Prof. Dr.

Sedat Kadanalı

Kadın hastalıkları ve doğum

Calendar-iconCreated with Sketch. Randevu takvimini isteyin

Erzurum’da 1963 yılında doğdum. Erzurum Anadolu Lisesi’nden 1981 yılında mezun oldum, aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimime başladım ve 1987 yılında mezun oldum. Eylül 1987… daha fazla

 • Merhabalar hocam. ben 4 yıllık evliyim eşimin sperm sayısı 1 milyon civarında benimse yumurtalarım boş çıkıyor ve adet düzensizliğim var 4 kez tüp bebek denedik ilk ikisinde hiç embriyo oluşmadı 3.denemede oluştu transfer yapıldı tuttu fakat 3 haftalıkken düşük yaptım 4. denemede transfer oldu fakat… Daha fazla

  VERILEN YANIT:

  tedaviniz ayrıntılı görüşmek lazım, hamile kaldığınıza göre yumurtaların hepsi boş çıkmamış. Sorunuz böyle internetten şu denecek bir soru değil.

Adresler

Benzer Doktorlar, Uzmanlar

Hakkımda

about-me-iconCreated with Sketch. Hakkımda

 • Erzurum’da 1963 yılında doğdum. Erzurum Anadolu Lisesi’nden 1981 yılında mezun oldum, aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimime başladım ve 1987 yılında mezun oldum. Eylül 1987 de TUS sınavında başarılı olarak İzmir Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilimdalı’nda ihtisasa başladım, 1993 yılında kadın hastalıkları ve doğum uzmanı oldum. Askerlik görevimi Çanakkale’de yaptım.

  Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’na 1993 yılında yardımcı doçent olarak atandım. Aynı yıl Ege Üniversitesi İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi’nde Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite üzerine 3 ay süre ile çalışmalarda bulundum. Doçentlik sınavına girerek 1996 yılında doçent oldum. Bunu takiben Amerika Birleşik Devletleri Chicago, Rush Üniversitesi Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite bölümünde “visiting fellow” olarak çalıştım. Atatürk Üniversitesi profesörlüğe yükseltilme kriterleri uyarınca 2001 yılında profesörlüğe yükseltildim.

  Türk Jinekoloji Derneği’nin her 2 yılda bir yapılan genel kurullarınca yönetim kurulu üyeliğine son 3 dönem(2 şer yıllık, toplam 6 yıl ) seçildim. Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği’nin (TSRM) yine 2 şer yıllık son 4 döneminde yönetim kuruluna seçildim ve halen bu derneğin II.başkanlık görevini sürdürmekteyim. Palandöken Kadın Doğum Kış kongrelerini 2002 yılından beri her iki yılda bir düzenlemekte bu kongrelerin başkanlığını yaptım.

  Dergilerin yayın kurulunda aktif olarak görev yapmaktayım. Uluslararası derneklerin (ESHRE, ASRM, EMAS) üyesi bulunmaktayım. TÜBİTAK Bilimsel Proje Değerlendirme Komisyonu üyesiyim.

  Medikolegal olayda bilirkişilik görevi, akademik yükseltilmelerde yardımcı doçentlik, doçentlik ve profesörlüğe yükseltilmelerde jüri üyesi olarak görev aldım.

  Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalı’ndaki profesörlük görevimden 2010 yılında ayrılarak İstanbul Ataşehir Memorial Hastanesi Kadın Doğum Bölüm direktörlüğü görevine başladım. Ayrıca Şifa Hastaneler grubunun tüp bebek merkezi kurucusu ve direktörü olarak 5 yıl çalıştım. Mart 2011 ile Ağustos 2014 tarihleri Medical Park Göztepe Hastanesi tüp bebek bölüm başkanı olarak çalıştım.

  Evli ve iki çocuk babasıyım. İyi derecede İngilizce bilmekteyim.

Hastalıklar

daha fazla

Hasta, Danışan Görüşleri

Görüşünüzü paylaşın
0

Genel skor
0 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan