Prof. Dr.

Ali Özdek

verifiedCreated with Sketch.

172 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0344

Randevu al doktoru değerlendir
Son 30 gün içerisinde 2 414 profil ziyareti var

1994 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1994-1998 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalında ihtisas… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
172 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • M
  Konum: Prof. Dr. Ali ÖzdekHizmet: Orta Kulak Ameliyatı

  Eğer kulağınızla ilgili cerrahi gerektiren bir sorununuz varsa hiç tereddüt etmeden ameliyat olabilirsiniz. Otoksikleroz ameliyatı oldum ve ameliyat çok başarılı geçti . Artık eskisi gibi duyabiliyorum şükürler olsun.Ali Bey tekrar çok teşekkürler iyi ki sizin gibi hekimler var

 • M
  Konum: Prof. Dr. Ali Özdek

  Çocukluğumdan beri her iki kulağımda da ağır işitme kaybı olduğu için hem öğrencilik hayatımda hem de iş hayatımda büyük zorluklar yaşadım. Daha önce her iki kulağımdan da bir kaç defa ameliyat oldum fakat bu ameliyatlardan hiç fayda görmek, tam tersine işitme kaybım daha da arttı. Keşke hiç ameliyat olmasaydım dedim. Bu kötü ameliyatların sonucu sağ kulağım hemen hemen hiç duymaz oldu, işitme cihazı bile işe yaramıyordu. Sol kulağım ise ancak güçlü bir işitme cihazı ile biraz duyuyor ve hayatımı bu şekilde devam ettirmeye çalışıyordum. Kulaklarımda işitme kaybının yanı sıra sık sık enfeksiyon da oluştuğu için gittiğim KBB doktorlarının ameliyat önerilerini kabul etmiyordum. Çünkü hiçbiri bana yeterince umut ve güven vermiyordu.

  Derken bir gün internette KBB cerrahisi hakkında yeni gelişmeler var mı diye araştırırken Ali ÖZDEK hocamı buldum. Ali hocam hakkında bulduğum her bilgiyi okudum, YouTube'daki videolarını izledim ve içimden "kulağımı iyileştirecek doktor budur" dedim. Bu düşüncemi ailemle de paylaştım ve onlar da çok sevindiler. Hemen randevu alıp eşimle birlikte gittik. Bizi güler yüzü ile kırk yıllık dostumuz gibi karşıladı. Muayene ve testlerden sonra kulaklarımın durumunu ve ameliyatı nasıl yapacağını en ince ayrıntısına kadar anlattı. Ali hocama o kadar güvenmiştim ki anlatmayı bırakıp bir an önce ameliyatı yapmasını istiyordum. Ameliyat günü belirlendi ve sol kulağımı endoskopik denilen yöntem ile (kulak deliğinden girerek) ameliyat etti. Daha önceki ameliyatlarıma göre bu sefer hem ameliyat hem de istirahat dönemi çok rahat geçti. Kulağımda hiçbir ameliyat izi de kalmadı.

  Şu anda sol kulağım eskisine göre çok daha iyi duyuyor. İşitme cihazını artık kullanmıyorum. Banyo yaparken vazelinli pamuk ile tıkamama gerek kalmadı. Dünyaya, hayata ve insanlara bakışım değişti. Daha mutluyum. Hiç duymayan sağ kulağımı da en kısa zamanda ameliyat ettirmeyi düşünüyorum ve Ali hocamın onu da iyileştireceğine inanıyorum.

  Mesajımı bitirirken Ali ÖZDEK Hocama tekrar teşekkür ediyor, Allah ondan razı olsun diyorum.

 • O
  Konum: Prof. Dr. Ali ÖzdekHizmet: İşitme kaybı

  ŞuAn Ali hocamın ordan ayrıldım 20 yıldır duyman kulağım endoskopik ameliyat ile Allah’ın izne ve Ali hocamın tecrübesiyle duymaya başladım teknoloji böyle Harika kullanan bi Prof dr ile tanışmak ona tedavi olduğum için çok şanslıyım iyi ki varsın Minnetarım

 • G
  Konum: Prof. Dr. Ali ÖzdekHizmet: Timpanoplasti(Kulak Zarı Ameliyatı)

  Profesör Ali Özdek'i internet sitesinden tesadüfen bulduk.Randevu aldık.Şehir dışında olduğumuz için tatili bekledik.Muayeneye gittik.Bizi çok güzel karşıladılar.Kızımın iki kulağında da zar çökmesi vardı.Birisi daha ilerlemiş ve kolesteatom iltihabi olmuştu.Diğer doktorlardan sonuç alamayınca endoskopik yöntemini araştırdık.Ali Bey alabileceğimiz riskleri bize anlattı.Kendisi güven verici bir doktor olduğu için her dediği doğru geldi.Sonuçta kızım iki kulağından da ameliyat oldu.Bizim gibi tereddütte kalan hastaların çare olarak doktor beye muayene olmasını tavsiye ederim.İlerleyen kulaktaki kolesteatom iltihabını temizledi.Yeni kulak zarı yaptı.Kesi olan kulağında ameliyat izi bile yok 3 gün sonra kızım dışarı bile çıktı.İki kulağında kulak yolunu koruyarak endoskopik ameliyatı oldu.Örs çekiç ve üzengi kemikleri erimişti ve yenisini yaptı.Ameliyat sonrası hemen telefonla bilgilendirdi.Kızımın işitmesi düzeldi.İnsan hayatında işitmenin ne kadar önemli olduğunu anladık.Kızım 17 yaşına kadar su kaçacak diye endişelenirken 6 ay sonra denize girebilecek.Ali Beyden Allah Razı Olsun.Sağlığınızı gözünüz kapalı emanet edebilirsiniz.Ali Bey ve ailesine sağlıklı,mutlu bir ömür dilerim.

 • G
  Konum: Prof. Dr. Ali ÖzdekHizmet: Kulak Burun Boğaz Randevusu

  2 Ay önce Ali hocama ameliyat oldum son 1 yıldır iyice artan nefes alamama problemim vardı tek burnum tikaliydi et vardı ve birkaç daha problem vardı bir türlü o ameliyat kararını verememiştim bir de 2 yaşında oğlum olunca daha tedirgin oluyordum tabi.burdaki yorumlar sayesinde ali hocamla tanıştık ve ilk görüşmede dedim tamam emeliyat olacağım ilgisi her şeyi ayrıntılarıyla açıklaması o kadar memnun kaldikki tekrar teşekkür ediyorum kendisine ağrım sizim hiç olmadı tamponlar aynı gün cıktı iyi ki Ali Hocama gelmişim diyorum başka birşey demiyorum ☺

 • E
  Konum: Prof. Dr. Ali ÖzdekHizmet: Duyma kaybı

  Duymakta güçlük çekiyordum. Bunun sosyal hayatımı etkilediğine karar verdim. Duyma eksikliği dışında herhangi bir problemim yoktu. Bir doktora görünmeye karar verdim ve araştırmaya başladım. Ne mutlu ki Prof. Dr. Ali Özdek ile karşılaştım. İlk muayenemde çok güzel karşıladım. İşitme testi yapıldı. Ameliyata karar verildi. Kulak zarım delinmiş, kireçlenmiş ve kemikçiklerim erişmişti. Doktorumuz ameliyat hakkında beni ayrıntılı bir şekilde aydınlattı. Kafamdaki bütün soruları cevapladı. Bana gereken güveni verdi. Ameliyatım endoskopik yöntemle kesisiz olarak gerçekleştirildi. Bu da iyileşme süremi hızlandırdı. Prof. Dr. Ali Özdek ve ekibine ilgileri, güler yüzleri için çok teşekkür ediyor ve herkese tavsiye ediyorum. Başalılarının devamını dilerim... ????

 • Konum: Prof. Dr. Ali ÖzdekHizmet: Timpanoplasti ( Kulak Zarı Değişimi)

  Ali hocanın hastasıydım fazlasıyla memnun kaldım gerek güler yüz gerek ilgi ve alâka herşeyiyle ziyadesiyle memnun kaldım eli çok hafif kulak zarı ameliyatı oldum ve hiçbir sorunla karşılaşmadım ağrı sızım olmadı ALİ hocam ve ekibine çok teşekkür ederim kesinlikle tavsiye ederim elinize sağlık hocam herşey için çok teşekkür ederim... ????

 • S
  Konum: Prof. Dr. Ali ÖzdekHizmet: Baş dönmesi

  Baş dönmesi şikayetiyle gittim.Çok memnun kaldım. Doktorumuz çok güler yüzlü sempatik işinin uzmanı kendisine sağlıklı ömür boyu yaşam dilerim. Ferdane Günay

 • Konum: Prof. Dr. Ali ÖzdekHizmet: Otoskleroz (İç kulak kireçlenmesi)

  yaklaşık 40 yıldır %80 işitme kaybı yaşadığım kulağımı ameliyat yaparak başarılı bir sonuca imza atan Sn. Prof. Dr. Ali ÖZDEK’e sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Çok memnun kaldım. Çok başarılı bir doktor herkese tavsiye ediyorum. Mardin’den herkese selamlar. Hoşçakalın.

 • E
  Konum: Prof. Dr. Ali ÖzdekHizmet: Baş dönmesi atakları

  Prof.Dr.Ali Özdek doktorumla 2ay önce benim gibi rahatsızlığı olan hastanın tavsiyesi ve internet üzerinden yapılan yorumları okuyarak tanıştım.Kendisinin hastalara olan ilgisine ve ekibine teşekkür ederim.Rahatsızlığımla ilgili yapmam gerekenleri uygulamaya çalışacağım.

Hakkımda

Hakkımda

 • 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1994-1998 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalında ihtisas yapmış ve 1998 yılında Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı olmuştur. 2004 yılında Doçent ve 2011 yılında Profesör olmuştur. 2013 yılında Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi Uzmanı oluştur. odyoloji alanında doktora yapmaktadır.Profesör Dr. Ali Özdek 1998-2005 yılları arasında S.B. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniğinde KBB Uzmanı ve Doçenti olarak, 2005-2011 yılları arasında S.B. Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniğinde Klinik Şef Yardımcısı olarak, 2011-2014 yılları arasında Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kulak Burun Boğaz Profesörü olarak görev yapmış ve aynı tarihlerde eş zamanlı olarak S.B. Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniğinde Eğitim Görevlisi olarak görev yapmıştır.

Okullar / Eğitimler

 • Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • istanbul Fen Lisesi

Yayınlar

 • Closure of nasal septal perforations using bilateral intranasal advancement/rotation flaps. Ozdek A, Bayır O, Dündar Y, Tatar EC, Saylam G, Korkmaz MH. Kulak Burun Bogaz Ihtis Derg. 2014 May-Jun;24(3):123-8. doi: 10.5606/kbb1ht11a1 .
 • Hearing restoration in NF2 patients and patients with vestibular schwannoma in the only hearing ear: report of two cases. Ozdek A, Bayır O, Dönmez T, Ozışık P, Sahin M, Tulgar M, Tatar EÇ, Korkmaz MH. Am J Otolaryngol. 2014 Jul-Aug;35(4):538-41.
 • Methods and preliminary outcomes of pediatric auditory brainstem implantation. Bayazit YA, Kosaner J, Cinar BC, Atac A, Tutar H, Gunduz B, Altinyay S, Gokdogan C, Ant A, Ozdek A, Goksu N. Ann Otol Rhinol Laryngol. 2014 Aug;123(8):529-36.
 • Comparison of tone burst versus logon stimulation for vestibular evoked myogenic potentials. Ozdek A, Bayır O, Tatar EC, Korkmaz MH. Eur Arch Otorhinolaryngol. 2012 May;269(5):1425-9. doi: 011-1783-8. Epub 2011 Oct 5.
 • Comparison of pure tone audiometry and auditory steady-state responses in subjects with normal hearing and hearing loss. Ozdek A, Karacay M, Saylam G, Tatar E, Aygener N, Korkmaz MH. Eur Arch Otorhinolaryngol. 2010 Jan;267(1):43-9.
 • Successful Cochlear Implantation in a Child Deafened by Mumps: A Case Report. Ozdek A, Saylam G, Tatar E, Korkmaz MH. Int Advenced Otology 6; ).
 • c-myc and bcl-2 Expression in supraglottic squamous cell carcinoma of the larynx. Ozdek A, Sarac S, Akyol MU, Sungur A, Yilmaz T. Otolaryngol Head Neck Surg. 2004 Jul;131(1):77-83.
 • Detection of Helicobacter pylori and its CagA gene in tonsil and adenoid tissues by PCR. Cirak MY, Ozdek A, Yilmaz D, Bayiz U, Samim E, Turet S. Arch Otolaryngol Head Neck Surg. 2003 Nov;129(11):1225-9.
 • A possible role of Helicobacter pylori in chronic rhinosinusitis: a preliminary report. Ozdek A, Cirak MY, Samim E, Bayiz U, Safak MA, Turet S. Laryngoscope. 2003 Apr;113(4):679-82.
 • Antrochoanal polyps in children. Ozdek A, Samim E, Bayiz U, Meral I, Safak MA, Oğuz H. Int J Pediatr Otorhinolaryngol. 2002 Sep 24;65(3):213-8.
 • Histopathological predictors of occult lymph node metastases in supraglottic squamous cell carcinomas. Ozdek A, Sarac S, Akyol MU, Unal OF, Sungur A. Eur Arch Otorhinolaryngol. 2000;257(7):389-92.
 • A practical use of a 16-gauge peripheral angiocatheter as an aspiration cautery in endoscopic ear surgery. Ozdek A, Keseroglu K. Otol Neurotol. 2014 Aug;35(7):1123-4.
 • Otolojik Cerrahide Endoskop Kullanımı. Özdek A.Turkiye Klinikleri J E.N.T.-Special Topics 6:19-25 (2013).
 • Ek Handikaoı Olan Çocuklarda Koklear İmplantasyon. Ozdek A. Türkiye Klinikleri JENT. 5:8-11 (2012).
 • Pediatrik Hastada Endoskopik Endonazal Yöntemle Nazal Ensefalosel Eksizyonu: Olgu Sunumu.Özdek A, Renda L, Tatar EÇ, Korkmaz H. KBB ve BBC Dergisi 20:150-4, (2012).
 • Endolenfatik Kese Cerrahisi. Özdek A. KBB Baş Boyun Cerrahisinde Güncel Yaklaşım. 3: ).
 • Otoskleroz Cerrahisinde yenilikler. Özdek A.Türkiye Klinikleri KBB Dergisi. 2(3):83-86. (2009)
 • Vertigo:Temel Bilgiler . Özdek A.KBBBBC de Güncel Yaklaşım. 4:1-10.(2008)
 • Plastipore TORP ve PORP ile kemikcik zincir rekonstrüksiyonunun fonksiyonel sonuçları. Özdek A, Kılıç R, Kızılkaya Z, Şafak MA, Göçman H, Samim E. Türkiye Klinikleri J ENT 4, 73-77 (2004).
 • “Parotis tümörlerine yaklaşımımız: 52 olgunun retrospektif incelenmesi”, Özdek A, Acar B, Coşkun N, Kılıç R, Haberal İ, Bayız Ü, Samim E.PTT Hastanesi Tıp Dergisi 24, ).
daha fazla

Ödüller

 • ULUSAL RİNOLOJİ KONGRESİ EN İYİ POSTER SUNUM 2. LİK ÖDÜLÜ
 • ULUSAL RİNOLOJİ KONGRESİ EN İYİ VİDEO SUNUM 2. LİK ÖDÜLÜ
 • ULUSAL OTOLOJİ KONGRESİ EN İYİ POSTER SUNUM 3.LÜK ÖDÜLÜ

Makaleler

 • Estetik Burun Ameliyatı (Rinoplasti)

  20 Ocak 2018

  Rinoplasti ameliyatlarında amaç hastanın istekleri doğrultusunda kişinin yüzünün bütünü ile uyumlu doğal görünümlü ve güzel bir burun elde etmektir....
 • Kulak Ameliyatlarının Çeşitleri

  19 Ocak 2018

  En sık yapılan kulak ameliyatları şunlardır: Kulağa tüp takılması: Efüzyonlu otitis medianın tedavisinde yapılan cerrahi işlemdir. Kulak zarına...
 • Bademcik ve Geniz Eti Sorunları

  18 Ocak 2018

  BADEMCİK İLTİHABI ( TONSİLLİT ) Bademcikler ağız boşluğunun iki tarafında yerleşmiş lenfoid dokulardır. Bademcikler vücudun ilk savunma yerlerinden...
 • Nazal Polipozis

  17 Ocak 2018

  Burun polipleri sinüs boşluklarından ve burun pasajından kaynaklanan et dokularıdır. Bu etler tıpkı bir üzüm salkımı gibi sinüs boşluklarından burun içine...
 • Sinüzit ve Tedavisi

  16 Ocak 2018

  Sinüzit burun etrafında yerleşmiş olan sinüs boşluklarının enfeksiyonudur. Sinüs boşlukları; gözlerin altında yanakta yerleşmiş olan maksiler sinüsler,...
 • Burun Eti, Burunda Kemik Eğriliği

  15 Ocak 2018

  Septum Deviasyonu (Burun Eti, Burunda Kemik Eğriliği), Burnumuzda her iki burun pasajını birbirinden ayıran septum adını verdiğimiz bir yapı mevcuttur....
 • Koklear İmplantasyon

  14 Ocak 2018

  Koklear implantlar işitme cihazından yeterli fayda görmeyecek kadar işitme kaybı olan hastaların işitme rehabilitasyonunda kullanılan çok gelişmiş elektronik...
 • Kulak Zarı Delikleri

  13 Ocak 2018

  Orta kulak boşluğundaki enfeksiyon 3 aydan uzun süre devam ederse kronik kulak iltihabı adını alır. Kronik kulak iltihapları ve kulak zarı delinmeleri...
 • BPPV (Pozisyonel Vertigo)

  12 Ocak 2018

  BENIGN PAROKSİSMAL POZİSYONEL VERTİGO ( BPPV ) Bu hastalık adından da anlaşılacağı üzere başın hareketleri ile birlikte ani ortaya çıkan şiddetli baş...
 • Vestibüler Nörinit

  11 Ocak 2018

  Ani başlayan çok şiddetli baş dönmesi ile karakterize bir klinik tablodur. Hastalarda baş dönmesinin yanında şiddetli mide bulantısı ve kusma mevcuttur....
 • Kulak Anatomisi

  10 Ocak 2018

  Kulak anatomisi başlıca 3 kısımda incelenir. Kulak kepçesi ve dış kulak yolu Orta kulak ( kulak zarı, orta kulak boşluğu, östaki borusu) İç...
 • Akut Orta Kulak İltihabı

  10 Ocak 2018

  Kulak ağrısı, kulak akıntısı, işitme kaybı, ateş gibi belirtilerin eşlik ettiği, orta kulak boşluğunun iltihabi hastalığıdır. Orta kulak iltihabı çocukluk...
 • Kemikciklerin Kireçlenmesi (Otoskleroz)

  10 Ocak 2018

  Otoskleroz iç kulaktaki kemik kapsülün hastalığıdır. Bu hastalıkta bir taraftan kemik kapsülde kemik dokuda bir yıkım olurken diğer taraftan yıkılan kemiğin...
 • Kulakta Sıvı Toplanması

  12 Haziran 2017

  Kulakta Sıvı Toplanması Akut enfeksiyon bulguları olmaksızın sağlam kulak zarı arkasında orta kulak boşluğunda sıvı toplanması ile karakterize...
 • ORTA KULAKTA SIVI TOPLANMASI VE KULAK ZARINA TÜP TAKILMASI

  8 Şubat 2016

  Akut enfeksiyon bulguları olmaksızın sağlam kulak zarı arkasında orta kulak boşluğunda sıvı toplanması ile karakterize bir klinik tablodur. Bu hastalarda...
 • MENİERE HASTALIĞI

  8 Şubat 2016

  MENİERE HASTALIĞI NEDİR Meniere hastalığı nöbetler halinde gelen şiddetli baş dönmesi, kulak çınlaması, değişken işitme kayıpları ve kulakta dolgunluk...
 • KOKLEAR İMPLANT ( BİYONİK KULAK ) AMELİYATI

  8 Şubat 2016

  Koklear implantlar işitme cihazından yeterli fayda görmeyecek derecede ağır işitme kaybı olan hastaların işitme rehabilitasyonunda kullanılan çok gelişmiş...
 • GENİZ ETİ AMELİYATI ( ADENOİDEKTOMİ )

  8 Şubat 2016

  Geniz eti burun boşluğunun arka kısmında genizde yer alan lenfoid dokudur. Genellikle çocuk yaşlarda fizyolojik olarak ya da enfeksiyonlara ve alerjiye...
 • BURUN POLİPLERİ ( NAZAL POLİPOZİS )

  8 Şubat 2016

  Burun polipleri sinüs boşluklarından kaynaklanan, tüm sinüsleri ve burun pasajını dolduran et dokularıdır. Bu etler tıpkı bir üzüm salkımı gibi sinüs boşluklarından...
 • BADEMCİK AMELİYATI ( TONSİLLEKTOMİ )

  8 Şubat 2016

  Bademcikler ağız boşluğunun iki tarafında yerleşmiş lenfoid dokulardır. Bademcikler vücudun ilk savunma yerlerinden biridir. Ancak her ne kadar vücudun...
 • ENDOSKOPİK KULAK AMELİYATI

  12 Ocak 2016

  Kulak ameliyatlarının amacı kulak zarındaki deliğin onarılması, kulak kemikçiklerinin onarılması, orta kulak boşluğundaki enfeksiyonların temizlenmesi...
 • KULAK AMELİYATININ RİSKLERİ NELERDİR

  12 Ocak 2016

  Bütün ameliyatlarda olduğu gibi kulak ameliyatı sırasında da olabilecek bazı olumsuzluklar ve komplikasyonlar söz konusudur. Kulak anatomisi öğrenilmesi...
 • BAŞ DÖNMESİ ( VERTİGO ) NEDİR ve NASIL TEDAVİ EDİLİR

  4 Ocak 2016

  Baş dönmesi aslında bir hareket illüzyonudur. Aslında dönen bir şey yoktur. Çevrede hareket eden bir cisim olmadığı halde kişi kendisinin ya da çevresindeki...
 • SEPTUM PERFORASYONU ( BURUN DUVARINDA DELİK )

  4 Ocak 2016

  Septum perforasyonu; burun boşluğunu ikiye bölen arkada kemik ve önde kıkırdaktan oluşan burun septumundaki sonradan oluşan delikleri ifade eder. Septum...
 • BOYUN LENF BEZLERİNDE BÜYÜME ( SERVİKAL LENFADENOPATİ )

  4 Ocak 2016

  Vücudumuzda kan dolaşımı dışında lenfatik sistem dediğimiz ikinci bir dolaşım sistemi mevcuttur. Lenf sıvısı, lenf damarları ve lenf düğümleri bu sistemin...
daha fazla

Videolar

Kulak zarı ameliyatı Endoskopik Timpanoplasti Ali Özdek
Kulak zarı ameliyatı endoskopik timpanoplasti ali özdek
Kulak zarı ameliyatı Endoskopik Kelebek Kıkırdak Timpanoplasti Ali Özdek
Kulak zarı ameliyatı endoskopik kelebek kıkırdak timpanoplasti ali özdek
Kulak kireçlenmesi ameliyatı endoskopik stapedektomi Ali Özdek
Kulak kireçlenmesi ameliyatı endoskopik stapedektomi ali özdek