Prof. Dr.

Ali Özdek

verifiedCreated with Sketch.

Kulak burun boğaz

161 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0344

Randevu al doktoru değerlendir Son 30 gün içerisinde 1 847 profil ziyareti var

1994 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1994-1998 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalında ihtisas… daha fazla

Randevu al

Randevu oluşturmak ücretsizdir. Uygun bir tarih/saate tıklayarak randevu alabilirsiniz.

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
161 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • A
  Yer: Prof. Dr. Ali ÖzdekHizmet: Randevu

  1 ay önce burnumla ilgili nefes alma problemim için gittiğim Ali Özdek Hocam önce rahatsızlığımın sebepleri, tedavim için gereken operasyon ve operasyon sonrası hakkında herşeyi tüm detaylarıyla anlatarak tüm korkularımı giderdi. Nezaketi, güleryüzülülüğü, ameliyat öncesi ve sonrası hastasına gösterdiği ilgi ve her şeyden önce işine duyduğu sevgi gözlerinden okunan Ali Hocam her hastanın güvenle kendini emanet edebileceği ender hekimlerden biridir. Ameliyatım başarıyla geçti, ameliyat sonrası ağrı veya şişlik gibi bir sıkıntı yaşamadım. Kısa sürede sağlığıma kavuştum. Ali Hocam, sayenizde artık gerçekten nefes alabiliyor geceleri daha rahat uyuyabiliyorum. Hem başarılı geçen burun ameliyatı ve hem de ameliyat sonrası gösterdiğiniz yakın ilgi için çok çok teşekkür ederim. Sevgiler. Ercüment kafkasyali

 • N
  Yer: Prof. Dr. Ali ÖzdekHizmet: Geniz Eti Ameliyatı

  Öncelikle herkese merhabalar. Kızımız Irmak'ın sık geçirdiği orta kulak iltihabı sonucu kulak zarının arkasında oluşan sıvıdan kaynaklanan işitme kaybından dolayı hocamla tanıştık. Hocamla tanışmadan önce farklı doktarlara da gitmiştik. Bize söylenen orta kulağa tüp takılması gerektiğiydi. Geniz eti olup olmadığını anlamak için horluyor mu? Ağzı açık uyuyor mu? gibi sorulardı. Kızımız bu belirtileri çok fazla taşımıyordu. bu sebeple de geniz eti teşhisi konmamıştı. Hocam Irmak'ı muayene ederken kamerayla geniz etine baktı ve büyük bir geniz etinin olduğunu alınması gerektiğini bununla birlikte kulak zarında incelme ve çökme olduğu için tüp takılması gerektiğini söyledi. Ameliyat kararı verebilmek hocamızın bize verdiği güven ve süreci çok iyi anlatması bu kararı vermekte zor olmadı.. Ameliyat başarılı geçti. Kızım şu an çok iyi. Ayrıca yanında çalışan personelin güler yüzü alakası hocamın iş disiplini. iş takibi, güler yüzü, samimiyeti, bilgisi bizi çok mutlu etti. Allah ondan razı olsun. kendisine çook teşekkür ederiz Bizi büyük bir sıkıntıdan(6 ay antibiyotik 6 ayda burun spreyi kullandık) kurtardı.

 • Yer: Prof. Dr. Ali ÖzdekHizmet: Kolestoatom

  Herkese merhaba, öncelikle Ali Hocama çok teşekkür ediyorum. 13 yıl önce geçirdiğim kulak ameliyatlarıyla bağlantılı yüz felci geçirmiştim. Kolestoatom nedeniyle tekrar ameliyat olmam gerekiyordu. Büyük ve riskli bir ameliyat olmasına rağmen önce Allah sonra hocam sayesinde başarılı bir ameliyat geçirmiş oldum. Alanına son derece hâkim, güler yüzlü ve samimi bir doktor olan Ali Hocam Türkiye nin en önemli hekimlerinden bence. Rabbim ondan ve ekibinden razı olsun.

 • D
  Yer: Prof. Dr. Ali Özdek

  Arkadaşlarımın tavsiyesiyle burnumla ilgili nefes alma problemim için gittiğim Ali Özdek Hocam önce rahatsızlığımın sebepleri, tedavim için gereken operasyon ve operasyon sonrası hakkında herşeyi tüm detaylarıyla anlatarak tüm korkularımı giderdi. Nezaketi, güleryüzülülüğü, ameliyat öncesi ve sonrası hastasına gösterdiği ilgi ve her şeyden önce işine duyduğu sevgi gözlerinden okunan Ali Hocam her hastanın güvenle kendini emanet edebileceği ender hekimlerden biridir. Ameliyatım başarıyla geçti, ameliyat sonrası ağrı veya şişlik gibi bir sıkıntı yaşamadım. Kısa sürede sağlığıma kavuştum. Ali Hocam, sayenizde artık gerçekten nefes alabiliyor geceleri daha rahat uyuyabiliyorum. Hem başarılı geçen burun ameliyatı ve hem de ameliyat sonrası gösterdiğiniz yakın ilgi için çok çok teşekkür ederim. Sevgiler. Deniz Arslan

 • A
  Yer: Prof. Dr. Ali ÖzdekHizmet: Her iki kulak zarının da delik olması ve buna bağlı olarak işitme kaybı

  Merhaba, öncelikle Ali Bey 'den Allah razı olsun diyerek başlamak istiyorum.Yaklaşık 4 yıldır babamın her iki kulağında da delik ve buna bağlı olarak işitme kaybı vardı.Delikler aynı zamanda Sık sık kulak enfeksiyonuna da sebep oluyordu.Birçok doktora muayene oldu ve her defasında söylenen şey aynıydı "AMELİYAT". Tabi insan korkuyor pat diye ameliyat olmaya ,sonuçta kulak hayat kalitemiz için çok önemli bir duyu organımız.Birçok araştırma neticesinde Ali Bey ile tanıştık(internet yorumları da karar vermemizde çok etkili oldu ). Güler yüzlü ve samimi yaklaşımı, işindeki titizliği ,ameliyatla ilgili yaptığı açıklamalar ,ameliyatın endoskopik (kesi olamadan kameralı alet ile) yapılacak olması, ameliyatın başarı oranının çok yüksek olması(%90) ,ameliyat sonrası hastane sürecinin kısa olması (1gece), ve profesyonelliği bizi çok etkiledi sonrasında kararımızı verdik. Önce kuru olan kulak ile başladık 1 saatlik bir operasyon ile ilk ameliyatımızı olduk.Çok şükür her şey yolundaydı ağrı vs olmadı minik bir insizyon( kesi) vardı oda zar yapımında kullanılacak kıkırdak yapı içindi.1 gece hastanede yattıktan sonra taburcu olduk ve belirli aralıklarla kontrollerimizi yaptırdık. 2 ayın sonunda tamamen iyileşme oldu ve kulak zarımız tuttu çok şükür işitme normale döndü. ilk ameliyatından 4 ay sonra 2. ameliyatımızı da olduk ve oda aynı şekilde başarıyla gerçekleşti. Şu anda her iki kulak zarı da sağlam ve işitme normal.Ali Bey'e ne kadar dua etsek teşekkür etsek azdır.Aldığı parayı sonuna kadar hak ediyor.Allah yolunu açık etsin sevgiler..

 • Yer: Prof. Dr. Ali Özdek

  Merhaba
  Annemin kulağında aniden akıntı ve işitme kaybı başlaması üzerine gittiği hastanelerde kulakta sivilce olduğu söylendi.İki hafta antibiyotik tedavisi almasına rağmen bir iyileşme görülmedi.Şikayetlerine başdönmesi ve baş ağrısıda eklenince başka bir doktor arayışına girdik.Ali Özdek hocamıza internetten araştırma yaparken yorumlara bakarak karar verdik.Anneme kolesteatom tanısı koyuldu ve hiç beklemeden ameliyat olması gerektiği söylendi.Ali hoca pazar günü ekibini toplayıp hiç beklemeden annemin ameliyatını yaptı.Başarılı bir ameliyat gerçekleşti ve annemin %95 duymayan kulağı %45 duymaya başladı.Ali hocamıza güler yüzü ve samimiyeti için çok teşekkür ederiz.Ayrıca muayenedeki tüm ekibine güleryüzleri ve ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.Kesinlikle düşünmeden gidebilirsiniz.Teşekkür ederiz hocam.
  Eylem Adıgüzel

 • K

  Ali hocamın ilgisi ve uzmanlığı sayesinde vertigodan kurtuldum.Guler yüzü pozitif enerjisi ve sağlam ekibi ile iyiki tanımışız sizi.

 • Yer: Prof. Dr. Ali ÖzdekHizmet: Baş dönmesi

  Eşim meniere hastası sürekli baş dönmesi atakları geçiriyordu. İnternet ten ali hocayı öğrendik. Muyenehaneye gittiğimizde çok iyi bir ekip ve ortam ile karşılaştık. Ali hocam kendi alanında türkiyede 1 numara. Uygun bir tedavi ile atakların sayısı azaldı. İnşallah ilaçları biraz daha kullanırsak tamamen düzeleceğine inanıyorum.

 • N
  Yer: Prof. Dr. Ali ÖzdekHizmet: Burundan rahat nefes alamama

  Burnumdan rahat nefes alamamam sebebiyle doktorumuz Ali Bey’i ziyarete gittiğimde muayene etti, kemik eğriliğinin ve fazladan bulunan et parçası olduğunu söyledi. Ameliyatın korkulacak birşey olmadığını eklemişti ve dediği gibi de oldu. Yaklaşık 3 ay geçti ameliyatın üstünden, ömrümde neredeyse hiç nefes almamışım bu zamana kadar. Her derin bir nefes çektiğimde dualarımı ekliyorum peşinden. Ellerinize sağlık aziz doktorum Ali Bey. Sağlıcakla kalın. Osman

 • I
  Yer: Prof. Dr. Ali ÖzdekHizmet: baş dönmesi

  2011 yılında ufak ufak baş dönmelerim vardı bir sabah kalkar kalkmaz düştüm yere. Her yer dönüyordu. Tabi yanında mide bulantısı..Yaşayanlar bilir gerçekten zor bir hastalık. O gün gittiğim doktor sayın ve çok sevgili doktorum Ali Özdek'ti. Hastalığımın Vertigo olduğunu söyledi. Manevralar ilaç ve önerilerle tekrar hayata başladım. Sonraki zaman diliminde , her tekrarladığında soluğu Ali beyde aldım. Muhteşem doktorluğu ve ondan da muhteşem gülümsemesi ve ilgisi ile her hastaya olduğu gibi bana da her defasında hızla şifa oldu. En son geçen hafta yani 04.04.2018 tarihinde gene dönerek gittim. Tam 3 saat uğraştı. ama sonunda düzeltti gene sağolsun. Ekibini de kendisi gibi seçmiş olduğundan, hem hastalığınız hem ruhunuz tedavi olmuş olarak çıkıyorsunuz muayenehaneden. İyi ki varsınız. Teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim.

Hakkımda

Hakkımda

 • 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1994-1998 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalında ihtisas yapmış ve 1998 yılında Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı olmuştur. 2004 yılında Doçent ve 2011 yılında Profesör olmuştur. 2013 yılında Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi Uzmanı oluştur. odyoloji alanında doktora yapmaktadır.Profesör Dr. Ali Özdek 1998-2005 yılları arasında S.B. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniğinde KBB Uzmanı ve Doçenti olarak, 2005-2011 yılları arasında S.B. Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniğinde Klinik Şef Yardımcısı olarak, 2011-2014 yılları arasında Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kulak Burun Boğaz Profesörü olarak görev yapmış ve aynı tarihlerde eş zamanlı olarak S.B. Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniğinde Eğitim Görevlisi olarak görev yapmıştır.

Okullar / Eğitimler

 • Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • istanbul Fen Lisesi

Yayınlar

 • Closure of nasal septal perforations using bilateral intranasal advancement/rotation flaps. Ozdek A, Bayır O, Dündar Y, Tatar EC, Saylam G, Korkmaz MH. Kulak Burun Bogaz Ihtis Derg. 2014 May-Jun;24(3):123-8. doi: 10.5606/kbb1ht11a1 .
 • Hearing restoration in NF2 patients and patients with vestibular schwannoma in the only hearing ear: report of two cases. Ozdek A, Bayır O, Dönmez T, Ozışık P, Sahin M, Tulgar M, Tatar EÇ, Korkmaz MH. Am J Otolaryngol. 2014 Jul-Aug;35(4):538-41.
 • Methods and preliminary outcomes of pediatric auditory brainstem implantation. Bayazit YA, Kosaner J, Cinar BC, Atac A, Tutar H, Gunduz B, Altinyay S, Gokdogan C, Ant A, Ozdek A, Goksu N. Ann Otol Rhinol Laryngol. 2014 Aug;123(8):529-36.
 • Comparison of tone burst versus logon stimulation for vestibular evoked myogenic potentials. Ozdek A, Bayır O, Tatar EC, Korkmaz MH. Eur Arch Otorhinolaryngol. 2012 May;269(5):1425-9. doi: 011-1783-8. Epub 2011 Oct 5.
 • Comparison of pure tone audiometry and auditory steady-state responses in subjects with normal hearing and hearing loss. Ozdek A, Karacay M, Saylam G, Tatar E, Aygener N, Korkmaz MH. Eur Arch Otorhinolaryngol. 2010 Jan;267(1):43-9.
 • Successful Cochlear Implantation in a Child Deafened by Mumps: A Case Report. Ozdek A, Saylam G, Tatar E, Korkmaz MH. Int Advenced Otology 6; ).
 • c-myc and bcl-2 Expression in supraglottic squamous cell carcinoma of the larynx. Ozdek A, Sarac S, Akyol MU, Sungur A, Yilmaz T. Otolaryngol Head Neck Surg. 2004 Jul;131(1):77-83.
 • Detection of Helicobacter pylori and its CagA gene in tonsil and adenoid tissues by PCR. Cirak MY, Ozdek A, Yilmaz D, Bayiz U, Samim E, Turet S. Arch Otolaryngol Head Neck Surg. 2003 Nov;129(11):1225-9.
 • A possible role of Helicobacter pylori in chronic rhinosinusitis: a preliminary report. Ozdek A, Cirak MY, Samim E, Bayiz U, Safak MA, Turet S. Laryngoscope. 2003 Apr;113(4):679-82.
 • Antrochoanal polyps in children. Ozdek A, Samim E, Bayiz U, Meral I, Safak MA, Oğuz H. Int J Pediatr Otorhinolaryngol. 2002 Sep 24;65(3):213-8.
 • Histopathological predictors of occult lymph node metastases in supraglottic squamous cell carcinomas. Ozdek A, Sarac S, Akyol MU, Unal OF, Sungur A. Eur Arch Otorhinolaryngol. 2000;257(7):389-92.
 • A practical use of a 16-gauge peripheral angiocatheter as an aspiration cautery in endoscopic ear surgery. Ozdek A, Keseroglu K. Otol Neurotol. 2014 Aug;35(7):1123-4.
 • Otolojik Cerrahide Endoskop Kullanımı. Özdek A.Turkiye Klinikleri J E.N.T.-Special Topics 6:19-25 (2013).
 • Ek Handikaoı Olan Çocuklarda Koklear İmplantasyon. Ozdek A. Türkiye Klinikleri JENT. 5:8-11 (2012).
 • Pediatrik Hastada Endoskopik Endonazal Yöntemle Nazal Ensefalosel Eksizyonu: Olgu Sunumu.Özdek A, Renda L, Tatar EÇ, Korkmaz H. KBB ve BBC Dergisi 20:150-4, (2012).
 • Endolenfatik Kese Cerrahisi. Özdek A. KBB Baş Boyun Cerrahisinde Güncel Yaklaşım. 3: ).
 • Otoskleroz Cerrahisinde yenilikler. Özdek A.Türkiye Klinikleri KBB Dergisi. 2(3):83-86. (2009)
 • Vertigo:Temel Bilgiler . Özdek A.KBBBBC de Güncel Yaklaşım. 4:1-10.(2008)
 • Plastipore TORP ve PORP ile kemikcik zincir rekonstrüksiyonunun fonksiyonel sonuçları. Özdek A, Kılıç R, Kızılkaya Z, Şafak MA, Göçman H, Samim E. Türkiye Klinikleri J ENT 4, 73-77 (2004).
 • “Parotis tümörlerine yaklaşımımız: 52 olgunun retrospektif incelenmesi”, Özdek A, Acar B, Coşkun N, Kılıç R, Haberal İ, Bayız Ü, Samim E.PTT Hastanesi Tıp Dergisi 24, ).
daha fazla

Ödüller

 • ULUSAL RİNOLOJİ KONGRESİ EN İYİ POSTER SUNUM 2. LİK ÖDÜLÜ
 • ULUSAL RİNOLOJİ KONGRESİ EN İYİ VİDEO SUNUM 2. LİK ÖDÜLÜ
 • ULUSAL OTOLOJİ KONGRESİ EN İYİ POSTER SUNUM 3.LÜK ÖDÜLÜ

Makaleler

 • Estetik Burun Ameliyatı (Rinoplasti)

  20 Ocak 2018

  Rinoplasti ameliyatlarında amaç hastanın istekleri doğrultusunda kişinin yüzünün bütünü ile uyumlu doğal görünümlü ve güzel bir burun elde etmektir....
 • Kulak Ameliyatlarının Çeşitleri

  19 Ocak 2018

  En sık yapılan kulak ameliyatları şunlardır: Kulağa tüp takılması: Efüzyonlu otitis medianın tedavisinde yapılan cerrahi işlemdir. Kulak zarına...
 • Bademcik ve Geniz Eti Sorunları

  18 Ocak 2018

  BADEMCİK İLTİHABI ( TONSİLLİT ) Bademcikler ağız boşluğunun iki tarafında yerleşmiş lenfoid dokulardır. Bademcikler vücudun ilk savunma yerlerinden...
 • Nazal Polipozis

  17 Ocak 2018

  Burun polipleri sinüs boşluklarından ve burun pasajından kaynaklanan et dokularıdır. Bu etler tıpkı bir üzüm salkımı gibi sinüs boşluklarından burun içine...
 • Sinüzit ve Tedavisi

  16 Ocak 2018

  Sinüzit burun etrafında yerleşmiş olan sinüs boşluklarının enfeksiyonudur. Sinüs boşlukları; gözlerin altında yanakta yerleşmiş olan maksiler sinüsler,...
 • Burun Eti, Burunda Kemik Eğriliği

  15 Ocak 2018

  Septum Deviasyonu (Burun Eti, Burunda Kemik Eğriliği), Burnumuzda her iki burun pasajını birbirinden ayıran septum adını verdiğimiz bir yapı mevcuttur....
 • Koklear İmplantasyon

  14 Ocak 2018

  Koklear implantlar işitme cihazından yeterli fayda görmeyecek kadar işitme kaybı olan hastaların işitme rehabilitasyonunda kullanılan çok gelişmiş elektronik...
 • Kulak Zarı Delikleri

  13 Ocak 2018

  Orta kulak boşluğundaki enfeksiyon 3 aydan uzun süre devam ederse kronik kulak iltihabı adını alır. Kronik kulak iltihapları ve kulak zarı delinmeleri...
 • BPPV (Pozisyonel Vertigo)

  12 Ocak 2018

  BENIGN PAROKSİSMAL POZİSYONEL VERTİGO ( BPPV ) Bu hastalık adından da anlaşılacağı üzere başın hareketleri ile birlikte ani ortaya çıkan şiddetli baş...
 • Vestibüler Nörinit

  11 Ocak 2018

  Ani başlayan çok şiddetli baş dönmesi ile karakterize bir klinik tablodur. Hastalarda baş dönmesinin yanında şiddetli mide bulantısı ve kusma mevcuttur....
 • Kulak Anatomisi

  10 Ocak 2018

  Kulak anatomisi başlıca 3 kısımda incelenir. Kulak kepçesi ve dış kulak yolu Orta kulak ( kulak zarı, orta kulak boşluğu, östaki borusu) İç...
 • Akut Orta Kulak İltihabı

  10 Ocak 2018

  Kulak ağrısı, kulak akıntısı, işitme kaybı, ateş gibi belirtilerin eşlik ettiği, orta kulak boşluğunun iltihabi hastalığıdır. Orta kulak iltihabı çocukluk...
 • Kemikciklerin Kireçlenmesi (Otoskleroz)

  10 Ocak 2018

  Otoskleroz iç kulaktaki kemik kapsülün hastalığıdır. Bu hastalıkta bir taraftan kemik kapsülde kemik dokuda bir yıkım olurken diğer taraftan yıkılan kemiğin...
 • Kulakta Sıvı Toplanması

  12 Haziran 2017

  Kulakta Sıvı Toplanması Akut enfeksiyon bulguları olmaksızın sağlam kulak zarı arkasında orta kulak boşluğunda sıvı toplanması ile karakterize...
 • ORTA KULAKTA SIVI TOPLANMASI VE KULAK ZARINA TÜP TAKILMASI

  8 Şubat 2016

  Akut enfeksiyon bulguları olmaksızın sağlam kulak zarı arkasında orta kulak boşluğunda sıvı toplanması ile karakterize bir klinik tablodur. Bu hastalarda...
 • MENİERE HASTALIĞI

  8 Şubat 2016

  MENİERE HASTALIĞI NEDİR Meniere hastalığı nöbetler halinde gelen şiddetli baş dönmesi, kulak çınlaması, değişken işitme kayıpları ve kulakta dolgunluk...
 • KOKLEAR İMPLANT ( BİYONİK KULAK ) AMELİYATI

  8 Şubat 2016

  Koklear implantlar işitme cihazından yeterli fayda görmeyecek derecede ağır işitme kaybı olan hastaların işitme rehabilitasyonunda kullanılan çok gelişmiş...
 • GENİZ ETİ AMELİYATI ( ADENOİDEKTOMİ )

  8 Şubat 2016

  Geniz eti burun boşluğunun arka kısmında genizde yer alan lenfoid dokudur. Genellikle çocuk yaşlarda fizyolojik olarak ya da enfeksiyonlara ve alerjiye...
 • BURUN POLİPLERİ ( NAZAL POLİPOZİS )

  8 Şubat 2016

  Burun polipleri sinüs boşluklarından kaynaklanan, tüm sinüsleri ve burun pasajını dolduran et dokularıdır. Bu etler tıpkı bir üzüm salkımı gibi sinüs boşluklarından...
 • BADEMCİK AMELİYATI ( TONSİLLEKTOMİ )

  8 Şubat 2016

  Bademcikler ağız boşluğunun iki tarafında yerleşmiş lenfoid dokulardır. Bademcikler vücudun ilk savunma yerlerinden biridir. Ancak her ne kadar vücudun...
 • ENDOSKOPİK KULAK AMELİYATI

  12 Ocak 2016

  Kulak ameliyatlarının amacı kulak zarındaki deliğin onarılması, kulak kemikçiklerinin onarılması, orta kulak boşluğundaki enfeksiyonların temizlenmesi...
 • KULAK AMELİYATININ RİSKLERİ NELERDİR

  12 Ocak 2016

  Bütün ameliyatlarda olduğu gibi kulak ameliyatı sırasında da olabilecek bazı olumsuzluklar ve komplikasyonlar söz konusudur. Kulak anatomisi öğrenilmesi...
 • BAŞ DÖNMESİ ( VERTİGO ) NEDİR ve NASIL TEDAVİ EDİLİR

  4 Ocak 2016

  Baş dönmesi aslında bir hareket illüzyonudur. Aslında dönen bir şey yoktur. Çevrede hareket eden bir cisim olmadığı halde kişi kendisinin ya da çevresindeki...
 • SEPTUM PERFORASYONU ( BURUN DUVARINDA DELİK )

  4 Ocak 2016

  Septum perforasyonu; burun boşluğunu ikiye bölen arkada kemik ve önde kıkırdaktan oluşan burun septumundaki sonradan oluşan delikleri ifade eder. Septum...
 • BOYUN LENF BEZLERİNDE BÜYÜME ( SERVİKAL LENFADENOPATİ )

  4 Ocak 2016

  Vücudumuzda kan dolaşımı dışında lenfatik sistem dediğimiz ikinci bir dolaşım sistemi mevcuttur. Lenf sıvısı, lenf damarları ve lenf düğümleri bu sistemin...
daha fazla

Videolar

Kulak zarı ameliyatı Endoskopik Timpanoplasti Ali Özdek
Kulak zarı ameliyatı endoskopik timpanoplasti ali özdek
Kulak zarı ameliyatı Endoskopik Kelebek Kıkırdak Timpanoplasti Ali Özdek
Kulak zarı ameliyatı endoskopik kelebek kıkırdak timpanoplasti ali özdek
Kulak kireçlenmesi ameliyatı endoskopik stapedektomi Ali Özdek
Kulak kireçlenmesi ameliyatı endoskopik stapedektomi ali özdek