Psk.

Başak Çakmak

verifiedCreated with Sketch.

19 görüş +ekle

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0850 333 0388

Randevu al doktoru değerlendir Soru Sor
Son 30 gün içerisinde 827 profil ziyareti var

Psk.Başak ÇAKMAK T.C Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Prof.Dr. Nevzat Tarhan’dan pozitif psikoloji dersi almıştır. Üsküdar… daha fazla

Randevu al

Sitemiz üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza/uzmanınıza başvurunuz

Hasta / Danışan Görüşleri

5

Genel skor
19 görüş

 • Dakiklik
 • Alaka
 • Mekan
 • N

  Basak hanıma int yorumlara güvenerek gitmiştim genç ve güler yüzlü oğlum çok sevdi ve ilk seansimiz olmasına rağmen memnun kaldık tsk ederim

 • M
  Konum: Başak Çakmak MuayenehanesiHizmet: Yaşam koçluğu

  Bir süredir başak hanıma seansa gidiyorum. Kendisinden çok memnunum çünkü onla birlikte bir çok konuda kendimi geliştirdim, daha iyi hissettim. Hem başarılı hep güler yüzlü. Tavsiye ediyorum kendisine başarılar diliyorum.

 • E

  Ben sosyal medya üzerinden başvuru yapmıştım. Başak Hanım bana geri dönüş sağladı. Telefon ile görüştük. Açıklamaları, konuşmaları güzel ve samimi geldi. Telefonla görüştükten sonra gittim. Çok ılımlı ve güleryüzlü biri. Bazı şeyleri anlatmak daha rahat oluyor. Bana faydalı olabileceğine inanmamı sağladı.3. randevumuz oldu ve ilerleme kaydettik. Belirli bir düzeyde gerçekten fayda sağladı. Devam ediyorum hala kendisine. Yakınlarıma da tavsiye ederim. Tatlı bir insan kendisi.

 • S

  İnternetten araştırarak olumlu yorumları ve çalışmalarını gördüm. Çok samimi olması, empati yapmama yardımcı oluyor. Çok hızlı ilerleyemiyoruz iletişim problemlerinden dolayı ama şu an çok iyi hissediyorum kendimi. Takibi ve yönlendirmelerinden memnunum. Devam ediyorum hala. Yakınlarıma da tavsiye ederim. Kendisini takdir ediyorum. Diğer psikologlara göre daha insancıl buldum.

 • I

  Araştırarak bulmuştum kendisini. Memnun da kaldım. Samimi ve çözüm odaklı olması güzeldi. Net ve kesin sonuçlar değil, biraz bakış açımı değiştirmeye yönelik olumlu oldu. Yönlendirmelerinden ve takibinden memnun kaldım. Yakınlarıma da tavsiye edebilirim kendisini.

 • S

  İnternet üzerinde dolaşırken gördüm Başak Hanım'ı. Kendisi bana geri dönüş sağladı. Yaklaşık 2 aydır görüşüyoruz. Memnunum kendisinden. Olumsuz bir durum yok. Eski günlerime göre gayet iyiyim. Sıcakkanlı ve samimi olması güzel. Çözüm odaklı olması çok iyi. Takibi ve yönlendirmesinden memnun kaldım. Devam ediyorum hala kendisine. Genel olarak memnunum kendisinden.

 • K

  Başak Hanım'dan memnunum. Yorumlara bakarak gitmiştim kendisine. Çok anlayışlı, çok iyi bir dinleyici ve analizi iyi. Kişiyi gerçekten çok iyi anlayabiliyor. Her konuda da yardımcı olabiliyor. Yeni başladım az da olsa sonuç alabiliyorum kendisinden. Devam da edeceğiz. Başka danışanlara da tavsiye ederim kendisini.

 • K

  Başak Hanım'ı tesadüfen internette bulmuştum. Samimi ve ilgiliydi. Şu an daha iyiyim devam ediyorum. Faydalı buluyorum. Yönlendirmeleri ve takibi güzel. Sorun yaşayan ve ihtiyacı olan herkese de kendisini tavsiye ederim.

 • Z

  İnternetten bakıp danışan yorumlarını okumuştum. Çok samimi bir insan, rahatlıkla anlatabiliyorsunuz derdinizi. Samimiyeti ve olumlu yaklaşımı güzeldi. Ben olumlu sonuçlar aldım. Devam ediyoruz hala kendisine. Yönlendirmeleri güzel bakış açılarından yol gösteriyor bana. Yakınlarıma da tavsiye ederim kendisini.

 • S
  Konum: Başak Çakmak Muayenehanesi

  Başak hanımı araştırmalarım sonucu buldum engelleyemediğim takıntılarım vardı ve hayatımı onlara göre yaşıyordum artık çok daha iyiyim kendisi çok ilgili ve candan biri ona kesinlikle tavsiye ediyorum

Hakkımda

Hakkımda

 • Psk.Başak ÇAKMAK T.C Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Prof.Dr. Nevzat Tarhan’dan pozitif psikoloji dersi almıştır. Üsküdar Üniversitesin’de gerçekleşen ve Prof.Dr Nevzat Tarhan’ın ev sahipliği yaptığı Kognitif Nörobilim Kongrelerine katılmıştır. Bir eğitim yılı boyunca Prof.Dr. Aslıhan Dönmez’den Anksiyetede Bilişsel Davranışcı Terapi dersi almıştır. Prof.Dr.Sevil Atasoy’dan Criminal Psikoloji dersi almıştır.
  Üsküdar Üniversitesi öncülüğünde düzenlenen istismara uğramış kızlar için mentörlük (danışmanlık) projesinde yer almış ve 30 saatlik bir eğitim sonucu Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezlerinden üniversiteye getirilen kızlara danışmanlık vermiştir
  NPİSTANBUL Beyin ve Ruh Sağlığı Hastahanesinde 90 gün süre ile Prof.Dr.Nevzat Tarhan öncülüğünde stajyer psikolog olarak vizitlere çıkmıştır.
  İzmit Neurofeedback Merkezinde Psikolog olarak çalışmış ve her yaştan bireye hizmet vermiştir.

  Uygulayıcı Eğitimler:
  *Bilişsel Davranışçı Terapi (Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği)
  *Aile ve Çift Terapisi (CİTEB)
  *MMPI(Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği)
  *Boşanma Terapisi (CİTEB)
  *Çözüm Odaklı Terapi (Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği)
  *WİSC-R(Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği)
  *Travma Terapisi (Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği)
  *Hiperaktivite (Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği)
  *Çocuk Çizim Testleri
  *Çocuk Zeka ve Gelişim Testleri
  *Çocuk da BDT
  *Oyun Terapisi
  *Masal Terapisi
  *Mentörlük (Üsküdar Üniversitesi)

Okullar / Eğitimler

 • Üsküdar Üniversitesi - Psikoloji

Röportaj

Bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Kişilerin duygularını kafalarındaki düşünceler belirler, bu düşünceler ise çoğunlukla bizim doğru sandığımız yanılsamalardan başka birşey değildir. Bir psikoloğun görevi ise bireyin bunu fark etmesini sağlayabilmektir. Ben de kendimde bu yeteneği görebildiğim ve bunu yapabildiğimde bir mesleki doyum sağlayabildiğim için bu alanı tercih ettim.

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

İşimiz tam olarak bize gelen bireyin geçmişinden bugününe süre gelen sorununu saptayabilmektir. Bu ise bireyi anlayabilmekten geçer. Sanırım zor kısmıda bu bireyi anlayabilmek, iletişim kurabilmek ve gerekli olan güveni sağlayabilmek.

Yaptığınız iş ile ilgili en sevdiğiniz 3 şey nedir?

Mesleki doyumu çok üst seviyede yaşatan bir meslek. Bir insana yardım edebilmek gerçekten çok fazla doyum sağlıyor. Yeni insanlar tanıyabilmek onların hayatlarına dokunabilmek, bir insanın sana güvenmesi ve kendini açması bunların hepsi sana kendini gerçekten çok iyi hissettiren duygular.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Danışan mahremiyeti paylaşamam :)