Prof. Dr.

Bekir Çakır

Endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları

9 görüş +ekle

Soru sorun Randevu al Randevu takvimini isteyin

Prof. Dr. Bekir Çakır ,Ankara Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi Balgat Çukurambar Semt Polikliniğinde hizmet vermektedir. daha fazla

Hasta soruları (2)

 • trioit tedavisi

  papiller ca tedavisi görüyorum 200 mğ ilaç kullanmaktayım fakat tsh: 21,07 değerinde çıkıyor herhangi bir atom tedavisi görmedim şikayetlerim çok arttı tavsiyeniz dogrultusunda ilerlemek isterim kolay gelsin hocam.

  DOKTORUN CEVABI:

  Prof. Dr. Bekir Çakır

  Öncelikle geçmiş olsun. İlacınızın dozu bir sebepten yetmiyor, dozun artırılması gerekiyor. Doz artışları ile beraber aralıklarla TSH ve tiroglobulin takiplerinizin yapılması önemli. Takip eden doktorunuz… Daha fazla

 • Lenf Nodları/İzoekoik Nodül

  Merhaba.Nezle/grip oldukça sağ boynumun yan tarafından şişlikler ve acıma oluyordu.Bunun için 1 gün önce KBB doktoruna gittim.Boynuma ultrasonla bakıldı. Raporda şunlar yazıyor.

  Bilateral parotis ve submandibular bezler normal izlenmiştir.

  Sağ mandibular büyüğü 13x5 mm boyutlarında,… Daha fazla

  DOKTORUN CEVABI:

  Prof. Dr. Bekir Çakır

  Toplumun %50 sinde ultrasonografide tesadüfne teşhis edilen nodül/nodüller bulunur. Önemli olan nodülün ultrasonografik özellikleri, sizin boynunuza radyoterapi görüp görmediğiniz, ailede tiroid kanseri… Daha fazla

Soru sorun

Sorunuz (kişisel bilgileriniz hariç) profilde yayınlanacak.

Soru sorun

Adresler

Benzer doktorlar

Hakkımda

Hasta görüşleri

 • hiç memnun değilim

  Annem için muayenehanesine gittim. Moralim bozuktu o anda psikolojim iyi olmayabilir. yanlış bir cümle kurdum, Annemin durumunu anlatırken, "öğretmen kızıyım " dedim.yani öğretmen olan benim ama öyle bir cümle kurmuşum diye alay etti. Ne diyebilirim!! Üzgünüm .. Zaten Memnun kalmadık.

 • çok memnunum

  Böyle bir sitenin olduğunu yeni öğrendiğim için Hocama teşekkür etmekte geciktim. 2004-2005 yıllarında annemin ve benim tedavimde son derece titiz davranıp tedavi etmiştir. Kendisine minnettarım. Ama şu anda sadece yatan hastalara baktığını öğrendim. O konuda çok üzgünüm. İnşallah Bekir hocam gibi iyi doktorlar çoğalır da insanlar yanlış teşhis ve tedavide doktor ve ilaç firmalarının gelir kaynağı olmaktan kurtulur.

 • çok memnunum

  Son derece titiz, göründüğü gibi olan, muayene ederken tecrübesini hissettiren bir doktor. Nodüllerim için takip edilirken Ankara Atatürk Hastanesinde tanıştım. Bir nodül için yaklaşık herhalde 15- 20 dk inceleme yaptı. Ameliyat olmamın uygun olduğunu söyledi. Kararının doğru olduğunu ameliyat sonrası o nodülün kanser çıkması ile anladım. Beni bu sıkıntıdan kurtaran Bekir Bey'e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Her işte olduğu gibi doğru adresi bulmak önemli. İyiki varsınız.

 • memnunum

  İyi doktor olmak kadar ilkeli olmak, hastaların devamlılığını sağlamak, onlara değer vermek onlarca hastayı yarı yolda bırakmamak da önemli. Güven ve inanç herseyden önemli.Dr.a güven ve iletişim şart.

 • çok memnunum

  saygıdeğer hocam ben bir yaşgünümü daha sizin tedavi ve çabalarınızla kutluyorum. sayenizde ben bir çok hastalıklarla mücadele etmeyi başardım. hayata sıkı sıkı tutunmamda bana çok destek oldunuz. hakkınızı asla ödeyemem. rabbim ne kadar yüce ki, beni sizlerin eline bıraktı. beni yeniden hayata bağladınız. yaşamak ne kadar güzel onu öğrettiniz. hocam kelimelere sığmıyor size olan minnetim cushingle başetmeyi öğrettiniz. yanı sıra bir sürü hormon hastalıklarım. ne desem size az hocam ben tekrar tekrar size TEŞEKKÜR EDİYOR ÖNÜNÜZDE EĞİLİYORUM. bu satırları şu an ağlayarak yazıyorum 10 yıl öncesine döndüğümde benim hiçbir sevincim hayatım yoktu acılarım ağrılarım vardı. yaşamak zordu hocam BANA YAŞAMAYI SİZ ÖĞRETTİNİZ. ALLAH SİZDEN BİN KEZ RAZI OLSUN. SİZLERİ EKİBİNİZİ KISACA ENDOKRİNİ SEVİYORUM. ORDA BEN HAYAT BULDUM YENİDEN DOĞDUM HOCAM. DUYGULARIMI O KADAR ZOR YAZIYA DÖKÜYORUMKİ CÜMLELERİM BİLE DEVRİK OLUYOR. SİZLER BAŞIMIZDAN EKSİK OLMAYIN ALLAHIM SİZLERİ KORUSUN.

 • çok memnunum

  saygıdeğer prof.DR.BEKİR ÇAKIR HOCAM bugün benim doğumgünüm muhterem hocam siz ve ekibinizin yoğun ilgi çaba ve emekleriniz sayesinde ben doğumgünümü mutlu daha sağlıklı endişesiz geçiriyorum.bugünü görmemde emeklerinizi asla unutamam.doğum günümde binlerce defa gıyabınızda binlerce kez teşekkür ediyorum. allahıma sizi ekibinizi karşıma çıkardı vebeni ne kadar çok seviyormuşki emin güvenli titiz ellere beni bıraktı.duygularımı kelimelere dökmem oldukça güç sevgili hocam. ben SİZİ KELİMELERE SIĞDIRAMIYORUM. ELLERİNİZE EMEĞİNİZE O GÜZEL YÜREĞİNİZE SAĞLIK BENİM CANIM HOCAM ÖNÜNÜZDE SAYGIYLA EĞİLİYORUM.

 • çok memnunum

  Yıllardır guatr takibi oluyordum. Endotemde Prof. Dr. Bekir Çakır tarafından muayene edildim, şüpheli gördüğü bir nodül için ameliyat olmamı tavsiye etti, guatrımda o bölgede kanser çıktı ve sayesinde erken teşhisle kurtuldum. Hastasına vakit ayırması ve hastalığı hakkında bilgi vermesi çok etkileyici. Kendisine minnettarım. Allah böyle doktorları başımızdan eksik etmesin.

 • çok memnunum

  benım saglıgıma kavusmamı saglayan tek doktor.bakir hocamın sayesınde ıyılestım.hastalıgım cushing sendromu ıkı kez opresyonla ve bekır hocamın uyguladıgı tedaviyle hayata gerı dondum.allah onun gibi doktorlarımız basımazdan eksık etmesın.cok ıyı bir doktor.

 • çok memnunum

  Tiroid yani guatr konusunda Turkiyede en yenilikci ve basarili doktor guatr konusunda herkese tavsiye ediyorum