Son 30 gün içerisinde 75 profil ziyareti var

Adres

Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli
Zi&On Psikiyatri Akademisi (harita)

İlk müsait tarih:

Takvimi göster
Kabul edilen yaş grubu: yetişkin, her yaştan çocuk
Nakit, Kredi kartı
0850 333.....

Aile Danışmanlığı

Evlilik Terapisi

Cinsel Terapi Danışmanlığı +41 daha fazla

Vajinismus Tedavi

EMDR Terapi

Dinamik Psikoterapiler

Tümünü göster

Özgeçmiş

Hakkımda

Pelin HAZER, Lisans eğitimini İstanbul Arel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünü (Burslu) her dönemini ''Yüksek Onur'' ve ''Onur'' b...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

 • Cinsel Terapi Danışmanlığı
 • Cinsel İşlev Bozukluğu
 • Çocuk Ve Ergen Psikolojisi
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • Arel Üniversitesi Psikoloji 2013
 • Arel Üniversitesi klinik psikoloji (Tezli) 2016


Bilinen diller

İngilizce

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
11 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
A
Konum: Zi&On Psikiyatri Akademisi

Merhabalar, evlilik içerisinde şiddete maruz kalmış bir kadınım. Ve bir çocuğum var ergenlik döneminde. Evlilik süresince ben bir şekilde yaşadıklarımla baş edebilsem de çocuğum bu yaşananlarla baş edemedi. İçine kapanık ve hırçın birine dönüştü ve bu endişelerle bir psikolog arayışına girdim. Doktor takvimindeki yorumlar ve araştırmalarımla Pelin hanıma gitmeye karar verdik. Pelin hanım sıcak sabırlı ve içten tutumu sayesinde şimdi çocuğumla artık iletişim kurabiliyorum. Ne desem azdır. Bir anne olarak en büyük kaygım çocuğumu kaybetmekti. Kendisi bize tekrar kızımı geri kazandırdı. Çok teşekkür ederim destekleri için kendilerine.

Uzm. Kl. Psk. Pelin Hazer

Her kadın kendi içindeki gücü tekrar keşfettiğinde, tekrar doğup tekrar üretip tekrar hayatla bütünleşiyor, değişime dair isteğiniz süreci hızlandırdı. kızınızla, ailenizle güzel günler diliyorum, sevgiler.


M
Konum: Zi&On Psikiyatri Akademisi Cinsel Terapi

İş hayatım çok zor stresli ve çatışmalı geçiyordu. Bir erkek olarak hayatta her şeyi başarmak için olanca gücümle uğraşıyordum ve bazen bu uğraşımın sonucunu alamadığımda öfke krizleri yaşıyordum. Etrafımda sevdiğim değer verdiğim birçok kişiyi yaraladım veya kırıyordum. Eşimle yaşadığım sorunlar günden güne artıyordu. İş yoğunluğumun yanı sıra onunla olan sorunlarımız beni daha da çıkmaza sürüklüyordu. Bütün bunlar olup biterken bir aldatma durumu da söz konusu olmuştu. Eşimin bu aldatma durumunu öğrenmesi üzerine her şey kontrolden çıkmıştı. İnternette cinsel terapiler üzerine araştırma yaparken Pelin Hanımı buldum ve gitmeye karar verdim. Terapiye başlamadan önce çok kaygılarım vardı. Konuşarak nasıl hallolabilir diye düşünüyordum açıkçası. Fakat Pelin hanım benim şimdiye kadar hiç bakmadığım belki de kendime itiraf etmekte çok zorlandığım bir çok şeyi görebilme imkanı sağladı. Bir süre sonra her hafta olacak seansları beklemeye başladım. Bunu daha önce denemediğim ve yıllarımı harcadığım bir sürü şeyin aslında bende nelere temas ettiğini görmek beni çok etkiledi. Demem o ki Pelin hanımı terapi almak isteyen ama cesaret edemeyen herkese öneririm.
İyi akşamlar.

Uzm. Kl. Psk. Pelin Hazer

öncelikle bana olan güveniniz için teşekkürlerimi sunuyorum. Hayatımızdaki her davranışın bir nedeni vardır. Sizin de davranışlarınızın nedenlerini birlikte keşfederek duygularınıza, düşüncelerinize ulaştık. Çok eskiden kalma bilgilerimiz, alışıldık aile kodları farkında olmadan bugünleri nasıl etkiliyor onları görmüş olduk. Cesaretinizden, sürekliliğinizden, zaman zaman sizi zorladığını söylemenize rağmen pes etmeyip geldiğinizden ötürü mutluyum,
Sevgiler, saygılar.


D
Konum: Zi&On Psikiyatri Akademisi

Pelin hanıma gelmeden önce birçok yerde terapi almıştım. artık en çıkmazın çıkmazındaydım. intiharı düşündüğüm çok zamanlar oldu. ''Borderline'' teşhisi ile geldim. Teşhisimin verdiği ağırlık dayanılmazdı. hayatımın her yerinden vurgun yiyordum. başlarda zordu her terapi gibi bunu da bırakırım diye düşünüyordu. Pelin hanım mı tuttu beni seanslarda yoksa bir şeyler değişmeye başladığı için benim mi inancım artmaya başlamıştı bunu bilemiyorum. Bazı günler gitmekte çok zorlandım. Bazı günler çok isteyerek gittim. her defasında bunları da konuştuk. 2 yıl boyunca Pelin hanım sayesinde ''ilk kez'' biri tarafından anlaşıldığımı hissettim. Aynı anda her iki duyguyu taşıyabilmek benim için çok zor olsa da hatta yazması bile çok zor olsa da bunları deneyimlemek hissedebilmek güzeldi. Hayatımda yaşadığım ya da yaşadığım tüm değersizliklerden değer bulabilmeyi öğrendim bu yolda. Belki bu teşekkür gecikmiş bir teşekkür olabilir bu iki yılın sonunda ama kendisine bugün teşekkür etmeyi borç bildim. Hayatının bir yerine belki de tamamına etki edilmesini istiyorsanız Pelin hanım size bu anlamda destek olacaktır. İyi günler, Saygılar.

Uzm. Kl. Psk. Pelin Hazer

Teşekkür ederim bu değerli yorumunuz için ve evet zaman zaman zorlansanız da buna devam edebildiğiniz için de teşekkürler.
Sevgiler & saygılar.


N
Konum: Zi&On Psikiyatri Akademisi

Merhabalar, ben 20 yıl evli kaldığım eşimden sistematik olarak şiddet görüyordum. Ve en sonunda 3 yıl önce boşandım. Benim için evlilik ve boşanma süreci çok zorlu ve travmatikti. Uzun süre ruhumda şiddetin izlerini taşıdım. Geceleri kabuslarla uyanıyordum. Ve genel olarak herkese karşı ve asıl önemlisi kendime karşı tüm güvenimi yitirmiştim. Tüm bu yitikliğimin üzerine Pelin Hanım'ın cinsel istismar ve şiddet konulu bir panelini sosyal medyada gördüm. Bunun bana iyi geleceğini düşünerek gittim. Ve iyi ki gitmişim. Orada Pelin hanımla tanışma fırsatı buldum, biraz sohbet ettik. Sohbet ardından ona gitmeye ihtiyacım olduğunu ve bana iyi geleceği hissi ile randevu oluşturduk. Kendisine 6 aydır gidiyorum. Önce kendime sonra da tekrar başkalarına güvenebilmemi sağladı. Bana çok ama çok iyi geldi. Kendilerine nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. İyi ki varsınız Pelin hanım.

Uzm. Kl. Psk. Pelin Hazer

Merhaba, tüm bu sıkıntılarınız üzerine terapiye başlama cesaretiniz için ben size teşekkür ederim. sizin bir kadın olarak kendinizi bulma yolunuzda size eşlik ettim sadece.
Sevgiler & Saygılar.


Y
Konum: Zi&On Psikiyatri Akademisi

Merhaba, ben Pelin hanıma buradaki yorumlar aracılığıyla geldim. Eşimle üç yıldır evliyiz, ancak üç yıldır benim vajinismus olmam nedeniyle bir ilişki yaşayamıyorduk. Başlarda bunun kendiliğinden geçeceğini düşündük. ilişkimiz ilerledikçe gerginliğimin azalacağını ve uygun bir cinsel hayatımızın olabileceğini düşünüyordum. Ancak zaman geçtikçe geçmesinden ziyade daha da zorlanmaya başladık. Evliliğimiz bana göre bir çıkmaza girmişti. İş yerindeki arkadaşlarımla bu durumu paylaşınca verdikleri tepki üzerine kendimi daha kötü hissetmeye başladım ve eşimle konuşmamız üzerine bir destek almaya karar verdik. daha sonra Pelin hanımla tanışmış olduk. Seanslar sırasında eşim de ben de bir çok şeyi fark ettik. ve Pelin hanım bizi acele ettirmedi. özellikle bu bana çok iyi geldi. Her şey yapabileceğim ölçü ve derecedeydi. Eşimle olan ilişkim ve iletişimim gün geçtikçe daha iyi hale geldi ve yaşadığımız sorunları ayıp, günah olmadan ya da böyle düşünmeden, hissetmeden konuşabiliyor olmamız bile benim için çok kıymetliydi. bugün oturup bunları sizlerle paylaşma nedenim pelin hanım benim ve eşimin hayatında sanki yepyeni bir pencere açtı. Tüm samimiyetimle çok memnun kaldığımı belirtmek isterim. Kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Uzm. Kl. Psk. Pelin Hazer

Merhaba, bana, kendinize, eşinize ve sürece olan güveniniz çok önemliydi, güzel yorumlarınız için teşekkür ederim, açılan pencerelere güneşi doldurmanız dileğimle.
Sevgiler& Saygılar.


L
Konum: Zi&On Psikiyatri Akademisi

Pelin hanıma internetten araştırarak gittim. Trans bireyim ve trans birey olmaktan kaynaklı ailemle yaşadığım sorunlar ve sokaktaki baskılardan kaynaklı oluşan travmalarımla ilgili gittim. Gitmeden önce ki en büyük korkum pelin hanımın kimliğimle ilgili yaklaşımının nasıl olacağıydı. Çünkü, eski deneyimlerimi de baza alarak çoğu psikologlar maalesef ki transfobik . Çok az transfobik ve homofobik olmayan psikoloğa rastlayabiliyoruz ki bunlardan biri de Pelin hanım. Yaklaşımı, kurduğu iletişim çok iyi. En önemlisi de transfobik değil. Bu yüzden de meselelere benim gözümden bakabiliyor ve beni anlayabiliyor. Kendisi ile sohbet ederken kendimi iyi hissediyorum. Bu anlamda bana yararı olduğunu düşünüyorum. Bana olan katkılarından dolayı da kendisine çok teşekkür ederim. Etrafımda benim gibi benzer şeyleri yaşayan, desteğe ihtiyacı olan arkadaşlarıma da pelin hanımı öneriyorum.

Uzm. Kl. Psk. Pelin Hazer

Hepimiz duygularımızla, acılarımızla, korkularımızla, mutluluklarımızla umutlarımızla insanız. Hayat yolculuğunuzda size eşlik edebildiysem ne mutlu...
Sevgiler &Saygılar


M

Çocuğumuzla ilgili destek almak için arayış içerisindeyken bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittik kendilerine. Bazı davranış ve tutumlarını yardım almak istemiştik Nasıl davranmamız gerektiği konusunda bizi yönlendirdi. Çocuğumuzla arası çok iyiydi. Çok çabuk empati kurup çabuk iletişime geçebilen bir danışman Pelin hanım. Sıcak yaklaşımı sayesinde kızımla çok rahat uyum sağladı. Bu yüzden hem kızım hem de ben kendimizi rahat hissettik seanslarda. İhtiyaç duyduğumuz zaman da kolaylıkla ulaşabildik kendisine. Tüm bunlardan kaynaklı ihtiyacı olup soranlara da önerim Pelin hanım oldu.

Uzm. Kl. Psk. Pelin Hazer

çok teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için. kızınız konusunda sizinle beraber ilerledik ve güzel gelişmeleri görmüş olduk.
sevgiler&saygılar.


İnternet üzerinden araştırıp gittim. Enerjisi ve motivasyonu çok iyi, ayrıca beni anlayabildi ve sohbet şeklinde ilerledi sadece ben anlatmadım. Yönlendirmeleri bana çok iyi geldi 2 ay öncesine oranlar kendimi daha iyi hissetmeye başladım halen devam ediyorum ve arkadaşlarıma da öneriyorum

Uzm. Kl. Psk. Pelin Hazer

güzel görüşleriniz için teşekkür ederim :)


Öncelikle Pelin hanımı tanıdığım için çok şanslıyım kızım sayesinde tanıtık kendisi ile 2 yıldır tanıyorum be ara ara katılıyorum seanslarına kendinden çok şey öğrendim ve hala öğrenmeye devam ediyorum,başarılarının devamını diliyorum. Ve herkese tavsiye ediyorum...


Bir yılı aşkın süredir anksiyete ve depresyon ile ilgili sıkıntı yaşamaktayım.Bir süredir Pelin hanımla sıkıntılarımı,kaygılarımı paylaşıyorum.İç dünyamda ve iş hayatımda olumlu değişiklikleri hissedebiliyorum.Enerji veren pozitif yaklaşımı, anlayışı, insan sevgisi ile önerebileceğim bir uzmandır. Sorunumu aşma yolunda bana şimdiden kattıkları beni rahatlatıyor.Kendisine sonsuz teşekkür ediyorum.


Hizmetler

Aile Danışmanlığı


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Evlilik Terapisi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Cinsel Terapi Danışmanlığı


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Vajinismus Tedavi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


EMDR Terapi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Dinamik Psikoterapiler


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Fobilerden Kurtulmak


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Aile İçi İletişim Sorunları


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Moxo Dikkat Ölçme Testi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Boşanma Terapisi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Ebeveyn Danışmanlığı


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


İlişki Terapisi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Beck Depresyon Ölçeği


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Beck Anksiyete Ölçeği Değerlendirme


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Gestalt Terapi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Yas Terapisi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Davranış Bozuklukları


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Psikoterapi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Oyun Terapisi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Yetişkin Terapisi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Çocuk ve Ergen Psikolojisi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Bilişsel Davranışçı Terapi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Çocuklarda Uyku Problemleri


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Çocuklarda Yeme Problemleri


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Hipnoterapi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Agte- Ankara Gelişim Tarama Envanteri


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Mmpi- Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Cattell 2a Zeka Testi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Draw A Person


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Benton Görsel Bellek Testi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Peabody Resim (Kelime Eşleştirme Testi)


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Louisa Duss


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Porteus Labirentleri Testi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Çocuk ve Ergen Psikolojisi Problemleri


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Metropolitan Okul Olgunluğu Testi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Tematik Algı Testi (TAT)


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Varoluşçu Psikoterapi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Aile Terapisi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Çift Terapisi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Cinsel Terapi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Wisc-R-Çocuklar İçin Zeka Testi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Bender Gestalt Motor Algı Testi


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi


Randevu


Mim kemal öke caddesi hayret apartmanı no:9/5, Şişli

Zi&On Psikiyatri Akademisi

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
11 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
A
Konum: Zi&On Psikiyatri Akademisi

Merhabalar, evlilik içerisinde şiddete maruz kalmış bir kadınım. Ve bir çocuğum var ergenlik döneminde. Evlilik süresince ben bir şekilde yaşadıklarımla baş edebilsem de çocuğum bu yaşananlarla baş edemedi. İçine kapanık ve hırçın birine dönüştü ve bu endişelerle bir psikolog arayışına girdim. Doktor takvimindeki yorumlar ve araştırmalarımla Pelin hanıma gitmeye karar verdik. Pelin hanım sıcak sabırlı ve içten tutumu sayesinde şimdi çocuğumla artık iletişim kurabiliyorum. Ne desem azdır. Bir anne olarak en büyük kaygım çocuğumu kaybetmekti. Kendisi bize tekrar kızımı geri kazandırdı. Çok teşekkür ederim destekleri için kendilerine.

Uzm. Kl. Psk. Pelin Hazer

Her kadın kendi içindeki gücü tekrar keşfettiğinde, tekrar doğup tekrar üretip tekrar hayatla bütünleşiyor, değişime dair isteğiniz süreci hızlandırdı. kızınızla, ailenizle güzel günler diliyorum, sevgiler.


M
Konum: Zi&On Psikiyatri Akademisi Cinsel Terapi

İş hayatım çok zor stresli ve çatışmalı geçiyordu. Bir erkek olarak hayatta her şeyi başarmak için olanca gücümle uğraşıyordum ve bazen bu uğraşımın sonucunu alamadığımda öfke krizleri yaşıyordum. Etrafımda sevdiğim değer verdiğim birçok kişiyi yaraladım veya kırıyordum. Eşimle yaşadığım sorunlar günden güne artıyordu. İş yoğunluğumun yanı sıra onunla olan sorunlarımız beni daha da çıkmaza sürüklüyordu. Bütün bunlar olup biterken bir aldatma durumu da söz konusu olmuştu. Eşimin bu aldatma durumunu öğrenmesi üzerine her şey kontrolden çıkmıştı. İnternette cinsel terapiler üzerine araştırma yaparken Pelin Hanımı buldum ve gitmeye karar verdim. Terapiye başlamadan önce çok kaygılarım vardı. Konuşarak nasıl hallolabilir diye düşünüyordum açıkçası. Fakat Pelin hanım benim şimdiye kadar hiç bakmadığım belki de kendime itiraf etmekte çok zorlandığım bir çok şeyi görebilme imkanı sağladı. Bir süre sonra her hafta olacak seansları beklemeye başladım. Bunu daha önce denemediğim ve yıllarımı harcadığım bir sürü şeyin aslında bende nelere temas ettiğini görmek beni çok etkiledi. Demem o ki Pelin hanımı terapi almak isteyen ama cesaret edemeyen herkese öneririm.
İyi akşamlar.

Uzm. Kl. Psk. Pelin Hazer

öncelikle bana olan güveniniz için teşekkürlerimi sunuyorum. Hayatımızdaki her davranışın bir nedeni vardır. Sizin de davranışlarınızın nedenlerini birlikte keşfederek duygularınıza, düşüncelerinize ulaştık. Çok eskiden kalma bilgilerimiz, alışıldık aile kodları farkında olmadan bugünleri nasıl etkiliyor onları görmüş olduk. Cesaretinizden, sürekliliğinizden, zaman zaman sizi zorladığını söylemenize rağmen pes etmeyip geldiğinizden ötürü mutluyum,
Sevgiler, saygılar.


D
Konum: Zi&On Psikiyatri Akademisi

Pelin hanıma gelmeden önce birçok yerde terapi almıştım. artık en çıkmazın çıkmazındaydım. intiharı düşündüğüm çok zamanlar oldu. ''Borderline'' teşhisi ile geldim. Teşhisimin verdiği ağırlık dayanılmazdı. hayatımın her yerinden vurgun yiyordum. başlarda zordu her terapi gibi bunu da bırakırım diye düşünüyordu. Pelin hanım mı tuttu beni seanslarda yoksa bir şeyler değişmeye başladığı için benim mi inancım artmaya başlamıştı bunu bilemiyorum. Bazı günler gitmekte çok zorlandım. Bazı günler çok isteyerek gittim. her defasında bunları da konuştuk. 2 yıl boyunca Pelin hanım sayesinde ''ilk kez'' biri tarafından anlaşıldığımı hissettim. Aynı anda her iki duyguyu taşıyabilmek benim için çok zor olsa da hatta yazması bile çok zor olsa da bunları deneyimlemek hissedebilmek güzeldi. Hayatımda yaşadığım ya da yaşadığım tüm değersizliklerden değer bulabilmeyi öğrendim bu yolda. Belki bu teşekkür gecikmiş bir teşekkür olabilir bu iki yılın sonunda ama kendisine bugün teşekkür etmeyi borç bildim. Hayatının bir yerine belki de tamamına etki edilmesini istiyorsanız Pelin hanım size bu anlamda destek olacaktır. İyi günler, Saygılar.

Uzm. Kl. Psk. Pelin Hazer

Teşekkür ederim bu değerli yorumunuz için ve evet zaman zaman zorlansanız da buna devam edebildiğiniz için de teşekkürler.
Sevgiler & saygılar.


N
Konum: Zi&On Psikiyatri Akademisi

Merhabalar, ben 20 yıl evli kaldığım eşimden sistematik olarak şiddet görüyordum. Ve en sonunda 3 yıl önce boşandım. Benim için evlilik ve boşanma süreci çok zorlu ve travmatikti. Uzun süre ruhumda şiddetin izlerini taşıdım. Geceleri kabuslarla uyanıyordum. Ve genel olarak herkese karşı ve asıl önemlisi kendime karşı tüm güvenimi yitirmiştim. Tüm bu yitikliğimin üzerine Pelin Hanım'ın cinsel istismar ve şiddet konulu bir panelini sosyal medyada gördüm. Bunun bana iyi geleceğini düşünerek gittim. Ve iyi ki gitmişim. Orada Pelin hanımla tanışma fırsatı buldum, biraz sohbet ettik. Sohbet ardından ona gitmeye ihtiyacım olduğunu ve bana iyi geleceği hissi ile randevu oluşturduk. Kendisine 6 aydır gidiyorum. Önce kendime sonra da tekrar başkalarına güvenebilmemi sağladı. Bana çok ama çok iyi geldi. Kendilerine nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. İyi ki varsınız Pelin hanım.

Uzm. Kl. Psk. Pelin Hazer

Merhaba, tüm bu sıkıntılarınız üzerine terapiye başlama cesaretiniz için ben size teşekkür ederim. sizin bir kadın olarak kendinizi bulma yolunuzda size eşlik ettim sadece.
Sevgiler & Saygılar.


Y
Konum: Zi&On Psikiyatri Akademisi

Merhaba, ben Pelin hanıma buradaki yorumlar aracılığıyla geldim. Eşimle üç yıldır evliyiz, ancak üç yıldır benim vajinismus olmam nedeniyle bir ilişki yaşayamıyorduk. Başlarda bunun kendiliğinden geçeceğini düşündük. ilişkimiz ilerledikçe gerginliğimin azalacağını ve uygun bir cinsel hayatımızın olabileceğini düşünüyordum. Ancak zaman geçtikçe geçmesinden ziyade daha da zorlanmaya başladık. Evliliğimiz bana göre bir çıkmaza girmişti. İş yerindeki arkadaşlarımla bu durumu paylaşınca verdikleri tepki üzerine kendimi daha kötü hissetmeye başladım ve eşimle konuşmamız üzerine bir destek almaya karar verdik. daha sonra Pelin hanımla tanışmış olduk. Seanslar sırasında eşim de ben de bir çok şeyi fark ettik. ve Pelin hanım bizi acele ettirmedi. özellikle bu bana çok iyi geldi. Her şey yapabileceğim ölçü ve derecedeydi. Eşimle olan ilişkim ve iletişimim gün geçtikçe daha iyi hale geldi ve yaşadığımız sorunları ayıp, günah olmadan ya da böyle düşünmeden, hissetmeden konuşabiliyor olmamız bile benim için çok kıymetliydi. bugün oturup bunları sizlerle paylaşma nedenim pelin hanım benim ve eşimin hayatında sanki yepyeni bir pencere açtı. Tüm samimiyetimle çok memnun kaldığımı belirtmek isterim. Kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Uzm. Kl. Psk. Pelin Hazer

Merhaba, bana, kendinize, eşinize ve sürece olan güveniniz çok önemliydi, güzel yorumlarınız için teşekkür ederim, açılan pencerelere güneşi doldurmanız dileğimle.
Sevgiler& Saygılar.


L
Konum: Zi&On Psikiyatri Akademisi

Pelin hanıma internetten araştırarak gittim. Trans bireyim ve trans birey olmaktan kaynaklı ailemle yaşadığım sorunlar ve sokaktaki baskılardan kaynaklı oluşan travmalarımla ilgili gittim. Gitmeden önce ki en büyük korkum pelin hanımın kimliğimle ilgili yaklaşımının nasıl olacağıydı. Çünkü, eski deneyimlerimi de baza alarak çoğu psikologlar maalesef ki transfobik . Çok az transfobik ve homofobik olmayan psikoloğa rastlayabiliyoruz ki bunlardan biri de Pelin hanım. Yaklaşımı, kurduğu iletişim çok iyi. En önemlisi de transfobik değil. Bu yüzden de meselelere benim gözümden bakabiliyor ve beni anlayabiliyor. Kendisi ile sohbet ederken kendimi iyi hissediyorum. Bu anlamda bana yararı olduğunu düşünüyorum. Bana olan katkılarından dolayı da kendisine çok teşekkür ederim. Etrafımda benim gibi benzer şeyleri yaşayan, desteğe ihtiyacı olan arkadaşlarıma da pelin hanımı öneriyorum.

Uzm. Kl. Psk. Pelin Hazer

Hepimiz duygularımızla, acılarımızla, korkularımızla, mutluluklarımızla umutlarımızla insanız. Hayat yolculuğunuzda size eşlik edebildiysem ne mutlu...
Sevgiler &Saygılar


M

Çocuğumuzla ilgili destek almak için arayış içerisindeyken bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittik kendilerine. Bazı davranış ve tutumlarını yardım almak istemiştik Nasıl davranmamız gerektiği konusunda bizi yönlendirdi. Çocuğumuzla arası çok iyiydi. Çok çabuk empati kurup çabuk iletişime geçebilen bir danışman Pelin hanım. Sıcak yaklaşımı sayesinde kızımla çok rahat uyum sağladı. Bu yüzden hem kızım hem de ben kendimizi rahat hissettik seanslarda. İhtiyaç duyduğumuz zaman da kolaylıkla ulaşabildik kendisine. Tüm bunlardan kaynaklı ihtiyacı olup soranlara da önerim Pelin hanım oldu.

Uzm. Kl. Psk. Pelin Hazer

çok teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için. kızınız konusunda sizinle beraber ilerledik ve güzel gelişmeleri görmüş olduk.
sevgiler&saygılar.


İnternet üzerinden araştırıp gittim. Enerjisi ve motivasyonu çok iyi, ayrıca beni anlayabildi ve sohbet şeklinde ilerledi sadece ben anlatmadım. Yönlendirmeleri bana çok iyi geldi 2 ay öncesine oranlar kendimi daha iyi hissetmeye başladım halen devam ediyorum ve arkadaşlarıma da öneriyorum

Uzm. Kl. Psk. Pelin Hazer

güzel görüşleriniz için teşekkür ederim :)


Öncelikle Pelin hanımı tanıdığım için çok şanslıyım kızım sayesinde tanıtık kendisi ile 2 yıldır tanıyorum be ara ara katılıyorum seanslarına kendinden çok şey öğrendim ve hala öğrenmeye devam ediyorum,başarılarının devamını diliyorum. Ve herkese tavsiye ediyorum...


Bir yılı aşkın süredir anksiyete ve depresyon ile ilgili sıkıntı yaşamaktayım.Bir süredir Pelin hanımla sıkıntılarımı,kaygılarımı paylaşıyorum.İç dünyamda ve iş hayatımda olumlu değişiklikleri hissedebiliyorum.Enerji veren pozitif yaklaşımı, anlayışı, insan sevgisi ile önerebileceğim bir uzmandır. Sorunumu aşma yolunda bana şimdiden kattıkları beni rahatlatıyor.Kendisine sonsuz teşekkür ediyorum.


Hata oluştu, tekrar deneyin

Özgeçmiş

Hakkımda

Pelin HAZER, Lisans eğitimini İstanbul Arel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünü (Burslu) her dönemini ''Yüksek Onur'' ve ''Onur'' b...

Daha fazla

Tedavi edilen hastalıklar

 • Cinsel Terapi Danışmanlığı
 • Cinsel İşlev Bozukluğu
 • Çocuk Ve Ergen Psikolojisi
Tümünü göster

Okullar / eğitimler

 • Arel Üniversitesi Psikoloji 2013
 • Arel Üniversitesi klinik psikoloji (Tezli) 2016

Deneyimler

 • Zi&On Psikiyatri Akademisi

SertifikalarBilinen diller

İngilizce

Diğer içerikler

Yayınlar (1)

Makaleler (3)