Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

İÜ.Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdikten sonra 2 yıl Antalya -Elmalı ilçesinde mecburi hizmet yaptım. Tıpta uzmanlık sınavını kazanarak Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma hastanesinde… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
8 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • I

  Araştırarak gittim kendisine ve bayan olması öncelikli arayışımdı. Çok memnunum Leyla Hanım'dan. Çok ilgili, işini iyi bildiği çok belli, çok kibar ve bilgili bir doktor.Teşekkür ederim.

 • N

  Çok memnunuz çok ilgili alakalı bir doktor. Kızım doğduğundan beri Leyla Hanım'ın takibinde çok seviyoruz çok memnunuz.Şuan hizmet verdiği kuruma geçmeden önce de hep ona gidiyorduk. Teşhisleri çok güzel koyuyor. Yazın kızım anlaşılmayan bir karın ağrısı vardı. Tatildeydik gidememiştik dönünce hemen Leyla Hanım'a gittik ameliyat oldu kızım. Kızım ona gitmeden iyileşemiyor :)

 • N

  Doktor araştırıyorken bir arkadaşımın tavsiyesi ile gittim ve çok olumlu referanslar aldım. Çok memnun kaldım. Çocuğuma olan ilgisi çok iyiydi ve çok severek muayene ediyordu. Çocuğum kendisinden korkmuyordu . Çok güzel ilgileniyor ve gözlemliyor hep iletişim halinde oluyorduk.Bu bölümde hakkıyla mesleğini yapan bir doktor.Bende referans oluyorum.

 • E

  Başka bir hastanın tedavi sürecinde gördüm beğendim. Başa bir doktora randevu almıştım ama Leyla Hanım'ı gördüm hoşuma gitti kendisine randevu aldım. Kesinlikle çok memnunum. Uyguladığı tedaviler, konuşması kısacası herşeyden memnun kaldım. Mükemmel bir insan ve mükemmel bir hekim. 11 senedir hangi hastaneye giderse gitsin oraya gidiyoruz.

 • E
  Yer: başka bir yer

  Çocuğunuzu uzman ve deneyimli bir doktora teslim etmek istyorsanız Leyla Hanım ideal bir doktor. Oğlumun büyüme sürecinde her zaman güler yüzlü. Doğru teşhislerinden oldukça memnun kaldık.

 • Yer: başka bir yer

  Oğlumun Güler yüzlü, içten, şefkatli, çok değerli doktorumuzdur.Teşhisleri çok iyi olup, güvenerek çocuğunuzu emanet edebileceğiniz biridir.Ayrıca doktor kaprisinin hiç olmadığı, çocuğunuzu ve sizi içtenlikle dinleyen kısacası mesleği hakkıyla yapan sayılı kişilerden biridir.Berna Yaman

 • Yer: başka bir yer

  Her iki kızımın da bebeklikten yetişkinliğine kadar olan süreçte yanında olan doktorumuz güler yüzü ve çocuklara olan yaklaşımı ile çok pozitifti.koyduğu isabetli teşhisler ile iyileşme süreçleri çok hızlı idi. Herşey için teşekkürler
  Fergün İlter Yalçın

 • Z

  Leyla Hn la doğumdan sonraki gün tanıştık. Oğlumun doğumu zor doğum diye adlandırıldı ve doğduğunda ölü gibiydi hemen kadın doğum uzmanım Leyla hn tavsiye etti ve oğlumu hayata döndüren kendisi oldu bir hafta yeni doğan yoğun bakım ünitesinde kaldı bizimle ilgisi ve bebeğimi ilk gördüğü anda sahiplenmesi çok hoşuma gitmişti ve 2,5 senedir oğlumla ilgili erken tanı ve tedavilerde kendisinin payı çok yüksektir. Bizi yönlendirmesi ve titiz davranması bize çok şey kazandırdı iyiki kendisini tanımışız ve ona güvenmişiz. Kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Keşke tüm doktorlar Leyla Hn gibi olabilse ..

Hakkımda

Hakkımda

 • İÜ.Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdikten sonra 2 yıl Antalya -Elmalı ilçesinde mecburi hizmet yaptım.
  Tıpta uzmanlık sınavını kazanarak Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma hastanesinde çocuk ihtisasın yaptım.
  Marmara Üniversitesi Çocuk Göğüs Hast. Kliniğinde ASTIM ve ALLERJİ eğitimi aldım.Bakırköy Dr.Sadi
  Konuk Eğ. ve Araş.hastanesi Çocuk allerji ve astım polikliniğinde çalıştım.

  1) Karatekin G, Salihoglu O, Kocabora H,Cantürk G,Yolar L,Okan F, Nuhoglu A.
  Incidence of fetal malnutrion in term infant in Turkey.IX th Congress of the European Society for the Study and Prevention of ınfant Death,Istanbul , 2-6 October 2001.J Perinat Med 29,Suppl.II ; 60 (2001)

  2) Karatekin G, Yolar L ,Meral G,Kocabora H, Urgancı N,Uslu S ,Cantürk G,Salihoglu O ,Okan F ,Nuhoglu ,
  Neonatal Candidiasis -A case report.Abstracts of the XVII .European Congress of Perinatal Medicine ,Porto,Portugal, 25-28 June 2000.Perinatal and Neonatal Medicine ,5 (2):126 (2000).

  3) Karatekin G, Yolar L ,,Kocabora H, Urgancı N, Meral G,Uslu S ,Cantürk G,Salihoglu O ,Okan F ,Nuhoglu .
  Bir olgu nedeni ile Kandida sepsisi Haseki Tıp Bülteni 2001:39 (3),239-

  4) Karatekin G, Yolar L,Kocabora H, Salihoglu O, Köken R,,Cantürk G, Nuhoglu A.
  35 yaşından büyük gebelerde riskli YD,Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi100. Yıl Etkinlikleri ,özet kitabı,54,İstanbul,1995.

  5) Karatekin G, , Kocabora H,Cantürk G,Usta A ,Yolar L, Salihoğlu Ö , Nuhoglu A.
  19 yaşından küçük gebelerde riskli Yenidoğan , Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi100. Yıl Etkinlikleri ,özet kitabı,53,İstanbul,1996.

  6) Karatekin G, Kani C , Salihoğlu Ö , Yolar L,Cantürk G,kocabora H,Uslu S,Nuhoglu A
  Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın-Doğum Klinikleri Yenidoğan Ünitesinin Faaliyet Rap1ru(1993-1998 ). Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi100. Yıl Etkinlikleri ,özet kitabı,51,İstanbul,1997.

  7) Karatekin G , Salihoğlu Ö ,Cantürk G,kocabora H,yolar L,Nuhoglu A
  Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Fetal Malnütrisyon Sıklığı. Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi100. Yıl Etkinlikleri ,özet kitabı,141,İstanbul,1998.

  8)Yolar L,Karatekin G.
  Respiratuar Distresli Prematür Bebeklerde Vitamin A ve Karoten Düzeyi

  9)Yolar L,Sualp Dilek
  Herpes Simplex TipI ensefalitli olgu sunumu.İstanbul Tıp fakültesi Çocuk Nörolojisi kongresi
  Çocuk Acil Tıp Ve yoğun Bakım Derneği.Çocuklarda İleri Yaşam Desteği Kursu
  Neonatal Resüsitasyon(Yenidoğan yeniden canlandırılması) Programı Uygulayıcı Sertifikası

Okullar / Eğitimler

 • İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
 • Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde İhtisas
 • Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Göğüs hastalıkları kliniğinde 3 ay astım ve çouk allejisi eğitimi

Deneyimler

 • İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
 • Beylikdüzü Acıbadem Cerrahi Tıp Merkezi (halen çalışmaktayım ).
 • Dr.Sadık Ahmet Hastanesi
 • Özel Ataköy hastanesi
 • Bakırköy Dr.sadi Konuk Eğ.ve Araş. Hast.
daha fazla

Fotoğraflar

Makaleler

 • BEBEKLERDE HIRILTI

  14 Kasım 2017

  Bebeklerde hırıltı olduğunda ilk akla gelen burun tıkanıklığıdır.Çünkü bebeklerin solunum yolları (ki bu ilk burunla başlar) erişkinlere göre daha dardır.Her...
 • 18-24 AYLIK ÇOCUĞUN BESLENMESİ

  31 Ekim 2017

  18-24 AYLIK ÇOCUĞUN BESLENMESİ Yaşamın her döneminde önemli olan sağlıklı beslenme , çocuklar için anne karnında başlar ve çeşitli organların...
 • BEBEĞİM NEDEN ÇOK AĞLIYOR?

  26 Mayıs 2017

  Bebekler konuşamadığı ve derdini anlatamadığı için ,kendilerini ifade etmeyi ve anneyle iletişimi ağlayarak yapar.Bazen o kadar çok ağlarlarki anne babalar...
 • SONBAHARDA SIK RASTLANILAN HASTALIKLAR

  1 Şubat 2017

  Sonbahar ve kış aylarında , toplu yaşanan yerlerde damlacık yolu ile yayılan ve solunum yollarına yerleşen virüslerin yol açtığı enfeksiyonların ortaya...

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Çocukları çok sevdiğim için.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Doktorluk çok özveri isteyen bir meslektir.İşten eve gittiğinizde mesainiz bitmiyor.Telefonunuz daima açık olmak zorunda.Hastaların telefon,whatsapp ve e-maillerine cevap vermek gerekiyor.Kendinizi yenilemek ve bilgilerinizi tazelemek için devamlı okumak ve literatür takip etmek gerekir.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

1.Çocuklarla devamlı iç içe olmak

2.Bebekliğinden beri takip ettiğim hastaların büyüdüğünü görmek

3.Çocuklara faydalı olmak

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

9 yaşında erkek hastamın beni çok sevdiğini söyleyip,benden dolayı doktor olmak istemesi beni çok sevindirdi.