazla

 • Anksiyete şizofrene dönüşür mü ?

  Merhaba Ceyda hanım. Yaygın anksiyete hastasıyım. Bu hastalık şizofrene dönüşür mü acaba internette forum sitelernde bu tür şeyler yazıyordu.

  DOKTORUN CEVABI:

  Merhaba, psikiyatrik hastalıklar bir başka hastalığa dönüşmez. Bazı hastalıklar bir arada bulunabilir eş tanı alabilir. Şizofreni ve diğer psikotik bozukluklarda gerçek muhakemesi bozulmuştur, kaygı bozuklukları… Daha fazla

Hakkımda

Hakkımda

 • Tıp eğitimimi İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp fakültesinde tamamladım. İstanbul ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde psikiyatri ihtisası. Uzmanlık eğitimi bitince Başasistan olarak yine Bakırköy’e atandım. Hekimlikte 20 yılını tamamladıktan sonra 2013 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesindeki görevinden ayrılarak muayenehanesinde çalışmalarını sürdürmeye başladı.

Mezun olunan okullar

 • İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakü1t111(1986-1992)
 • Özel Antalya Koleji (1979-1986)

Yayınlar

 • Şizofreni ve östrojen. Düşünen Adam Psikiyatrik ve Nörolojik Bilimler Dergisi 2004; 17(2): 99-104
 • Epilepsili hastalarda Psikiyatrik bozukluklar. Düşünen Adam 2003; 16(4): 240-248

Ödüller

 • Kongre sekreterliği.Cinsellik ve cinsel terapiler VI. Ulusal Kongresi, 24-26 kasım 2006,

Bilinen diller

 • İngilizce

Deneyimler

 • Bakırköy Mazhar Osman Ruh Ve Sinir Hastalıkları Hastanesi (1994-2014)
 • CETAD ,yönetim kurulu, genel sekreter ve eğitici (2011- )
 • 2002 den bu yana özel muayenehane

Sertifikalar

 • Ceyda Güvenç Taşdelen, Psikiyatri şu şehirde: Bakırköy - Sertifikalar

Fotoğraflar

Makaleler

 • Sertleşme bozukluğu ve ilaç tedavileri

  18 Ocak 2016

  Öte yandan insan cinselliğinin kompleks bir yapı olduğunu, İnsanda cinselliğin bir miktar fizyolojik durumlardan, ama büyük oranda kültürel, sosyal...

Videolar

Hasta değerlendirmeleri:

 • C

  Bir ay önce internetten araştırarak karar vermiştim Ceyda Hanıma, ergenliğimden beri psikiyatriste gidiyorum.. Sorunum bitmez tükenmez kaygılar ve depresyondu, ilk defa bana kaygının ne olduğunu açıklayan bir doktora rastladım. Bir doktorun ilk görüşmesinden hastalığımı anlayarak, ağrılarımın ve çarpıntılarımın neden olduğunu fark ederek çıktım. 45 dakika hasta görüyor aceleye getirmiyor. Kullandığım ilacı bile değiştirmedi ama ben bir aydır çok iyi hissediyorum. 5 yıldır ilk defa panik atak gelmeden 1 ay geçirdim. Artık tam olarak iyileşeceğimi biliyorum. Hatta ve hatta kendimi deşifre etme korkusu olmadan buraya yazabilmem bile bir iyileşme.. Doktoruma minnettarım...

  Uzm.Dr. Ceyda Güvenç Taşdelen2016-05-06

  Samimi paylaşımınız için teşekkürler

 • Benim sıkıntım takıntı üzerineydi obsesif bir davranışım vardı daha önce bir kaç doktorla görüştüm onlar geçiştirdi ve sadece ilaç verip destek olmadı bu bana sağlıklı bir süreç sağlamadı.Ceyda Güvenç Taşdelen hanımın ismini duymuştum araştırdım ve kendisine gittim . Yaklaşımı gayet iyiydi beni daha detaylı dinledi sıkıntının temeline inmeye çalıştı ilaçla tedaviye devam ettim benim için bir çözüm oldu . Hatta çalışma hayatım içinde faydalı oldu Ceyda hanıma üç,dört aydır gidiyorum mütemadiyen gitmesem de telefonda da bana zaman ayırabiliyor buda Ceyda hanımın güzel bir yönü kendisi hem deneyimli hemde sıcakkanlı bir hekim.

  Uzm.Dr. Ceyda Güvenç Taşdelen2016-04-21

  Teşekkür ederim, sağlıkla kalın

 • Mersin tarafında yaşıyorum.Bir arkadaşım önerisi ile tanıştım.Endişe bozukluğu şikayeti ile gittim.1 kaç seans ile sıkıntımı çözümledi ve desteği ile bu sorunumun ortadan kalkmasını sağladı.Çok muhterem bir hanımefendi.Buradan çok selamlarımı iletmek isterim.

  Uzm.Dr. Ceyda Güvenç Taşdelen2016-04-21

  Teşekkür ediyorum ama hep söylerim, doktora kolay ulaşabilmek önemli. Yaşadığınız şehirde bir doktorla takibiniz uygun olacaktır, sağlıkla.

 • Panik bozukluk yaşıyordum.Bu sıkıntım la ilgili dahili bölümü dahil bir çok farklı bölümlere gittim ama bir sonuç alamadım.Artık hayatımı engellemeye başlamıştı ve artık işe de gidemiyordum.Bir arkadaşımın referansı ile gitmiştim.Ceyda hanım çok yardımcı oldu.2 ayda 3 kere görüştük.Hem ilaç tedavisi hemde terapi gördüm.İlaçtan ziyade terapinin çok faydasını gördüm.Çok yakınlarıma da artık ihtiyaç duymuyorum.İş hayatıma da çok rahat devam ediyorum.Bir referans ile gitmiştim.Çok memnun kaldım.Ceyda hanıma buradan da ayrıca teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

  Uzm.Dr. Ceyda Güvenç Taşdelen2016-05-23

  Çok naziksiniz ben teşekkür ederim

 • İşlerim bozulunca depresyona girmiştim sürekli kızgındım. Bir arkadaşım zorla Ceyda Hocaya götürdü. Önce ben gitmek istememiştim, işlerim düzelirse iyi olurum diyordum. Ceyda hoca tersini söyledi, o haklı çıktı, ben düzelince işleri de toparladım. Güler yüzlü ve anlayışlı çok iyi bir doktor. Teşekkür ederim..

  Uzm.Dr. Ceyda Güvenç Taşdelen2015-10-26

  Teşekkür ederim

 • Babamın vefatından sonra Ceyda Hanımdan kısa süreli destek aldım ve yasımı sağlıklı atlattım. Duygularımı hemen anlıyordu, çok sevecen anlayışlı daima güler yüzlü bir doktor. Öte yandan da çok gerçekçi. Şimdi de bir arkadaşım ona devam ediyor ve çok memnun. Kendisine teşekkürlerimi sunarım..

  Uzm.Dr. Ceyda Güvenç Taşdelen2015-08-25

  Çok naziksiniz, teşekkür ederim

 • Kızımı doğurduktan sonra yaşadığım depresyon nedeniyle Ceyda Hanıma gittim, emzirdiğim için bana ilaç vermedi. 2 ay görüştük, bana çok yardımı oldu. Psikiatri dışında diğer tıbbi konularda da bilgiliydi ve beni yönlendirdi. Kendim ve ailem Ceyda Hanıma minnattarız.

 • Obsesif Kompülsif Bozukluk hastasıyım. 1 yıldır Dr. Ceyda Hanım'a devam ediyorum. 10 yıldır sürekli olarak ilaç kullandım, biraz rahatlıyordum ama ailem kabus yaşıyordu. En son eşimden kapının önünde soyunup eve öyle girmesini isteyince o bulmuştu Ceyda Hanım. İlacın yanı sıra takıntılarım için terapi de aldım. Takıntılarının üzerine git derlerdi her zaman, ama yapamazdım Ceyda Hanımla tek tek çalıştık. Her şeyle ilgilendi. Benim takıntım temizlik ve çok çamaşır yıkamaktı, eve misafir almıyordum, oğlumu sokağa çıkarmıyordum. Ceyda Hanım su faturalarını istedi her ay onları bile takip etti. Burdan ona teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Bana benzer hastaların da umutsuzluğa kapılmamasını istiyorum. Ceyda Hanım'ı kesinlikle tavsiye ederim.

  Uzm.Dr. Ceyda Güvenç Taşdelen2015-06-21

  teşekkür ederim

 • Ceyda Hanıma sonsuz teşekkürlerimi buradan da iletmek istiyorum, panik ataklar nedeniyle 5 yıldır gitmediğim psikiyatrist, psikolog kalmamıştı hatta maddi imkanlarımı da zorlamıştım. Ama kimse beni kalp krizi geçirmeyeceğime bile ikna edememişti. Hiç unutmuyorum ilk seansta bana nasıl olup da ruhsal bir sıkıntı çarpıntı, nefes darlığı, kol uyuşması yapar , onu açıkladı. Ve acil başvurularını hemen bırakmamı sağladı. 2-3 seans bana hastalığımı anlattı, buna psikoeğitim diyor Ceyda Hanım ve tandığın anladığın şeyle mücadele edilebiliceğini söylüyor. Bu benim için dönüm noktası oldu. İlaç da kullandım. Daha önce de kullanmıştım aslında ama bu kez hızla düzeldim. 3 ay önce ilacı kestik ve anne olmayı planlıyorum. Şimdi aralıklarla görüşüyoruz. Bakkala bile gidemezken şimdi keyifli bir hayatım var.

  Uzm.Dr. Ceyda Güvenç Taşdelen2015-06-05

  Teşekkür ederim

 • S

  Biz tüp bebek merkezinden gönderildik. Vajinismus için 3 kadın doğumcu ve 3 ayrı psikoloğa gitmiş sonuç alamamıştık, hipnoz bile işe yaramamıştı. 5 yıl sonunda çaresizlikten tüp bebek yapalım dedik ama muayene bile olamayınca jinekolog bize CETAD derneğinden birine gidin dedi. Ceyda Hanım 5 yıllık çilemize 1.5 ayda son verdi. ilk seanstan güvendim. O bize herşeyi siz hallettiniz ben sadece yol gösterdim diyecek kadar da alçakgönüllü. Şimdi 5 aylık hamileyim, eşim ve ben doktorumuza minnettarız.

  Uzm.Dr. Ceyda Güvenç Taşdelen2015-06-05

  Teşekkür ederim

 • 5 yıldır depresyon hastasıydım. P8sikiyatristler ve ilaçlar hakkında olumsuz düşünüyordum. Ceyda Hanımla tanıştıktan sonra hepsini yendim. Her şeyden önce çok sıcak kanlı, kendinizi çok iyi hissettiriyor. İlaç tedavileri hakkında çok bilgili ama ayrıca bana kendimi önemsemeyi öğretti, artık kendimi seviyorum. Ve kronik depresyonum artık yok. 6 aydır ilaç kullanmıyorum. Tekrar hayata döndüm.