Cilt Bakımı

Yazar Esra Azman ÇınaroğluDermatolog • 23 Ağustos 2017 • Yorumlar:

Güzel ve estetik bir görünüm elde etmenin yolu, sağlıklı, pürüzsüz ve sıkı bir cilde sahip olmaktan geçer. Dış çevrenin olumsuz etkilerine maruz kalan yüz bölgesinin, düzenli olarak arındırılması ve bakıma alınması gerekir.

Sağlıklı bir cilde kavuşmak için, cilt bakımı uygulamalarının yetersiz kaldığı durumlarda problemin düzeyine göre cilt tedavisi yapılmalıdır. Günümüzde cilt bakımı alanında hizmet veren pek çok güzellik merkezi vardır. Hatalı uygulamalarla, geri dönüşü olmayan cilt problemleri yaşamamak için, cilt tedavileri uygulamalarının hijyenik bir ortamda yapılıp yapılmadığına, cilt tedavilerinde kullanılan medikal ürünlerin güvenilirliğine, bakım ve tedavi sürecini yürüten personellerin uzmanlık düzeylerine dikkat edilmesi gerekir.

Cilt tipinize en uygun olabilecek bakım ve tedavi yönteminin ne olduğunu öğrenmek için öncelikle güvenilir bir estetik ve güzellik merkezine başvurmalısınız. Cilt bakım uzmanları tarafından gerçekleştirilecek cilt analizleri neticesinde bakım veya tedavi seçenekleri önerilir. 

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Yorumlar: (0)